Èiil mr be obbbeviks De Kersen. In Maas, Waal en Betuwe is de kersen- handel voor den groothandel reeds in vollen gang. Men besteedde dc laatste dagen ge middeld G tot 10 ct. per K.G. op het hout. Den kcrser.boomgaardhouder vic-1 deze prijs wel mee. Waarschuwing bezoekers Heilig-Lar.d-Stichtino. Van allo kanten en alle hoQken tics lands, do verste niet uitgezonderd, komen tegenwoordig groote autobussen naar de Heilig-Land-Stichfcing. Donderdag, 7 Juni, waren er uit Veghcl-Uclen-Oirschot- Best, Scheveningen, Amstelvcen-Amstcr- dam, sommige met dertig a vijf en der tig passagiers. Een weinig vóór de Stichting was er een net gekleed heer, die de aulcbu.-sen van Oirschot-Best stil hield en ernstig zeide, dat men niet op de Stichting werd toegelaten, of ieder moest een hoekje ansichten van f0.50 van hem gekocht hebben. En allen kochten een boekje. Een waarschuwing is noodig, dat men zicb niets laat wijs maken door men- schen, die met zulk soort boodschappen auto-bussen stil houden of bezoekers van de fiets laten afstappen. 83ssi£esaEi. Ëas*ïcfai©ra Ernstige oversirccmingen in Rusland. De correspondenten van „Stoekholms Tidningcn" in Rusland melden aan hun blad, dat omstreeks -100 personen verdron ken en zeventigduizend dakloos geworden zijn door overstroomingen die in de streek van den beneden-Wolga hebben plaats ge vonden. Een scheepsramp in de Roode Zee. Het Britscbe stoomschip „Maidan", 8200 ton metende, dat van Calcutta naar Londen onderweg was is op een rots in de Roode Zee gelcopen en verkeert in zinkenden toe stand. Omtrent het lot van passagiers en bemanning is niets bekend. Hulp is onder weg. Hongersnood in Turkcsian. In de provincie Ferghana in Turkestan woedt hongersnood. Hier ontvangen be richten zeggen, dat 400.000 personen van het voedselgebrek te lijden hebben, en dat reeds tal van mensclien gestorven zijn. Hevige branden in Boedapest. Twee hevige fabrieksbranden hebben te Boedapest in den nacht van Vrijdag op Zaterdag gewoed. Door onbekende oorzaak ontstond brand in de kunstmestfabriek, waar groote par tijen kunstmest voorradig waren. Op de fabrieksterreinen stonden o.a. 900 geheel geladen wagons gereed tot vertrek; deze werden een prooi der vlammen. De mate- rieele schade is dientengevolge enorm. Men schat de waarde der verloren gegane voorraden, materieel en gebouwen, op een half milliard Hongaarsche kronen. Ongeveer tezelfder tijd brak brand uit in de gloeilampenfabriek der firma Just. Door do aanwezigheid van talrijke ontplofbare stoffen werden de pogingen, den brand te localisecrcn, ten zeerste bemoeilijkt. Men vermoedt, dat het ontstaan van den brand aan kwaadwilligheid te wijten is. De schade wordt op 200 millioen Hon gaarsche kronen geschat. Muiterij in veile zee. Het Amerikaansche stoomschip „Bravo Voeur" is te Leïxoes aangekomen, waaarbij bleek, dat de commandant en do officieren waren vermoord. Nader wordt gemeld, dat zij door den tweede-stuurman om het leven zijn ge bracht. De moordenaar werd gearresteerd in zijn hut, waar hij zich had teruggetrokken, na tevergeefs te hebben getracht zelf moord to plegen. Bij- de worsteling, welke bij zijn arrestatie ontstond, werden een matroos en een passagier gewond. Omtrent het drama aan boord van het s.s. „Brave Coeur", loebehoorende aan den Amerikaanschen Shipping Board, kan nog het volgende worden medegedeeld. Het schip was op weg van Hamburg naar Gal veston (Texas). Toen het op 6 Juni zich ter hoogte van Kaap Finisterre bevond, trad de tweede officier, een Griek, Testlos gebeeten, de hut van den kapitein binnen en schoot hem dood met een revolver. Daarna vermoordde hij op dezelfde wijze den marconist, die tusschenbeide kwam, en een ander lid der bemanning, die in zijn kooi lag te slapen. Ten slotte verwondde hij een der matrozen. De moordenaar werd overweldigd door toegeschoten leden der bemanning en in een der hutten opgesloten Het stoomschip bereikte 8 Juni Leixoes nabij Oporto en gaf noodsignalen. Toon do Portugeesche autoriteiten aan boord kwa men en er pogingen werden gedaan, den moordenaar uit de hut te krijgen, waarin hij was opgesloten, vuurde hij opnieuw. Daarna trachtte men hem te pakken te krijgen door de hut met verstikkende rook te vullen. Voordat hij evenwel daardoor be zweken was, greep hij opnieuw de revolver en pleegde zelfmoord. Het verwonde lid der bemanning, dat in het hospitaal 13 opgenomen en aan de beterhand is, verklaarde dat de tweede of ficier lijdende was aan waanvoorstellingen Nieuwe geweldige uitbarstingen van den Vesuvius. De Vesuvius is in een nieuwe fazo van groote activiteit getreden. Talrijke aardschokken brengen do ge heel streek in beroering. Een kegel van den krater is ingestort, zoodat nu een opening van acht meter ontstaan is, waaruit een stroom van lava omhoog stuwt, dio den geheelen Westelij ken en Zuid-Westelijken sector tot een brandend veld dreigt to maken. Talrijko secondaire kraters hebben zich gevormd. Er stroomt gloeiende lava uit dat verscheidene meters omboog wordt ge slingerd. De omwonende bevolking noemt maat regelen om alles, wat het redden kan, aan de ramp te onttrekken. Een Amerikaanschs mijnenveger vergaan. De officieren en manschappen van den mijnenveger „Cardinal", die schipbreuk heeft geleden ep de Oostkust van hc-i eiland Cbirohof, ten Zuiden van het schiereiland Alasko, zijn volgens een draad loos bericht door het proviandschip „Cuya- ma" der Amerikaansche marine opge nomen. De hlits in Anicika. Uit New-Yovk wordt nog gemeld, dat er daar, in Nicuw-Engelaml en in Cleve land, Ohio, een groot aantal gevallen van zonnesteek zijn voorgekomen, benevens eenigo sterfgevallen tengevolge van de warmte. In sommige steden in Nieuw-En- geland zijn wegens de abnormale hooge temperatuur de scholen gesloten. Lccnen en salarissen in Duitschland. Het Duitsche departement van finan ciën heeft een ontwerp betreffende de sala rissen van de maand Juni voor de Duit sche ambtenaren voorgelegd. De lijst begint met de schoonmaaksters en eindigt met den rijkskanselier tienmaal zooveel. Ec-n brievenbesteller krijgt 500,475 mark salaris over de maand Juni, een spoorweg- conducteur 627.450 mark,-een locomotief machinist 095.725 mark, een hoofdconduc- tcur 771.975 mark, een secretaris 828.375 mark, een inspecteur 1.039.875 mark, een „Rcgierungsrat" 1.279.200 a 1.487.550 ink con „Ministerialrat" iets meer dan 2.000.000 mark, de president van da spoorwegen 2.G79.G00 mark, een „Ministc- rialdirektor" 3.080.850 mark, een gezant 3.718.325 mark, een staatssecretaris 4.036.125 mark. een minister 5.146.500 mark, de rijkskanselier krijgt 5.372.250 mark salaris voor de maand Juni (d. i. omtrent ISO gulden). Aangezien echter dr. Cuno gehuwd is, krijgt bij een toeslag van 32.000 mark en voor elk kind onder 21 jaar 70.000 a 105.750 mark per maand. Dr. Cuno ont vangt in het geheel 5.754.000 mark salari3 over de maand Juni (nog geen f 200). Prinses Christiaan t Prinses Christiaan, de dochter van wij len koningin Victoria van Engeland, wier toestand den laatsten tijd sterk ach teruitgaande was, is 77 jaar oud overle den. Zij was een tante van den tegen- woordigên koning en in 1866 getrouwd met prins Christiaan van Sleeswijk-Hol- stein-Sonderburg-Augustenburg, die in 1917 is overleden. HAZERSWGUDE (Rijndijk). Geitenkeuring. Verleden week werd vanwege de R.-K. Geitenfokvereeniging de jaarlijkscho geitenkeuring gehouden op het terrein van den heer J. Boers. Er wer den aangevoerd 21 geiten en 10 geiten lammeren. De commissie bestond uit de hoeren A. do Leeuw, assistent-rijksveecon- sulent, Den Haag, Van Nood, uit Lisse. Er werden 5 geiten ingeschreven. De prijzen werden toegekend: Voor ongehoornden: medaille, aan G. Capteijn, 2de prijs H. v. d. Hulst, 3de prijs W. Heemskerk. Voor gchcornden: 1ste prijs aan Th. van der Zon, 2de prijs C. Bos, 3de prijs J. van Leeuwen. Voor geiten-lammeren: 1ste pr. J. van Leeuwen, 2de pr. G. Capteijn, 3de prijs M. Meuken, 4de prijs G. Bos. Voor de eerste plaatselijke verloting van hoven- genoemde vereeniging werden er 7 geiten aangekocht, waarvan 2 prachtige exem plaren, Deze verloting zal deze week plaats hebben. KATWIJK. Ongsval. Tusschen KatwijkNoord- wijk in de kromming van den weg bij „De Driesprong" reed. een automobilist met zijn wagen in de sloot. Volgens om standers door eigen schuld. Geen onge vallen van persoonlijken aard. Alleen de auto defect. Gemeenteraad. Vergadering van den gemeenteraad op "Woensdag 13 Juni a.s. v.m. 10 uur. Voornaamste punten der agenda zijn: Onderzoek geloofsbrieven nieuw gekozen raadsleden. Nader voor stel omtrent nachtdienst Telefoon. Voor stel tot wijziging der verordening op de Restauraties. Adres van den photograaf J. Kaay met prae-advies van B. en W. Voorstel aangaan geldlcening. Belasting reclames. Staat oninbare posten. Arbeidsbeurs. Aan het bureau der gemeentelijke arbeidsbemiddeling staan ingeschreven 147 personen, waarvan 90 visschers en 17 kuipers. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Als lid der Commissie, belast met het examineeren van hen die een akte van bekwaamheid verlangen voor het handteekenen, bedoeld in art. 87 der wet tot regeling van het lager onderwijs van 1878, welke commissie in 1923 zit ting zal houden te 's Gravenhage, is be noemd de Z.Eerw. heer J. J. Hens, leeraar aan het St. Willihrordus-Gollege alhier. Bol'enrccien. Engele kweekers heb ben een begin gemaakt met hollen-rooien. De opbrengst valt niet mee. LISSE. H.B.G. De Veilingkring Lisse van het H.B.G. heeft zich genoodzaakt gezien ten behoeve van het Veilingseizoen een berg- of opslagplaats te bouwen. De aanbeste ding daarvan heeft Donderdagavond plaats gehad met den volgenden uitslag: Onos f 2274, Wassenaar en v. Velzen f1955, Tb. Salman f1875, H. Huis in 't Veld f1874. De heer Jac. van Zeist, wel ke mede had ingeschreven heeft zich teruggetrokken. Het werk zal worden uitgevoerd door den laagsten inschrijver Het gebouwtje komt achter de Christelij ke School, dus vlak hij het veilingslokaal VALKENBURG. Gemeenteraad. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heer H. Binnendijk. Een verzoek komt ter tafel van de auto- dienstonderneming Katwijk aan ZeeLei der. via Valkenburg, om een jaarlijksche bijdrage. Al de leden zijn overtuigd van het nut van deze communicatie. Men acht het ook wel gewenscht een subsidio te vorleenen. Evenwel is het reeds verscheidene malen voorgekomen, dat do auto bij aankomst te Valkenburg reeds te vol zat om nog meerdere passagiers te kunnen bergen, zoo dat do daar met ongeduld wachtende can- didaten onverrichter zaken naar huis koerden. Men vindt dat iets dergelijks nieo mag voorkomen, wanneer subsidie wordt toegekend. Besloten wordt voor één jaar ecu subsidie toe te kennen van f 75, onder enkele te stollen voorwaarden. In verband met het over het dienstjaar 10221923 uit de inkomstenbelasting ont vangen bedrag, cn naar aanleiding van de vermoedelijke uitgaven, wordt op voorstel van B. en V/. het heffingspercentage voor het dienstjaar 19231924 vastgesteld cp 4.6. Waar ook geen opcenten op de rijks- inkoinstenbclasiing worden geheven, uiten verscl.illcndo loden hun vreugde over het betrekkelijk lago percentage. Do bouwkundig-opzichter J. Haasnoot wordt benoemd tot gcrneentc-opzichter voorloopig voer één jaar. Met algemecno stemm?n wordt een be drag van f 100 beschikbaar gesteld, om Ier gelegenheid van bet Regcerings-jubi- leum van H. M. de Koningin een kinder feestje le organiseeren. ZOETEBMEER. Schouw. In deze gemeente is de heg- genschouw bepaald op 20 Juni. ZOETE R MEER—ZEG W AARD. Ccricer?. Naar wij vernemen zal de Harmonieverecniging Donderdag 14 de zer, bij gunstig weer, haar eerste zomer- conccrt geven. (Vlamingsjr.) gses&BigEagreS) Pater Faschalis 0. M. Cap. t Te Babberich is plotseling overleden dc wcleerw. pater Paschalis O. M. Cap., in de wereld C. van Dun, geboren in I860 te Mcir en priester gewijd in 1890. Retraite vcar hoeren kosters. In hc-t retraitehuis „Loyola" te Vught wordt van Maandag 2 Juli tot Donderdag 5 Juli een retraite gegeven voor kosters. Aanvang te 5 uur 's namiddags. Degenen, die aan deze retraite wen- schen deel te nemc-n, worden verzocht, zich zoo spoedig mogelijk op te geven aan de Directie van het Retraitenhuis „Loyo la" te Vught (bij 's Bosch), met naam, adres en leeftijd. SPQÜY VOETBAL, Overzicht. De strijd om het kampioenschap is gis teren beslecht. R. C. II. wist door een mooie 42 overwinning op Willem II den nationalen titel binnen de muren der trob- sche Spaarnested te brengen, daarbij de prestaties der Haarlemsche grootste voet balclubs ten toppunt voerend. Willem II heeft dus niet de nederlaag van Tilburg ven vorige week kunnen wre ken. Met een tweetal invallers voor Ste vens en Mommers spelers die in club verband verdienstelijke daden verrichten konden de Zuidelijken zich de Westelij ke matadoren niet van het lijf houden! v. Dam kreeg voor R.. C. II. weer de eerste gelegenheid om de leiding te ne men, toen scheidsrechter v. Gessel een pe nalty toekende, die benut werd, terwijl Roelfsema even later de leiding vergrootte. Toen kreeg Jcs. van Son nog juist voor de rust gelegenheid den achterstand te ver kleinen. Na de thee vergrootten Koning en Nag- tcgeller na een oorspronkelijk overwicht der Tilburgenaars, die Radsma evenwel in een goeden vorm aantroffen, den voor sprong, terwijl Willem II slechts door Ghering er 42 van kon maken. Zoo kwam het eind. Het spreekt wel vanzelf, dat heel Haar lem juichte. Na een zoo inspannend seizoen is dit wel de kroon op het werk, waar nie mand in den lande ooit aan gedacht zal hebben. Het is een bewijs dat een hemogeene ploeg zelfs zonder bepaalde uitblinkers bij serieuse oefening tot grootsche daden in 6taat is. Haarlem kan trotsch zijn op R. C. H. S. V. V. en Hilversum deelden gisteren de punten. Zoodat A. S. C. do eenigste club is die het tot zeven punten heeft kun nen brengen in deze competitie, terwijl de strijd om de tweede plaats zal gaan tus- schen Hilversum, D. H. C. en S. V. V. in dien de laatste tenminste van Zandvoort wint. De uitslagen. Kampioenschap van Nederland. Haarlem: R. C. H.—Willem II '4—2 Willem II twee verliespunten. Buitengewone Competitie. „Nieuwe Indeeling". Leiden: S. V. V.Hilversum 11 Kampioenschap van Ned erland. doelp. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. R. O. H, 6 4 2 16—11 8 Be Quick 5 9 1 2 7—5 5 Go Ahead 6 2 1 3 48 5 Willem II 5 2 3 9—12 2* Buitengewone Competitie. „Nieuwe Indeeling". doelp. gesp. gew. gel. verl. v.t-, pnt. A'. S. C. 5 3 11 8—6 7 D. H. C. 5 3 2 9—7 6 Hilversum 5 2 2 1 78 6 Spartaan 5 2 1 2 76 5 S. V. V. 4 1 2 1 6—6 4 Zandvoort 4 i i 4 59 DE BEGRAFENIS VAN DEN VERMOORDEN BOLSJEWISTISCH EN GEZANT VOROWSKY TE MOSKOU. Direct achter den lijkwagen (die in praal niet voor een vorstelijken rouwwagen onderdoet) o. a. Tsjitscherin cn de Duitsche en Turksche gezanten. KORFBAL. Om het Kampioenschap van Nederland. Een beslissingswed s t r ij d noodzakelijk. D. T. V.—D. 0, S. 9—3. Gisteren werd in Amsterdam de return wedstrijd gespeeld om het le klasse kam pioenschap van Nederland. Direct ontwikkelt D. T. V. vooral in den aanval een vlug en goed sluitend samenspel. Vooral het vlugge aanvalsspel der gebroeders Madsen overweldigt de D. O. S. verdediging en binnen 10 minuten hebben mej. Spruit en Madsen Sr. aan D. T. V. een 20 leiding gegeven. Mevr. Schip perVisser boekt spoedig hierop het eerste tegenpunfc. Siecrnund brengt den stand op 31, terwijl "Willemsen den voorsprong tot 5t opveert. Met de beginopstelling zien wij de ge broeders Madsen wederom geweldig in ac tie, en het resultaat is, dat de stand binnen enkele minuten 71 is. D. O. S. is het laatste kwartier voor de rust vrijwel uitge speeld. Na de rust geeft de strijd weinig fraais te zien. Mevr. Schipper-Visser weet voor de tweede maal voor D. O. S. den kerf te vinden. Bij D. T. V. is het schot geruimen tijd zoek, zoodat zelfs een haar toegekende strafworp wordt gemist. Ten slotte weet Siegmund voor een doelpunt te zorgen. (82). Mej. Baatman brengt den stand op 83. De laatste minuten komt er nog cenig leven in het spel en Nagel brengt ten slotte den eindstand op 93 voor de Am sterdammers. Waar thans beide gewestelijke kampioe nen een wedstrijd gewonnen en een verlo ren hebben, is een beslissingswedstrijd op neutraal terrein noodzakelijk. Deze zal plaats vinden op Zondag 17 Juni a.s. Het is niet onmogelijk, dat als plaats hiervoor zal gekozen worden Apeldoorn of Arnhem. „De Crt." WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerrstvereen. ..Swift.'' Op do jl. gehouden, vergadering is beslo ten een wedstrijd te laten verrijden Leiden Amersfoort en terug, afstand ongeveer 1G0 K.M., op Zondag, 17 Juni a.s. Zij die dezen rit in 7 uur volbrengen krijgen elk een herinneringsmedaille, ter wijl de twee eerstaankemenden bovendien als afgevaardigden meerijden in een eerst daags te houden wegwedstrijd. Voor Vrijdag 15 Juni moeten do inschrij vingen bij den secretaris ingeleverd zijn. POSTDUIVEN. Postduivenvereniging ..Warmundc", Uitslag wedvlucht vanuit Orleans, op Zondag 10 Juni. Duiven los 6 uur. Aan komst als volgt: le Landman, Warmond, 12 u. 52 m. 30 sec.; 2e Langezaal, Leiden 24253J4; 3e De Graaf, Oegstgecst 256174e De Kroon, Warmond 31535; 5e De Graaf. Oegstgeest 42125; 6e Dezelfde 43256 7e Dezelfde 4—38—168e Langezaal, Lei den 52804; 9e Arnoldussen, Oegstgeeit 6—7—1. „Biauwkras en Snelvlieger". Wedvlucht met postduiven gehouden door de vereen, de Biauwkras cn de Snel vlieger op 10 Juni 1923, losplaats Orleans, afstand 502 KM., los 6 uur, aankomst als volgt: 1 Vliegenthart 12 uur 40 min. 22 sec.; 2 Ba velaar 124248; 3 Ba velaar 125443 4 Spek 1657; 5 Fuchs 1728; 6 Walle 1_8—10; 7 Fuchs 1—13—11; 8 Fuchs 11530; 9 Vliegenthart 13557; 10 Fuchs 1—40—55; 11 Fuchs 1—42—17; 12 N. Vogelenzang 14236; 13 Vliegenthart 1—48—2514 Bavelaar 1—51—49; 15 S. Taverne 2317; 16 J. Marijt 2444; 17 Walraven 2536; 18 Walraven 2825; 19 S. Taverne 2--1415; 20 Fuchs 22051 21 Marijt 2—31—3; 22 v. d. Mark 2—32—6; 23 H. Taverne 23559; 24 Fuchs 24424 Uitgeloofde medaille gewonnen door Vliegenthart. Do voi'ige wedvlucht wer den de medailles gewonnen door Walle en Vliegenthart. Lasad» era ïasaKfcSöKK? Mond- en klauwzeer. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft onder intrekking met ingang van 9 Juni van zijn beschikkingen van 25 en 17 Mei 1923, waarbij resp. werd verboden het vervoeren of doen ver voeren van herkauwende dieren en var kens a. over den Kleiweg in de gemeente Hillegersberg; b. uit een kring, omvattende de gemeente Overschie, den Oostabtspolder onder de gemeente Keihei en de gemeente Schiebroek le. verboden het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens uit een kring, omvattende de gemeenten Overschie, Schiebroek en den Kleiweg onder Hillegersberg; 2e. bepaald, dan wanneer bijzondere redenen afwij king van het onder le. bedoelde verbod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking kan worden toegestaan door de betrokken burgemeesters onder de door den inspect, van den veeartsenijkundigen dienst te Rot terdam aan tc geven voorwaarden. Veiling, gehouden te Bo>gen (N.- H.) op 8 Juni, onder Directie van Hol land's Bloembollenhuis: E.V.T. Gele Prins f 11, E.V.T. Fred. Mcore f 12, E.V.T. Rose Grisdelin - f 10, E.V.T. Thomas Moore f 11.50, E.N. Bic. Emperor f 17, E.N. Princep Max f 4.50, E.N. Fairy f 10, E.V.T. Artus f 10, E.N. Leedsi Amabilis f 11.50, E.N. Princeps Ajax f 5, E.N. Poeticu3 gewoon f G.50, Alles per bed van 3 R.R. Gewas vrij goed, Niet op veiling geplant. ^eienscfoagspeiijke Ëersc&lLeea Befan'örffro criïdckking bi; Eabyfon. Te Kich, 13 K.M. ten Oosten van Baby lon, is de plaats ontdekt, waar dc hoofd stad van dc oudste koningen, waarvan de geschiedenis melding maakt, meet zijn go legen geweest. De ontdekking geschiedde door een ex peditie, georganiseerd onder de auspiciën van het museum van Chicago en onder leiding staande van den heer Mackay. De expeditie heeft het platform blootge legd, waarop de tempel van den oorlogs god Ilbaha en van de oorlogsgodin ïnnini (of Ichtar) was gebouwd en den toren van Samsuiluma, den zevenden kening van de eerste Eabylonische dynastie. De tempel is in de geschiedenis bekend onder den naam Emeteursag, en de toren van zeven verdiepingen onder den naam Unirikidurmah of huis der bewondering. De kwestie, of Kicli al dan niet de hoofdstad was der oudste bekende Sume- riaansche en Semitiekc vorsten wordt thans opgehelderd door de ontdekking van een steen met het volgende opschrift: „Samsuiluma, de opvolger van Hammu rabi, dc machtige vorst, koning van Ba byion, koning van Kich, koning der vier regionen, heeft opnieuw den Unirikidur mah voor den god Ilbaba en de godin Ich tar te Kich gebouwd en zijn top lot de hemelen opgevoerd". De tempel zou volgons de meest voor komende opvatting omstreeks 2600 vóór Christus gebouwd zijn. Een der voornaam ste deuren van den tempel is reeds te voorschijn gebracht cn de onderzoekers hopen nog meer te ontdekken, teneinde nieuw licht te verkn'gon over dit tijd perk vrn oude beschaving BUÜOEÜLSME STAMD: r£?r>FM 3 Juni. Geboren: Cornelia Andries z. van P. C. dc Haas en M. v. d. Mee Frans Hen drik z. van A. F. Kriek en E. W. Zandvoort Theodora Jannekc d. van A. v. d. Ster en V/. Schrijver Johannes Cornelis z. van H. Ligtvoet en K. M. C. Brouwer Hendrika d. van D. Teske en. C. Brandt Jan z. van J. de Heer en A. C. Jaspers. Ondertrouwd: N. Bloemendaal jin. 31 j. en A. E. Teeuwen jd. 27 j. J. Zwa nenburg jrn. 22 j. cn H. v. d. Vos jd. 22 j. A. Vlieland jm. £2 j. en J. G. Siebert jd. 20 j. Overleden: A. M. M. E. de Mail ie. 66 j. II. G. de Sauvago d. 67 j. J. Eigenbrood z. 13 j. B. J.. J. Hermans z. 3d. C. JanssenTuurenhout v. 28 j. OEGSTGEEST. Geboren: Johannes Jacobus, zoon van H A. de Groot en A. M. Juffermans Maria Joanna Rernardina, dochter van B. J. M. Kort mann cn J A Lubbo Gohuwd: J. van Zuijlcn 20 jaar te Rijns- burg en W. den Heijer 23 jaar te Oegstgeest. Overleden: Jan Piket 79 jaar wede. Ca. van Heusdcn. TER AAR. Geboren: Lubbertus, zcon van L. Bron- wer cn B. v. d. Molen. Overleden: C. Teunisscn Go jaar wed. van J. Hoogervorst M. Mesman, 74 jaar echtgenoot van M. van Kcoten. Gehuwd: A. Slingerland 21 jaar cn C- ■do Pater, 24 jaar. WASSENAAR. Geboren: Pieter, zoon van. B. van Tn- burg en W. Gordijn Adriana Maria, doch ter van CL Ruigrok van do Wcrve en E. Looije- slein Cornelis Maria, zoon van Th. H Rem- merswaal en M van Tongeren Roger Marcel zoon van A. M. van Oss on C. G. Heijligcrs —J Jacobus Joachim Anthonius, zoon van J. J« van dor Kroft en C. M. A. Wcnsveen Karo- lina Alexandra, dochter van H. van Os cn 1 F. Scheifel Meinarda Plronella Maria, doch ter van P. L. Huibers en A. M. J. Biezcnaar Ondertrouwd: Josephus Joannes va» IDuuren en Emelie Jcannetlo Maria van Kalken. Overleden: Adrianos Beijersbergen 75 jaar man van J. Oosterveer Jacon van den. Broek, 81 jaar, man van S. Van. Eg mond-

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4