locbt of liet aangebodene billijk genoemd kan worden. Spr. stelt op den voorgrond, dat bij de bewoners der betreffende we gen gaarne aan licht wil helpen. De be^ paling dat kleine lui f20 per jaar aan licht moeten verstoken wil de heer Noor- dam schrappen. Zoo ook de heeren van Stralen en Smits. Na ampele discussies wordt besloten om eerst nadere inlichtin gen in te winnen. 12. Wijziging begrooting 1922. Uit de verschillende wijzigingen ver melden we, dat do gemeente f 307 heeft te letalen voor 3 kinderen, welke op de flijks H. B. S. te Gouda school gaan, dit voor de laatste 4 maanden van 1922. Ge noemd bedrag mag niet op de betreffende ouders verhaald worden. Allen vinden het een zeer hoog bedrag doch het moet be-; taald worden. Aan do Rondvraag gekomen vraagt de heer Noordam hoe het staat met het ver-; huren van de in aanbouw zijnde wonin- gen. De Voorzitter antwoordt, dat de huizen vermoedelijk 1 Augustus betrokken kun-; nen worden. Bij voorkeur zullen de men- Bchen die bij andere inwonen voor een huis in aanmerking komen. De raad moet echter de huizen verhuren. B. en W. zul len uit de 15 a 1G aanvragen degenen zoe ken die het meest een huis noodig heb ben. Do heer van Stralen vraagt of B. en W. het niet gewenscht achten om do hui zen aan particulieren of aan een bouw- vereeniging over te doen. Is dat niet in het voordeel der gemeente? De huizen zijn er nu. De Voorzitter zegt dat hierover al ge sproken is. De huizen zijn echter ge bouwd om in de behoefte aan arbeiders woningen, te voorzien. Zijn de woningen in andere handen dan kunnen zo ook aan middenstanders verhuurd worden en dit is niet de bedoeling geweest. Worden zo verkocht dan zal de huur ook verhoogd worden. Spr. begrijpt niet hoe men van een loon a f 16 tot f 18, f3 huur kan be talen; f 1 is voor die menschen feitelijk al te veel. De heer Noordam zou gaarne zien, dat, nu de heer Verwers als hoofd der open bare school heeft bedankt, de a.s. nieuwe onderwijzer in het bezit van een akte Landbouwonderwijs was. Hiermede zal rekening worden gehouden. Niets meer aan de orde zijnde wordt do vergadering gesloten. ZOETERMEER—ZEGWAARD. Jubileumfeest. Men deelt ons mede, dat de beide hier bestaande vereenigingen n.l. de Oranjevereeniging en de H. V. Hippos gezamenlijk een feest organisee- ren om het jubileum van onze geëerbie digde Koningin waardig te vieren en wel gedurende een tweetal dagen. Te dien einde heeft het Bestuur der Oranievereeniging tegen Donderdag 7 Juni des avonds om 7.30 uur een alge- meene vergadering uitgeschreven bij den heer C. Veelenturf. Het verwacht een zeer groote opkomst der gemeentenaren. - (On.? van Zaterdagavond vervalt hierdoor. Berichten* Motorongeluk. De dertigjarige veekoopman uit Wierden die per motorrijwiel van de markt te Zwolle huiswaarts keerde had het ongeluk te Wier- I den tegen een boom op te rijden. De bot- Bing was zoo hevig, dat W. van den motor werd geslingerd. Kermend van pijn vonden voorbijgangers hem aan den weg liggen. Do onmiddellijk ontboden geneesheer, dokter B., die spoedig ter plaatse was con stateerde dat de verongelukte ecnige rib ben gebroken had. Pe? auto werd de man naar zijn woi vervoerd. motor bleek totaal vernielcL Waar W. slechts in matigen vaart reed. zal de oorzaak van het ongeval** gezocht moeten worden in een defect aan het stuur. In een reservoir verdronken. Te Hengeloo is gisteren de verfmeester P. A. C. Robben in de „Hollandsche Wol weverij en Ververij" in een waterreservoir gevallen en verdronken. g, Bewusteloos gevonden. Onder de gemeente Maasniel, nabij de spoorlijn Roermond—Swalmen, werd Za terdag een ongeveer 17-jarig onbekend meisje in bewusteloozen toestand gevon den. Het vermoeden, dat zij uit den trein zou gevallen zijn, werd te niet gedaan, door de verklaring van Dr. Wiggefendam, die constateerde, dat zij aan vallende ziekte t lijdt. Zij draagt een blauw kleed; baar on dergoed is gemerkt M. H. L. Vechtpartij met matrozen, Vrijdagavond ontstond te Vlissingëiï in een café een vechtpartij, waaraan een 20- tal marinematrozen deelnamen. Twee agen ten van politie die kwamen ora de vechters bazen te verwijderen, werden door enkele van hen met bierglazen en stoelen zoo mishandeld, dat beide politiemannen ver wond werden en na verbonden te zijn tij delijk buiten dienst moesten worden, ge steld. Een der daders van de mishandeling Si vermoedelijk reeds bekend. s.fr r Ontvluchte gevangenen. Gebleken is, dat de onder Bellingwolde Jangehouden gewapende Duitschers sedert jl. Dinsdag^ ontvluchte gevangenen waren. Een 20-tal is teruggebracht. r Kioskenplunderaars'. Vorige week werd een kiosk' aan' Het Woordplein te Rotterdam geplunderd. In oen loop van den middag was een juf- ouw bij het diensthebbende meisje geko men met een briefje, onderteekend door den directeur der onderneming, waarin bet Meisje verzocht werd oven op het kantoor *e komen. De juffrouw zou wel zoolang op- Passen. Toen het meisje op heb kantoor kwam, bleek men daar van een briefje niets •f te weten. Men ging naar de kiosk terug vi daar werd het vermoeden bewaarheid, i dat men met een handigen truc te doen had. De politie stelde een uitgebreid onder zoek in, da'; reeds na enkele dagen resulta ten bad. Eerst werd een juffrouw aange houden de 30-jarige J. K. Ze was vroegev in dienst van dc kiosken-onderneming ge weest. Na een uitgebreid'verhoor bekende ze, tot haar daad te zijn gekomen door ,rmoedc. Haar man, de varensgezel H. F. P., wa3 in een proces gewikkeld en hier over moest bij een advocaat raadplegen. De juffrouw beweerde, dat bij niets met den diefstal zou hebben uit te staan. Dien bad ze bedreven met haar broer, den koop man G. K. De politie heeft dezen eveneens in bewaring gesteld. Het blijkt, dat die twee het gcheele plan hebben uitgevoerd. Hij schreef bet briefje en beeft zijn zuster toen geholpen, den buit in veiligheid te brengen, die zooals men weet een totale waarde had van f 493. 'Achteraf is echter uitgekomen dat de varensgezel er alles van wist, waarom ook hij in bewaring werd gesteld. Het slot van de reeks aanhoudin gen was die van de werkster M. H. en haar man, den koopman B. J. T. in een pand aan de Zevenhuissteeg. Het was de politie ter oore gekomen dat de vrouw Zaterdagavond op den Schiedamschedijk rollen gaspenningen onder de waarde had willen verkoopen. Dit leidde tot de arres tatie van het echtpaar, waarmede men hoopt een geheele collectie kioskenplunde raars geknipt te hebben. Er zijn vier rol len gaspenningen in beslag genomen. De overige gestolen goederen zijn nog zoek. Bedrog met zuiveringsmiddelen. Dr. Van Hamel Roos schrijft in het jMaandblad tegen de Vervalscbingen": Wij haddei}, gelegenheid, een handelsarti kel te onderzoeken dat aangeboden werd om acetyleengas te zuiveren, doch daartoe absoluut ondienstig bleek te zijn. Voor dit doel wordt gewoonlijk een mengsel van chloorkalk en kalk gebezigden dit is daar toe geschikt gebleken. Men beeft het nu eenvoudiger geacht een op dit mengsel uiterlijk gelijkende stof nl. gips te verkoo pen, natuurlijk tegen een veel te hoogen prijs (nl. f 2.25 per Kg.) en dit onder den naam van „Puracetylcen" aan den man te brengen. Voor de zuivering van acetyleen is deze stof geheel onvoldoende, zoodat het publiek zoowel door de algeheele on deugdelijkheid dezer waar voor het bewuste doel, als door den hocgen prijs benadeeld wordt. Wijl zuiveringsmiddelen voor acety leen zeer in trek zijn, en dit gas meer en meer algemeene toepassing vindt, achten wij een waarschuwing in bet algemeen be lang. Een hert in den tuin. De heer Poortman te Amersfoort beeft in zijn stal een twee-jarig hert, dat dezer dagen uit de omgeving zijn tuin binnen sprong over een bijna 2 meter booge om heining. Voordeelïg bedrijf. Bij den landbouwer J. J. Groen te Wchl beeft een zeug 23 levende biggen ter we reld gebracht. De werlcloozenstaking te Zaandam. Te Zaandam brak eenige dagen geleden een staking uit zooals wij gemeld, hebben, onder de bij wijze van werkverschaffing t werk gestelde werkloozen bij den aanleg van straten. - Deze arbeiders hadden tot taak het zand tot op een zeker punt te vervoeren. Aange zien hun dit punt in verband met het over eengekomen loon te ver scheen, verlangden zij van den aannemer van het werk, ver sterking met twee arbeidskrachten. Toen deze hiertoe niet bereid was, werd de sta king geproclameerd. Nadat deze eenige dagen geduurd bad werd de hulp van B. en W. ingeroepen. Teijcinde het conflict tot een oplossing te brengen, werd door bet dagelijksch be stuur bcsloteD, da t de gemeente nu de twee man extra voor haar rekening zal nemen, zoodat geen der beide partijen het onder spit behoefde te delven. Dit besluit van B. en W. werd echter na-ar wij vernamen niet dan na veel inner- lijken strijd en slechts bij meerderheid van stemmen genomen. De misleidende pret. '~7TSnt"I5'"~ Dit Arnhem wordt aan de Tel. gemeld: Strompelend, struikelend over zijn eigen beenen stevende een stumperig, klein man netje door de stationscontrole het plein op. Zijn die slordig om zijn tenger lichaam hing, was met groote modderplakkaten be smeurd. Onder het kleine, slordig gedeukte hoed je vertoonde zich een saffraankleurig ver wrongen gezicht. Na eiken stap dien hij deed stond de man weer een oogenblik stil waarschijnlijk om zich te oriënt eeren. Toch had hij nauwelijks tien passen op het stationsplein afgelegd. Lachende omstanders wierpen elkander veelbeteekenende blikken toe; zij schenen over het zielig voortstrompelend menschjc slechts één gedachte te bobben: beschon ken. Eert peukje sigaar, dat van de3 eenen boek naar den anderen hoek van zijn mond danst, ontglipt plotseling 's mans lippen en valt voor hem op de glibberige steenen. Nog één pas en do stumper ligt boven op het rolletje tabak hulpeloos op den grond. Medelijdendën van harte Leipen hem op de beem Een agent van het Arnhemsche politiecorps, die sedert eenige weken even als zijn collega's het genoegen smaakte een fonkelnieuwe uniformpet in plaats van den' veel flinker staanden helm op het hoofd te hebben, heeft zich tusschert -de nieuwsgierigen begeven. Een duw bier en een ruk daar en Lij •staat vis vis het zichtbaar verschrokken mannetje. Wanneer de bewaker der openbare orde dan goedig vraagt: „Niet lekker, vader?" luidt het hakkelende antwoord? „Nn.... iks.... muzikant.... m'n.... sigaar.was gevallen. Het publiek, dat de situatie" begreep, lachende af. FELIX WEI NGARTNER, r'* 3 Juni werd de grootmeester der Duitsche dirigenten 60 Jaari j Voor ongeveer 20 jaar was Weingartner de meest populaire kun stenaar van Berlijn. Zijn zon bereikte evenwel te spoedig haar - middaghoogte, ook het gevolg van de contractbreuk, die hij i bij den Berlijnschen opera pleegde, zoodat hem zelfs bij rechtelijk i vonnis verboden werd, gedurende een bepaald aantal jaren in Berlijn op te treden. Zijn groote talenten heeft de nog jeugdige zestigjarige echter behouden. Een tegenstelling. Mot toestemming der autoriteiten' was bij gelegenheid van het S. O. V.-congres te Apeldoorn, tusschen twee bocmcn hoog bo ven de Stationsstraat een doek gespannen met het opschrift: „Het veilige spoor gaat voorbij de kroeg". Deze propaganda gaf eenigen caféhou ders, die dit doek vlak bij bun zaak zagen opgehangen, aanleiding in hun tuinen een bord te plaatsen, waarop te lezen stond: „Eerste en tweede balie van het veilig spoor." 's Nachts werd het dcek moedwillig af gescheurd. Bij de politie is hiervan aan gifte gedaan. Gezellige vergadering. Dit Monster wordt aan de R. Crt." gemeld:' Vrijdagavond werd alhier iri de bewaar school een vergadering van de anti-revolu tionaire kiesvereeniging gehouden. Al spoe dig bleek, dat de gemoederen in beroering waren. Toen do secretaris voorstelde, van de agenda af te wijken, brak de storm los. De voorzitter schorste de vergadering en koos het hazenpad. De secretaris wenschtc de vergadering voort te zetten, doch hem werd de voorzittershamer ontnomen. Hier op volgde een formeele vechlpartii. waar bij een der leden een bloedneus opliep, en de predikant der Geref. Kerk onder den voet werd geloopen. De politie werd ge waarschuwd en ontruimde de zaal. Na de ontruiming ging het in optocht achter den secretaris, die herhaald© malen werd uit gejouwd, naar diens woning. Do politie zette de straat af, zoodat hij ongemoeid zijn woning kon bereikeh. Hitte. In het grootste gedeelte van Servië, Bel grado inbegrepen, heerscht een ondraaglij ke hitte. Te Belgrado was de thermome ter gisterenochtend om 7 uur al tot 33 gr. Celsius gestegen. Nieuwe hongersnood in Rusland. Officieel wordt uit Moskou gemeld, dat de provincies Tzaritzin en Saratoff door hongersnood geteisterd worden. Van den anderen kant wordt bericht, dat het industriebekken van do Donetz liet broodrantsoen, dat eiken dag aan do arbeiders wordt verstrekt, en dat tot nu toe oen kwart pond bedroeg, tot een acht ste pond is^ teruggebracht. Groote brand te Calcutta. Door een grooten brand, die in de elec- trische centrale te Calcutta heeft gewoed en waardoor een gedeelte der machines is vernield, zijn thans 10.000 arbeiders uit de fabrieken, die hoofdzakelijk door electri- sche kracht gedreven worden, tot werkloos- beid gedoemd. Natuurlijk lijdt ook de lichtverzorging der stad hierdoor. Men hoopt evenwel, door middel van hulp-ma chines spoedig in de voornaamste behoef ten aan stroom te kunnen voorzien. "Aanvaring bij Belfast. Dit Belfast wordt bericht, dat zich' op windende tooneelen afspeelden bij een aanvaring, welke in de golf van Belfast paats had tusschen de mailboot „Graphic" van 1871 ton, van do Stoomvaart-Mij. Bel fast, en de vrachtboot „Balsam" van do United States Shipping Board, van 5101 ton. Er waren bijna 200 passagiers aan boord van do „Graphic", onder wie een groot aantal vrouwen en kinderen. Do ka pitein van de „Graphic", vernemende dat zijn schip zwaar beschadigd was en gevaar liep te zinken, liet het op een zandbak loopen, waardoor bij waarschijnlijk een groot verlies aan menschenlevens voor kwam. Do meeste passagiers sliepen op Let oogenblik der aanvaring, maar er was geen paniek. Reddingsbooten werden uit gezet, waarin de vrouwen en kinderen wer den geplaatst en opgepikt door nabij zijn de schepen. Een sleepboot werd ontboden door draadlooze telografie, die de „Gra phic" met de mannelijke passagiers en bet scheepsvolk medenam. Ook de „Balsam" was beschadigd, zoodat men 6leepbooten moest laten komen, om haar naar de ha- yen terug te sleepen. Botsing met een walvisch. Do bemanning van een transatlantisch vrachtschip, dat uit Zuid-Amcrika te Ge nua is aangekomen, heeft een zonderling avondtuur beleefd, Op de heenreis name lijk kwam het schip, niet ver van de haven van Rio de Janeiro, in botsing met een walvisch, die 15 meter lang was. De botsing was van dien aard, dat bet vrachtschip een sterken schok kreeg. De boeg van het schip drong in het lichaam van dc walvisch, die heftig met zijn staart sloeg, als om zich tegen den vreemdsoor- tigen vijand te verdedigen. Het vracht-schip moest stoppen en te- gensloom geven, waardoor het zich van het zeemonster kon losmaken, dat na wat laatste stuiptrekkingen en spartelingen naar. de diepte zonk. Auto-ongeluk in Frankrijk. Engelsche bladen melden uit Marseille, dat nabij Millas in bet arrondissement Perpignan Vrijdag een ernstig auto-onge val plaats bad. Door het breken van een wiel botste de auto, tegen een boom, aan den kant van den, weg. Do inzittenden waren spelers van de Wycombe Wanderers Voetbalclub uit Londen (dezelfde waartegen R. C. H. eenige maanden geleden in Engeland speelde), zij waren, na een wedstrijd tegen Cette F. C. te hebben gespeeld, onderweg naar het station Mont Louis. Twee spelers werden ernstig gewond, de anderen licht. Do auto vloog in brand en de bestuur der, die weigerde zijn plaats te verlaten, moest uit de vlammen worden gedragen. Roofmoord te Boedapest. Door een toeval is het de politie te Boe dapest gelukt, een vreesclijk misdrijf op het spoor te komen. Bij het maken van een nieuw gebouw werd het lijk van een vermoord persoon gevonden. De politie stelde een onderzoek in en arresteerde den moordenaar Jesef Toth, van wien bleek, dat hij voor eenige maanden een geheele familie vermoord en de lijken begraven bad, om in bet bezit van het vermogen der familie te geraken. Een oude man, Andreas Lachmann ge naamd, diens vrouw en dochter, mevr. Kö- vess en de zoon der laatste werden gedood en hun lijken werden begraven. De echt- genoele en de dochter van den ouden Lachmann hadden sterk met valuta ge speculeerd en Jezef Toth pleegde den massa-moord, om zich in het bezit van ver scheidene millioenen te stellen. Do moordenaar, dien de politie binnen; 24 uren op het spoor kwam, heeft bekend. Vandalisme in een Berlijnschen kunsthandel. In de nacht van Woensdag op Donder dag zijn te Berlijn in een kunsthandel in de Bismarckstraat eenige vandalen aan het werk geweest. Vanuit den tuin wisten de misdadigers zich toegang tot den winkel te verschaffen. Zoo goed als alle daar aan wezige schilderstukken werden verminkt en bedorven. Sommige doeken waren 's mor gens, toen de winkel werd geopend en do schanddaad word ontdekt, onherkenbaar. Op andere waren met in den winkel aan wezig zwarte lak swastika's aangebracht. Ook een vitrine met kostbaar aardewerk en verschillende antieke voorwerpen van hooge kunstwaarde werden onherstelbaar vernield. Zelfs de muren zijn beschilderd mot enorme swastika's. Dit teeken is, zoo als men weet, het symbool der Duitsche fascisten of nationaal-socialisten. Toen de schilderingen verricht waren, hebben de vandalen blijkbaar een onder zoek in de keuken ingesteld. Daar vonden zij meel en suiker. Hiermede bestrooiden, zij den grond van den winkel. Daarop sneden zij de zittingen uit twee prachtige oudcrwelscho leuningstoelen. Het bekleed sel wierpen zijn in een kist, welke in het naast den winkel gelegen pakhuis stond en goten hierop de lak, welke zij nog over hadden. Daar niets werd gestolen, moet bier wraakneming in het spel zijn. Omtrent de oorzaak van deze wraakneming tast men echter in het duister. De eigenaar van de zaak is een Christen, zoodat de daad niet verricht werd om redenen van anti-semie- tischen aard. Voor zoover hem bekend, heeft de kunsthandelaar ook geen vijan den, die zich op deze wijze op hem zou den kunnen hebben gewroken. Intusschen is er een enorme schade aan gericht, niet alleen aan het eigendom van den kunsthandelaar, doch ook aan dat van anderen, van wie hij kunstvoorwerpen in consignatie "had. Land- en Tuinbouw Uitvoering der Boterwet. De inspecteur van het Zuivelwezen, te vens Rijkszuivelinspccteur, heeft de aan dacht van belanghebbenden op het volgen-4 de gevestigd: a .Art. 7, 1ste lid der Eolerwet, schrijfI voor: „dat op alle margarine-verpakkin-; gen, of is de waar onverpakt op deze zelf* het woord „margarine" moet voorkomen: Onder „verpakkingen" worden tevens ver staan alle z.g. binnenwinkels, ook al zou den de buitenste verpakkingen van een z.g. sluitétiquet zijn voorzien. De ministe- rieele beschikking van 23 Febr. 1923 geefï hieromtrent de noodjge voorschriften. Aan de hand van deze beschikking i; voor sommige verpakkingen, waarvan de opschriften van geenerlei misleidenden aard zijn, doch waarop het woord „maiv garine" niet op de laatst voorgeschreven wijze voorkomt, alsnog vergunning ver leend, onveranderd te worden gebruika tot 1 Sept. e.k. Ten aanzien van dc wijze, waarop dc* lptters van het woord „margarine" moe ten worden aangebracht, schrijft de minis terieel© beschikking ran 29 Juni 1902 voor: „dat bedoelde letters zullen moeten worden aangebracht in donkere, onuit- gronil". Opgemerkt moet worden, dat een enkele maal is voorgekomen, dat van dit voor schrift eenigermate is afgeweken. b. Art. 11, 2de lid der Boterwet schrijft voor: ,dat bij het woord „margarine", op do waar cn de verpakking geen andere toevoeging geoorloofd is, dan de naam oi de initialen van den bereider, van der verkooper en van de plaats van herkomst, en dan de in dc-n handel algemeen gebrui kelijke aanduidingen van do qualitietcn der waar." Toch komen nog herhaaldelijk op da verpakkingen plaatjes of ook aanprijzin gen van de waar voor, soms van min of meer misleidenden aard. Elk gebruik van afbeeldingen, van aan- dingen en van opschriften, welke niet on der de bovenvermelde uitzonderingen val len, is echter als een overtreding van bo vengemeld wetsartikel te beschouwen. Aan de Rijks-zuivelvisiteurs is thans opdracht gegeven, om, behoudens in ge vallen van grove overtreding van boven gemelde voorschriften, onder a en b ge noemd, tot 1 Sept. 1923 waarschuwend op te treden. Na dien datum zal echter do hulp der Justitie worden ingeroepen, om de toe passing van bovengemelde wettelijke voor schriften met alle gestrengheid te kunnen bandhaven. BECHTZflKEM HAARLEMSCHE RECHTBANK. Deze rechtbank veroordeelde: lo. S. T., los werkman, te Leimuï- d e n, 2o. M. T., arbeider, te Leimui- den, bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gericht, No. 1 tot 4 dagen gevan genisstraf, No. 2 vrijgesproken. J. H. v. S-, landbouwer, to Haar lemmermeer, werd vrijgesproken. Wetenschappelijke Berichten Belgische jubileum-zegels. In den loop van het volgend jaar zal het 75 jaar geleden zijn, dat de eerste post zegel van het koninkrijk België werd uit gegeven. Naar alle waarschijnlijkheid zal deze verjaring herdacht worden door de uit gifte van een jubileumpostzegel in de waar den van 1 centiem tot 10 francs, met do beeltenissen van Leopold I, voleens de gra vure van Wiener en van koning Albert. Stoomvaartberichten STV. MIJ. NEDERLAND. JAVA (uitr.) vertr. 2 Juni v. Suez. JOHAN DE WIT (uitr.) vertr. 3 Juni van Algiers. LOMBOK (uitr.) arr. 1 Juni te Sabang. PRINSES JULIANA arr. 2 Juni to Ba tavia. REMBRANDT (uitr.) vertr. 1 Juni van Perim. RIOUW verlr. 2 Juni v. Batavia. KARIMOEN vertr. 4 Juni v. Amslerd ORPHEUS arr. 4 Juni te Kopenhagen. POSEIDON arr. 3 Juni te Hamburg. KON. NED. STB. MIJ ACHILLES arr. 2 Juni to Malage. EUTERPE vertr. 3 Juni v. Gyon. HEBE arr. 3 Juni te Alexandrië. NEREUS vertr. 2 Juni v. Gothenburg. NERO arr. 3 Juni te Amstcrdma. ZEUS arr. 2 Juni te Valencia. H0LL. 00ST-AFRIKA LIJN. HEEMSKERK (thuisr.) arr.- 3 Juni lo Londen. HOLL. OCST-AZIE LIJN. OLDEKERK (uitr.) vertr. 3 Juni van Manilla. OUDERKERK (uitr.) vertr. 2 Juni v. Vladivostok. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. REGGESTROOM (uitr.) vertr. 2 Juni v. Las Palmas. RIJNLAND (thuisr.) arr. 2 Juni lo Havre. ULYSSES (thuisr.) arr. 4 Juni lo Havre. IJSELSTROOM arr. 4 Juni lo Amsterd.; ROTTERD. LLOYD. INSULINDE (uitr.) vertr. 3 Juni van Port-Said. KAWI (uitr.) arr. 3 Juni te Southamp ton. MALANG .(thuisr.) arr. 2 Juni te Mar-»J seille. RINDJANI vertr. 2 Juni v. Batavia. STOOMV. MIJ. OCEAAN. EÜRYADES arr. 4 Juni v. to Amst. j PAK LING arr. 3 Juni to Amsterdam,

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6