I Directeur-Generaal der P. en T. Thans is in de „St. Ct." opgenomen het K. B., waarbij met ingang van 1 Juni 1923 aan E. P. Westerveld, minister van Marine, op zijn verzoek, eervol ontslag is verleend uit zijn betrekking van directeur- generaal der posterijen en telegrafie, onder dankbetuiging voor de vele in die betrek king aan den Lande bewezen gewichtige diensten, en, met ingang van voornoemden datum, benoemd is tot directeur-generaal der posterijen en telegrafie A. A. H. W. König, oud-Minister van Waterstaat, 's-Gravenhage. Vervoer van gedistilleerd. Bij de administratie van de invoerrech ten en accijnzen zijn gegevens verkregen meldt de „N. R. Ct.", waaruit moet wor den afgeleid, dat gedistilleerd, hetzij uit het buitenland, hetzij uit geheime bran derijen hier te lande afkomstig, op groote schaal per spoorweg onder valsche bena ming wordt vervoerd. In verband hiermede zal door genoemde administratie een verscherpt toezicht op de spoorwegen worden uitgeoefend, zoo wel wat betreft de vervoerde goederen, als de, reizigers en hun bagage in do treinen en op de stations. Gngezcgelde vervoerbewijzen. Indertijd werd medegedeeld, dat door den ontvanger der registratie te Meppel tal van fabrikanten en handelaren wegens 't afgeven van ongezegeldc bewijzen van vervoerde goederen voor Stoombootreede- rijen aldaar beboet waren met bedragen van f100 tot f1700. De „Tel." kan thans melden, dat door den Minister van Finan ciën al deze boeten zijn teruggebracht tot f 1 voor ieder, terwijl alsnog de achter stallige zegelkosten moeten worden betaald. A. R. K. A. Gisteren en vandaag wordt te Maastricht de jaarvergadering gehouden van de Alg. R. K. Ambtenaarsvereeniging. Het con gres werd gister bijgewoond o.a. door den Commissaris der Koningin in Limburg, tnr. baron v. Hövell tot Westerflier, die ook zelf lid der A. R. K. A. is. Mr. v. Hövell tot Westerflier, dankend voor de welkomstwoorden tot hem gespro ken, zeide, dat hij, waar de vereeniging steeds met waardigheid is opgetreden, er geen oogenblik spijt van heeft gehad lid te zijn gebleven van de A. R. K.. A., wier ad viezen voor de overheid van grooto waarde kunnen zijn. Zeer uitvoerige besprekingen werden gisteren gevoerd over het „Bestuursbeleid" Van verschillende zijden heeft men cri- tiek uitgeoefend op de houding van het Hoofdbestuur, dat te weinig actie zou voe ren; speciaal ook op den voorzitter, den heer J. A. von Frytag Drabbe, Nijmegen, acht het voorzitterschap van de A. R. K. A onvereenigbaar met het lidmaatschap van Gemeenteraad, Staten en Tweede Kamer. De afgevaardigde van Den Haag oefent een scherpe critiek uit op de regeering in zake de 8 Vi pCt. pensioenaftr., waartgen- over de afgevaardigde van Amsterdam een meer verzoenende houding wilde aannemen gadering voortgezet. Missieweek te Tilburg. Zondag is de Missieweek te Tilburg ge opend. De officieele opening van de tentoon stelling in het gebouw der R.-K. Werk- liedenvereeniging door mgr. C. C. Prinsen den voorzitter van het Diocesaan Missiei comité werd bijgewoond door den Hoog- Eerw Deken, de pastoors van de stad, autoriteiten en belangstellenden. Wij zien met verlangen odt naar onze Leidsche- Alma! Staatsraad prof, Struycken. De toestand van Staatsraad professor Struycken blijft volgens de laatste berich ten zorgelijk. „Civis Liber". Onder voorzitterschap van den heer P. J. den Kanter is te 's-Gravenhage opge richt de vereeniging „Civis Liber" (Vrij burger), welke zich te doel stelt de per soonlijke vrijheid te beschermen. (Een mooi doel maar wat is vrijheid? daarover verschillen de meeningen nogal). Tot leden van het bestuur werden bij acclamatie gekozen de heeren A. Ingonool Jr., Den Haag, mr. R. E. Kielstra, Am sterdam, J. Schaepkens van Riempst, Maastricht, mr. D. van Weideren Baron Rengers te Leeuwarden, kapitein W. J. M. Linden, te 's-Gravenhage, Ph. Mees, Rot terdam, A. F. L. Faubelr 's-Gravenhage, P. J. de Kanter, 's-Gravenhage en H. Sa- lomonson, Voorburg. Manifest aan het Nedcrlandsche Volk. Diep doordrongenf van den ernst van den tegenwoordigen toestand van Europa heb ben ondergeteekenden zich Yereenigd tot een Ncderlandsch Comité ter Bevordering van een vreedzame oplossing van het Vragstuk van Herstel en Schadevergoe ding („Herstel-Europa-Gomité"). Wij hebben dit gedaan in de vaste over tuiging, dat ook de verhouding der volke ren door het recht moet worden bc- heerscht en dat waar minnelijk overleg te kort schiet internationale geschillen door de beslissing van onpartijdige der den moeten worden beslecht. Meer dan ooit staat te vreezen, dal Europa bij gebrek aan een vreedzame op lossing verder en verder inzinkt; het is de plicht van alle volkeren mede te wer ken aan de beëindiging der geschillen, die reeds thans zoo groote moreele en mate- rieele schade hebben veroorzaakt en die voor de toekomst de ernstigste bedreiging inhouden. Wij zullen voorlichting vragen aan de organisaties van kapitaal en arbeid en aan erkende deskundigen op economisch en volkenrechtelijk -gebied omtrent de concrete maatregelen, welke kunnen wor den aanbevolen. Voor concrete plannen, niet voor een vagen wenscli naar vrede moet de publieke opinie gewonnen worden Maar die concrete plannen zullen niet tot uitvoering kunnen komen, indien zij niet worden gedragen door den steun eener algemeene volksovertuiging. Helpt ons die vormen! Slechts indien een beter inzicht in deze vragen zich baan breekt en de verbittering plaats maakt voor een geest van verzoening, is een uit weg te vinden. Wij zijn er ons van bewust, dat Ne derland alleen ten deze niets kan boreiken Daarom zijn wij niet tot U gekomen met dezen oproep, voor wij ons hebben over tuigd, dat hij ook in andere landen weer klank zal vinden, in de direct betrokken landen in de allereerste plaats. Daarom trent hebben wij thans zekerheid ver kregen. Wij weten, dat ook in de overige landen van Europa en in de Vereenigde Staten een actie zal worden gevoerd, die in hoofdzaak hetzelfde beoogt, als wij ons voorstellen en die, evenals de onze, steun zoekt in de meest onderscheiden groepen van de samenleving. Een centrale commissie, waarin ver schillende landen vertegenwoordigd zijn, zal trachten de samenwerking van allen, die ditzelfde doel nastreven, te organisee- ren. Wij hebben don grootst mogelijken mo reeion steun noodig, doch ook over geld middelen moei on wij kunnen beschikken om onze taak te vervullen. Die taak ligt niet alleen in het eigen land. Onontbeerlijk is ook een voortdurende intensieve samenwerking met gelijk ge zinden, in de eerste plaats met de Gomité's in de landen, die rechtstreeks betrokken zijn geweest in den oorlog en wier arbeid daardoor oneindig veel moeilijker is dan de onze. Het vraagstuk van den wederopbouw van Europa is voor de geheele Europee- sche samenleving, niet het minst voor ons land, van eminent belang. Wij vragen dan ook Uwe belangstelling en steun voor Uw eigen z^ak. Immers naarmate de ontwrichting van het economische leven langer voortduurt, wordt de ontreddering ook ten onzent te grooter. Moge het Nederlandsche volk, door aan ons Comité bijdragen toe te zenden, groot en klein, ons in staat stellen tot een kra«h tige actie. Het Herstel-Europa-Comité Het Dagelijksch Bestuur: Dr. Ph. Kohnslamm, Hoogleeraar Am sterdam, Voorzitter. Mr. V. H. Rutgers, Lid der Tweede Ka mer, 's-Gravenhage, onder-Voorzitter. Ir. G. L. Tegelberg, Amsterdam, Pen ningmeester. J. Oudegeest. Secretaris Intern. Verbond van Vakvereenigingen, Amsterdam. Mr. Paul Schollen, Hoogleeraar Am sterdam. P. J. S. Scvrarens, Secr. Intern. Chris telijk Vakverbond, Utrecht. Dr. J. R. Slotemaker de Bruïne, Hoog- JegraajP Deeiên, Keizersgracht 232, Amsterdam, Secretaris. Hier volgt een lange lijst namen van leden. Moge Gods zegen op clit goed bedoeld streven rusten Vandaag is jhr. mr. A. F. de Savor- nin Lohman 86 jaar geworden. Door de benoeming van den lieer C. Nolel, in De Rijp, tot notaris te Arnhem, ontstaat een vacature in de Prov. Staten van Noord-Holland. Zijn opvolger is de heer C. Rood, te Bovenkarspel, zoowel voor het nog loopende tijdvak als voor de nieuwe zittingsperiode. De vacature betrof de R. K. lijst voor den kieskring Hoorn. LUCHTMAART Vliegongelukken. Naar uit Tunis wordt gemeld, hebben de Franscho vliegers kapitein Madon en luitenant Picard, twee deelnemers aan de wereldvlucht, een noodlottig avontuur be leefd. Tc Palermo opgestegen om naar Tunis te vliegen, moest kapitein Madon met zijn machine op het vulcanisch eilandje Pan- telloria landen. Luitenant Picard wilde hem te hulp komen en landde insgelijks, maar zijn vliegtuig botste tweemaal tegen den vul- caan en vloog in brand. De luitenant, die zelf spoedig in vlammen was gehuld, werkte zich uit 't wrak der machine los, liep naar zee en dompelde zich onder in het water. De bewoners van het eilandje kwamen te hulp snellen en haalden hem bewuste loos uit het water. Hij werd in hopeloozen toestand naaar Tunis vervoerd. In Frankrijk zelf had insgelijks een vliegongeluk plaats. Zes Farman-vliegtui- gen vlogen boven Ghartres, toen één der machines plotseling van een hoogte van 200 voet neerstortte. Sergeant Rockel werd op slag gedood en een mechanicien en nog een militair werden ernstig gewond. Do laatste stierf later in het hospitaal. Leiteren en Kunst Boekenschouw. Wij hebben hier voor ons liggen het eerste nummer van de zeventiende jaar gang van Boekenschouw, kritisch- letterkundig maandschrift. Wij willen hef nog eens kort en duide lijk zeggen: Wie op de hoogte wil blijven van wat er omgaat in de letterkundige wereld, hij kan niet beter doen dan zich abonneeren op dit steeds- actuoele tijd schrift, uitgave van de wakkere firma „Het Nederlandsche Boekhuis Tilburg". De inhoud van het laatst verschenen nummer is: Ritas Vermachtnis. De strijd om do zuiverheid. Ter overweging. Nog duidelijker Wat anderen schrijven. Nieuwe Letteren (Nederlandsch). Varia Correspond en t ie. UIT DE OSfiGEVIÏÉG LISSE. 75-jarig bestaan van de afdeeling Oegstgeest en Omstreken van de Holl. Maatschappij van Landbouw. Alhier, in hefc hotel „De Witte Zwaan", werd verleden week een algemeene verga dering gehouden, die als „gezellige" was aangediend, en het ook was, en waarop de leden en hun dames waren uitgenoodigd. om het feit te herdenken, dat deze afdee ling 76 jaren bestond. In een gemoedelijk openingswoord heette de voorzitter, de heer Marbus, van Sassen- heim, de opgekomen leden met hun dames welkom en deelde mede, dat al het. vorme lijke van een vergadering hiermede ook vrijwel was afgeloopen, en als inzet den leden een en ander zou gepresenteerd wor den. Om niet uitgepraat te raketf, zouden een paar van de genoodigden, geen beroeps- voordragers, den avond opluisteren met wat vroolijke voordrachten; verder was de leiding van d/\ feestelijkheid in handen van der k/enbedoeldén, terwijl de heer Rp.euwijfc voor pianomuziek zorg droeg. Doch alvorens daartoe over te gaan deel de de voorzitter mede, dat hij zich tot taak gesteld had, eens een overzicht te geven van den levensloop der afdeeling, hetwelk hij aan de hand van de oude notulen en gege vens tot een geheel had samengewerkt, en dat hij aan de vergadering zou voordra gen. Yan deze zeer interessante revue, die veel wetenswaardigs inhield, voor de jon gere veel nieuwe dingen bevatte, bij do oudere leden herinneringen opwekte, en met zeer veel zorg sanmgesteld was. kun nen wij tot onze spijt- vanda-ag wegen9 plaatsgebrek geen verslag geven. Nadat bet applaus hierop volgend gestild was, vroeg de heer Verklei] het woord, om den Voorzitter er op te wijzen, dat in het laatste deel van zijn keurig gesteld over zicht hij de fout begaan had, één persoon totaal te negeeren, éen die de laatste pe riode van de 75 jaren de man is geweest van het initiatief niet alleen, doch ook «Ie uitvoerder. De werker, de belan gen-behar tiger in ieder opzicht voor de afdeeling. en hij kon daarvoor geen andere reden vinden, dan de groote bescheidenheid van den per soon zelf, wien 't betrof, want spreker had daarbij op het oog den voorzatter zelf. En daarvoor breng ik u, mijnheer de Voorzit ter, harteliiken dank, namens allen, aldus deze spreker. De bijval en instemmmg, die deze spre ker had. bewezen, dat hij niet te bout ge zegd had, namens allen te spreken. De Voorzitter dankte voor deze véfti waar deering getuigende, «pi tot doorgaan op den ingeslagen weg aansoorende toespraak, doch moest toch verklaren, dat veel,*zeer veel van dat uitvoerende werk door den onvolprezen secretaris-penningmeester werd u„r -Jctp Jo cül luc- kwam, wat de betrokken secretaris, de heer Slingerland met z'n gemoedelijken glimlach voor kennisgeving scheen aan te nemen, doch waarbij de aanwezigen even eens van hun instemmingd deden blijken De heer Verdegaal, als oudste lid, hield hierna nog een toespraakje'waarin hij den verderen bloei der afdeeling wensehte. Het overige van den avond ging daarna xn gezellig samenzijn heen. waarbij tus- schen alles door mevrouw Marbus de aan wezigen nog onthaalde op een paar keurig voorgedragen muzieknummers, die bijzon der in den geest vielen, totdat ,.er is een tijd van komen, er is een tijd van- gaan" van den Voorzitter het slot bracht aan dezen avond. Jubileum. De heer L. Kapiteijn alhier hoopt 1 Juni a.s. den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar als meesterknecht in dienst kwam bij den bloemist Fred. de Mulder alhier. Ongeval. Terwijl de landbouwer W. uifc de Ruigenhoek Zondagmorgen naar de kerk reed brak bij het uitdraaien uit de Véld- houtstraat een voorwiel van zijn tentwagen waardoor deze gedeeltelijk omsloeg. Het oude makke paard hleef gelukkig onmid dellijk staan, zoodat de opzittenden met den schrik vrij kwamen. Voetbal. Bij de Zondagnamiddag op het terrein aan do Eschlaan gehouden se riewedstrijden van L. F. C. kwamen in het veld „Westen" uit Haarlem en L. F. C. I alhier, onder leiding van den heer Van Gelder. L. F. C. won met 70. NIEUWKOOP. Raad van Arbeid. Door den Raad van Arbeid te Leiden is voor de afdeeling Nieuwkoop tot vertegenwoordiger benoemd de heer J. van den Bosch, zulks inplaats van den heer B. M. Domsdorf, aan wien op verzoek eervol ontslag is verleend. NIEUW-VENNEP. Onder een auto. Mej. v. Harten, uit Amsterdam, die per rijwiel haar familie ging bezoeken alhier, geraakte, doordat zij hij het oprijden van de brug aan den Bennehroekerweg-Hoofdweg alhier kwam te vallen, onder een auto, die haar achter op kwam rijden. Het rijwiel werd totaal vernield. Do juffrouw geraakte bekneld tusschen den weg en het rijwiel, waardoor zij eenige lichte kneuzingen bekwam. De berijder van de auto bracht haar per auto naar haar familie, kocht van ''den juist daar aanwezig zijnden rijwielhandelaar J. L. Meederink een nieuw rijwiel voor haar, hoewel hem, volgens verschillende oogge tuigen geen schuld trof. WASSENAAR. „Herwonnen Levenskracht". De ver koop van het bloempje voor „Herwonnen Levenskracht' bracht Zondag ruim f 106 op. Coöp. Boerenleenbank. In hot ge- houw voor Christelijke belangen verga derde do Coöp. Boerenleenbank alhier. Tegenwoordig waren 128 leden. Nadat de Voorzitter do vergadering heeft geopend, brengt hij in herinnering dat het juist 20 jaren geleden is, dat bier een Coöp. Boerenleenbank werd opge richt. Een drietal oprichters zijn nog in ons midden en waar do bank hier steeds een hooger vlucht heeft genomen, meent hij hen voor het nemen van het initiatief voor de oprichting nog te mogen dan ken en hun do verzekering te geven, dat het werk door hen verricht, nog steeds in de herinnering zal blijven voortleven. Met applaus worden deze woorden onder streept. De Kassier neemt wederom het secre tariaatschap op zich. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat het Bestuur adviseert om den rentevoet te laten zooals zjj is, te weten voor spaar gelden 4 voor opgenomen gelden 5 en voor gelden in rek. crt. 3 met die uitzondering dat voor gelden boven f 10.000.ingelegd, voor het meerdere en lagere rente zal worden vergoed. De Rekening en Balans over het jaar 1922 welke door do heeren Th. Remmers waal en J. L. Grevers zijn gecontroleerd met de eindcijfers der boeken, worden goedgekeurd. Hieruit stippen wij aan, dat de ontvangen spaargelden beliepen tot een bedrag van f 700.242.903, de terugbetaalde spaargelden f 523.083.385, de terugbetaal de voorschotten bedroegen f 74.869.73, de gegeven voorschotten f 99.850.,5e ont vangsten in loopende rekening bedroegen f983.510.02, de uitgaven f 1.137.248.868, over 1922 werd een winst gemaakt van f 4.451.1$, hetwelk hij het reservefonds wordt gevoegd, dat hiermede bedraagt f 23.624.065.. De inzet was ruim 3.5 mil- lioen gulden. De heer J. J. Nell brengt hiervan verslag uit van het verhandelde op de algemeene vergadering in Utrecht. In bespreking komt thans de agenda voor de Algemeene vergadering ou 12 Juni a.s. Met het voorstel om een borgfonds in te stellen, kan men zich slechts in zoo verre vereenigen, dat bij aldien een bank schade lijdt door oneerlijkheid, diefstal of iets dergelijks, de betrokkén bank ten minste 25 van de schade zelf zal moe ten dragen, en het restant zal worden ge suppleerd door de centrale en de overige banken. Tot lid van het Bestuur word herkozen de heer H. H. van der Glas, tot lid van den Raad von Toezicht de heer L. A. F. Prins en tot Kassier de heer F. P. P. Lazarom. Goedgevonden wordt aan inleggers een half procent minder tot vergoeden voor het bedTag, waarmede de inlage de f 10.000.overschrijdt. In het Huishoudelijk Reglement wordt de bepaling opgenomen, dat de leden ver plicht zijn bij overlijden van hun borgen daarvan aan het Bestuur kennis te geven Hierna sluiting. WOERDEN. De gemeenteraadsverkiezing. ,De Vrij heidsbond alhier heeft geprotesteerd tegen de uitspraak van het Hoofdstem oureau. De Vrijheidshond is de meee.-.ng toegedaan dat het overschot van stemmen wejke van de lijst Hmorenhurg overblijft, aan licm moet worden toegekend. Hierdoor zou de Vrijheidshond een zetel meer krijgen en de zetel der A. R. partij niet aan die partij worden toegekend. Voetbal. Zondag had het vervolg plaats van de seriewedstrijden van V. E. P. Jammer dat het hij deze wedstrijden geregeld zulk slecht weer is. Evenals de eerste dag was ook nu weder een der clubs niet opgekomen waardoor in de regeling van den middag eenige verandering moest worden gebracht. De eerste wedstrijd ging nu niet door wegens niet opkomen van Sartos I uit Utrecht. In den tweeden wedstrijd werd verande ring gebracht en werd nu gespeeld vriend schappelijk tusschen V. E. P. IIH en Utrechtenaren I. De V. E. P. combinatie won hier met 31. De derde wedstrijd werd gespeeld om den lsten en 2den prijs in do 2de afd. Hier kwamen Dios I Bode graven en V. E. P. II tegen elkaar in het veld. Dios had eenige invallers. Na^ een vinnieen strijd werd V. E. P. overwinnaar met 32. Winkelsluiting. In de week van de Raadsverkiezingen alhier werd aan de ne ringdoenden een lijst tef teekening aange boden met het doel een actie te beginnen tegen het-in de laatste Raadszitting geno men besluit, waarbij in principe besloten werd een verordening betreffende een wet- telnk sluitingsuur voor winkels saam te stellen. Hierbij is door de aanbieders der lijst een zeer groote fout begaan. Om de nering doenden tot teekening te bewegen, werd hun medegedeeld dat zal worden voorge steld een sluitingsuur van 6 en 7 uur des avonds. Algemeen is ook de opinie dat voor vele zaken een sluitingsuur van 6 en 7 te vroeg is. Vooral daar in Woerden met haar lan delijke omgeving ook dikwijls in de avond uren koopers van buiten komen. Met dit voorbeeld voor oogen alsmede den tijd, d. i. in verkiezingsdagen waarin toch al zooveel heete hoofden en koude harten zijn, begrijpt men dat velen gemak kelijk tot teekenen overgingen. Uit zeer betrouwbare bron kunnen wij mededeelen dat van een dergelijk plan niets bekend is. Een desbetreffende veror dening beeft in bet geheel de commissie voor strafverordeningen nog niet- bereikt. Terwijl we ten overvloede nog willen wij zen op de verklaring van B. en W. op een desbetreffende vraag van het raadslid De Kruif. dat hij de samenstelling van de ver ordening zooveel mogelijk zal worden af- vgegaan op het advies der middenstands- vereenigineen. Onze H.H. winkeliers doen'o.ï. beter op de vergaderingen der resp. vereenigingen hunne eventueele bezwaren te berde te brengen, wat o. i. doeltreffender zal zijn dan in het wildo teekenen van een of ander adres. Van alles wat betreffende de winkelslui tingsverordening bekend wordt zullen wij onze lezers op dc hoogte houden. Gemeentelijke Aankondigin .nfc 0> 1 i GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOI Aan den gemeentelijken vischwii Vischmarkt 18, tel. 1225, is WÓENSDj verkrijgbaar GROOTE SCHELVISCH f0.38, SCHOL a f0.25—f0.38 KABEl JAUW a f 0.45 en TARBOT a f0.75p pond. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeesli Leiden, 29 Mei 1923. Katholieke Agenda LEIDEN. Dinsdag. R. K. Bond voor Groote Gei ?reei nen, Kleine zaal Stadsgehoora (ingang Aalmarkt), te 8 uur. Dinsdag. Bouwvakarbeiders, Bondsgebo a c' te 8 uur. Woensdag. Kmisverbond Jaarvergaderi !n^a Bondsgebouw, Steenschimr 15, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst i apotheken wordt van Maandag 28 Mei en met Zondag 3 Juni waargenomen dt de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8,s Tel. 552. De apotheek van het Ziekenfonds Hulp der Menschheid is steeds geopeiLten Goch alleen voor leden van dit Fonds De Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mi gen van 29 Mei 1923, medegedeeldrus.' door het Kon. Ned. Meteorologisch! Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.773.1 Storno way, Laagste Barometerst,: 757.4 Haparanda Verwachting tot den avond van 30 Mi Matige tot zwakke Oostelijke tot Noord lijke Avind, aanvankelijk opklarend, lat weer toenemende bewolking, aanvankeli !ag! weinig of geen re^on. zelfde temperatui WOUBRUGGE. Ongeval. Bij het verrichten van wa zaamheden aan een dakgoot, viel de i selaar J. P. B., door het uitglijden van ladder op een hek. Geneeskundige ha moest worden ingeroepen. Met een torbootje werd hij naar zijn woning Hooginade vervoerd. ai> x Het natie weder. Door den aanln denden regen zijn verschillende landk wers alhier verplicht het gras in te kuilt daar van hooien geen sprake kan zijn. VerkoopIng. De vorige week went ons dorp weder een van de oudste huiz verkocht welke tusschen dc jaren 1610 1664 hier zijn gebouwd. Die huizen sta m,a, ten Zuiden van het Herv. Kerkgebou ^on( Het derde huis dateert van 1610, het 41)fps; en 6de huis van 1664 (deze twee weid Te([r later vernieuwd, het 4de in 1840 en 1 jjQf, 6de voor ettelijke jaren). Het 5de hi ere^ werd nu verkocht. De kosten beliepen zamen pl.m. f 3700 en dat voor een oppt vlakte van 159 centiaren. Als dit tot. mai staf genomen wordt, dan steigen de hi zen langs de Woudwatering bij eiken ïi koop. ZWAMMERDAM. Rijwielendiefstal. In een der laai nachten zijn bij den landbouwer F. S. de Dammebuurt 2 rü^'V'm nuf-r—»<nwj ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Na verdediging van een s demisck proefschrift, getiteld „Ambacht*- en Neringen in Dordrecht", werd hedenl vorderd tot Doctor in de Letteren en begeerten, de heer Adriaan van Vollenl ven, geboren te Rotterdam, wonende 's-Gravenhage. Geslaagd- voor het Doctoraal examen de Scheikunde de heer J. van Alphen Leiden. i Candidaats-examen in de Romaanse taal- en letterkunde Mcj. M. G. F. Deern Bergen op Zoom en de heer Dr. .T. P. jy- Persiin, Den Haag. te STADSNIEUWS Nationaal Huldeblijk voor Hare Majesj de Koningin. Morgen zal hier ter stede door-een si tal dames van huis tot huis een col!« worden gehouden voor het bekende. Het geldt hier thans niet het bijeenbrecf van een som om hier ter stede of te Ai sterdam of in Den Plaag, op of omstrce 31 Augustus, een feest te vieren ter van Hare Majesteit de Koningin, maar o j Haar een bewijs te geven van de erken la|| lijkheid, ook van het Leidsche volk, v0 wat onze Koningin in de 25 jaren v| Hare Regeering voor ons Volk is geffee Dat bewijs, dat Huldeblijk zal bestaan j het herstellen van dc Nieuwe Kerk. Delft, waar onze Oranjes begraven zijn,] het maken van die kerk tot een waad' nationaal monument ter cere van ons »n stenhuis. Hare Majesteit heeft Harew goedkeuring aan dezen vorm der huid© M op Haren herdenkingsdag gehecht en -li vens den wensch uitgesproken, dat- bovendien een veel kleiner geschenk worden aangeboden, waarop zij steeds kunnen zien als een herinnering aan 1 dag: dat geschenk zal heslaan in eea bum met mooie gezichten op stad en W® -I samengesteld door 150 Nederlandsche stenaars en kunstenaressen. Als voorzitter van de Commissie Zuid-Holland wek ik hierbij allen op zorgen, dat Leiden, dat zijn IToogei •scho< aan den grooten Prins "Willem te heeft en de meesten van diens nazaten^ hunne verdere opleiding heeft zion v- een goed figuur maakt tc bidden van danke keu Zone rgacl ir d lora theii ;cvc lin

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2