I LIK jalslr.M-ll GEDURENDE VIER DAGEN 1 mr. J. v. d. Mortel, J. Rijzewijk, F. Geloven, A. J. Prins, J. A. v. Pynen- uirg, F. R. M. Mutsaerls, K. de Beer, F. Aannacrts, J. Claessen, J. A. Hermans, F. Smulders, 0. v. d. Pol en J. A. Oldcn- kolte; van do R.-K. Volkspartij: mr. P. Arts, J. M. Gaillard, F. A. G. Donders, A. F. G. Donders, J. J. Ketelaars, J. L. v. Nunen, F. J. Coolen, P. Teurlings en B. G. Smeulders; van do S. D. A. P.: J. Oost- rijk, N. J. v. Pelt en W. A. Vroom, en de vrijz.-dem.: 0. Plantenga. Do R.-K. Staatspartij verliest 2 zeiels, de S.D.A.P. 4 zetels. De R.-K. Volkspartij, die in den ouden raad 1 zetel heeft, krijgt thans 0 of 10 zetels. JJij de gisteren te Roermond ge houden gemeenteraadsverkiezingen wor den uitgebracht 6180 stemmen. Gekozen werden de heeren M. Bougaerts, G. Beo- kers, J. Breukers, Gh. Evers, A. Lamboo, H. Drehmans, J. de Koning en M. Tops (R.-K.), mr. P. Rieter, A. Raymann, J. Oor, L. Cornells, J. Cartigny en J. Reijn- ders (ongeorganiseerd R.-K.) J. Broersira en G. Kok (S. D. A. P.), J. Ronden (On afhankelijk). De oude raad bestond uit 8 R.-K., 5 „Onafhankelijken" en 2 S. D. A. P.-ers, de tegenwoordige" uit 8 R.-K 6 „Ongeorganiseerden", 2 Socialisten en 1 „Onafhankelijke". Te Utrecht zijn uitgebracht 60.089 geldige stemmen (kiesdeeler 1541). Herv. Geref. Staatspartij 525, Christ.-His. 4962, Vrijz.-Dem. 2406, Werkeloozen- Agitatie-Comitó 237, Middenstandsunio 2558, Vrijheidsbond 7459, Nieuwe Kalh. Partij 1505, Anti-Rev. 7035. R.-K. 13.023, Communisten 812, Chr. Middenstandspar tij 156, R.-K. Volkspartij 2076, Staatk. Geref. Phrtij 347, S. D. A. P. 16.988. Gekozen:R.-K Staatspartij, dr. J. F. J. ten Berge (aftr.), jhr. mr. G. A. J. van Sasse van Ysselt, A. H. Smulders (aftr.), G. J. Koenders, J. A. L. if. Struyckon, A. J. van Schaik (aftr.), H. A. Bekker (aftr.), G. Burna (aft.) mej. A. Hutten; N.K.P.: F W. Swane (aftr.), R.-K. Volkspartij: W. C. Setteur. De oude raad bestond uit: A.-R. 5, C.-H. 3, Gommun. Partij 1, Middenstandsunie 1, R.-K. Staatspartij 9, Nieuwe Kath. Partij I. S. D. A. P. 13, Vrijheidsbond 5, Vrijz- Dcm. 1. De Vrijz.-Dem. en de Middenstands unie winnen elk een zetel, de S. D. A. P. verliest er twee en de Communisten hun eenen zetel. De R.-K. Volkspartij doet haar intrede met een zetel. Te N ij m e g e n zijn gekozen: S. D.. A. P. 8, Vrijh.-Bond 2, Vrijz.-Dem. 2, R.-K. 19, Chr.-Hist. 2. Uitgevallen de Comm. en Anti-Rev. Oude samenstelling 31, thans 33 leden Van de 29 zetels te Eindhoven verkreeg de R.-K.«Staatspartij er 21 (24) met een overschotzetel, de R.-K. wilde iijst 2 (0) een overschotzetel, G. H. 0 (1), A.-R. 1 (0), V.-D. 1 (1) een overschotzetel, S. D. A. P. 4 (3). De R.-K. Staatspartij verloor dus 3 ze tels, 2 aan de R.-K. wilde lijst en 1 aan de S. D. A. P., terwijl de G.-H. hun zetel moeten afstaan aan de A.-R. In den gemeenteraad te Delft zijn ge kozen drie Vrijheidsbonders, vier Anti- Rev., 1 Staatk. Geref., 1 Communist, 1 lid der Bezuinigingspartij, 3 Chr.-Hist, 7 Soc.-Democr., 9 Katholieken. De Katholieke gekozenen zijn: H. L. M. v. d. Seyp, G. M. Post, C. J. Spendel, M. Zomerdijk, J. Th. Schuiten, J. H: Dorsten, W. B. C. Lammers, mr. M. G. J. Bevers en C. van Koppen. De oude raad bestond uit 3 Vrijheids bonders, 9 R.-K., 5 Anti-Rev., 3 Christ.- Hist., 1 lid der Bezuinigingspartij, 7 So- ciaal-Democr. en 1 Communist. De verkiezing te Dordrecht voor den gemeenteraad had tot uitslag, dat ge kozen werden: 8 Anti-Rev., 3 Chr.-Hist., 4 R.-K. (de heeren Van Doorenmalen, Le Maire, Kok en Schroots); 9 Soc.-Dem.; 3 Vrijh.b., 4 Gemeentelijk Zuinig Beheer. De tegenwoordige samenstelling van xïen raad is 17 links en 12 rechts. Thans wordt het 16 links en 15 rechts. Do Soc.-Demo'cr. verliezen 1 zetel, de Communisten verdwijnen en de Vrijheids bond verliest 3 zetels. De R.-K. handhaven hun aantal, waar van met voorkeurstemmen gekozen werd do lieer Schroots (aftredend). De Anti-Rev. winnen 2 zetels en de Chr. Hist. 1 zetel. De 4 leden van Gemeentelijk Zuinig Be heer worden bij de linkerzijde gerekend. Het aantal raadszetels bedroeg tot he den 29, het wordt in September 31. Te Ho om zijn uitgebracht 5249 gel- iige stemmen, S. D. A. P. 1597, Onafhan- xelijken 122, Chr.-Hist. 220, Anti-Rev. 207, R.-K. 1437, Verbonden Vrijz. 1438. Gekozen: 5 S. D. A. P., 1 Chr.-Hist., 1 A.- R., 4 Katholieken en 4 Vrijzinnigen. De S. D. A. P. wint 1 zetel, de C.-H. winnen 1 zetel. Verbonden Vrijzinnigen verliezen 2 zetels. - R. - K. V olkspart ij. Te Amsterdam verwierf de R.-K. Volks- oariij 932 stemmen tegenover de 43.480 op de R.-K. Staatspartij. Te Rotterdam waren deze cijfers resp. *24 en 33732. Te Utrecht is een lid van de R.-K. Volks partij gekozen (de N.K.P. die daar ook kandidaten had gesteld, heeft ook het ééne -uitend Lid behouden). Te Tilburg hoeft de R.-K. Volkspartij reel succes gehad, wat aan persoonlijke ^ivloeden moet worden toegeschreven (zio hierboven). R a p a i 1 1 e-P art ij. De stemmen op de Rapaille-partij te ^xcslerdam liepen terug van 14.246 tot *513. Zij verloren hun twee zetels. In Rotterdam doet-, zooals gemeld, de Rapaille-partij haar intrede in den Raad m*»t één vertegenwoordiger, een zekeren w-ser Coremans (4474 stemmen). Staatsraad Struycken. Omtrent den toestand van staatsraad prof. Struycken, die in hot buitenland een operatie heeft ondergaan, luiden de jong ste te 's-Gravenhagc ontvangen berichten veel minder gunstig. Staatscommissie inzake het vervoer van reizigers en goederen. Bij Kon. besluit van 12 dezer is een Staatscommissie ingesteld aan welke wordt opgedragen een onderzoek in te stellen aangaande de vraag, of en in hoever maat regelen nooclig zijn om te bevorderen, dat de land- en waterwegen en de spoor- en intercommunale tramwegen op de meest economische wijze dienstbaar worden ge maakt aan het vervoer van reizigers en van gocdeden, en om deswege aan den minister van waterstaat rapport uit te brengen. In die staatscommissie ziin benoemd: tot lid en voorzitter: mr. R. J. H. Patijn, buitengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister, te 's-Gravenhage; tot leden: M. C. E. Bongaerts. lid van de Tweed1" Kamer der Staten-Generaal, te 's-Graven hage; H. J. Braambeek, lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaol. te Utrecht; F. H. Fentener van Vlissingen, directeur van de Steenkolen-Handelsvereeniging, te Utrecht; J. A. Kalff, directeur der Maatschappij tot Exnloitatie van Staatsspoorwegen en der Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maat schappij. te Utrecht; G. A. Pos. 2de voorzitter van den Alge- meenen Nederlandschen Wielrijdersbond. Toeristenbond voor Nederland, te Blaricum m. H. van der Vegte, lid van Gedeputeer de Staten van Overïissel, te Zwolle; tot lid en secretaris: G. J. van den Broek, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat met verlof, te Bus- sum. Interprets*ie Pensioenwet voor Geestelijken en Religieuzen. Het R.-K. Centraal t Bureau voor On derwijs en Opvoeding te 's-Gravenhage, acht het van belang. R.-K. Geestelijken en Religieuzen op de hoogte te brengen met een van gezaghebbende zijde afkomstige interpretatie van artikel 156 der Pensioen wet. Geestelijken en Religieuzen worden door dat artikel niet verplicht de inkoopsom over voorgaande jaren voor weduwen- en weezenpensioen te betalen. Dat artikel verplicht daartoe slechts hen, die inder tijd voor dat- pensioen bedankt hebbep. Geestelijken en Religieuzen echter kon den niet bedanken, omdat de wet op hen niet .van toepassing was. Daaruit volgt, dat artikel 156 voor hen niet geldt. De in koopsom over voorgaande jaren is dus voor hen niet verschuldigd en ook niet op hen lo verbalen. R.-K. Gymnasium te Den Haag. Naar „De Tijd" verneemt, zal door de Eerw. Paters Jezuieten te Den Haag een R.-K. Gymnasium worden gesticht. Journalistiek. Binnenkort zal dr. A. C. B. Arts als hoofdredacteur van het „Overijselsch Dag blad" worden opgevolgd door den heer Alb. v. d. Poel, redacteur van „De Tijd". Uit de textiel-industrie. Het conflict te Almelo. De fahrikanlenyereeniging heeft gewei gerd in te gaan op het voorstel van den burgemeester, om een conferentie te hou den met het stakingscomité. Uit het Stucadoorsbedrijf. In een gisteren in Den Haag gehouden vergadering van do hoofdbesturen van den Nederlandschen stucadoorspatroonsbond en van den R. K. patroonsbond, is besproken een schriftelijke toezegging van de bestu ren der gezellenorganisaties, waarin zij ver klaren besloten te hebben een uurloon van 8S cent te aanvaarden en de invoering van de 48-urige werkweek in die gemeenten, waar ook in bet bouwbedrijf deze werk week is ingevoerd. Wat de tarieven betreft wenschen de gezellen-organisaties zich nog niet bij het patroonsvoorstel van 25 cent per uur neer te leggen en eischen zij dertig cent. Ten opzichte van de tarieven hebben de besturen van de patroonsbonden besloten voor te stellen een arbitrage-commissie to benoemen bestaande uit vertegenwoordi gers van de werkgevers en werknemers onder de leiding van een onpartijdigen voorzitter. Op dit voorstel wordt voor Za terdagmiddag 12 uur van de werknemers organisaties antwoord gevraagd. De hoofdbesturen eischen voorts, dat in geen der afdeelingen plaatselijk onderhan delingen zullen worden gevoerd. Hangende de arbitrage zijn de patroons bereid de oude tarieven te betalen. In den gisterenavond bier ter stede ge houden vergadering van de gezamenlijke Rotterdamsche patroons is besloten zich met de voorstellen van de hoofdbesturen te vereenigen. Ingeval het arbitragevoorstel door de werkliedenorganisaties wordt aangenomen, verwacht men dat a.s. Maandag de werk zaamheden hervat kunnen worden. STATEH.GER3ERflfiL tweede kamer. Vergadering Van gi «teren. De Kamer heeft ihans haar goedkeuring gehecht aan de toetreding tot de protocol len betreffende den economischen en finan- cieelen wederopbouw van Oostenrijk, als mede voorzieningen ten aanzien van die toetreding. Minister van Karnebeek was dankbaar, dat de Kamer het ontwerp zoo vlug opnieuw beeft willen behandelen, en de Kamer was dankbaar, dat de Minister gevolg had gegeven aan den reddenden wenk van Dr. Nolens, die voor bet Pink- sterreces de verwerping van bet ontwerp voorkwam door uitstel voor te stellen, met de bedoeling, dat de gevaarlijke protocol len, die ons te veel in internationale moei lijkbeden zouden kunnen brengen, zouden worden weggewerkt. En in die dankbare SPECIALE AANBIEDING van een partij 3744 Rg I VITRAGES, VLOERZEIL en COCOS tegen zeer iaag gestelde prijzen. stemming beloofde de Minister den heer Dresselhuys, dat hij nog een3 erover zal denken, of hij wel gebruik zal maken van de bevoegdheid om een Nederlander mee te laten controleeren over de besteding der internationale Oostenrijkscho leening. waarin we voor 3V\ millioen gulden garant blijven, en nam de Kamer het ontwerp aan- met aanteekening van de tegenstem van den heer Van Ravesteyn, die de logica der communisten is onnaspeurlijk in bet wetsvoorstel alleen een „knech ten" van het Oostenrijksche volk zag. Een langdurige strijd met vele strijders werd gestreden over het verslag der com missie omtrent inlichtingen op een adres van een vijftiental Naarder kweekers, die schadeloosstelling vragen ter zake van de voorbereiding van militaire inundatiën op bun gronden gedurende den mobilisatietijd De commissie wilde een arbitrage commissie; een aantal Kamerleden wilde zich houden aan een beslissing van den Minister op grond van het advies der commissie-Reymer, die een onderzoek in stelde en niet tot de conclusie kwam, dat de kweekers recht op schadeloosstelling hebben. De commissie en haar medestan ders beriepen zich op de toezegging van Minister Alting von Geusau inzake arbi trage; de anderen beweerden, dat ge noemde Minister eigenlijk geen arbitrage doch alleen advies bedoeld had. En Mi nister Yan Dijk was ook van deze mee ning. Hij wilde van arbitrage niets hooren. zelfs niet van arbitrage over de vraag, of de schado gevolg was van militaire maat regelen (dus met over het bedrag der schadeloosstelling), zooals de heer Yan Schaik wilde. Z.Exc. achtte 't uitgemaakt dat do kweekers geen recht hebben op schadeloosstelling en billijkheidsoverwegin gen zette hij op zij; ook uit zuinigheids- overwegingen: want als do 15 adressanten hun zin zouden krijgen, dan zouden ze door vele anderen, die reeds klaar staan, worden gevolgd. Inmiddels betoonde de commissie de grootst mogelijk tegemoetkomendheid. In overeenstemming met een wenk van den beer Dresselhuys nam zij in haar conclu sie subsidiair naast een arbitragecommis sie op, een nieuwe commissie van onder zoek naar feiten en billijkheid, samen te stellen in overleg met de kweekers. En de commissie behaalde een schitte rende overwinning op den Minister. Haar aangevulde conclusie werd aangenomen met 55 tegen slechts 15 stemmen. Er werd nog gepraat over een wijziging der Pensioenwet 1922, waarin allerlei ver anderingen worden voorgesteld, niet zoo heel belangrijk. SPORT VOETBAL. ZwedenEngeland 13. Een gemengd Engelsch voetbal-elftal speelde gisteren tegen een Zweedsch elf tal. De wedstrijd werd door de Engel- scben met 31 gewonnen. WATERPOLO. Een mooie overwinning van de L.Z.C. polo-club. De zwemklok heeft geluid, zij hel nog niet voor de competitie, dan toch reeds voor vriendschappelijke wedstrijden, die een zeer goede oefening kunnen zijn, voor de ongetwijfeld zware wedstrijden, welke de L.Z.C. in het aanstaande seizoen wachten. Op uitnoodiging van de Haar- lemsche Zwemclub H.V.G.B. werd dan gisteravond een polotournooi gehouden in Stoop's bad tusscben de uitnoodigende clubs, Heemstede, Waterratten (deze ver vingen Nereus uit Koog aan de Zaan, dat verhinderd was) en L.Z.C. Het zevental van de L.Z.C. was een combinatie gewor den door ziekte en dreigende examens. Dank zij het slechte Meiweer, dat het oefe nen vrijwel onmogelijk maakt, stond het spel niet op hoog peil. Eerst kwamen H. V.G.B. en Leiden in het water en spoelden een vrij goede, hoewel niet zeer serieuze partij. Daarvoor ging het ook eigenlijk te genoegelijk toe; de scheidsrechter liet, misschien al te vriendschappelijk, te veel overtredingen onopgemerkt. Komisch was het b.v. hoe een Haarlemmer (geschat op minimum gewicht van 95 Kilo) 't bassin rondzwom, ook als er gefloten was, en daar bij aan alle hoeken van 't veld een bezoek bracht en ook van alle afstanden knallen van schoten inzond, wat waarschijnlijk zijn eenigste doel was, en het eenigste, wat hij van polo begreep. Tot zijn eer moet gezegd worden, dat hij zeer goed de kunst verstond, het geheole gezelschap te laten lachen tot ze niet meer zwemmen kon, terwijl hij zelf een en al glimlach zijn krachten beproefde op den keeper, dio in de ondiepe goal staande ongeloove- lijk harde schoten van hem te verwerken kreeg, hetgeen hij naar behooren deed, echter moest hij ook tweemaal voor hem zwichten. Het spel ging vrijwel gelijk op De eerste twee punten zijn voor Leiden, daarna wordt gelijk gemaakt. Met do rust was de stand 23 in het voordeel der L.Z.C. Na rust maken beide partijen nog een doelpunt, zoodat de eindstand komt met 3—'-4. Dan komen de Waterratten tegen Heem stede, welke wedstrijd na een blanken stand met de rust eindigt in een 02-over. winning voor Heemstede. Do eindstrijd tusschen Heemstede en Leiden werd een gemakkelijke overwin ning voor de laatste. Voor de rust ging het nog gelijk op, zoodat de rust inging met 01 voor Leiden, na een eenigszins gelukkig gemaakt doelpunt. Na de rust wordt het zonder veel in spanning 03, waarmee het einde komt. Do eerste prijs, een zilveren medaille, werd dus door de L. Z. C. mee naar huis ge bracht. UIT ËSSE OMBEVHK' ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeluk. Hedenmorgen wilde J. E. met paard en wagen de brug aan Gouw- sluis oprijden. Toen het dier weigerde verder te gaan, spreng B. van den wagen. Hij kwam daarbij te vallen en werd door het schichtige dier aan het hoofd getrof- fei), waardoor een bloedende verwonding ontstond. B. werd bewusteloos binnenge bracht bij N., waar de hulp van dr. de G. werd ingeroepen. Por auto werd hij naar zijn woning gebracht. BODEGRAVEN. Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag van de verkiezing is als volgt: A.-R.: P. Batelaan 466, J". Burggraaf 160, Bas. Batelaan 18, G. B. Batelaan 20, Hoogendijk 13, W. Poot 39, J. J. Veer man 9, G. de Bruin 3, P. Zaal" 8, Schriek 7 Schouten 4, Zwijnenburg 1. Totaal 748 stemmen, 4 zetels. (De 4 eerslo candida- ten). Ger. Staatsp.: Hakkenberg 51, Blonk 24 Lekkerkerk 8. Totaal 83, geen zetel. C.-H.: J. de Marei 192, v. Baren 134, A Verlooy 34, W. Boer 18, D. Turkenburg 134, Hoogendoom 7, H. Los 5, Muiswin kel 5. Totaal 529, 3 zetels (1ste, 2de en 5de candidaat). V.B. Kiesvereeniging „Gemeentebelang" J. Beijen 239, Hortensius 61, Bealde 31, v. Bruggen 17, J. Zeilstra 1, v. d. Most 14- den Hertog 6, v. d. Wild 2, P. v. Ingen 0. Totaal 371 st, 2 zetels (1ste en 2de can didaat) R.-K.: Th. Leliveld 403, Kelfkens 42, Moons 6, Kooyman 10, Stolwijk 6, Ver- nooy 3, A. v. d. Berg 11. Totaal 481 st. 2 zetels (He 1ste en 2de candidaat). S.D.A.P.: C. den Hil 129, Lammers 11, Postma 1, Kortland 1, A. Scheer 1. To taal 134 st. Geen zetel. BLEISWIJK. Gemeenteraadsverkiezing. Uitgebracht 727 geldige stemmen. Ge kozen: P. v. d. Bosch, R.-K., (aftr.); J. J. Groenewegen, R.-K., (aftr. 212 st.); P. Sander, A.-R., (aftr.) en Jb. Biemont, A.-R.; M. Noordam, (aftr.), C.-H., B. Monster, C.-H.; M. Yreugdenhil (aftr.) L. Vorige samenstelling 2 R.-K., 1 A.-R., 2 C.-H., 2 L. HILLEGQM. Gemeenteraadsverkiezing. Uitgebrachte stemmen 3704, kiesdeeler 270. Lijst 1 (Brussee) 141 (Christ.-Soeiale Partij); lijst 2 (Balvers) 1202 (R.-K.); lijst 3 (Fijma) 399 (S.D.A.P.); lijst 4 (de Wreede) 67 (Staatk. Geref.); lijst 5 (Ver meer) 353 (A.-R.); lijst 6 (Vooren) 251 (Comité van Actie der Vooruitstrevende kiezers); lijst 7 (de Vreugd) 458 (Chr.- Hist.); lijst 8 (Murk) 642 (afzonderlijke R.-K. lijst). Gekozen de heeren: Balvers, Jonkheer, Klaver, Loerakker, v. d. Loo (R.-K. Staats partij); Fijma, Hoogmoed (S.D.A.P.); Vermeer (A.-R.); Vooren (Comité van Ac tie); de Vreugd, Jansen (Chr-Hist.), Murk en van Houten (afz. Kath. lijst) De Kath. zijn één zetel vooruitgegaan; de Anti-Rev. verliezen een zetel. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het staat vrij wel vast dat de vToege aardappelen aanmerkelijk later zullen zijn dan vorig jaar. Wel hebben ze weinig last gehad van de nachtvorst, doch door het koude weer der laatste weken zijn Gemeentelijke Aankondiging gemeentelijke vischverk00p. Aan den gemeentelijken vischwinkéï Vischmarkt 18, tel. 1225, is ZATERDAG verkrijgbaar schelvisch a f 0.18— f0.23 en schol a f 0.15 per pond. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester Leiden, 25 Mei 1923. UN K&thoüieke ^o&nda LEIDERDORP—Z0ETERW0UDE. Vrijdag R.-K. Volksbond, Bo^dsgebouw te 8 uur. ALGEMEENE AGENDA MUZIEK TOONEEL LEIDEN. Vrijdag. „Sursum Corda", Pieterskerk, te~i 8 uur. Apotheken die tot en met Zondag Oo 1 e t Maandagmorgen eiken nacht en des Zon4 iri dags geopend zijn: *i Herdingh en Banken, Hoovewoerd I7i V, Tel. 502. 'SE"e' P. du Croïx, Rapenburg 9, Tel. 807. j De apotheek van het Ziekenfonds 10G Hulp der Menschheid is steeds geopend coch alleen vcor leden van dit Fonds, 'f Telegpafisota Wespfcepichl volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 25 Mei 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.774.0 Seydisfjord. Laagste Barometerst.: 753.7 Skudesnaes. Verwachting tot den avond van 26 Mei; Matige, in het Noorden tijdelijke wellicht krachtige Zuidwestelijke tot Noordweste- lijke wind, meest zwaarbewolkt, later waarschijnlijk regen- of hagelbuien en kouder. ze zeer slecht gegroeid. In hoeverre dit ah een nadeel te beschouwen is, is nog mooi-} lijk te zeggen. De voorraad oude aardap-' pelen is zoo groot dat er op den gewonen tijd niet veel vraag zal zijn naar nieuwe althans zeker niet tegen goede prijzen. Mo gelijk is het dan ook zeer goed dat zc zoo laat zijn. leiderdorp. Gemeenteraadsverkiezing. Uitgebracht 776 stemmen,van onwaarde 18. Lijst I Anti-Rev. 431 stemmen. Gek heeren Bruine (aftr.) en Boot (aftr.), A v. Leeuwen (aftr.) en G. Groenendijk. Lijd II R. K. 116 stemmen, gekozen de lieer I. J. Klaver. Lijst 3 Chr.-Hist, 211 stem men, gek. de heeren C. de Graaf (aftr.J- en M. P. Splinter. nieuwveen. Gemeenteraadsverkiezing. Door het Centraal Stembureau is bij dSo gemeenteraadverkiezing alhier' uitgemaakt! dat niet de heer J. G. Könst is verkozen maar de derde R. K. zetel is toegekend -in den heer G. A. de Boer, den. arbeid? i didaat, door voorkeurstemmen zoeter'w oude. Gemeenteraadsverkiezing. Lijst 1: H. M. Starrenburg 190 st. Ge-J kozen. Totaal 190 stemmen. Lijst 2 (R. K): C. H. de Boer 557 st., i gekozen; A. van Bennekom, gekozen; hL-j Th. Kompier 1 st., gekozen; H. F. Noord-] man 1 st., gekozen: J. B. Wesseling 1 st, gekozen; J. van Leeuwen gekozen; H. J.' van der Krogt 4 st., gekozen; L. Onder-' 0 st., Tli. C. Berg 1 st., J. Vlasveld 1 st.,. C. W. de Jong 0 st., A. C. Paardekooper 1 st., G. Heemskerk 3 st., J. C. Stadhouder 310 st., gekozen. Totaal 880 st. Lijst 3a: G. van Leeuwen 72 st., geko zen, Pb. Boot 8 st., G. Goetbart 0 st., Dompeling 1 st., G. Kraan 1 st. Totaal 82 st. Lijst 3 b: J. de Graaf 122 st., gekozen,',i F. J. Parlevliet 6 st., J. Schenkeveld 3 st.,--] T. Boekee 12 st., M. Leune 15 st., R. Pen-^ driksen 5 st. Totaal 163 st. Lijst 4: E. J. Los 60 st., P. J. Lekkerker- ker 0 st. Totaal 60 st. Geldige stemmen 1375. Lijstkiesdeeler 125 j Lijst 1 is een afzonderlijke lijst; lijst j 2 is* de R.-K. lijst; lijst 3a Anti-Rev., lijst 3b Chr.-Hist; lijst 4 liberaal. j De Katholieken hebben cr één zetel b'i (De lieer Stadhouder, die achteraan op j de lijst stond, is gekozen met 310 voor-,- keurstemmen van de 880 op de lijst uit gebrachte stemmen). De Chr.-Hist en de" Lib. hebben een zetel verloren. De hwr j Starrenburg doet als eenling zijn intrede' in den Raad. WOERDEN. Gemeenteraadsverkiezing. Lijst 1 Chr.Hist.: F. Kalsbeek 672, H-J Brunt 39, K. G. Rosehoom 72, D. van Tuijl j 90, M. Karsdorp 87, G. Sonnevelt 11, P j G. Karsdorp 28, H. v. Doorn 7, W. v- Doorn Sr. 2, D. Duim 8, totaal 1016. J, Lijst 2 Vrijheidsbond: J. Zon 144. C. XI van Eijk 166, H. van Wijk 60, V. K. Bek-3 king 4, W. Gestel 12, A. J. Mulder G,-? totaal 391. Lijst 3 Bezuinigingspartij: A. Smoren-) burg 419. Lijst 4 R.-K. Staatspartij: A. Smits G3n,, C. J. Hendricks 14, J. de Kruif 17, B. d0, Mol 6, J. Munninghoff 3, A. Streefland J. C. Ükkes 2, G. N. v. d. Vlist 1, J- Blo® 1 totaal 679. J Lijst 5 Anti-Rev.: D. Engels Sr. 1*>, de Wit 47, A. Groenendijk 4, H. Hoogf; doorn 4, D. Engel Jr. 1, R. N. v. d, Beo»! 3, totaal 244. „ij Lijst 6 Neutr. Volkspartij: C. F. 110, A. C. Schoonderwoerd 27, H- j meulen 5, totaal 142. Uitgebrachte stemmen 2920.^ van j waarde 2, geldige stemmen 2913.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2