- Dranksmokkel? Maandagmiddag zijn door de marechaus sees te Uithuizen in de kelders van den zeedijk twee partijen sterken drank in beslag genomen welke aldaar begraven wa ren met het doel ze bij gelegenheid binnen te smokkelen. Deze drank, ongeveer 2000 Liter is vermoedelijk door een zeilbootje vanuit Duitschiand aangevoerd en bij nacht begraven en opgemerkt door eenige aldaar vertoevende arbeiders die de mare chaussees hiermee in kennis stelden. Van de daders is geen spoor te vinden. De drank is gedeponeerd aan het kantoor der directe belasting te Uithuizen. Een eigenaardige gemeenteraadsverkiezing. In de gemeente Horn bij Roermond, waar de R. K. Kiesvereeniging zich hield buiten de raadsverkiezing, is thans de gemeente- raad samengesteld volgens een nieuw kies stelsel. Toen men voorzag, dat. er een aantal lijsten zou worden ingediend, kwam men tot het origineele idee een niet-officieele voorstemming te houden om één officieele Candida ten-lijst te krijgen. Men kwam tot het volgende stelsel: Alle candidaten, die gesteld werden, werden op één lijst gezet. Men prakkizeerde een cir kelvormig stembiljet, zoodat niemand bo venaan kwam, terwijl ook geen opvolgende nummers gegeven werden. De candidaten verbonden zich geen propaganda te maken en zich te onderwerpen aan den uitslag der voor-stemming. Elk kiezer moest voor de 7 zetels 7 candidaten met een kruisje aan wijzen in het vakje van diens naam. Nage noeg alle stemgerechtigde kiezers hebben aan deze stemming deelgenomen en de proef is goed geslaagd. Volgens den uitslag werd de officieele candidatenlijst opge maakt en als eenigste op het stadhuis ge deponeerd. Voor een tweede lijst zouden geen handtcekeningen te krijgen zijn ge weest. Zoodoende werd een officieele stemming uitgespaard„Msb." ËSuiteni. Berichten HET VERZOEK TOT BEATIFICATIE VAN PAUS PIUS X. De tekst van het document, waarin 28 kardinalen verzoeken, de zaak der zalig en heiligverklaring van Paus Pius X z.g aanhangig te maken, luidt aldus: „In den naam des Heeren, Amen. Wij, ondergeteekenden, bewogen door een diep gevoel van bijzondere achting eu vereering jegens den souvereinen Opper priester Pius X z.g., in wien uitstekende en voorbeeldige deugden schitterden; Overwegende, dat de roep van heilig heid, die reeds tijdens zijn leven van hem uitging, algemeen is geworden en sinds zijn dood onder de Katholieken der ge- heele wereld zich met eiken dag steeds meer verspreid heeft; Constateerende, dat deze roep van hei ligheid niet alleen voortvloeitt uit het da- gelijksche spontane en onafgebroken be zoek der geloovigen aan zijn graf in de grotten van de Vaticaausclie basiliek, maar ook uit talrijke vermeldingen van gunsten en genaden, door zijn voorspraak ontvan gen, gunsten,'welke ook mirakuleus zijn, zooals wonderen, enz. Kennende den algemeen uitgedrukten Sevendigen wensch', dat de persoonlijke heiligheid van Pius X erkend worde door het- Oppergezag der Kerk. Met het doel, de noodzakelijke formali teiten voor de inleiding van de zaak der beatificatie en canonisatie van den ge trouwen dienaar Gods, Plaatsbekleeder van Onzen Heer Jezus Christus, den hoog- vereerden Opperpriester Pius X, tet zien beginnen en te vermijden, dat met verloop van tijd do verklaringen van gezagheb bende getuigen verloren gaan; In overeenstemming met de bepalingen der code van het canoniek recht, deel XXII, hoofdstuk I, benoemen wij tot nostulator van genoemde zaak den zeer- eerwaarden Dom Benedictus Pieroni van de Benedictijnen van Vallombrosa, abt van 2>anta Prassede en verleenen hem te dien einde de meest uitgebreide volmachten, waaronder, die om vice-postulatoren te benoemen. Rome, Februari 1923." (Volgt de onderteekening van 28 kardi nalen, allen zetelend te Rome, met uitzon dering van den Spaanschen kardinaal 3Jenloch y Vivo, aartsbisschoop van Bur gos, die met Spaansche pelgrims naar 3ome was gekomen.) De wonderen door zijn tusschenkomst geschied. Aan een bijzondere correspondentie uit Some aan de „Msb.", ontleenen we het volgende: Ontelbaar zijn reeds de gunsten en won derbare feiten, die, op voorspraak van Paus Pius geschied moeten zijn. Ofschoon, 3ooals men weet, voor de zaligverklaring aiaar twee wonderen vereischt worden an deze moeten na den dood zijn geschied bedraagt het getal wonderbare feiten, "Zoowel tijdens het leven alsook na den dood door tusschenkomst van dezen Paus jeschied, meer dan honderd. Zoo was het in 1912, toen twee klooster zusters uit Florence, die aan een onge neeslijke kwaal leden, in een particuliere audiëntie de hulp inriepen van Paus Pius. De Paus legde haar de hand op het hoofd, Serwijl hij zeide: „vertrouw mijne doch ters, gij zult genezen en nog veel werken ▼oor de glorie van God!" Op hetzelfde dogenblik waren zij genezen. Zoo getuigt iardinaal Vives y Tuto, dat een klooster- auster van de Congregatie van den Aller- heiligsten Verlosser, die aan kanker leed, baar genezing te danken had door in aan raking te komen met een kleedingstuk ▼an Pius X. De vader van kardinaal Merry del Val, moet, zooals de kardinaal zelf ge- Shiigt, door tusschenkomst van den Paus onverwacht de spraak teruggekregen heb ben. Zooals men weet, heeft kardinaal Merry del Val, die onder Pius X staats secretaris was, een buitengewone veree ring voor „zijn" Paus. De Paus logde al tijd de verplichting op, dat men van de gebeurtenissen geen gewag zou maken; meestal voegde hij er aan toe: „mijn per soon heeft er niets mee uit te staan, maar wel de Sleutelmacht". Toen eens een dame tot Pius X zeide: „Heilige Vader, ik heb gehoord, dat U een heilige zijt en wonde ren doet," autwóordde hij schertsend: ,,U vergist zich in een medeklinker: niet een santo" hen ik, maar een „Sarto". Nog vele andere wonderbare feilen zou den wij kunnen vermelden, tijdens 's Pau sen leven geschied. Maar van grooter be lang zijn die, welke na zijn dood hebben plaats gehad, omdat deze slechts van waar- do zijn voor de zaligverklaring. Zoo heeft een kloostcrzus'er, Martha van Jesus, voor kardinaal Merry del Val een verkla ring afgelegd omtrent haar wonderbare genezing door tusschenkomst van Pius X, welke verklaring vergezeld ging van een attest van twee geneesheeren. Niet minder wonderbaar is hetgeen ge schiedde met het driejarig dochtertje van den spoorwegbeambte Valentini Alberico. Nadat de geneesheer had verklaard, dat binnen enkele uren (Je dood zou intreden, riep de wanhopige moeder de hulp van Pius X in en na weinige uren was het kind volkomen genezende geneesheer kon de genezing op geen enkele natuurlijke manier verklaren. In 1920 werd de overste van het „no viciaat van de Christelijke leer" in Nancy op wonderbare wijze, door tusschenkomst van Pius X, genezen. De geneesheer,, die haar verzorgde, heeft hier van een schrif telijk attest ongesteld, waarin hij, na eerst alle bijzonderheden van de ziekte te heb ben meegedeeld, getuigt, dat hier een na tuurlijke genezing absoluut uitgesloten moest worden. Ook is men nog in het bezit van een attest van meerdere geneesheeren, waarin tal van bijzonderheden worden vermeld omtrent oen tienjarig meisje, dat door een automobiel was overreden en waarin te vens de verklaring wordt afgelegd, dat dc genezing van het kind niet dan door een hoogore tusschenkomst te verklaren is. De hier aangehaalde wonderbare feiten mogen voldoende zijn, om te bewijzen, dat men voor bet zaligverklaringproces over belangrijk „materiaal" beschikt. De gevangenschap van patriarch Tikhon. „Er gaan hardnekkige geruchten", meldt de „Times"-correspondent te Riga, „dat de Tsjeka te Moskou pressie uitoefent op pa triarch Tikhon en pogingen aanwendt, om hem „misdaden" te deen bekennen, waar aan hij zich niet heeft schuldig gemaakt, in het bijzonder om zijn anathema te doen herroepen en te laten verklaren, dat hij de bolsjewistische revolutie rechtvaardigt. Van welingelichte bolsjewistische bron wordt vernomen, dat, waar de sovjetautori teiten vroeger aan patriarch Tikhon niet toestonden, om bladen te ontvangen, zij hem nu esn aantal exemplaren van de „Prawda" en „Iswestia", welke berichten omtrent het proces tegen mgr. Cieplak en mgr. Eoekiewicz bevatten, verschaft heb ben. Tóen de patriarch het verhaal van den moord op mgr. Bcekiewicz las, was hij diep ontroerd, viel op de knieën en bad lang en ernstig voor de ziel van den over ledene. Eiken dag opnieuw verzamelen zich volksmassa's in de nabijheid van het Dons- koiklooster, waar patriarch - Tikhon wordt gevangen gehouden, maar de Tsjeka-pa- trouilles, bestaande uit speciale detache menten cavalerie en infanterie drijven hen uiteen." Aartsbisschop John van Riga verklaarde den „Times"-man, dat hij weesde, dat zij den patriarch zoolang zullen kwellen, tot dat deze geheel uitgeput is en mechanisch op de vragen zal antwoorden, zooals het bisschop John in 1919 en 1920 verging. Naar de „Daily Mail" nog meldt, kwellen de bolsjewisten patriarch Tikhon met elec- triciteit en trachten zij hem aldus de be kentenis af te dwingen, dat hij met mo narchistische leiders heeft gecorrespon deerd. Mijnongeluk in Sileziê. Zes dooden. In een schacht van de Fürstesteiner- Grube, waar men bezig is een mijnbrand te localiseeren en te blusschen, werden Maandagnacht plotseling brandbare gas sen waargenomen. Een mijnwerker werd bewusteloos en stierf weldra daarop, ten gevolge van gasvergiftiging. Vijf andere personen stierven even na hem, deels door gasvergiftiging, deels aan de bekomen brandwonden. Een Engelsch koerier door treinroovers overvallen. Een koerier van de Engelsche legatie te Boekarest is op weg van die plaats naar Constanza in den trein overvallen. De koerier was in het bezit van belangrij ke dokumenten en een aanzienlijk be drag aan Engelsch bankpapier. Onderweg drongen eenige onbekenden in zijn com partiment, bedwelmden den koerier met ether en roofden de documenten on het geld. Een mijn overstroomd. Te Peusnett, bij Dudley, is een mijn onder water geloopen, met het gevolg, dat vijf mijnwerkers naar alle waar schijnlijkheid omgekomen zijn. Het onge luk is, naar men gelooft, te wijlen aan het aanboren van wat een „zak" water genoemd wordt in een oud deel der mijn Er waren op dat oogenblik 40 a 50 man, veel minder dan gewoonlijk, aan het werk De meesten konden zich nog met groote moeite in veiligheid stellen, maar vijf ble ven achter en zijn vermoedelijk omgeko men. Overval op een personentrein. Volgens een mededeeling van den direc teur-generaal der Roemeensche spoorwe gen heeft een met machinegeweren gewa pende georganiseerde roovershende in de buurt van Kisjenef (Bessarabië) een per sonentrein overvallen, den machinist en vijf passagiers zwaar gewond. De 'bende plunderde daarna den trein geheel uit en slaagde er in zich met den buit in veilig heid te stellen. De boschbrand in New-Jersey. De boschbrand, welke Zondag nabij Lakewood in New-Jersey is uitgebroken, en thans volgens een draadloos telegram uit Lakewood, gelijk gemeld, is gebluscht, heeft meer dan 30.000 acres eiken- en pijnboomen, 23 woningen en een kerk ver woest. Op zeker moment naderde het vuur een loods, waar do Z. R. 1 het lucht schip, dat dezen zomer naar de Noord pool gezonden wordt wordt afgebouwd binnen een halve mijl, doch de wind keer de en een plotselinge regenval wendde liet dreigende gevaar af. In het land, waarover het vuur woedde, liggen dozijnen dorpen, wier inwoners en masse kwamen toegesneld, om de brand weerlieden te helpen. Door het heete weer en den weinigen regen waren de bosschen en weiden geheel verdroogd.Waarschijnlijk is door en vonk uit een locomotief de brand veroorzaakt. SPORT ATHLETIEK. De R. K. Voetbal- en Athletiek-Vereen. Z. V. Z. te Zaandam, waarvan verschillen de leden reeds met succes op diverse Athle- tiek-wedstrijden het vorig seizoen zijn uit gekomen, organiseert op 15 Juli ajj. groote Nationale Athdetiek-wedstrijden, waaraan alle R. K. Athleten kunnen deelnemen. Laat men nu dezen datum vrijhouden, opdat deze dag een grootsche betooging wordt voor de R. K. Athletiek. LÜ6H¥¥flJISlT Vliegongeluk. Uit Norfolk (V. St.) wordt gemeld: De adelborst Gordon Günther en de eerste- machinist J. W. Hill, beiden tot den ma- rinevliegdienst behoorende zijn met hun vliegtuig, dat door Günther bestuurd werd, in de Willoughby-baai gevallen en verongelukt. Uit Londen wordt gemeld: Gisteren had nabij Grantham een ernstig vliegongeval plaats. Een militair vliegtuig met twee Engelsche officieren-aviateurs stortte van 100 voet hoogte neer en kwam terecht op een telegraafpaal. Het toestel vatte vlam cn werd totaal vernield. De beide officieren werden gedood. Land- en Tuinbouw Veiling. Op 24 dezer had te Voorhout en Lisse, onder Directie van Holland's Bloembollenhuis, de veiling plaats. E.V.T. Cram. Brillant f 0.16. E.V.T. Prins v. Oostenrijk f 0.22. E.V.T. Scarlet Due f 0.19. E.V.T. Verm. Brillant f0.18. E.V.T. Mon Tresor f0.13. E.V.T Gele Prins f 0.12. D.T. Murillo f0.13. E.V.T. Rose Grisdelin f0.ll E.V.T. Fred. Moore f 0.14. Bw. Bar. de lo Tonnaye f 0.08. E. L.T. Mr. Moon f0.2G. E.V.T. Flamingo f0.28 Dw. Faust f 0.13. Dw. Mr. Farnc. Sanders f 0.27. Dw, Copland f 0.20. D.T. Theeroos 0.16. E.N. Bic. Victoria f0,45. E.N. Mad. de Graaff f 0.31. E.N. Golden Spur f 0,57. E.N. King Alfred f 1.80, E.V T. Drana f0.22. E.V.T. Witte Star f0.2i. D.T. Rose de Neige f 0.18. E.V.T. Mack- betk f 0.25. D.T. Menelik f0.18. D.T. Du- cliesse de Nemours f 024. E.L.T. Retroflex f 0.06 Dw. La Tulipa Noire f 0.19. E.N.T. La Rouge f0.20 E.V.T. Johan f0.12. E.V. T. Pres. Cleveland f 0.17. D.T. Mr. Tub- bergen f 0.77. D.T. El. Toreador f 0.74. D. T. Golden king f 0,45. D.T. Rose d'Amour f 0.35. E.V.T. Brillant Star f0.82. E.V.T. Grace Darling f 0.36 D.T. Lord Beacons- field f 0.31. E.V.T. Pink Beauty f0.77. D. T. Koningin Emma f 0.10 E.V.T. Prins Hendrik f 0.20 D.T. Anna Roozen f 0.30 E.V.T. Koningin der Nederlanden f 0.30. D.T. Leonarda da Vince f 0.27 D.T. Prins v. Oranje f 0.29. Alles per regel. Gewas goed. Vanaf Diana t./m. Pres. Cleveland, op de lat ge plant. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Wegens overtreding der arbeidswet, was geverbaliseerd de fa. N. S. te A lp ben, daar in haar inrichting door personen werkzaamheden waren verricht, na het op de arbeidslijst vastgestelde eindigingsuuv. De ambtenaar van bet Openbaar Ministe rie eischte voor deze overtreding 33 geld boeten van f 10, bij niet-betaling te ver vangen door 33 maal 7 dagen. Mr. Smit verdedigde het standpunt der firma. Uitspraak a.s. Woensdag. Voor eenzelfde feit stonden terecht J. B. W. en anderen, samen vormende het bestuur der Coöp, Ver. „De Hoop" te ïïa- zerswoude. Beklaagde bracht in het midden dat het bedrijf, een groanmaalde- rij, bij het landbouwbedrijf kon worden ondergebracht daar alleen voor leden der vereeniging gemalen wordt. Eisch voor iedere beklaagde 2 maal f 4 of 2 ma-al 4 dagen. Uitspraak a.s. Woensdag. J. de B. f 10 of 10 da-gen, G. N. van N f 25 of 25 dagen, W. N. f 10 of 10 dagen N. v. d. B. f 2 of 2 dagen, B. L. f 1 of 1 dag, A. H. E. f 2 of 2 dagen. J. Sch., te Aarlanderveen, moest zich verantwoorden dat hij tegen de bui tendeur van een openbaar gebouw had gesohopt. Op een vraag van den waarn. kanton rechter, wat hiervan do reden was, ant woordde bekl., dat- hij naar een uitvoering wilde, waarvoor hij reeds een kaart had gekocht. Medegedeeld werd dat bij een vorige uitvoering bekl. zich zeer wanorde lijk had gedragen, reden waarom hij niet werd binnengelaten, De ambtenaar van het DE PAUSELIJKE NUNTIUS MGR. TESTA BEZOEKT HET RUHlRGEBIED. tuberculose-kliniek. DE NIEUWE ZWEEDSCHE MINISTER PRESIDENT. Dr. Trygger, door Koning Gustaaf mot de vorming van een ministerie belast, heeft een gematigd-conservatief-agrarisch kabi net samengesteld; van de liberalen, die op de wip zitten, zal het afhangen, of dit ministerie een lang leven heeft. O. M. eischte f 15 of 15 dagen. Vonnis f 10 óf 10 dagen. G. M. f 3 of 3 dagen, H. A. de V. f 5 of 5 dagen, G. P. van T. f 1 of 1 dag, C. B. f 4 of 4 dagen met verbeurdverklaring vis- scherijgereedschappen. J. v. d. S. vrijge sproken. J. B. van Z., slager té A1 p h e n, stond terecht dat hij vee had geslacht zonder dat die gekeurd was. Eisch f 4 of 4 dagen. Be klaagde zag gaarne eén kleine boete opge legd, daar hij reeds schade genoeg had ge had. Beklaagde zeide dat den vorigen da£ te 5 uur nam. de hulpkeurmeester bij zijn buurman was geweest om te keuren en pas den volgenden morgen te 10 uur bij hem kwam. Getuige bekende dit, doch zei de dat zijn werktijd den vorigen dag was verstreken en hij bovendien niet bij kunst licht mocht keuren. Vonnis f 1 of 1 dag. L. v. d. V f 5 of 5 dagen en f 10 of 10 dagen, P. J. van V. f 3 of 3 dagen, C. K. f 0.50 of 1 dag, T. K., C. van Sch., K. B. en J. de W. allen f 3 of 3 dagen, N. S. vrijgesproken; A. S. f 5 of 5- dagen, D. Ie* V. f 2 of 2 dagen hechtenis; J. van G., O. de G„ W. V., G. van W„ A. K. allen f 3 of 3 dagen. Ph. L. f 10 of 10 dagen hechtenis, C. van 0„ T. van B., J. van B., A. J. van T. allen f 2 of 1 week tuchtschool; A. V. f 3 of 3 dagen, P. V. f 15 of 15 dagen, G. V. f 3 of 3 dagen, M. B. f 20 of 20 dagen H. B. H. f 1 of 1 dag, H. S. G. en H. de V. beiden f 2 of 2 dagen, J. van V. f 3 of 3 dagen, C. Z. f 2 of 2 dagen, P. Z., A. V.. B. B., allen f 3 of 3 dagen, H. J. B. f 2 of 2 dagen, A. V. en W. R. beiden f 3 of 3 da gen, J. B. f 1 of 1 dag, T. V. f 15 of 15 dagen, J. van D. f 8 of 4 dagen, Ph. B. 3 maal f 10 of 3 maal 7 dagen, T. de L. 3 maal f 10 of 3 maal 6 dagen, J. van V. f 15 of 15 dagen, J. Gr., P. K., G. K. allen f 3 of 3 dagen hechtenis; G. v. d. N. f 2 of 2 dagen, J. v. d. G. f 3 of 3 dagen hechtenis. W. de J. en J. J. J. beiden f 5 of 5 dagen, H. H. S„ H. R., P. B„ H. de R., H. R. Th. H. G. allen f 3 of 3 dagen, I. v. d. B. f 10 of 7 dagen, P. v. <L L. f 6 of 6 dagen, P. V. f 6 of 6 dagen, L. van K., J. W., P. J„ J. Sch., C. M., P. K„ G. A. v. d. P. allen f 3 of 3 dagen, N. M. f 4 of 4 dagen. G. van E. f 10 of 10 dagen, L. V. f 3 of 3 dagen, M. de L. f 5 of 5 dagen. imjezomden Stukken [Buiten vea-antwoordelijkheid der Redactie) 'Alkemade, April 1923. Geachte heer Redacteur! Verzoeke beleefd een klein plaatsje in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat dank. Het doel van dit schrijven is ecne zachte vermaning aan ouders en jongelui, die, nu in het tuindersvak en andere bedrijven weinig vooruitzichten zijn, op eenmaal stndiegedachten krijgen. De' verschillende toelatingsexamens zijn weer achter den rug. Over een jaarf bij hooge uitzondering over een half jaar, kan men zijne krachten eens weer beproeven. Nemen de ouders nu dezen raad aan. Zendt uwe kinderen (ook 12- en 13- jarigen) tijdig hij personen, die aan de studie leiding kunnen geven. Meestal komen candidaten, die-rfseds eenige jaren- do schoolbanken verlaten handden, een paar maanden of weken voor het Lêwuste examen en dan is de uitslag voor hen en voor den betrokken onderwijzer onaan genaam. Laat dit alzoo een woord ter waarschuwing zijn. Meent niet, dat do eischcn thans zoo licht zijn. In voorberei dingsklassen wordt meer gevergd dan eene zesde of zevende klasse eener goede lagere school geeft. B. H. JANSEN, Onderwijzer. Jean Louis Pisuisse en de fiscus. Vrijdagavond zouden Jean Louis Pisuis- se en „zijn vroolijke kameraden" een voorstelling geven in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. Door een flink aantal bezoekers waren vooruit plaatsen besproken, de zaal wis gereed, half acht kwamen Jean Louis mei Jenny Gillliams, Paul Collin en Henk Stuurop het gebouw binnen, en toch., ging de voorstelling niet door. De reden? Jean Louis heeft nog een kleinigheid met den Ontvanger der Directe belastin gen te verrekenen, een kleinigheid vao f 23C0 inkomstenbelasting over het vori^j jaar. En do fiscus, altijd wakker, had de advertenties van Jean Louis gelezen in de plaatselijke bladen overde „enkele voorstelling" die hij hier geven zou, daar bij zich herinnerend, dat hij destijds Jean had aangeslagen in de inkomstenbelasting voor het bagatel van f 50.000 inkomen per jaar, doch waarvan le opbrengst voor de schatkist nihil is geweest; zij besloot Jean Louis ditmaal eens te nemen. En wat kan de fiscus nu beter doen dan een beslaglegging forceeren op de enorm! recette, die Jean Louis hier maken zou? En aldus geschiedde. Bij den zaalhouder werd een exploit beteckent, dat hij geen duit aan Jean Louis of zijn vroolijke ka meraden mocht afgeven. Toen de zaalhouder aan Jean, Jcir/r, Paul en Henk het fatale stuk getoond had, was het eenige antwoord van Jean. Dan treden we van avond niet op! Aan het publiek werd het entreegeld terug betaald en dc reden medegedeeld, Het mocht gerust in de krant meen* Jean, dat hij het ver om alleen ten bate van de belasting op te treden en oi zelf nog geld op toe te moeten leggen. Te meer daar bij meende dat die belastiug- aanslag een krankzinnigheid was vanwege de grootte van het bedrag. Voorts be twistte Jean dat de fiscus het recht beslaglegging bad op dit geld, daar niei bij persoonlijk deze voorstelling gaf, doch „een combinatie". En deze combinatie heeft niets te maken met zi;n bel? schuld. De voorstelling ging dus niet uoor. Eu Jean Louis met zijn vroolijke kameradpa vertrokken om 8.29 uur men den boemel- trein weer naar Amsterdam. FAILLISSEMENTEN V ernietigd: Joh. Essers, L e i d en. Uitgesproken: J. Ruys, Leiden, Groenesleeg 60. Cut mr. E. A. Gosman. N. V. Machinale Stoel- en Meubelfabris te Waddingsveen. Cur. mr. B. Rossem. De N. V. Brand-, Inbraak- en Veeverze- kering Maatschappij „Delft", te Delft. Cot mr. F. van Nispen tot Sevcnacr. G. Koster, tuinder te N o o r d w ij ker-, hout. Gut.: mr. H. Vos Jr. A. Fluit, in klompen handelende Boskoop. Cur. mr. G. M. A. R. v. BURGERLIJKE STAflO LEIDEN. 24 April. Geboren: Jacob z. van W. J- Leeuwen; en E. Rozier. Simon z. van* Kershof en J. E. Bevilee Hendrik F? 'derik z. van H. F. Simon is cn T. Dien# Ondertrouwd: E. Huisman j. en M. Krommelbein jd. 26 j. Overleden: A. J. de Kelerk— vr. 70 j. M. M. v. Drielv. d. Ei" vr. 50 j. BODEGRAVEN. Geboren: Maria Gatharina dochter H. Warnaar ca C. E. van Wclzrois M* nes Theodorus, zoon van J- van Velzen M. Neder end Gijsbert, zoon van J- Z*Üj burg en J. de Bruijn. Ondertrouwd: G. van Kempen 34l en J- Langende 23 jaar J. A. van ren 27 jaar cn J. A. van ^rimmclen 24 F'; Overleden: TC. Kapteijn, 3 jaar- ZWAMMERDAM. n0| On de vitreu wd R. F. Heijken 2 ,j en H. E. Klever 22 jaar W. van «iel - Jaar en J. Duinker 39 jaar. (Tc+rouwd: Th. F Soholtc 27 jaai C. Hioogendijk 27 jaar. Overleden: J. Hoogcndoorn, eclitgenooto van A. v. d. Kuijf.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4