gerechtigd was, en bovendien de gemeen te altijd had gedupeerd. Als antwoord op deze onnétte handeling wilde spr. de Mij. dupeeren. De heer Sc hone veld zeide, dat het hoogere tarief, dat de gemeente steeds be taald had, door nonchalance was ge schied, waar nooit een bepaald kwamtum was gegarandeerd. Na uitgebreide discussie werd, om het contract nog eens terdege onder de oogen te zien, besloten het punt aan te houden. De rondvraag bracht alleen een vraag van den heer v. d. Gugten over den verkoop van het perceel Tramstraat. De Voorzitter zegde spoed toe. Hierna ging de raad ten tweede male in geheime zitting. „N. L. Crt." VOORHOUT. „St. Deus-Dedit". Deze organistie ver gaderde op Dinsdag 10 April jl. Do opkomst was vrij goed. De notulen werden ongewijzigd goedge keurd. Twee nieuwe leden werden geinstal- leerd. De heer Kuiper zet, als lid van het Hoofd bestuur, het verloop der gehouden confe renties tussohen werkgevers en werkne mers in het blocmbollenbedrijf, uiteen Spreker zsgt, dat de loonsverlaging in het Blocmbollenbedrijf langer tegen gehouden is, dan in andere bedrijven. De heer v. Werkhoven beklaagt zich dat zoo weinig voor den lossen arbeider gedaan wordt, waarop de heer Kuiper ant woordt, dat' juist veel meer voor den los sen als voor den vasten arbeider gewerkt wordt. Binnenkort zullen maatregelen ge troffen worden tot het scheppen van werk gelegenheid in Noord-Frankrijk. In plaats van den heer C. Plasmeijer. wordt de heer L. Borst, bij enkele candidaatstelling, tot Bestuurslid gekozen. Bij de Rondvraag wil de heer v. d. Lub- be de Gemeentepolitiek bespreken, waarte gen de beer Plasmeijer zich verzet, als niet ter zake dienende, hetgeen de voorzit ter beaamt. Hierna sluiting op gebruikelijke wijze. VOORSCHOTEN. De stemming. De verkiezing van de leden voor de Provinciale Staten is voor de Boomscli-Katholieken van Voorschoten niet zeer bemoedigend. Immers op de Rocmsch-Katholieke lijst zijn uitgebracht te samen 61S geldige stemmen, terwijl bij de verkiezing voor de leden van de Tweede Kamer, gehouden 5 Juli 1922, op de R. K. lijst zijn uitgebracht 706 geldige stemmen, zoodat thans een vedmindering ia van 83 stemmen, ofschoon de stemming heeft plaats gehad volgens dezelfde kie zerslijst van Juli 1922, zoodat dus de Kie zerslijst geheel buiten beschouwing kan blijven. Het stembureau „Raadhuis" gaf een .vermindering van 38 R. K. stemmen, stembureau 2, O. L. School, Schoolstraat, gaf een vermindering van 20 R. K. stem men, het stembureau 3 „Patronaat" gaf een vermindering van 12 R. IC. stemmen, on het stembureau 4 „Rijndijk" gaf, hoe- verreweg het kleinste stembureau een ver mindering van 18 R. K. stemmen. Over de gehcele linie zijn heden 169 stemmen in het geheel minder uitgebracht dan op 5 Juli 1922, daar destijds zijn uit gebracht 1808 geldige stemmen en thans 1633 geldige stemmen, doch de Roomsch Katholieken hebben in de vermindering het leeuwenaandeel. Ook de A. R. partij heeft thans 41 stem men minder behaald dan bij de Kamer verkiezing. De S. D. A. P. "heeft 8 stem men minder behaald. De Communisten zijn echter 5 stemmen vooruitgegaan. De winst is alhier behaald door'de Christelijk Historische partij, die met 49 stemmen vooruit is gegaan ten koste van de A. R. partij en de gematigde Liberale partij. Was het ons bij de gehouden Kamerver kiezing een genoegen den R. K. kiezers van Voorschoten een pluim te kunnen geven om het schitterend getal stemmen op do R. K. lijst, thans kunnen wij tot onzen' spijt dit niet doen, daar hoogstwaar schijnlijk gemakzucht in 't spel is en het groot-e belang van deze verkiezing voor de Staten door velen nog niet voldoende wordt ingezien. Moet men dan steeds ter stembus worden gejaagd? Laat dit zijn ©ene waarschuwing voor de R. K. Kiezers van Voorschoten, want niet zonder leed vermaak ziet men van zekere zijde het Roomsch-Katholicke stemmencijfer dalen. Revanche dus bij de volgende verkie zing. Geen enkele stem mag door laksheid of gemakzucht voor de Roomsch-Katholie- ke lijst verloren gaan. Tot weerziens dus. ZWAMMERDAM. Gemeente en Schoolbestuur. Onge grond is verklaard het beroep van het RK. kerkbestuur van de parochie van den H. Willebrordus alhier, uitgeoefend op het bestuur van de R. K. Jongensschool alhier, tegen een besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarbij met handhaving van het besluit van den raad van Zwammerdam houdende afwijzende beschikking op de aanvrage om gelden te mogen" ontvangen voor de aanschaffing van meubilair en leermiddelen, het daartegen ingesteld be roep ongegrond is verklaard. ALP HEN AAN DEN RIJtf. Emmabloempje. De verkoop van Set Emmabloempje, waarvan de opbrengst strekt ten bate der plaatselijke vereeniging tot bestrijding der tuberculose, bracht c^p de som van ruim f 425. Ongeval. GisteravóïTd is in de vaart van de Spoorhaven een schuit gezonken, welke geladen was met een groot aantal Kosten met papier van de fa. Samson al hier. De schade, hierdoor veroorzaakt, be loopt, naar wij vernemen, circa flO.000. ALKEMADE. Politie. -*-~In de afgeloopen maand zijn J£oor de politie alhier 7 processen-verhaal '""opgemaakt. HAZERSW0UDE. De Hanze. Dezer dagen hield de ft- K. Middens tand svereeni ging „De Hanze'" een niet-talrijk bezochte vergadering in café Boers. Wegens verhindering van den lsten voorzitter werd deze bijeenkomst ge leid door een der andere bestuursleden, die bij zijn openingswoord hijzonder wel kom heette den Z.E. Geestelijken Adviseur en den spreker van den avond, den heer Henri Chr. Janssen, uit Den Haag. Do notulen der vorige vergaderin" werden zonder eenige bemerkingen goedgekeurd. Als punt 3 der agenda stond aangegeven Bespreking „Santos". Naar aanleiding van een circulaire werd medegedeeld, dat af- deelingen, die geen bijdragen aan het Santos-bestuur inzenden, ook geen bijdra gen bij. eventueele ziektegevallen zullen ontvangen. De ZeerEerw. Geestelijke Ad viseur weerlegde op een juiste en zeer za kelijke wijze eenige beschuldigingen tegen den middenstand. De heer Janssen hield hieron een gloed volle rede over de beleekenis der midden standsorganisatie en de Hanzebank en de nooden van dezen tijd. Op aangename wijze werd met den geachten spreker van gedachten gewisseld. Uit de gevoerde be sprekingen bleek de werkelijk gunstige positie der Hanzebank, in tegenstelling met vele andere ook groote bankbedrijven. Echter moet het aandeelenkapitaal nog versterkt worden, mede in verband met do groote credictvraag van den middenstand, Van de rondvraag werd dezen avond bijna geen gebruik gemaakt. KATWIJK. Ds stemming. Hoe mooi of za van Roomscbe zijde gestemd hebben? Prachtig! Enkele zieken, een paar niet thuis, slechte 2 of 3 geen zin en verders stemden ze Roomsch en No. 1 en anders geen, behou dens een drietal, die op No. 2 en 3 van de lijst stemden. Die 3 staan zoo eenzaam, dat ze het in het vervolg ook niet meer doen en dus ook No. 1 stemmen. Van de 284 stemmen waren 281 stemmen op No. 1. Is dat in orde of niet? KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkiezingsvaria. In een der stembil jetten werd het volgende rijm gevonden: 'k Ben in geen stemming om te stemmen. De stemming stemt mij wonderbaar, Zet „rechts" een wet soms in elkander „Links" werpt bet daad'lijk in elkaar 'k Smeek daarom aan den Heer der Heeren: O God! Laat in 't geloof mij gaan. Leer Gij de raadsliên te regeeren, Schouw land en volk in Christus aanl OEGSTGEEST. Geschikt verklaring van wegen. Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland heb ben do volgende wegen onder Oegstgeest geschikt verklaard voor het gebruik met motorrijtuigen: a. de Lage of Leijtweg (thans voor het. gedeelte van den Leidschen straatweg tot den Hofdijk genaamd Terweeweg en voor het gedeelte van den Hofdijk tot den Rijks straatweg genaamd- Wijtenbachweg) voor ^oover betreft bet gedeelte gelegen tus- schen de Kempenaerstraat en den Hofdijk; b. de Lage Voortweg, thans genaamd Kempena e r s t-raa t. Qemengiie Berichten. De moord op Mr. Wijsman. Men zal zich herinneren, dat onlangs de Bossche Crt. vertelde van een niouw spoor in de zaak Wijsman. Een meisje verklaarde van haar verloofde, den naam van den dader gehoord te hebben. We hebben dadelijk medegedeeld, dat de po litie zeer weinig waarde aan het verhaal hechtte, maar niettemin het zoogenaamd nieuwe spoor nauwkeurig onderzocht. Zooals te verwachten was heeft het on derzoek niets opgeleverd dan sterken twij fel aan de geestvermogens van de aan brengster van het nieuwe spoor. „Vad." Liefdesdrama te Rotterdam. In de Aert van Nesstraat heeft gisteren avond omstreeks zeven uur een drama plaats gevonden, dat in deze volkrijke buurt groote opschudding heeft verwekt. De 35-jarige M. van T., uit de Crispijnlaan had sedert vier jaar verkeering met de 28- jarigo A. v. d*. W., wonende Aert van Nes straat. In den laatsten tijd was de verhouding echter minder vriendschappelijk, daar er een andere man in het spel kwam. Gister avond ontstond er weder tusschen de ver loofden een woordenwisseling, met liet re sultaat, dat talrijke nieuwsgierigen zich om de twee verzamelden. Plotseling trok van T. een revolver en loste twee schoten op de vrouw, die een ko gel door de rechterwang kreeg, welko in de linkerwang bleef zitten. Toen richtte v. T. 't wapen op zichzelf en schoot zich bij den slaap dwars door het hoofd. Hij stortte met de revolver in de vuist op de straat. De vrouw werd de bakkerij van H. binnenge dragen', vanwaar ze met een auto van den Geneeskundigen Dienst naar het Zieken huis aan den Coolsingel werd overge bracht. Daarheen werd ook de man ver voerd. Bij aankomst bleek deze reeds overleden. De vrouw is buiten gevaar. In de operatiekamer van het Ziekenhuis kon men den kogel verwijderen. De revolver is in beslag genomen. Het kan een wonder genoemd worden, dat geen der nieuwsgierigen werd geraakt. Tragisch. Een 67-jarig kiezer te Edam viel in 'een der steinbureaux alhier levenloos in het lokaal neder. Per brancard werd het lijk naar de woning vervoerd. Branden. In Weiten, bij Heerlen, is gisteren de limonadefabriek en bakkerij van den beer L. H. afgebrand. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is niet bekend. Te Beert-a is gisteren de behuizing van Lingbeek geheel afgebrand. Het aangren zende koffiehuis Victoria is gedeeltelijk uitgebrand. Stakkerd. Gistermorgen is te Barneveld, m een boschje," bijna stervende gevonden do 60- jarïge landloopster E. v. d. B. Dc onge- lukkige deelde nog mede gedurende een week nacht en dag op een strooleger, slechts met enkele zakken toegedekt, bui ten te hebben doorgebracht. Per brancard is de ongelukkige, die blijkbaar van koude is omgekomen, naar het ziekenhuis aldaar overgebracht, waar zij bij aankomst over leed. Verzachting celstraf. *- De Minister van Justitie heeft aan de besturen der gevangenissen een brief ge zonden, waarin hij to kennen geeft, dat de gevangenen hun cel met platen, prentbrief kaarten e.d. mogen versieren. Men mag die dingen echter niet aan de muren bevesti gen en de buitenmuren moeten geheel vrij blijven. Ook is bet houden van een plant geoorloofd en indien de gevangene te ken nen geeft, dat hij van het verdiende geld een bloem of plant wil aanschaffen, moet men dezen wensch uitvoeren. De redactie van het „Vad.", welko een en ander vermeld, maakt de opmerking, dat het niet geheel duidelijk is hoe men zijn cel met platen en prentbriefkaarten kan versieren. Indien men ze niet aan de muren mag bevestigen. De slapende bakkersgezel. In den vroegen morgen van gisteren za gen twee rijksveldwachters te Purmerend, dat een jeugdige bakkersknecht in een bakkerij behulpzaam was bij bet bereiden van deeg. terwijl hij op dat uur nog niet mocht werken. Dus een overtreding van de Arbeidswet-. Toen de veldwachters in de bakkerij waren toegelaten was de jon gen echter niet, meer te zien. Op eendaar- toe gedane vraag van de politie antwoord de de bakker, dat zijn knecht nog sliep. De veldwachters wilden dan zijn slaapstede wel eens zien. Dat mocht. En toen bleek, dat de jongen inderdaad in bed lag en „sliep". Hij snurkte althans. Doch toen de slapende bakker was wakker gemaakt, bleken zijn handen bedekt met versch deegBaas en knecht hebben toen maar bekend. „Hbld." Candidatenljst vergeten in te leveren. Te Dedemsvaart hebben de socialisten naar wij vernemen verzuimd hun candidatenlijst tén behoeve van de aan staande gemeenteraadsverkiezingen in te leveren, zoodat deze partij gedurende de komende vier jaren niet in den Dedems vaart schen gemeenteraad zal vertegen- woQrdigd zijn. „Msb." Zonderling voorjaar. Men meldt uit Geldermalsen aan het „Hbld.": Als curiositeit mag zeker wel ge meld worden, dat deze week een ploeg ar beiders op een perceel land aan het aard- appelrooièn was oogst vorige jaar op een akker daarnaast, een aantal werklie den aan het aardappel poten; daarvoor een pruimenboómgaard in vollen bloei en tusschen do akkers een dicht gevroren sloot. 1 Bedorven visch. Een 58-jarige,, koopman uit Schoonhoven was door het kantongerecht aldaar veroor deeld tot f 1C0 boete subs. 40 dagen hech tenis, wegens het voor het publiek ten ver koop in voorraad hebben van bedorven visch (gerookte bokking). Hiertegen was hij in hooger beroep gekomen. Hij verklaarde, dat z.i. de bokking heel goed was. De directeur van derj^keuringsdienst ver klaarde, als getuige-déskundige gehoord, dat dc bokking niet alleen slecht van smaak was, maar bovendien beschimmeld en alle kenteekenen vertoonde, dat zij in vergevorderden staat van ontbinding ver keerde. Hoe weet u dat?, vroeg de president. Ik heb er een proef mee genomen. Heeft u ze zelf geproefd? Welnee, edelachtbare! Wat dan? Ik heb mijn vrouw er van laten eten. Zoo, en? Nou. die is er niet van gestorven En is dat voor u het afdoende bewijs, dat de bokking goed was? Natuurlijk. Het O. M. geloofde dit echter niet en vroeg bevesting van het vonnis. Candidaatstelling Gemeenteraden. Hillegom. R. K. Partij: 1. J. H. M. Balvers; 2. Th. Jonkheer; 3. P. Klaver; 4. B. N. Loerakker; 5. Joh. van de Loo: 6. F. Lommerse Pz.: 7. G. G. van de Poll; 8. W. Mesman; 9. Jac. Heemskerk; 10. A. Th. Goemans; 11. F. J. A. J. v. Gennip; 12. G. H. Hermans. Vrije lijst (R. K.): 1. A. Th. Murk; 2. Joh. v. Houten Jr.; 3. F. Selhorst; 4. Joh. Schrama (Loosterweg); 5. P. J. Kerkhof; 6. J. A. Kauffman. A. R. Partij: 1. J. O. Vermeer; 2. H. Veldhuijzen van Zanten; 3. A. J. Som- sen; 4. R. Veldhuijzen van Zanten; 5. A. Schoonderbeek J'z.; 6. R. Scliilpzand Jzn. Ghr. Hist. Partij: 1. P. de Vreugd; 2. J. D. Jansen; 3. G. van Ast; 4. J. van Schravendijk (Vossedwarsstr.); 5. A. Haster; 6. J. N. Potman; 7. J. Keijzer; 8. D. H. G. Langeler; 9. 'J. de Jong (Hooftlstr.) Chr. Soc. Partij: 1. J. Brussee; 2. L. C. van de Ven; 3. H. H. GaJjaards; 4. G. Marinus; Staatk. Ger. Partij: 1. B. de Wreede; 2. J. van der Beek; 3. H. Ver meulen. Lib. en Vrijz. Dem. Partij: 1. J. H. A. Vooren; 2. A. Goldenberg; 3. D. Möhlmann; 4. W. J. G. Pbilippo Gz.; 5. J. R. N. J. Bijl van DuijVenbodo; 6. W. J. H. Gijselaar. S. D. A. P.: 1. P. H. Fijma; 2. A.' Hoogmoed; 3. J. J. W. van der Steur; 4. J. G. Borger; 5. J. van der Plaats. De stemming heeft plaats op 24 Mei. Woerden. R. K. Partij: 1. A. Smits; 2. G. J. Hendricks; 3. J. de Kruif; 4. B. H. F. de Mol; 5. J. F. Munninghoff; 6. A. Streef- land; 7. J. G. Okkes; 8. G. V/. v. d. Vlist; 9. J. Blom. G lir. H i s t o r i s c h o p a r t ij1. F. Kalsboek; 2. H. Brunt Jz.; 3. K. E. Ro- ■zeboom; 4. D. v. Tuyl; 5. M. Karsdorp; 6. G. Sonnevelt; 7. O. G. Karsdorp; 8. H. v. Doorn; 9. W. v. Doorn Sr.; 10. D. Duim. Anti-Rev. partij: 1. D. Engel Sr.; 2. H. do Wit; 3. A. Groenendijk; 4. H. Hoogendoorn; 5. D. Engel Jr.; 6. R. N. v. d. Beukei. Vrijheidsbond: 1. J. Zon; 2. G. J. v. Eijk; 3. H. v. Wijk; 4. V. K. Bek king; 6, W. Gestel; 7. J. J. Mulder. Neutrale Volkspartij: 1. G. F. Snel; 2. A. G. Schoonderwoerd; 3. H. Vermeulen. R. Katholiek Dissedent: A. A. Smorenburg Sr. Zevenhoven. Liberale partij: 1. Jan Vrijland; 2. Jac. Slingerland; 3. J. Slingerland L'zn.; 4. D. Verzaal. Anti-Rev. partij: 1. Jan Veer man; 2. G. Verburg; 3. G. Domburg. R. Ka tb. partij: 1. B. P. Koeleman; 2. A. P. v. d. Weyden; 3. J. J. v. d. Bosch; 4. A. J. de GPoot H.Pzn. 5. W. J. Blom; 6. J. Pieterse; 7. B. J. Straathof; Jac. de Groot Azn. KERKNIEUWS Uitvaart Pastoor van Leipzig. Te Heemslede, waar Z. Eerw. de laat ste levensjaren in het St. Bavogesticht doorbracht, is Dinsdagmorgen het stoffe lijk overschot aan dfen schoot der aarde toevertrouwd van don Zeereerw. heer pastoor van Heemskerk, J. J. van Leip zig. Maandagavond werden in de parochie kerk van Berkenrode de Metten gezongen door den hoogeerw. lieer Mgr. H. J. M. Taskin, president van het seminarie te "Warmond, geassisteerd door de weleerw. heeren L. J. Schalke en L. A. v. d. Wei den en als cantores de weleerw. zeergel. heer J. G. v. d. Wiel, professor van „Ha- geveld" en den kapelaan A. J. M. v. d. Horst. Agens van de Lauden Dinsdagmorgen was kapelaan A. H. J. van Leipzig uit Scholen, neef van den overledene met assistentie der weleerw. heeren L. J. Schalke en J. E. M. Brinkman. Met de zelfde assistentie werd door denzelfden oelebrant de plechtige Requiemmis opge dragen. Kapelaan Schalke hield een lijkrede. De absoute werd verricht door pastoor. H. A. V. IJzermans,. .geassisteerd door de kapelaans J. E. M. Brinkman en H. J. M. Nieuwenhuizen. Ook de beaardingsplechtigheden werden verricht door pastoor IJzermans met deze assistentie. SPOÏSY WIELRENNEN. De vaardigneidsrit van D. O. S. De vaardigheidsrit van de 's-Graven- haagscke Wielrijdersvereeniging D. O S. over 100 K.M., te houden op 22 April, is- open voor renners en toeristen. De deel nemers behoeven niet in het bezit te zijn van een N. W. B. startkaart. De route is Den HaagLeiden—AlphenWoerden on terug. Dc maximum rijtijd voor renners is 4>2 uur, voor toeristen 6 uur. De start heeft plaats aan „Het Roomhuis'.' lo 's-Gravenhage. LUCHTVAART Een vliegongeluk. Een vliegtuig met twee majoors van den staf der genie, dat uit Tetoean kwam, is te Sevilla neergestort. De vliegers zijn bij het ongeval omgekomen. «EOHTZIMCEM HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Haagscbe Gerechtshof heeft heden de volgende arresten uittgesproken: W. Th. J. R. R., reiziger te Leiden, was door de politierechter te Den Haag vrijgesproken van hem ten laste gelegde vernieling. Het Hof vernietigde dit vonnis en ver oordeelde beklaagde wegens vernieling tot f25 boete of 10 dagen hechtenis. N. v. d. G., los werkman te Alphen a. d. R ij n was door de rechtbank te Den Haag wegens diefstal veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. Het Hof bevestigde het vonnis. "v HAAGSCHE RECHTBANK. Eigenaardige diefstal. Mej. J. B., te Alkemade, liet haar naaimachine repareeren door den repa rateur H. J. V., uit Leiden. Dez© ver nieuwde verscheidene onderdeden en werkte ongeveer drie uur. Doch hoe vaak hij ook om zijn geld kwam, mej. B. betaalde hean niet. Tot het hem te kras werd en hij de onderdeden er weer uit haalde. Hij wilde wel de oude onderdee- len weer inzetten, maar dan moest mej. B. hem toch eerst zijn werkloon betalen. Dit werd geweigerd, zooals V. ten min ste verklaarde en dus was hij weggetrok ken met de onderdeden. Mej. B. klaagde den reparateur aan wegens diefstal van onderdeden van haar machine. Het O. M. nam aan, dat beklaagde geen recht had door hem geleverde waren weer terug te nemen en eischte f 10 subs. 5 dagen, doch de politierechter nam aan, dat wel bet wegnemen, doch niet bet oog merk tot wederrechtelijke toeëigening bewezen was en sprak V. vrij. ROTTERDAMSCHE RECHTBM P Bedrog. y. Te verantwoorden had zich deii 11 distillateur P. A. A. van G., te ga woonachtig te Noordwijk. <r-J Dezen beklaagde werd ten last whiskey' te hebben verkocht en ij raad te hebben gehad, valschek zien van het etiket Windsor Ca! aai een partij der flesschen was da'aï '2 vermeld: Agence for Holland au; nies, en op een dcTde partij nog de aanduiding: Highlands De vertegenwoordiger van hel achtte de opzettelijke misleiding i Q;\ aanwezig en vroeg mitsdien b^i schuldigverklaring aan overtreik de artikelen 337 en 328bis. van v. Str., en diens veroordeeling boete of 25 dagen hechtenis. Mr. van Gelder trachtte aan t« dat in de aanduiding „Higland; lery" niets misleidcnds te vinta ïlll( Men kan iedere distilleerderij hjf lands distilleerderij" noemen, uit kere piëteit voor de bakermat wiskey. Men kent immers tal van can-bars, die niets Amerikaans::- fcai zich hebben. Ook het feit, dat Ij f T zich agent voor Nederland noenj volgens pleiter, niet onomstootelijl op een buitenlandschen patroon, 1 moreele zijde van de zaak bob; klaagde heeft nooit de bedoeliij bedrog te plegen. Hij heeft nieti gedaan, dan hetgeen de andere: Whiskey eischt nu eenmaal een 1 cachet, om verkocht te kunnen Men kan den naam: Scot "Whisty lijken met Pilsner bier, dat imr, niet uitsluitend uit Pilsen afkt ede lbo N( Beklaagde beeft deze whiskey, do getuigenverklaringen gebleken als Hollandscho whiskey verifid concludeerde ten slotte tot on!& rechtsvervolging. Kindermoord. De Arr.-Rcchtbank te Utrecht spraak in de zaak tegen de 32-i v. d. H. te Renswoude, die haar! hl< 12 dagen oud was, had vermook. De Officier van Justitie had 3 maanden gevangenisstraf onder het voorarrest geèiseht. De Ei veroordeelde de vrouw thans tot 6 maanden gevangenisstraf ond* |?r l van het voorarrest. KANTONGERECHT TE LE1Q! De Kantonrechter te Leiden h«! deeld: Wegens dronkenschap: A. J. van' dag hcohtenis; C. K. zwervende; G. vende, ieder tot 5 of 5 dagen h»i: •gens loopen op verboden grond: J. i wijkerhout 2 of 2 dagen hechtenis; Z. aldaar; A D P Z aldaar ieder te: dagen hechtenis; J. K. Noordwijk maand tuchtschool; W. v. d. A. We mei-meer 3 of 3 dagen hechtocu, der A. Hillegom 3 of 3 dagen bt G. Voorbout 3 of 3 dagen hcchtKi overtreding der vogehvei: J. K.Jii aJ houd 2 of 2 dagen hechtenis; treding der jachtwet: A. S.; D. S.; te Noardwijkerhout tot teruggave ouders; W. v. d. A.j Hillegom 3 hechtenis: wegens straatschenderij: Noordwijk 1 of 1 dag hecht» overtreding der arbeidswet: G P of 2 maal 1 dag hechtenis; S. "VV. dagen hechtenis: A. V. Voorschoten dagen hechtenis; R. C. L. aldaar of 2 maal 2 dagen hecht en ii aan Zee 3 maal 2 of 3 maal 2 terïïs; wegens overtreding der mot wel: C. J. van F., Gouda 21 hechtenis; C. M. 2 maal 1 of 2 hechtenis; wegens overtreding A. van K. Voorscholen 0,50 nis; wegens overtreding d-°r spoorv van dor Iv. te "Warmond 1 of nis: wegens overtreding der schcpi d. P. te Katwijk aan Zee 2 dages voorwaardelijk met een proeftijd wi wegens te snel varen: L. v. d. P- Ki jj.-( Zee 3 of 3 dagen hechtenis: wt l!lrj mol een voertuig zonder lichl; J.C- wijk 3 of 3 dagen hechtenis; w met een rijwiel zonder lichl: J. A- 1 maand tuchtschool; W. A. K: G1 Ocgs-tgeest; J. de M. Rijnsburj of 3 dagen hechtenis; wegens r h rijwiel zonder bel: W. C. A. 0# of 3 dagen hechtenis; weger» oh- Politieverordening der gemeento van L.; A. la L-: F. A. S; P J fl J. N-; G. P. H.; W. S, ieder tot hechtenis; E A H 0,50 of 1 rJ school; A. B. Alphen aan den B.' maand tuchtschool; wegens overltf j?D- Pol. verord. der gemeente Zoet'-nti T. Zoeterwöude; Ch. van M. aldsaij M aldaar ieder tot 2 of 2 da?" J. W. van der S. aldaar 2 maa! 2 dagen hechtenis; wegens cri J. B. 2 of 2 dagen hechtenis' treding der motor- en rijwiek# J 1 of 1 maand tnchfschool; (elite varen: J. S. -Rotterdam; B. D- Ants' tot 3 of 3 dagen hechtenis: treding der trekhondenwel: W. C maand tuchtschool; wegens i';1*1 rijwiel zonder licht: S. K. A-t H- van 't Z ieder tot 1 of 1 m'aM^ J. W. 1 of 1 dag hechtenis; J- geest 3 of 3 dagen hechtenis: met een rijwiel zonder hel: J- meer; C. P. de V. ieder tot hechtenis; wegens overtreding ordening der gemeente Leiden: P 1 dag hechtenis; C. N. 0,50 oil nis; C. P. 2 of 2 dagen been-''- Cs, R 3 anaal 1 of 3 maal 1 maaol wegens overtreding 'der Politievff- gemeente 'Noordiwijk: N. D. tot teruggave aan de ouders; ding der Politicverordening Oegstgeest op do keuring van huisvrouw J- J- van doT P- O"5; ichl ;hoi Ifm Sa 3 0 »ptl! 5 dagen hechtenis; wegens droth de G.; A. H S; F J S; A V- ieder tot 3 of 3 dagen Delft 5 of 5 dagen hechtenis: op verheden grond'. C. K.; P. .1 AI van der B- W var SKC

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4