uitkomsten van de bestaando inrichting over de jaren 1920 en 1921 als leidraad gediend. Op bijlage A zijn deze rekenin gen ter vergelijking weergegeven. Zooals uit bijlage B kan blijken, is de ontwerp- exploitatierekening voor de volkszwem school gebaseerd op een jaarlij ksehe uit gaaf van pl.rn. f6770.terwijl de jaar- lijksche inkomsten zijn geraamd op f 2300.het is echter niet uitgesloten, dat dit laatste bedrag eenigszins hooger zal zijn. Het geraamde j a a r 1 ij k- sche deficit beloopt derhalve ongeveer f4470. Be openbare zwemplaats aan de Oude Heerengracht kostte de gemeente jaar lijks f 3666.welke som in den vervol ge natuurlijk bespaard wordt. Valt de exploitatie van de nieuwe inrichting mede, dat zal dus het exploitatieverlies vrijwel even groot zijn als vroeger dat van de zwemplaats in den Heerensingel, zoodat de meerdere kosten dan alleen ge vormd zullen worden door rente en af lossing van het aanlegkapi- taal waaronder gerekend de wa arde van het benoodigde terrein. Het nadeelig saldo van de inrich ting aan het Rijn-Scbiekanaal bedroeg over 1921: f 1190.terwijl in 1920 een voordeelig saldo van f52.werd verkre gen, een en ander ongerekend rente en aflossing der bestede kapitalen. Dat de nieuwe zwemschool zal worden gebouwd met vermijding van alles wat overtollig is, en dat ook de exploitatie op zoo eenvoudig en zuinig mogelijke wijze zal geschieden, behoeft wel geen betoog. Tenslotte deelen B. en W. nog mede dat de Commissie van Fabricage zicli met deze plannen kan vereenigen, waarom zij voorstellen ben voor dit doel een cre- diet van f 95000.te vcrleenen. B. en W. stellen den Raad voor den heer A. O. G. de Tbouars, die van 16 Sept. '22 tot 1 Febr. j.l. liet -directoraat der Gem. Kweekschool waarnam daarvoor een vergoe ding uit te keeren van f 570. Door B. en W. wordt aan den Raad voorgesteld de machinale inrichting van de gasfabriek met een gaskoeler uit te breiden. B. en W. bieden den Raad ter vast stelling aan het -Navorderingskohier der plaatselijke directe belasting naar het in komen, belastingjaar 19201921, met een opbrengst van f 169.102.45. UIT DE QjflGEVIHG NOORD WIJK. Gemeenteraad. De Raad vergaderde gistermiddag te 2 uur. Voorzitter burgemeester v. Panhuijs. Afwezig do heer Admiraal. Op de bublieke tribune was een 40- tal personen aanwezig. De Voorz. leest het gebed en opent deze eerste vergadering met den wensch, dat het een gunstig jaar voor de ge meente moge zijn, alhoewel de toestand op het oogenblik dienaangaande niet veel hoop geeft. Hij uit verder- den wensch, dat het allen leden en hun gezinnen wel moge gaan. Ingekomen zijn de verslagen van den Keuringsdienst van Waren en de Vleesch keuring. B. en W. stellen voor op een verzoek van W. Smit e.a. bewoners van de Kat- wijksehe straat, deze straat gedeeltelijk te bestraten. Aldus besloten. De kasopname bij den gemeenteontvan ger had tot resultaat, dat er een teveel in kas was van ƒ1092. De oorzaak van dit teveel is nog niet opgespoord, zoodat het onderzoek wordt voortgezet. Ingekomen is een adres van H. Lieffe- rink e.a. om het sluitingsuur van café's te bepalen op 11 uur in verband met de vergaderingen door verschillende ver- eetiigingen. De Voorz. herinnert eraan, dat de sluiting alleen voor de zomermaan den op 11 uur is gesteld. B. en W. advi- seeren daarom de sluiting voortaan op 11 uur te stellen gedurende het geheele jaar De heer v. d. Wiel is hier tegen, om dat de "Raad zich meermalen voor een vervroegde sluiting heeft uitgesproken. Niettegenstaande gevoelt hij wel iets voor het verzoek, doch hij zou de ver- eenigïrigen dan e.v. een speciale vergun ning willen doen aanvragen. Ook de heeren Buijze en Krau spreken zich in dien geest uit., terwijl de Voorz. ♦rop wijst, dat bij de vaststelling van de desbetreffende verordening gevraagd werd om milde toepassing, van deze bepa ling en daar heeft spr. zich steeds aan gehouden. Wanneer een vereeniging het ,Voor de vergunning benoodigde recht be taalt, krijgt zij haar. Het voorstel wordt hierna verworpen met 84 stemmen. Voor de heeren v. d. Meer, Liefferink, v. Nes en -y. Went. Aan de orde komt het in een vorige Vergadering aangehouden adres inzake de aansluiting der gemeente bij het Groene Kruis. Na verschillende besprekingen met dr. Horst, directeur van den Geneeskun digen Dienst te Leiden, achten B. en W. het niet noodig iet aansluiting over te gaan, wijl de onf smelters hun werk goed verrichten. De heer dr. v. Nes is van meening, dat Uit het schrijven van dr. Horst wel 'eenigszins valt af te leiden, dat hij van ïneening is, dat de ontsmetters in dienst Tan het Groene Kruis hun werk' goed acouden verrichten. Spr. wilde echter «iet een aansluiting forceeren, doch hij beveelt het in de aandacht van B. en W. tan. De Voorz. herinnert er nog aan, dat San slutting een g rooien ad mi nis tra tie ven Ibmslag medebrengt., en wijst er ten over vloede op, dat de ontsmettingen ter plaatse steeds goed werden verricht. De Mak is hiermede voorloopig afge daan'. Ingekomen is een verzoek om adhaesie Van den gemeenteraad van Lisse tot af schaffing van den zomertijd. Voor ken nisgeving aangenomen. De secretaris doet voorlezing van het schrijven van Ged. Staten, waarbij de goedkeuring wordt onthouden aan het raadsbesluit van 2-9 Deo. 1922, tot wijzi ging der begrooting 1922 in verband met uitgetrokken géiden voor de aanstelling- van een inspecteur van politie. In verband hiermede is ingekomen een adres van de raadsleden v. Nes, Admiraal, P. v. d. Wiel en Alkemade, vermeldend het besluit om bij de Kroon in beroep te gaan, wijl de aanstelling van een inspec teur, mede in verband met de noodige bezuiniging, niets (rikt noodig is. De heer v. Nes ziet in dit besluit van Ged. Staten een aantasting van het budget recht van den Raad. Het mag toch zeker wel als bekend worden verondersteld, dat de Raad niet het recht van den burge meester, als hoofd van de politie, wil aantaste». Hij hoopt, dat de Raad met het opgestelde adres kan accoord gaan, temeer wijl de raad nog nimmer gelden voor de politie heeft geweigerd. Spr. be jammert het, dat de burgemeester, mis schien in een kwade bui, het uitgesproken raadsbesluit lot opheffing van. de functie van politie-inspecteür, heeft te niet ge daan door toch over te gaan tot benoe ming. Dit getuigt niet van veel waar Je fi ring voor den raad, die staat op het standpunt, dat er bezuinigd moet worden en hij hoopt, dat de zaak niet dezelfde wending neme als bij de benoeming van een commissaris. Spr. zegt nog, dat er geruchten gingen, dat de Katholieke raadsleden wel voor aanstelling zouden gestemd hebben, in dien er een Katholieke inspecteur zou worden benoemd. Dit laat hij echter voor geruchlen.- De heer Vink bestrijdt dit laatste, al thans voor zichzelf, als beslist onwaar. De heer Liefferink waagt den burge meester den raad tegemoet te willen ko men door de aanstelling van twee politie agenten te willen uitstellen, waar tegen over hij den raad ten sterkste aanraadt niet in beroep te gaan bij de Kroon. De heer Krau verwondert- zich niet over de houding van den burgemeester. Er zijn wel meer besluiten genomen, die niet zijn uitgevoerd, zegt spr., en hij noemt er en kele, welke echter door den Voorz. wor den bestreden, wijl de heer Krau de za ken geheel anders voorstelt. De heer Buijze bestrijdt den Voorz. en is het met den heer Krau eens, en hij vindt het standpunt van den burgemees ter- in sommige zaken diep treurig. Ook acht hij het laakbaar, dat, de burgemees ter, vlak voor een raadsvergadering, naar het buitenland ging. De burgemeester antwoordt op dit laat ste, dat zijn reis was vastgesteld cn het verlof daartoe verleend voordat het ver zoek om een vergadering te houden was binnengekomen. Daar was dus niets aan te veranderen en er was geen enkele bij bedoeling bij. Het feit trouwens, dat. hij in de 14 jaar van zijn burgermeesterschap geen enkele vergadering had verzuimd, is hiervan het sprekendst bewijs. Tenslotte acht spr. zich allerminst verplicht hier over nadere verklaringen aan den heer Bui.jze te geven. De heer v. d. Wiel betuigt zijn leedwe zen, dat de bespreking zulk een wending heeft genomen. Hij beschouwt de aan stelling echter, uit zakelijk oogpunt be zien, niet noodig. Na een korte repliek van den Voorz. zet de heer weth. v. d. Meer zijn s'anpunt ais minderheid in het college van B. en W. uiteen. Spr. zegt, dat de raad finaal ge dwongen werd om den zin van den burge meester te doen, die alleen leeft om een groot politiecorps te hebben. Spr. betoogt, dat hij bij de besprekin gen in de vergadering van B. en W. reeds voor de afschaffing van een inspecteur was. Hij vormde daar echter als zoo vaak een minderheid. Ook op" de politie moet bezuinigd wor den. De Commissaris moet. maar zelf con troleeren. In een veel drukkeren tijd kon deze wel zonder bezwaar voor de politie directeur van het distributie-bureau.zijn, daf, zijn geh'eelen persoon in beslag nam. Spreker zegt. dat de burgemeester een jongen man tot inspecteur heeft benoemd die het om zijn jeugd niet mocht rijn. De Voorz. verzoekt den heer v. d. Meer niet persoonlijk te worden. De heer v. d. Meer leest een lijst voor van belangrijke genieenlen in Zuid-Holland, die veel min-, der politie hebben dan Noordwijk. De Voorz. noemt een aantal gemeenten op in het geheele land, die evenveel of meer politic hebben dan Noordwijk. Den heer Liefferink antwoordt spr., dat hij liever het besluit van de Kroon af wacht, dan zijn voorstel aan te nemen. De lieer v. d. Meer zegt met andere pro vinciën niets te maken te hebben. De heer Liefferink vestigt er de aandacht op dat juist de villabewoners en badgasten het meest prijs stellen op een goede po litie, hetgeen den heer Krau de vraag ontlokt of de villabewoners dan zuiko bandieten zijn. Tenslotte wordt het voorstel-van Nes om in beroep te gaan, aangenomen met slechts de stemmen legen van de heeren Kruyswijk en Liefferink. Hierna is de agenda aan de orde. In verband met de wenschelijkheid om ook 'des nachts een mannelijke concierge in het raadhuis te hebben stellen B. en W. voor den heer J. Bank te benoemen tot conciergo ingaande 1 April 1923 op een salaris van ƒ500, met vrij wonen, vuur en licht. Tevens stellen zij voor om mej. Mietje Duivenstein tè belasten met Verschillende werkzaamheden tegen een loon van 12 Aldus z.h.s. besloten Tot secretaris der Commissie tot We ring van Schoolverzuim wordt benoemd de heer H. Binnendijk. In de vacature van weeshuismeester wordt benoemd de heer P. de Groot. Tot lid van de Commissie van Toezicht op de Werkloosheidsverzekering de heer C. den Hollander. Tot gasthuis- meester C. v. d. Niet. Tot lid van de Com missie van Toezicht op het L.O. de heer A. Meijer. Tot gemeentegeneesheer wordt- tenslotte benoemd de heer C. Lieskcr. Wordt besloten tot overname van de helft van de Katwijksche straat en de IJmuider- en Wassenaarsehc straat van de bouwvereeniging „Patrimonium", en van de "Van Leeuwenstraat van de bouw vereeniging „St. Jeroen". Het punt betreffende het bouwen van een noodslaclilplaats wordt aangehouden Besloten wordt lot verkoop van eenige perceelen gemeentegrond. Voorlezing geschiedt van een contract tusschen de gemeente en mr. J. C. A. Ever wijn te 's-Gravënhage- betreffende eenige grondkweslies. Aldus vastgesteld. Aan verschillende scholen wordt een voorschot verleend tot een gezamenlijk bedrag van ƒ2350, als bedoeld in art. 103 der L. O. Wet. De bijdrage voor diverse scholen als bedoeld in art. 103 L.O.-wct voor Vervolg onderwijs, wordt vastgesteld op ƒ192 te za- men. Het voorstel tot gedeeltelijke aflossing van de leening ad ƒ156000 wordt goedge keurd. Hierna geschiedt wijziging der bcgróo- ting 1922 Bij het vaststellen der marktgeldveror- deningen stellen B. en W. voor het tarief te bepalen op 10 cent per strekkende meter in gebruik genomen grond. De heeren Alkemade en van der Wiel vinden dit tarief te laag. Zij vreezen dat de gemeente daar niet mee uit zal kun nen. De heer Vink meent, dat men niet al leen aan den middenstand, doch meer aan het algemeen moet denken. Hij vindt het tarief niet te hoog. Een voorstel van den heer Alkemade om het tarief te bepalen op 25 cent wordt verworpen met 4 stemmen voor, en het voorstel van B. en W. wordt aangenomen De verordening' op de levering van water wordt aldus aangevuld, dat drie- tiende van het volle tarief vorschuldigu i9 voor huizen, die het geheele jaar leeg staan. B. en W. bieden aan een rapport betref fende de mogelijkheid van het leggen van een afvoerriool vanaf de gasfabriek naar de Katwijksche Wetering. Gebleken is, dat deze afvoer niet langs natuurlijken weg kan geschieden, doch alleen door me chanische kracht, zoodat er veel kosten mede zijn gemoeid. De heer van der Wiel verzoekt, dat B. en W. nu spoedig met een definitief voor stel te dezer zake zullen komen. De heer Vink vraagt hoe het zit met het zend wegkruien voor eten Noord-Bou levard. Het werk staat daar weer stop, zoogenaamd om een misverstand tusschen den gemeenteopzichter en den opzichter van Rijnland. Hij vindt echter een ver dacht kantje aan de zaak en kan zich niet voorstellen dat de gemeenteopzichter niet op de hoogte zou zijn geweest. Do menscben worden irrtusschen de dupe en gillen om werk. De heer Liefferink verwijt den heer Vink, dat hij fijèên voor het publiek spreekt. De gemeente doet wat zij kan. Nog dezen morgen hebben burgemeester, en secretaris een belangrijk onderhoud gehad, dat wellicht resultaten zal ople veren. Op een vraag van den lieer Buijze be vestigt de Voorz., dat de gemeente en het kerkbestuur waarschijnlijk wel tot ac coord zullen komen over de uitbreiding der R.-K. begraafplaats, uit te voeren door werkloozen. De heer Krau merkt op, dat B. en W. eerst voor de werkloozen beginnen te zorgen als deze geheel in armoede zitten en houdt verder een communistische speech op den wereldtoestand, hetgeen den Voorz. de opmerking ontlokt, dat het den schijn heeft alsof de vergadering zich voor de Ruhrbezetting heeft uitgesproken De heer Meijer vestigt nog eens de aan dacht ep de vaartverbetering en verzoekt B. en W. in den a.s. zomer nu eens met flinke plannen voor den dag te komen. De beer v. d. Meer zegt, dat reeds flink met het uitbaggeren der vaart is aange vangen. De heer Alkemade vraagt of het werke lijk noodig was de plannen voor het bou wen van een noodslachtplaats op te dra gen aan een groot architectenkantoor. Hij vreest, dat dit erg duur zal worden. In de omgeving zijn veel goedkoopere gebouw tjes gesticht dan B. en W. ons binnen kort zullen voorleggen. De Voorz. zegt, dat een technisch bu reau in den arm moest worden genomen met het oog op mogelijke uitbreiding in de toekomst en ook om technische moei lijkheden. De heer v. d. Meer zegt eens erg eerlijk te willen zijn en te bekennen er in geloo- pen te zijn. Eerst zou de werkinrichting voor slachtplaats worden ingericht. Dat zou kosten ongeveer 3500, en de werk inrichting onbruikbaar maken. Toen werd gedacht aan een nieuw gebouwtje tegen over de gasfabriek. Dit mocht, naar ge dacht werd kosten ongeveer 16000. Toen is, en spreker is er lot zijn grooten spijt ook debet aan besloten, een technisch bu reau in den arm te 'nemen, dat ons een zeer duur gebouw zal leveren. Spreker zal later met het voorstel komen zich ge heel van dat bureau los te maken en het werk op te dragen aan den gemeente- opzichter. De Voorz. wil de besprekingen over deze zaak sluiten, daar zij eerst de vol gende vergadering op de agenda komt. Dc lieer Krau informeert over het plaats gehad hebbende ongeluk aan de gasfabriek on acht het noodig, dat daar 's nachts steeds twee menschen aanwe zig zijn. De heer v. d. Meer zegt persoonlijk de zaak onderzocht te hebben en tot de ont dekking te zijn gekomen, dat alles sterk overdreven is. De heer Krau stelt voor een commissie van onderzoek uit den raad te benoemen. De heer Buijze steunt dit voorstel, doch wil dc opdracht der commissie ruimer stellen, omdat er naar zijn meening aan de gasfabriek toestanden beslaan, die in een openbare vergadering beter niet be sproken kunnen worden. Het voorstel-Krau wordt verworpen met 4 legen 7 stemmen. Hierna gaat de Raad over in besloten vergadering. NOORBWUKERHOUT. Vergunningen. Door Burgemeester en Wethouders is aan H. Heemskerk J. Jzn. vergunning verleend tot het bouwen van een bollenschuur aan de Pilarenlaan. Idem aan W. Th. Hulsebosch vergun ning verleend tot het bouwen van een bollenschuur langs de Beeklaan. Door Burgemeester en wethouders is aan W. Muilwijk verguning verleend tot het bouwen van een woonhuis en bollen schuur langs den Kerkweg. Over het jaar 1922 zijn 40 bouwver gunningen verleend. Uitvoering. Door de Tooneelvereeni-" ging „Oefening Baart Kunst" zal een vas tenavond uitvoering gegeven worden op Maandag 12 Februari 1923 in de zaal van den heer N. van den Berg. HILLEGOM. Uitvoering. Dinsdagavond gaf de ït. K. Tooneelvereeniging l'Amitié haar derde en laatste uitvoering in dit seizoen. De groote zaal van café „Flora" was propvol. Na één kort openingsword van den voor zitter den heer A. W. Koppers, werd voor het voetlicht gebracht: „Janus Tulp" klucht spel in 4 bedrijven door Justus van Mau- rik Jr. Het stuk werd keurig gespeeld en het- bleek, dat onze wenk in het verslag der vorige uitvoering gegeven, ernstig was ter harte genomen, want de rollen zaten er best in. Ook het decor was goed ver zorgd, terwijl de firma Hoste Den Haag döor kundige grimme de verschillende ty pen keurig had weergegeven. l'Amitié heeft dezen winter haar reputatie aanmerkelijk verhoogd, vooral wat betreft de stukken, waarbij de dames haar krachten op schit terende wijze te zien gaven. Het publiek beeft inderdaad genoten; moge l'Amitié in het belang van het goede Roomsche Too- neel steeds groeien en bloeien! Na de uit voering bleef men nog eenigen tijd gezellig samen. Voor de lighaf. De netto opbrengst van. de verleden week gehouden liefdadig heidsuitvoering der Tooneelclub „De Post" ten bate van de instandhouding der Hille- gomsche Lighal bedroeg f 130. Voorzeker een mooi bedrag, waarvoor wij én de too neelclub én het Hillegomsche publiek, voor zooverre het heeft bijgedragen, dank bren gen en liet Bestuur van de Lighal mee fe- liciteören. Bouwen. Aan de firma J. van den Bosch en Zn., aannemers alhier is opge dragen het bouwen van een woonhuis aan de Pastoorslaan cn het bouwen van een Blocmbollenschuur voor rekening van den Pr->" T TT.UaoV-sriï in rle 7.11k. Gemengde Berichten. Huiszoeking bij een Tandtechniker. Patiëntaanbloedvergifti ging overleden. Eenigen tijd geleden liet een jongmensch zich behandelen bij den tandtechniker H. S. aan den Amstel te Amsterdam. Of schoon deze techniker, die zicli op zijn qui- tanties als tandheelkundige aanduidt, de bevoegdheid mist om de tandheelkunde uit te oefenen, plombeerde «hij een der kiezen van den patiënt. Er ontstond bloed vergiftiging ten gevolge van tandinfectie en de jonge man moest naar een der zie kenhuizen worden vervoerd. Spoedig daar op is hij overleden. In verband met deze feiten hebben zich gistermiddag ten huize van den techniker vervoegd de substituut-officier van justi tie mr. Heynsbergen, de rechtercommis saris mr. De Vries, een griffier en eenige rechercheurs tot het doen van een huiszoe king. Een aantal ingrediënten en instru menten werd in "beslag genomen. Na af loop werd H. S. gearresteerd en naar het Huis van Bewaring overgebracht. Na ver hoord te zijn werd hij op vrije voeten ge steld. Het lijk is ter autopsie naar het Wilhel- .minagastliuis overgebracht. Branden. Dinsdagavond brandde de herberg van J. Koopen in Enkhuizen geheel uit. Men vermoedt, dat schoorsteenbrand de oor zaak* is. Door het snel optreden van de brandweer bleven de belendende perceelen alle typische oude gevels van de welbe kende Bocht, gespaard. Te Willies (Utrecht) is door onbeken de oorzaak het woon- en winkelhuis van J. v. d. H. tot den grond toe afgebrand. Het pakhuis achter de woning bleef behou den, doch daaruit werd een pieuw rijwiel ontvreemd. Gistermorgen omstreeks 7 uur, brak er brand uit in dc timmermanswerkplaats van den heer Oudwater te Brielle. Werk plaats, gereedschappen en hout werden 'n prooi der vlammen. Oorzaak niet bekend. Auto in brand. Een uit Coevorden afkomstige auto, is plotseling tusschen Hardenberg en Grams- bergen in brand geraakt, vermoedelijk door warm loopen. Dc auto verbrandde geheel. Motorongeluk. In de Birkstraat te Soest had een ern stig motorongeluk plaats. De venter v. 8. kwam met paard en wagen uit de rich ting Amersfoort. De motorrijder kwam den venter met flinke vaart aohterop en doordat hij den wagen te laat zag, reed hij er boven op. De motorrijder werd met op twee plaatsen gebroken dijbeen opge nomen en naar het ziekenhuis in Amers foort vervoerd. Dr. v. D. verleende de eerste hulp. De venter kwam er wonder lijk goed af, doch de motor was danig gehavend. Ternauwernood gered. Men meldt aan de „Rott." uit Wolvega: Gisterenmorgen bemerkte de aannemer Dc Vos brand in huis. De familie sliep bo ven. De geheele benedenwoning 8[C( reeds in lichte laaie, zoodat De Yog een dakvenster naar buiten moest sp- gen, om een ladder tegen het huis te ten en zijn vrouw en drie kinderen te fc, nen redden. Van zijn vrouw en een i meisjes werd zelfs het haar geschroeid. Het huis was van hout gebouwd, i brand is denkelijk ontstaan in den sclicf steen, daar de kachel 's nachts doorbraQ De geheele inboedel verbrandde. Vermist. Vermeld werd dat te Scheemda brief was gekomen van het soc. gemeen! raadslid B. K.," aldaar, die verklaarde i te zullen verdrinken, daar hij, belast zijtj met steunuitkeering aan werkloozen tekort in kas had. Thans is een tweede schrijven van h ontvangen, verzonden uit Utrecht, met mededeeling, dat hij het geld verloren h of dat het hem ontstolen was, doch dat l teruggekomen is van zijn zelfmoord-pij nen. Intusschen is zijn verblijfplaats j niet bekend. Oplichting. Een apotheker te Delft is door den i kenden morphinist V. opgelicht voor 1 door middel van valsche recepten voori hoeveelheid morphine. Deze persoon ple<- de reeds herhaaldelijk soortgelijke drijven. Lijkkisten van gip?. Om aan de duurte te ontkomen, wori thans m Oost-Friesland doodkisten gips vervaardigd; hout is veel te dm daar! De uitvinder van dit procédé, metselaarsbaas Seidler te Norddeich, de fabricatie in het groot SPORT VOE'i BAL. R. K. DIOC. HAARL. BOND. Een schorsing. De speler Th. Heemskerk te Noordi kerhout werd wegens wangedrag in i wedstrijd E. M. S.—Geel Zwart gesclioi voor den tijd van 3 jaar. Interacademiale wedstrijden. Het verder verloop der interacademii wedstrijden te Delft had tot uitslag, Groningen van Rotterdam won met 1- na verlenging en Delft met dezelfde van Amsterdam. De eindstrijd tussfii Delft en Groningen bleef onbeslist (0-i waarna Groningen won door het lot. DUIVEN. Postduivensport op Zaterdag. Werd de postduivensport hier te lam tot dusverre over het algemeen slechts den Zondag beoefend, thans bestaat een beweging, uitgaande van den «Ne§-ron Alg. Bond van Posfcduivenliefhebbers' uitsluitend op Zaterdag met postduivenl wöd vliegen. RECHTZAKEN HAAGSCH «cHfctHfühO R. A., timmerman te A1 p h e n den Rijn, door de Haagsclie bank veroordeeld tot 2 jaar gevangen: straf, wegens diefstal van een motorrijn! Het vonnis r'- BURGERLIJKE STAuil 6 Februari. Geboren: Jacob z. van A. C. Schui en G. Dibbets Karei Lodewijk z. K. L. v. Duuren en J. Dreef Wilhelms Anna Maria d. van B. J. P. Goddijn er J. Habraken Antoinetta Bemardina van H. Segaar en E. A. Knijnenburg Anna d. van S. v. d. Zee en M. J. Rosier Samuel Izaak z. van J. Brussee en C. Tegelaar Johanna Bernardina ck van F. Breedeveld en J. D. Bredeveld Jw Gijsbertus z. van C. Bosselaar en M. P> terse Izaak z. van I. de Wolf en C. Tuijn Cornelia Maria d. van J. v. den en C. Parlevliet. Overleden: P. L. Langezaal w. Bi F. A. v. Deursen m. 64 j. Levenl. kii van E. A. Achterberg en J. A. Kassen!» ■-*- Levenl. kind van D. F. Verplancke v. Valderen A. P. Backer jd. 60 j. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten waarvan de afzen ders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maa: Januari 1923. Brieven Binnenland, Ontvanger Directe Belastingen, Lei® P. de Boer, Amsterdam Cacao Chocoladefabriek „Veka" Rotterdam Heer G?ï, Yelp Gedeputeerde Ste Z.-Holland, Den Haag A. Kuijk, 1 koop Redactie „Het Leven", Amsh1 dam (2 stuks) M. Nivau, Stad vis, Rotterdam Strafgevangenis, 's-l Uitgevers Mij. „Neerlandia", Utrecht W. v. d. Vechte, Amsterdam Vlugt, Leiden W. C. J. M., Nijrocg' Brieven Buitenland. Betsy Alofs, Rotterdam S. Ore® Groningen Sr. Hirsch, Utrecht Kooi, Yelzen J. Langeraar, Vin J. Loos, Rotterdam L. Neutels Leiden W. Peen, Amersfoort P-J' Plaat, Amsterdam E. v. Reijssen, den M. v. Loon Schippers, Vlaard® Scheffer, Lonneker E. Maandcrs, neker Mevr. van Wessel, Botterdam J. J. Werner, Amsterdam J. WIJF Utrecht L. Wirth, Wassenaar. Brieven Bui tenia nd. Freidel Braum, Elberfcld J. ten München. y Briefkaarten Bui tenia", Kiede Hube, Neukölln dc bw Groeneveld, Sundsvaïl Hoojes, b°', d. Weser E. C. Briever, a. b. bis»» Bertha, Szirmaij, Budapest. Drie briefkaarten zonder adres. ,fte

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6