hieromtrent een besKssïng te nemen den lieer K. Edelman, die met den toestand •dclaar beleend is, te verzoeken, een onder zoek te willen instellen o£ bier inderdaad van een direct belang voor de inwoners van dat deel der gemeente kan gesproken worden. Dit rapport van den heer Edelman wordt voorgelezen, waarna don heer Edel man dank wordt gebracht voor de gedane moeite. De heer Edelman licht vervolgens een en ander nader toe en merkt op dat 4 landbouwers, die er liet meeste belang bij hébben, bereid zijn GOO M3. klei be schikbaar le stellen. Do arbeidersloönen ten bedrage van c.a. T 350 zullen dan door de gemeente moeten worden betaald ter wijl 'Keenwijk voor de verharding dient te zorgen. Dc weg zou verhard moeten wor den vahaf de woning van M. Borst tot aan de le brug in den Broekveldsehen polder. Besloten wordt alvorens verder te beslissen, dat B. en W. persoonlijk aldaar een onderzoek zullen instellen en in over leg zullen treden met "de betrokken eige naars en de gem. Ree uw ijk. Vervolgens hebben een aantal benoemin gen plaats. Tot gemeente-geneesheer voor de wijken A en B wordt benoemd de heer F. Schreuder, die tevens wordt belast met de vaccinatie en doodschouw in wijk C. In wijk C wordt benoemd tot geneesheer zonder vaccinatie en doodschouw de heer A. van Beek. In wijk D wordt benoemd Dr. M. v. Staveren te Reeuwijk. ^Tot le den van het Hoofdstembureau voor verkie zing van leden van den Gemeenteraad worden benoemd de heeren C. v. Muiswin kel Mzn, J. A. Hoogendijk, P. G. H. Blom- mesteijn en J. Th. Linschoten. Tot plaats vervangende leden de heeren F. Schreu der, J. Michielen en J. Hoeks. Tot leden der Commissie belast met het nazien dei- rekening over 1922 on begrooting 1924 wor den benoemd de heeren K. Edelman, J. Th. Linschoten en J. Hoeks. Tot leden der schattingscommissie dc heeren P. Hoogen- bo.om, J. A. Hoogendijk, C. v. Muiswinkel Mzn. en H. v. Oosterom. Tot leden van het Burgerlijk Armbestuur de heeren W. Dom burg en N. v. Niclter k. De Raad gaat hierna over in geheime zitting. Na heropening niemand meer liet woord verlangend wordt de vergadering gesloten. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente was op Don derdag 25 Januari j.l., dès voormiddags 40.15 uur in openbare vergadering bijeen. De notulen worden, na dat eenigc wij zigingen zijn aangebracht op verzoek van. de heeren Roozen, Nijssen, Werkhoven en v. d. Voet, goedgekeurd. De heer Roozen. is intusschen ter ver gadering gekomen. Ingekomen is een. ver zoek van J. Hartijzer en A. Strip, te Lei den, om f 250 subsidie tot het. organrseè- Te-n van een autobusdienst, Lciden-Noord- wijk ér hout via- Oegst-geest en Voorhout. Do-'dienst- zal 3 maal- per dag plaats' heb ben oir er is plaatsruimte voor 20" perso nen. Op advies van B. en W. wordt op bet verzoek afwijzend- beschikt. Krachtens Art. 401 der L. O-Wet' 4920, wordt aan de.R.-K. Meisjesschool een vöoréc-hot ad 1158.08 verleend en aan dc Ohr. School over 4923 een voorschot ad ƒ404.82 eh een vergoeding over 1922 na rift'rek 'van liet voorschot over dat jaar ad ƒ92.78. Op advies van Ged. Staten wordt dfi Legesverordening gewijzigd; o.a. zal geen recht gegeven worden voor liet raad plegen van liet. kadaster:, dienstig voor Rijk, Provincie en Gemeente, als ook voor de uitvoering der Landarbeiclerswet 1918. Do beer G. v. Leeuwen verzoekt ont heffing van schoolgeld voor een Duitsch kind. Toegestaan. Voor de beschoeiing der Dinsdagsclie Wetering was inclusief het grondwerk in geschreven voor ƒ295 en inclusief het gTdndwc-rk voor ƒ507.50. Het eerste worcH voor die som aan Dij cc gegund; het grond werk wordt in eigen beheer gehouden, uif. een oogpunt van werkverruiming. B. en W. hebben ook nog andere werken uit te voeren en willen laten werken voor ƒ3 per dag en een 45-urige werkweek. De beer v. Werkhoven vindt zulks te laag en wil loon naar praestaüe en dc loohen bren gen op 3. 33 en 4 gld. per dag, al naar ge lang dc praestal-ie. De béér v. d. Voet Wijst' op den berm. langs' den Sehraven- darnschen weg, wat, spr. een mooi object v'óor productieve werkverschaffing vindt én ook bij acht ccii 'loon van. 3 per dag of 0.40per uur, tc laag voor productief werk. Spr. zag liever dat rekening werd gehouden met dc behoefte van een gezin. B, en W. hebben (en opzichte van genoem den berm, met den eigenaar gecorrespon deerd, doch er is nog geen antwoord we gens uilsledighcid van laatstgenoemde. Wethouder v. d. Laan zegt dat de arbei ders in liet Hoofdbedrijf in den zomer ook niet meer als ƒ0.40 per uur verdienen, w-at de lieer v. d. Voet geen maatstaf vindt. Dc heer v. Werkhoven zegt dat. de- lioop, dat de particulieren in liet hoofdbe drijf meer productief werk zouden laten verrichten, tegengevallen is, heigeen de hoer v. d. Voet onderschrijft. Wethouder v. d. Laan komt op tegen do bewering van den heer v. cl. Voet, dat van die zijde niets gedaan wordt. De lieer v. Werkhoven stelt voor 4 per dag te geven, hetgeen de heer v. d. Voet. ondersteunt. B. en W. betoo- gen. dat het te verrichten werk niet voor '100% productief is. B. en W. laten liever verdienen als dat zij bedeelen. Nu zijn deze mcnschQn niet zoo vlug uitgetrokken uit de werklozenkas en krijgen zij toch uog het dubbele der uilkeering. De ge meente kan niet verder gaan Na deze toe lichting brengt de lieer v. Werkhoven rijn voorstel terug op ƒ33 per dag. De heer v. d. Voet doet- aan dat gesjacher niet mede cn neemt het voorstel van den heer v. Werkhoven van ƒ4 per dag over. De heer Golijn lietoogl, dat, de te besteden gelden in hoofdzaak door arbeiders opge bracht. moeten wo'den cn ,spr. heeft in Gen andere kwaliteit ondervonden, dat ook rekening moet gehouden worden met den toestand der tuinders. Hierna trekt de boer v. d. Voet, zijn voorstel in cn wordt tlat van den beer v. Werkhoven, met al leen de stem van den voorsteller voor. verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. st. aangenomen. B. en W. vra gen machtiging, om, gezien den slechten toestand van de Rijlandsbrug, den onder houdsplichtigen le verzoeken.voor 31 Jan. e.k., liet maken van een nieuwe brug aan te besteden. Is zulks op dien datum, niet geschied, dan zal de gemeente dit werk ondernemen en liet op eerstgenoem de!! verbalen. De kosten hiervan worden op pl,m. ƒ5000 geschat. Na eenigc discus sie. z.li.st. aangenomen. Aan den heer M. d. Groot, wordt"eeii stuk gemeentegrond verkocht, grenzende aan den Schavendam schcnweg en dc gronden van de wed. Al* kemade te No.ordwijk, met alle lusten eh lasten daaraan verbonden en voor de som ma van ƒ600 of ƒ20 per R.R. Aan „Rijnland" is verzocht de sloot over den spöorweg te mogen dempen, met het vuinis uit de vuilnisbelt, zulks met het oog op werkverschaffing. B. en W. willen het vuilnis doen sorteeren, dan kan er misschien nog iels van productief ge maakt worden. De heer Roozen betwijfelt dit laatste, waarop dc heer v. d. Voet op merkt, dat eerstgenoemde er bij de be grooting heel anders over dacht. Het voor_ stel van B. en W. wordt z.h.sf. aangeno men. In de begrooting 4923 worden op ad vies van Ged. St. eenigo wijzigingen van administratie ven aard', aangebracht'. Op een vraag van den heer v. d. Voet, in een vorige vergadering gedaan, in welk stadium' dc gasvoorziening zich bevindt, antwoordt de Voorz., dat nog geen uitslag gegeven is, door do Leidsche Lichtfabrie ken. Bij de rondvraag wijst de beer y. d. Laan er op, dat de belastingaanslagen, dienst 1922/J923 zoo lang uitblijven. De Voorz. en 'de; heer v. d. Voet raden welli. v. d. Laan aan, deze klacht in den vorm van een mo tie te gieten. Voorloopig zal echter vol staan worden met een schrijven namens den Raad aan den Minister v. Financiën. Dc lieer Roozen, wijst op zachte plekken in den weg. Verbetering daarvan is mis schien, volgens spr., een mooi punt voor werkverschaffing. De Voorz. deelt mede, dat op 41 April de verkiezing voor dc Prov. St. plaats .zal hebben en op 8 Mc.i voor 'den gemeenteraad. De candidaalslcl- ling voor den Raad moet op z'n laatst voor 10 April e.k. plaats hebben. Hierna, sluiting. Militie. Voor de lichting 1923. zijn 33 personen ingeschreven, welke voor de keu ring .moeten. NOORDWIJKERHOUT. K. S. A. Het Bestuur van de Katho lieke Sociale Actie, afdècling Noordwijker- houfc, heeft de gelukkige gedachte gehad om in deze plaats eens een zangavond te crg&niseeren. De avond zou tevens worden benut voor propaganda, om o.a. meer dona- telus aan te werveil oin langs dezen weg ■de kas wat te sterken. Dinsdagavond dan is het zangavond ge weest. ?t Was iels geheel nieuws voor Nóordwijkerlioufc maar een© nieuwigheid dan toch, welke met1 een flink succes is bekroond geworden. Het bestuur had gedaan weten te krij gen, 'dat de heer A. C. M. Slinkert, bas- bariton uit Nijmegen hierheen kwam om de leiding van dezen zangavond op zich te nemen. De avond werd geopend door den heer H. de Klerk, als voorzitter der IC. S. A. lil zijn openingswoord verwelkomde spre ker de aanwezigen en in het bijzonder dc aanwezige heeren geestelijken der beide parochies en sprak hij er z'jno tevreden heid over uit dat de zaal tob in de hoeken zoo goed gevuld was. Toen daarna de heer Slinkert de leiding van den* verderen avond overnam begon deze mot den aanwezigen uit te leggen wat een zangavond was. Een zangavond is wel te onderscheiden van een liederenaAroni. Op een zangavond worden door heb aan wezige publiek verschillende liederen ge zongen onder leiding van een musicus. Op een liederenavoiid worden slechts solo-lie deren ten gehoore gebracht. Om er de stemming in te brengen en het. aanwezige stemmen-materiaal te doen kennen werd begonnen met hef. Wilhelmus van Nassouwen, waarbij 't ons opviel, dat het Noordwijksche stemmen-materiaal nog zoo slecht Diet is en dat met flinke oefe ning wel goede resultaten zouden zijn te verkrijgen. Do heer Slinkert gaf hierna enkele solo liederen te hooren zooals.o.a. Kerstlied van Lock de Vocht, van Jan den Mosselman van Em. Hullebroek, Moederloos van Bern. Diamant, De Bietebouw (boeman) van Em. Hullebroek en nog meer andere. Het trof ons, dat de vertolking dezer liederen zoo subliem was. De heer Slinkert beschikt .over een prachtig sterk stemgeluid welke een genot is te hooren. Bewonderenswaardig was de leiding, welke genoemde heer bij het uit voeren van de verschillende liederen door het publiek ten toon spreidde. Verschillende bekende liederen werden gezamelijk uitgevoerd o. a. Huzarenlied van Willem Galesloot, Het Liedje van den Smid en Mobilisatie-Liedje van Jac. de Jong. Hetgeen op dezen eersten zang avond is bereikt geworden wettigt het ver moeden, dat bij het laten volgen van meer dere zangavonden voor den volkszang schoone en dankbare resultaten kunnen worden bereikt. Toen de heer Slinkert eindigde mocht hij dan ook een warm en dankbaar applaus oogstten. De voorzitter der K. S. A. dankte den heer Slinkert; voor hetgeen de aanwezigen hadden genoten en geleerd en sprak de hoop uit dat Noordwijkerhout nogmaals het genoegen zou mogen hebben hem een zangavond te zien leiden. Hierna volgde sluiting met den Christe- 13jken groet. Besneaigde Berichten. Vrouw verbrand. Te Boren is een 84-jarige weduwo van haar stoof gevallen, in brand geraakt en aan de gevolgen overleden. - Ernstig ongeluk. De fitter der gemeentewaterleiding te Weesp N. de Boer, die aan de fabriek der firma Van Leer brandkranen plaatste, kreeg daarbij spattend lood in beide oogen met het gevolg, dat één oog geheel weg is, terwijl het behoud van het andere twij felachtig is. Door electriciteit gedood. Gistermiddag was de 24-jarige monteur H. B., te Rotterdam, in een bakkerij van A. S. aan den Schiedamscïiedijk bezig met het nazien van den oven. Hij droeg een eleetrisclien looplamp. De draad daarvan was vermoedelijk niet goed geïsoleerd, waardoor de man de electriciteit door het lichaam kreeg tengevolge waarvan hij dood neerviel. Per auto van den Geneeskundi gen Dienst vervoerde men het lijk naar het ziekenhuis aan den Coolsingol. De overledene moet een hartkwaal gehad hebben, daar anders het ontvangen van den schok van electriciteit ïn de hier ge bruikte spanning voor het licht, geen doo- delijk gevolg kan hebben. Het geval wordt te tragischer, daar de ongelukkige juist daags te voren gehuwd was. Gevaarlijke vondst. Aan het strand te Zandvoorb is £en bus aangespoeld met een Duitsch op schrift dat vermeldt dat in die bus een gevaarlijke springstof is verpakt. De vin der bracht de bus aan het politiebureau, vanwaar zij naar de marincwerkplaatsén zal worden vervoerd om te worden gede monteerd. Inbraak. Terwijl de bewoners afwezig waren, is Dinsdagavond ingebroken in het postkan toor in De Lufcte bij Oldenzaal. Gestolen werden een zilveren horloge en een aan tal zilveren lepeltjes. De brandkast heeft men tevergeefs getracht met valsche sleu tels te openen. De vermoedelijke daders, twee Duitschers, zijn gearresteerd. Banken te Arnhem opgelicht. Naar wij vei'nemen, heeft een tweetal personen, waarschijnlijk leden ©ener in ternationale oplicht ershend e, eenige ban ken te Arnhem voor groote bedragen op gelicht. ?,Tel." Oplichters. Dezer dagen vervoegde zich te Loosdaii- nen bij een weduwe een heer., die zich voorstelde als zekere de Giroot, van beroep inspecteur bij de rijkstelefoon te ;s-Gra- venhag© woonachtig. Het heerschap deel de mede eenige personen, die ook voor de weduwe geen vreemden waren, te kennen, en vroeg haaapna ecnig praten ten huwe lijk. De' vrouw wénsehte echter een week van beraad, wat bereidwillig werd toege staan. Twee dagen latei- verscheen echter de aanbidder al, 'beloofde koeien met gou den hoorns, als zij teoli het jawoord hem maar schonk. De vrouw Held echter vol, de dagen van bera-adi te willen afwachten. Weer vertrok het heerschap en bij nader onderzoek bij het dioor hem opgegeven adres bleek van zijn verhalen niets waa-r te zijn. De Groot was ook bij de telefoon onbekend. Dinsdag, de dag dat de. beslis sing vallen zou, heeft de politie een oog in het zeil gehouden, do oh de minnaar •schijnt lont geroken-ie hebben. Althans hij heeft niets meer van - rich laten bemerken Te Zaandam heeft die politie aange houden zekere de M. uit Amsterdam on der verdenking van oplichting. Hij maakte er zijn werk van winkeliers te bewegen Itot afgifte van goederen, onder het voor wendsel dat hij tè Zaandam een mode show wilde houden. Deze goederen moe-s ten aan een opgegeven adres, waar bij een kamer' had gehuurd, worden bezorgd. Wanneer dan de rekening aangeboden werd, waren de goederen verdwenen en •bleef de be tali tg achterwege. Wijn. siga ren, Heeren, meubelen, alles kon hij ge bruiken. Verscheiden winkeliers zijn hier van het slachtoffer geworden. Verbrand. Te Echt is gisteren heb 3-jarig zoontje van den landbouwer P. H. in een bak met kokend water gevallen. Het ventje is aan de verwondingen overleden. ingezonden Stekken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie)^ Leiden, 25 Januari 1923. Mijnheer de Redacteur, Beleefd vraag ik éënige ruimte naar aan leiding van de beschouwingen, voorkomen de onder „Uit de Leidsche Vroedschap" in uw blad van 24 dezer. Er was een voorstel van B. en W. 8K pet. pensioenbijdrage to verhalen op het salaris van enkele groepen van onderwij zend personeel iu dienst der gemeente. Nu heft de gemeente Leiden van de andere gemeente-ambtenaren 3pet. Bedoelde groepen van onderwijzend personeel be staan ook uit gemeente-ambtenaren, en hun jaarwedde wordt vastgesteld en uitbetaald door de gemeente. Het lijkt dus recht vaardig, dat. ook op deze jaavw. 3hipct. moet worden gekort. Doch daar is de Minister van Onderwijs, die dreigt met inhouding van subsidie en dus wordt maar dadelijk voorgesteld 8Yi pet. te heffen. Me dunkt dat hier ,wat al te spoedig de autonomie van de gemeente prijs gegeven werd om een voordeeltje binnen te halen. Rechtvaardiger zou heb geweest zijn indien aan den raad was voorgesteld een verzoek te richten aan den Minister van Onder wijs te willen goedkeuren dat een verhaal van 'S'A pet. zou worden toegepast. In Haarlem heft de gemeente geen pen sioenbijdragen en verzocht de raad dus den Minister te willen goedkeuren' dat ook bedoelde groepen van onderwijzend per soneel werden vrijgesteld van bijdragen, In Arnhem werd de kwestie aangehouden omdat men een beslissing op dit verzoek wensehte af te wachten. Bovendien is het misleidend, dat verwerping van heb voor stel van B. en W. hier in Leiden tenge volge zou hebben dat de betrokkenen niets te betalen hadden. Immers B. en W. hadden dan kunnen komen met een voorstel om 3J4 pet. te heffen. Een desbetreffend verzoek was ingezonden door de plaatselijke vereenr- ging van leeraren aan Gymnasium en H. B. S. Met dank voor de verleende plaats ruimte, W. Leiden, 24 Januari 1923. „Perosi". Mijnheer de Redacteur, beleefd verzoe ken wij eenige plaatsruimte in uw veelge lezen blad; bij voorbaat onze dank. Zondag a.s., des avonds om 8 uur, zal door den R.-K. Muziekvereeniging „Pe rosi" een uitvoering worden gegeven in de groote zaal der Stadsgehoorzaal. Naast het keurig verzorgd muziekpro- gram zal door den Rederijkerskamer „Vondel" op veelvuldig verzoek worden opgevoerd „Kosthuis Bulier", blijspel in drie bedrijven. Gezien het succes behaald op vorige concerten en uitvoeringen, kan men ver zekerd zijn, dat op muzikaal en tooncel- gebied, veel zal worden gepresteerd. Naast donateurs en kunstlievende ledeii, die vrij toegang hebben, is voor Katho liek Leiden gelegenheid tegen entrée deze uitvoering bij te wonen. Prijzen zijn 4, 0.75 en 0.50 per plaats, terwijl voor plaatsbespreken gelegenheid is a.s. Zon dagavond' van 8 tot 40 uur in het gebouw der N. R. Iv. Volksbond, Sbecnschuur 15 en op de speeldag van 12 tot 1.30 uur aan de zaal, ingang Aalmarkt. Zie verder de aankondigingen in deze courant. Nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte, Namens het Bestuur, J. N. KOK, Secretaris. Uilcrstegrachl 42c. Ter-Aar, 22 Januari 1922. Mijnheer de Redacteur. Vriendelijk verzoek ik U een plaatsje in Uw veel gelezen bladzij voorbaat reeds mijn dank. In Uw blad van 19 Jan. jd. werd mijn belangstelling getrokken d«oor een inge zonden stuk waarin de heer Mank Johz. zijn afkeuring te kermen geeft over het gebruik van kunstmest, in 't bijzonder over de toepassing van kunstmest bij augurken. Als noi de 'heer Mank eenige gegronde redenen kon aanvoeren, zou ik 'fc met hem eens zijn. De heer Mank Johz. zooi een plaatselijk belang dienen, wanneer heb ge bruik van kunstmest niet werd. uitgebreid' maar gebleken is, dat kunstmest uitste kend is, of beter: de stalmest geheel kan vervangen, want de plantenvoeding kan in kunstmest doelmatiger worden gegeven, dan in stalmest, wijl het gehalte der stal mest geheel afhangt van de voedering der dieren. In de meeste gevallen kan worden vastgesteld, dat kunstmest doelmatiger en goedkooper is, en beter vruchten fcan af werpen dan stalmest. Wat de kwaliteit betreft, zou ik het geheel met schrijver eens zijn, als hij kon bewijzen, dat kunst mest slechtere kwaliteit augurken zou af werpen dan stalmest. Ik zou durven be weren, diat kunstmest onder augurken ge rust te gebruiken is zonder bezwaar voor vermindering van kwaliteit, want de kwa liteit zal gn'ootendeels afhangen van de •grondsoort., waarop augurken verbouwd worden, want juist op zure gronden is de slechtste kwaliteit te verwachten. Intusseben zou ik wallen opmerken, dat de heer Mank Johz. wöl verstand zal heb ben van inzouten maar niet van de prac- tisclie toepassing van kunstmest. Zouden niet augurken van Venlo of Bee nis ter aan leiding kunnen zijn van afwijking der kwaliteit? Nog is mij bekend van inzou- ters eïi dergelijke personen, jaarlijks werk zaam op dergelijke inzouterijen, dab af wijkingen, door schrijver bedoeld', zoowel voorheen als thans, zioli voordoen. Ik non den heer Mank willen raden, zich te ver voegen 'bij den Phytopathol o gi s chen Dienst of bij den heer P. de Vries te Aalsmeer, die zoo mogelijk gaarne inlichtingen verstrekt, alvorens de tuinders onoordeelkundig te wanrsobuwen tegen dergelijk gebruik van meststoffen. U, Mijnheer de Redacteur, nogmaals dankend voor verleende plaatsruimte ver blijf ik - Hoogachtend N. A. HOOCERVORST, j Kunshm esth and el «ECHTZAKEN De moord op den Nederlano'schen koopman Engelsman. Voor het Voiiksgcrecht te Neurenberg is Woensdagmorgen het proces begonnen tegen de firmanten van de „Keramik Werkstaeblen Christian Lederer", den 30- jaa-igen poreeleinduaaier Christian Lederer en den porceleinmaler Fritz Neusel, even eens 30 jaar oud, wegens roofmoord op dien Auiterdamsehen koopman Engelsman. Beide beklaagden bekennen voor de aankomst van Engelsman reeds een plan tot vermoording van dezen te hebben voorbereidZij waren tevoren reeds wegens het vervaardigen van valsche bankbiljetten, veroordeeld tot vier jaren it/uehtbuiiSS't<raf. Zij traden in het begin von October met Engelsman in relatie in ver band met den verkoop van porcelein- wiaren. Toen men hieromtrent tot een overeenkomst was gekomen, werd door Engelsman toegezegd, dat hij do waren •persoonlijk in ontvangst zou nemen. Inmiddels werkten de heide beklaagden een plan uit tot diens vermoording en bc- rooving, terwijl men verder besloot zich van het l'jk tc ontdo-n d<mr het te ver branden in den por c-e lei no ven o[ lwrt to begraven op cn afgelegen plok in bet- woud. Op 33 October werd liet plwn ter uitvoering gebracht. Terwijl Mcueed aan zijn schrijftafel een lijst der gekorte waren, alsmede een vcrvalscht uitvaereon- sent toonde aan Engelsman, sloeg Lederer laatstgenoemde achter tegen het hoofd, met een hamer. De beide moordenaars sleepten daarop den door den slag verdoofden Engelsman naar een aangrenzend vertrek, alwaar zij licm nmfe, een bijl den genadeslag toebrachten, om vervolgens met Irrume zakmessen hot lijk van de beide armen to ontdoen, wclko daarna in den porccleinovcn werdén ver- brand. Daar liet verbrandingsproces te langzaam ging, verpakten de beide moor denaars de bee.nen van het slachtoffer, het hoofd en den romp in tweo pakketten, dio zij begroeven, na het invallen van dc sche mering in liet bosoh. De moordenaars schudden het slachtoffer geheel uit: behal ve van een aantal kostbare sieraden, be roofden zij het van 50.000 Mark en 125 Hol! an ds che gulden s De ge tuigen v ejho oren pleitten niet tegen de beklaagden en waren zelfs onverdeeld' gunstig. Vastgesteld' werd dat Engelsman, die zijn intrek had genomen in hotel Vic toria, eerst na- twee dagen vermist werd. De verdenking viel al ras op de beide be klaagden, bij wie de ICriminal polizei, naast groote geldsommen, verkoolde been deren in de asch van den porceleinoven en dc aan den vermoeide ontroofde sie raden. vond. In verband' met een en ander werden zij o ogenblikkelijk gearresteerd De beklaagden deelden vervolgens mede, waar het lijk in het boseh begraven werd. Gistermiddag werd het vonnis uifcge- eproken. De Berlijnschc correspondent van liet „Hbld." telefoneert De Rechtbank te Neurenberg heeft gis teravond laat in de zaak betreffende den moord op Engelsman het volgende vonnis geveldbeide beklaagden weiden wegens gemeenschappelijk gepleegden moord, ver gezeld van berooving, veroordeeld tot de doodstraf met levenslange ontneming der burgerlijke eerer echten. De Rechtbank was eenstemmig bij het bepalen van het vonnis. Beide veroordeelde hoorden het aaü zonder mvrk-fc «te. ontroering. SFSilT VOETBAL Dc compel]tie-indeeling voor l'ü'S-i1924. Volgens De Sportkroniek heeft het be stuur van den N.V.B. de voorstellen der commissie aanvaard, dio hieropneerko men: Geen distriotswijzigingen, alleen Amersfoort, bij het Westen. Twee Wes telijke 4e kjasse afdeelingep, goön over gangsklasse. Hoogero afdeelïngen van ten hoogste 10, lagere van 8 clubs. Hand having van het huidige promotie-systeem, degradatie van ten hoogste één elftal per afdceling., Instelling van een4e klasse. Indien dc, algen;.': me vergadering van den N.V.B. bovenstaande regeling accep teert, adviseert de commissie het N.V.B.- bostuur hieraan op de volgende wijze uit voering te geven: Voor het Westelijk district uit hoofde van de aantallen clubs, die er nu reeds zijn in de verschillende klassen, over le gaan lot instelling van een dubbel stelsel, dus 20 clubs lo kl„ 40 clubs 2e kl., 64 clubs 3e kl., terwijl nieuw aankomende clubs moeten worden geplaatst in de 4o kl. Het aantal competitie-afdeelm||| wordt dan: 4e kl. 2, 2e kl. 4, 3e kl. 8. 4e kl. afhankelijk van het aantal aanmeldin gen. Het aantal afdeelingen in deze laat ste klasse kan in den loop der jaren wor den uitgebreid tot 16. De meerderheid der commissie is van oordeel, .dat het dubbele stelsel reeds bij den aanvang van het seizoen 192324 kan worden ingesteld. Zij meent, dat de tijd daarvoor is aangebroken. Dit gaat dan ge paard met opheffing van de Overgangs klasse, die gedeeltelijk 4e. gedeeltelijk 2e klasse wordt. De 2c klasse clubs blijven 2e krasse, be houdens dat den kampioenen 1922—23, die rechtens zouden moeten overgaan naar den Overgang, een kans gegeven wordt op het le kiassesehap. zooals hieronder nader omschreven, terwijl deze klasse het volgend seizoen rechtstreeks onder do le klasse staat. De noodzakelijke aanvulling ■wordt verkregen door een der nos. laatst, niet te laten degradeeren, terwijl toch de 7 der'de klasse kampioenen prornoveeren, benevens H.V.G-. (Amersfoort). De 3e klasse clubs blijven 3e klasse clubs. De nieuw toe te treden vereenigingen wor den van het seizoen 192324 af in de 4e klasse geplaatst. Do meerderheid der commissie stelt zich de uitvoering van dit plan als volgt voor le klasse: Hierin worden geplaatst:. A. de nos. 1 tot en met 10 der le klasse; B. de nos. 1 en 2 der Overgangsklasse; C. de nos. 44 en 12 der le klasse; D. de nos. 3, 4, 5 en 6 der Overgangsklasse; E. door do nos. 7, 8 en 9 der Overgangsklasse en de 3 kampioenen der thans beslaande. 2e klasse afdeelingen wordt aan het einde van het seizoen 1922—23 een halve competitie ge speeld om twee plaatsen in de lo klasse. 2e klasse: Hierin worden geplaatst: A. de nos. 10, 11 en 12 van de Overgangs klasse; B. dc 4 overblijvenden van de hier boven onder E genoemde competitie; G. de 24 2e kl. clubs, die aan hot einde van het seizoen noch voor promotie, noch voor degradatie in aanmerking kwamen; D. de 7 nos. 1 dor 3c kl. afdeelingen; E.II.V.C. (Amersfoort)F. de 3 nos. laatst der 2e klasse, die feitelijk naar de 3o klasse moes ten degradeeren, 'spelen een halve compe titie om een plaats in de 2c kl 3e klasse. Hiervoor komen in aanmer king: A. «ie beide clubs, die bij de hïerbo- ven ouder F. gennmudc com; i dm alge-

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 5