NIEUWE RIJN 46B BRUIDSPORTRETTEN KINDERPORTRETTEN GROEPJES ENZ. yiT ÜE OMGEVIliB ALKEMADE. Gemeenteraad. De raad der gemeente vergaderde gis termiddag te half drie. Voorzitter burgemeester Vos'tevs. Aanwezig 9 leden. Afwezig de liccren Y. d. Geest en Los. De vergadering wordt'geopend met ge bed, waarna voorlezing geschiedt der no tulen, welke onveranderd worden vastge steld. Bij deze eerste vergadering in het nieu we jaar, dankt de Yoorz. voor de vele blij ken van belangstelling bij de wisseling des jaars zoo voor zicli persoonlijk als voor zijn gezin ontvangen. Spr. wenscht den leden wederkccrig een gelukkig 1923 en uit "den wensch. dat Gods mildste ze gen op alle aanwezigen en de leden hun ner gezinnen moge nederdalen. Ka een blik geworpen te hebben op de verrichtin gen in het afgeloopen jaar dankt spr. voor de aangename samenwerking der leden. Wijzend op dc a.s. gemeenteraadsverkie zingen vraagt spr. zich af, of alle zittende leden zullen worden herkozen. Niemand kan zulks met zekerheid zeggen, doch hij hoopt, dal degenen, die worden herkozen, hunne herbenoming zullen aannemen en hij vraagt tenslotte ook voor dit jaar we derom aller medewerking. Hierna is de agenda aan de orde. Het kohier Hondenbelasting 1923 wordt vastgesteld op een bedrag van ƒ512. De begroeting, dienst 1922, wordt gewij zigd, als door B. en W. voorgesteld. Tot leden van de Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs worden ge kozen de heéren J. J. de Koning, J. Ver- wey (aftredend) en P. de Jeu in de plaats van den heer G. J. Fr os, wegens vertrek .afgetreden. Het voorstel van B. en W. om aan de leden van de Commissie van Toezicht op liet Lager Onderwijs een presentiegeld te geven van ƒ1 per lid per bijgewoonde ver. gadering en aan den secretaris een toela ge van 25 per jaar, wordt z. h. st. aan genomen. Tot leden van het hoofdslembureau voor de verkiezing van leden van den ge meenteraad worden op aanbeveling van B. en W. gekozen ac heeren P. C. G. van Dooren, J. J. v. d. Meer, J. Verwey en P. de Jong; tot plaatsvervangende leden de heeren J. J. de Koning. E. J. Rode wijk en W. A. van Harleveld. Hierna geschiedt mededeeling van de volgende ingekomen stukken: •Jo. Schrijven van Ged. Stalen houden de mededeeling tot goedkeuring van het raadsbesluit tot. het aangaan van een tij delijke geldleening groot ƒ35.000, tot dek king der verbouvvingskosten van de brug over de Ringvaart. 2o. Alsvoren, houdende mededeeling lot goedkeuring van het raadsbesluit tot het aangaan van een gcldlecning groot ƒ11.700 tot dekking dér verbouwingskosten van de -Christelijke school te K'ieuwe-Wetering. 3o. Alsvórén, houdende mededeeling Aan het bedrag der Rijksuitkeering en r.ooduilkeering over het jaar 1922. Dit be draagt ƒ4171.28}. 4o. Alsvoren, houdende mededeeling van verdaging der gemeenlc-begrooting, dienst 1923. 5o. Alsvoren, houdende mededeeling, dat het genoemde heeren voorkomt, dat de financiecle toestand van deze gemeente niet van dien aard is om 3} pensioens bijdragen (e verbalen op de ambtenaren en werklieden in dienst dezer gemeente, met verzoek het raadsbesluit in te trek ken. B. cn W. stellen voor om bedoeld raadsbesluit in le trekken. Den lieer Verwey, verwondert het niet, dat Gcd. St. zulk een vreemde houding aannemen. De gemeentelijke autonomie is de laalsle jaren vrij we' teloor gegaan, zegt spr. Ged. St. grijpen dikwijls in op een wijze, die volgens spr.'s meen ing niet te verdedigen is. Men zegt maar zoo pardoes, dat de financieele toestand der gemeente nici zoo ongunstig is, doch een blik op dc financiën zegt wel anders, vindt spr. Verder acht liij dc salarissen der amb tenaren onevenredig naar boven te zijn gegaan, gedeeltelijk doordat zij in het laatst der crisisjaren zijn vastgesteld. Zij moeten nu noodzakelijk naar heneden, en dat de desbetreffende commissie niot tot algeheelc salarisverlaging voor alle cate- goriën adviseerde was alleen, omdat zij .een begin wilde maken. Het voorstel van B. en W. wordt hierna "aangenomen met 54 stemmen. Tegen de heeren de Koning, Rodewijk, Verweij en Rotteveel. Verder is ingekomen een schrijven van Ged. St., houdende mededeeling, dat zij geen termen kunnen vinden om over te gaan tot verlaging van de jaarwedden der wethouders. 7o. Verslag van de Commissie lot wering [van schoolverzuim in deze gemeente. 8o. Verzoek van P. van dor Ploeg te Oud-Adc om weder tegen 15 te mogen inhuren het gedeelte van. den grasberm loopende vanaf de brug bij G. van der Meer lot aan de woning van G. van Haes- fregt. B. en W. stellen voor om gunstig op zijn verzoek te beschikken. Aldus beslo ten. 9o. Verzoek van den heer G. F. Fro9 om 'ontslag als lid van de commissie van Toe- iieht op het lager onderwijs. Wordt eer vol verleend. JOo. Schrijven van Dijkgraaf on Heem raden van den Haarlemmer meerpolder, houdende mededeeling, dat zij hebben be- Ssloten vanaf het oogenblik dat de brug bij Jïieuwe-W'e'cring weder voor het verkeer ïal zijn geopend, aan deze gemeente een subsidie toe te kennen ad ƒ500 per jaar, tonder voorwaarden nader door Dijkgraaf en Heemraden te fonmilecren. •Ho. Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ont vanger, waaruit blijU. dal do ontvanger op 19 Deccrnhi r 1922 in kas had een be- ifrag ad Gi'-WX.i. Bij dc rondvraag wijst de heer Verweij op den treurigen toestand van het z.g. Sluispad, vooral bij slecht weer. Spr. geel't in overweging zelf hierin te voorzien, in dien c.v. de eigenaren hiertoe niet gene gen zijn. De voorz. acht voorziening ook zeker ge wenscht eri is daartoe bereid, doch welh. de Jong waarschuwt voor over haasting, wijl men hierdoor een precedent zou scheppen, doordat ook andere wegen aan particulieren behoorend dan zouden moeien worden onderhouden. Verder vestigt de lieer Verwey de aan dacht op de ongerustheid die er onder de brandweer heersclit door de nieuwo in structie. die is vastgesteld. Daarin wordt gezegd, dat. de geheele burgerij verplicht is bij c.v. brand hulp te verleenen, doch nu er een aanlal zijn uitgekozen, gaat het niet aan dien last op hun schouders te leggen zonder daar cenige vergoeding voor te geven. Hij geeft daarom An .overweging de instructie (o herzien. De heer Rotteveel sluit zich bij dit be toog aan en zegt verder, dat de lioofd- brandmeesler niet erg te spreken is over het hem gegeven mondeling ontslag. Ver der meent hij de verdeeling der verschil lende manschappen niet oordeelkundig geschied. De voorz. zegt hierop, dat 'de instructie is opgenomen in de politieverordening en uitgevoerd in overleg met de lioofd- brandmeeslers. Wat het ontslag van bo venbedoelden hoofdbrandmeester betreft, dit berust op een misverstand. Aan alle ontslagenen bij de brandweer i9 een brief met eervol ontslag uilgereikt met dank betuiging voor de vele bewezen diensten. De bode, die deze brieven moest uitrei ken, vroeg echter aan bovengenoemden brandmeester wel de verschillende sleu tels terug, doch vergat hem den brief te overhandigen. Wat de reorganisatie zelf betreft, spr. meende, dat er een teveel aari brandweerlieden was, waarom het aantal tot de helft i.s beperkt. Wat de verkiezing van enkele personen betreft, ook dit is in overleg met de brandmeesters geschied; echter willen B. en W. nogmaals de zaak aan een onderzoek onderwerpen. De heer de Koning, sprekend over pro ductieve werkverschaffing, vraagt of er subsidie verleend wordt indien men de ,werkloozen aan do wegen te werk stelt. De voorz. betwijfelt dit. terwiil hij mede deelt. dat de minister elk geval op zich zelf beoordeelt. Spr. zegt voorts, dat er plannen zijn tot droogmaking van den Westpias, doch dit loopt over zooveel schijfen, dat liet wel lang zal duren. Veel zou er echter gedaan kunnen worden met het dempen van de vele slooten, waarbij de tuinbouw zeker gebaat 20u zijn. Te dezer zake is door spr. reeds een schrijven gericht tot de Tuinderepalroonsvereeni- ging. waarop nu gewacht wordt. Hierna volgde sluiting der vergadering. ALPHEN AAN DEN RIJN. De Stille Omgang. Het Genootschap van den .Stillen Gingang hield: Donderdag avond zijn emsle jaarvergadering. Ka de gebruikelijk» opening door den President den heer H. Jollie werden de notulen ge lezen en goedgekeurd. Hierna werd verslag uitgebracht van do vaandelconmiissie, waaruit Meek diat doo-r de commissie uit de giften geschonken door bijna alle Parochianen een voldoende bedrag was bijeengezameld om tot den aankoop over te gaan van een vaandel ter eere varr het H. Sacrament. Deze mede deeling werd met applaus door de aan wezigen ontvangen. Hefc verslag van dep penningmeester we-es op een batig saldo groot 29.40. Hit hefc jaarverslag van den secretaris bleek, dat 77 personen liadlden deelge nomen aan het Eucharistisch Congres te Amsterdam. Wegens vertrek mn den secretaris, den heer A. Br enkel, was een vacature ont staan. in diens plaats werd gekozen de heer W. W. v. Leeuwen, die zijn benoe ming aanvaardde. Na het zingen van het H. Mirakell ied kwam d e rond vraag. De president maakte hiervan gebruik om do aanwezigen nog eens flink aan te sporen te trachten hefc ledental van het Genoot schap te vergrooten. Hierna volgde slui ting met den Chr. groet. Burgerwacht. Tot hopman 3e vendel Alphenieche Burgerwacht is benoemd.1 de vaandrig J. Riozestraiten, terwijl in diens piaats werd gekozen de heer AV. B. Kroon. R.-K. Kiesvereeniging Wij herinneren aan de heden Vrijdagavond! te houden vergadering der R.-K. Kiesvereeniging niemand verzuime, ook de vrouwen niet. Bevolking. De bevolking dezer gemeen te bedroeg op 31 December jl. 15430 zielen. Het aanlal leden van den Baad wordt van 15 op 17 gebracht. BODEGRAVEN. De Zuidzijderweg. Door stemgerech tigde ingelanden van den Zuidzijder- en Boezempolder werd met 30 tegen G stem men besloten, in te gaan op heb voorstel van B. en W. der gemeente, 6000 gulden bij te dragen tot bestrating van den Zuid zijderweg, over ongeveer 2000 meter. De gemeente zal waarschijnlijk ook 0000 gul den bijdragen en aan de Provincie is even eens gevraagd G000 gulden beschikbaar te stellen. De weg komt dan aan de gemeen te, welke voor hefc onderhoud zal zorg dra gen, waarvoor de ingelanden, die aan den weg wonen, jaarlijks 15 cents per meter vergoeding zullen bijdragen. De vergade ring werd bijgewoond o.a. door do grond eigenaars: Mr. Kooien, Voorzitter van de Tweede Kanier, van de Marei Beijen, resp,. Wethouder en lid der commissie van publieke werken. Tetfens werd besloten hei» Grouwkooper dijkje voor rekening van den polder te onderhouden, met 10 cents per meter bijdrage van de daar wonende inge landen. Feestvergadering R. K. Volksbond. Dc Dinsdagavond gehouden feestvergadering van den R. K. Volksbond, afd. Bodegra- len, is een groot succes geworden. Aanwezig waren behalve de talrijke le den en donateurs der vereeniging de afge vaardigden van den R. K. Volksbond te alleen gevestigd Uw adres voor de mooiste 00K OP BRIEFKAARTEN ZEER BILLIJKE PRIJZEN Alphen aan den Rijn en te Reeuwijk, be nevens de afgevaardigden der plaatselij ke afdeeling van „De Hanze." Te circa 8 uur werd de vergadering door den waarn. Voorz., den heer Groep, met den Ghr. groet geopend waarna gezame- lijk het lied „Roomsche Blijdschap" werd gezongen. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma en trad de Tooneelvereeniging „Eendracht", afd. van den R. K. Volksbond, voor de eer ste maal op. Als eerste nummer werd op gevoerd het blijspel in twee bedrijven „Ba ron von Froschbein" of „heb levend por tret", door Jos. van Vreugd. De verwikke lingen in dit stuk waren koddig en dank zij de uitstekende vertolking der hoofdrol len werd hefc geheel één lachsucces. Baron von Froschbein zoowel als Walclree en Kool waren onverbeterlijk en vooral de humor van Kool wekte danig de lachlust der aan wezigen op. Ook de rol van Vredenburg was in goede handen. Jammer dafc deze persoon door verdraaiing zijner stem veel deed verloren gaan. Hij was meerdere ma- len achter in de zaal absoluut niet te vol gen. Door wat luider spreken is ook hier de goede vertolking bereikt. De bijrollen moeten eveneens nog eenige verbetering ondergaan; de vertolkers dezer rollen le den nog aan tooneelkoorts. Vooral niet achterwaarts spreken, heeren; dit doet zeer veel van liet spel verloren gaan. Na de afwikkeling van dit eerste stuk was er pauze en werd de gelegenheid ge opend hefc woord te voeren. Nadat door allen het Wilhelmus was gezongen werd hefc woord verleend aan den heer Veldman afgevaardigde der afd. Alphen aan den Rijn, die in welgekozen woorden dank bracht voor de uitnoodiging, waaraan gaar ne gevolg was gegeven. Spreker wekte vervolgens alle Vólksbonders krachtig op lid te" wórden vkh liunlie vakafdeel ing; vooral de afd. Transportarbeiders kan in Bodegraven bloeien. Met een mooie pero ratie, waarin bet verheugend feit werd ge constateerd, dat ook dc afd. de Hanze bier broederlijk vertegenwoordigd is, eindigde spreker zijn met belangstelling gevolgde rede. Hierna sprak de beer Van Vliet van de afd. Reeuwijk. Nadat de waarn. Voorz. de beide sprekers had dank gebracht voor hunne vriendschappelijke woorden, werd voortgang gemaakt met de verdere afwer king van hefc programma en werd ten tooneele gebracht „De mislukte erfenis", klucht in twee bedrijven door Jules. Ook dit stukje vermoehfc ten zeerste de'lach lust op te wekken. Dc hesp. rollen werden uitstekend vertolkt, echter geldt ook hier voor Kaalrok hetzelfde bezwaar door ons gereleveerd in zijn rol van Vredenburg, met een verbetering in zijn uitspraak kan deze persoon tot een der beste krachten van „Eendracht" gerekend worden. De Voorz. bracht na beëindiging van hefc programma den spelers dank benevens het publiek voor de zeer groote belang stelling. Een bijzonder woord van hulde werd gebracht aan de dames Aengencut en Van Niekerk voor de belanglooze verzor ging van het musicale gedeelte van dezen avond. De regie berustte bij den heer H. v. d. Maat. Dezelfde opvoering had gisterenavond nogmaals plaats tegen entree. Miltvuur. Bij een rund van Mej. de Wed. van D. in de Meije is miltvuur ge constateerd. Het cadaver werd onder po litie-toezicht verbrand. Rijwieldiefstal. Bij een veehouder al hier werden in een der laatste nachten .een dames- en heerenrijwiel gestolen, toe- behoorende aan een tweetal logeergasten. De politie meent de(n) dader(s) op liet spoor te zijn. Goede vangst. Door de politie werd een persoon wegens openbare dronken schap gearresteerd. Het bleek dat deze persoon nog eenige dagen hechtenis moest ondergaan, dientengevolge werd bij naar 'het Huis van Bewaring te 's Hage overge bracht. LISSE. Uitvoering. Het »SA. Fideluspatronaafc geeft op Zondag 28, Maandag 29 en Dins dag 30 Januari a. s. zijn jaarlijksehe uit voering. We zullen liet niet ver mis hebben, al? we een druk bezoek voorspellen, wat dit verdienstelijk patronaatswerk ten volle verdient Bloembollen. Bij de meeste bloembol lenkweekers is men thans druk bezig met het verdunnen van het Hyacinthendek. Het zachte weer maakt dit noodig. Propagandavergadering. Vanwege hefc Kruisverbond „St. Joan de Dooper" wordt op Dinsdag 30 Januari des avonds te 7 uur in het Bondsgebouw een groote propagan davergadering gehouden; spreker de heer J A. de Lobel te Haarlem. De tooneelver eeniging „Vriendenkring" zal hierna op hoeren „Hefc pakje" tooneelspcl in een be drijf en „Zijne Excellentie", blijspel in drie bedrijven. Op deze vergadering heb ben alle R. K. Dames en Heeren boven 16 jaar vrijen toegang. NIEUWVEEN. R. K. Kiesvereeniging. Zondag 28 Jan. a.s. zal de stemming plaats hebben voor de groslijst der Provinciale Staten, kieskring Gouda. Aan deze stemming kunnen deel nemen alle leden der R. K. Kiesvereeniging boven de 25 jaar. Hefc stembureau zal wor den gehouden in liet Groene Zaaltje en is geopend voorm. na de Vroegmis, een half uur voor de Hoogmis en na de Hoogmis tot 12 uur; nam. een half uur voor het Lof en na het Lof tot 5 uur. NOORDEN. Grasverpachting. Het Bestuur van den Rijksdemonslraticven Proeftuin Nieuw Leven alhier heeft bekend gemaakt, dat het grasgewas van het land behoorende bij dien tuin over dit jaar bij inschrijving verpacht wordt, waarvoor de gesloten briefjes ingeleverd moeten worden voor 29 Januari a.s. bij den secretaris van den tuin. Militie. Het aantal ingeschrevenen voor de lichting 192-4 bedraagt tot op he den 36 tegen 25 in het vorige jaar. TER AAR. IJsclub. Dinsdagavond vergaderde de IJsclub Ter Aar in het café van den heer G. D. Verhoef aan het Papenveer. De voor zitter, de heer W. AVildenburg, deelde mede dat de Secretaris nog niet aanwezig kon zijn en dat de Penningmeester, de heer J. Snijders, hoewel aan de beterende hand wegens ziekte verhinderd was, waarom in diens plaats rekening en verantwoording werd uitgebracht door den heer P. den Haan; het batig saldo bedroeg f 401.54J-L Nadat boeken en bescheiden door de hee ren W. v. d. Hoorn en M. A. Kelder waren nagezien, werd de kassier onder dank ge dechargeerd. Bij de verkiezing voor pen ningmeester werd de heer J. Snijders her kozen, alsook dc drie aftredende heeren J. v. d. Hoorn Jz., P. den Haan, P. Hoo- gervorst en wegens bedanken van den heer O. v. d. Pijl de heer A. van Zwiefcen, Voor dat de rondvraag begon wa-s de secretaris de heer J. Hoogenboom in de gelegenheid notulen en een keurig jaarverslag uit te brengen waarvoor hem een warm applaus ten deel viel. Bij de rondvraag werden nog eenige zaken van huishoudelijken aard besproken. Uitvoering. De R. K. Tooneelvereeni ging „Ontspanning vult ledigheid" zal den 6den Februari a.s. haar uitvoering geven voor de donateurs in het café van den heer D. Hoogendijk, den 8sten Februari in hefc café van den heer G. D. Verhoef aan het Papenveer voor hefc publiek. VEUR. R. K. Politiebond. De Ned. R. K. Po litiebond „St. Michaël", afd. Veur en om streken hield Dinsdag 16 Januari j.l. zijn tweede jaarvergadering alhier. Tijdens hefc vergaderen kwam ook de Beschermheer ter vergadering. In zijn openingswoord be sprak de voorzitter de geestelijke en stof felijke belangen der afdeeling en herdacht inzondcr het in October gehouden Vaan- delf eest, waarmede de afdeeling veel suc ces heeft gehad en waarvoor hij enkelo le den nogmaals dankte voor hunne mede werking. Hierna werd geïnstalleerd het hospitant-lid de heer Polderman. De notu len, alsmede het jaarverslag van den Se cretaris, waren correct in orde, benevens het finantieele verslag van den Penning meester. De Voorziiter zegde hun dank voor de werkzaamheden in 'fc belang der organisatie en voornamelijk den Secreta ris voor den grooten steun bij het tot stand brengen van den Politie-vakcursus. Wegens periodiek aftreden had plaats de verkiezing van een bestuurslid, (den Voor zitter), die bij acclamatiestemmen werd herkozen. De Voorzitter bracht dank aan do leden voor het vertrouwen in hem ge steld. Als afgevaardigden naar de a.s. bondsvergadering werden benoemd de hee ren van der Krogfc en Schrader en als plaatsvervangers de heeren Gerritsma en Scheffers. Als plaatsvervangend vaandel drager werd met algemeene stemmen ge kozen de heer E. Stuivenwold. De heer Gerritsma gaf een causerie over de geslo ten Retraite, waarna hij werd aangewezen tot propagandist tot dat doel. Van de'rond vraag maakte het. lid Stuivenwold gebruik om te vragen in hoever de bespreking ge vorderd was met de R. K. Raadsfractie te Wassenaar over het tot stand brengen van georganiseerd overleg. De voorzitter me moreerde de gehouden vergadering in sa menwerking met de organisatie „St. Pau- lus" doch er zou nogmaals een vergade ring plaats hebben, welke elk oogenblik wordt verwacht. Hierna werden nog en kele huishoudelijke aangelegenheden be handeld. WARMOND. Geitenfokkerij. Woensdagavond hield de Geitenfokvereeniging alhier haar jaar vergadering in „Do Stad Rome" onder •voorzitterschap van den heer Zwetsloot. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo viel te boeken van f 5.99., Door den heer .Stijnman wordt verslag uitgebracht van de algemeene vergadering, gehouden te Leiden. De voorzitter deelt mede, dat ditmaal de jaarvergadering we derom te Leiden zal worden gehouden en wel 31 Januari in Zomerzorg. Als afge vaardigde naar deze vergadering wordt ge kozen de heer Stijnman, en als plaatsver vanger de heer De Vroomen. Nadat nog enkele mededeelmgen waren gedaan, volgde er een geanimeerde rond vraag, verloting en sluiting. WÖUBRUGGE^ Uit de geschiedenis. Nu deze weken successievelijk verscheidene boerenwonin gen alhier worden verkocht in den polder „Yierambacht" en er zelfs reeds een paar woningen zijn uiteen gevallen, iets dat na 't inkavelen van den polder, nog zeer weinig voorkwam, zal het voor dc eigenaren en degenen, dio deze landen koppen, ci tenswaardig zijn to vernemen, mot een zorg dafc toen geschiedde, on ooi de toenmalige eerste bezitters wai&n. grootte der landen, en v.*at zo too at, geven of ontvingen. Do kosten van droogmaken met pL en zaaien bedroeg f 235.— per nvir, De conditiën der verkaveling bc uit 59 artikel j, de „cedulle" Juidt; kavels van 30 morgen iu den Vier Aai polder onder Esseüjkerwoudc eerst g; ken bij 15 loten ieder lot van twee 1 van 60 morgen en daarna bij loten morgen geloot en bij blinde lot-inge 20 Maart 1744. In dat jaar voor het droogmaken ook 30 eigenaren, groot cn lclein. W 1 H. W. de Groot o.a. 30-25 2 C. D. Vcrkadc e.a. 30-1-3 3-1 D. van Leij den 60 5-6 Joh. Vergeel GO 7-8 N. Tiarck e. a. 60-1-13 f 700 S-10 Gerrard Roos 59-5-94 f 2400 11 Joh. Baartman 2S-1-54 12 Alsvoren en de kerk van Esseüjkerwoudc 30 13-14 A. de Sterke en C. v. Schcllingerhout 59-3-65 15-16 C. v Schellingerhout 59-5-87 f 1000 17-18 Baronnesse van Wassenaar 60 f 1888 19-20 Dirk de Raad 60 21-22 LTnico W. Graaf van Wassenaar 60 23-24 Tli. v. Snakenburg 59-2-52 25-26 J. Mispelbloem Beijer 60 27 C. P. v. Leijden 30 28 Klaas W. Wouw 30 29 Baronnesse van Wassenaar 29-5-4 30 Vrouwe Johanna Bakker 31-2-81 De laatste vier ontvingen niets ei taalden niets. De Zwetpoldev bleef afzonderlijk; was groot 44-4-80; do wegen saam 1 en de Notweg was groot 3 Morgen roede. Degene, die meer land in bezit had, hij na de loting kreeg, ontving een bi toe, en die minder voor dc loting had een bedrag bijpassen cf uitkeeren. ZWAMMERDAM. Gemeenteraad. Dezer dagen vergaderde de Raad gemeente. Aanwezig 6 leden. Afwezig kennisgeving de heer Hoogendijk. Voorz. opent de vergadering en biedt leden en hunnen gezinnon zijn beste schen aan voor het nieuwe jaar; t uit spr. den wensch dat het hun oo jaar gegeven moge zijn,~hun taak als lid met de meeste nauwgezetheid le vullen. Do notulen worden hierna gelezen e' veranderd vastgesteld. Van den lieer teiling is een dankbetuiging ingeb voor do verhooging zijner jaarwedde ambtenaar ter Secretarie. Een missive Ged. Staten met de mededeelïiig de beslissing omtrent de goedkeuring Gem. begrooting voor 1923 is verd": Idem dat de Rijksuitkeering voor d' meente, ingevolge de wet van 24~"?fë f 3965.70}, en die ingevolge de wét v Nov. 1921, f 1772.13 bedraagt. Idem "lui do mededeeling dafc de verkiezing vs den der Prov. Staten zal plaats liebbi llApril a.s. Van het bestuur der vei ging tot bestrijding der T. B. O. te graven-Zwammerdam is een dankbeti ingekomen voor verleende subsidie, den Inspecteur van bet L. O. in de ii tie Gouda een mededeeling dat de gei te Reeuwijk niet geneigd is, met den meente een regeling te treffen, krat: Art. 19 der L. O. wet 192Ö, waarom den Inspecteur bij Ged. Statfen is drongen om gebruik te maken van bevoegdheid om zulk een regeling lasten en ook overigens bij liet eener grensregeling rekening te willen den met de belangen der sckoolbev van Zwammerdam. Van den raad dc meente Zevenhuizen is een verzoek komen om adhac-sie te betuigen aan adres aan den Minister van Finai houdende protest tegen dc classificatie gemeenten. Al deze stukken worden voor keni ving aangenomen. Van den heer W. v. d. Poll is een deeling ingekomen waarbij deze vergevorderden lijftijd bedankt als li- het Burgerlijk Armbestuur. Van dc vereeniging „Eendracht maakt Mach! een verzoek ingekomen om gebruik t< gen maken van dc lokalen der school No. 1 voor het geven van ce: voering op 25 Januari. Een gelijk is ingekomen van de tooneelvereen „Zwammerdam" tob het houden van uitvoering ten bate der Nutebcwaarf Besloten wordt beide verzoeken te- staan. Van liet bestuur der R .K. is een adres ingekomen houdende tot het bekomen van een subsidie v« R. K. Bewaarschool, aangezien het f 475 bedraagt. Van de Nutsfröbels een adres van gelijke strekking aanj hier de rekening met een- nadeelig van f 300 sluit. Besloten wordt aan instellingen een staat van namen te ken van Zwammerdamsclie kinderen deze scholen bezoeken en dan f 8' kind uit te keeren. Van de Gein. Reeuwijk cene waarin wordt verzocht om een bij<kJ de kosten van verbreeding van den vanaf de woning van M. de Borst t' „Vettenbrock" zulks voor prouj* werkverschaffing, waarbij tevens oo» gemeente gebaat zal zijn. Do "V oo»F mede dat B. cn W. hebben serieend

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4