ÜE PRINS VAN WALES. Hij wil maar niet trouwen. Uit Londen wordt aan de „Tel." ge- •dhr© ven Onlangs heeft de „Daily News" een be richt gelanceerd dat er sprake zou zijn van een spoedige verloving van den En- gelschen troonopvolger met een Italiaan- sohe prinses, en daarbij de hoop uibge- 6proken, dat het niet waar zou wezen dat de kroonprins met een der dochten van de Britsohe aristocratie zou trouwen. Een officieel© ontkenning van het bericht kwam onmiddellijk. Later verzekerde hetzelfde blad, uit zeer goede bron te weten, dat binnen twee of drie maanden de Prins van Walles zich inderdaad zou engageeren met een landgenoot© om precieser te wezen: met de dochter van een Schotschen peet- of-England, die „kasteden bezit te.n Noorden en ten Zuiden van de Tweed' Even snel als het eerst© kwam het tweede démenti van het Hof. ,,Er is geen sprake van", zegt „Buckingham Palace". Maar terwijl de eerste ontkenning zeer officieel de handteekening droeg van 's konings secretaris. Lord Stamford ham, kwam de tweede slechts van ongenoemde hooggeplaatste personen in hofkringen' en was dus heel wat minder officieel Men zou geneigd zijn om uit dit verschil op te maken, dat het tweede „Daily News"-be richt wél voorbarig, maar daar om nog niet onjuist wee. Ofschoon het ge heel© geval zich zou kunnen beperken tot een poging van het. blad, om aan de pu blieke opinie in zake des troonopvolgers huwelijk vasten vorm te geven Het Engelsche koningspaar heeft vier zoons, n.l. prins Edward, oud 28 jaar, Prince of Wales, prins Albert, 27 jaar, Duke of York. prins Henry. 22 jaar prins George, 20 jaar. De vijfde en jong ste zoon, prins John, overleed enkele jaren geleden. De eenige dochter, prinses Mary, huwde bijna een jaar geleden Viscount Lasceiles, en vóór het einde van deze maand wordt de geboorte van bet eerste kleinkind van het koninklijk echtpaar verwacht. Het merkwaardige is dat ran die prinsen er slechts één geëngageerd is. de Duke of Ycrke, terwijl men alleen van den jongste n kan zorgen dat hij daartoe den normalen leeftijd nog niet bereikt heeft. De prins van Wales is er een flink eind overheen. Het is inderdaad niet vaak voorgekomen dat een troonopvolger op zijn 28ste jaar (hij wordt op 23 Juni a.s 29) nog niet gehuwd was. Waartoe dit lange uitstel dient weet niemand in dit land goed uit te leggen. De organen der openbare meening heb ben zich al vaak met het toekomstig hu welijk van den popuLairen Prince of Wales bezig gehouden, en sinds den oor log onder den invloed van de sterke nationalistische stroomingen die overal heerschen voortdurend de hoop uibge- sproken. dat dc prins een „love-match" zou aangaan, waaraan steeds dte conditie verbonden wordt dat hij met een Eragel- sche zal trouwen. Ik geloof niet dat iemand ooit de mo gelijkheid heeft geopperd, dat de kroon prins zélf een buitenlandsche prinses zou prefer eeren. Er zijn er overigens weinig meer. Buitenlandsche ega's voor de Engelsohe prinses zou men alleen kunnen vinden in Italië, en in eenige kleinere landen die geen politieke belangen wettigen (Zwe den. Denemarken. Roemenië). Voor Italië en Roemenië gelden de godsdienstver schillen buitendien als een ernstig be zwaar. Gezien de algemeen c opinie schijnt er weinig twijfel te bestaan dat de Prins van Wales, en wellicht ook zijn drie brcers, aan dfochters van den Britschen adel zullen worden uitgehuwelijkt.. Men heeft den 6choonen wensoh, dat de kroonprins geheel vrij gelaten zal wor den in het volgen van zijn eigen neiging. Dit natuurlijk met de reserve dat zij een dochter van den ouden adel moet wezen conditie nr. twee. Maar dan is er ten sl-tte nog de vraag of cle kroonprins misschien lievervrijgezel wil blijven. Dit komt natuurlijk gansch niet in aanmer king. aangezien hij eenmaal Keizer ota Koning zal zijn. Trouwen moet hij. Dat is conditie nummer drie of, in de minste volgorde gerekend, eigenlijk num mer één. De vrijheid van den kroonprins om zijn eigen wenschen te. volgen is dus nog wel. aan eenige banden gebonden. En het kan moeilijk anders. Het zal wel al tijd zoo blijven, zoolang koningen in dezö wereld blijven bestaan. Echtscheïdingsstatistiek in België'. Het jongste nummer van bet „Bulletin trimesfcriel de la statistique générale" brengt een aantal cijfers omtrent de toe neming der echtscheidingen in België. In 1913 werden er 1207 huwelijken door echtscheiding ontbonden; in 1919: 623; in 1921: 2195 en in 1922: 36C5. Henegouwen sloeg het record met 1135 echtscheidingen. Daarna komt Brabant met 1)21 echtscheidingen, vervolgens Luik met C49, Oost-Vlaanderen met 336 en de pro vincie Antwerpen met 237 echtscheidin gen. In West-Vlaanderen werden slechts 56 echtscheidingen uitgesproken, terwijl in Limburg het laagste aantal echtscheidin gen viel op te teekenen, nl. 15. Het spinnewiel. Het spinnewiel begint in DuitscEJand weer in eere te komen. Volgens een offi- cieele statistiek worden thans op de boerderijen in Beieren ongeveer 500.000 spinnewielen gebruikt. Modern China. Doordat gedurende den groeten oorlog Ohina moeilijk bon worden voorzien van goederen, die in den loop der tijden hier burgerrecht hadden verkregen en welker gemis zeer werd gevoeld, ontstonden over het geheele land industrieën, di© gebruik maakten van de hier voorhanden grond stoffen. Deze industrieën- bloeiden zoo danig, daft een algemeen© hervorming van het banksysteem volgde ter verge- makkelijiking van heit credietwezen. Toen de oorlog uit was, was dan ook China's eerste vraag naar machinerieën en sinds dien gaat de import daarvan jaarlijks vooruit. De meest belangrijke der nieuwe dustrieën is wel de testiel-industrie. Waar voor 20 jaren in China slechts twee ka toenspinnerijen bestonden met 65.000 spoelen, telde men in 1921 reeds 3.165.546 spoelen, waarvan meer dan 2 millioen ge heel in Ohineesche handen. De. invoer van machinerieën voor de textiel-industrie heeft daarmede gelijken tred gehouden. Terwijl in 1919 deze machinerieën voor een waarde van 4 millioen Hk. Tls. wer den ingevoerd, geeft het jaar 1921 reeds het cijfer aan van meer dan 26 millioen Hk. Tls. Engeland, Japan en Amerika zijn de grootste leveranciers. Als voor beeld van de gestadige ontwikkeling van dezen tak van nijverheid' mo-ge dienen, ddt in 1922 aan een Engelsohe firma een millioenfen-lbestclling is gedaan van spoe len. I Mede als belangrijke Chineesóh© indus trieën kunnen worden genoemd de fabri cage van zeep en kaarsen, lucifers, ce ment, Chemicaliën, leer en papier, terwijl scheepswerven:, mijnen, spoorwegen installaties voor edectrisehe kracht steeds in belangrijkheid en aantal toenemen. Een belangrijk verschijnsel is ook de construc tie van een 250 tons hoogoven door de Lung Yen mijnen in Peking. Aangezien de machinerieën voor al deze industrieën alle moeten worden ingevoerd, behoeft het geen betoog, dat hierin ook voor den Nedarlanidschen export groot© kan3en zouden bunnen bestaan. In Chineescke handelskringen wordt men liet er meer en meer over eens, dab een netwerk van goede wegen voor den handel onontbeerlijk is. Vervoer door •koelies voldoet niet meer. In Shanghai is dan ook een „Good Roads Movement" begonnen, die het aanleggen van goede wegen propageert. In verscheidene pro vincies wordt het aanleggen van wegen krachtig ter hand genomen en het gevolg daarvan moet zijn een vermeerderde vraag naar automobielen en vracht auto's. Amerika, is nu de grootste impor teur. De „Ford" Dodge" en „Buick" heb ben de markt veroverd. Een Ameri- kaansch© firma is er in geslaagd tussohen Kalgan en Urga (Mongolië) over een af stand van 672 Engelsche mijl, een motor- dienst in het. leven te roepen. Dergelijke proeven hébben het vertrouwen in deze merken zeer versterkt. In de groote steden winnen luxe-automobielen steeds terrein. De ouderwetsche rijtuigjes worden meer en meer door aaitomobiden vervangen. De interieurs daarvan zijn echter niet naar westersohen smaak ingericht. Kwast jes. zijden gordijntjes, tafeltjes en bloe- menvazen maken een automobiel voor den rijken Chinees zeer aantrekkelijk. Waar de grondstoffen daarvoor in China goed- kooper zijn dan elders, moet een Import- firma in China zelf werkplaatsen bezit ten, om de wagens naar Ohineeschen smaak in te richten. Zeer stevige tree planken zijn ook aan te bevelen, daar een Chinees van standing" gaarne twee of vier bedienden op de treeplanken laat meerijden. Ook het wielrijden komt meer en meer inzwang in de grootere steden, waar de wegen daarvoor geschikt zijn. Handels firma's en officieel© lichamen laten hun boden reeds veel gébruik maken van dit snelel en goedkoope vervoermiddel en de vele rij wiel wedstrijden, die overal worden gehouden, wijzen er op, dat ook de. rijwiél- snort zeer toeneemt. Sociale Berichten. Ned. R-K. Bond P. T. T.-Pcrsoneel „Sh Petrus". Conferentie ra e t den Minister. Dinsdag, 16 Januari, werd het dage- lijke eischen van hef personeel moet wor- Bond in particuliere audiëntie ontvangen door den Minister van Waterstaat, ten einde te bespreken in het algemeen de positie van het personeel bij hot P.T.T.- bedrijf. De voorzitter, de beer van den Broek, zette uitvoerig uiteen de meening, welke op het oogenblik beerscht en leeft onder het R.-K. georganiseerd P.T.T.-personeel, welke meening hij grondde op de uitspra ken van de drie door den Bond gehouden congressen in het vorig jaar en de adres sen aan de Regeering en den Minister ge richt. Spreker vestigde in de eerste plaats 's Ministers aandacht op de declasseering van het P.T.T.-personeel tegenover hét andere Rijkspersoneel en de geschiedenis daaraan verbonden, alsmede de erkenning daarvan neergelegd in de verschillende ontwerpen uitgaande van het Departe ment van Waterstaat- (o.a. door het z.g. grijze boekje) en het laatste voorstel van den Minister van Waterstaat aan het ge organiseerd overleg. Spreker memoreerde den aftrek voor pensioen en de vele ande re offers, welke speciaal door het P.T.T.- personeel reeds zijn gebracht, zoodat het personeel der P.T.T. wel hijzonder is ge troffen door de maati egelen 'der Regce-ring Spr. betreurde de wijze, waarop de Cen trale Commissie van Overleg miskend wordt, dit ook ten aanzien van de bijzon dere commissie van overleg voor het P.T. T.-bedrijf. hetwelk bi; met eenige feiten illustreerde. Daarna bepleitte spreker, op diverse gronden, dat er alle aanleiding is, voor het P.T.T.-bedrijf een uitzonderings maatregel toe te passen volgens art. 3 van het besluit van den Ministerraad. Spr. brengt ernstig onder de aandacht van den Minister een circulaire van een der in specties, welke in strijd is met art. 6 van genoemd besluit. Hij zou gaarne van den Minister de toe-r zegging willen ibekcmen, dat aan even- f-ueele aanvrage ern verlof tot deelneming aan een retraite zooveel mogelijk tege moet wordo gekomer.. Voorts memoreerde spr. verschillende verslechteringen in de dienstvoorwaarden aangebracht, speciaal het nieuwe artikel 118 sub d van de D.H.P.T.T., waardoor de .gelegenheid wordt opengesteld naar wille keur te ontslaan; alsmede de intrekking van de vergoedirur. toegekend hij waar neming van hoogere fune*ies. Hij vraagt of het juist is, dat de bekende circulaire, verband houdende met de afvloeiing, nog niet is ingetrokken. Bijzonder werd de aandacht van den Mi nister gevestigd op het feit, dat door ver schillende hoofden van dienst art. 407 van dc D.H.P.T.T., wat spreekt van overleg met het personeel, r.ict behoorlijk wordt nagestreefd. Ter sprake kwam verder het specialisa- ficplan, en werd gewezen op de absurdi teit, dat thans menschen van Ojaar, ver grijsd in de praetische uitoefening van den dienst nog aan een z.g. examen wor den onderworpen. Over de classificatie sprekende, werd betoogd, dat vooral de ambtenaren op de kleine plaatsen het meest zullen worden getroffen. Het betoog van den voorzitter werd nog aangevuld door de andere bestuursleden door te wijzen op het weinig perspectief wat thans bestaat voor de verschillende groepen van personeel van hoog tot laag, waarbij tevens gewezen werd op de aan stelling van surnumerairs. De vraag werd gesteld, hoe het staat met de in dienstneming van telefonisten van het instituut Grootes te Rotterdam. In verband met dc afvloeiing van over compleet personeel werd de wenschelijk- heid bepleit om speciaal dc met een amb tenaar gehuwde vrouw het eerst uit den dienst to verwijderen. Ten slotte werd gewezen opv de wijze waarop op de verschillende kantoren voor pietlut!ige feiten den ambtenaren vrij ernstige straffen worden opgelegd, wat den goeden geec-L van het personeel benadeelt en het belang van den dienst schaadt. De Minister verklaarde in het algemeen het standpunt in te nemen, dat aan rede lijke ischen van het personeel moet wor den tegemoet gekomen indien de dienst daarvan geen schade ondervindt. De indruk werd gevestigd, dat betref fende de verlofsregeling 7T. Exc. wel voor een uitzondering voor het P.T.T.-perso neel was te vinden. Volgens Z.Exc. is het contract-Grootes ingaande 4 Januari j.l. afgeloopcn. Betreffende de geheime circu laire (afvloeiing ongeschikt personeel) verklaarde de Minister, dat deze circulaire niet van het hoofdbestuur der P.T.T. is" uitgegaan en dus niet behoefde te worden ingetrokken. Over de classificalie spre kende, verklaarde Z.Exc., dat in den Mi nisterraad daarover geen enkele bespre king is gevoerd. De Minister zeide toe. de verschillende punten, naar voren gebracht, nader te zullen overwegen pn nog eens met den waarnemend Directeur-Generaal 'te be spreken. De veorzitter bracht daarna Z.Exc. na mens het bestuur dank voor de ruime ge legenheid geboden om de verschillende punten te kunnen bespreken. Deze audiëntie, welke ruim een uur duurde, maakte op de bestuursleden een zeer gunstigen indruk. Personen te Leiden gevestigd. M. J. Swart, controleur Levenavorz. Mij., Maria Gondastraat 39 Mej. H. Hartevelt Verhoog, Dui venbodes traat 9 C. Berger, el eet r om on tour, Zijlsingel 63 A. F. Koster, surnur. Ind. P. en T., Haarlemmerstraat 289 K van der Scliuit, monteur, Beestenmarkt 42 Mej. L. Groenewolt, verpleegstor, Acad. Zie kenhuis J. Staal, chef cantinehouder, Oude Vest 3 Mej. J. E.-J. H. van Beursen, win keljuffrouw, Hoogewoerd 22 Mej. J G ie Grand, telefoniste, J. Pesijnshof 6 W. J. Hensing, che-fmonteur, v. d. Werfetraat 25d H. Schoo en gezin, oberkellner, Oogstgeester- laan 8 Mej. B. J. J. Steringa, dienstbode, Poetgeeststraat 24a Mej. J. Brink, naaister Langegracht 81 N. H. A. v. d Meel en ge zin, kastelein, Lange Mare 19 Mej A ten Hove, Nieuwste©» 16 Mej. E. Kleinbreil, dienstbode, Vischmarkt 2325 I. Voor- brood, monteur majoor K. M. Mauritsstraat 34 F. W. Hub, monteur, Kalvermarkt 3a. W. Poelslra en gezin, stucad-oor, Gasstraat A. J. H. Verbagen, machinist, Decima- straat 17 Mej. A. E. Hey, dienstbode, Hoo- ge Rijndijk 6 J Langhout en. gezin, journa list, Oude Vest 161a Mej. E. J. Vornholt, ïïopital Walton A. J. C. Vlaskamp, Visch markt 19 W. P. D. van der Knaap, con troleur Ind P. en T., Breestraat 159 Mej. M. S. Bijvoet, Noordeinde 50 D. Roos, vischhandelaar, Haarlemmerstraat 58 J. M. Wesselin-k en gezin, 0. I. Ambtenaar, Rijne- burgerweg 169 J. van Soueboek en gezin, decoratieschilder, N. Run ders teeg 2 Mej. J. Molhoek, Groenhoven©traat 17 Mej. C. van Noort, huishoudster, Mandenmakersteeg 4 Mej. A. L. A. Berends, Nieuwe Rijn 27 C. R. Rijnenberg, Rijnsburgerweg 11 Mej H J. Lorv, dienstbode, Diüenburgerstaat 2. Perscnen uil Leiden vertrokken. van Klaveren, Rotterdam, Frederiksplein 6 M. L'. van Verkerk', Belft, Dolftgouwschc weg 175 Mevrouw F. C. Boog geboren Pijn- acker Hordijk, Bilthoven, Bcethovenlaan 7 Mej. C. J. M. Kleinegris, Den Haag, Koning straat 6b D. Koet, Haarlem, Spaarne 92 Mej. J. Sogaar geboren Deijl, Schiedam, Zijl straat 26 Wed. J. H. Holswildcr geboren Pols, Rijswijk Z.-H, Leeuw en d a a 1aan 65 P. Spaa, Ben Haag, Jacob Mosselstraat 51 Mej. H. Roodenburg, Bodegraven, Noordzijde 113 J. Bakker, Den Helder, Spoorstraat 140 Mej. J. M. Renirie, Rotterdam, Botkaslr. 63 Ohr. B. G M Hennevcld, Don Haag, Hof wijekstraat 44 HE. Somers, Den H idem Mej. E. Luiten, Oegs-tgcest, Wdlhelmi- napark 20 J. E. Stöxen, Rotterdam, Scheep makershaven 62 W. H. van -Schalk, Lei derdorp, Dalslaan 21 Mej. J. M. Kouwen- lioven, Roermond, Kapellerlaan 127 B Mej. H. Pel, Oogstgee it, Wilhelminapark 15 G. Lorijn, Alkmaar, Sn ar en mans! a an 70 J. E. vain Velsen, Noord wijk, „Stad Parijs" Wed. Koopman geboren Donders, Tilburg, Heuvel straat 47 M. Schudel, Utrecht, Lange Jansstraat 6 Mej. J. Hermans, Amsterdam, Corns. Anthoniusstraat 50 I Mej. W. Ha ter, Haarlemmermeer, Hoofdweg 9-17. Burqerliike St-nr). LEIDEN. 16 Januari. Geboren: Hendrik Jacobus z. van H. P. C. Maas en M. Rruijff Jan Christiaan z. van J. H. Stadhouder en J. Groos Pie- ter z. van P. de Winter en A. Nederhelman Martinus Stephanus z. van M. Gibbon en C. M. v. d. Heuvel. Overleden: C. P. Wartjouw d. 84 j. J. A. v. d. Berg w. 87 j. W. J. Wolf de Zwart v. 67 j. P. J. C. Laken m. 53 j. BODEGRAVEN. Geboren: Adrianus Wilhelmus, zoon van J. C. Voorbij en A. M. van Engelen. Ondertrouwd: M. H. Hommel, 25 jaar en H. J. A. Gu-tterswijk, 21 jaar. Getrouwd: M. Vink, 27 jaar on E. G. Veelenturf 30 jaar. Overleden: M. de Jong wed. van A. Prins 73 jaar. BOSKOOP. G e b. Gerarda d. v. T. Nieuwesteeg en A. C. Smits Pieter Adriaan z. van W. Boon en C. C. Vuyli Andries Johannes z. van P. J. v. Tol en A. M. G. Leeman. Overleden: Grietje v. d. Willik 72 j. Johannes Vergeer 17 j. HAARLEMMERMEER. Geboren: Maria Corn. d. v. F. Boelé en J. Stijnman Adria-na d. van J. van Soe- len en A. Bredeveld Arie z. van D. Struijk en E. Hogcliem Hermina Mar- garetha d. van H. van Duijnhoven en J. E. Smit. Getrouwd: Klaas Bos 26 j. en Maai ke Schippers 21 j. Willem Schouten 36 j. en Johanna Gieltje van Maasdam 22 j, Overleden: Antje ter Hofstede 79 j., geh. met P. Mantel Jansje Kromhout 75 j., geh. met B. van den Berg Maai*- ten Willemen 90 j., wedr. van A. Buiser Martinus van Lammeren 73 j., geh. met J. Bange Klaas Bakker 67 j., geh. met A. Heidst-ra. HILLEGOM. Ondertrouwd: H. J. Timmermans en C. M. van der Kamp." Getrouwd: W. C. Warmerdam en J. C. Pijpers P. G. van. Leeuwen on H Raaphorst. Geboron: zoon van J. H. van Tiig-t Smit, dochter van A. KreeftVan Egmond zcon van J- R- de Langen—Van Halen zoon van E. VijfschaftMokkonslorm doch ter van A. C. PhilippeScheffer. NIEUWKOOP. Geboren: M-axtha Mania, dochter van R. A. J. Mulders en P. dc Beer Een. levenloo; aangegeven kind van het mannelijk geslacht van D. van Valkenburg en H. de "With. RiJNZATERWOUDE. Geboren Barbara Margrieta, dochter van G. van Dorp en G. N. van Zanten. Ondertrouwd: L. Voorlbuizon jm. jaar en A. "Weslsteijn pd. 27 jaar. Getrouwd: M. v. d. Zwaan jm. en M. v. d Graaf jd. Overleden: S. Eikelenboora m. 68 jaar. SASSENHEIM. Ondertrouwd: 'S. Tb. Verbij 35 jaar v/edinr. van H. C. Schrama en J. L Bakker 25 jaar. Gehuwd: N. J. Rogier 28 ja-ar on W. K- Noordermeer 26 jaar P. W. Noordermoer 26 jaar en G. Th. van Vel-zen 24 jaar. Overleden: C. D. van Goevorden 71 j. echtg. van A. v. d. Mark. VOORSCHOTEN. Geboren: Johannes Josephus, zoon van J. A. Bernard en J. H. A. WÜemsens Jo hanna Antonia, dochter van C. J. van Haaster en G. C. van Bohemen Cornells Hendrikus, zoon van P. Karremans on H. G. v. d. Krocht Michiel Jozef, zoon van J. W. v. d. Ham en Th. Boonenburg. Gehuwd: D. P. IJperlaan en M. Nell. WARMOND. Geboren: Maria Petronella Francisca, dochter van B. M. van Stijn cn M. J. P. v. d Voort W-ilhelmina Helena Johanna, doch ter von Ghr. M. B. van der Geest on. M. J. Verzand voort Maria Johanna, dochter vac C. J. A. Moskers en V. C. Meerleveld Jo hanna Maria Ca-tharina, dochter van. J- Tb. van Tongeren cn A. H. van deer Meij Arnol- dus Joh anno.?, zoon van" C. J. Romijnn en J. Sikking Albertus Comelis, zoon van N. van Schie en G. P. van dor Poel Margaretha Gcertruida dochter van P. de Vos en A. M. Bolman Adrianus Johannes Jozef Maria, zoon van Th. van Moorsel en A. J. M. Piet Adriana Agncs, dochter van J. A. van Kem pen en B. C. Mclman Marinus Pieter, zoen an A. van Es en W. F. Hardijzer Catha- ina, dochter van K. van Leeuwen cn T. Ko men Piot, zoon van Piet Schier en Trijntje de Vreugd Marten, zoon van Willem Eduard Ehrenfeld cn H. G. M. Dekker Cornelia phonsus Gcrardus, zoon van N. Korlekaa* J. J. van Egmond Hcndricua Jabamxa oobus zoon van Hugo Pelrue Kortolaes M. M. EdelaaT Corncün Maria, dochter A. G. v. d. Pool en M Langcveld Geran Francïecus, zoen van Th. W. van Niékwrl P. M. Kork\liet. Overleden: Elizabeth van dor TToff, jaar, weduwe van Bartholemeus Berreboon Johannes van der Maat oud 6ö jaar echtgea van A. M. Sonne Mario Louise van Bruggbon, 37 jaar echtgenoot van H. An ja ZWAMMERDAM. Geboren: zoon van C. Bezuijen gebo; v. d. Hassolkamp zoon van L. A. Streng boren Kemp. Getrouwd: B. van Hasselt, 23 jaar en Jongenee-I 18 jaar J. L. v. d. Leden, en F Hoogen doorn, 20 jaar. Stoomvaartberic^ten. STV. MIJ. NEDERLAND. KAMBANGAN vertr. 16 Jan. van H folk. PRINSES JULIANA (uitrois) arr. Januari t© Genua. K0N. NED. STB. MIJ. ADONIS arr. 16 Jan. to Nantes. BACCHUS arr. 16 Jan. te Ceufca. CASTOR vertr. 16 Jan. van Lissabon HEBE arr. 16 Jan. te Catania. HECTOR arr. 16 Jan. t© Piraeus. MERCURIUS vc-rbr. 16 Jan. van Mai PERSEUS arr. 16 Jan. te Barcelona TELLUUS arr. 17 Jan. te Amsterdan ULYSSES arr. 15 Jan. te Hamburg. ZEUS arr. 17 Jan. to Amsterdam. KON. WEST-IND. MAILD. ORANJE NASSAU arr. 14 Jan. te Ha burg. KON. H0LL. LLOYD. AMSTELLAND (uitreis) arr. 15 Janua t© Montevideo. MAASLAND (uitreis), arr. 16 Januari Montevideo. HOLLAND OGST-AZ1E LIJN. BANK A vertr. 16 Jan. van Hambur||z0 HOLLAND WEST-AFRiKA LIJM HERCULES arr. 17 Jan. te Amsterda JAARSTROOM (thuisreis) arr. 11 Ja te Havre. KILSTROOM (uitreis) arr. 11 Janus te Lagos. POLLUX (uitreis) arr. 11 Jan. te Acci RIJNLAND (uitreis) vertr. 10 Janua van Monrovia. IJSELSTROOM (thuisreis) vertr. 9 nuari van Sierra Leone. HOLLAND ZU 1D-AFRIKA LIJN. JAGERSFONTEIN arr. 17 Januari Rotterdam. R0TTERDAM5CHE LLOYD. SOERAKARTA (uitreis) vertr. 16 Ja van Colombo. ST00MV. MIJ. OCEAAN. PALAMEO arr. 14 Jan. te Hamburg. STENTOR vertr. 15 Jan. van Batavia. 431e STAATSLOTERIJ. Trekking van gisteren. NJEYEe 48 177 206 321 337 363 459 525 555 615 634 639 798 803 856 895 9(2 933 1016 1074 1119 1309 15S0 1607 1720 1731 1843 1879 1946 1975 2441 2478 2324 2550 2560 2561 2614 2627 2826 2891 29 óli 2979 3032 3085 3091 3113 3116 3118 3157 3204 3217 3300 3380 3406 3161 3528 3552 36-13 3592 3707 3741 3788 3830 3833 5904 3945 4049 4176 4210 4277 4405 4449 4511 4540 4602 4726 4793 4961 5036 5082 5120 5135 5144 5214 5313 5342 5584 5590 5713 5739 5901 5943 6071 6125 6146 6147 6295 6362 6373 6406 6409 6594 6641 665S 6695 6714 6747 6766 6809 6820 6884 6955 6941 6964 7089 711J 7117 7161 7292 7300 7452 7495 7519 7639 7737 7752 7814 8008 8029 8055 8123 8204 8467 8518 8519 8521 8729 8834 8842 8877 85S4 8935 8940 9010 9032 9059 9077 9101 9127 9154 9188 9376 9465 9515 9563 9575 9595 9646 9746 9755 9S77 10020 10096 10109 10201 10236 10240 10386 10426 10-154 10554 10587 I'te.'i 10759 10763 10781 10844 10S49 103 85 11047 11048 11060 11067 1112 2 11146 11180 11198 11234 11258 11299 11315 11416 11552 11562 11668 11754 11783 11828 12227 12257 12351 12412 12426 12453 12554 12652 12735 12739 12829 12889 12920 13090 13100 13103 13226 13235 13250 13405 13426 13443 13453 13494 13534 13572 13577 1359S 13621 13696 13710 13795 13S23 13S48 13S69 13896 13989 13996 14052 14063 14101 14207 14210 14215 14216 14232 14242 14370 14405 14408 14424 14446 14567 14670 146S9 14758 14765 14795 14947 14960 15040 15043 15114 15157 15164 15182 15192 15207 15213 15261 15366 15411 15446 15478 15528 15531 15541 15591 15603 15676 15745 15769 15771 15S56 15924 15941 15949 16004 16065 16186 16196 16206 16239 16285 16318 16629 1666S 16703 16787 16880 16890 16931 16933 16959 16983 16984 17010 17105 17244 17297 17348 17353 17672 17484 17523 17540 17559 17607 17795 17848 17870 17977 17980 18015 18059 18090 18104 18130 1S132 18228 18242 18273 18279 18371 18415 18487 18602 18634 18637 18730 18S81 18917 19075 19090 19118 19142 19183 19196 19294 19419 19574 19589 19633 19715 19722 19724 19736 1975t 19797 19858 19946 19996 20014 20020 20081 20117 20185 20212 20214 20227 20242 20383 20413 20433 20434 20495 20587 20601 2C691 20708 20715 20776 20829 20830 20S96 20994 21055 21064 21084 21099 21175 21208 21309 21329 21349 21358 21378 21473 21485 21508 21528 21743 21840 21900 21976 22005 22015 22052 22116 22135 22186 22226 22229 22339 22371 22382 22398 22419 22422 22502 22563 22659 22660 22662 22666 22724 22S11 22829 22876 5e lclasse 2e Hist 4404 m. '70 m. 7 m. 70: 10241 in. 70. IB.Z I». J 1902 260! lell 3011 I 503ten 796- vti ë47i 5ta SS7 903 "e 9191 Mi 95W in

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 8