Uit de Omgeving. Een predikant als handelsreiziger. Bij een "winkelier te Heeren.» on kwam leen reiziger van een Holland sche firma zijn waar aanbieden. Niets ongewoons, maar wel, dat deze handelsreiziger tevens predikant is. Des Zondags gaat hij nu en dan in een vacature preeken en in de week is hij han delsreiziger. (Tel.) AZERSWOUDE (Hooge Rijndijk). (I- en Tuinbouwarbeiders. Donder i I Dec., hield de afd. van dezen bond rropaganda-vergadering. De voorzit- de beer Van Kampen, opende de ver ving» en heette de aanwezigen harte- welkom. Spr. hoopte ook dat deze ver ering niet vruchteloos zou voorbij gaan. 't Speet hem. dat er nogal eenigen van de leden afwezig zijn en hij spoorde billen aan, trouw te zijn aan den bond en de vergaderingen bij te wonen. Vervol gens gaf hij het woord aan den heer B. N. Loerakker, die daarna behandelde en uit eenzette de Landbouwongevallenwet en ook nog eens duidelijker besprak het nut en doel der K.S.A. Er werd besloten, een Comité te vormen van „Herwonnen Le venskracht". Van de rondvraag werd nog al gebruik gemaakt en hierna werd deze vergadering door den voorz. gesloten. NOORDWIJK. De vrachtauto's. Naar wij vernemen bestaan er bij het gemeentebestuur plan nen ook voor onze gemeente over te gaan tot bet invoeren van een belasting op vracht-auto's. Personalia. Mej. Wijsman is benoemd lot klerk aan de gemeentelijke gasfabriek «a het waterleidingbedrijf. De werkloosheid. i-~ De vooruitzichten voor de® aanstaanden winter zijn voor onze gemeente «omber. De winter is nog niet begonnen en er staan bij de gemeen telijke arbeidsbemiddeling reeds ongeveer 300 werklooien ingeschreven van verschil lende vakken, doch voornamelijk landar- bp:"'°rs m visschers. Vergunning. Aan den heer J. de Jong alhier is een vergunning verleend inge volge de Drankwet, voor het perceel Van i Speykstroat 4. MOOROWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad, dezer ge meente vergadert Dinsdag 19 December, des namiddags te 4 uur. De agenda vermeldt: Vaststelling be grooting, dienst 1923; Opmaking supple toir kohier bedrijfsbelasting; Behande ling reclames Hoofdelijken Omslag. BloomtmUenciilUrar. Vrijdagavond hield de afd. Noordwijkerhout van dc Al- gemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur een ledenvergadering in bet Café „Het Wapen van Noordwijkerhout". Te ongeveer 8 uur opende de voorzit ter, de heer E. Oosidam Jac.zn„ de ver gadering, er zijn voldoening over uit spro_ kende, dat de vergadering zoo goed was bezocht. Spreker schreef dit toe aan de omstandigheid dat het afgeloopen jaar goed is geweest voor de bloembollenkwee kers en dat dit bij de leden een grootere lust bad doen ontstaan om trouwer de ver gaderingen bij te wonen. De secretaris, de heer L. M. van Noort, las vervolgens de notulen van de vorige vergadering, welke zonder eenige op- of aanmerking onder dank werden goedge keurd. Vervolgens werd na stemming be sloten tot toelating van een voorgesteld nieuw lid. Na stemming werden afgevaardigd naar de 445e Algemeene Vergadering te Haar lem op Maandag 18 December, de heeren L. M. van Noort en J. v. Dijk Rzn. en wer den tot plaatsvervangers aangewezen de heeren E. Oostdam Jac.2n. en C. van Pa ridon. Na deze werd behandeld de Beschrij vingsbrief voor de Algemeene Vergade ring. Omtrent de verkiezing van twee le den van het Hoofdbestuur ter vervulling van de vacatures, die op 34 December a.«. In dat college zullen ontstaan, wordt na stemming besloten de afgevaardigden op te dragen tè «temmen voor vacature-C. Eggink Sr. den heer C. H. Kramer, en voor de vaeature-J. v. Rijn Mz. den beer S. Schoneveld Joh.zn. Een voorstel van het H.B.. dat de Algem Vergadering een blanco crediet verleene aan het H.B. ter voorbereiding van eene behoudens onvoorziene omstandigheden in 1925 te houden vollegrond-tentoonstelling, wordt besloten te steunen. Met hel voors'el van het H.B. tot wij ziging van ar. 15 Yan het Huishoudelijk Reglement, om n.l. het 1/5 dat de afd. van de betaalde contributiegelden terug had ontvangen, terug te brengen op 1/10. werd niet accoord gegaan. Besloten werd het in het voorstel genoemde van 1/6, 1/8 en 1/10, terug te brengen tot respectieve lijk 1/4, 1/C 1/8. Het voorstel van de afd. Hillegom, dat door het H. B. de bepaling wordt ge maakt. dat de Beurs uiterlijk op den der den Maandag van de maand Juni zal wor den geopend, wordt na stemming verwor pen met 47 stemmen tegen en 12 voor. Met het voorstel van de afd. Sassen- heim, om d© bevoegdheid van het scheids gerecht, zooals omschreven in art. 34b der statuten, uit te breiden, zoodat behalve geschillen omtrent koop en verkoop, ook andere op het vak betrekking hebbende geschillen, b.v. omtrent huur, ziekte, trans port en dergelijke kunnen worden behan deld, wordt accoord gegaan. Besloten wordt vervolgens te steunen het voorstel-Lisse en de motie-Sassenheim tot strekking hebbende, om den bijstand van advocaten, bij behandeling van ge schillen, voor het scheidsgrecht tot een minimum te beperken. Inzake de motie van de afd. Lisse om te geraken tot afschaffing van den zo mertijd, krijgen de afgevaardigden een vrij mandaat. Van de rondvraag werd door eenige le den gebruik gemaakt tot het bekomen van eenige inlichtingen, hetgeen eene geani meerde gedachlenwisseling ten gevolge had. Na dë vergadering had eene verloting plaats van een 15-tal bloemplanten, waar onder enkele zeer mooie. Van de gelukki gen vermelden wij: le keuze: J. van Dijk; 2e keuze: J. J. v. Noort en 3e keuze: A. v. d. Burg. Vrijwillige Landstorm. Zaterdagna middag werd de schietwedstrijd voor deel nemers van den Vrijwilligen Landstorm voortgezet. Er werd zeer goed geschoten. Van de 100 punten behaalden: J. Heems kerk Pzn. 91, P. Heemskerk 89, J. W. v. d. Klugt 88, G. Immerzeel 87, P. Nulkes 85, A. Koster 84, welke heeren respectieve lijk den len, 2en, 3en, 4en, 5en en 6en prijs wonnen. RIJNSBURG. Gemeenteraad. De voorzitter opent de vergadering met gebed en leest vervolgens de notulen voor welke behoudens een kleine opmerking worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: a. Missives van de Kroon, waarbij, in zake het bekende verzoek van den Raad om tusschenkomst van den Raad van State bij het geschil met Ged. Staten, het verzoek van den Raad ongegrond wordt verklaard aangezien van een geschil van bestuur in den zin der Wet geen sprake is. b. Diverse goedkeuringen door Ged. Sta ten van genomen raadsbesluiten. c. Schrijven van Gedeputeerden dat zij 't presentiegeld van den raad wenschen te zien vastgesteld op f 2 per vergadering. d. Alsvoren van den Directeur voor Volksgezondheid waarin als huurprijs voor de Gemeen te woningen wordt vastgesteld f 4.70 p. w. onder bepaling van gelijdelijke in werking stelling tot 1 Mei 1923. e. Missive van den Commissaris der Ko ningin waarin een nadere verklaring wordt gegeven van de ministerieele circulaire in zake art. 70 der Gemeentewet (bezuiniging) Opgemerkt wordt dat er blijkbaar misver stand heerscht over de strekking van deze circulaire. Het ligt niet in de bedoeling pressie uit te oefenen op het verlagen der salarissen in de verschillende gemeen ten. De gemeenteraden hebben elk geval op zich zelf te beoordcelen en vast te stel len. (Bravo! riep men ironisch ter vorgade- ring.) f. Verzoek van het gemeentebestuur van Lisse om adhaesie te betuigen aan een verzoek to richten tot de Tweede Kamor om den zomertijd af te schaffen. Met algemeene stemmen daartoe beslo ten. Vaststelling gemeen te-bogrooticg 1923. De heerS. Schoneveld wil eerst iets in 't algemeen zeggen daar men dan de af wijzende houding die van den Raad bij de verschillende posten zal aannemen beter zal kunnen verstaan. Daar het hier de laatste bcgrooting be treft, die de Raad in haar tegenwoordige samenstelling zal houden, zou men hier gevoeglijk het beleid van den burge meester, en van B. en W., alsmede de ver houding die ontstaan is tusschen het Dag. Best. en den raad, kunnen behandelen. Spr. wil deze zaken echter stilzwijgend voorbij gaan en alleen wijzen op het financieeïe ge deelte van de kwestie. Hij vraagt zich af: Is aan den drang tot bezuiniging voldaan 1 Integendeel, .de uit gaafposten zijn weer aanmerkelijk hooger gesteld dan in 1922. Spr. vraagt zich af waar het met de ge meente heen moet. De toekomst is zeer donker. Spr. geeft dan een vergelijking tusschen de begrooting van 1915 en van 1923. Werd toen aan salarissen van personeel f 5240.391 uitgegeven, thans beloopt deze uitgave f 21861.76. Dat is 16 17 dui zend gulden meer. Bracht de belasting in 1915 f 9675.27 op, nu zal f 90239.31 worden geheven. De belastingbetalers mogen niet door de hoogopgeschroefde uitgaven voor dit feit worden gesteld. Spr. zal redden wat er te redden valt en hoopt dat ook de andere raadsleden dit zullen doen. De Voorz. wil er op wijzen dat in 8 jaar heel wat is veranderd. In vergelijking met 1922 is de stijging zoo enorm niet. Bo vendien heeft de raad door zijn besluiten meermalen meegewerkt om de begrootings- posten te verhoogen. De heer S. Schoneveld repliceert. De toestand is niet beter maar slechter ge worden. Dit de begrooting zooals die voor hem ligt kan spr. niet anders dan bet te gengestelde van zuinig beheer van B. en W. zien. Overgegaan wordt tot de puntsgewijze behandeling. De heer Jonker wil namens de andere raadsleden meedeelen dat de houding van den raad sinds vorig jaar niet is gewij zigd. Eenparig is goedgevonden om dit keer geen „hoogen boom" op te zetten maar eenvoudig en bloc tegen te stemmen. Wethouder van Klaveren: „Dat had ik wel gedacht." Jaarwedde Burgemeester: Vorig jaar f 1817.50; nu f 3272.50; idem Wethouders: vorig jaar f 330; nu f 700; idem Secreta ris: vorig jaar f 1957.50; nu f 3352.50. Met algemene stemmen worden de voor stellen van B. en W. verworpen (Wordt vervolgd.) VOORHOUT. R.-K. Volksbond. Vergadering op Dinsdag 19 December des avonds 7 uur in het Patronaatsgebouw. Agenda: Instal latie nieuwe leden. Boekenverkoop. Be spreking f eestvergadering. Aanvulling Bestuur Hulp in Nood. WARMOND. Voetbal. Zaterdagavond vergader de in het lokaal de Zon de R. K. Voetbal- vereenigmg S. M. C. Te ongeveer half he- gen opent de voorzitter, de heer Metman, de bijeenkomst met den Chr. groet. Hij be treurt heit, dat, niettegenstaande de 1 de opkomst slecht k en spoort de leden aan, beter op te komen. Ook wat betreft de cont.ributiovldoening wordt op trou were plichtsvervulling gewezen. Hierna leest de secretarie de notulen, welke na een kleine wijziging worden goedgekeurd, alsmede het verslag der Alg. Verg. van den D. H. V. B., waarvoor de voorzitter hem dank brengt. Op voorstel van den heor Roumen wordt, gezien de slechte toestand der kas, in overleg getreden met de R. K. vereeni ging te Leiden om 2den Kerstdag een ge- combineerden wedstrijd te 6pelen tegen een sterkere vereeniging op S. M. C.-ter- rein, waarvoor dan zal worden uitgenoo- digd Lugdunum of L. F. C-, met welk voorstel de vergadering acooord gaat. Het Bestuur etélt voor het terrein niet boven f 400 in te hurenwordt goedge keurd. Getracht zal worden meer dona teurs aan te werven, daar dit de vere tri- ging zeer ten goode komt, daar de finan cieeïe toestand minder gunstig is dan vo rig jaar. Eenige leden verzoeken een be tere opkomst van het tweede elftal, waar aan het Bestuur zijn aandacht zal wijden; bij niet-opkomen zal de daar-op staande boete streng gehandhaafd worden. Nadat de voorzitter medegedeeld had, dat volgende maand tegen kleine vergoe ding herziene reglementen verkrijgbaar zullen zijn. volgde een geanimeerde rond vraag en sluiting. ZEGWAART. Militie. Inschrijving van dienstplich tigen voor de lichting 1924 kan geschie den ter Secretarie op Donderdag 4 Jan. 1923, van 9 tot 12 uur voormiddags. ZOETERWOUDE. R.-K. Volksbond. Vrijdagavond hield de R.-K. Volksbond afd. Zoeterwoude— Leiderdorp, een vergadering in het Patro- naastgebouw, aan den Hoogen Rijndijk. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen werden gelezen, welke onveran derd werden goedgekeurd. Hierna werd door den voorzitter gewezen op het voor deel van de arbeidsbemiddeling voor de werkloozen, opdat zij bij eventueele aan vrage van werkgevers hierdoor aan het werk gesteld kunnen worden. Ook werd mededeeling gedaan van de gehouden ver gadering inzake het 25-jarig kronings jubileum van H.M. de Koningin; beslo ten werd de voorstellen van het feest comité af te wachten. De begrooting voor het jaar 1923 werd in uitgaven en inkomsten vastgesteld op 226. Wegens bedanken van den heer Jac Rombouls als bestuurslid, werd in diens plaats gekozen de heer C. Zandbergen. Bij de rondvraag werd bij monde van den heer Klaver namens zijn mede-leden dank gebracht voor de vergoeding van reiskosten naar Amsterdam bij gelegen heid van het Eucharistisch Congres. Na een breedvoerige bespreking over de tooneelverceniging werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert Woensdag 20 December half tien voormiddags. Do agenda vermeldt: 1. Onderzoek geloofsbrieven, toelating en beëediging raadslid; 2. Ingekomen stukken; 3. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot de benoeming van een hoofd der O. L.-school. Do door B. en W. opgemaakte voor dracht luid!: 1. A. den Haan, onderw. aan de O. L.- school te Boskoop; 2. H. Pol, onderw. aan do Kweekschool voor Zeevaart te Leidon; 3. C. J. Binnekade, hoofd der O. L -school le Randwijk (Heteren); 4. J. M. Vos Jzn., onderwijzer op wachtgeld te Leiden. 4. Id. om de onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de O. L. School met in gang van 1 Januari 1923 op wachtgeld te stellen. 5. Id. tot wijziging der Instructie voor den gom.ontvanger. 6. Id. tot aanvul ling van de strafbepalingen der Algemee ne Politieverordening. 7. Reclames H. H. 8. Rondvraag. Mond- en Klauwzeer. Op den stal van de gebr. B. en C. van Vliet, Rijn- en Schiekanaal, is onder het vee mond- en klauwzeer geconstateerd. KERKNIEUWS. Kapittel der Eerw. Paters Franciscanen. In de Zaterdag gehouden zitting van het kapittel der paters Franciscanen van de Nederlandsche provincie te Weert werden benoemd: tot provinciaal: de HoogEcrwaarde pa ter Simon Benneb roek; tot custos: de Zeer Eerwaarde pater Re- galatus Hazebroek, prefect van het gym nasium teVcnray; tot definitoren de paters Benitius Wool- derink, magister der fraters te Wychen, Rogerius Burgers, pastoor te Bolsward, Eleutherius Sandfort, pastoor te Haarlem, on Petrus Nielen, commissaris der Derde Orde in Nederland, te Weert. SPORT. VOETBAL. Holland gaat trainen. In de algemeene vergadering van de „Zwaluwen" is o.m. besloten tegen het voorjaar een trainer te engageeren, ten einde die vereenigingen, welke niet bij machte zijn een vasten trainer in dienst te nen en, in de gelegenheid te stellen een of meer dagen per week tegen vergoeding van de fessen van bovengenoemden trai ner te profiteered Vereenigingen, welke hierop reflecteeren, gelieven zich te ver voegen bij den secretaris van de „Zwalu wen", die gaarne bereid is verdere inlich tingen te verstrekken. WIELRENNEN. De jaarvergadering van den N. W. B. Onder leiding van zijn voorsi-;.:.-••• den heer J. D. Yirely, hid gistere id 1 an den «rlr.v sehen Wiele-rboml plaats, wolike druik was bezocht. Na de opening van den voorzit ter werd liet jaarverslag uitgebracht, waaraan wij ©ntleenen, dat de bond in het afgeloopen jaar heeft uitgereikt17S rijbewijzen aan amateurs, 10S aan profes sionals, 17 aan motorgangmiakers, 1834 startkaarten; 42 veteranenkaerten en pasavante 98. Er wenden door het N. O. C. drie vaardigheids-ritten gehouden. Het aantal leden bedraagt 89-!. De behandeling van het concept-artikel 62 van het nieuwe wedstrijdreglement toonde aan, dat er geen meerderheid voor te vinden was. De strekking hiervan was als volgt,,Het deelnemen aan de natio nale loampioensclia-ppen op de baan is verplicht voor iederen renner, die door 't bestuur is opgeroepen. Voor de wedstrij den over den langen afstand hebben de opgeroepen renners te zorgen dat zij ter booordeeling van heb bestuur over vol doende gangmaiking kunnen beschikken een opgeroepen renner moet binnen acht dagen na ontvangst van zijn oproeping zijn deelneming schriftelijk aan het be stuur bevestigen, terwijl het- iederen opge roepen deelnemer verboden is op de dagen van de kampioenschappen; waarvoor hij was opgeroepen elders aan wedstrijden deel te nemen. De bedragen van de aan de renners te betalen startgelden, geld prijzen, rees- en verblijfkosten worden door het bestuur vastgesteld". De bestuursverkiezing had' tot- uitslag, dat de drie aftredende bestuursleden her kozen werden. Voor 1923 zal het 'bestuur als volgt zijn samengesteld: J. D. Viruiy, Scheveningen, voorzitterJ. A. Jansen, Utrecht, 2e voorzitterP. T. de Jong, Lei den, secretaris-penningmeesterB. Hoorn berg, Nijmegen, 2e secretaris; P. Schip pers, C. J. P. van Wassen en J. V. v. d. Horst, commissarissen. Een door de provinciale gedelegeerden van Zuid-Holland ingediend' voorstel tot benoeming van een commissie tot uitwer king van een plan tot verzekering van wielrenners, motorgangmakors en uit hoofde \an hun functie daarbij betrokken personen tegen ongevallen tijdens wieler wedstrijden op baan en weg werd goed gekeurd. Na lange discussie besloot het bestuur een commissie te zullen benoemen Een protest-Willems kon na de eenmaal door de wedstrijdcomiaisaie genomen be slissing niet meer in behandeling komen, omdat een dergelijke beslissing onaan vechtbaar is. Medegedeeld werd dat zoo spoedig mo gelijk na het afleggen va.n het vereischte examen, meerdere officieele tijd waar nemers zullen worden aangesteld. De Bond heeft reeds daarvoor chronografen aangeschaft. De 'rcglementsherziening zal op de vol gende algemeene vergadering wederom ter tafel komen. Tot leden van de Financieeïe "Commissie werden benoemd de heeren J. Huysser, Rotterdam, J. U.fckerman, Amsterdam en Nic. Omthaus, Tilburg. Goedgekeurd werd het verzoek van de Coöp. Vereeniging tot verkrijging en in explo ilat iene m i ng van wielerbaan en sportpark „De Germaan" te Amsterdam cm aansluiting als 'baan klasse-A cn ver krijging met de Stadiondirectie van het alleenrecht tot exploitatie van een baan klasse-A te Amsterdam en in een rayon van 10 K M. daarbuiten. Als Officieel Orgaan werd dc Sportkro niek an n genomen. Na langdurige discussies werd besloten de contributie cp 7.50 te handhaven. De .begroeting voor 1923 werd vastgesteld op een bedrag van 10.000. Ter slotte werden tot leden van de kas- commissie benoemd de heeren Lasschuit, Brunt en Van Oven. Na rondvraag, die veel tongen in be weging bracht., werd, de vergadering g» sdoten. „De Ort.'* WATERSPORT, Koninklijke onderscheiding. H. M. de Koningin heeft het officiers kruis der Huisorde van Oranje verleend aan den heer P. L. Lucassen, voorzitter der Kon. Zeil- en Roeivereeniging te Am sterdam, welke vereeniging haar 75-jarig bestaan herdenkt. BOKSEN. Carpentier—Siki. De wedstrijd vastgesteld. Central News meldt uit Parijs, dat be sloten is, om de bokswedstrijd tusschen Oarper.tier en Siki te doen plaats hebben onder de leiding van de dagbladen „Matin" en „Journal". „Tel." Land- en Tuinbouw. Pluimveetentoonstelling Haarlemmermeer en omstreken. In dc gebouwen van den heer Th. Bak ker, nabij bet station Hoofddorp, zal, naar de „Tel." meldt, de pluimveeverccuiging voor Haarlemmermeer en Omstreken „Haarlemmermeerscho Hoenderclub" op 24 en 25 Januari a.s. haar le jaarlijksche ten toonstelling houden voor pluimvee cn ko nijnen. Het bestuur is als volgt samengesteld: G. AA. Knaap, eere-voorzitter, J. F. R. Gevers, voorzitter, H. van Andel, 2o voor zitter, A. J. van liooijen, secretaris, G. Dijt, penningmeester en B. Asjes, com missaris. De burgemeester van deze ge meente, mr. A, Slob, is tot beschermheer van deze vereeniging benoemd. AGENDA'S. NED. R, K. VOLKSBOND, afd. LEIDEN. Dinsdag 8 uur. Apol. Cursus Stadsgehoor zaal. Woensdag, 7.30830 Rechlsk. Eureaii. Woensdag,8.30 uur. Best- R. K. Volksbond. Vrijdag, 8 uur, Ledenvergadering Metaalbe werkers-bond. Zate-dag zitting Spaarbank van 89. Zifting Voorschotbank van 89 uur. Zitting Volkstuintjes ,,St. Isidorus" van 7.30 tot q 30 uur. Brardstoffencomraissie van 7,30 Bibü&theck van 79 uur. ST. JOZEFSGEZELLEN VEREENIGING. Maandag, Dinsdag, Donderdag en Zaterdag ■bijeenkomst voor de Gezellen. Dinsdag en Vrijdag 830 uur repetitie too- neelclub A'dolf Kol ping. Dinsdag 8.15 uur kegelclub Alle Negen. Zaterdag van 8.309.30 bibliotheek. Dinsdag 8.30 uur bijeenkomst voor dc jon gens die van het patronaat af zijn en de Ge zellen die nog niet geïnstalleerd zijn. PATRONAAT ST. ANTONIUS (Hartebrug). Woensdag te 8 uur repetitie tooneelcluhi Excelsior. Donderdag van 89 uur Arbeidsbeurs. I ST. PETRUS-PATRONAAT. Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag vervol eondorwijs. Donderdag van 89 uur arbeidsbeurs Patro naat Hooi gr acht. Zaterdag van 8ka9/4 uur bibliotheek. ST. AGNES MEISJES-PATRONAAT. (Par. O. L. Vr. Hemelv. Mon Père). Maandag, 7,309 uur le leerjaar Handwer ken, 3e leerjaar kniples, 79 uur 2e leerjaar Herhalingsonderwijs. Dinsdag 7.309 uut: 2e leerjaar Handwer ken. 3o leerjaar Verstel les. Woensdag 78 uur, zangles, 7,309 uur le leerjaar Herlialingsonderwijs. Donderdag 7,309 uur, 2c leerjaar Hand werken, 5e leerjaar Bijeenkomst, 4e leerjaar Handwerken. Vrijdag 7,309 uur, le leerjaar Handwer ken. 7.308.30 uur 2e, 3e en 4e leerjaar Gods dienst. Maandag 7.30—9.30 uur Kookles. Spaarkas, voor en na de lossen. Bibliotheek Donderdag. PANCRATIUS JONGENS PATRONAAT. Par. O.L.Vr. Hemelvaart (Mon Père). Maandag 79 Vervolgonderwijs, te 8 uur Congregatie. Dinsdag 79 uur Vervolg-Onderwijs (school Haarlemmerstraat); van half 8 tot half 10 uur Bijeenkomst der Gezellen. Woensdag, van half 910 uur, verplichte Bijeenkomst der Gezellen. Donderdag van 79 uur Vervolg-onderwijs. Van 89 Arbeidsbeurs. Vrijdag van 79 uur Vervo'g-onderwijs; van haJf 8 tot half 10 uut, Bijeenkomst der Gezellen. Zaterdag, te 6,15 uur Gymnastiek (School Rapenburg) Spaarkas cn Bibliotheek iederen Zondag van half 6 tot 6 uur. ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. (Interparochieel Patronaat voor Jongens.) Maandag, van 79 uur Vervolgonderwijs. Dinsdag, van 79 uur Vervolgonderwijs. Woensdagavond te zeven uur bijeenkomst, voor de voorbereiding tot de eerste en do plechtige H. Communie. Donderdag, van 79 uur Verve'70 r<k-,v:js. Vrijdag, van 79 uur Vwvo'gf>ndrfw;is. Zaterdagavond van 67 uur Spaarkas .en Bi bliotheek. ZITA-VEREENIGING, Noordsindo 44. Maandag van 810 uur bijeenkomst Duit- scho öiegstmeisjes. Dinsdag van 7.309.30 uur bijeenkomst fa brieksmeisjes. Woensdag van 810 uur büéonl.-imFTof- laudsche dienstmeisjes; van 89 uur hrhl:o- theek. Donderdag van 810 uur Mi<Hol- laudsche dienstmeisjes; van 8 -9 uur Bihlio- tbcek. Vrijdag van 6.307.15 uur zangles voor de pntronaatsmeisjes. afrte<drng kleinen: van 7.15 8.15 uur zangles voor de patron a - es. afdoeling grooten; van 8.159 uur godsdienst onderricht. De patronaatsmcisjcs ontvangen het verdere onderricht aan de R. K. Vakschool voor meis jes, Noordeinde 50. Stoom vaarteer. STV. MIJ. NF.DER' A: - GROTIUS vertr. 13 Dec. van LOMBOK arr. 14 Dec. tc Batavia. REMBRANDT (thuisr.) pass. 14 l»»- Perim. SUMATRA (thuisr.) vetr. 14 Dec. van Piraeus. KON. NED. STS. MIJ. AMERSFOORT vertr. 13 Dec. van Phi' ladelphia. BACOHUS arr. 14 Dee. te Lissab- o. INO vertr. 14 Dcc. van Kopenhagen. VULCANUS vertr. 14 Dec. van Tarra gona. FAUNA arr. 15 Dec. te Rotterdam. RHEA arr. 15 Dec. te Rotterdam. SATURNUS vertr. 15 Dec. van Roltcrd. KON. H0LL. LL0YD. AMSTELLAND vertr. 14 Dec. van Ham burg. DELFLAND arr. 14 Dcc. te Buenos Ayrcs. FLANDRIA (uitr.) vertr. 14 Dcc. van Cherbourg. GELRIA (thuisr.) vertr. 14 Dec. van Vigo HGLLAND WESY-AFRIKA LIJN. MINERVA (thuisr.) vertr. 13 Dec. van Havre. ORESTES vertr. 12 Dec. van Amsterdam ROTTERDAMS CHE LLOYD. TABANAN (thuisr.) vcrtr. 14 Dec. van Marseille. ANJER vertr. 15 Dec. van Hull. SOEBAKAETA arr. 15 Dcc. te Hotterd. STÜ0MV. MiJ. OCEAAN. PYBBHUS vertr. 12 Dec. vail Pert Swefc, tenliam. STENTOR vertr. 12 Dcc. van Padang. HOLLAND AMERIKA LIJN. EDAM arr. 14 Dcc. to Vera Cruz. MAASDAM arx*. 14 Dec. te Havana. HOLLAND-AUSTRAL!E LIJN. SAMARINDA (thuisr.) arr. 15 Dcc. t* Genua. HOLL. BRITSCH-I^DiE LIJN. AND LU' tr.) arr. 11 Dec. to IV-* c-id POTTE RH. Z U5 P - A jV?r FA

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 4