PLANTA JURGENS' PLANTENBOTER ■welverdiend applaus en een hartelijk dank woord van den voorzitter waren het loon, hetwelk de secretaris voor zijn werk in ontvangst mocht nemen. Dc Penningmees ter den heer C. A. Yolgerir.g bracht hier na verslag uit over het- afgelnopen boek jaar, waaruit bleek dat er oen voordeelig saldo is. De Voorzitter sprak hierna tot den penningmeester een woord van dank voor diens accuraat beheer. Dat het ver slag van den Penningmeester dit jaar zoo gunstic luidt is zeker voor een goed deel te danken aan den steun, welke de vercc- nieing heelt mogen ondervinden var. ecre- lcdon en donateurs. Punt 5 der agenda ver meldde Peelementswijziging. Door het Be stuur was een concept, reglement samenge steld hetwelk werd behandeld en behou dens enkele wijzi ringen door de leden werd goedgekeurd. Hierna had de verkie zing plaats van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren L. Egberts en Fiidra. Gekozen werden de heoren L. Egberts en J. van Deuren, deze laatste in' de plaats van den heer Hrdra, die zich niet meer herkiesbaar stelde. Van de rondvraag maakten enkelen gebruik om eenieo punten van meer huishoudeliiken aard te bespreken. Aan de sluiting geko men dankte do voorzitter den leden voor piles wat door hen in het afgeloopen jaar in hot belang der vereenirnng werd ge daan. In het biezen der dankte hii den di recteur. den heer C. van Dam. Ook aan den afgetreden Secretaris bracht hij bij zonderen dank. Hierna sluit de voorzitter de biieenkomst. Uitvoering. Op Woensdag 29 Novem ber a.s. zal de It. K. Tooneelvereeniging „Ontspanning vult Ledigheid", een uitvoe ring geven voor het publiek in het café van den heer G. D. Verhoef aan het Pa- penmeer. RIJNSBURG. Woningbouw. Naar wij vernemen zal de heer J. van Iterson Jr. twee huizen bouwen aan de kanaalbrug. Stcomen. Op het oogenblik wordt door v. E. door de Vliet gestoomd met een benzine-motor. Nu schijnt men te denken, dat de gemeente dit kan verbieden, doch dat is niet. geheel Juist. Het 'Bestuur van Rijnland heeft vergunning. De gemeente kan echter wel aan Rijnland machtiging vragen voor een verbod. Bebrceide tulpen. Deze week zijn de eerste tulpen aan de veiling aangevoerd. Maandag gingen deze tegen f 10.terwijl Woensdag maar f 6.per 100 werd be taald. „Bloenienlust". De veilingvereeniging „Bloemenlust" liield in „Central" haar ge wone najaarsvergadering onder voorzitter schap van den heer A. de Heiie. Verschil lende veilio gaan gelegenheden komen ter sprake sis het thuis verkoooen, wat vol gens reglement n'ct geoorloofd is, de aan vangstijd der veiling, de keur. Na de vergadering wordt overgegaan tot verloting van verschillende prijzen. R! JNSATERWOU DE. Dc Hanze. Woensdagavond is vanwe ge de Hanze, af deeling Leimuiden—Rijn- zaterwoude, in hef. café van den lieer Sneeboer, een propaganda- en feest avond gehouden! De heer J. L. Deumens, Dir. van het H. Advies-Bureau te Leiden, had voor de zen avond als onderwerp gekozen: „Hoe kan dc midder.stand bezuinigen". Aller eerst werd do ;r spr. op duidelijke wijze uiteengezet doel en werking van het H. Advies-Bureau; hoe de leden daar voor hun zaak de r.oodigo inlichtingen kun nen verkrijgen. Alvorens spr. tot het eigenlijke onderwerp overging, had liij ge meend, vooral om de gnede stemming on der de dames te behouden, cenige stukjes muziek en zang ten gehooro te moeten doen brengen. Zoowel de pianist als dege ne, die zang en declamatie gaf, hebben zich uitstekend Aan hun taak gekweten, wat wel bewees het daverend applaus. Vervolgens ging spr. over lot het onder werp van dezen avond. Spr. wees vooral op sommige z.g. kleinigheden in een zaak of bedrijf, waarop maar al te weinig gelet wordt. Na de lezing bleef men nog onder mu ziek en voordrachten een gezelligen tijd bijeen. SASSENHEIM. Gemeenteraad. (Vervolg). Voor de bestraling Julianalaan is een gift toegezegd van ƒ875; de gunning voor den laagsten inschrijver uit Katwijk voor ƒ490, is toegewezen. De Voorz. wenscht het trottoir aldaar* dat cr komen moet, nog eenigszins te verbreeden; wordt aan genomen. Dc Voorz. deeit aan de hand van een schrijven van liet Acad. Zieken huis te Leiden mede, na een conferentie met dc Armbesturen alhier, dat genees kundige liulp voortaan ƒ2.50 of ƒ3.50 per dag bedraagt en niet meer kosteloos ge schiedt; dat voor de kosten dier verple ging 1/3 'door de gemeente kan worden gedragen, 1/3 door liet betrokken Armbe stuur, waartoe dc- verpleegde behoort, en 1/3 door den verpleegde of het gezins hoofd. B. en Vv". stellen voor om voor de genen, die niet tot een Kerkgenootschap heliooren, in overleg met het Gemeente- Armbestuur tc treden. De heer v. Zonne veld zeg, da', waar het hier een werk van barmhartigheid betreft, de verschil lend© Kerkgenootschappen daarvoor moe ten zorgen. Sp". wenscht voorlezing van liet schrijven der Kerkgenootschappen aan de gemeente. Na wedcrzijdsche be spreking wordt besloten voorloopig deze regeling toe te staan. Over de jaarwedde van den gemeente ontvanger wordt r.ogal druk gediscus sieerd. Den heer v. Zonneveld bevreemdt het. dat dc genivonte deze wedde zelf niet regelt; wc bahoeven alles niet door Ged. Staten te laten regelen. De Voorz. zegt dat verschillende onderdeden in dez? wed de, b.v. voor dc hondenbelasting, waar voor de gemeente-ontvanger ƒ150 ont. vangt, terwijl dc geheelc opbrengst ƒ450 bedraagt, wel wat hoog zijn; hij heeft zich ook in dien geest uitgesproken aan Ged. Stalen. De jaarwedde gemeente-ontvanger komt in stemming en wordt aangenomen, een principieel© stem tegen, die van den heer v. Zonneveld. Op voorstel van den heer Backen wordt dc behandeling der ge- nicantobegroóting verdaagd lot do volgen- do vergadering. Bij de rondvraag dringt de heer Speel man aan op voorkoming in het vervolg van materiaal-aanvoering voor bestrating zoo langen tijd te voren, als nu is ge- geschiedt; de keien maken het verkeer onveilig. De Voorz. zet uiteen dat het met deze bestrating niet anders kón. De heer y. Zonneveld brengt dc lossing der beer ter sprake aan de Zandsloot cn vraagt of dit niet verder kan geschieden uit ge zond heidsoogpunt voor de bewoners al daar. De Voorz. zegt zijne landachl er aan te zullen wijden, maar zoolang dit van pachters uitgaat kan de gemeente er niet veel aan doen. Dc heer Lekkerkerker wijst op de slechte bestrating aan de Oude Haven voor de Oude Waag; heeft reeds de aan dacht van B. en W. Hierna gaat de Raad in geheime zitting. N00RDWIJK. Een royaal ingerichte schoo?. Woensdagavond heeft de plaatselijke schoolcommissie een openbare vergadering gehouden in het bovenzaaltje van het Raadhuis onder voorzitterschap van Ds. N. Koers. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van B. en W., waarin dezen de commissie advies vroegen over hun voornemen om aan het Bestuur der Chr. Wilhelmina-school te Noordwijê-Bin- nen zitruimte te betalen voor 90 leerlingen. Volgens een schrijven van het bestuur wa ren cr den 14en October 80 leerlingen. B. en W. meenden dus dat banken voor 90 leerlingen voldoende waren. Hit een mede- deeling bleek, dat men thans op bedoelde school reeds 91 leerlingen zou hebben. De commissie sprak als haar meening uit, dat, wanneer B. en W. nu gelden voor 50 twee persoon sbanken beschikbaar stelden, zij zeer vrijgevig zouden zijn. ter), J. P. Schram de Jong, naren W. A A. J. Schimmelpenmnck van der Oye, W. Eggink, D. J. v. Ouilemborg, W. G. Duynis- veld cn Joh. A. Mens. Het voorloopig ontworpen programma, dat nog nader moet worden vastgesteld, is als volgt: 1. Het organiseeren van een Floradia- tenteonstelling2. zoo mogelijk een land bouwtentoonstelling 3. Een pluim vee tentoonstelling 4e. Het oa-ganiseesren van een optocht van verschillende ambachten, zooals voor eenige jaren zoo schitterend geslaagd ds en de diverse volksspelen. Tevens zal des mos-gons in de verschillen/ de kerken eene Godsdienstoefening wor den .gehouden. Ook za,l een Huisvlijtten- ixxmstelling worden georganiseerd, wat reeds definitief is vastgesteld. Juist met het oog op het houden van deze tentoon stelling, zijn de voorbereidende werkzaam heden zoo vnoeg begonnen, daar het juist thans de tijd ia voor vele mcnschen om voor deze tentoonstelling iets te maken. De commissie voor deze tentoonstelling is op oene vergadering, gehouden door het dia.geiïjksch bestuur van de feeetooownissie ten Raadhuazo geïnstalleerd. Deze com missie is samengesteld uit de volgende dames en heerenMevr. Birkhoff-Yerloop Mejuffr. G. W. Eggink; Mevr. L. M. de KI eermacker-M aasMevr. Meijer Olden- burger; Baronesse L. H. 'Schimmelpen ninck van dar Oyede heerJ. M. van Kempen Jr.G. F. Meijer"W. MeijerA. J. Turion en J. L. Verhoog. Tot Voorzit/ter dezer commissie is be noemd de heer A. J. Turion. Dc commissie stelt zich voor, dot de tenrtoonrtrtüng zal omvatten, behalve de voorwerpen van huisvlijt, ter opluistering: voorwerpen be trekking hebbende op Voorschoten „Voorheen en thans", terwijl een extra afdeeling mat bekroningen zal worden samengesteld van voorwerpen vervaar digd door nog schoolgaande kinderen. Ieder lieéfb dus thans schoon dc gelegen heid. voor deze tentoonstelling iets te maken ter inzending, opdart deze tentoon stelling, die alhier steeds in den smaak valt van heb publiek, schitterend moge slagen. In het voorjaar van 1923 zal er VOEDZAAM Een der leden van de commissie hekelde scherp de wijze waarop bij de meubilcering der school, met de geldmiddelen der ge meentekas wa9 omgesprongen en achtte het zeer noodig, dat dit in ruimen kring bekend zou worden. Er bleken achttien borden te zijn in deze school, kostende f 746.vier boe kenkasten f 175.per stuk, één hand- werkkast van f 225.vier lessenaars h f 42,vier gewone stoelen a f 16,50, vier tafeltjes f 21.vier papierbakjes k f 9.50 twee platenkisten a f 60.enz. enz. Geen enkele school te Ncordwijk is op zoo'n woelderige wijze als deze ingericht, en dat in deze tijden van malaise, waar van alle kanten op versobering en bezuiniging wordt aangedrongen. VOORSCHOTEN. Kroningsjubileum. Op uitnoodiging van den heer E. Vernède, Burgemeester alhier, heeft ten Raadhuize een vergade ring plaats gehad om een feestcommissie te vormen ter.einde het volgende jaar her 25-jarig jubileum van de Kroning van H.H. Koningin Wilhel-mina feestelijk te herdenken. De feestcommissie bestaat uit de leden van den Gemeenteraad, (uitge nomen de twee Gemeenteraadsleden be boerende tot de S. D. A. P„ die geen zit ting wenschcn te nemen in voornoemd comité), den Ze-erEerw. heer P. Meijer, pastoor, de beide predikanten der Protes- tantschc Kerken Ds. H. P. Fortgens en Ds. P. N. Kruijswijk, en het bestuur der Koningin Wilhelmino-Vereeniging. Uit deze feestoomniisrie is gekozen een dagelijkseh bestuur, dat de zaken zal voor bereiden. Tot leden van dit bestuur zijn benoemd de heeren E. Vejnéde (voorzit ten rondgang langs de buizen plaats heb ben om de noodige gelden, daar men nu eenmaal zonder geld geen feest kan vieren, bij elkaar te krijgen, waarbij vooral dsn jongelieden, die steeds zoo jolig kunnen feestvieren (doch bijdragen, ho maar!) op het hart wordt gedrukt, ook dan eens mode te offeren en dit niet alleen over te laten aan de ouderen, die het in den regel minder goed kunnen doen, dan de jonge lieden, die nog geen levenszorgen kennen, 'Allen werken dus mede, opdat de herden king van Hare M-ajerteits Jubileum luiste- rijk moge worden 'gevierd. WARMOND. Oranjevereeniging, Door.het Bestuur der Oranjevereeniging zijn tegen Dinsdag avond de ingezetenen tot bijwoning van een vergadering bijeengeroepen, Het on derwerp zal zijn: het houden van een his- tcrischcn optocht in het jubiléjaar 1923. V/ASSENAAR. Gemeenteraad. Donderdagmorgen vergaderde do Raad dezer gemeente. Tegenwoordig allo leden niet uitzondering van den lieer W. J. Jochcms. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken Bericht van Burgemeester en Wethou ders van Voorschoten, dart. do Raad dier gemeente heeft besloten den Papenweg met klinkers te bestraten. Request van de Vlceschwa-renfabriek „Den De-ijl" om herziening van het raads besluit tot wijziging van het tarief voor het keurloon. De voorzitter deelt mede, dat dat adres naar Leiden is gezonden "om advies. Hij stelt voor de beschikking uit te stellen tot de volgende vergadering. De lieer G re vers wil hot oen jaar pi\v -beeren met het keurloon in do vorige ver gadering vastgesteld. De heer Versteeg wil nu maar een be slissing nemen. Do, voorz. wijst er op, dat zonder overleg met Leiden geen verorde ningen mogen worden gewijzigd. Hierna wordt besloten overeenkomstig het voorstel van den voorz. Op baar Verzoek wordt aan Mej. B. A. Klok eervol ontslag verleend als onderwij zeres voor het vervolg-onderwijs .aan de O. L.-echool No. 1. Op verzoek van „Het Groene Kruis" om verband met het veelvuldig voorkomen van hoofd-onrein'heid bij Idndieren, medisch schooltoezicht in te voeren, wondt op voomstcl van B. en W. besloten 'daarop vooralsnog niet in te gaan, temeer omdat de poHilie-vcrcndeniug een bepaling bevat, waarin dan hert. onderwijzend personeel de bevoegdheid wordt gegeven cm kinderen uit de school te verwijderen. Op verzoek van den heer van Barna vefld zullen de hoofden worden aange spoord om aan die bepaling streng de hand te houdien. -erzoek van de R.-K. Vereeniging „De Kweekschool voor Vroedvrouwen" te Heerlen om een subsidie van f 50 per jaar, waarvoor aan aanstaande onge huwde moeders de gelegenheid tot verple ging zal worden gegeven. Op voorstel wan B. en W. wordt beslo ten een jaar af te wachten om te zien of er gebruik van zou worden gemaakt. Men is van oordeel dat men bij eventueele ge vallen liever in de omgeving zal ver pleegd willen worden. Verzoek van de Coöperatieve vereeni ging Samenweaking" om voor gemeente- rekening d© beschoeiing aan den kant van den weg naar de Graan malerij te her stellen. De voorz. merkt op, dart. het pad inder tijd wel tot openbaar voetpad is ver klaard, maar niet als rijpad is bestemd. Weliswaar is het aan de graaiimalerij toe gestaan het- als rijpad te bezigen, maar met de bedoeling het zelve te onder houden. B. en W. zijn dan cok van mee ning, dat niet de gemeente de beschoei ing moet maken. Zij zien er geen bezwaar in dat d© gr aan maalderij het op eigen kosten zal doen. De heer Versteeg vond er toch wel esni- ge redenen voor om voor gezamenlijk© rekening verbetering aan te brengen. Dc Haven is pas uitgediept en z-öu door liet afkalven van den oever vro-eg of laait weer belemmering geven aan de scheepvaart. De voorz. antwoordt, dat er wel misschien eenig -motief voor is en dat hij niet onge neigd is dit voorstel in de commissie voor openbare werken te bespreken. Hij stelt echter voor op het verzoek, zooals het nu luidt, afwijzend te beschikken. Hiertoe wordit besloten. Een verzoek van K. H. Smit, bewoner van het Kerkehout, o-m vernieuwing van de -bestrating en verlichting van den weg. Aangezien het Kerkehouit niet bij de gemeente in onderhoud i-s, wordt op het eerste deel van heb verzoek niet verder in gegaan. Wat de verlichting aangaat, stellen B. en W. voor voorloopig een lantaarn te plaatsen. De heer Wouters vindt het heter meer lantaarns te plaatsen. Er zijn daar een zestigtal huizen bijeen. Do voorz. wil dit nader bespreken. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt gunstig besloten op het verzoekschrift van de vereeniging van in- cn omwonenden van de Wa&senaaaeche Parken om verlichting van de hoofdwegen, -die de parken verbin den met de halte Renbaan en heb Dorp, dien Buurtweg en den le Schouwweg. Burgemeester en Wethouders zijn van oordeel, dart, wanneer die wegen verlacht moeten worden, dan alle wegen moeten worden verlicht. De hoer Wouters is van een andero meening. Dit zijn voorname toegangswegen. De Voorzitter zegt, dat de Papenweg ook naar een station leidt. Hij stelt voor om kostenberekening te maken, waartoe wordt besloten. Verzoekschrift van dezelfde vereeniging, om een hartdbrandspuit in de Kieviet te doen stationeeren. Burgemeester en Wethouders advisee ren •afwijzend. Dergelijke spuiten kosten veel van bediening. Bovendien zouden er vele honderden meters slang noodig zijn. Ook de opperbrandmeester acht het niet gewenscht ter plaatse een aparte brandweer te stichten. Overeenkomstig het voorstel van Bur gemeester en Wethouders wordt bes-loten Op een twaalftal verzoeken om onthef fing van het verbod tort, bouwen op groo ter afstand dan 10 Meter van den open baren weg wordt -goedgunstig beschikt. Op een verzoek van J. J. Remmers waal om in de Kerkstraat een vergaderlokaal te mogen houwen wordt afwijzend beschikt-, omdat de plaats ongeschikt voorkomt. Ingekomen zijn talrijke reclames tegen het schoolgeld. Het mearendcel wordb als ongegrond afgewezen. Besloten wordt met de hoofden van scholen een bespreking te houden om een modus te vinden ter ver gemakkelijking van de betaling. Worden goedgekeurd de rekening en be grooting van het Burgerlijk Armbestuur. Dq rekening 1921 wijst in ontvangst aan 2379.82 en uitgaven 2898,58)4, na- deelig saldo 51S,76. De begrooting 1923 sluit met 2829,02 )4 in ontvangst en uit gaaf. De heer R-coyakkers voelt zich g&lwon- gen een woord van dank te breng<M aan het Burgerlijk Armbestuur voor de cou lante samenwerking inet het R.-K. Arm bestuur. Benoeming van een lid van het Burger lijk Armbestuur ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer F. O. de Lama-air. Op de aanbeveling zijn geplaatst de heeren A. van der Kcoy en J. van Beesten Benoemd wordt de heer A. van der Kooy. Wendt vastgesteld het le suppletoir ko hier van de Hondenbelasting -tob een be drag van 250.50. Uitgeloot worden 6 obl-igatiën van de l-e.ening aangegaan voor de overname van het Eleotricile-i-tsbedrijfgenummerd 153, 212, 45, 220, 213 en 19. Bij Burgemeester en Wethouders is een verzoekschrift ingekomen om een huis met schuurtje te mogen bouwen aan de Molen-laan. Deze aanvraag maakt hert. gewenseht -om voor de Molenlaan een rooilijn vast to stellen. Enkele lieden vinden het to bouwen schuurtje naast de nieuwe school ontsie rend. De heer Wouters ré het hiermede niet eens. Het schuurtje is laag, wordt keurig afgewerkt en zal dus aan de schooi geen afbreide doen. Hierover ontstaat een langdurige dis cussie. Hert. slot van de zaak is dat de rooilijn wordit vastgesteld op 8 Meter uiï liet hart van den weg en dart Burgemees ter en Wethouders zullen onderhandelen omtrent do plaatsing van hert schuurtje. De begrooting dienst 1922 wordt ver hoogd in ontvangst en uitgaaf met 10324.68. De heer van Bame.veid stelt de vraag of do korten van verbreeding van de Haven bij de gasfabriek niet veeleer ten la-stc van het Gasbedrijf behooren gebracht te worden. Hij meent dart dit uitsluitend ten behoeve van de Gasfabriek is gemaakt. De heer Versteeg is van meening dat dit ten behoeve van dc scheepvaart is ge daan omdat-, als er een schuit kolen ligt, anderen kunnen passer-ren. De Voorzitter zegt dat voor beide :nee- ningen iets te zeggen is. Hij zegt dart dit gevonden is in de hoogere huur, welke Je gasfabriek thans voor haar tor rein aan de gemeente betaalt. Tbans is aan dc orde dc Gomeenle- begrooiin-g. De beer Versteeg zou bert gewenscht vinden, dab voortaan elk raadslid éen exemplaar van de begroot big ter beschik king had. Hij heeft 't ontwerp bestudeerd en heeft ontwaard, dat bij Burgemeester en Wethouders geen streven tot bezuini ging he.eft voorgezeten. De Voorzitter antwoordt-, dat van Bur gemeester en Wethouders seen drang t-ot bezuiniging is ui (gegaan. Dit achten Bur gemeester en Wethouders niet noodig. Waar er reden tot bezuiniging is, daar moet sprake zijn van een zekeren noodtoe stand, en deze is hier absoluut niet. Ei welQicht geen gemeente te vinden a-ls Was senaar. die zoo rustig de toekomst kan afwachten. Zijn wij nu nog een beetje royaal, dan kunnen we later event profiteer-en van hetgeen ran is tel stand gebracht. De heer Laz-arcm --raagt iochcrh.iu-g om trent enkele porten, o.a. den pest Vervolg onderwijs en het salaris van den con cierge, welke inlichtingen worden ver strekt. Voorts stelt hij de vraag wat de mee ning is van Burgemeester en Wethouders omtrent, het verhaal van pensioenbijdrage voor de ambtenaren. De Voorzitter ant woordt, dat Burgemeester cn Wethouders, den tijd nc.g niet gekomen achten, maar rustig z-ulilen afwachten wart het Rijk ei het gros wan d'e andere 'gemeenten zullen' doen. De heer Versteeg is van meening, dat de jaarwedde v-an den bede onvoldoende is. De Voorzitter releveert de geschiede nis omtrent deze z-aok. De heer Mansvelt wil deze kwestie Inar liever niet bespreken en een nadc-r voor stel van Burgemeester en Wethouders al- wachten: De heer Versteeg is van meening dat dit niet noodig is. Het een behoeft niet op hot ander te wachten. Hij wil den bede 200 rneor jaarwedde geven. De heer van Barneveld vindt dat on voldoende en stelt voor het salaris op 1500 vast te stellen. Dit Jaaitisrto voorstel in stemming ge bracht, wordt aangenomen met 7 tegen 3 stemmen. 'Tegen stemden de hoeren Mans- velt, Versteeg en Van Hoboken. De heer Versteeg stelt nog de navol gende vragen le. of de hum-commissie nog niet kan verdwijnen 2e. Waarom geen post voor het badhuis is uitgetrokken? Do Voorzitter antwoordt-, dat jaarlijks hieromtrent na het opmaken der balans wordt bert ist. 3e. Is de 800 voor verbouwing van het kantoor van Gemeentewerken niet te hoog? De Voorzitter meent v-an niet. Voor 800 deert men tegenwoordig niet veel, 4e. Is do subsidie voor do omnibus ad 3000 niet to hoog met- het- oog op de tram 1 De Voorzitter zegt, dat dan de subsidie- ophoudt. Hiermede zijn de begroetingen afgehan deld. De Begroeting voor heb Gasbedrijf wordt va®tgesrtold in ontvangst en uitgaaf op 104255. De Gemeentebegro-otang wordt vastge steld in gewone ontvangsten en uitgaven op 571821,78, do buitengewone ontvang sten op 530953,51 de buitengewone uit gaven op 528850, batig-saldo 2103,51. Bij de rondvraag herinnert de heer van BarneveM er aan. dart er nog geen zand- kisten bij de bruggen, zijn geplaatst. Hierin z>al worden voorzien. Voorts klaagt hij er over de slechte ver lichting van den overweg op de Kerkdam Ook hieromtrent zegt de Voorzitter vCL betering toe. Vergiftiging. Dezer dagen kreeg de Canadeesche over heid bericht, dat de vuurtoren van Bird Rock op de Magdalen-eilanden gedoofd was. Uit een ingosteld onderzoek bleek, dat de wachter en zijn drie knechts leden aan ptomaine vergiftiging. De vrouw van den wachter, die ook ziek was, had licht onderhouden tot zij van uitputting niet meer kon. Een Canadeesche kruiser ontdekte het ontbreken van het licht en nam de zieken aan boord. De licblwachter i3 onderweg bezweken en zijn knechts ver keeren nog in levensgevaar. De dapped vrouw zal er echter waarschijnlijk het le* ven afbrengen.

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 10