Stempwijk. Het contract is aangegaan ir, 1865, maar loon zat Zoclcrmeer er nog rijk in. Bij de behandeling van de gemeentebo- groofing zal dozo zaak onuer oogen wor den gezien. (Gaat hel kommetje koffie uit de raads zaal verdwijnen?) De heer Kauws heeft met srhrik be merkt dat het koffiedrinken zoo duur is, ƒ85 is geen kleinigheid. Hij wil het dan ook maar afschaffen. De heer Staa'duinen, die indertijd het kommetje koffie, de raadszaal heeft bin nengeleid, Ireki een bedenkelijk gezicht. Hij wil zijn geesteskind, dat hem langen tijd zooveel materieel genot heeft ver schaft, zoo maar niet zien verdwijnen. Bij de behandeling van de begrooting zal worden beslist. Gemengde Berichten. Ongelukken. Bij den landbouwer M. in 't Yeen bij Lceliem is het O-jarig zoontje door het slop van den hooizolder gevallen en overleden. Zaterdagmiddag werd mej. B. te Ben- nelcom, terwijl zij bij een halte de tram rails overstak door de tram overreden en op slag gedood. In hotel Boval, in de Witte de With- straat te Botterdam, is de 20-jarige dienst bode E. T. bij het schoon maken van een glazendak van de keuken, daar doorheen gevallen. Zij bleef met het hoofd naar be neden aan een voet hangen en is door werk sters. die op haar huk>geroep waren toege sneld, uit haar pijnlijken toestand verlost. Het meisje, dat door de glasscherven ern stig aan den arm verwond was en van wie een polsader was doorgesneden, is naar het ziekenhuis gebracht. Zaterdagmorgen is te 's-Gravenhage en S6-jarige vrouw uit het raam V3n haar woning aan de Mauritsknde op straat ge vallen. De Geneeskundige Dienst kon sleehls den dood eonstateeren. Waarschijnlijk ten gevolge van het uitglijden bij het water pu'.ten viel zekere do J., to Afferden (G.), in een welput en verdronk. Te Lobith is de scheepslcnecht van de Tliijssen 25 overboord gevallen en ver dronken. De ma'i was vader van drie kin deren. Brand. Zaterdag brandde de boerderij van J. van Orsouw aan de Danenhoef te Oss tot den grond toe af. Paard en koeien konden gered worden, het stroo, de rogge en de aardappelen werden een prooi der vlam men. Verzekering dekt do schade. Een tramdéraillement voorkomen. Door de oplettendheid van den machinist is Vrijdagavond de laatste tram die om 8 uur uit Vaals naar Wylre vertrok aan een groot gevaar ontsnapt. Bij Wa hl wil ier bemerkte de machinist een hindernis op de rails. Hij remde uit alle macht en kon de tram tijdig tot staan brengen. Nu bleek dat door misdadige handen twee ijzeren rails dwars over de baan waren ge legd. De tram zat vol passagiers. Do ju stitie heeft de zaak in onderzoek. Een kordate vrouw. Te Winterswijk zijn in de laatste dagen versoheiden inbraken bij boeren gepleegd. Vermoedelijk door Duitschers, clie over de grens komen. Bij een boer, waar men on raad bespeurde, stond de vrouw, op en iemand in een vertrek bemerkende, had zij de tegenwoordigheid van geest, de deur ervan te grendelen en zoo ontsnappen te verhinderen. Inmiddels kwam het manne lijk personeel met het geweer, terwijl de boerin de marechaussee haalde, die den dief medenam. De bank voor f 13.000 opgelicht. Donderdag heeft een Venezolaan lrij de Incassobank te Amsterdam wissels ter in ning aangeboden tot een totaal bedrag van f 13.300. Bij onderzoek bleek het later, dat do wis sels valsch waren; aanhouding van den aanbieder werd verzocht. Hij was echter reeds het land uit en vermoedelijk dezelf den dag met den middagtrein naar Parijs vertrokken. Zijn aanhouding Ï3 aan de Pa- rijsche politic verzocht. Nader verneemt het Hbld., dit de wis sels. die de man uit Venezuela aanbood oogenschiinlijk geheel in orde waren. Hij was in het bezit van een geldig paspoort en de handteekening daarin klopte met de handteekening op de wissels, die waren afgegeven door een solide bank in Ame rika, zoodat er niet de minste aanleiding bestond niet uit te betalen. Nadat de man met het geld was vertrok ken kwam uit Amerika het telegrafisch bericht om niet uit te betalen, omdat de wissels niet in orde waren. Het was toen echter reeds te laat. De Venezolaan had het land verlaten. Van twee loopjongens. Een loopjongen in dienst bij een boek handelaar te. Apeldoorn ging er van door met een ontvangen bt-drag van ongeveer f 250, die door hem in Den Haag werden opgemaakt. Platzak is hij daarna te Apel- dorrn teruggekeerd. Een andere bij een vischhandckar al daar in betrekking, is spoorloos verdwenen na eerst een bedrag 3an kwitanties te heb ben geind. Het transportrijwiel en f 10 wis selgeld nam hij ook mee. Onveilig strand. Het strand zal, wegens schieten met ge schut, onveilig zijn: Maandag en Dinsdag van Scheveningen tot Wassenaar; en Woensdag en Donderdag van Scheveningen tct Katwijk. Buitenlandsche Berichten. Dood van een priester-bekeerling. In de Bengaalsche missie van de Paters Jesuieten der Belgische provincie is over leden de Engelsehe missionaris Pater Wil liam Wallace. Pater Wallace was eerafc rotestantseb missionaris in Engelsch-In- dië, waar hij door de aanraking met. E.-K. missionarissen zich lot het Katholieke ge loof bekeerde. Een hoedenfabriek afgebrand. Zaterdagmorgen is in de Brusselschë voorstad Koepelberg een hoedenfabriek afgebrand. De schade wordt op mil- lioen' francs geschat. Bij het blusschings- werk werden twee brandweermannen ge wond. Ontploffing in een laboratorium. Hit New-York wordt gemeld: Ten gevol ge van een ontploffing in het chenrisch la boratorium van de Columbia University werd de student W. D. Spandow op slag gedood, terwijl verschillende andere stu denten gewond werden. Zeeroovers op de Westkust van Canada. Zeeroovers hebben den met whisky gela den schoener „Daioy" buitgemaakt in de nabijheid van Plumpers Pass. De beman ning werd te Sirtisland aan lanc gezet. Land- en Tuinbouw. De strijd tegen het mond- en klauwzeer. De gevolgen voor den veehandel. Naar aanleiding van de verschillende maatregelen, welke in do laatste dagen van de zijde der regeering ten gevolge van het opnieuw optreden van het mond en klauwzeer, vooral in de provincie Zuid- Holland, genomen zijn, heeft een redac teur van het „Vad." zich gewend tot een deskundige op dit gebied, dr. A. ten Sande, inspecteur van den Veearfcsenij- kimdigcn dienst in algémeenen dienst. Hieraan ia het volgende ontleend: Voor 17 October jl. was Nederland ge durende gevuïmen tijd vrij van mond- en klauwzeer. Maar in de periode van 17 October tot 1 November werden er over het geheele land, maar in hoofdzaak in de provincie Zuid-Holland, vrij plotseling 37 besmette stallen gesignaleerd. In Nov. kwamen hier nog verschillende gevallen bij, verreweg do meeste in Zuid-Holland. De bron der ziekte is niet precies na te gaan, maar uit verschillende omstandig heden moet worden afgeleid, dat de markt in P otterdam, de besmetting ver spreid moet hebben. In Zeeland zijn even eens verschillende gevallen geconstateerd, welke tot deze markt zijn terug te bren gen. Voorts komen nog enkele gevallen voor in Friesland cn Groningen, het Zui den van Limburg, de Haarlemmermeer, Utrecht en Noord-Brabant. De ziekte is tot nu toe niet kwaadaardig en komt vooral voor onder het handelsvee. Iedereen zal inzien, dat markten al heel geschikt zjin om de ziekte in een minimum van tijd te verspreiden. Vandaar dat ook in Zuid-Limburer en Zeeland de markten zijn geschorst. De minister heeft in ver band hiermede ook niet kunnen toestaan, dat er zelfs voor de zoo belangrijke markt als de St. Maartensmarkt in Gorincliem uit uitzondering werd gemaakt. Toen er nu geen markten in Zuid-Hol land gehouden werden, zocht de veehandel een uitweg en werd het vee naar de ande re provincies vervoerd om het daar tc markten. Daarom is Vrijdag liet verbod in wer king getreden om vee uit Zuid-Holland naar andere provincies uit te voeren. Maar waarom dan geen geheel "verbod om vee te vervoeren? Omdat een algemeen vervoerverbod bui tengewoon ingrijpend is en vooral in een uitgebreid, zoo bij uitstek veeriik gebied, als Zuid-Holland, zeer bezwaarlijk is te handhaven, zei dr. ten Sande. Behalve de rcgeeringsmaatregelen. zal overigens de medewerking van de boeren en de hande laren er toe bij moeten dragen om de ziekte te stuiten. Om de nadoelen der ziekte zooveel mo gelijk te voorkomen, is een nauwkeurige oppassing der aangetaste dieren aangewe zen. Te veel wordt door vele veehouders uit het oog verloren, dat de dieren, vooral in het beginstadium der ziekte, dat in den regel met koorts gepaard gaat, met zorg moeten worden behandeld en liefst zoo spoedig mogelijk op stal moeten worden gehaald, als zij buiten loópen. Voorts zorge men met het oog op de defecten op het mondslijmvlies voor zacht of vloeibaar voedsel en voor een reine, droge stand plaats om infecties van de aangetaste klauwen te voorkomen. In het algemeen is het met zorg en vooral roet vermijding van ruw ingrijpen, rein houden van mond en omgeving, van klauwen en uier. als deze laatste ook is aangedaan, in de eerste plaats aangewezen. Voor gevallen, die zich ernstig laten aanzien, doet men het best zoo spoe<üg mogelijk een dierenarts te raadplegen. Nu Frankrijk den invoer van vee uit Ne derland heeft verboden, is het er voor de veeha.ndela.ren niet beter op geworden. De volgende staatjes geven een overzicht van den uitvoer in de laatste weken: Van 1521 October wei-den uitgevoerd naar Frankrijk 1208, België 1715, Spanje 194 runderen. Van 2229 October waren deze cijfers: 741, 1478, 282. Van 29 October tot 4 November: 857, 1449 en 68 en van 5—11 November 674, 589 en 326. De Bloembollen-invoer in de Ver. Staten. Men schrijft uit New-York aan de „N. B. Crt." De bloembollen-kwestie staat op het oogenblik naar ik van verschillende zijden verneem als volgt. De conferentie van 15 Mei jl. werd gevolgd door een conferentie op 1 November jl. te Washington, waar als vertegenwoordigers voor de Nederlandsche belangen aanwezig waren de heeren E. H. Krelage en W. Warnaar, zoomede onzen handelsattaché dr. D. H. 'Andreae. De strijd in Amerika wordt voor en achter de schermen gevoerd, tusschen de importeurs en de kweekers. De importeurs zijn van meening, dat de Federal Horticultural Board een protectionistische politiek voert in plaats van zich uitsluitend te wijden aan sanitaire maatregelen. De importeurs hebben een zoogenaamde committee on Quarantine 37 gevormd, welke den Board op juridische gronden tracht te bestrijden'. Dit echter zonder succes, wijl zoowel het departement van justitie, als het departe ment van landbouw achter den Board staan. De binnenlandsché vraag naar bloemen en bollen is echter zeer veel grooter, dan waaraan de kweekers kunnen voldoen. Dit is thans een uitgemaakte zaak. Het bui tenland kan bovendien goedkooper produ- ceeren. De importeurs zijn erin geslaagd op de laatste conferentie aan den Board een voorstel in overweging te geven, waarbij veertig nieuwe soorten op de „vrije lijst" zullen komen. De concessie, indien' zij ge maakt wordt door den Board, die in be ginsel voor algeheele uitsluiting is, zal nooit anders, dan van tijdelijken aard kunnen zijn, Onder de nieuwe soorten val len o. m. anemonen, irissen, gladiolussen, ranonkels. De Nedcrl. vertegenwoordigers noodig- den den Federal Horticultural Board uit, een vertegenwoordiger naar Nederland te zenden, teneinde zich te overtuigen van de activiteit van onzen phytopathologischen dienst. Men gevoelt, dat van de nauwkeu righeid van dezen dienst weliswaar niet alles, maar toch wel veel afhangt, voor wat betreft de toekomst van onzen handel met Amerika. Het „Weekblad voor BloemboHencul- tuur" schrijft Voor 't oogenblik is uitstel verkregen, het. vak moet- thans niets doen dat Ameri ka kan prikkelen. Onze taak is: le te zorgen dat alleen gezond materiaal naar Amerika gaat. De Amerikanen stel len, althans nu nog, prijs op ons product, dat hen in staat stelt goede zaken te doen. 2e. De teelt in Amerika moet niet in staat zijn om ons artikel to vervangen, hiervoor moeten onze redelijke prijzen zorgen. Zooals wij reeds meldden, heeft de Ame- rikaansche Board of Horticulture de toe zegging gedaan, 14 bloembolsoorten aan de lijst van vrij in tc voeren bollen toe te voegen. De Board wenscht echter eerst rog in overleg te treden met de niet ter conferentie vertegenwoordigde importeurs en kweekersgroepen. Aangezien deze im porteurs echter van oordeel zijn, dat deze vrije invoer dient te worden toegestaan, is deze uitbreiding der vrije lijst dus zoo gced als zeker. Bedoelde 14 bollensoovten zijn de vol gende: Allium, anemonen, begonia's c-hino- doxa, diclytra, fritillaria ineleagris, galan- thus. gladiolus carinalis, gladiolus nanus, gloxinia, iris, montbretia, musèari, ranun culus en scilla. KERKNIEUWS. Pater Lucas v. d. Pavoordt 0. F. M. t Te Suez is, 56 jaren oud, overleden de weleerw. Pater Xucas v. d. Pavoordt O. F. M. Voor 31 jaren vertrok hij "als missionaris naar de Missie van liet H. Land. Bij is daar werkzaam geweest, t'c Bethlehem, Aleppo (Syrif), Port Said en Cairo en was nu bezig de nieuwe kerk te bouwen te Suez waarvoor zijneerw. ongeveer 2 jaar geleden in de meeste Franciscaner kerken van Ne derland heeft gepredikt. RECHTZAKEN HAARLEMSCHE RECHTBANK. Diefstal. De 33-jaige P. W., zonder vaste woon plaats, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Haarlem, stond terecht we gens diefstal van een paard uit een weide, ten nadeele van Th. J. V., te Haarlem mermeer, gepleegd in den nacht van 6 op 7 October en wegens diefstal van een rijwiel te Alkmaar, gepleegd den 9en Mei jJ. Beklaagde bekende den fietsendiefstal, doch ontkende pertinent den paardendief stal. Verscheidene getuigen hadden hem ech ter des morgens gezien, toen hij met het paard te Halfweg liep. Het O. M. eischte, gelet op het slechte verleden van bekl. twee jaar gevangenis straf. SPORT. VOETBAL. Zwitserlan d—N e d e 'r 1 a n d 50 Aanvankelijk hebben we Zondagavond aan een seinfout gedacht, toen we het be richt ontvingen: ZwitserlandNederland 50. Later in den avond werd het be richt echter bevestigd en nu is er de ze kerheid. Aldus is de wedstrijd van de Hollanders tegen de zonen van Willem Teil in een debacle voor ons geëindigd. Wanneer we het verslag eens goed le zen, zullen we tot de ontdekking komen dat het terrein in oen verregaand slechten toestand was. Glibber- en valpartij wa ren dan ook aan de orde van den dag en bovendien voldeed het veld niet aan de internationale afmetingen. Niet dat wij om dat alles de nederlaag willen goedpra ten, maar 't zijn toch factoren die belem merend werken. De voorhoede der onzen heeft maar matig werk geleverd. Boelie KessJ.er was do eenige die er iets van terecht bracht, terwijl overigens de Maastrichtenaar Soons bij tijd en wijlen een goed schot loste dat evenwel steeds door den uitmun tenden doelman der Zwitsers werd ge keerd. Schot, Petit en Lefèvre stelden echter danig teleur cn het zal een ieder dan ook bijzonder treffen, dat die zelfde voorhoede, die tegen Go Ahead vorige week zes maal scoorde, thans geen enkele maal het net kon vinden. In de middenlinic was aanvoerder Stee man do zwakste plaats en speelde Hordijk als rechtshalf en daarna als spil een su blieme partij. De verdediging was niet bepaald slecht, maar speelde toch niet zoodanig als we dat van haar gewend zijn. Waren wij bang voor v. Tilburg, deze heeft aan de ne derlaag geen schuld en hield eenige ballen op kranige wijze. De scheidsrechter leidde correct. Do „Crt." geeft over den wedstrijd vol gend verslag: Zwitserland heeft den toss gewonnen en Holland trapt af. De eerste aanval is voor de onzen, maar als Kessler voorzet, glijdt Soons uit en de bal gaat naast den paal. De Zwitsers nemen den aanval over en de voorhoede nadert gevaarlijk ons doel, doch Hordijk brengt redding. Hij plaatst fraai naar Schot, maar deze valt, als hij den bal wil opvangen. Het wordt een voortdurende val- en glijpartij en de onzen vooral kun nen zich maar niet op de been houden. Een goed schot van Leiber wordt door Van Tilburg uitmuntend gestopt en even later redt onze doelman weer, als Abegglen den bal hard in zijn richting schiet. Bij het vallen trachten de onzen zich her haaldelijk aan een Zwitserschen speler vast te houden, waardoor verscheidene vrije schoppen tegen ons elftal worden gegeven. Vooral Lefèvre moet herhaalde lijk wegens vasthouden worden bestraft; Boelie Kessler is bij de Hollanders in de voorhoede de eenige, die er iets van te recht brengt.Hij geeft verscheidene fraaie voorzetten, die echter geen van alle door het midden trio worden ten nutte gemaakt. Tot twee maal toe probeert Hulsman het dan met een schot, eerst redt Pulver, den tweeden keer is het de schitterend spe lende Fehlmann, die den bal retourneert. Vlak daarop schiet Schot van ver juist naast. Dan krijgen de Zwitsers weer eens een vrijen scliop te nemen; Steeman mist en onhoudbaar voor Van Tilburg kopt Abegglen in (1—0). Er is dan 12 minuten gespeeld. Holland valt verwoed aan, Hulsman plaatst den bal naar Soons. die van dichtbij een hard schot lost, doch Pul ver weet fraai te redden. Weer gaat Zwit serland tot den aanval over, Leiber schiet hard in, ieder denkt, dat de bal „zit", doch Van Tilburg wérkt het leder nog juist achter. De hoekschop levert niels op, doch een moment later rent Mar tenet langs de lijn, hij zet goed voor en Pache scoort onhoudbaar nummer twee. (2—0). Een mooie kans voor Holland wordt ver volgens door Lefèvre verknoeid.: Bij den daarop volgen-den aanval van Zwitserland loopt Van Tilburg ver uit; Pache bemach tigd den hal, doch schiet naast het leege doel. Boelie Kessler forceert dan eenige hoekschoppen, hij zet telkens uiterst fraai voor, maar niemand van het Hol iandsche binnentrio weet een der kansen ten nutte te maken.-Weer neijien de Zwit sers den aanval over en onze.verdediging- krijgt het hard te verantwoorden. Tot de rust weet zij echter verder gevaar af te wenden. Na de pauze lijkt het ecu pogenuiik. als of onze mannen zullen ophalen en ver scheidene Holiandsche aanvallen volgen. Onze voorhoede blijft, echter peuterig sa menspelen, inplaats van het spel open te houden, waardoor Fehlmann en de mid- denhalf Mayer steeds weer onzen voor- waartsen don bal kunnen 'oiltTulseleh.- Eens lost Soons een werkelijk goed schot, maar Pulver redt te-n koste van een hoekschop. Dan rent plotseling Leiber op het Holiandsche doel af, Peiser loopt hem achterna en duwt hém in den rug. Waar Leiber echter toch in het bezit van den bal blijft, geeft Meisl geen strafschop, zeer terecht want geen seconde later ligt de b'al reeds achter Van Tilburg (30) Kessler verlaat dan wegens kramp het veld cn Groen valt voor hom in; Lefèvre gaat rechtsbuiten en de Groninger rechts binnen spelen. Hordijk en Hulsman wis selen van plaats. Groen begint met den bal keurig vrij te maken, hij zet het leder over naar Soons, die zich echter den bal laat ontnemen. Onmiddellijk daarop krijgt do Maastrichtenaar wederom een schitterende kans, als Steeman hein den bal voor do voeten legt, doch weer faalt hij. Hordijk is als centerhalf uitstekend en steunt de voorhoede prachtig, maar Soons en Schot blijven beneden peil. De Zwitscrscho rechtervleugel doet dan weer een aanval, onze verdediging appelleert ten 'onrechte voor buitenspel, niemand valt aan en Abreggler maakt uit een voor zet van den rechtsbuiten nummer vier. Weer krijgt Soons een prachtkans: weer is het mis. Groen lost een hard schot en Pulver weet slechts ten kóste van een hoekschop le redden. Ook de laatste minuten zijn geheel voor d-o Zwitsers, die nu met de onzen spelen, als een kat met de muis. Nog eens doel punt Abegglen, als de linksbuiten Huls man den bal ontneemt en hem dan voor zet (5—0) Van Tilburg redt dan nog eeni ge keeren achtereen zeer fraai en als Meisl het einde fluit, hebben de onzen een nederlaag van liefst 5—0 te pakken; Het Rotterdamsch elftal won na een ge- animeerden strijd van het Bondselftal om d-en Onafhankelijkheidsbeker met 2O, dank zij het uit Fcijenoord-spelers be staande binnentrio der Rotterdammers, De competitie. U.V.V. en Quick hebben in de Domstad een puntloos gelijk spel gespeeld, ondanks de groote onvolledigheid der Haantjes, die aldus weer een 'punt in de wacht sleepten. A.S.C. stelde haar aanhang niet te leur en won gemakkelijk met 40 van D.O.S. Al vrij spoedig was 't 3—0, doch toen was de fut er uit en na do rust kwami er nog maar één doelpunt. De roodzwarten staan nog bovenaan en liepen zelfs op R.F.G. weer een punt in doordat de Rotterdam mers nog wel thuis tegen Donar gelijk speelden (2—2) en Zeist verspeelde in Utrecht ook een punt (00) D.E.C. won met 5—2 van Olympia, Con cordia met 5<5 van Victoria. Lugdunum kon het natuurlijk tegen de a.s. kampioenen van 2 C., D.H.C., niet bol werken en verloor in de Aardewerkstad met 2—0. U.S.C. liet cchlor ook een veer tegen Unilas, d-at de Rotterdammers op eigen veld nogal klopte. C.V.V. bleef meerdere van B.M.T., 'lier- mes van Steeds Hooger en Xerxes won ge makkelijk van Fortuna. L.F.C. wist een gelijk spel i<n de Resi dentie te bewerkstelligen. A.S.C. II bleek niet bij machte om van H.B.S. III te winnen, alhoewel de punten hier goedkoop waren. A.D.O. sloeg R.C.H. en E.D.O. won van Quick. Uitslagen. I n t e r 1 a n d-w e d s r ij d. Bern: Zwitserland—Nederland 5_ö Om den O n a f h a n k e I ij k- heidsbeker. Rotterdam: R'dam XI—Bonds XI 2--0 Westelijke Afdeeling. to klasse. Utrecht: U.V.V.—Quick jo Overgangsklasse. HilversumHilversum—S.V.V. i_i Dordrecht: O.D S.—'t Gooi 1—o Den Haag: V.U.C.Spartaan 0—2 IJmuiden: Stormvogels—H.F.C. 1— i Amsterdam: V.V.AExcelsior 03 ZaandamZ.F.C.—A.D.O. i_o 2e klasse B. Amsterdam: D.E.C.—Olympia 5—2 Utrecht: VeloxZeist 0o Hilversum: VictoriaConcordia O5 Rotterdam: R.F.C.D.O.N.A.R. 2—2 Leiden: A.S.C.—D.O.S. 4—O 2e klasse. G Delft: D.H.C.Lugdunum 20 Rotterdam: C.V.V.B.M.T. 2i Rotterdam: U.SC.—Unilas 0—2 Sollied am: II.D.V.S.Steeds Hooger 2l Vlaardingen: FortunaXerxes 0—3 3o klasse F. Den Haag: V.C.S.—L.F.C. 0—0 Reserve 2o klasse C. Den Haag: H.B.S. III—A.S.C. II 5—4 Den Haag: A.D.O. II—R.C.H. II i—0 Don Haag: Quik II—E.D.O. II 0—2 De stand in de 2e klasse B is thans: gesp. gew. gel. verl. put. gcm. A.S.C. 10 8 2 26—8 16 1 60 Zeist 12 7 4 1 20—12 18 1.50 R.F.C. 9 5 3 1 14—9 13 1.44 Concordia 7 4 1 2 16—8 9 1.2S D.E.C. 9 4 3 2 20—14 11 122 Velox 9 4 1 4 14—8 9 1 Donar 9 1 2 6 10—22 4 0.14 Olynipia 8 3 5 6—20 3 0.37 D.O.S. 8 1 1 6 2—14 3 0.37 Victoria 7 2 5 422 2 0 28 BOKSEN. Verbod bokswedstrijden. De burgemeester van Apeldoorn beeft medegedeeld do openbare bokswedstrijden in zijn gemeente niet te zullen toestaan, terwijl ook zeer waarschijnlijk te Middel burg een dergelijk verbód zal kómen'. Boks- verbod bestaat thans te Amsterdam, Haau' lem, Leeuwarden, Groningen. Winschoten, Veendam, Assen, Zwolle, Apeldoorn. Amerr foort én waarschijnlijk Mid te1.burg. SCHAATSENP! 'OEM. Ned. Schaatsenrijdersbond. De Koningin heeft ter gelegenheid vau het 40-jarig .bestaan van den Ned.. Schaak senrijdersbond, als bliik van waardeeriuj voor alles wat deze bond gedurende der» tijd van zijn bestaan voor de nationale sport heeft gedaan, om dien bond het praedicaat Koninklijke verleend, zoodat deze bond zien voortaan noemen mag Ko- nfaklijkg hte-1"-1 '-""l'^--:'dersboTid Üfsf van onbestelbare Grieven cn briefkaarten ven welke de afr.onders onbekend zijn. Terugontvangen over de (vroede helft dor maand October 1922. Brieven Binnenland. Dames v. Thiol, Lolden Lcidsch Dagblad» Loid-en „Amsleldijk" N. V. Expl. van go» bouwen, Amsterdam P. S. van Band, Am- hem Mw. Boon Dekker, Amsterdam J. W. Biggel aar, Haarlem Fontein, Oud-Bei,jcr- land Gebrs. Gevers, Rotterdam .T. P. Griffensen, Rotterdam Insp. der Belasting, Oi.s'terwijk M. de Jonge, Amsterdam H. Maurite, Leeuwarden Jac'. v. d. Meer, "Rog- lofarondsveen Neder!Handelsinstiluut, Amsterdam Mej. E. Olivier, Voorburg G. Posl, Den Hang J. Scbeerhoro, Oosterling? St. Nicola as, Bureau Telegraaf, Am sterdamMej. J. de Vries, Den Hna?, twee. stuks J. v. d. Waa's, Den Haag Elsjo Wensdorp, Leidon. Briefkaarten Binnenland. J. Bokma, Zwolle Burger, Katwijk aan Zee, twee stuks M. de Jonge, Amsterdam D. Groen, Rotterdam M. Kleijn, Amster dam H. v. d. Tuin, Re'terdam. Brieven Buitenland. E. Caron, Paris Maisén Nicvre, Paris J. Sa-'mal, Paris Dr. K. de Snoo, Mun ch en. Briefkaarten Buitenland. Dr. Hoogenhnom, Londen S. J- Noordu'.jl Konstanz Zeikteer Dan en, Munch en. Drie briefkaai'en zonder adres. Buroerliike Stem'. LEIDEN. 17 November. Geboren: Pieler z. van P. de Graaf en S. C. v. d. Reijden Leonardus Jaco bus z. van C. Groenendijk en J. Vernet Franciscus Hcndrikus z. van D. Gijsbcrti Hodenpijl en F. O. van Eek. Ondertrouwd: J. C. Schneider 49 j. en J. O. de Jongh jd. 42 j. F. H- Gaastra jm. 33 j. en K. F. E. Peters jd. 22 J. OEGSTGEEST. Gehuwd: K. Parre, 28 jaar te MaassliW en C. vasa der Keul 26 jaar te Oegstgeest. Ondertrouwd: H- Gordijn 21 jaar H. van der Luit 18 jaar beiden te Oegslgew» J. Verhoog 21 jaar te Leiden en C. Ciggaa* 21 jaar te Oogstgccst. Overleden: W. F. Pi elan en 70 jaar- echlgenodt n> A. van Werkhoven Ca- gj der Moij 13 jaar Jobs. Jacs. van jaar echtgenoot van J. Onvloo Sorns. 1,1 60 jaar.

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 4