j)aar beneden. Hel ventje werd mot ernstige Sc wen dig e verwonding opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd, alwaar hel korten tijd later overleed. Gesnap!. Een student bracht een deel zijner vacantia (Hooi liij een boer in Gaasterland. Op 'n goeicn morgen kreop hij vroeger uit de veeren en ging sLDleljes, zonder den liuisgenooton iels te zeggen, met hel jachtgeweer van zijn gastheer het bosch in om ook eens te*jagen. Maar nauwelijks was lij; het bosch in, zoo meldt het ,.N. v FrL", of daar liep hij een rijksveldwachter legen het lijf, Öie hol jachtgeweer in beslag nam en den ver bluften student twee process en-verba al toezei: 'één voor het jagen zonder acte en één voor het jagen zonder vergunning. Aangereden. Zondagmiddag is op den Hengeloschon weg onder Lonneker de op het Tijwielpad rijdende wielrijder Heelebrij uit Enschede door een auto ui* Almelo aangereden, waarvan de chauffeur onder den invloed van sterken drank zou zijn geweest Heotebrij werd met een gebroken been en een schouderkweisuur im het ziekenhuis te Ensc.heé opgenomen. He politie stelt een onder- Boek in. Mishandeling van een politieagent. ZaJoTdagavond maande de agent van politie •v. M. te Tiel eenige luidruchtige, beschonken mannen aan tot kalmte. Toen aan dit verzoek geen gevolg gegeven werd, trachtte Lij den bel hamel van het drietal te arresteeren Allen gin gen daarop tot verzet over, ontwapenden den agent en mishandelden hem vrij ernstig, zoodat bij per brancard huiswaarts moest worden ver voerd. He daders, inwoners van het naburige Behield, zijn Zondagmorgen gevankelijk naar Tiel vervoerd. Bij het smokkelen neergeschoten. Bij een poging om uit Buitschland cognac over de gTens ie smokkelen, werd H. L van Al melo door de grenswacht bij Langeveen aange roepen. L. nam de vlucht. Een nagezonden schot trof hem in den rug In het ziekenhuis is hij gisterenmiddag overleden. Het ongeluk op de Stadior.baan. "Wjj berichtten Teeds, dat het ongeluk op de fitadion-baan te wijten is aan omkijken van Ull rich, die natuurlijk na den aanval van Blekemo- len op zijn rijder moest letten. Nu ie het een hekend feit, schrijft de Tel.. dat een motorrijder die omkijkt zijn stuur 'n weinig Ireki naar de zijde waarheen hij kijkt Waar nu Ullrich naar links keek, trok hij zijn stuur zoo, dat bij in de richting van het middenterrein reed. Eerst toen hij op de vluchtlatjes kwam, bemerkte hij diL, en trachtte toen weer zijn machine naar rechts te sturen. Het stuur bij een gangmaak- machine is echter zeer laag; de uileinden zitten terzijde van den gangmaker en zijn slechts en kele centimeters van den zijkant van diens li chaam verwijderd, zoodat het onmogelijk ie met de machine een gTOote boebt te beschrijven. He arme Ullrich trachtte dus tevergeefs zijn ma chine weer in de baan te krijgen met het be kende noodlottige gevolg. Het blad kan nog melden, dat na het ongeluk op verzoek der politie een onderzoek werd in gesteld naair den toestand van Ullrich's machine Beze vertoonde geen enkel defect, waaruit blij ken zou, dat ze niet goed gefunctionneerd zou hebben. Het blad verneemt, dat de Amslerdamsche politie-autoriteitien in bet ongeluk geen reden hebben gevonden, maatregelen te nemen tegen bet 'bonden van wedstrijden met motorgangma- fcng. Be politie ie vaö meening, dat naar aan leiding van een uitzonderingsgeval als dit onge luk ie. geen algemeene maatregelen betzij een verbod, hetzij een voorschrift tot beperking ▼aai het aantal rijdere, dat tegelijk in de haan komt genomen mogen worden. Ernstig ongeluk te Malabar. Twee dooien en vijf zwaar gewonden. 'Aneta seint uit Weltevreden d.d 21 Aug.: Tijdene het iujschen van een kabel ten behoeve raai de nieuwe antenne voor bet radiostation te Malabar, ie een kabel te midden van koelies jevaHen. Voorzoover tot dusver bekend zijn er *vïetr gedood en zeven gewond. Het bedrijf te Ma labar is zeer ernetig gestoord. Volgons nadere berichten zijn bij het ongeluk twee dooden en rijf zwaargewonden, waarvan •enige levenslang verminkt zullen blijven Velen «ijn licht gewond. Het afdeelingshoofd, dr. C. U. de Groot, de zelf nauwelijks aan den dood ont komen; een inlander, die vlak naast hem stond, ie gedood. Klantenof ontslag! Het Deventer Dagblad schrijft: Naar wij vernemen is den berichtgever, die ons indertijd mededeeliing deed van de circu laire, door den Raad van Arbeid alhier in zake do vrijwillige oudeVdomsverzekoring tot zijn agenten gericht, thans in verband met zijn ho gen leeftijd ontslag verleend als agent. Alvorens wij tot plaatsing van het bericht in kwestie overgingen, had men ons, naar aanlei ding van de ingewonnen informatie, reeds mon deling 'doen weten, dat men in dat geval den in zender cr van, wiens naam men vermoedde, wel vinden zou, eon dreigement, waaraan we ons geheel overeenkomstig de bedoeling van den be- ri htgever, natuurlijk niet hebben gestoord. De man in kwestie blijkt nu plotseling te oud ge worden. Dierenbeulen. 't Was maar een doodgewone koe, rood-bont en niet al te vet. Zij graasde, zoo vertelt het „Hbld", op een stukje weiland aan den Tand d«r stad. ergens bij do Boeren-welering. Baar werd z;j ziek en moest vervoerd worden. De wageD. die haar kwam halen, kon Bet weilandje niet bereiken. Bus wachtte de koetsier op de Reiniex Vinkeleskade. Een paar mannen, zouden het zieke beest ba len en bet leiden over do paar honderd meters zandgrond, waardoor hel gTasveld van de kade wordt gescheiden. Maar de koe kon niet loopen of wilde niet loopen. In - elk geval bewoog zij zich niet. Be mannen drie in getal waren „gewa pend"' met dikke knuppels en de elukken hout daalden neer op het zieke koeienlijf, eerst in langzaam tempo, daarna sneller en steeds snel ler, tot het een ware geeseling werd. Klagelijk loeide het dier. deed een paar stappen stond stil, viel neer, en weer beukten slagen... Te vergeefs! De koo bleef liggen, schokte van pija, deed niet de minste poging om op te staan. De mannen gaven het op; zij gingen naar het achterschot van het voertuig, togen opnieuw naar de koe. Het schot werd plat op den grond ge legd, een touw eraan vastgemaakt en daarvoor spande men het paard. Het zieke dier werd op de plank geschoven, die het paard moest trek ken Zijn spieren zwollen, zijn lichaam trilde. Tevergeefs! In het schot kwam niet de minste beweging. Een onverwachte schop in de lendenen deed dc koe opschrikken, zoodat zij eensklaps weer rechtop stond'. Toen legden de mannen een Ine in bet touw en wierpen, dal om den nek van het koebeest. Weer werd be* paard - aangezet. Hot touw spande en striemde om den bals van de zieke r-ood-bonte, die een paar etappen deed, om dan weer in het mulle zand meer te ploffen. Be afstand tot den wagen was in tusschen tot een goede honderd meter geslonken. Stokslagen beukten H paard, dat zich tot het uiterste inspande en de koe voortsleepte over het zand, vol 6cherpe steenen, die schuurden langs de koeienhuid. En zoo heeft het zieke dier ten slotte den wagen bereikt. Stierengevechten zijn in ons land verboden!... Meeldauw. Men schrijft uit Barneveld: Hoewel later dan andere jarpD, heeft de ge vierde meeldauw ook nu weer het blad van het eiken hakhout uit deze streken sterk aangetast. Sommige wallen en bosscben zien er uit, alsof zij met kalkwaler zijn overgoten. De groei der jonge loton, waaraan de meeldauw och bij voorkeur hecht, wordt-hierdoor ten zeerr ete belemmerd. De groente oprijzen. Te Hoogkarspel heeft een tuinder een schuit vol roodekool (ongeveer 1600 Kg.) verkocht voor 160 centen, 100 kilogram voor een dubbel je. Hij had' dan nog de moeite van het vervoer. Te Venhuizen was de roodekool nog goedkoo- per: daar was aan een paar huizen een briefje aangeplakt, dal men voor niemendal roodekool kon krijgen SPORT. VOETBAL. Men schrijft ons uit Bodegraven: B. V. V IIZwart "Wit (Boskoop) 30 B V V I—A V V II (AJphen) 1—0 Zondagmiddag 6peelde B V. V. een tweetal vriendschappelijke wedstrijden. Om half drie werd aangevangen met den wedstrijd B. V. V. IIZwart Wit I van Boskoop een tot heden voor onzen ploeg onbekende vereeni.ging. De lei ding voor dezen wedstrijd berustte bij scheids rechter Boele. Zwart Wit trapt af en forceert onmiddellijk een aanval op het gebied der Rood Zwarten, waar de keeper handelend, optreedt en hol leder retourneert. Alsdan komen de B. V. V.'ers in do meerderheid on zijn overwegend sterker. Verschillende malen moet de keeper handelend optreden voor krachlige schoten van onze plaatsgcnooten, hetgeen hem hijzonder goed afgaat "Wij bemerken dan ook reed6 spoe dig. dat het in dezen wedstrijd geen doelpunten zal regenen, daarvoor staat de keeper zijn club borg. Met afwisselende kansen is inmiddels reeds eon half uur gespeeld, als B. V. V. einde lijk succes heeft, wanneer een soloren van rechts wordt besloten met een bijzonder fraaien voor- ze! en het leder over den vallenden keeper in het nol wordt geplaatst. Vanaf den aftrap gaat B V. V. dan wederom tot den aanval ovesr en heeft na enkele minuten wederom succes als de midvoor den keeper voor de tweede maal laat visschen Met dezen stand komt half time. Na de rust stelt Zwart "Wit alles in het werk om een togenpunt te forceeren en gaat herhaal delijk tot den aanval over. Be rood zwarte kee per geeft evenwel niet thuis Bij een nieuwen doorbraak onzer plaatsgenooten worden de bei de backs gepasseerd en den keeper voor de der de maal het nakijken gegeven. Van beide zijden worden dan nog enkele scholen op het doel ge lost, zonder dat dit evenwel eenige wijzig'ng in den stand teweeg brengt en komt dan ook on veranderd het einde. Hierna vangt de clou van dezen middag aan nl dc wedstrijd BW I—A V V II. In de serie- wedstrijden der vorige week speelde B. V. V. dezen wedstrijd gelijk en werd de eerste pTije door het bestuur Van A V. V geschonken (zulks in tegenstelling met de in de vorige week abusie velijk vermelde loting) Thans vond reeds de re- vanchewedslrijd plaats. Scheidsrechler Bezemor blaast de beide elftallen in het veld. B. V. V. speelt met een invaller. A. V. V. trapt af waar op het leder wordt overgenomen door B V V. Wanneer B. V. V. een weinig is ingespeeld blijkt haar overwicht. In het veld evenwel -ontbreekt een productieve voorhoede. Ofschoon vrij goed spel wordt te zien gegeven kan het spel onzer plaatsgenooten ons aanvankelijk minder beko ren Be geheele eerste helft kenmerkt zich als zoodanig en vermelding -verdienen slechts een virrtal corners op hef B. V. V. doel genomen, welke geen resultaat opleveren alsmede een keihard schot van den Alphenschen midvoor, wat schitterend door onzen keeper wordt ge stopt en weggewerkt Halftime komt met blanken ■stand. Na de thee is een grootc verbetering in het spel te conslaloeren en vliegensvlug verplaatst zich het leder. Ofschoon B. V. V. thans overwe gend het spel op de helft barer tegenpartij weet to houden komt het eerste half uur in den stand nog geen wijziging. Een corner op het B. V. V. doel ondernomen wordt door den keeper voor de tweede maal corner gestompt. Ook de tweede hoektrap heeft echter geen succes. Alsdan neemt de rood zwarte linksbuiten het leder mede en verplaatst het vliegensvlug naaT voren, een fraaie voorzet volgt en kogelhard plaatst Boele het leder in het net. Het eind komt hierna onveranderd. B. V. V.-nieuws. Voor de Juniores van B V V worden serie- wedstrijden georganiseerd, waaraan zullen deel nemen de Junioren van Woerden Vooruit, AJ- pliia te AJphen, A. V. V. te Alphen en B. V. V Voor deze wedstrijden zijn 4 prijzen beschikbaar gesteld terwijl deze vermoedelijk op 2 September zullen aanvangen. Zondag a-s. spelen B. V. V I en II respectie velijk tegen T 0 P I en II van Delft. Alzoo be langrijke wedstrijden. WIELRIJDEN. Nationale kampioenschappptn. Zondag zijn op de Rijswijksche baan de wed strijden om de nationale kampioenschappen begonnen. De uitslagen luiden: Kampioenschap van Nederland over den korten afstand, voor amateurs, in 10 ritten over 800 meter, 2 berkansingsiitten voor de tweede aankomenden. Beslissing 27 dezer in drie rit ten met puntentelling Winnaars: W. Th v. Huet, J A. Hijaelen- doorn, Joh. E. Zonneveld, P. Leene, F. C. Wieckman, J. Will ems, j-hx. G Bosch van Diakestein. H van Buyn, M. Peelers. A. Ma zairac le herkansingsrit: le N. de Bruin. Niet ge plaatst: S. van Poelgeest, A. Krijksraan, M. A. Dirks. 2e herkansingsrit: 1. S. Leene Niet geplaatst J. C. van der Bergb, G. H. Stouten, A Muller, J C Blankert (lekke band) le tus6chenril: le M. Peelers. Niet geplaatst: W. Th. van Huet, Joh. P' Zonnevel#, H van Duyn. 2e tusschenrit: Jhr G. Bosch van Brakestein, Ndct gcpïaatsï: P. Leene, J. A. Hyzclendoorn, N. ■de Bruin 3e tusschenrit: le J. WilJems. Niet geplaatst: A. Mazairac, S. Leenen. F C Wiechman, Ge wonnen met handbreedte. Kampioenschap van Nederland over den lan gen afstand, voor amateurs, in 3 ritten over 15 KM De zes eerst aankomenden van eiken rit, komen uit in de beslissing over 30 K.M. le rit: le J'hr. G. Bosch van Draheslein; 2e J- A Hyzelèndoorn; 3e D Bakker Jr; 4e N <k Brnin; 5e W de Vos; 6e W Vreeswijk. Gemakkelijk gewonnen. 19 deelnemers. Tijd': 22 m. 14 sec. 2e rit: le W. Th. van Huet; 2e S. van Poel geest; 3e A. Krijgsman; 4e P Leene: 5e G Stout; 6e A. Kuys. Gewonnen met bandddkle 15 deel nemers, Tijd: 22 min. 30 1/5 sec., Peelers kreog in do voorlaatste ronde 'n lekken baud. 3e rit: le Joh. Maas: 2e A Mazairac; 3e J. Visser; 4e S. Leene; 5e J. G van den Bergh; 6e M van Disseldorp. Gewonnen met ruim 1 ronde. 16 deelnemers. Tijd 21 m 56 sec, Eindrit: le A. Mazairac; 2e S van Poelgeest; Se P. Leene; 4e J. H. van den Bergh; 5e Joh Maas; 6e W. Th. van Huët Gewonnen met een vierde wielleugte. Tijd 45 m 36 2/5 sec. Niet geplaatst: Jhr. G. Bosch van Drakeslein, gevallen; J. A. Hyzclendoorn: N de Bruin-, ge vallen; W. de Vos; W. Vreeswijk; A Krijgsman; G Stout: A. Kuys; J Visser; S Leene; M vain Diss el dorp. Voorwedstrijden voor kampioenschap van. Ne derland over don langen afstand, achter groote motoren, voor beroepsrenners, over 40 K.M. De winnaars van eiken rit worden geplaatst in don eindrit, te rijden Zondag 27 Augustus, met Dickenlman Blekemolen, Snoek en Storm oveT <00 K.M. le rit; le Anspach, i-n 32 m. 38 3/5 sec.; 2e Gootjes, 5 ronden 40 meter; 3e Van Scheéken, 6 ronden 250 M.; 4e Fieke, 7 ronden 100 M.; -5e Dcelaaa-, 10 ronden 30 M.; 6e Leddy. 14Y* ronde achter. 2e ril: le Sohlebaum, in 31 m. 52 sec.: 2e v. d Stel, 100 M.; 3o Paymans, 8 ronden 250 M.; 4c Schaft, 12 ronden 150 M.; 5e W. van Duyn, 1 ?!4 rondo achter. ZWEMMEN. Een nieuw wereldrecord. Het H.N. meldt draadloos uit Stockholm, dd. 21 Aug.: Bij den Zondag te Stockholm gehou den zwemwedstrijd tusschen de Noordelijke landen maakte de 20-jarige Zweedsche zwemmer Arnoborg een nieuw wereldrecord door een af stand van 1000 yard in 13 minuten 15,6 sec. af te leggen, waardoor hij het record door den En- gelschman Billi-ngton in 1905 behaald (13 min. 34.8 sec.) sloeg Nieuwe Zweedsche records wer den vastgesteld voor 'n afstand van 100 M.. in 1 minuut 3,5 sec. afgelegd door Orvar TTolle en v-oor het zwemmmi op den rug over een afstand van 100 M voor mannen door Holmsroem, die er 1 min. 21,8 eec. over deed. Bij den Zondag te UpsaJa gehouden zwem wedstrijd namen de drie gebroeders Hogar, die tusschen de 65 en 70 jaar oud zijn en van wie er 2 doctor en de derde deken is, deel aan het nummer voor duiken. LUCHTVAART. De vliegtocht cm de wereld. Bij afwezigheid (door ziekte) van majoor Blake, die te Calcutta in het hospitaal ligt, heb ben zijn collega's Macmillan en Malins den vlieg tocht om de wereld voortgezet; zij zijn Zaterdag in een nieuw watervliegtuig naar Rangoon ver trokken Sindsdien is nog niets verder van hen vernomen. Men koestert eenige ongerustheid be treffende hun lot, daar er dezen Zaterdag in de Golf van Bengalen een wervelstorm had gewoed Een militair vliegtuig in Britsch-lndië in brand gevlogen. Op het vliegveld van Sardoni is een vlieg tuig gevallen toen het op het punt stond te ver trekken om te ageeren tegen de opstandelingen in het binnenland van Engelsch-Indië. Toen het toestel vieJ, vloog het i-n brand. Daardoor ont ploften alle bommen, die het vliegtuig met zich voerde. De beide inzittenden werden onmiddel lijk gedood „Tel." Ingezonden stukken. (Builen veranlwoordelijkheid der Red.) Leiden, Augustus 1922. Mijnheer de Redacteur, Gaarne had ik onderstaand stukje als ingezonden in Uw hl-ad - geplaatst., hij voor. baat mijn dank. Naar aanleiding van uw hoofdartikeltjo „Moio winkels" in het blad van Zaterdag' 19 Aug. 11. lijken mij de groote winkeliers met mooie winkels te veel naar den mond gepraah. Uw bevoeliug was toch zeker wel, dat al dat mooie en grootsche dno» Jain Publiek moet worden betaald, ca dat per slot van rekening de kleine goedkoop© winkel in een stad als Leider* (nu eenmaal geen luxe plaats) evenveel reohfc van bestaan heeft, als al die groot? mooio winkels, welke mer\ thans ziet ver rijzen. Hoogachtend, Kleine winkolie r." Natuurlijk dio laatste opmerking j8 volkomen juist- Groote winkels zoowel als kleine win- keks kunnen reden van bestaan hebben. Dat- wijzen de omstandigheden uit-, AQs i-n Leiden de kleine winkels bloeien, niemand die er zich meer over verheu gen zal d'aai wij. Maar dat Leiden niet zonder grooto' winkels kam zijn; geen verstandig mensen zaïl dik dunkt ons, tegensprekenEn of dan .,al dat mooie en grootsche" door 't publiek met worden betaald of wel dat het op den grooten omzet wordt ver haald (of wel dat liet- missehie-n niet- eens zoo kostbaar ia!) dat zij 't publiek zelf ter beoordeeling overgelaten. Ten slotte een verzoek: Men leze goed. Als ons eerste stukje verleden wedk goed' was gelezen hadden een volgend onzerzijds en dit ingezonden stuk achterwege kunnen blijven. Red. Burgerlijke Stand. BOSKOOP. GeborenCornelia W. d. v. J. v. Lint en H. J, Steenbergen Johanna Adriana d. van KI. Eb lerbroek en A. Asscheman. Ondertrouwd: A. Ncdorhof en M. J. Ra teland. Getrouwd: A. Weeber 25 j. en M. Vormeui len 26 j. HAARLEMMERMEER. Geboren Catharina M. d. v. H. Koning en J. Dek* ker Johannes z. van P. J. van der Zwaard E. Vreeken Johan z. van J. Prikk-1 en H. Magchieke. Levenloos aangegeven: z. van D. A. van Ooijen on J. Verleo d. van J. P. van de Goor- berg en R. M. G. de Jong. Ondertrouwd: J. van KeuleD 52 j. en W, Kwaak 25 i. IV. C. Eikelenboom 31 j. en II. Eilen, 24 j. L. Mens 23 j. en C. W. Duivel voorden 24 j. W. Naberhuis 29 j. en T. Boi* man 19 j. Getrouwd: J. Wc6scls 27 j. en C. van Veen 25 j. Overleden: Jacobus 15 i. z. van L. van Oostend© en B. Dullaart (overï.) M. Haarso SO j. wed. van J. C. Prooper W. Kerkhof 58 j. geb. met M. C, van Smeerdijk. KATWIJK. Geboren Jacob z. v. L. v, d. Does en J. Plug Krijntje d. van T. Vlieland en L. Meyvogol Aagje d. van D. Hus en A. Vlieland Huig z. van H. do Jong en J. van der Mey Nicoloas z. van Nic. van Dijk en Tr. Vooyys Gijsjo d. van P. van den Oever en J. van der Plas AJida Christina d. van H. Holüust en A. D. Holt rust- Cornelia Maria d. van H. Ja:i6sen en A. Remmerswaal Adriana Hcndrika d. van G. R. Janse van Mantgem en L. den Haas Dirk z. van G. Schaap en A. de Vreugd Jacob z. Jac. Plekker en N. van der Plas Antoon i. van A. B. Herbert en H. van Rijn Jannetje d. ran P. Haasnoot en A. van Rijn. Ondertrouwd: W. Klinkenberg on D. 0. Schut C. Geervliet en Corn, van der Horst-, Getrouwd: P. Mostert en A. van DuyveiF bode. Overleden: Levenloos kind van A. Ouwe hand en W. H. van der Harst. VOORSCHOTEN. Geboren Herdrikus M. z. v. H. v. d. Moulen en H, Goemane Cornells z. van H. d© Geer en J, T. de Graaf Gerardus Petrus z. van J. Delf en A. M. van Tienen. Overleden: Laur. Jac. v. Kampen 4 d. FEUILLETON De broeders des verderfs Oorspronkelijke Roman. (Nadruk verboden). - - 68) Turner kon niet nalaten weer eens in de kamer te kijken, al zou bij dan ook misschien een deel van het gesprek ver liezen. Daar zag bü Sheppard staan, de armen over de borst gekruist met een honenden glimlach op zijn slachtoffer gericht. Deze stoDd eenige passen slechts van hem af, als door schrik verlamd. „Gij liegt het, gij liegt het", riep hij zoo luid, dat Turner het duidelijk hoorde. Wat Sheppard antwoordde verstond de detective niet, maar de ander scheen in een te krimpen. Dan in dolle wanhoop sprong hij op Sheppard toe en wilde hem een vuistslag toedienen, doch deze ont week dien slag. „Indien ge u kalm houdt, duurt het min stens een uur voor het vergift werkt. Als ge u woedend maakt, zal uw hart binnen een kwartier z'n dienst weigeren", zei Sheppard. „O duivel", siste de ander, „en ge meent mij op deze manier te dwingen?" Turner keek toe. Sheppard stond nu -met den rug naar het raam, de ander stond bij de <leur en drukte nu op de schelknop. „Liever stort ik oms beiden in het ver derf', riep hij, „ik zal u en mij bekend maken". Maar zijn vijand zag hem aan met een honenden glimlach. „De deur is gesloten", zei hij, „dat weet ge, en de bei functionneert niet. Gij hebt slechts te kiezen óf ge gaat op mijn voor waarde in óf over een uur zijt ge een lijk. Zooals ik u gezegd heb,als gij ukalm houdt, hebt ge nog eenigen tijd u te bedenken. De dood sluipt maar heel langzaam nader en als ge voelt, dat hij komt, onverbidde lijk, dan kan ik u nog redden. Maar dan is het hoog tijd ook. Ik Hij voltooide den zin niet. De luisteren de detective hoorde opeens een geraas, een uitroep van schrik en toen hij zijn oog voor de opening bracht zag hij Shep pard over den grond rollen met iemand boven zich. Maar dat was het slachtoffer niet, want deze stond er even verbaasd naar te kijken als Turner zelf. Opeeps zag Turnen, dat de man die zoo onverwachts den schurk overvallen had niemand anders was dan John, zijn as sistent- De deur was gesloten, hij begreep dus oogenblikkelijk, dat John over het balkon door het raam moest binnen gekomen zijn. Hij bedacht zich dan ook geen secon de, sprong van zijn stoel, was in een oogenblik op het balkon, klom over het hekje en vond het raam van Sheppavd's kamer open. Hij had nog juist den tijd om den schurk, die waarlijk net den jon gen man onder had gekregen een schrik- kelijken vuistslag toe te dienen, die hem bewusteloos maakte. „Je was haast te vroeg geweest, jongen", zei hij tot zijn helper. „Maar u kwam nog net op tijd, patroon" antwoordde deze hijgend. „Waar heeft hij de sleutel van deze ka mer, mijnheer?"' vroeg Turner. „In zijn vestzak". Turner haalde hem er uit. „Boeit den kerel goed", zei hij lot zijn helper. Toen opende hij de deur. „Mijnheer, ga u met mij mee, hier naast". De ander volgde hem willoos. „Ga hier kalm op bed liggen", zei de detective. „Neen. vertel me niets, u ver keert in levensgevaar. Blijf hier wachten. Wij zullen u redden" Hij liet den man alleen en liep vlug naar kamer 16. Daar klopte hij aan. „Wie is daar?" klonk het van binnen. „Mevrouw", zei de detective zacht,maar 'duidelijk, „er verkeert iemand in levens gevaar, gelijk indertijd lord Nibblington in gevaar verkeerd heeft. Zooals ge dien toen geholpen hebt, moet ge ook thans helpen. Aarzel geen. oogenblik, of het is te laat" „Een oogenblik", antwoordde degene, die hij aangesproken had. Na eenige minuten ging de deur open. Signora Chiarina verscheen. Zij zag Tur ner, die haar vreemd was. „Ik dacht", zei zij. „U dacht een der drie edellieden te zien Maar ik ben hun vriend, mevrouw. Neen, ik heb u geen valstrik gespannen, het is werkelijk waar, wat ik u gezegd heb, er verkeert iemand in levensgevaar. „Waar is hij?" Turner zag, dat zij een klein fleschje in de hand haa. „Volg mij", zei hij en ging haar voor. Zij volgde hem, zij dacht dat hij voor de deur van kamer 24 staan bleef, maar hij liep door en opende de deur van de volgende kamer. „Hier ligt het slachtoffer", zei hij. Zij zag den man, die gekleed boven op het bed lag, aan. „O", zei zij met een zucht van verlich ting: „hij kan nog gered worden". X. Het was al laat in den avond, toen de Tournel en Nibblington met de jonge da me in Orleans aankwamen, vanwaar zij zich begaven naar het hotel du Commerce Het was de Linar, die hen begroette en zich niet weinig verbaasd toonde over het hijzijn der zuster van signora Chiarina. De eerste vraag van de Tournel was of de vluchtelingen achterhaald waren en toen de Linai' toestemmend knikte, vroeg hij dadelijk of de detective zich ook be diend had van het bevel tot inhechtenis neming tegen signora Chiarina. De Linar stelde hem gerust, dat dit niet het geval was. Een zucht van verlichting ontsnapte aan haar zuster toen zij dit vernam. „Waar is zij? Ik zou haar gaarne zien", sprak ze. De Linar antwoordde: „Uw zuster is niet meer hier. Wij heb ben haar in een particuliere woning on dergebracht, Zij logeert bij dr. Dupuy. In dien u wilt kunt u zich daar bij haar voegen". „Hè", riep de Touroel, „bij dokter Du puy, zij is toch niet ziek of gewond?" „Weineen", antwoordde de Linar, „breng de juffrouw daarheen en kom dan hier terug". „Maar wat is er gebeurd?" „Gij zult het drama vernemen. Ik loof, dat het thans snel de ontknooping nadert. Het schijnt of alle handelende personen hier bijeen moeten komen". „Di Cava?" „Di Cava is in onze handen", „Rouan?" „Rouan is ook hier". „Maar. „Breng eerst de jonge dame weg, zij is daar veilig en kom dan terug". De graaf de Tournel deed wat hem ge zegd werd. In een auto reed hij met hel meisje naar de woning van dokter Dupuy. En h'j vroeg zich al' wat er gebeurd kon zijn- Hoe kwam men er bij de beide dame' daar onder te "brengen? Hoe kwam he' hoofd der Broeders zoo onverwacht l)ief en bevond hij zich weder in hun maclit? En de Rouan was er ook. Inderdaad, dal kon niet anders beleekenen, dan dat wer kelijk de onlknooping naderde. Zou dan toch, zoo vroeg de Toumel zich af, die detective de oplossing der vele raadsel'1 gevonden hebben. „Waar denkt u aan, mijnheer de graaf, vroeg eensklaps het meisje, dat tegenover hem zat." „O", zei hij, „ik dacht er over, hoe nu toch het einde van deze vrceselijkc din gen nog onverwacht stiel schijnt te konieo Als di Cava gevangen genomen is, zullen, wij heau niet laten ontsnappen. En ik zou u ernstig willen vragen, uw zuster overreden, dat zij ons toch eindelijk t^j volle vertrouwt. f (Wordt vervolgd-y

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 4