Gemengde Berichten. SPORT. RECHTZAKEN LANGEZAAL Zn. Uit de Omgeving. Noord-Brabant, dc uitsluiting door dc patroons in de bouwvakken afgekondigd. En daarvóór duurde al weken hier in Tilburg de sinking. Hedenmorgen kwamen hot hoofd-comité van actie met afgevaardigden van alle af deelingen van den Ned. R.-K. Bond van Bouwpatroons bij oo Zuidelijke actie be trokken bijeen om met afgevaardigden der werknemers to onderhandelen. Natuurlijk waren de besprekingen niet voor de pers toegankelijk. Wij vernemen evenwel uit goede bron, dat al is bet geschil nog niet bijgelegd, er goede hoop bestaat, dat men tot een ver gelijk aal komen. Eerst hielden de patroons een voorbe spreking onder leiding van den voorzit ter van den Ned. R.-K. Bond, het Eerste Kamerlid, den heer Fransen, daarna werd er geconfereerd met de afgevaardigden der arbeiders, vier van dm R.-K. Bonden eed van den Ned. Bond van Arbeiders in de Bouwvakken. De middagpauze werd door beide par tijen' voor beraad in eigen kring benut tigd, waarna men weder bijeen kwam. Van beide zijden had' men voorsteller, tie ten slotte niet zoo ver uit elkaar lie pen, dat het oirbaar zou kunnen zijn 'aarom een dergelijke staking en uitslui- te handhaven. Ten slotte is overeen- omen, dat de zuidelijke afdeelingen den Ned. R.-K. Bond van Bouwpn,- ns over de voorstellen deze week nog den stemmen. Men is aan beide zijden overtuigd, dat het vergelijk zal worden getroffen en het werk in de bouwvakken spoedig zal wor den hervat. Mgr. Dr. Alph. Ariëns, In vervolg op zijn vorig bericht deelt het Comité ter huldiging v-an Mgr. Dr. Ariëns. ter gelegenheid van diens 40-jarig Priester-Jubileum, mede, dat de aanbieding van het huldeblijk zal plaats hebben op Dinsdag 15 Augustus in den namiddag. Zij, die zich wenschen aan te sluiten bij het Comité ter huldiging worden verzocht den trein te "willen nemen, die om 3.34 uur uit Utrecht vertrekt en te 3.45 uur te Maa-rssen aankomt. (Uit richting Amster dam arriveert een trein te 3.22 te Maacs- een.) Er zal alsdan gelegenheid zijn den HoogEerw. Jubilaris persoonlijk geluk te wenschen met zijn feest. Te 5.27 uur vertrekt wederom een trein in de richting Utrecht, (te 5.40 in de rich ting Amsterdam) Het Uitvoerend Comité vertrouwt, dat in het bijzonder ook de besturen der so ciale Veree-nigingen dit bericht als een uifcnoodiging zullen willen beschouwen. Een „Kamerlid-lasteraar." Wij lezen in de (Chr) „Amsterdam mer" Naar „De Wereld strijd" meldt, heeft de heer Abraham Staalman in „Óns Be lang35, het blad van de drankverkoopers, een plaats opgenomen, die een geheelont houder-propagandist voorstelt, maar blijk baar meer van een drinkebroer wegheeft. De flesch steekt uit zijn achterzak en vol gens het onderschrift begint hij z'n rede met den dubbelzinnigen aanhef: „Geachte toehoorders, zoo gaarne spreek ik over deze zaak waarvan ik overvol ben." Dit schandelijks wordt nog overtroffen door de verzekering van den heer Staal man: „Wij zouden heel wat, zelfs vooraan staande mannen kunnen noemen, die in het openbaar den feilen drankbestrijder uithangen, maar niettemin den alcohol niet schuwen." j;De Werelstrijd" schrijft hierover: „Wij dagen den heer Staalman uit-, de vooraanstaande drankbestrijders-drinkers, die hij kent. te noemen. En anders' is hij voor ons voortaan het Kamerlid-las te- raar". De loonsverlaging bij de Spoorwegen. De Haags che correspondent van de „Telegraaf' meldt, dat van het bericht irt t)De Tijd" omtrent de opschorting van de verlaging van het loon van het spoorweg personeel ter bevoegde plaatse niets be kend is. De afgekondigde loonsverlaging van het Bpoorwegwerkplaatspersoneel blijft der halve van kracht. Diefstal van picrine patronen. Men ie te G roesbeek bezig met het opruimen dar loopgraven, in den oorlog hier aan de gren zen door de Duitschers aangelegd. Men gebruikt daarvoor picrine patronen. Acht dezer patro nen weiden vermist. Bij onderzoek bleek dat ■eiere P. er vier van in zijn bezit had De'man is gevankelijk naar Arnhem overgebracht. Clandestiene branderij. De justitie hoeft beslag gelegd op de benoo- fci-gdheden, voor een clandestiene branderij in èet fabrieksgebouw „De Leeuw" te Weesp. Hier bij moeten veel personen zijn betrokken oit Amsterdam, Haarlem en Weesp Een windhoos. Te Zaandam heeft Vrijdagmorgen een wer velwind groote schade toegebracht aan de war- moezierderij van den heer W. Schipper aan de ïuinstraat. Meer dan 50 ramen werden van de broeikas sen afgerukt exi het iuchLruitm ingevoerd, som mige ter hoogte van den haan van den toren der MnHekerk, om daarna op 100 200 M. afstand te worden neergeworpen Ook de cantaloup- tenten werden deerlijk gehavend, waarvan som an ge geheel ontworteld. De beer S. die bezig »as met het afsnijden der vruchten had zich jjniat even verwijderd zoodat hij geen letael be dlam. Het ongeluk te Zandvoorf. De etoornhopper „Maasbond 5" heefI-ter hoog- van Wijk-aan-Zee opgeviseht en te IJmuiden -*#ngebrackt het in goeden staat verkeerend lijk van een manspersoon gekleed in donker bad kostuum, vermoedelijk een der hij Zand.voort verongelukten. Bijzondere kenteekenen waren tiet aanwezig. y ii Te laat gesloten overwegboomen. Gisterenmorgen half negen is bij den overweg m de Moesstraat onder Kostverloren, een vrachtwagen door een trein uit Groningen ge grepen. Hot paard werd gedood; de voerman Venoma sprong nog bijtijds van den wagen. De oorzaak te. het te laat sluiten van Je overweg boomen. De politie stelt een onderzoek in. Muziektent ingestort. Tijdens een zanguitvoering in 'het Noordec- plantsoen te Groningen, toen de leden van twee zangkoren elkaar zouden aflossen, zakte tol grooten schrik van zangers en publiek, de vloer van den muziektempel in. Het kwam tot een paniek doch door het tactvol optrelen der leiders liep alles zonder ongelukken af. De mu ziekuitvoering werd voortgezet op een in de na bijheid zich bevindende hoogte. Doodeiijk ongeluk. Gisterenmiddag is de 7-jarige C. R., uit de Van der Poelstraat, toen hij in de Schietbaan- laan te Rotterdam van een vrachtwagen sprong, gevallen en overreden Een der wielen ging hem over het hoofd; d-r. Van Meetoren, wiens hulp werd ingeroepen, kon slechts den dood vast stellen. Een drieling. Te Valkenburg is het huisgezin van den heer P. verrijkt mot de geboorte van drie dochters. Mag dit als oen groote zeldzaamheid gelden, niet minder merkwaardig is, dat moeder en bet pasgeboren, flinke drietal zich allen in den besten welstand bevinden. Motor-ongeluk. To Zaandam is gistermiddag de heer J. H. die met zijn. motorfiets van de Stationsstraat de Westzijde ia wou rijden, in hotsing gekomen met een van den t ogen. ov erg est el-den kant komende auto, met het gevolg, dat hij door den schok van zijn motor viel en zich zoodanig verwondde, dat hij in de gemeentelijke kliniek moest worden opgenomen De chauffeur reed. 'aan den goeden kant van den weg en niet met te groote ©nel heid. Eén keer esp de duizend. Men meldt uit Beverwijk aan de „Msb.": Woensdagmorgen kwam een auto, waarin de heer B. van Amsterdam, tijdelijk te Wijk aan Zee gelogeerd, en dokter Lijnkamp van Bever wijk, met een vaart van. 35 E.M. van Wijk aan Zee rijden, toen plots een achterband sprong tengevolge van sterk slippen en do auto een hal ven draai links-om maakte, om meteen langszij en de wielen omhoog in de droge sloot langs den Zeeweg te tuimelen. Tijdons den val schoot een dikke heesterlak door den zijwand, juist ter hoogte van het hoofd van dokter Lijn kamp Wie nu meent, dat de inzitten den verplet terd uit den verongelukten wagen gehaald zijn, vergist zich gelukkig ten zeerste, want, hoezeer heen en weer geslingerd en op elkaar geworpen, bekwamen dc twee lieeren wonderbaarlijk ge noeg zelfs geen schram. Een motor uH elkaar gesprongen. Bij den molenaar Roets te Achthuizen, ge meente Ooltgonsplaai gebeurde Donderdag een ernstig ongeluk. Men had de motor gerepa reerd, en wilde deze aanzetten. De motor liep enkele minuten en sprong toen met een geweldi gen slag uit elkaar. Een der monteurs, met dat werk belast werd bewusteloos opgenomen en. bleek ernstige kwetsuren te hebben opgeloopen; een andere monteur bokwam enkel lichte ver wondingen. Van het huisje, waarin de motor was geplaatst werd een gr-oot stuk weggeslagen, teïwijl het van binnen geheel werd vernield. De explosie was zoo hevig, dal tij ver in den om trek werd gehoord. Doedel ijk ongeluk. De heer S. H. te Oude Tonge ia. terwijl hij op het laind eenige bezigheden verrichtte daar plot seling onwel ge wot den «n in een sloot terecht gekomen. Hoewel de ongelukkige spoedig uit zijn netelige positie werd verlost, en naar zijn woning vervoerd, i« hij aan de gevolgen over leden. Veiligheid voor voetgangers. Naar het „Hbkd." verneemt, overweegt die 1 verkeerspolitie te Amsterdam om in drukke stra ten, met veel verkeer per as, zooals de Len-dsche- etraat, plaatsen aan te wijzen, waar voetgan gers veilig kunnen oversteken. De voertuigen zouden daar op een teek en van de verkeerspo litie inoelen stoppen. VOETBAL. Men schrijft ons uit "Warmond: Morgen speelt S. M. C. I een indeelingswed- frtrjjd' tegen R K. V Z I 1ste klasse D H V B te half twee. Het tweede en derde elftal g in de s era ew edstr i jdon te Boel ofar ends veen spe len. terwijl S. M. G. IV R V. C I te Rijpwete- ring zal ontmoeten Wat is „toelaten"? Voüt het kantongerecht te Delft is een zaak behandeld tegen een Delftaehen ca féhouder omdat in zijn voor het publiek toegankelijke lokaliteit iemand was aange troffen, die boven zijn theewater was. Aan dezen man was nog niets geschonken, toen de politie pro ces-ver baal opmaakte. Van de zijde der organisatie van ver gunninghouders wordt de beslissing van het kantongerecht met groote belangstel ling tegemoet gezien. Deze organisatie Btelt zich, volgens de „D. Ot." op het standpunt, dat een caféhouder, in wiens zaak iemand in kennel ijken staat van dronkenschap binnenkomt, daarmede niet geacht wil worden zoo'n persoon toe te la ten. En dit alléén is immers strafbaar. De behandeling der zaak is 14 dagen uitgesteld. De Haagsche Coëp. Voorschotvereeniging en Spaarbank. Aan den gewezen penningmeester der Haagsche Coöperatieve Voorschotvereeni- ging en Spaarbank1 H. J. Th. J. Zandvliet, die 22 dezer ver de oHaagsche, Rechtbank zal moeten terechtstaan, wordt ten laste gelegd, dat hij te 's Gravenhage omtrent het tijdvak van 1 Januari 1921 tot 13 Juni 1922 telkens opzettelijk geldswaarden tot oen bedrag in totaal van 71,528.93 of .daaromtrent, toebehoorende aan die Vee- van 30-300 Liter. Hooigracht 110. '13519 eemiging voornoemd, alt-hans aan een an der of aan anderen dan Z, (beH.) en wel ke hij als bezoldigd penningmeester dier Vereeniging uit hoofde dier persoonlijke dienstbetrekking ter bewaring en im be heer, althans anders dan door misdrijf, onder zich had, wederrechtelijk zich heeft toegeëigend, althans dat hij als toen en aldaar met het oogmerk van wederrech telijke toeeigening heeft weggenomen de bovenbedoelde geldswaarden, toebeboo- Tende als voormeld. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze vroegere plaatsge noot de. heer J. Boékling te Delft slaagde dezer dagen voor da hoofdacte. Woningbouw. Aan den aanaiemer J. v. Wieringen Azn., alhier, is opgedragen het houwen van 22 woningen voor do Bouwvot. Bet-er Wonen te Boskoop voor de som van 70 000. Statuten. „St.-Crt." no. 156 bevat de Ko ninklijk goedgekeurde statuten van de Nijver heids-school voor Alphen aan den Rijn en om liggende gemeenten, .gevestigd alhier. BOSKOOP. Gemeenteraad. Agenda der Raads vergadering die as. Vrijdag 18 Aug. ge houden za-1 worden. Te behandelen onderwerpen: 1. Opening 2 Vaststelling der notulen van de vergaderingen 14 Juli en 4 Aug. 1922. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededee- limgen. 5. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot uitloting van obligaties van geldleeniogen. 6. Aanbieding door B. en W. ter vaststelling van een conceptwijzi- ging van de Bouw- en Wondngverordening. 7. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot de benoeming der raadscommissie voor onderzoek der reclames tegen aanslagen in den hoofdelijken omslag over het tijd vak van 1 Januari1 Mei 1922. 8. Advies van B. en W. op een verzoek van den heer T. Spanjer om ontslag a-ls onderwijzer der openbare school en voorstel van B. en W. om de daardoor ontstane vacature van onderwijzer a. d. openbare school niet te vervullen. 9. Aanbieding door B. en W. ter vaststelling van een concept-besluit tot wijziging der gemeente-begrooting voor den dienst 1922. 10. Advies van B. en W. op een adres van het bestuur der Woning bouwvereniging „St. Joseph", verzoeken de een voorschot ingevolge art. 30 der Woningwet voor den - bouw* van 20 wonin gen. 11 Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot wijziging der verordening rege lende de salarissen der ambtenaren in dienst der gemeente. 12. Aanbiedingen door B. en W. van concept-besluiten tot vaststelling of nadere vaststelling van pen sioensgrond slagen van gemeente-ambte naren. 13. Aanbieding door B en W. ter voorloopige vaststelling van de gemeente rekening over het dienstjaar 1921 met de daarbij behoorende bescheiden. 14. Aan bieding door B. en W. ter vaststelling van de begrooting voor het jaar 1923 van de Gasfabriek en de Waterleiding. 15. Aan- dieding door B. en W. ter vaststelling van de gemeentebegrooting voor den dienst 1923, met daarbij behoorende memorie van toelichting en verdere beseheiden. 16. Aanbieding door B. en W. ter goedkeu ring van de begrooting voor het jaar 1923 van het Burgeriijk Armbestuur. 17 Voor stel van B. en W. om over te gaan tot de benoeming van twee gedelegeerden der gemeente in het bestuur van de Woning- bouwvereeniging „Onze Woning". 18. Me- dedeeling van B. en W. met betrekking tot het verzoek van den heer E Gulde- mond om te komen met voorst-ellen tot vernieuwing van het gasbuizennet in de Zijde en aansluiting aan dat net van de Puttekade. 19 Rondvraag. LISSE. Statuien. „St-Cri." 156 bevat de koninklijk goedgekeurde statuten van de R. K. Vereeniging van Bouwpatroons, gevestigd alhier. NQORDWIJK AAN ZEE. Derde katholieke conferentie aan nici-kathdicken. Levensvre ugde. Wij tollen de derde conferentie reeds. Zij werd gehouden, niet op Dinsdag- maar op Woensdagavond ditmaal, door den Dominicaan, Pater v d. Geest Hij noemde zelf zijn lozing eene „causerie". Niet meer dan een causeur wil de hij dus aijn. Goed! maar eerlijkheidshalve moeten wij er aan 'toevoegon dat hij tevens een charmeur was en soms toonde hij zich, tegen eigen afspraak in, een volslagen redenaar. Daarom zou ook zijn manier van zeggen reeds een analyse waard: zijn: zóó -volleerd kunstig, dat alles weer klare eenvoud is,2vlot en vrij alsof de moeite van het denken bij hem weg is en er alleen maar overblijft het gemak van spreken, doorloopend juist van toon en met sprekend ge baar, zoodat iedere soort van aandoeningen de teere zoowel als do heftige onverminderd en zuiver .vertolkt werd. Het was niet zoo be doeld, maar zijn causerie had kunnen dienen als praktische declamatie-les, en gaarne bezweken wij voor de bekoring daar wat dieper op ie gaan. Maar het ware te veel gelet op den vorm. Het onderwerp zelf levensvreugde was en bleef hoofdzaak, zóó sterk zelfs dat misschien vele toohoorders ze waren talrijker dan den vorigen keer er niet eens aan gbdacht heb ben ook op den „zegger" le lellen: hetgeen voor dezen het beste compliment zou zjja voor zijn sprekers talent. Levensvreugde! De tijden zijn wol zoo, dat het volgens den spreker geen kwaad k-on dat on derwerp eens te behandelen. We zijn immers allemaal gelukzoekers, paradijszoekers. Het feit is er. De oorzaak ervan vindt dc katholiek terug in Genesis, het eerste book van het oude Testa ment: do geschiedenis van Adam en Eva, bun eerste geluk, hun zonde, die gedwongen vhicht uit het paradijs, en bet blij ven- te rug-v eria ngen naar do verloren zaligheid. Dat verlangen naar iets beters, iets hoogers dan we in dit leven 'hebben, 'heeft zich genesteld in ieder menschen- hart; en de tragische on (wikkelingen, waartoe het brengen kaa. iüustreerde spreker met liet verletten van een Dnitscho legende. Een legende door zijn theologische beschouwingen te weven, dorst hij wel aan. Het was immers 'avond en vanouds is 't avonduur gebruikt om le vertellen; en wil men vertellen, men neme dan do legenda's waarin naast zooveel naïefs, dat er -mooi in ver zonnen slaat, meestal een krachtige kern van waarheid verscholen ligt.Zoo'n causeur! Do menschen zoeken dus levensvreugde het werd nog eens bewezen door het beeld der mo derne amusementen en ze vind-cai o zoo dik wijls 1 evens pijn! Faus-t hield 'hel den verlokk en den Mephisto voor en Goethe zelf vertolkte kort voor zijn dood, dat als hij dc dagen dat hij oprecht gelukkig geweest was, bij elkaar telde, hij niet verder dan vier weken zou komen. Het aantal zelfmoorden vermeerdert procents- gewdjze veel sterker dan de wereldbevolking, meer dan driemaal zooveel. Ook op de eigen er varing van zij-n toehoorders deed de spreker c-en breedvoerig beroep: hoeveel levens pijn droegen of dragen ze zelf niet, wijl toch zeker voor hen geen uitzondering zou gemaakt zijn en hun huis alleen gebleven was zonder kruis. Levensvreugde en levenspijn 'hoe staan de katholieken daartegenover, hoe beleven zij zelf die beide zijden van het. leven? Hiermede was de spreker gekomen tot dat deel van zijn cau serie wat een openbaring zal geweest zijn voor de toehoorders en waarvoor zo an ook geko men waren. Hier toch gaf hij, moedig allen schroom terzijde stellend', een vrijen, broeden diepen blik op het intiemste wat de katholiek be zit: zijn eigen zrdeleven Er waren katholieke leerstellingen, roomsche dogma's mee gem-oeid, echter niet zooals z>e daar staan bewezen in de boeken, objectief achterhaald uit de Schriftuur en de Overlevering, maar als de imgevers en de dragers van de katholieke godsvrucht, om-ge zet dus en verwerkt tot katholieke psychologie. Wie den katholiek slechts van buiten kende, kreeg henr hier ook van binnen te zien. In do leven-s smarten ziet de katholiek deels straf voor eigen zonde Deze gedachte werkte de spreker uit en het leek wel ©en gewetens-on derzoek, waarbij de zonde telkens zichzelf straf te, hier bijv. door een ongelukkig huwelijk, daar d-cor ziolcte, armoede, tegenspoed enz. Dit alles verdraagt de katholiek geduldig om boete te doen. Al het andere beschouwt hij als behooren de bdj de proef die het leven hem ie om den hemel te winnen. En daarin ziet hij niets wat nnet volslagen redelijk zou zijn. God heeft een hemel met eeuwige zaligheid gemaakt. d-cch wenscht daar geen nulliteiten, alleen maar -men schen die er voor voelen en er het noodi'ge voor over hebben. Hij geeft hun daartoe een hart om te -minnen, een wil om te handelen en een ver stand om hun plicht te kennen. Ate God nu den mensch beproeft, doet Hij wat goede ouders doen met hun kinderen om te zien wat er in zit en ze tot voortgaan op het goede pad te sterken. Ziedaar hoe oen katholiek zijn levensleed be schouwt en verdraagt. Voor de rest doet hij sterk ja geweldig aan levensvreugde! Dit mogen anderen opvatten als iin strijd met den godsdienst, die als meest spre iend'symbool overal uitdraagt het kruis met den gefolterden Christus: wie d-ieper erop in gaat. begrijpt de katholieke vreugde wel, en ooi dat katholieken graag samengaan'en samenzijn, juist om van die vreugde heter en meer te ge nieten. Zij ontspringt aan drie bronnen. Eer stens aan de absolute, onwrikbare zekerheid die de katholiek heeft bet ware geloof te bezitten en waardoor zelfs het kleinste greintje onrust en twijfel betreffende de levensvragen uit zijn. hart ver-bann-Qn blijft Een tweede, nooit ver drogende bron. van levensvreugde bezit hij im de sacramenten, wier gebruik hem het gevoelen geven dat hij door het leven heenwandelt aan Gods hand. Lang stond spreker stil bij do uit werking op een katholieke ziel van het sacra ment der biecht en van de communie. Hij sprak uit zijn hart, zijn p-riester-hart e,n met eerbied werd er naar geluisterd. Eindelijk steunt dè ka tholieke vreugde op het dogma, dat den mensch na een leven van voile plichtsbetrachting oen eeuwige zaligheid te wachten staat. Spreker -besloot zijn causerie met zijn toe hoorders too te wensch-ende vervulling, ook voor hen, van den wensch van Christus aangaande de volmaakte vreugde. VOORSCHOTEN. Personalia. Te 's Gra-venrhage slaagde voor het examen Fra-nsch L. O. Mej. J. v. d. Werf, alhier. WASSENAAR. Personalia. Te 'e Gravenhage slaagde vor het examen Engelsch L.O. Mej. B. A. EÜOik, alhier. WOERDEN. Gemeenteraad. (Vervolg). Punt 11. Wijziging verordening H. 0. B. en W. hebben in deze geen voorstel. De min-derkeid van de commissie voor do financiën wehsclit handhaving van den gezinsaftrek. Dc meerder heid der Gom-m. wil dit wijzigen en den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud voor het ge zinshoofd brengen op 700,en voor onge huwde h-uisgenooten op 400. Do heer Smit zegt, dat, nu de commissie van financiën het vorig voorstel van B. en W. beeft afgewezen, er niets anders overblijft van het voorstel van ©preker: de aftrek voor -ongchuwden op 400, hoofd van het gezin 700 en voor ongchuwden en in kosthuizen verblijvende 500. De rijks ontvanger, die zoo onbillijk is, om degenen, die kost en inwoning genieten op 500 te schatten in plaats v-an -Q 325, zooals bü dc ongevallen GEMEENTELIJKE AASiKQNOIGlM B. en W. van Lei-den brengen ter meene kennis <Lat door lien vergannin verleend aan de N.V. Banketfabriek Bij" en rechtverkrijgenden tot uit brei- der koekfabriek „De Bij" in het pe, kadastraal bekend Sectie M. No. de Roomburgerlaan. B. en W. van Leiden gezien het V&1 van J. van den Berg om vergunning het oprichten van een wasehinrichtim het perceel Hoefstraat No. 73, kadaej bekend Sectie E No. 1496, in welke im ting zal worden geplaatst een electron van 5 pk. voor het aandrijven van w-aschmachine en een centrifuge. G( bij dezen kennis aan liet publiek, dal noemd verzoek met de bijlagen op d« pretoria dezer gemeente ter visie is: alsmede dat op Zaterdag 26 Augu a.s. 5s voormiddags te half elf uren, 0p| Raadhuis gelegenheid zal worden g, ven om bezwaren tegen dit verzoek is brengen, terwijl zij,, er de aandacht op tigen, dat- niet tot beroep gerechtigd - zij, die niet overeenkomstig art. 7 der darwet voor het gemeentebestuur of tijuer leden zijn verschenen, ten ei- hunne bezwaren mondeling toe te lick KATHOLIEKE AGENDA LEIDEN. Maandag Mannencongregatie H. Familie Père", te 8 uur. Stof: Vragcnbus Sacrament de-s Altaars en -de over! ring. Apothekers die tot en niet Zondag Maandagmorgen eiken nacht en des Zond geopend zi.jn: P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 80], Herdingh en Blanken, Hoogewoerd T»502. Do apotheek van het Ziekenfonds Hulp der Menscbheid is steeds gcop Van Zaterdagavond 8 uur tot Maani morgen 8 uur nemen de volgende huisat den dienst waar: Dr. Duffel?. Rapenburg 49, Tel. 970. Dr. Kist, RembraDcltstr. 21, Tel. 1202. Dr. Rassers, Rapenburg 47, Tel. 1469. Dr. v. Voorfhuijsen. Heerengracbt^ 3S. T«1 I elegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen veriicbtïn den m. van 12 Aug. 1922, medegedeeld dooit Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerstand: 768.2 Renn„ Laagste Barometerstand: 74-5.7 Vestmai Verwachting tot den avond van 13 A Meest matige Zuidelijke tot Westelijken zwaarbewolkt tot betrokken, waarscliijt eenige regea, iets warmer. wet, put deze onhi-I1ijkhe-id uit de bestaande! ordening. D.e heer De K-ruif vindt vooral motief door don heer Smit genoemd van deci ontvanger, wijziging gewensc-ht Een beogen ztnsaftrek dan 700 zou door Ged. Staten worden goedgekeurd. De heer Hofman heelt als lid van de C van F medegewerkt en ■dat d-e Raa-d mede zal werken dat "WoCrdfi deze geen unicum meer is. De beer Zon klaart dat Woerden met deze bei a.s tinei geen unicum is. Spre-ker noemt besluiten 19051912. Ook de Gemeenteslem schreef tor-tijd hierover reeds. Spreker doet een lus* voor,-del om den aftrék voor ongchuwden 1 het gezin te brengen op 500 en voor de ii gezin wonende op 350 Hiermede komt weder aan een andere onbillijkheid tegerafi heer Smit betoogt dat men van kwaad lol komt; vooral voor d-e dienatboden wordt slechter. Do heer De Kruif bestrijdt het Zon; we hebben hier steeds een lastig fl gehad; laten we hier maar eens mede ht? Wetb. Engel verdedigt breedvoerig liet st pu-nt der minderheid van de commissie re nanciën. Deze zaak is -al twee jaar oud. d-ëinieuwe rijksregeling, die het levensondcrl -op 520 bepaalt, wordt een persoon, die kost en inwoning werkt reeds aangedi Wanneer men zijn kinderen, om hef gezinde lasten, alleen voor de kost laat werken mer. zelfs een vrij hoog bedrag bete-sting len. In andere provincies is deze grens I Er is veel gesproken oen degenen, die Ic m belast zijn, te ontlasten. Tn navolging tbj Rijk kunnen nu rle aftr. voor personen in et l' verdiensten op ƒ,500 bepaahl worden voord los-tingplieMige beneden 809. inkomen, heeft da-n nog grensgevallen daar zal men last mee hebben. Wanneer men nu de gf'; vallen gaat uitbreiden is men in de richting o>m dcu kleinen verdiensten 'n 1 lijken aftrok te geven. Daarom kan .sprek met een aftrek van 400 moegaan. omdyl' door juist de kleine inkom ens honger worden dan door het vorige voorstel van W. Personen, die alleen voor hos» en inw« wericen betalen bij het -voorstel C v. F I Bp het vorig voorstel van B. en W. CO Spreker bewijst d'"-t verder door meerdere heelden. Al waren wij met ons belasting een unicum in den lande: daarom is dit niet het slechtst Spreker zegt, dal hc! het belastingstelsel precies gaat als met l''1 nigin-g. Allen willen we het, doch om liet e voeren zijn we allen verdeeld. Voor een waar door'de kinderen een behoorlijk ink/ binnen komt, is een gezamenlijke aftrek leng. Ook in verhand met de waarde van gezinsleven is spre-ker voor gezmoafirrt- Voorzitter verklaart zich voor het coaiP; v-oorstel.. De heer Smits zegt, dat "Welti® Engel de zaken verkeert voorstelt en ff •orohten draait. De heer Hofman verklaart wethouder Engel thans heel artrler.s preekt in de commissievergadering. De heer finaal -omgedraaid. In do e-ommissie-vergaf heeft hij alleen verklaard niet te wilier sv- voor den dwang. Wol bon dor Engel heeft i' commissie verklaard, logon haar voorste' De fi-nesae heeft spreker daar nfet zon werkt als hier, van zijn beginsel is spreker duimbreed afgeweken. De Voorzitter en (k* De Kruif"vork,laren, dat d-e heer Engel uk'1 etandpun-t as veranderd. De heer Snel ac Sioorslcl Smits [het be&t-e, ;Spreker bepk$'

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2