aan. zioli onvcrwijkl voor het lidmaat schap aan te melden. Het secretariaat ■van den Bond is gevestigd: Bloemgracht 16, Zaandam. Men schrijft ons uit Leimuiden: Zondagmiddag had onder groote belang stelling d-e eindfinalc plaals in klasse A der propagandawed'strijdcn, uitgeschreven door de voetbalver. Sparta". Circa 1 uur was Wilskracht I aanwezig, doch al spoe dig bleek haar tegenstander Zwaluwen I niet op te komen, waardoor Wilskracht I gemakkelijk winnaar werd van den 3den prijs. Ongeveer 330 uur blaast scheids rechter v. d. Bosch Rood-Wit ISparta I binnen de lijnen, o-m elkaar te bekampen voor fslen en 2den prijs. Sparta wint den toss en kiest voor den wind te spelen. Al spoedig zaten de Spartanen, voor Rood- Wit's doel, doch de verdediging was daar uilstekenfd. Rust brak aan zonder dat er gedc'elpunt werd. Na oe rust werd van beide zijden vurig spel geleverd; ook de keeper van Sparta bleek op zijn post te zijn. Het-scheen, dat het einde aan zou breken met gelijk spel. toen plotseling oen schot op Sparta's doel gelost werd, hetwelk de keeper niet vlug kon wegwer ken, daar hij het laatste kwartier geblos- suurd werd. De overwinning was voor R-ood-Wrf, zoodat het einde kwam met 10. Ondanks dat Rood-Wit I kampioen zijner klasse is van den G. V. B., dus heel wal hooger staat dan Sparta T, hebben de Spartanen zich kranig gehouden. Na af loop Öer wedstrijden had de prijsuitdee- ling plaats. Klasse A Rood-Wit I lste pr., Sparta I 2de pr., Wilskracht I 3de pr., Zwaluwen I 4de pr. Klasse B: Rood-Wit TI lste pr.. S.P.C. 2de pr., R.V.C. 3de pr., L.V.V. TT 4de pr. De voetbalvereeniging „Sparta", kan met genoegen terug zien op hare propagandawedstrijden; deze zijn schitterend geslaagd. We 'nopen nog menigmaal zulke wedstrijden 'van haar in <Je toekomst te zien, want ontspanning doch in gepasten vorm (denk daarom Spartanen) wenschen dorpsbewoners ook. WATERPOLO. L.Z.C. kampioen 3c klasse. Gisteravond werd in de gemeentelijke swemin richting aan den Hooge Rijndijk de laatste wedstrijd voor de kampioens competitie 3e klaöse gespeeld, voor zoo ver het Westen betreft. De L. Z. C. won dezen strijd, zoodat. zij den titel verover de, doch niet definitief, tiaar nog een wed strijd gespeeld moet worden tegen de der de klasse kampioen in het Oosten, n.l. het „Zwarte Water" te Zwolle. Hoewel the oretisch het kampioenschap dus nog ge mist kan worden, is het pracfisch reeds behaald, wijl in het Oosten* geen tweede klasse-competitie beslaat en het ,.Z,W." dus telkens naar het Westen zou moeten komen ei^ de tegenpartij naar Zwolle. Ts de wedstrijd tegen het „Z.W." gewonnen, dan volgt alleen nog de wedstrijd okn de promotie tegen TJ II. De wedstrijd van gisteravond is een fraaie overwinning geworden voor c*e L. Z. C., wellicht eenigszins tengevolge van de onvolledigheid van de S. Z. C., die Mey boorn en Bongers miste, waarvoor Prevoo en Theo Kareng invielen. Bij het begin dacht men aanvankelijk aan een tame lijk vrij gelijk spel, doch al spoedig bleek, dat de ihvallers hun eerste krachten ont plooiden, zoodat zij later niets meer pres teerden, hetgeen tengevolge had, dat de anderen zich te veel gaven, zoo zelfs: dat een hunner door scheidsrechter de Haaf urt A'dam het water werd uitgezonden. Niettemin verdient de Schiedamsche keeper Jan Kar es zeker een woord van k)f voor zijn goed spel. Verschillende ge vaarlijke en lang niet gemakkelijke scho ten heeft hij uit zijn doel geweerd. Bij de Leidenaairs blonk Jan Elzinga weer uit., door zijn fijn berekend, tactisch en vastberaden 8pel. Aan hem komt zeker voor een groot deel de eer van de over winning toe. Hij nam de drie eerste pun ten voor zijn rekening. Als begohnen wordt is de bal voor do S.Z.C. en Plooy lost al dadelijk een schot, dat door de Josson worcltt gekeerd. De Leidfeche aanval, die gemakkelijk een punt had kunnen 'opleveren, wordt afge floten. De bal belandt' bij Jurgens, die opzwomt en onhoudbaar inzet, waardoor de Schiedammers met 1—0 leiden. Als de bal weer wordt uitgegooid is Elzinga de eerste, hij zendt naar „Leiden", die hem retourneert en Elzinga maakt gelijk. Ver schillende aanvallen van weerszijden vol gen zonder resultaat. Segaar en Buys schieten ieder een keer over het doel, dan geeft Segaar weer een mooie kans aan Elzinga, die kalm het tweede doelpunt maakt. Dan komt de rust. De ingooi na <te rust is voor Segaar, die aan Buys geeft en deze op zijn beurt aan Elzinga: het tierde dtielpunt is gemaakt. Dan wordt bij een aanvall der S.Z.C. een hunner ach ter de lijn gezonden en Segaar is vrij. Een genomen corner voor L.Z.C. mist doel; tie la Court bemachtigt echter den bal, hij geeft aan Segaar en deze brengt den stand op 41. Even daarna maakt Buvs bet 5e doelpunt, waarmede het einde i kwam. ATHLETIEK. Olympisch Comité. Hot Ned. Olympisch Comité heeft op 16, 17 en 18 Augustus a_e. wederom vijf-kampen voor offi cieren van land- en zeemacht georganiseerd die ditmaal te Amersfoort zullen worden gehouden. Op het programma komen voor de nummers schieten (geweer en revolver), schermen, hand granaatworpen en veldloop. LUCHTVAART. don drassigen grond sloeg do machine oenige malen over den kop, De aviateur kwam wond'cr genoeg met den schrik vrij Nieuwe Fokkcrvliegtuigen voor de K L.Al. De K. L. M. heeft ecnigen tijd geleden twee verkeersvliegtuigen bij de Fokker fabriek besteld, die dezer dagen zijn af geleverd en in hun proefvluchten bewe zen hebben te voldoen aan de lnm gestel de eischen, wat betreft laadvermogen, snelheid, aanloop bij vertrek en uitloop bij landing. Het zijn de bekende Fokker-eendek kers, zooals de K. L. M. er reeds 10 in de vaart heeft, doch dit is een geheel nieuw type, waarmee prachtige resultaten zijn bereikt. De vliegtuigen hebben een nuttigen last van 1250 K.G. en kunnen 6 uur achtereen met 6 passagiers en bagage en 200 K.G. goederen aan boord vliegen. Voor de goe deren is een afzonderlijk ruim aange bracht. De kajuit is van de bekende ge rieflijkheid, groote leeren leunstoelen en sofa's wedke bij de K. L. M.-vlieg- tuigen zoo zeer geroemd wordt. De Rolls Royce E-agle motor trekt het vliegtuig door het luchtruim met een ge middelde snelheid van 160 K.M. per uur. Eenigen tijd geleden zijn tien dezer toe stellen geleverd aan de Duitseh-Russi- 9che Luchtreederij en hun prestaties wa ren opzienbarend: AmsterdamBeiiijn werd gevlogen in 21 uur; een toestel legde den afstand Moskou—Berlijn (1800 K.M.) in 15 uur af. De K. L. M. zal deze beid'e nieuwe vlieg tuigen op haar Londensclie lijn brengen. Door hun grootere snelheid zullen zij de reis in korter lijd kurnen volbrengen en op één dag twee vluchten kunnen uitvoe ren. Dit was tot nu toe onmogelijk, elk toestel vloog per dag éénmaal den afstand en de nieuwe vliegtuigen vervangen du,s praktisch twee der oude. Het onderhoud dezer toestellen is ook veel eenvoudiger. Bij do vroegere kon men den vleugel reeds in een kwartier tijds verwisselen, bij deze kan men ook de geheele neus van het toestel met mo tor, schroef en al er in enkele oogenblik- ken afnemen en d'oor een andere neus vervangen. De besparing aan lijd en werk loon is daardoor zeer groot. Zoo gaat de vlieg-lechniek met groote slappen voor uit en worden steeds betere resultaten, dok economische bereikt. Gemengde Berichten. Een lafte aanslag op een Broeder-Benedictijn. Maandagavond tusschen 7 en 8 üur was, naar hot „B v. N.-Bt." meldt, in don stillen kloos tertuin dor Benedictijnen gelogen aan do Bone- diotijnerstraat te Oosterhout een jonge broeder aan don arbeid. Plotseling schoten twee individuen op hem af die don niets kwaads vermoedenden kloos terling v-astgrepen en hem zonder vorm van proces mishandelden en aan een paal poogden op te hangen. In dien gruwelijken opzet zijn de onverlaten -gelukkig niet mogen slagen. Niet alleen -dat de broeder zich met inspanning van al zijn krachten tegen het sn-oode plan ver zette, maar ook schoot een broeder, die in de nabijheid eveneens aan den arbeid was, ijlings toe om het slachtoffer uit de banden van de schurken te bevrijden. De schurken wisten helaas te ontsnappen. Omtrent de drijfveer tot deze gruwelijke daad tast de justitie en politie, die spoedig met het onderzoek begonnen, nog in het duister. De abdij der Benedictijnen is tamelijk ver van de koon van het plaatsje gelegen. Uit den aard der zaak is het daar stil en rustig en is het verkeer er uiterst gering. De politie te Oosterhout zendt de volgende of ficieel e bekendmaking: Dl den avond van 7 Augustus 1922 is alhier door twee onbekende personen poging lot dood slag gepleegd. De personen waren van het vol gende signalement: Beiden pijn. 1,65 a 1,70 M. lang, pl.m. 30 jaar De eene blond en de ander donkerblond uiterlijk. Beiden een baard, alsof ze in een paar weken niet waren geschoren, de eene bl-ond e® de ander iets donkerder. Zij wa ren beiden gekleed in schamele versleten klee ding De eene had een bruin geruite jas en broek aan, dat van den ander kon niet worden opgegeven. Geen van heiden droeg een vest. De eene baxï een blauw gestreept overhemd met nogal grove strepen aan. terwijl de andere een dito overhemd droeg met iets fijner strepen. Zij hadden heiden een slappen vilten hoed op, de eene grijs- en de ander zwart. In den eenen zat 'n deuk en do andere stond bol omhoog. De eene droeg een roode zakdoek om den hals en de andere een blauw geruite. De schoenen welke zij droegen waren geheel ver sleten. Van den aangerande zijn on-lvreemd een zilveren remontoir met gouden wijzers, de uren zijn in gewone cijfers op de wijzerplaat aange bracht. Al degenen, die inlichtingen kunnen verstrek ken, wordt verzocht zich bij de politie te Oost er- bont te vervoegen. bel, dal ik' er lieuscb niet uit zien kan, wat lel j zwijn eigenlijk wil. Laat 's kijken, zei die behulpzame professor eti zette z'n bril op. Ja, ik kan u helpen. Dat zwijn ben ik zelf. i n E'en speelhol. 1 Een inspecteur v»tf .politie te Rotterdam heeft Dinsdagavond, omstreeks 11 uur, met eenige rechercheurs een inval gedaan? in een mélkealon op de Nieuwe Kalven op het vermoeden', dat daar door den eigenaar gelegenheid tot het be oefenen van hazardspel werd gegeven. Toen de politiemannen binnenkwamen, dacht de waard aanvankelijk met nieuwe bezoekers le doen te hebben Hierdoor kooi een aantal personen op heeterdoad betrapt worden. Ondanks het waar schuw ingssign aai van dien eigenaar een élec- tri-scho hel van het buffet naar een achter den salon gelegen kamer vond' men daar acht mannen bijeen, rand een tafel. Men was bezig ■met hot z.g. passiespel (een beker met dobbel- slceneri en fiohes). Een en ander, evenals een •klein bedrag aan geld, werd in beslag genomen. Do spelers en de -waard bracht men naar het politiebureau aan. de Lange Torenstraat over, w-aar tegen allen proces-verb-aafl is opgemaakt. Massafcetaeglng. Eeniige honderdien werklooze bouwvakarbei ders, ongeveer drie honderd, zijn Dinsdag te Utrecht, vóór het stadhuis te hoop geloopen en hebben daar hun toestand besproken Gevolg daarvan was dat 5 hunner het stadhuis binnen stapten en een onderhoud vroegen met Mr. J. (Te Waal Malefijt, wethouder der sociale aiange- legenhedem. Deze vroeg onmiddellijk in welk kwaliteit zij kwamen en toen zij daarop ant woordden te komen namens honderden werkloo- zen die buitan stonden te wachten, vroeg de wethouder andermaal waarom er don geen ver- tcgenwooTdigers van de vakvereenigingen kwa men. diaar dat de behoorlijke weg voor onder handelingen was. „Och ia". antwoordden do mannen, ,.dne be sturen, <Jjo hebben ons al zoo veel boloofd, maar. wat is er allemaal van gekomen? Neen, daar schieten we niets mee op, we zullen het nu zelf wel opknappen." Daarna legden ze htftine Wachten bloot, die hierop neerkwamen, dat do gemeente heelemaal geen haast maakte met de werkverschaffing. Toch neemt de werkloosheid, vooral in de bouw takken, overhand toe Waarom, vroegen de man nen, wordt er nu eindelijk niet eens begonnen met den woningbouw aan 't Ondiep? Daar had de Raad imm gts reeds toe beslot én. Bovendien werden o.a. hij dc verbouwingen bij de gasfabriek mannen van buiten de stad to werk gesteld, terwijl er te Utrecht honderden werkl-oos rondliepen. De wethouder verzekerde een en ander te zul len onderzoeken en to zullen doen. wat moge lijk is. Tenslotte vroeg hij den mannen, hoe het kwam dat ze daar eensklaps in zoo'n groote massa le zaam waren geloop en? „Ja. mijnheer, zei-de de woordvoerder (een van den modernen bond") dat is iels spontaans en we voelden, daf we iets doen moesten, daar de nood stijgende Me:" Nadat do afgevaardigden den wachtenden hadden meegedeeld hoe het verloop van het onderhoud was geweest, ging de menigte lang zaam en rustig uiteen. „MsbcL" Langs de grens. De Belgische bezetting loont de laatste dagen vcoral oen bijzondere activiteit in het opsporen en aanhouden van Hollanders, die geen passen hebben. Het aantal Hollanders dat de laatste da gen in Aken. Koh-1 scheid. Richterich, Herzogen- rath is aangehouden, is legio. De boelen v-ariee- ren van 10001300 Mark en bovendien nog 50 cent of 1 guldein Bollandsch geld 't Standpunt der Belgen is: boter bij de visch Wie niet d'rect betaalt, wordt mee naar de wacht genomen. Fa milieleden zorgen veelal, dat de boete betaald wordt, anders 4 dagen brommen. Ontsporing. Dinsdagavond is te Oosterbeék een train van de Oester Stoomtramanaatschappij ontspoord. De locomotief, een personenrijtuig en een goederen wagen liepen uit de rails en de locomotief viel om De machinist moest uit de machine bevrijd worden; hij is er echter met een kilrine verwon ding afgekomen. Verder heeft -niemand: eenag letsel gekregen. Mctoronciluk. Te Barneveld is op den W ■«ss-el-schenweg dé landbouwer C J., wonende in Essen, door een motorrijder aangereden, waardoor hij ernstige hoofdwonden bekwam en bewusteloos hij be- woners moest word'-n ingedragen. De motor rijder ging zelf geneeskundige hulp halen en was dadelijk bereid alle onkosten, voortvloeien de uit het ongeluk, te vergoeden. 0. a. werd een nieuwe fiet-s, waarop C. J. zat, vernield, die ook door den motorrijder wordt betaald. Boven dien stopte hij den gewende 20 in zijn vest jeszak. Diefstal. W. P., wonende in de de -Heemsiraat in Ben Haag, heeft aangifte gedaan van diefstal van rivim 500 uit een ijzeren geldkistje. Verdronken. Te Spék-holzerherde verdronk i® een knip water achter de woning het tweejarig doch tertje van de familie BecboMz. Ernstige val. Te Ose is de oppenman P., werkzaam aan die fabriek der firma v, d. Bergh. van een 8 i-jonnen. Het oud-Kamerlid voor Antwerpen is, zooals men weet, onmiddellijk na de ontbin ding der vorige Kaan er aangehouden, zoodat de militaire justitie geen last had van de parlemen taire onschendbaarheid. Hij wordt beschuldigd de leider geweest te zijn van een anti-Belgisch e organisatie aan h-et IJzerfront, en, nadat hij krijgsgevangen gemaakt was, allerlei imMcbitiin- gen over de stemming aan het Belgische front aan de Duitscbe legeroverheid verschaft te heb ben. Be beschuldiging steunt daarbij op een aan tal Duitsche documenten, die door Rudiger in zijn bekende hoek over het activisme medege deeld zijn. Rudiger was zelf krijgsgevangene en had een post van tolk gekregen in een der kam pen. Hij beweert op een of andere wijze in het bezit gekomen te zijn van die documenten, waar onder een verslag oveT wat de Benckelaere on middellijk na zijn gevangenneming medegedeeld heeft het voornaamste is. Er zijn voor dit proces niet minder dan 194 getuigen opgeroepen: 89 a charge en 105 a décharge. Onder deze laatsten telt men ver scheidene ministers van het Belgische kabinet in Havre: de Brougueville, Helleputte, Pouület en zelfs den minister van oorlog de Ceuninck. Als verdedigers treden op de advocaten Van Dieren, Deswarte en Picard. De keclo eerste zitting werd ingenomen door lezing van do akte van beschuldiging. Deze schijnt in hoofdzaak een résumé te zijn van Rudiger's boek. De activistische beweging in haar geheel wordt zeer uitvoerig geschetst De lezing bad reeds meer dan een uur geduurd, toen. men voor het eerst den naam van De Benckelaere te hooren kreeg. Aan het slot werd de akte als volgt geresu meerde ,,1. Op hel Belgische front heeft ot een ge heime beweging bestaan, die tusschen de solda ten een ailgemeene geest van ontevredenheid en ■opstand tegen de Tegeering en de legeroverbeid trachten te verwekken heeft „2. De geheime onderneming heeft propaganda gevoerd voor bet overloopen, en heeft zélf over- lcoper8 naar den vijand gezonden, met op- dTacht alles in het werk te stellen om het Bel gisch leger of een aoo-groot mogelijk gedeelte daarvan te doen insluiten en gevangen nemen; „3. Bie overloopCTS-afgezanten der Frontpartij hebben gewichtige militaire -inlichtingen aan den vijand overgeleverd; zij hehlien de politieke be langen en ondernemingen van' den vijand' in het bezette gebied, op de meest effectieve en actieve wijze ondersteund, met, door pen en woord, de meest hatelijke propaganda 1e voeren tegen de Belgische regeering en krijgsoverheid; daarbij hebben zij nog de militaire belangen en plannen van den vijand gediend, door het opstellen van geschriften, die de Duifschers zich gelasten tot in do FV'gische fr on stéil in gen te .doen uitwer pen, geschriften die berekend waren om onze soldaten tot opstand en tot overloopen te drij ven. Ia dit alles hebben zij de bun opgelegde zen» ding uitgevoerd; „4. Be BeuckclaeTe was de hoofdleider vam geheel die onderneming." In d-e tweede zitting hield Do Benckelaere een belangrijke zelfverdediging, terwijl het verhoor van de getuigen a charge over het algemeen een goeden indruk verwekte. Do ramp te Swatow. 50000 menschen omgekomen. Naar de „Times" verneemt, bedraagt, volgens de laatste berichten met betrekking tot den typhoon, die de stad Swatow verwoestte, het aantal dood-en aldaar en in de omgeving, onge veer 50,000. Geheel Swatow en zes andere steden zijn verwoest. Tc Hongkong is een fonds ten bate van de slachtoffers bijeengebracht door Engelsclie en Cbineesche organisaties, en de regeering te H-onkong heeft onmiddellijk na ontvangst van de eersto berichten gekl cn levensmiddelen ge zonden. Britsche en Japansohe stoomschepen brengen levensmiddelen naar Swalow. Later wordt gemeld, dat de delta van do Han- rivier, waar de ramp plaats had, ongeveer der tig mijl lang is en talrijke dicht bevolkte steden bevat. Swatow heeft 61,000 inwoners; Ampow da^ zes mijl verder naar het binnenland ligt. 150,000: terwijl dc slad Ghao-Ghow, die bij het begin der delta ligt, 400,000 inwoner-, heeft. Hevige aardschok in Zuid-Griekenland. Ginlerenmorgen om 5 uur is te Athene een hevige aardschok waargenomen, welke vooraf gegaan werd door een onderaardsch gerommel. De schok was vooral hevig in de steden Metihana en Poros. Verscheidene huizen zijn daar ingestort. Tal van inwoners dezer steden werden door een paniek bevangen en vluchtten naar Piraeus. He» noodweer in Engeland. Gedurende de laatste dagen, sinds Zondag, staat Engeland van Noord tot Zuid in het tee- ken der regenbuien. In vele districten hebben, gelijk reeds gemeld, ernstige overstroom ingen plaats, waardoor aan den oogst enorme sobade is aangericht. Als een bewijs, welke hoeveelheden water zijn neergevallen, wijst de „Evening News" er op, •dat alleen in .Sheffield zorrdvloedacbtige regen- •buien 13 mitlioem tem regenwater over de stad deden neerkomen. In het geheele district wordt de neergeplaste regen, op 30 milJioen ton geschat of 420 ton per acre (40,5 aar). De stad Slongh nabij Windsor werd boven dien door een wervelwind bezocht. De pannen der daken en de takken der boomen werden af gerukt en in alle richtingen geslingerd. Een hittegolf. Sedert weken reeds gaat Japan en bel achter land van. Noord-Ghina gebukt onder een hitte golf. De temperatuur is meer dan 100 gr. F.'in de schaduw; terwijl verscheidene dagen te Tientsin en Peking 115 gr. is geregistreerd. Tal- lo-oze gevallen van bezwijming en geestelijke storing kwamen voor in Japan, waar vele fa brieken wc-gens de hitte het werk hebben stop gezet. Jacht c-p een Britsch sniokkelschip. De „New York Times" meldt, dat een vroeger torpedojager, die tot taak heeft het smokkelen van sterken drank in de nabijheid van New York tegen te gaan, Vrijdagmorgen gewapend is uitgevaren met orders om den Britschen schoener „Minnie Wallace'*, in of buiten de territoriale aan te houden. De autoriteiten be weren, dat zij in. hel bezit zijn van bewijzen, dot de Minnie Wallace'' honderd vaten whisky aan smokkelaars heeft verkocht, die Zondagavond werden gearresteerd, toen zij poogden de whisky aan land te brengen. Intusschen zijn van deze honderd vaten, na overhandiging..aam dc politic 56 verdwenen. Volgens William Sanders,- plaat» vervangend verificateur van de haven van New York zou de regeering besloten zijn. om, iiige. vol de „Minnde Wallace" op de open zee werd aangehouden, ©en uitspraak uit te lokken, die zou uitwijzen of op ©en schip ad of niet beslag mag worden gelegd, wanneer kan worden be wezen, dat bet wordt gebruikt om de wetten der, Vereenigde Staten te overtreden. Zooals men weet, hebben de Vereenigde Sta ten, sedert de aanneming van de drankwetten,, gepoogd het doorzoekingsrecht tot builen db driemijlsgirans dor territoriale wateren uit te breiden. Het is bekend dat Britsche. en andere „ruim-runners" op twaalf tot vijftien mijl onder die kust Wijven en hun ladingen aan kleine, op avontuur varende Amerikaanse he schepen afle- veren, die als regel aan de drankblokkade ont glippen. In Maart van diit jaar kondigde de procureur-generaal als „test-case" een proces aan tegen den Britschen schoener „Grace amd Ruby", die te Boston als dranksmokkelaar was aangehouden In dit geval werd echter beweerd dat ofschoon de schoener, toen hij werd aange houden, vier mijl van de kust was, een groot deel van dien ©terken drank in zijn eigen kleine booten aan land had gebracht. Be vorige maand heeft, zooals men weet, de regeeriog der V. S. aan Brittanarië ©en nota. ge richt, welko samenwerking voorstelde tot het nemen van maatregelen om den invoer van ster ken drank uit de Britsche bezittingen tegen te gaan, doch de Britsche regeering heeft daarop n-og niet geantwoord. Aanslag op een zuster. Toen de 60-jarigo liefdezuster Stanislas op- den weg van Camarès naar Moulin-Mage liep, werd zij staande gehouden, door een individu, diat haar met een mes bedreigde en om geld vroeg. Do moedige zuster greep den aanrander bij die polsen en wist hem zooveel ontzag in te boezemen, dot hij op de vlucht ging. Zuster Sta- mislas is de zuster van Mgr. Gely. bissehopi van Mende. De vermoedelijke dader werd later gearres teerd. f Een trogedie op het sportveld. Gisteren beeft tijdens een sportwedstrijd te Alderscbot, een jongmensch, genaamd Warren, een meisje, imet name Ada Field, doodgeschoten en daarna zelfmoord gepleegd. Warren, een bankemployé, kwam achter miss Ficild en haar verloofde, een zekeren Reimers, die op de voorste rij zaten staan en begon om- aangename opmerkingen te maken. Een toe schouwer wees hem terecht, zeggende, dat het sportveld niet d« plaats was om er een ruzietjö te beginnen. Warren trok daarop een revolver, zette ze in miss Field's nek en vuurde en zot la daarna den loop tegen zijn eigen gezicht en vuurde nog eens. Warren was enkele maanden lang met miss Fields verloofd geweest. Miss Field zou dezer dagen met P.oimérs in het hu welijk zijn getreden. De oom in Amerika. Bet echtpaar Gailez Ni-sol van P at u rag es-les- Mons in België ontving eenige weken geleden een aangeleekenden brief van een notaris In een' stadje in Canada. In dit schrijven werd dezen braven .lieden meegedeeld, dat een oom del vrouw daar gestorven was en hun zijn nalaten* schap, die op 137 millioen francs geschat wordf had vermaakt. De man was een arme mijnwerker en dé vrouw werkte hard mede om de hongerige ma gen van negen kinderen te vullen. Zij kwamen kijken. Te Birmingham, in den Amerikaanschen staat Alabama, heeft zich op de werkplaatsen van den Louisville en Nashville Spoorweg een aardig voorval voorgedaan. Er waren reeds eenige malen relletjes voor-, gekomen en toen de politie dezer dagen bij de werkplaatsen kwam, vond ze er 250 mannen, vrouwen en kinderen, die allemaal met stokken waren gewapend. Een werklieden trein met werk willigen was op komst. „Wat ie er aan de hand, jongens?" vroeg df( politiechef. „Nou", zei een der mannen, „we zijn zoo, maar eens naar het voorbijrijden van den treia komen kijken." „Welaan, d&t treft", zei do chef. „Wij komen!' ook eens kijken." En er gebeurde natuurlijk niets! Burgerlijke Stemh LEIDEN. 8 Augustus. Geboren: Maria Johanna d. van J. B. van Berkel en J. C. Versteeg Cornelia Trijntje d. van J. Bogaarde en C. T. Breebaart, Henrxdfl Pieter z. van P. C. ter Weer en J. M. Selier -* Johannee Willem z. van L* D. de Wekker en W, F. Tendeloo Jacoba Wilhelmina d. van J, Mars er. W. Brak Johanna Madia d. van Anneez© en K. W. Drenth. Ondertrouwd: J. Overduin jm. 24 j. etf J. P. Peereboom jd. 23 j. B. J. Akkerman jm, 26 j. en H. Gestman jd'. 25 j. Stoomvaartberichten. STV. MIJ. NEDERLAND BILLITON, uifcr., vertr. 8 Aug. van Port Said. JAN PIETERSZ. COEN, uit-r., vertr. 6 Aug. van Southampton. u KOM NED STB- MIJ. Ij IRIS arr. 8 Aug. te Oaddx. PLUTO arr. 8 Aug. te Bordeaux. i RHEA vertr. 6 Aug. v. Smyrna. 'j HOLLAND AMERIKA LIJN. BLIJDENDIJK arr. 9 Aug. te Botter* MAASDAM arr. 7 Aug. to Santander. ROTTERDAM vertr. 9 Aug. v. Rotterd. RIJNDAM arr. 9 Aug. te Rotterdam. WARSWAZA arr. 8 Aug. te Danzig. HOL LAND-AUSTRAL IE L1-IN BINTANG vertr. 8 Aug. v. Hamburg. TOSARI vertr. 8 Aug. v. Breinen. HOLLAND-BRSTSCH-INDIE LIJN. RADJA, thuisrvertr. 7 Aug. van O lombo. R0TTFRDAM5CKE LL0YP. PATRIA, uit-r., vertr. 8 Aug. vaai Mar seille. STOGMV MIJ. OCEAAN. GLAUCUS vertr. 3 Aug. van SliangM* Noodlanding. Dinsdagmiddag 2 uur daalde naibij Vee- .ncndaal wegens een defect aan den. motor een Spijkermaohine 0 21, bestuurd door •den marine-lui'fenant 2-1 klasse J. A. Gouw ftp _weg van Den Helder naar Ede. Wegens De voorstellingen van een physio-telcpaat en magnetiseur verbeden. Op groote aanplakbiljetten en per advertentie im die dagbladen was bekend gemaakt, dat die physio-telepaat en magnetiseur „prof." H. Spoelstra gisterenavond en enkele volgende avonden een séance zou geven in een zaal van het Pal-eis voor Volksvlijt te Amsterdam. Toen echter gisterenavond het publiek aan den ingang van do zaal verscheen, werd meege deeld, dat do séance niet kon plaats hebben, om dat do burgemeester van Amsterdam de ver- eischte vergunning voor het houden van de voorstelling heeft geweigerd. Daf zwijn ben ik. Dezer dagen Hop, aldus lezen we in do „Post van Holland", de hek en-de prof. dir. M. J. v. d Meer, hoogleeraar in het Neder!and-sch te Frankfort a M., even op in liet bureau van de N-ed-erlandsche Kamer van Koophandel in Frankfort Daar zat een secretaris te zweet en op een volkomen onleesbaar document. Ach, professor, riep do arme, kunt u missv-kien even helpen? Hier heb ik een zoo onleesbaar gekrab M. hoogen steiger gevallen. Hij werd meer dan levend opgenomen De laatste H. H. Sacra menten zijn hem toegediend. Brand. Door onbekende oorzaak as te Gel drop het woonhuis en de schuur van J. D. op het Hout afgebrand. Een canard? De bakker L. te Zuid-Beierland opende dezer dagen een eendenei, waaruit tot zijn groote ver bazing een ander ei "te voorschijn kwam, dat volkomen g-aaf en omsebaald was. Een zeehond in Noord-Brabanf. In het Wilhelmioakanaa'l onder Oo&terhout is door den sluiswachter een jonge zeehond gevangen. BuitenSandsche Berichten- Een groot politiek proces te Brussel. Zaterdag is de beh an doling van het proces de Beuckelaere voor den krijgsraad to Brussel

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 4