Uit de Omgeving. R.H.W. LIMONADES «flê hij niet doen moeitt, zelfs al was er seen tekort ontstaan. In dat geval waren do feilen alleen niet aan het daglicht gekomen. De manier, waarop de bekl. met het is omgesprongen, n-oemt 6pr. allerzonderlingst, vc-oral wat betreft het koopen van schilderijen en antiquiteiten. Do beklaagde speelde mooi weer ran ander mans geld. In Pulchri Studio speelde hij voor een maocenas. Dat is natuurlijk heel nobel, al thans als men het self betalen kan. Spreker releveert do verschillende uitgaven, die de bekl. gedaan heeft en die ter terechtzitting vast zijn tomen te 6taan. "Wat de bedriegelijko bankbreuk betreft, wijst •pr. in verband met de mededeeling van den beW., dat hij het geld van de Fransche Bank alleen opvroeg om naar Holland te brengen, er op dat men per cheque dit evengoed had kun nen doen. Dit heeft bekl. als bankier wel gewe ten Zijn verhaal is dan ook onaannemelijk. De beklaagde heeft een zware straf verdiend. Hij heeft feiten gepleegd, die van een bankier niet geduld kunnen worden, te meer waar alles zoo falikamt is misgéloopen. Buitendien is hij zoo lichtzinnig mogelijk met de geldon omge sprongen De manier, waarop dit gebeurd is, kan onmogelijk goed gepraat worden. Zeer ernstig is, dat 1 ij de laatste 3 wdken nog grooto somman heeft opgenomen. De Officier wijst er op, dat er meerdere der gelijke feiten in de laciste jaTen gepleegd "zijn. Beklaagde zal dus ook daarom een zware straf moeten hebben', opdat anderen er een les uit kunnen putten. Eisch: vier jaren gevangenis- etraf. Land- en Tuinbouw. .WAT IEDERE MAAND TE DOEN ii. GEEFT. IIlSÏ i (le helft Augustus). Nadruk verboden. Augustus: Oogstmaand. Wan neer we niet letten op bet geen in Augus tus zelf zal zijn te oogsten, maar ook, naar thans de vooruitzichten zijn, straks, dan mogen we Augustus, zoo als ze inzet, alleszins loven. Wat is de stand der verschillende gewassen anders dan we enkele weken geleden konden ver wachten 1 De droogte periode scheen te zullen voortduren en allen groei te fnui ken. Regenbui na regenbui brachten ech ter verkwikking en nieuwen groei, zoo dat 4e moed bij den landbouwer-veehouder is herleefd. In deze maand wordt aange vangen met het oogsten van tarwe en haver, boonen en van boekweit. De vorige maand gaven we een antwoord op de vraag: Wanneer graan maaien? Na het maaien komt het drogen, 't Graan zij bij het maaien zoo mogelijk volkomen droog. De schooven make men niet te dik, zij drogen dan langzamer. In 't algemeen is het niet aan te raden de schooven, zoo als wel gebeurt, een paar dagen te laten liggen, in ieder geval zette men ze zoo- dra mogelijk weer overeind. De wijze van binden is niet overal gelijk, integendeel zeer verschillend. Zooals men 't in het Noorden van Groningen, op het „Hooge- land" doet, komt ons aanbevelenswaardig voor. Men bindt daar met één band: uit het binnenste van de schoof of garf neemt men een handvol van de stoppeleinden der halmen, deelt die in helften, wélke naar weerszijden om 'het midden der gaTi wordt geslagen. Hierbij blijven de aren op de plaats, men heeft geen zt ad verlies en werkt, aldus vlug. In den tuin. Wat kan men in den grond, die vrij kjomt, nog zaaien? Met succes: veldsla, herfstrapen, winterspinazie. We kunnen het ook nog probeeren met: kropsla en wor teltjes. Zaai de spinazie (rond rood!) niet te dik, komt ze te dik op, dan is uit dunnen noodzakelijk. Veldsla kan wat dik ker gezaaid worden. Beiden moeten voeh- tigen grond hebben; is de grond uitge droogd, dan dus diep omspitten, en het bod gieten. Van de winterspinazie kan men in den a.s. winter eten en ook nog in 't voorjaar, als ze weer uitloopt. Indien ge nog worteltjes w-ilt zaaien, haast u dan, blijven ze in den nerst.nog te klein voor 't gebruik, dek dan het "bed met loof (bladeren) en ontbloot het in 't voorjaar weer; ge eet dan in elk geval nog wortel tjes van den konden grond. Wilt ge nog een zekeren oog6t, zaai dan nu in den bak, dien ge, als het koud wordt, dekt; ge nuttigt dan in October en November nog jonge worteltjes. Op lichte gron den, waar herfetplanting is aan te bevelen, Is het nu de tijd nieuwe aardbeibedden aan te leggen. Hebt ge sterke jonge planten van uitlv>opers, dan oogst ge daarvan weds weer in een volgend jaaT, wat niet Set geval is, als ge het aardbeibed eerst in 't voorjaar aanlegt. Oude aardbeiplan- ten dragen steeds minder en moeten daar om door nieuwe worden vervangen. Er zijn meer stam- en stokboonen te oogsten 'dan verleden jaar. Bij warm weer plusse men ze van de stokken om den anderen dag; snijboonen wvden gauw hard en zijn dan niet malsch meer. Krijgt men op eenmaal te veel voor 't gebruik, bewaar ze dan, uitgespreid, dus niet op elkaar, in een koelen kelder. Dit geldt voor de snij boonen. Sla-, suiker- of spercieboontjes heeft men het liefst als er boontjes in ko men, met het plukken hiervan hoeft men zich dus niet te haasten. Is het voor de inmaak, dan heeft men liefst die, waarin nog geen boontjes zitten. Weet ge, hoe ge uit meloenen zaad moet winnen? Ge legt de zaden uit de meloen eenige da gen in water: de looze onvruchtbare za den drijven, de andere, de goede, zinken. Laat het water wegloopen en droog de 'goede zaden in een bakje in de zon, tot ze goed hard zijn. 't Bewaren geschiedt op een droge plaats in doosjes, waarin gaat jes om de lucht t.oe te laten. Komkom mers laat, men liggen, tot ze gaan rot ten, dan snijdt men ze open en haalt de pitten er uit. KERKNIEUWS. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht fceeft benoemd; t#fc pastoer Kipoatej> buren den WelEerw. heer H. B. F. M. Nee teson, t<yfc pastoor te Appingedam den den "Wel eerw. heer O. de Graaff. LUCHTVAART. Per vliegtuig naar da Pool. Volgens een draadloos bericht zal Amundsen zijn poging om aai een vliegtuig de Noordpool te bereiken, bet volgend jaar Juni herhalen. De rcndvlucht van Majoor Blake. Majoor Blake heeft op zijn rondvlucht om do vroreld: thans Lahore bereikt, kamend, van Quelta De weersomstandigheden op dit laatste traject zijn zeer ongunstig geweest. Ex moest een. tus- scheulandiiing "worden gemaakt om meer benzine in te nemen en juiet toen dit was geschied!, stak er een hevige storm op, die dien vliegenier nog maar even tijd liet om zijn vliegtuig tegen den -wind te draaien voor de regen begon. In een telegram aan de Tauly News zegt Blake, dat hij niet minder dan 20 inlanders noodig had om de machine in de stormvlagen neer te hou den, terwijl de regen in stralen neerviel, gedu rende meer dan een haüf uur achtereen. Het vliegveld was in een meer veranderd: en als Blake had gewacht zou de modder hem het op stijgen hebben belemmerd. Men poogde uit vijf centimeter water op te stijgen, doch de machi ne werd: niet los, zoodat haastig alle ingeno men lading moest worden gelost, die per trein naar Lahore werd nagezonden. Daarop pro beerde men opnieuw op te stijgen, hetgeen na een langen aanloop in water en modder einde lijk gelukte. Vliegtuig en motor hebben zich echter uitstekend gchou-den. Bij aankomst in La hore waren de kenteekenen van de machine on zichtbaar door do medder. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Voor de hoofdacts ie to 'a-Gra? venhage geslaagd do heer M. C. Goudberg. To water. Gisterenavond geraakte aan de Raadhuisstraat, "«en kinderwagen met kind te water. Het ongeval werd bemerkt door Mej. C. D., die ra oh moedig te water begaf en bet ge noegen had, het kind: behouden op het droge te brengen. „De Stille Omgang". Het Bestuur van bet genootschap voor den Stillen Omgang voor Afl- phen aan den Rijn en Omstreken, heeft zich geconstitueerd als volgt: Directeur -de ZeeTEerw. Heer Deken J. M. Hellegers, President de heer H. Jollie, Secretaris de heer A. Breukel, Pen ningmeester de beer C. Jonkergouw. Het leden tal van bet genootschap bedraagt reeds 50. Met grond mag evenwel worden verwacht, dat bet aantal leden nog zeer aanzienlijk zal toenemen. Botsing. Gisterenavond kwam de passa giersanto van den dienst Alphen-Leadon, op don hoek der v. Man d ere! oostraat, in hotsing met de hit ecner melkbrik. Do auto stopte ommid deïlijk waardoor een ongeluk werd voorkomen en waarbij slechts de lantaarns van den auto 't moesten ontgelden. De bestuurders hadden geen van beiden schuld. BOSKOOP. Personalia. Voor de hoofdacts is te 'a^Gra? heer A. de Haan. HAZERSWOUDE. Processie. Aan de processie naar Brielle is uit deze gemeente deelgenomen d'oor 31 pel- KATWIJK. Schietwedstrijd. De schietwedstrijd 'te hou den door den Kring Rijn land-Zuid, waartoe be hoor en Katwijk, "Wassenaar, Voorschoten, Venr en Valkenburg zal gehouden worden op Zater dag 12 Augustus a.6. nam. 4 uut. KATWIJK AAN DEN RIJN. Cosienrijkschc kinderen. Gisterenmiddag zijn hier weer enkele Oostenrijkse he kindoren aangekomen om gedurende eenige weken alhier te vertoeven en alzoo weer aangesterkt naar hun hei math terug to koeren. NIEUWE WETERING. Te water. Hedenmorgen waren in onze gemeente twee visschers van uit Leiden. Bij het rijden langs de Wetering geraakte een van hen, de heer D. met lijn Tijwiel te waetT. Daar ge noemde heer een goed zwemmer was, kwam hij spoedig weer op het droge. NIEUWVEEN. Gemeenteraad. Afwezig do Voorzitter en de heeren Rijlaarsdam en Quelle. Bij afwezigheid van den Voorz. neemt 'de heer van Rijn diens plaats in en opent na voorlezing van het gebed de vergade ring. Notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingkomen stukken van Ged. Staten. 1. Goedkeuring van eenig af- en over schrijvingen. 2. Teruggezonden verordening op de Vleesehkeuringsdienst met eenige opmer kingen ter verandering. Aan het verlan gen tot verandering wordt met algemeene stemmen voldaan. Daarna bcroeming van een hoofd der openbare school. Ingekomen was een adres van ouders der schoolgaande kinde ren, om zoo mogelijk een hoofd te be noemen met acte Landbouw; een sollici tant met deze acte had zich aangeboden, doch weder teruggetrokken. Zoo kwam nu op de voordacht voor No. 1 de heer Houtkamp, Amsterdam; no. 2 de heer v. d. Wal van Harderwijk en no. 3 de heer de Jongste van Dordrecht. Na gehouden stemming blijkt dat de heer Houtkamp met algemeene stemmen is gekozen. De heer v. d. Vlugt vraagt naar aeten en getuigschriften van bovengenoemde heeren, en vraagt verder hoe zoo'n acte er uitziet, waarop de Voorz. hem deze ter inzage geeft, met dc woorden: „Hier hebt gij de heele boel, zoek maar uit". Na inzage te hebben genomen, is. de heer v. d. Vlugt gerustgesteld. Dan komt aan de orde een stemming voor het College van Zetters (aftredend de heeren A. A. v. Leeuwen en D. N. Ha- bermehl). Na sterpming en hers tempting zijn gekozen de heeren A. A. v. Leeuwen, D. N. Habermehl, Vossepoel en Quelle. Bij de rondvraag vraagt de heer Vosse poel of niet weer zooals vroeger do Kerk straat gereinigd kan worden. De Voorz. vraagt of dat noodig is. De heer van Leeuwen zegt, dat het gebruik toch is, dat iedere bewoner zijn eind straat veegt, De heer Vossépoel zegt, dat door het vuil de riolen verstopt raken, wat zeer onge rief e!ijk is voor de bewoners. De Voorz.: Dat gebeurt toch in de andere straten ook. De heer Vossepoel doet uitkomen dat dit toch zooveel werk niet is voor den ge meentewerkman. De Rijk deed dit gere geld altijd. De Voorz. vindt het een heel werk om de geheele Kerkstraat a*in te vegen.. De heer Schetters meent, dat het 't meest noodig is aan den hoek waar het vuil zich ophoopt. De Voorz. antwoordt hierop, dat, als de baas thuiskomt, hij hierover met hem zal spreken. Nog vraagt de heer Schetters naar de circulatie van het verslag van de Gezondheidscommissie Niets meer aan de orde zijnde sluit de lcco-burgemeester de vergadering. RIJNSBURG. Brand. Gisterenmiddag geraakte d'e hooi berg van den beer Jac. Wijeman in brand. De vonken vlogen op een groot rieten dak van do Wod. Koekebak, dat ook in brand geraakte. Doze woning stond circa 500 Metor van de plaats des onbeils. Er viel hier dan ook nog veel te redden. Er is ook veel waterschade. Verzekering dekt de schade. VOORHOUT. Concert. Onze Harmonie zal bij gelegenheid van den nationalen feestdag beden, vanavond om half acht unr voor het café ,JBocrhaave" oen z.g. bnitenooncert geven, wat zeker wel op prijs gesteld zal worden. Gemeenteraad. De door het. centraal atom* boreau aangewezene om do plaats in te nemen van de ontstane vacature, d'e beer W. P. War- menboven heeft deze benoeming niet aangenomen zoodat nu de heer J. L. Nijssen zal worden aan gewezen als lid van-den Gemeenteraad. - VOORSCHOTEN. Personalia. Voor de hoofdact© is te ?8-Gra= venhage geslaagd de heer P. J, van Leeuwen. WARMOND. Vliegmachine. Gistermorgen ie door ©en mi? litairo vliegmachine hier een noodlanding ge maakt, waarbij de machine op den kop kwam te staan, doch de vliegenier er ongedeerd afkwam. De machine ligt bij de groote 6loot in den Broek* polder, doch kon gisteren nog nie>t in orde ge bracht worden zoodat ze vannacht onder bewa king is gesteld en mogelijk in den namiddag weer vertrekken zal. Voetbal. De kampioemnedaille van de H. D. V. B. van 2e klas P is thans in bezit van S. M. C. en voor de leden ter bezichtiging gesteld. ZOETERW OUDE. Militie. Bij beschikking van dan Minister van Oorlog is voor goed' vrijstelling van den dienst verleend wegens liet bekleed en van een geestelijk ambt aan Pb. J-. van Benten en is tot 1 Augustus 1924 vrijstelling verleend wegens op leiding tot een geestel. ambt aan J. van Benten en F. G. Zandvliet. Stemplicht. -Een 5-tal personen, die zich niet voldoende bij den burgemeester hebben kunnen verantwoorden zijn aan den Kantonrechter op? gegeven wegens het niet voldoen aan den stem plicht, bij de laatst gehouden Kamerverkiezing. Werkloosheid. Gedurende de maand Juli werden er pog 3 werkzoekenden bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling ingeachre* ven. Op het einde der maand' 6tonden nog in ge* schreven 4 grondwerkers, 1 los arbeider, 1 tim merman en 1 kantoorbediende. Paspoorten. In het ocreto halfjaar 1922 werden ter secretarie dezer gemeente 17 aanvrat gen ingediend voor een buiteniandsch paspoort. HILLEGOM. Eeuwfeest der Eerw. Zusfcps. Met bijzon der gemoegen schrijven we onderstaande regelenI Ritmen enkele dagen zal hot 100 jaar geleden zijn, sinds de Eerw. Zusters van het Gezelschap J-esue, Maria, Joseph zich bier te lande ves tigden en zich wijdden aan de schoone taak der opvoeding van. de jeugd. Ho er el e kloosters en stichtingen deze bloeiende instelling telt, die baar 'hoofdzetel te Amersfoort heeft, kunnen wij niet benaderen. Wij inoenen óns echter niet aan overdrijving schuldig te maken, indien we bet praedicaat „legio" gebruiken. Als we al die op voedende kracht, die van deze werkzame zustere gedurende een eeuw is uitgegaan, wilden schet sen, zouden we kolommen .noodig hebben, en zouden we de groote deugd der nederigheid:, waardoor deze zusters der dienende liefde uit munten, geweld moeten aandoen. Dat doen we dan ook niet, maar spreken in 't bijzonder over de zusters hier. Niet minder dan 55 jaren heeft Roomsch HiLlegom al de zegeningen ont vangen, die het machtige voorbeeld der zustere en dat tijdperk aan tienduizenden heeft geschon ken! De lezer overdenke eens een oogenbl ik wat hef zeggen wil, zoowel voor het godsdienstige als voor hot maatschappelijke leren der vrouw, geslachten lang het goede zaad van deugd en godsdienstzin en kennis te strooien door zulke handen! En dat is toch zonder overdrijving hier geschied. Bij de Eerw. Znsters van het Maria gesticht hebben schier alle Roomsehe vrouwen die thans hier leven het onderricht genoten om in het latere leven te hebben, wat altoos noodig geweest is en nimmer meer noodzakelijk is dam heden: het besef, dat al wat huiten den gods dienst staat voor het later leven hoogstens kan zijn een vergankelijke kroon, doch geen waarde heeft voor 'het einddoel van den mensch: den Hemel! Hier, bij de Nonnetjes kwam de grootmoeder •van thans als kind van 3 jaar of zelfs nog jon ger ter bewaarschool; hier werd het grootste gedeelte dor jeugd doorgebracht, hier tot een dozijn jaren toe door do Zusters onder God6 Zogen gearbeid: aan de vorming van geest en verstand^ Em na de grootri>ooder2 ihgt kind, en bet kleinkind, en dat verbeven werk wordt nog met denzclfden ijvergloed voortgezet van vóór 65 jaren. Ik schets u niet de moeilijkheden, die zijn door worstelö in die vele, lange jaren; ik houd' u niet onledig met de grooto zorgen niet alleen de finamticcle die de arme zustertjes hebben gedragen al die tientallen jaren, dat de lands- overheid in liberalistisch en overmoed niet de overtuiging bezat, dat het haar dure plicht was •to steunen dat heerlijke werk van godsdienstige opvoeding; noch de jaren, dat deze meende met iets te doen reeds veel tq doenl Dat is voorbij, dat is geleden! Menig vertrouwvol gebed is ge stort In die kapelle, in het Godshuis, om troost en uitkomst, waar uitkomst menschelijker wijze onmogelijk 6cheen. En de redding is altoos ge komen, het gebed is immer verhoord. Dankbaar en voldaan zullen dan ook de goede Zustere van Hillegom kunnen' terugzien op de schoone, heerlijke vruchten van haar noesten arbeid! Aan haar, naast onze Priesters, de eer, een keur van Roomscho vrouwen en moeders ge vormd te hebben, die voor geslachten de zeker heid in zich dragen dat het Geloof bewaard is gebleven en voortleeft voor onafzienbare jaren! Gelukkig Hillegom! Eere aan zg. Pastoor v. Gross el, die, bijna een halve eeuw Herder der plaats geweest zijnde, op zoo machtige wijze, met wooyd en daad het Klooster steunde! Thans maakt Hillegom zich op, om op luister rijke wijze aMaandag te toon en, hoezeer het waardeert wat de Zusters van het Gezelschap deden en doen voor do Roomsehe vrouwelijke jeugd en voor de Bewaarschool. Die buide moet schilferend en grootsch zijn en wy zijn geen profeet als we zeggen, dat deze ook zoo zijn zal. Een comité van actie, als we het nu eens def tig mogen zeggen, is gevormd1 cm fds in deze dagen een gift gevraagd wordt niet voor de arme Zusters, die niets wenschon dan te leven voor haar God, ©iü uiting van dankbaarheid in welken vorm ook te geven, dan 6taat het bij ons vast. dat groot en klein, dat rijk en arm graag deze gelegenheid aangrijpt om tehuldi- gen deze stoere werksters voor Kerk en Maat schappij! Ja- óók voor de Maatschappij. Steeds meer cursussen zijn aan het lager onderwijs verbon den geworden; steeds wordt open oog gehouden voor do behoeften des tijds. Zoo zal 7 Augustus voor d-e goede Zusters en baar geliefd klooster een heerlijke dag zijn, maar niet minder voor geheel Roomsch Hille gom dat zulke groote verplichtingen aan de Zustere heeft maar dat door offervaardigheid als anderains steeds getoond heeft en zal blijven toon en, dat het zijn Zusters weet te éeren. STADSNIEUWS. Mot ingang van 31 Juli in, op zijn ver- zook, eervol ontslag verleend aan B. van der Laan als plaatsvervangend lid der commissie 's-Gravenhago I, in 1922 te 's-Gravenhago belast met hot afnemen der examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid alö hoofdonderwijzer oi hoofdonderwijzeres, en is als zoodanig, met ingang van bovenvermelden datum, benoemd A. de Jong Ezn., onderwijzer aan de bijzondere Protestantsche Kweek school voor onderwijzers en onderw ij ze- al hier. Voor het notariaai examen is te 's-Gra venhago geslaagd de heer J, Brans. Voor de hoofdakte zijn te 's-Graven- hage geslaagd de heeren T. D. Noest en C. Kooien. Voor het examen Engelsch M. 0. akte A is te 's-Gravenhage geslaagd mej. F. C. O. Mingelen. Gistermiddag was de knecht van een schuit, liggende in de Oude Vest, erven een uurtje gaan schaften zoo dat de e-chuit zonder heer of meester was. Eenige jochies van 'n jaar of elf uit de Mirakel steeg, maakten van de gelegenheid gebruik om een grondig onderzoek in te stellen naar deszelfs inhoud. En het resultaat hunner onderzoekings-expeditie was een kist met anijsdrop. Een reuzenbuitenkams. Spoedig evenwel kwam de politie de pret versteren en steven de jongens met bruine dropmon- den naar alle lichtingen. Gistermorgen zat de 6-jarige visscher J. v. N. te visechen voor zijn moeders deur in het visch rijke water van de Haarlem mervaart. Hoeveel snoeken hij reeds ge vangen had, weten wij niet, doéh op een gegeven oogenblik meende hij een kolos sale vangst te doen. Hij haalde op en sloeg z'n eigen hand aan de haak. Bij zulk een vangst- schoot zijn visscherson- dervinding te kort, ook die van zijn moe der. In het Academisch Ziekenhuis -is de angel er uit gehaald. Mej. L. S. fit Voorschoten kwam gis termorgen omstreeks half tien met haar rijwiel te vallen op de Haagwegbrug, juist teen een paard en wagen passeerde. Het rijwiel werd in elkaar gereden, doch mej. S. kwam er met den schrik af. Door P. B. is bij de politie aangifte ge daan dat hij hedenmorgen door een zeke ren L. op den Haarlemmerweg niet ernstig mishandeld is. R.K. Jeugdcongres. R-K. INTERN. JEUGDCONGRES. DINSDAG. Na de rede van Rector Möller was er nog eenige discussie. De voorzitter, rector Jansen, consta teerde, dat de vergadering het inzicht over concentratie heeft verhelderd en dat duidelijk is geworden, dat niemand aan stuurt op uniformiteit. Gistermiddag werden verschillende sec- t ie-vergader in gen gehouden. Vrije jeuydvorming der meisjes. Als eerste inleider tiad op de zeereerw. •pater Damasus O.M.G. uit den Bosch met hei onderwerp: Meisjespatronaten, ,..j GEMEENTELIJKE AAiM0?jDIËW(l| Gemeentelijke Vischverkoan Aan den gemeentelijken Vischwail Viaohmarkt. 18 (tel. 1225) is Donderdag krijgbaa-r KLEINE SCHELVISCH k ft, en 0.12, GROOTE SCHELVISCH 0.18, KLEINE SCHOL k f 0.16, GRO TE SCHOL a 0.30 en TARBOT k i per pond. N. C. DE GIJSELA AR, is - Leiden, 2 Augustus 1922. De Burgemeester, hoofd van het G meentebestuur van Leiden Gelet op art. 31 der Woningwet en het Koninklijk besluit van den 20 April 1®21 (Staatsblad No. 679); Brengt ter algemeene kennis, dat gewijzigd ontwerp tot herziening van Uitbreidingsplan dezer gemeente, betJl fende het gedeelte, gelegen beoosten di Zijlsingel en tot vaststelling van een ni/I breidingsplan in de z.g. Waard, voor gelegen tusschen de voormalige gemeen! grens en het Rijn-Schiekanaal, met uj voerige kaarten en grondteekeningen, e^r staat van de namen e van de woonj L f een van de. eigenaars der in dat ontwei fi begrepen perceelen, met vermelding v-p de kadastrale secties en nummers, e;j, situatiekaart waaruit de aansluiting vj de in het ontwerp begrepen gronden S;^ het overig grondgebied der gemeente f zijne beschrijving, gedurende vier wefe tende beschrijving, gedurende vier wefe op de Secretarie dezer gemeente voor ei j ieder ter inzage is nedergelegd. N. C. DE GIJ SELA AR, Burgemeesti|v Leiden, 1 Augustus 1922. 'ik KATHOLIEKE AGENDn LEIDEN. Dondeidag Lcidsche processie naar Den Bri Vertrek Leiden 6.15 uur v.m.. Vori Voorschoten 6.30 uur v.m. Donderdag. „Onze Tooneelclub", R K. Vnr' wenbond, Repetitie, Bondsgeboi 8 uur. Vrijdag. Vergadering Leidseh Kruisveiboif Bondsgebouw te 8 uur. Apothekers die tot èn met Zondag Maandagmorgen eiken nacht en des Zondj geopend zijn: C. B. Duysler, Nieuwe Rijn 18, Tel. 52 De apotheek van het Ziekenfonds Hulp der Mcnschhcid is steeds geopei Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morp van 2 Aug. 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroligisch Instituut te De BildL Hoogste Barometerstand: 76S.0 Renncs Laagste Barometerstand: 753.8 Roest Verwachting tot den avond .van 3 Aug. Zwakke tot matige Westelijke tot Koor westelijke wind, zwaar- tot halfbewollr weinig of geen regen met kar.s op onwci S: zelfde temperatuur. sprf| Wii Bij het debat werd er o.a. op gewezef dat dc dames van het patronaat mod gekleed moeten zijn. Vervolgens sprak mej. M. Miclieis, spectrico van het Nijverheidsonderwijs Baarn, over het R.-K. Nijverheidsondci wijs voor meisjes. De voorzitter merkte bij de deliattc|; op, dat do huishoudscholen zooveel gelijk verbonden moeten zijn de patronaten, anders krijgen do patroa ten te veel het karakter van Volkshui houdscliolen, terwijl het godsdienstig k'-jï raliter der patronaten verloren gaat. De irtleidster vroeg den aanwezig! katholieke meisjes aan te sporen oir. gaan studeeren voor het huishoudende wijs. Vakopleiding. In de sectie-Vakopleiding trad als kor op do Weleerw. heer J. C. van Wij kapelaan t.e Utrecht met het onderwerA „Do boteekenis van de arbeids-bemidtif j ling en de eischen waaraan een gofdp arbeids-bemiddoling moet voldoen". Spr. bepleit samenwerking tusschen commissies van beroepskeuze, die in e!k| plaats moet komen. De beroepskeuze bt[i moeie zich dan ook niet met arbcids-bt middeling. Om practisc-he en financie?) reden late men de arbeidsbeurs niet leen zijn voor de jeugd, doch ook vw volwassenen. In dezelfde sectie was de heer Smulders de tweede spreker. Hij beha! dolde het onderwerp „Het afsluiten vi leerlingcontracten en de eischen, die stellen zijn betreffende inhoud en vof van die contraten, en cIo wijze waarop 1 toezicht behoort te worden geregeld". Land- en Tiüiibouwcndemvijs. Verder werd nog een sectievergadcrit gehouden over bet Land- en Tuinbon' onderwijs, waar dr. L. Deckers, te Haag, behandelde: „De maatschappelijk beteekenis en algemeen technische ui voering van het landbouwonderwijs". TWEEDE INTERNATIONAAL JEUGD CONGRES. Dc derde zitting van het Int. J-cugdco! gres ving Dinsdagmiddag om 3 uur aan' de physiea-zaal van het gymnasium. Do volgende landen waren vertcget woordigd: Nederland rector Jansen, Am rika (Ver. St.) Rev. Edward Garesché J.), Hongarije dr. Aladar Har.sz, Clii Jean Chang. België (Vlaamsch gedeel eerw. heer Jos. Bloquaux, (Fransch deelte) eerw. heer Louis Picard, Duitse land Mgr. Mqsterts, Frankrijk fr. Corbè le, Italië G. Pericoli, Zwitserland dr. S ter, Polen mr. Drohojowslci, Spanje Ju Man Gonsales en Luxemburg Peter Muil Daarbij yzarep nog een aantal

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2