De Voorzitter bood hierna den Raad dn Gc- ^eenlcrrk.niTur 1921 aan, waarvan de einde ij- jers de vo'gcndo var en: Ontvangsten: gewone V 2C.MJ: (V,, buil' nq. i-wone 370.457.87 Ult- Saven: gewone Y :10.8/ buitengewone 349.n32.77 To!aal i ontvangsten f 631.879,87. üitgavpn Ö74.6'd3.61 1 Het vcordeelig saldo janraon W:»« f 20.024.44. buitengewoon 36.291.811tfiaal 57.216.25.'Van dit saldo «1 een le dra- raai 32.02"),25 naar dc begroo- ir,g 1923 wmden geb: rac'.it Aan de orde komt de behandeling van de po- 3lieverordening. De heer C. Schraina heef? de verordening nagelezen, maakt D. en W. en de kommissie van samenstelling een compliment ever de samenleving en geeft in overweging tie geheele verordening zoo aan te nemen. De 2teer Balkenende zou dan toch het artikel 16b aog gewijzigd wenschen. en hagen gesnoeid wil- Jec zien op e'en hoogte van 1.20 M inplaats van 1.50 M. Andere leden zouden nog lager wenschen bijv. 1.M. De heer Warmerdam, zou behandeling wen- aohon. want hij heeft gezien, dat de heer Segers verscheidene aanteekenlngen heeft gemaakt, en deze moet toch vrijheid hebben zijn standpunt uiteen te zetten. Hiertoe wordt besloten. Er wordt bepaald, dat hagen* en houtwallen au*, op hoeken en in bochten van wegen en voetpaden op 1,20 M. zullen moeten worden ge houden. Het wegsnoeien en weghouden van hout over voetpaden en wegen zal op een hoogte van resp. 2 en 3 Meter moeten geschieden. De heer Segers wilde hierbij bepalen dat die roiddel- eeuwscho doornenhagen verdwijnen, zoodat deze in 1925 niet meer langs de openbare wegen staan. De heer Warmerdam vindt het de beste afscheiding, waarvoor de jongens respect heb ben, doch hij wil het opruimen van het snoeisel onmiddellijk en uiterst zorgzaam doen geschie den, wat zeer scherp omschreven in do verorde ning werd. gebracht, terwijl de aanplanting toch altijd aan B. en W. moet worden aangevraagd. Ook het uitgroeien in de breedte werd op 20 c.M. uit hel hart van den haag bepaald. Althans aan de zijde van den publieken weg. VeTder moet beter zorg gedragen worden voor het be dekken van scherpe voorwerpen, vorken, schof fels, zeisen enz. op fietsen, en mag dit niet plaats hebben met een aardappeltje zooals nu vrordt gedaan De hecT Segers wilde gelasten het scherpe naar achteren te houden, wat even wel even gevaarlijk geoordeeld 'tferd. De heer Balkenende wenschte de bepaling ingebracht, dat bet verboden is, tramwagens enz, vast te hou den en er op te springen (het veel voorkomende zg.n. jongensspel). Aldus werd besloten. Over het meer dan 2 personen op een fiets vervoeren, 1 wam en voor- en tegenstanders aan het woord, waardoor dit artikel iets soepeler werd. Men zal te zorgen hebben door een zitgele genheid het Tijwiel voor meerdere personen in te richten. Het houden van varkens zal, waar dit voor de volksgezondheid schadelijk is of voor omwonenden hinderlijk (ter beoordeeling aan B. en W.), verboden kunnen worden. Eenige ge vallen, die daaronder wel te rangschikken wa ren, werden door den heer Warmerdam ge noemd. De gezondheidscommissie was er al over ingelicht, doch deze werkt zoo langzaam, dat men oud moet worden om daar de resulta ten van te beleven. De heer v. Til vond dit een xcer ingrijpenden maatregel, daar ieder geen gelegenheid heeft het varkensmesten elders te doen. De heer Scbrama meende, dat het euvel al verholpen zou zijn, door betonnen vloeren en muurtjes, en door de hokken goed 6choon te houden en de mest direct weg te brengen. Dit zal nu nader worden omschreven, terwijl het al of niet mogen houden van varkens aan het oor deel van B. en W. 'zal worden overgelaten. Verder werd de rook verordening nog gewij zigd en de leeftijdgrens voor het verbod ge bracht van 15 op 14 jaar. Ook ie nog verboden het plaatsen van riet schelven enz op hoeken van wegen en voetpa den of te dicht aan den publieken weg. waar deze het uitzicht kunnen belemmeren of brand gevaar ia de hand werken. Hierop volgde de rondvraag. De heer Segers informeert naar de trapleu ning aan het Raadhuis. Teekening en bestek zijn bijna klaar deedt de Voorzatter mede, en de kos ten zijn circa 2000. De heer Segers zegt er tegen te zullen zijn. Hij wenecht geen bordes met aan beide zijdén een trap. ZooaJs nu de hnlpleuning is, is deze tot een permanente te maken, wat veel beter is, en voor een honderd gulden wel te doen is. 2000'i6 te veel voor dezen tijd van bezuiniging De heer Warmer dam wilde deze zaak maar aanhouden, tot be tere lijden daar waren. De voorzitter had be grepen dat de Raad 'ti bordes wenschte, en daar voor opdracht gegeven, 't komt echter later aan de orde. De heer Warmerdam wijst op een riool en putten, die in vervuiling zijn en die volgens een deskundige aan de Gemeente behooren en nu by het verleggen van den straatweg kunnen op geknapt en verbeterd worden. De Voorzitter zal dit gaarne in dien geest oplossen. De beer A. Scbrama vestigt de aandacht op het terrein bij de ,,Hobaho" waar o. a de jeugd voetbalt, wat daar verboden is. De heer C. Scbrama vraagt de aandacht van de Gascommissie voor 't nachtwerk aan de gas fabriek, waar, zijn. zijn inlichtingen juist, slechts één than 'e nachts werkzaam is. Ten slotte werd nog besloten naar aanleiding van de mededeeling des Voorzitters, dat een (dorps)pomp met ontij zoringsin richting 700 zal kosten, een gewone goede pomp te plaatsen. De kosten konden volgens den heer Segers wel met 100 gedekt worden, doch als een werke lijk goede pomp moest zijn zou het er wel 300 worden. De heer Segers zag echter de waterlei ding zoo spoedig gelegd, dat dit overbodig is, en een hoe] goedkoop pompje het wel zou houden. Hierna werd de openbare zitting geschorst en ging de Raad in geheime zitting. 0EGSTGEEST. Aanhouding. Te Rotterdam is door de Haagsche recherche aangehouden M. G. C. H., 29 jaar stoffeerder aldaar, die verdacht wordt zich schuldig to hebban gemaakt aan een inbraak, gepleegd te Oegstgeest in den nacht van 19 op 20 Juli. H. is op transport gesteld naar Oegstgeest. Een melkinrichting. Door de firma v. d. Kloot, te Leiden, is aangekocht het perceel De Kempenaeistraat 30 v. h. bureau „Rundia" en slagerij, met het doel een melkinrichting te openen. SASSEfvHEIM. De tram. Naar wij vernemen »aJ, in verhand met het doortrekken der Elecir. Tram t .t „Groeneixlaal" onder Hc mi ste't<v de dienstregeling der stoomtram in het begin der maand Augustus belangrijk gewijzigd worden. Ook do extra-goederen tram. ..de bollentram", gaat weer rijden. Personalia. Tot controleur van den Plantenziekten kun digen Dienst, met tuiil- plaa' s Sasscnhcim. zijn aangesteld do heeien A. Fremouw alhier cn A. Schou ten te Oegstgeest. ALKEMADE. Gemeenteraad. De P.aad dezer gemeerde vergaderde gisteren, des voorm. ten 10 uur. Tegen woordig 10 van de 11 raadsleden. Afwe zig met kennisgeving de heer A. Bouw meester. De Voorzitter, de heer L. II. M. J. Vos- Iers, opende de vergadering met. gebeden verzoekt den secretaris de notulen van de vorige vergadering te willen voorle zen, welke met een kleine opmerking door den heer Verwey worden vastgesteld. Aan de orde is de afhandeling van de agenda. •Ie. Aanbieding gemeente-rekening, dienst 1921. De Yoorz. deelt. mede. dat de ontvang sten hebhen bedragen 282.616.de uit gaven 259.181.91, alzoo een batig sa'do van ƒ23.431.09. "Voort-s stelt de Voorz. voor over te gaan tot benoeming van drie leden voor onderzoek voor de rekening. Tot slernop- nemers worden aangewezen de heeren Rodewijk en Verwey. Benoemd worden de heeren J. J. de Ko ning met 9, P. C. G. van Dooren met 6, en J. N. Los met 8 stemmen, terwijl op de heeren G. H. Rotteveel 2, P. Kokshoorn 1 en J. Verwey 4 stemmen worden uitge bracht. De heeren J. J. de Koning en Dr. P. C. G. van Dooren nemen op een desbetreffende vraag van den Voorz. hunnen benoeming aan, terwijl de heer Los verklaarde zijne benoeming niet aan te nemen. Overgegaan wordt tot benoeming van nog een lid. Uitgebracht worden op de heeren G. H. Rotteveel 4 stemmen, Verwey 5 en Rodewijk 1 stem. Tot herstemming overgegaan worden uitgebracht op de heeren G. H. Rotteveel 3, Verwey 6 en Ro dewijk 1 stem, zoodat benoemd is de heer Verwey. De heer Verwey neemt op een desbetreffende vraag van den voorzitter de benoeming aan. 2o. Wijziging van artikel 5 van de in structie voor de wegwerkers in verband met de wijziging van de Arbeidswet. Wordt zonder hoofdelijke stemming vast gesteld. 3o. Benoeming van een lid van de Com missie lot Wering van Schoolverzuim we gens het niet aannemen der benoeming door den heer G. M. Beelen. Voorstel van B. e-n W.: lo. S. van Kins P. Rotteveel. Tot stemming overgegaan wordt be noemd de heer S. van Kins met 9 stem men, terwijl op den heer P. Rotteveel 1 stem wordt uitgebracht. 4o. Voordracht van twee zetters van 'sRijks Directe Belastingen wegens pe riodieke aftreding op 1 Januari 1923 van de heeren P. de Jong en J. J. van der Meer. Voordrac-ht: lo. P. de Jong-S. Strijkj2o J. J. van der Meer—-E. J. Rodewijk. Tot stemming overgegaan worden voor gedragen de heer P. dc Jong met 9 stem men en de heer J. J. van der Moer met 10 stemmen, terwijl op den heer S. Strijk 1 stem wordt uitgebracht. 5o. Wijziging raadsbesluit d.d. 13 Juni j.l., betreffende het storten van gelden van deze gemeente in deposito bij een bankinstelling in verband met ingekomen schrijven van heeren Gedp. Staten. De Voorz. leest het schrijven van Ged. Staten voor, waarna het raadsbesluit wordt gewijzigdi overeenkomstig de op merking van heeren Xed. Staten. 6o. Wijziging begrooting dienst 4922. De •Voorz. deelt mede, dat in verband met het besluit van heeren Ged. Staten, waarbij aan enkele personen teruggave is ver leend geworden van te veel betaalden Hoofd. Omslag dienst 192f, de begroolvng hiermede in overeenstemming moet ge bracht worden. En aangezien het dienst jaar 1921 is afgesloten wordt, door spre ker voorgesteld de terug te geven bedra gen, zijnde in totaal ƒ284, uit den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting voor 1922 te voldoen. Wordt zonder hoofdelijke stemming hiertoe besloten. 7o. Geschiedt mededeeling van de inge komen stukken. lo. Verzoek van den heer P. Th. Broek huizen om ontheffing van het teveel ge notenen wegens jaarwedde als loco-bur gemeester, vergezeld van een schrijven van heeren Gedep. Staten dezer provin cie. Voorstel van B. en W. om de gevraag de ontheffing te verleencn. Z. h. st. aan genomen. 2o. Se-lirijven van heeren Gedep. Staten houdende mededeeling goedkeuring raads besluiten tot onderhandsche verhuring van een stuk grasland onder Oud-Ade aan P. van der Ploeg. 3o. Alsvoren houdende mededeeling goedkeuring le suppletoir kohier van den Hoofd. Omslag, dienst 1922. 4o. Alsvoren houdende mededeeling van het te weinig ontvangen bedrag der Rijks vergoeding over 1919, zijnde 647.37. 5o. Alsvoren houdende mededeeling dat aan dé O. L. school te Kaag tot 1 Januari 1921 vrijstelling is verleepd geworden voor het geven van onderwijs in vale J (vrije en ordeoefeningen der gymnastiek). 6o. Alsvoren houdende mededeeling Ko ninklijke goedkeuring van de heffing- en invorderingsverordening van de -Plaatse lijke inkomstenbelasting. 7o. Mededeeling van de heeren C. P. Jansen, J. F. de Ren en 'C. P. van der Bie, dat zij hunne benoeming aannemen tot lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 8o. Schrijven van hel bestuur van den R.-K. Politiebond „St. Michael", afd. War mond en Omstreken, houdende mededee ling dat genoemd bestuur besloten hoeft lot oprichting van een onderafdeeling en verzoekt genoemden bond te gelegener tijd te. helpen en te steunen. 9o. Mededeeling van proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den ontvanger dezer gemeente op 22 Juni 1922. lOo. Verzoek van G. J. de Jong om af schrijving van zijn aanslag in den Hoofd. Omslag, dienst 1922 wegens vertrek uit deze gemeente. Voorstel van B. en W. om de gevraagde afschrijving te verleenen. Z. li. st. aangenome-n. llo. Mededeeling dat de Huurcommissie voor deze gemeente ingaande 1 Juli j.l. is opgeheven. 12o. Verzoek van de regelingscommis sie voor de Kringwedstrijden voor de Burgerwachten om een subsidie te mogen ontvangen voor te houden schietwedstrij den. Voorstel van B. en W. om eens ubsidie toe te kennen ad 10. 13o. Verzoek van A. Verbeek te Kaag om zijn aanslag in den Hoofd. Omslag, dienst 1922 te willen vernietigen. Wordt besloten in geheime zitting te behandelen. lio. Mededeeling van den agent der As surantie-Maatschappij „De Nederlanden" van 1845, dat de premie voor inbraak en diefstal der gelden bij den Gemeente-ont vanger zal bedragen ƒ1.25 per mille. Wordt z. h. st. besloten dén Gemeente ontvanger tegen inbraak te verzekeren. De overige stukken worden voor kennis geving aangenomen. Rondvraag. De heer Rodewijk vraagt met het oog op de Zondagssluiling te Roe_ lofarendsveen of het venten op Zondag met een IJscowagen niet verboden kan worden. De Voorz. zegt hiertegen geen bezwaar te hebhen. De heer van Doorn vraagt wanneer de straatverlichting weer ontstoken wordt. Het wordt, volgens spreker, des avonds al vroeg donker. De Voorz. anwoordt, dat dit reeds zijn vollen aandacht heeft, doch dat de lantaarns nog nagekeken moeten worden, zoodat vermoedelijk 1 Augustus a.s. de lantaarns weer zullen branden. De heer Rotteveel vraagt enkele inlich tingen over het bouwen van een schuur in de gemeente, in verband met de bouw verordening. De Voorz. geeft die inlich tingen, waarna de vergadering door den Voorz. wordt gesloten. Gemengde Berichten. Twee jongens verdronken. Gisterenmiddag omstreeks half vier ie ia het Kattegat (Jacob Gatskade) te Amsterdam een roeibootje, waarin vier jongens zaten door een motorboot overvaren. Het ongeluk gebeurde mid den in het vaarwater, vermoedelijk doordat dc bestuurder vaa hét roeibootje een. waarschu- wingsseia vaa den bestuurder vaa de mo torboot verkeerd begreep Het roeibootje werd met zooveel kracht aangevaren, dat het kantel de, zoodat al de inzittenden te water geraakten. Dt- 19-jarige A. G. van der B. wist op de motor boot te klimmen; de drie andere jongens echter raakten er onder. De 18-jarige S. koa nog bij tijds worden opgehaald en door toepassing van kunstmatige ademhaling weer bijgebracht. Diens 12-jarig broertje is verdronken; zijn lijk i6 eerst eenige uren later opgehaald. Ook de., vierde jongen, de 14-jarige M., is verdronken. Tot ne gen uur heeft men gisterenavond vergeefs naar zijn lijk gedregd. Do 18-jarige S. is ter verple ging. in een der ziekenhuizen opgenomen. Van eenige'schuld van de bestuurders van de motor boot is niets gebleken. Verdronken. To Soheveningen is gisteren de 17-jarige A. C W uit Rijswijk verdronken. Zijn lijk is nog niet aangespoeld. Van een wagen afspringen. Gisterenmiddag sprong de 14-jarige H M. H. uit de Clementst-raat, op het Bolwerk te Bot teidam van een sleeperswagen..Zij viel en kreeg een achterwiel over het lichaam. Inwendig zwaar gekwetst werd zij naar het ziekenhuis gebracht. Bi; aankomst aldaar was zij reeds overleden. Aanrijding. Op de Kampervest, hoek Turfmarkt, ta Haar lem, is de wed. Z. door een automobiel aan gereden. Even daarna is zij in het ziekenhuis overleden. Ruwe tabak in beslag genomen. De belastingcommiezen te Veen en daal hebben bij G. v. M„ sigarenmaker aldaar, een partij ruwe tabak in beslag genomen, omdat hij niet in het bezit was van een bedrijfsvergunnmg. Inbraak. Vannacht is -ingebroken in bet kantoor van do firma Funnekotter en Co. aan de Phoenixstraat te Delft, waarin, een boter- en kaashandel is gevestigd. De brandkast is opengesneden, doch daar zij slechts boeken bevatte, was de bu-it zeer gering. Met medeneming van twee rijwielen en een pak boter zijn de dieven vertrokken. Mishandeling met dcedelijken afloop. Te Boxtel is door de politie het lijk in beslag genomen van de 19-jarige H. T., welk lijk ge rechtelijk moest worden geschouwd. Naar verluidt, moet het meisje door haar moeder wegens een liefdesgeschiedenis zooda nig mishandeld zijn, dat zij aan de gevolgen ia overleden. Gisterenavond is 't lijk ter aarde besteld. De valsche rer.tezegels. Uit Schijndel wordt aan de L. M. gemeld, dat reeds voor een bedrag van 8000 valsche ren tezegels in omloop zijn. Het bedrag der in be slag genomen zegels moet meer dan een halve ton zijn. 't Is welletjes. De fiscus heeft verleden jaar alleen naar Heemskerk met omstreeks 4000 inwoners ruim 5000 waarschuwingen gezonden. Aannemende dat er onder genoemd zielental ruim 500 belas tingbetalers zijn, wil dit zeggen dat gemiddeld elke belastingschuldige 12 uitnoodigimgen kreeg om ovex de brug te kuilden. Een arrcs'alie. Gisterennacht is to Anrterdam door de cen trale-recherche een voormalig boekhouder van de Maatschappij „Nederland" gearresteerd. Deze had ongeveer twee jaar geloden ton na- deele der maatschappij een som van 30.000 a 40,000 verduisterd. Toen zijn zaak voor de Rechtbamk behandeld werd, vluchtte hij naar let buitenland. Hij werd hij verstok veroordeeld Thans zal hij ter beschikking van de Justitie worden gesteld. Onvoorzichtig. Aan den overweg op den Koepoorlweg te Hoorn trachtte gisterenavond een mau uit Op perdoes met 't gevolg dat hem een voet werd springen met het gevo'g dat hem een voet werd afgereden. Huur woeker. In de Oranje-boomstraat te Rotterdam werd een pand bewoond door zes gezinnen, in het vorige jaar eigendom van een oud-Indisch mili tair voor 12,000. De man had het nauwelijks in zijn bezit of bij begon te trachten zojn huur ders meer huur te laten betalen, pogingen die dcor ingrijpen, van hmrrcommissie en kanton rechter telkens mislukten. Zijn laatste truc heeft echter succes gwhad. hij heeft wat oud meubilair gekocht en zijn pand veranderd in een „pension" Zijn huurders mogen nu blijven a raison van een huur van 7 per week en een storting van 300 in eens. Tegenover deze wijziging schij nen h uuroom missie en kantonrechter machteloos te staan. Het gevolg ie dan ook dat dc huurders ex wonen 36 menseken in het pand ge rechtelijk zullen wprden uitgezet. Bank rij de opvatting van justitie en politie gebeurt diie uit zetting niet op stel en sprong. Prettig om te hoor en. In den Raad van Vel sen zei de Voorzitter lot een der loden: „Er zijn menschen mijnheer Tu- scnius, die zelden een wacht voor hun lippen zetten en er bij alle mogelijke gelegenheden maar wat uitflappen en dan later den zedelijken moed missen, om de consequenties daarvan te aanvaarden en d*UT malle dingen gaan doen. Daartoe behoort ook u." Een drukfout. Woensdag is gemeld, dat in het Slijkeindo te 's-Gravenhage een 3-jarig meisje onder een met een paard bespannen wagen is geraakt en later zou zijn overleden. Dit laatste berust, naar de Haagsche politie thaife mededeelt, op een mis verstand In het rapport was van overreden: overleden gemaakt. Valuta-slachtoffers. Een zekeren van R wonende Loosduinsche- kode, had in den goeden tijd, toen de Oosten- rijkscihe kronen nog eenigo waarde haddeD, er een vijf duizend gekocht, meenende hiermede een goede geldbelegging le hebben gedaan, ho pende wellicht later voor een koopje in het mooie Weenen er nog eens van le kunnen pro- fileeren. Maar het bezit van dezen kronenschat had de afgunst opgewekt van een zekeren J. E. van D., die op slinksche wijze trachtte deze „kostbare" som gelds in handen te krijgen en daarin dezer dagen ook werkelijk slaagde. Maar van R. liet het er- niet bij zitten en haastte zioh naar de politie te gaan om den snoodaard aan te klagen en op die wijzè zijn verloren bezit terug te krijgen. Het was echter voor beiden een groote ont nuchtering, toen zij hoorden, dal het bedrag van 5000 kronen, dank zij de laatste vakta-schom- melingen, op dit oogc-nbl'k een waande heeft van even 3 cent. Als ze dat geweten hadden!.... Van D.. had ze cadeau kunnen krijgen, zucht te van R.. en deze mompelde; hij bad zc kun nen houden. Maar het gerecht moet zijn loor hebhen en tegen van E. is proces-verbaal opgemaakt we gens oplichting voor een waarde van drie. Hol- landsche centen. Buitenlandsche Berichten. Zware brand Ie Hamburg. Gister en morgen brak Ln de Fïeihafen le Ham- J:urg een zware brand in een 1 evensmiddel enop- s log plaats uit. Door twee vloeren been baande bet vuur zich een weg en vernietigde een groote partij tabak. Op de tweede verdieping werd1 een voorraad koffie en cacao ter waarde van eenige niillioemen vernield. Tegen elif woa de brandweer het vöur itn hcofdza&k meester en het gevaar voor verdere uitbreiding geweken. De door den brand ver nietigde voorraden behooren toe aan verschei dene groote Hamburgsche invoer-firma's scho bladen op oen Zondag drie Atjehseihe ro tan-zoekers in een boscli in het bestuurs-rw* sort S'igli £oor tijgers gedood. In het land van den honger. De „Daily Tel." publiceert een spijskaartl van een Moskousch restaurant op 27 .Tuli, dat zeker niet alleen om de prijzen bijzonder belangwek- kend is. Wij cntleenen w de prijsopgave van enkele schotels aan: Gaviaar 4.000.000 roebel# Gerookte zaLsi 4.000,000 Ham (twee sneden) 4,000.000 Radlijs en room 3.000.000 Zwitsersche kaas 1.500,000 Vereche komkommer 1.750.000 Nieren 4.000,000 Vdsohsoep 3.500.000 Nieuwe aardappelen 3.500.000 WBener Schnitzel 4.000.000 Peche Melba 4.000.000 Supreme de VolaiHe 5.000,000 Zoo gaat de lijst door. tof aan de mokka, voor 1,250,000 roebels toe Voor twintig a dertig mfHioon kan men dus een schitterend diner heb ben in het land van den honger. De boteekenis dezer cijfers worden duidelijk, wanneer men bedenkt dat een mdllioen Sovjet- roebels op M oogenblik op ongeveer drie gul dep kan worden gesteld. Zwemmende schakers. In het Berlijsche stadion zullen weldra twee zwemvereendgingen.een schaakwedstrijd hou den. Er is voor die gelegenheid oen op kurk drijvend schaakbord vervaardigd. Er wordit uit sluitend in het water gespeeld. Gedurende twee uut mogen de spelers het zwembad niet verla ten. Ads de partij dan nog niet ten e:ndc is, wordt gedurende een uur uitgerust Burgerlijke Stench LEIDEN. 25 Juli. Geboren Elisabeth d. van F. van Weeren en C. Arnoldue Gerit Cornelie z. van L. Dui ker en M. Endeveld. Christiaan z. van P. Erkclens en A. Broer. Pieter Karei z. van S. van Tol en C. v. Wieringen Abrom z. van J. Leget en L. Anneozo Johanna Catharina A. van D. G. 8. Poelicjoe en M. de Vries. Overleden: J B. Nieuwenburg m. 62 j. R. Keikee z. 18 j. 26 Juli. Geboren Lzdaa Grietje d. van G Bave* laar en J. G. Boelee Geertruida Petronella d. van M. P. J. Kallenberg en H W. Arts Dirkje Wilhelmijntje d. van D. Ossevoort en J. M v. Berkel Willem z. van J. Arnoldus en G. Kokkedoe Petronella Mariano d. van C. see en A. Spierenburg. 'Overleden: T. van Egmond d. 4C j. H v. d. linden wedr. 73 j. P. G. G. de Koekkoek d. 30 j. Gehuwd: F. H. Leising jm. en E. Kokke- (Jeo jd. A. do Joode jm. en W. M. v. Ark F. J. v. Driel jm. en B. Kuiteins A. A. Leuring jm. en M. Sinteur jd. H. Dr. Mieromet jm. en J. F. Schneider jd. G. v. Dam jm. en L. v. Leeuwen jd. J. v. d. Wetering wedr. en C- M. de Swijger jd'. J. H. Bonarius jm. en H. Teljeur jd, K. Beekhwjzcnjm. en C. v. Veen wed. A Wolters jm. en L. G. M. v. Duuren jd. J. Tavier jm. en J. v. Leeuwen jd. G. T. D. F. Lange zaal jm. en C. C. M. Waaijer jd. J. C. Kamerling jm. en J. S. Koseen jd. J. Smit wedr. en L J. Wittenaar jd. J. P. v. d Bosch jm. en P. v. <1 Vcgte jd. F. v. Dissel jm. On C. Verbiest jd. H. L. A. v. Leeuwen jm. en J. v. Egmond jd. A. v. Herwijnen jm. en C. M. Vermeulen jd. J. v. d. Lucht jm. en J. de Bolster jd. BODEGRAVEN. Gob or en: Jobanoes, z. van A. Houtman en M. S. Macbielse Dirkje, d van K. Sterk en H. Kalshoven. Overleden: J. M. S-tolwijk, 8 jaar. ZOETERMEER. Geboren: Gerrrt, z van J. Krijgsman e« A Boender. Overleden: A. J. v. d Meer, 74 jaar. ZEGWAART. Geboren: Jannigje Johanna, .d van Ja Kerstenen A. Hoogc-ndoorn Gehuwd P. Gruijff te Voorburg, 26 jaar en P Karens, 31 jaar. ZWAMMERDAM. Geboren: d. van A. T. van Rooijen geboren v. d. Wiele. Ondertrouwd: W. G. Steenhouwer 22 jaar en H. Duits, 22 jaar. De begrafenis van Rathenau's moordenaars. De berichten omtrent de begrafenis ran de moordenaars van Rathcnau worden door de „Lokalanzeiger", aldus gerectificeerd dal geen enkele vertegenwoordiger van den een of ande ren stride®tonband legerrweordiig was. Bij de be grafenis waren slechts twee studenten aanwe zig, die bat de familieleden behoorden. Eveneens is het niet juist, dat dc doodgravers weigerden de graven te delven. De groote krans met zwart- wit-rood lint was niet afkomstig van de briga- de-Bhrhardt, maar van vrienden en familie te Naumburg. Postwissels naar Oostenrijk Blijkens bericht van het hoofdbes'.uur der Irdische posterijen is door de Ooslenrijksche postadministratie te kenuien gegeven, dat zij den internationalen poslvrisseldienst in zooverre zou wenschen te hervallen, dat in het huiten- land wederom postwissels voor Oostenrijk kun nen worden aangenomen In verband daarmede kon men van 1 Juli ai van Nederlandsch-Indic uit weer gelden per gewonen postwissel naar Oostenrijk overmaken tegen den koe«rs% van. 50 cent per honderd kronen! (Men heeft voor 1 cent meer dan 100 kronen). Be Locomotief, waaraan wij dit bericht ont- leenen, vraagt wie dien prachtigen koers heeft uitgevonden. De uitvinder zal wel een ambtenaar zijn, die nog geen tijd heeft kunnen vinden om de buiten- lanêscho berichten van het laatste halljaar te lezen. De eeuwige tijgerplaag. In de tweede helft van de maand Juni wer den volgens een Anda-tolegrarn aan de Indi- N.V. „De Tijdgeest", District Leiden. UITGELOTE NUMMERS. Trekking van 26 Juli 1322. Hooge Prijzen9401 fl-500, 2097 596(1 f 1000,- 15139 15583 f100. Prijzen van i 90.— (eigen geld). 153 206 453 463 479 496 497 498 768 1783 1820 1895 1979 1981 1985 1992 1997 2058 2076 2107 2146 2193 2357 2388 2419 2572 2576 2588 2681 2685 2702 2768 2784 2829 283" 2839 -2916 3011 3025 3056 4285 4340 5768 5807 7204 7212 7280 7282 7405 7424 7950 9710 9723 12635 13619 14762 15004 1.5045 15102 15113 15123 15127 15167 15194 15228 15275 15309 15337 15352 15361 15369 1541015435 15456 15591 15821 15859 15883 15896 1592215948 15986 19481 Vorige lijst ontbrak No. 15776. UITGELOTE NUMMERS. Trekking van 27 Juli 1322. Hooge Prijzen: Geene. Prijzen van f90.— (eigen geld). 124 301 481 1721 2389 2523 3083 5809 7393 7272 9744 12587 15005 15082 15208 15509 15S66 Tijdgeest-Obligaties nog steeds verkrijg baar, Vij J. A. SMIT, 9498 Vrouwensteeg No. 1.

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 4