Uit de Omgeving. die THUIS blijft, of VERKEERD stemt werkt mede aan hef succes van den principieelan tegen stander. Geen ernstige man of vrouw durft deze verant woordelijkheid op zichnemen dalen, Iets beter gaat bet met de groenten waarvoor ©enigszins betere prijzen wor den betaald. Bloembollenhandel. Sommige der al hier wonende bloembollenkweekere wor den reeds mi bezocht door bloembol! en- handelaren met het doel koopen af te slni ten. Behalve dat zulks hier niet zoo ge makkelijk gaat omdat ongeveer 90 pot. der kweekers lid zijn der veilingvereeniging, zijn de niet aangeslotenen ook zeer voor zichtig met verkoopoffL, omdat vermoed wordt dat er dit jaar wegens de vele slechte gewassen, een aanmerkelijk tekort, aan bloembollen zijn zal. Ook hier vielen de gewassen lang niet. mee. Men vermoedt, dat aanmerkelijk hooger prijzen dan vorig jaar zullen bedongen worden. club V. E. P. I alhier een wedstrijd ie Montfoort tegen M. V. V. I aldaar oim den eersten en tweeden prijs. Y.E.P. verloor met. 21, zoodat zij den 2en prijs won. Groentenverkoop. Voor, eeprigen tijd kwanten op ongeregelde tijden groente- boeren van buiten alhier op de markt hun groenten verkoopen aan het publiek. Dit weid dan bij bekkenslag bekend gemaakt. Onze plaatselijke groenteboeren, het ""nut van organisatie begrijpend, laten nu ge regeld gezamenlijk een groot© auto met soorten groenten komen. Deze groenten worden dan uitgestald op de Visehbrug en na bokendmaking door den omroeper voor zoo billijk mogelijke prijzen ven kocht. De vreemde groenteboeren zijn nu hiermede uit de gemeente verdreven. Ongeluk. Zaterdagavond kwam het doch tertje van don heer P. uit de Achterstraat, zoo danig te vallen, dat zij inet gebroken arm werd opgenomen. Personalia. De heer F C. Verkerk Jr. al hier van de Universiteit te Utrecht, slaagde Za terdag voor doctoraal-geneeskunde. R.-K. Kiesvereeniging, Zondagavond had ir. het Patronaat een vergadering plaats van Se R.-K Kiesvereeniging waar als spreker optrad de WelEerw. Pater G. Vrijmoed, Delft. De Voorzitter, de heer J. P. v. Breukeien opent de vergadering en geeft een duidelijke uiteenzet ling van de techniek van stemmen. Verder doet spr. een beroep op de aanwezi-* gen om a.e. Woensdag als propagandist werk zaam te zijn. Er zal gelegenheid zijn zich hier voor op te geven. Hierna ie het woord aan Pater Vrijmoed. Z.Eerw begimt^wjjii© rede met een vergelijking hoe de verschiliende~Hiartijen op hun vergade ringen de aanwezigen toespreken. De commu nisten spreien van ..Kameraad". De socialisten van Partijgenoot"; De Had je me maars van ..Gesjochie jongens"; de deftige Vrijheidsbond van „Geachte Dames en Heeren". En Christus zeide. toen zijn Moeder en de Apostelen bulten stonden: „Dit zijn Mijn Moeder en Broeders". Spr verheugt zich hiér heden te mogen spreken tot zoo'n groot getal Woerdenaars. Zoon groote opkomst had spr. niet verwacht Wij zijn hier te samen voor eenzelfde ideaal. Het Geloof, de Hoop en de Liefde voor de eene Roomsche zaak. Spr. begroet zijn hoorders dan met de woorden van Paulus, welke ook de Staatsman Kuiper in zijn kringen heeft ingevoerd: „Broe ders en Zusters." Spr betoogt, dat wij alien als broeders en zusters moeten ten strijde trekken voor de zaak waar het op 5 Jub omgaat, n.l. boe Neder land de eerste 4 jaTen zal worden geleid. Dit is een zaak van bet allergrootste belang. Spr. gaat dan spreken over de beginselen der politieke partijen en wel in drie groepen? le Het Liberalisme; 2e Socialisme; 3e De Kath. Staatspartij. Om deze drie gaat bet op 5 Juli. Van het Liberalisme, dat 5 jaar lang opper machtig had geregeerd, zeide men in 1918 toen het" me 5 a 6 zetels uit de bus kwam, dat het dood was. Spr. heeft dit nooit geloofd; een mentaliteit verdwijnt niet zoo gauw. Spreker vergelijkt het Liberalisme bij een microbe, die langzaam het organisme sloopt. Kamt zoo'n im-itöcti zij zich een tijdlang teruggetrokken. Zij konden het zonlicht niet verdragen. Hun idee, de individueele vrijheid ging niet mee-r op; de menschen be grepen dat zy schouder aan schouder moeslen staan om hun cultuurwaarde te verdedigen Hef liberalisme is nu weer voor den dag gekomen onder den naam Vrijheidsbond. Spreker wil hiervoor nemen een smakelijk beeld; het lijkt wel iets op baché. Hei is zoo van alles door elkaar Reeds Paus Pius IX heeft in zijn beroemde syllabus de vrijheid als beginsel veroordeeld. De Vrijheid is ook de oorzaak, dat zooveel vuil en vergif in peTs. bioscopen en pamfletten wordt rondgestrooid. Het socialisme is de tegenvoeter i-a zekeren zin van het liberalisme. Het is de dood der vrijheid. Hels ocialisme i6 de opheffing der persoonlijke vrijheid Spr wijst verder op de anti-godsdienfitige theorieën d-er socialisten. Op verzoek van den Pastoor wijst spreker •hier levens op de noodzakelijkheid van aan eensluiting der vrouwen in den Vrouwenbond Onze R.-K. Staatspartij "wordt geleid door 2 gedachten uit het Onze Vader: 1. Laat toekom e Uw Rijk. Wij Katholieken wenschen dat Gods Rijk over ons Rome tot beB van geheel Nederland. Wij wenschen dat Nederland Christelijk wordt geregeerd. Dit in tegenstelling met hen die don godsdienst als privaalzaak beschouwen; 2. Geef ons heden ons dfgelijksch brood Geef ieder van ons hel zij groot of klein, arm of 1 rijk datgene, dat zij noodig hebben. In dit verband brengt 6pr. bier openlijk hulde aam onzen Minister AaLberse, die in zijne wet geving (er mogen dam ook nog gebreken aan kleven) er naar heeft gestreefd om dit Kath. beginsel te volgen. Met een geestdriftige peroratie besluit Z.Eerw. hierna zijn dikwijls door applaus on derbroken rede. De Voorzitter brengt Z.Eerw. dank voot de schoon e opwekkende rede. Nadat de stembiljetten nog hadden gecircu leerd, werd een propaganda-geschrift aan de vrouwen uitgereikt, - waarna de vergadering wend gesloten. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor heb candidaats examen wis- on natuurkunde de heeren J. Th. van der Werff, Botterdam on W. Esbaoh, Amsterdam. Geslaagd voor het eindexamen voor den Ned. Ind. A dm dienst de heer G. J. van Deurseu, Den Haag. Eindexamen voor den Ncd. Ind. rechter lijken dienst de heer Mr. J. Oppendijk te Utrecht Docto ra al examen genees kunde de heer W. van den Berge te Den Haag. Oandidaats examen Germaans ohe taal en letterkunde Mejuffr. C. M. de Haas te Leiden Oandidaats examen wis- en natuurkunde Mejuffr. A. C. P. Cramer te Den Haag; Oandidaats examen godgeleerdheid II de heer C. P. Boere "te Botterdam Doctoraal examen godgeleerdheid II de heer M. van der Voet te Oegstgeest. Na verdediging van een academasch- proef&ehrifit, getiteld „Weefseleultuur" werd heden bevorderd tot doctor in de (geneeskunde do heer Johannes Pet-rus Mari Vogelaar, arts, geboren te Amster dam, wonende te 's-Gravenhage. STADSNIEUWS. GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN Gemeentelijke Vischverkoop. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat morgen (Woensdag) aan de gemeentelijke Visch- winkel Vischmarkt verkrijgbaar is SCHELVISCH a 0.14—0.24, SCHOL a 0.16 en TARBOT a 0.48 per pond. ALPHEN AAN DEN RIJN. Voetbal. Zondag ontving Alphen I vriendschappelijk bezoek van de Amster- dcmsche toerclub. Voor dezen wedstrijd was door de Amsterdammers aan. het winnend elftal een medaille uitgeloofd. Het einde kwam met een 21 overwin ning voor onze plaatsge-nooteu. Propaganda. Hedenavond 8 uur wor den alle propagandisten dringend uitge- noodigd in de St. Josephzaal oawerig te zijn, ook niet deden der club, die Woens dag behulpzaam wallen zijn, zijn welkom. Komt dus in Hinken getale, om mede te werken, opdat alle Katholieken in onze parochie hun duren plicht naar behooren zullen vervullen. Vertrek Oo&tenrijksche en Hongaarsche kinderen. Den 18den Juli a.s. vertrekt weder een transport naar Ween en terug. Pleegouders, die hunne kinderen daarme de willen loten teruggaan, worden, ver zocht vóór uiterlijk 10 Juli as. daarvan, opgave te doen bij den waarn. secretaris J. B. v. Helderen, v. M-andersloosbraat 42. Den 31 sten Juli vertrek een transport naar Budapest- terug. Opgaven voor dit transport worden ingewacht vóór uiterlijk 20 Juli a<s. Pleegouders, die pakketten vooruit willen verzenden naar Budapest, werden verzocht, deze voor uiterlijk 20 Juli a.s. aan bovengenoemd, adres te be zorgen en er vooral voor te zorgen, dat de juiste adessen op de pakketten vermeld zjjn. Voor het transport naar Weenen de datum vóór uiterlijk 10 Juli a~a. BOSKOOP. R.-K. Kiesvereeniging. De volgende candidate-n zijn ingediend voor de be stuursverkiezing der R.-K. Kamer-Cen trale te Leiden de heeren: A. J. Oostdam, A. H. Boekraad, Leiden, Th, A. Houdijk, Boskoop, A. O. v. Berkel, Dr. A. C. A. Hoffman, Gouda, P. Warmerdam, Lisse, H. Bank, Hoogmade, H. Bader, Sassen- kejm, J. v. Gennep, Moordrecht. C. J. L. van der Meer, Noordwijk, J. B. Bes, Joh. Vlasman, Alphen aan den Rijn, J. C. Bieb veld, Gouda. HAZERSWOUDE. R.-K. Kiesvereeniging. Zondagmid- fljftekiezers. Een grooL aantal kiezeressen gaven van hare belangstelling blijk. De voorzitter der Kiesvereeniging, de heer hl. Heijken, opende de vergadering met den Christeiij ken groet en verwelkomde de nieuwe ie- den der kiesvereeniging op deze eerste vergadering, speciaal georganiseerd voor de dames, waarna hij het woord verleen de aan den ZeerEerw. heer P. M. de Vel len, pastoor alhier. ZJEerw. begon met te verklaren, dat hij het als een groote eer beschouwde de eerste politieke kennis bij le brengen aan de vrouwelijke kiezers, juist nu wij staan vlak voor de algemee- ne verkiezingen. Is de vrouw van nature tot huiselijk werk aangewezen, deze week zal zij ge roepen worden een andere taak te ver- vullen, namelijk haren invloed helpen uitoefenen, dat ons land Christelijk wor de geregeerd. In den breede zette de Eerw spreker de taak van een Katholiek Ka merlid uiteen, de indiening, de behande ling en de uitvoering der verschilltnde wetten. Vervolgens werd beschouwd wat ge vraagd wordt van de Katholieke Partij en hare Staatkunde. Als Roomsche kiezers wenschen wij dat Gods wetten worden erkend en geëer biedigd ook in 's lands wetgeving. Spreker deed zien het noodlottige van de groepsvertegenwoordiging, het stre ven van de verschillende standen naar eigen candidalen zou ook voor onze partij zeer nadeelig zijn. Wij moeten hebben een vertegenwoordiger van het geheele katho lieke volk. Verder werd een duidelijke technische toelichting gegeven, hoe men moet stem men. Na een geestdriftige aansporing om a.s. Woensdag als goede Katholieken allen stipt hun plicht te doen sloot de Eerw. spreker zijn rede. De voorzitter dar.kte namens de aanwezigen den pastoor voor zijn gloedvolle woorden, waarna deze zeer goed geslaagde vergadering uiteen ging. HILLEG0M Ingerekend. Gistermiddag surveil leerden twee poli tie-agenten in de Hoofd, stnaat ter hoogte van de Sint-Josephkerk. Eensklaps schoten zij toe op eens als def tig heer met wit vest gekleed persoon, grepen hem aan en namen hem mee naar het politic-bureau. Vermoedelijk ia een goede vangst gedaan KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De aanvoeren van vroege aardappelen worden dagelijks grooter. Al is de prijs niet. hoog, tot heden kon deze nog gehandhaafd blijven. Het staat ech ter te bezien, of zulks ook do volgende da gen het geval zal zijn. De aanvoeren, wor den voor het binnenland ongetwijfeld veel te hoog en waar. zooals vroeger nu op den export naar Duitschland met deze geld koers niet te rekenen valt en Engeland Bieesta.1 geen hooge prijzen betaalt zal de prijs zeker in den loop der week nog meer NIEUWVEEN. Schadepost. In den macht van Zater dag op Zondag zijn bij djsn landbouwer C. Wetter door 'n hond (of honden) 2 lamme ren gedood en een gewond. Naar wij ver nemen, zijn het allen kerklammeren. De eigenaar van den hond is nog onbekend. Ongeval. Door een auto uit Aalsmeer werd een paard van A. Verbij, hetwelk aan een halster langs den weg geleid werd zoodanig aangereden, dat het een open -wond bij de staart- bekwam van ca. 40 c.M. lang. NOORDWIJK. Onderwijs. Aan onzen plaatsgenoot, den heer H. G de Boer. is het voorloopig voorzit terschap opgedragen van den Wereldbond ven Katholieke onderwijzers (Federation internatio nale des Inatituteurs calholiques, International Federation of Catholic Teachers. Kalbolisch Pa- dagogisc-her Welt verband) Deze benoeming staat in verband met de reorganisatie van deze Internationale, waarmede de Federatie van R. K. Bijz. Onderwijzers in Nederland belast is. RIJPWETERING. Muziek. Op het groot nationaal con cours, verleden week gehouden te War mond, behaalde onze R.K. muziekvereenï- ging Onderling Genoegen" een eersten prijs met -den marschwedstrijd en een eer sten prijs met den concert wedstrijd in de derde af deeling. Voorwaar een groot succes en voor de vereen!ging en voot haar bekwamen direc teur den heer M. Bolderdijk. V/ij wenschen. dan ook de vereenigimg geluk met de behaalde prijzen, en wij hopen dan ook dat zij zoo dooT moge gaan en dat zij nog eens eert eersten prijs mo gen winnen in de eerste a f deeling. Wij sporen dan ook de jongelieden van Rijp- wetering aan, om lid te worden van „On derling Genoegen" teneinde deze met el kaar en met haar directeur tot groeten bloei te doetn brengen. Eerstdaags zal de vereen!ging met. de behaalde prijzen en van Slied-recht en van Warmond een feestmorsch door het dorp houden. VOORHOUT. ..R.-K. Kiesvereeniging. Vrijdagavond vergaderde 'genoemde vereeniging in het Patronaat. Als spr. trad op dc heer A. H. J. Engels. Hoewel de toegang voor een ci zeue duidelijk uiteen de politiek der huidige regcering, deze ver dedigend tegen de aanvallen van socialis me en Vrijheidsbond. De voorzitter gaf vervolgens eenige practische wenken inzake het vervullen van den stemplicht. Voetbal. V.F.G. I speelde een vriend- sehappelijken wedstrijd tegen L.F.C. I Lisserbroek. VJF.C. speelde me-t 2 invallers L.F.C. wint den toss en verkiest het eerst tegen wind te spelen. Spoedig werd het leder in beweging gebracht dal, gezien de huidige wind, welke dwars op het veld stond, nog al eens buiten de lijnen ging. Verder was het een spel van de eene paal naar de andere, totdat even voor attain L.F.C. een doelpunt wist te maken, het welk echter niet werd toegekend, doordat de scheidsrechter afzijd blies. Even daar na kwam V.F.C. voor het zelfde geval te staan. Rust ging dus in met blan ken stand. Na de rust biee' de toestand onveranderd, alhoewel V.F.G.gedurig in do meerderheid was. Alzoo kwam het einde met gelijken stand: O—0. WARMOND. De verkiezing. Aan de kiezeressen en kiezers dezer gemeente, die in aanmerking komen met de poütie-motorboot naar de stembus gebracht te worden, is bij de op roeprngskaort tevens de ..dienstregeling van één dag" voor dien dog verzonden. WOERDEN. Afscheid. Vrijdagavond had alhier in do Ainbach bsteekenschool het afscheid plaats van den heer W. Gestel, directeur der school van de leeraren, leerlingen en oud-loerl inigen. Een der lokalen was voor deze gelegenheid feestelijk met bloemen en groen versierd. De heer Gestel, die 33 jaren aan de amba-chtrteekens ehool ver bonden was, heeft deze 1 Juli met pen sioen verlaten. Door den heer B. Schouten Hoogendijk voorzitter van de commissie van toezicht der school werd de heer Gestel op zeer waard ©erende wijze toegesproken. Namens de leeraren, leerlingen en oud leerlingen bood hij den heer Gestel als blijk van w aardeding, hoogachting en vriendschap een prachtig geisoleerden rood koperen sigarenkist met asclibak aan door den ouddeerling, den heer J. Kiriege, alhier, op kunstvolle wijze vervaardigd. Zichtbaar aangedaan dankte de heer Ges tel. Vervolgens werd de heer Gestel nog hartelijk toegesproken door de heeren v. Gendt-, Sipkes en van Kempen, leeraren der school. Hierna spraken nog de oud- leerlingen de heeren J. P. v. Booyen, por tretschilder alhier en de heer Mulder die hun oud-leermeester hartelijk dank brach ten v-oor de uitstekende lessen e/n voor lichting, welke zij in het teekenen en schilderen van hem hebben mogen ont vangen. Tot slot sprak de heer Schouten Hoogendijk nog eenigo hartelijke woor den tot afscheid. Hierna vereenigden allen zich in hotel Concordia waar men nog eenigen tijd ge zellig bijeen, bleef. Voetbal. Zondag speelde de voetbal- Volksbondnieuws. De Tweede Volksbondbedevaart naar Noordwijk werd gehouden op Zondag 1.1. Ofschoon het aantal deelnemers niet groot was, bedroeg het toch ongeveer het dub bele van het vorige jaar. Zoo doorgaande zal na een aantal jaren de Leidsohe Volks bondbedevaart naar Noordwijk een der belangrijkste zijn, die de reliquien van St. Jeroen komen vereeren. Maandag brachten een groep werkloo- zen, naar aanleiding van de dezer dagen gehouden Grafische Tentoonstelling, een bezoek aan de drukkerij van „De Leiclscho Oourant". Do chef, do he^r H. Müller, diende de bezoekors op de meest welwil lende wijze van voorlichting, terwijl ook door verschillende leden van het perso neel de werking vam de machines werd verklaard. Namens deze werHoozen zii de directie, den heer MüUer en het geheele personeel een hartelijk woord van dank gebracht. Onze Reisk&s. Zondag 9 Juli bestaat er gelegenheid voor bondsleden om met een gezelschap onder deskundige leiding een bezoek te brengen aan de H. Landstichting te Nij megen. Men gelieve zich hiervoor aan te melden bij den heer J. Naber, Vmk- stroa-t 8. Vrijdag 8 uur bijeenkomst der deelne mers aan den fietstochtzulks as uitgesteld tot dien dag, wijl- "Woensdag, de verkie zingsdag, minder geschikt leek. Zilveren jubilea. Heden herdacht de heer C. van der Kro-git, meesterknecht aan de zeepfabriek voorheen Sanders Co., aan het Leven- dooi alhier, den dog, waarop hij vOot 25 jaar hij deze firma in dienst trad. Tm den morgen werd de jubilaris met zijn familie per auto van. zijn woning ge haald en binnengeleid in de fabriek, die dooT vlaggentooi en bloemenversiering zoowel in- als uitwendig een feestelijk aanzien had. Daar werd hij in tegenwoordigheid van het geheele personeel op hartelijke wijze toegesproken door den directeur, die voor al de aandacht vestigde op zijn trouwe placlitsbetraohting en hem daarna een aandenken aan dezen dag aanbood. Uit de hierop vqlgende toespraken namens het fahrieks- en kantoor p er s on eel sprak de groote sympathie, die de jubilaris bij allen geniethem werd dank gebracht voor de wijze, waarop hij - steeds zorgde voor een eendrachtige samenwerking on der 't geheele personeel Ook deze toespra-, ^mvSgc^ee. yergcze-ld _yan stoffelijke bewijs even groote toewijding en opgewektheid als tot heden zijn taak vervullen. Heden herdenkt de heer H. de Vries, contro leur hij de H. U. S. M.. alhier, zijn zilveren ambtsjubileum. Op het kontoor van den chef van hel slation werd de jubilaris hedenmorgen met zijn echt- genoote ontvangen door chefs en ander perso neel. Namens de directie werd de jubilaris toege sproken door den heer G. Muller, controleur der beweging, zulks bij verhindering van den in specteur. Spieker noemde het een vexcerende opdracht den jubilaris te mogen gelukwenschen en hem le wijzen op den gunstig-en staal van dienst. Spreker zegt, dat de heer De Vries zich steeds hijzonder heeft onderscheiden door de wijze waarop hij zijn plicht vervulde en een terugblik op de afgedoopen 25 jaar kan slechts voldoening schenken. Namens directie en chefs uit spre ker don ook den wensoh, dat de jubilaris nog vele jaren met opgewektheid zijn taak moge vervullen en hij overhandigt 'hem hierna de ge bruikelijke enveloppe en oorkonde. De heer De Waal, stationschef, complimen teerde den jubilaris persoonlijk en namens het personeel en wees erop, hoe de Vries zich gedu rende don tijd Tan zijn verblijf alhier steeds heeft onderscheiden door zuivere plichtsbetrach ting en hy uit den wensch, dat hij nog vele jaren met dezelfde ambitie zijn taak moge vervullen. Als blijk van sympathie werd den jubilaris hierna eon fraai ameubeloment aangeboden. Ook dc echigenoote van den jubilaris werd door beide sprekers gecomplimenteerd, omdat de vrouw zoo groot aandeel heeft in het werk van haar man. Haar werd een fraaie bouquet ge offreerd. De heer De Vries dankte zichtbaar bewogen voor de hem gebrachte hulde en noodigde allen uit heden eem bezoek in zijn woning te brengen. „Het Kappershyis". De heer J. J. Rijnhende, die aan de Dooza- straat 37 zijn welbekende salon voor heeren gedurende de" laatste jaren meer en meer heeft uitgebreid, welk werk door iederen deskundige zeker mag gezien worden, heeft nu weder uit breiding aan zijn zaak gegeven door de opening van een kapsalon voor dames en kinderen. De echtgemoole van den heer Rijnbende, mevr. M. Rijnhende, heeft aan de bekende José di To hero's eerste Hollandsche Dames- en Tooneelkapacadomie in Den Haag, een een- jaarlijkschen cursus gevolgd met het gevolg, dat zij bij het laatste gehouden examen het diploma met graad I in dameskappen, ondu- Qation „Marcel", haarbehandeling en manicure behaalde. Dientengevolge is mevr. Rijnbende ook opge nomen als lid van het Nederlandeche damee en tooneelkappers-gilde, waarvan de zelel Is gevestigd in Den Haag, Tasmanstraat 172. Het behoeft geen betoog, dat mevr, Rijnbende nii zij bovengenoemd diploma hoeft behaald, hoor vak verstaat en de diverse kapsels in de fraaie étalage doen dan ook met gerustheid het beste hiervan verwachten Bovendien is het kapsalon zoo modern mo gelijk ingericht. Een aparto toegang leidt naar de nieuwe salon, die boven is ingericht. Do aannemer, de heer J. J- Weerlee, hoeft er ©en N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 4 Juli 1922. VERKIEZING TWEEDE KAMER. De Voorzitter van het Hoofdstembureau ter verkiezing van de leden, van de Twee de Kamer der Staf en-Generaal, maakt be kend, dat de zitting van dat bureau, als "bedoeld in art. 92 der Kieswet, zal plaats hebben op Vrijdag 7 Juli a.s., des voor middags te 10 uur ten Raadhuizc. N. O. DE GIJSELAAR, Leiden, 4 Juli 1922. B. en W. van Leiiden brengen ter alge- meene kennis, dat aan de Wed. P. van RhijaiSchippers en rechtverkrijgenden vergunning is verleend tot oprichting van een ko-renmalerij in hef. perceel 2de Bin- nenvesfgracht No. 14, kod. Sectie A. No. 22, 1168, 1169 en 1170. B. en W. van Leaden brengen ter aïge- meene kennis dat de beslissing, op het verzoek van: a. de N.V. Ned. Theater Exploitatie- Maatschappij om vergunning tot uitbrei ding der hiosooop-inrichting in het per ceel Haarlemmerstraat 52, Sectie H 3090 b. J. J. Dingjan om vergunning tot uit breiding der stoomwasseherrj aan den Hoogen Rijndijk 1, Sectie M. 844 o. W. le Mair om vergunning tot op richting van een tabakskerverij in het per- oeel Steenstraat 19, Sectie B 2289 d. de N.V. Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen v.h. L. E. Nieuvenhuizen om vergunning tot uitbreiding der fabriek van verduurzaamde levensmiddelen aan den Morsohweg 60 Sectie L 1212 en 1213 is verdaagd. KATHOLIEKE AGENDA LEIDEN. Vrijdag „Onze Reiskas", Bondsgebouw, te 8 uur Donderdag Recollectie, Hartebrugskork. te 8.30 Zaterdag R.-K. Volksbond, Vierde Lakcuhal- hezoek De Tooneelclub van den R.-K D. Vrouwen bond heeft vacantic tot Augustus. Apothekef? die tot en met Zondag Maandagmorgen eiken nacht en des Zondagi geopend zijn: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menscbhcid is steeds geopend. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 4 Juli 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroligisch Instituut te De Bilctt. Hoogste Barometerstand: 767.5 Toulon. Laagste Barometerstand: 750.6 Vestmanoer Verwachting tot den avond van 5 Juli Matige tot krachtige, later afnemende Zuidelijke tot Westelijke wind, betrokken met regen of onweer, later opklarend, zelfde temperatuur. fraaie kamer van gemaakt, mede door de schitterende, stemmige slof leering aangebracht door den iheecr v. Woeren, terwijl het geheel door deoi schilder Ziegolaar netjes in de verf is gezet De electrisohe verlichting is aange bracht door don heer v. Dis. Een kleinere kamer is als wachtkamer inge richt, die ook een aardigen indruk maakt. Een. en ander bijeengenomen, mogen wij web zeggen, dat dit kappersbuis modern voor Leiden mag genoemd worden en met andere uit Den Haag gerust kaïn wedijveren. Prof. dr. M. W. de Visser, hoogleoraar in de Japansche tooi- en letterkunde, heeft gisteren het Höpital Wallen, waar hij teoi gevolge van een maagoperatie ge- ruimen tijd is verpleegd, kunnen verlaten. Bij de Zondag gehouden betroawbaarhcidsrit, uitgeschreven door do Gooische Motorclub, kwam als 3c aan in klasse B I (duo amateurs) de heer A J. Jordan met 4 strafpnnten en aJs 5e de hoer H. Bomer met 6 strafportenbeiden alhier. Bij de heden door B. eai W. gehouden aanbesteding van hefc wijzigen van do onderbouweai en van-de voste toeleidenda bru ggen der Pauwbrug en der Kraai en- brug in twee perceeJen waren, ingekomen 7 inschrijvingen t.w. van: J. Saras te Oude wetering, perceel 1 20998, perceel 2 9168 massa 30166, O. J. Kiebert-, Sas- eenheim 1. 18050. 2. 9200, massa 27200, L. T. Kruijt, Bodegraven massa 26850, N.V. Aannemersbedrijf voorheen W. Bokhoven te Gouda 25789, J. Zitman en Zoon Leiden 1. 14900 2. 5900 massa 20500, M. van der Velden en P. G. de Jong, Leiden massa ƒ22040, J. Parel, Slie- dreeht perceel 1 19650. De Leidsche schoenmakers in vergade ring bijeen, hebben, besloten, hunne za ken op 14, 15 en 16 Aug. as,., te sluiten, tot hef. houden van een vacaartie. Per ad vertentie zal hier nog nader bekendheid aan worden gegeven. Gisterenavond omstreeks 10 uur zat de 10- jaxige W. F. D. op een spatbord van een rij dende vrachtauto op den Heerensingel. Op een gegeven oogenblik sloeg hij met het hoofd tegen een tak van een boom en viel op den grond. Mej, dr. Smit van den Geneeskundigen Diëtist ver leende eerste hulp, waarna de jongen naar het Acaö Ziekenhuis werd vervoerd en later naar zijn woning aan do Oranjegracht 123, •0

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2