ALPACCA 6a!anteriëniiandelt vl J.J. Pofkianii met dit merk, is hef beste voor de goedkoopste prijs. l JBÊf ALLÉÉN: 12761 verschil] ende kerken. 10,30 uur, Kinderoptochrt waarna kinderspelen. 2,30 uut Allegorisch© op tocht. 6 uur, Historische voorstelling doox ver. „Pro Patria". 8 uur, Zanguitvoering. De heer A. Blonk stolt voor ten .gerieve dor officieel© personen o.a. de hoeren Raadsiloden bij de historische voorstelling een tribune te plaatsen. De Voorzitter zegt dat toe. Verder wordt nog besloten een collecte te honden en na do opgemaakte begrootiaag subsi die aan de gemeente te vragen. Hierna sluiting. Vrouwenbond. A. s Zondagmiddag «al de vergadering van don Vrouwenhond niet door gaan. R. K. Kiesverecrugsug. Door de R K. Kies- vereenigiug zal a-s. Zondagavond half acht, een groote vergadering worden gehouden in het Pi tronaatsgebouw waar een spreker van optreden. Het zal wel niet noodig zijn onze Roomscho Kiezeressen en Kiezers aan te sporen deze be langrijke vergadering bij te wonen sal hi SPORT. VOETBAL. Overzicht. Eindelijk dan schrijven we ons laatste voetbal- overzicht, wat dus bot eek ent, dat er na morgen idet meer officieel zal gevoetbald worden in den N V. B H Wordt tijd, hoog tijd! Tot op den laatst en wedstrijd bestaat er span ning in de iampioenscompetitic. Wie zal bet worden. Go-Ahead of Blauw Wit? Wat we vorig on Zaterdag schreven, zonden we wel haast kunnen hertalen en dan besluiten met: l'histoire se répete-... We geven den Westelijken weinig kans in het hooge Noorden. De club van de Bulders was oorspronkelijk sterk favoriet voor den eeretitel maar nu ze zoover niet meer kunnen komen, zullen zo toch zeker toonen tot een overwinning op do Westelijke kampioenen wel in etaat te zijn Of zou de langdurige rust alle voetbalge dichten reeds hebben weggevaagd bij Be-Quiek? Onze gedachten: komen beide elftallen volle dig uit, dan zal een -gelijk spel hoogstens voor Blauw Wit zijn weggelegd. Een sterke verzwak king bij een der partijen zal dan waarschijnlijk het overwicht en de overwinning naar den an deren kant brengen. 1 Be QuickBlauw Wit J Muiters. Men meldt ons uit Reelof ar ends veen: Donderdag, 29 Juli, speelde S. P. C. I een gccostumeerde voetbalwedstrijd om een medaille tegen de Zwaluwen I van Warmond Deze medaille werd uitgeloofd door een Warmonder. Om half drie blies de scheidsrechter de beide elftallen in het veld. De aanvoerder van de Zwa luwen bood den aanvoerder van S. P. C. een bouquet aan, en daarna werd er getosst. Deze werd gewonnen door S. P. C., dat verkoos legen wind te spelen. Al- spoedig bleek, dat de Zwa luwen met den wind sterker werden, zoodat doelpunten niet lang konden uitblijven. Driemaal werd die S. P. C. keeper verschalkt. Daarna gingen de partijen meer gelijk op en wisten bed den nog een doelpunt te maken, zoodat de rust met 41 inging. Na de rust had S. P. C. den wind mee en wist spoedig twee doelpunten te maken. Daar na kregen de Zwaluwen den bal en maakten hun laatste doelpunt S. P. G. liet het bier niet bij zitten en zette nog 2 doelpunten, zoodat het einde kwam met 65 voor S. P. C., dlie daar door de medaille won. Ingezonden stukken. (.Buiten verantwoordelijkheid der Red.) De Waarheid! „De waarheid wil niet altijd geboord worden." Als dit spreekwoord van toepassing was op ieder menscib, dan zou ik geen lettor verder meer schrijven. Er zijn echter nog van die goede mens eken, van wie ik mag verwachten, dat, als de waarheid aan hen gezegd wordt, zulks in goede aarde "te recht komt. Deze menschen zijn de-oud- ret raat-anten, in Leiden zeker wel 300 in getal. Voor hen heeft vanaf October jJ. een comm. in de kerk v. OJLV. Qnb. Ontvan genis (Harfccbmg), eiken Donderdag voor den lsten Vrijdag der maand, een Recol lectie-avond georganiseerd Telkens is door 't plaatsen van een ingezonden stuk je in dif blad getracht de belangstelling weer te verlevendigen, aan de drie Pa rochiekerken is 't bekend gemaakt', in de .Katholieke agenda van d't blad, enz., en et succes v as ir romer groote,r, dan dat een EO oud-retraitanten zicb lieten zien. Na in de waarheid, cat de comm. Liter verdiend hadd<at 't van weinig dank baarheid geinigT tegen de Eerw. Heercn dat 't^anderc kan en dal bet anders moet. Waarom moet nu nogmaals langs dezen weg getracht worden, a"c 300 oud-retrai tanten trouw te zien komen. Er zijn toch geen bezweren tegen, althans nimmer hebben wij ze gehoord Denkt eens aan 't goede voorbeeld, en aan wat gij als oud- retr ai tarnt aan God en aan Uzelven tot behoud der vruchten van de retraite ver plicht zijt. Laat; dan van nu af, evenals in andere plaatsen, de recollectie-avond 'n uitstraling zijn van 'n echten godsdien- «tigen levensernst, tot propaganda te vens voor het Retraite-werk zelf. de Commissie. B. C. KLEIN. Saesenheim, Juni 1922. De R.-K. Kiesv. te Sassenheïm. Verleen mij een kleine plaatsruimte in uw geëerd bladbij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van de gehouden vergadering van bovengenoemde vereeni- ging op 27 Juni, wil ik mijn verontwaar diging langs dezen weg uitspreken over wat daar is voorgevallen van den kant der arbeiders. Zij hebben hun vereeniging een Map in het gezicht gegeven, die meer dan raak was. Crdtiek voeren, zuivere cri- tiek, is wel eens goed, maar zoo het hier ging, met scheldwoorden gepaard, is dat aritiek, is dat niet het fatsoen van de ar- En dan nogdat zij mij den vol genden dag op de straat be- oritiseerden, omdat ik ook tot de zeven tien onderteekenaars van. de, lijst zou be boeren. Doch dat was ik niet, al heet ik ook Van der Meerik was er blij mee want bij zulk 'n beweging sta ik er liefst maar buiten). Doch, dit kan ik verklaren!) dat de heer Bader bij mijn sollicitatie als gemeente-arbeider voor drie jaar terug, wel degelijk als R.-K. Raadslid voor zijn principe is uitgekomennog daarvoor mijn dank. Doch hiermede wil ik sluiten, allen aansporend, om op 5 Juli als Rooni- sche mannen en vrouwen te stemmen op No. 1 van de 33ste lijst. Nogmaals dankend, M. de R., voor de plaatsruimte. TTw abonmé M. A. VAN DER MEER. gemeente-arbeider. Stoomvaartberichten. STV. MIJ. NEDERLANDè LOMBOK vertr 29 Juni van Hamburg. PRINSES JULIANA, uitr., verir. 28 Juni van Singapore. KON. NED. STB. MIJ. PLUTO vertr 27 Juni van Kopenhagen. STELLA veTtr 26 Juni van Constanza. HECTOR arr. 20 Juni te R-oWerdam. KON. H0LL. LL0YD. KENNEMERLAND. uitr., vertr. 29 Juni van om do veemarkt, welke alleen in naam bestaat, af to schaffen, wat wordt goedgekeurd. Punt 5. Eenige reclames H. 0. worden be handeld, waarvan er eonigo worden terugge bracht, en andere gehandhaafd blijven. Punt 6 Bij de rondvraag vraagt de beer Van Leeuwen of de zaak betreffende den elccfcriscben aanleg al is geregeld. De Voorz. zegt hierop dat eerst noodig ie, da,t bet net in z'n geheel is goedgekeurd door den ingenieur, en, dat, zoo lang dit niet is geschied, nog niets wordt afge daan. Verder verzocht de heer Vossepoel, dat aandacht zal gegeven worden aan oenige sIoo'.oq in de Gemeente, welke vervuild zijn en schade lijk voor de Gezondheid. Niets meer aan d'c orde wordt de vergadering gesloten OEN. Gemeenteraad. (Vervolg) Punt 8 „Oninbare posten'' wordt van de agenda afgevoerd. Punt 9. Adres bewoners Korto Groen endaal met verzoek tot verbetering dier straat. B. en W. stellen voor afwijzend hierop te 'beschikken. Do heer Smit stelt voor dit aan te houden tot de eerstvolgende begroeiing Aldus besloten. Punt 10. Verzoek firma Niekerk betreffende rooilijn Stationsweg. B. en W. stellen voor hierop niet in te gaan. "Wordt aangenomen, met één stem tegen, die van den heer Hofman. Punt 11. Adres vereeniging van kaasprodu- oenten e. a tot verlating aanvangsuur kaas markt. B. en W. stellen voor afwijzend hierop te beschikken. De heer Zon toont uitvoerig het nut van een later aanvangsuur aan le zullen er meer wagens komen, daar nu met den zomertijd velen Tiijv uit Wavervecn en omstreken naar Uithoorn gaan uit Willeskop naar Oudewater etc., 2e zal er meer bezoek zijn vooral van boe rinnen, daar deze dan beter hun inkoop en in de stad doen Aan een markt, aldus spreker, welke voor den winkelstand geen voordeden oplevert, hébben wij niets Wat betreft dfc opmerking, ge maakt door een der kaaskoop ers, dat de kaas niet tegen de zon kan, weerlegt spreker dit door te wijzen op de groote open kaasmarkten to Purmercnd en Alkmaar. Het treinverkeer is goed, zoodat ook dat geen last kan veroorzaken. Het motief dat do schippers niet op tijd weg kunnen acht spreker ook niet steekhoudend. De heer v. Tuijl zegt, dat er nu veel kaaswagens komen. De markt floreert, spreker meent dat men niet aan het aanvangsuur moet tornen. De beer Roozeboom is ook niet voor verandering; o-a. zullen dan die kramers geen zaken doen daar het dan te laat voor hen wordit. Deze kramers vindt spreker zeer nuttig; bet middenstandsbe- lang acht spreker niet zoo groot. De heer De Kruijf zal voor het voorstel Zon stemmen om de algemeen e motieven door hem aangevoerd, niet direct om het middenstandsbelane dit is im mers tegenwoordig volg cms mens n als de heer Roozeboom geen belang moer. Het ie eon belang voor den bloei der markt De heer Hof man steunt het voorstel Zon Spreker begrijpt niet op welke gronden het prae-advies van B. en W afwijzend voorstelt. Alle groote vereeni- gingen ad. viseer on voor verlating ééne kleine is er slechts tegen. Nader wijst spreker er opdat men toch ook den winkelstand terwEIe moet zija. Wanneer men een stand kan bevoordeel en, zon der dat andere er schade bij lijden dan moet men dit nooit nalaten Verder wordt hierna nog eenigon tijd onderling gediscussieerd, waarna het voorstel B en W. wordt aangenomen Tegen de heer en H Brunt, J. de Kruijf, Zon en Hofman. Adres besturenbond wijziging verordening H. O. B. en W stellen voor de verordening aldus te wijzigen: aftrek gezinshoofd 700, inwonen de kinderen, welker inkomen niet gaat hoven 800. 500 aftrek. De heer Smits ie nog niet tevreden. Met voorbeelden tracht deze aan te toonen, dat men dtor deze regeling bevordert, dat de kindoren het huis uitgaan en kostganger gaan spelen Na een uitgebreide discussie, waarbij een en ander hoe langer boe duisterder werd, stelt de heer Hofman voor. dat aan de baud van oude kohieren nog eens wordt onderzocht, of bet voorstel van den besturenbond e. a. nadeclig voor de gemeente is, dit voorstel nu aan te houden en daaf beide in de e. v. vergadering te vergelijken. Dit voorstel wordt z h e. aange nomen. Rondvraag. De beer H Brant vraagt een volgende maal de stembureaus niet alle in de stad te vestigen, doch ook enkele oost- en west waarts. De voorzitter zegt dit toe. De hoer Snel vraagt of voor de te houden fees ten een tapverbod komt De Voorzitter zogt, dat indien de heer Snel dit wenscht hij een voorstel kan indienen. De heer Snel zal dit voor de.vol gen de vergadering doen Do hem- Smits vraagt, waar de geschonken FEUILLETON De broeders des verderfs. Oorspronkelijke Roman. (Nadruk verboden). 27) „Prachtig, prachtig", riep lord Nib- blington vol oprechte bewondering, „in derdaad gij zijt zeer scherpzinnig te werk gegaan. Maar vertel verder. Gij zei- det zelf dat de letters niet uit elkaar wa ren afgeleid, wat had gij er dus aan, of gij al wist dat die 8 de letter e voorstelde. Gij kendet toen nog niet een andere let ter". „Neen, maar ik had een begin en dat gaf mij den moed voort te gaan. Beziet het tweede, woord van *et briefje. Daar staat 8.8.3, niet waar, wel nu wist ik dan al, dat dit was ee3. Wat kon die drie voorstellen. Ik schreef alle woordjes op door ee met een medeklinker kreeg er slechts drie, namelijk een, eed, eer. Spoe dig kwam ik tot de conclusie dat het woordje 8.8.3 een heteekende en dat die 3 een n voorstelde. Nu had ik twee lettere. Die 3 kwam ook voor in het eerste woordje 12.3 en ik wist alzoo terstond dat die 12 een klinker verbeeldde, dus a, ®i ii o, u, of ij moest zijn. Ik kreeg nu voor 12 een e of een i en het eerste woordje moest daarom zijn en of in. Had ik nu geen schoon begin. „Een een" of „m een" moest het zijn. „En een" was uitgesloten daar de e door de 8 voorge steld wordt, terwijl bovendien de woord jes „in een" zeer goed de aanvang van éjcq zin kunnen zyn"J>v s- v -v - clcetrische klokken blijven. De Voorzitter ant woordt, dat opmelinigen zijn godaam voor bet leggen van den kabel. B. en W. hebben toen gevraagd dezen te loggen om den wal en niet door do Voorstraat voor het beschadigen diiex straat. De heer Zon acht het leggen van den. ka bel door de Voorstraat beter; dan kunnen ook particulieren aansluiten, "Wat betreft bet beder ven der Voorstraat, deze kan volgens spreker niet meer bedorven worden. Weth. Hondricha geeft een relaas van bet verloop van een en ander. i De heer Hofman stelt voor, om, nu Ged. Sta ten hebben vastgesteld, dat het percentage H. 0 voor Woerden niet hocger mag zijn dan 9 pet., en er i-hans 4,3 wordt geheven,, de meer dere te ontvangen geldén aan de belastingbeta lers terug te geven. Verschillende leden voeren hierover het woord, waarbij de oen is voor hou den, de ander voor uitgeven De eersten, voeren aan, dat men nog zooveel mooie plannen heeft, waarvoor men het kan gebruiken. Op voorstel van den Voorzitter wordt hot voor stel verwezen naar de commissie van financiën. De heer Zon stelt voor, nu de kolenclausule voor de electriciteit met 2 cent is verlaagd, den grond PT ijs met 2 cent te verboogen. Het gaat volgens spreker niet aan, zoolang dit bedrijf nog zulk oen groot déficit aanwijst den prijs te verla gen. Dit voorstel wordt ondersteund door de heeren Hofman en Smits. Wethouders Engel en Hendricbs bestrijden dat voorstel. Het voorstel Zon verhoogin-g 2 cent wordt aan genomen Tegen de heeren Engel, Hendricbs, en Snel. Do heer Hofman vraagt verbetering Hugo Jansstraat en verplaatsing lantaarn aldaar. De Voorzitter zegt dit toe. De heer Zon vraagt of de schoolgeldinning wel goed gaat; de kinderen betalen en krijgen geen bewijs van ontvangst De Voorzitter zegt onderzoek loe. De beer de Kraif vreest, dat de Hoofden der Scholen voor dit baanitjo zullen bedanken, zij zijn hiertoe niet verplicht. Do heer Snel vraagt of het vuil langs het jaagpad al wordt opgehaaM. De Voorzitter zeg!, dat hiertoe reeds order is gegeven. De beer Zon heeft onlangs gehoord dat er groote plannen zijn voor het volgend jaar to vieren Koninginnefeest. Indien het in de lijn ligt van het Gemeentebestuur hierin leiding te geven dan mag nu reeds begonnen worden met de inning der géiden hiervoor, bijv. een wette lijke inning. De Voorzitter zogt behandeling hier van bij B. en W. toe. Hierna gaat de Raad over in geheime zitting ter behandeling reclames H. 0 „Gewapende Dienst", De collecte voor den gewapenden dienst zal de volgende week alhier worden gehouden. Fonds 1918. De opbrengst van den verkoop der bloempjes voor het Fonds 1918 bedroeg 242.58. Namens het Comité werdt don 14 jon gen dames, die met bewonderingswaardigen tact de bloempjes verkochten, hartelijk dank gezegd. „Koninginnedag." Donderdagavond hield de ver. ..Koninginnedag" haar jaarvergadering in. de "Dubbele Sleutel Ingekomen was een schrij ven van hel gemeentebestuur meldende dat do aangevraagde subsidie is toegestaan Hierna re kening en verantwoording van den Penning meester. Als antwoord op een daartoe gestelde vraag, weerlegt de Penningmeester uitvoerig dé bewe ringen door enkele Raadsleden gedaan. 1« Wat betreft het geven van subsidies aan andere ver- eenigingen. Dit berust op een misverstand en is een gevolg van het feit, dat de raadsleden de werkzaamheden van de Ver „Koninginnedag" niet kennen, of „Koninginnedag" is een veree niging va® "Vereenigingen en betaalt zoodoende alleen gedeelten van kosten door verschillende vereenigingen gemaakt? Wat betreft dé aanmer king der verteringen ©luit spreker zich aan bij hetgeen door den heer Zon in den Raad is ge zegd. Do rekening on verantwoording worden hier na nagezien door de heeren J. de Vries en J. Rademak er, die verklaren deze in orde te bevin den. Zij spreken hun voldoening uit dart de tgt- sebi'lendo leveranties zoo gelijkelijk mogelijk zijn verdeeld. Het jaarverslag van den secretaris wordt on der dankzegging goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren G. van Eijk en de beer D. J van Zoeren, worden bij acclamatie herkozen. Hierna bespreking van de te houden feesten. De heer v. Eijk stelt voor dirt jaar alleen kin derfeesten te honden Dit voorstel wordt niet ondersteund en er wordt besloten weder, een feest to organiseeren. Het voorloopig programma werd als volgt -vastgesteld: voorm. 8 uur Koraalmuziek van den toren 9 uur. Godsdienstoefeningen in de „Gij maakt vernuftige combinaties", zei do Tournel nu, „vertel ons hoe gij verder gehandeld hebt." „Och, do rest. viel mij verbazend meè zooals gij zult booren.. Hij vijfde woord bestaat uit zes letters zooals gij ziet, waarvan er vier bekend waren daar de e en de n beido tweemaal er in voorkomen. Zie slechts 26.8.3.3.8.7 kon ik vervangen door 26enno7 waarvan ik onmiddellijk maakte 't woord......" „Rennes", riep de lord. „Juist, dat lag voor de hand./Ik dacht eer aan deze stad, omdat gij daarheen vertrokken waart. Ik vermoedde dus dat 26 do letter r voorstelde en 7 de letter s. Ik had nu de stukken van een zin: In eenRennesAh, dacht ik, dat briefje betreft het stomme meisje dat im mers bij Rennes verborgen is in een kloos ter. De geheele zinsnede kan niet anders zijn dan: „In een klooster bij Rennes'kDat moest kloppen te meer daar het aantal cijfers met de letters van deze woorden overeenkwam. Als deze woorden werke lijk de ware beteekenis van de cijfers vormden, dan kende ik nu reeds onder scheidene letters. Dan was de 5 de letter k, de 9 de letter 1, de 20 de letter o enz. Met behulp van de gegevens kon ik toen vele cijfers in het verdere bedeelte van het briefje door letters vervangen, zoo dat ik dit geheel verkreeg: In een klooster bij Rennes l-i.ee.f.t 6.e To.10.rnel on.ll.e ll.lOster 18.erbor.24. Gij zu'lt mij toegeven dat daaruit volgens mijn methode spoedig te lezen was: „In een klooster bij Rennes heeft de Tourncl onze zuster verborgen", Is het keel eenvoudig?" „Het is heel eenvoudig, inderdaad", riep lord Nibblington, „het is eenvoudig nu gij* het raadsel opgelost hebt. Maar gij verdient voor de oplossing alle hulde Ik bewonder uw scherpzinnigheid meer dan ik u kan zeggen". „Kom. gij overdrijft", antwoordde de Linar bescheiden, „gij zoudt het evengoed gevonden hebben als ik en waarom ook niet". „Ik ontken het'. „Laten wij daarover niet meer spreken. Belangrijker is het thans voor ons na te gaan wat wij uit dit kleine briefje kun nen afleiden". „Dit is duidelijk. Signora Chiarina hoeft met dit briefje bericht aan haar broer, waar het stomme meisje, haar zuster ver borgen was". „Dat meende ik ook uit deze regels te mogen afleiden. Wat dunkt u de Tournel Hebt gij soms een ander idéé?" „Neen, ik geloof hetzelfde. Werkelijk dit briefje is van veel belang. Wij weten nu dat ook de broer van de onbekende dame of liever van Signora Chiarina in Parijs is. Wij vermoeden, dat zij beiden tut de Broeders des Verderfs in betrek king staan, maar ook dat zij in 't geheim hun jongste zuster buiten de macht van het geheime genootschap hebben willen houden".* „Zoo is het, dit briefje bevestigt het geen we reeds uit andere gegevens meen den te kunnen opmaken. Ik ga nu geloo- ven, dat wij een heel eind opschieten. We komen er nu langzamerhand achter met welke personen wij te doen hebben en het geheimzinnige waas, waarin de Broe ders des .Verderfs zich hullen, gaat ver scheurd worden. We zullen spoedig L-iet 1 langer legen onbekenden vechten en dit maakt onze karfs ten slotten tot overwin nen zeker heel wat grooler". „Maar hoe nu verder?" vroeg de Tour nel. „Nu mij dunkt", antwoordde lord Nib blington, „dat we naar Parijs kunnen te- rugkeeren. Hier lijkt mij onze taak afge daan. En te Parijs zoeken wij op het spoor te komen van de vroegere zangeres, van haar broer, maar ook vooral van den man die zijn weldoener heet en de weldoener van zijn zuster". „En wij wachten er bovendien de inlioh tingen, die ik uit Rome denk te ontvangen Misschien bevatten deze nog veel gewich tigs", voegde de Linar er bij. Aldus werd besloten en den volgenden dag waren de drie edellieden weder bin nen Parijs gearriveerd, maar opnieuw in een ander vermomming, omdat zij vrees den, dat de Broeders des Verderfs alle moeite zouden doen om h'cn op het spoor te komen. En zij wilden ongehinderd hun nasporingen voortzetten, met nieuwe hoop op een gunstigen uitslag bezield. De verwachting van de Linar, dat hij van het detecfive-bureau dat hij in Italië met nasporingen had belast, spoedig nog wat nieuws zou hooren, werd niet be schaamd. Twee dagen toch waren de vrienden weder te Parijs toen hij uit Rome een pakket ontving, dat inlichtingen en eeni- ge portretten bevatte, te weten het por tret van den broer en zuster der vroegere zangeres, benevens de beeltenis van den Italiaanschen edelman, die zich als de GECL,. figtifcEtiTELUKE AAWKOWCIGIKGEW DIENSTPLICHT. Overnachten buiten de Kazerne. De Burgemeester van Leiden brongt ter kennis van belanghebbenden, dat aan dienstplichtigen, die voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen komen, kan worden vergund bniten dc kazerne to over nachten, mits hun woning (vaste of tijde lijke) in of nabij de garnizoensplaats ge legen is en de vergunning niet aanleiding geeft, tot het afleggen van zoodanige af standen, dat daardoor een nadeelige in vloed wordt uitgeoefend op den goeden1 gang van don dienst en van de oefenin gen, o.a. tengevolge van bniten deze op gedane vermoeienis* Door den Regimentscommandant c.q. Korpscommandant wordt bepaald, in ven- band met den afstand, waarop de daarbij betrokken persoon van do kazerne woont, wie voor de hierbedoelde gunst welke niemand van eenigen dienst vrijstelt in' aanmerking komt. Zij, die voor de meergenoemde gunst in aanmerking wenschen te komen, moe ten daartoe uiterlijk één maand voor den dag van opkomst schriftelijk het ver zoek richten tot don Regiments- c.q. K o rp<s commandant. Dünstpliclitigeft, die in Juli a.s. opkot- men, moeten, in afwijking van den hier boven genoemden termijn, de verzoeken ZOO SPOEDIG MOGELIJK indienen. Aan hem, wien toegestaan is buiten da kazerne te overnachten, wordt daarin geen logies meer verstrekt dan in geval len, waarin de daarbij bet-rakken chef zulke noodig acht, o.m. bij herroeping van de verleende gunst, wanneer blijkt dat de goede gang van den dienst er scha de onder lijdt, verder gedurende den tijd, dat de belanghebbende een hem eventueel opgelegde straf moet ondergaan, of wel om andere redenen in het belang van den dienst. Alleen bij hooge uitzondering kan de gunst nog verleend worden aan hen, die na het hiervoren aangegeven tijdstip (van één maand voor de opkomst) ziriks ver zoeken. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 30 Juni 1922. KON. WEST.-IND MAILD. JASON vertr 28 Juni van Callao HALCYON LIJN. EMMAPARK vertr. 27 Juni van Gonslanti.no- pel. STAD ARNHEM vertr. 27 Juni van Hamburg. STAD ZWOLLE vertr. 26 Juni van Hamburg, HOLLAND AMERIKA-LIJN. EDAM arr. 27 Juni te New-Orleans. LOCH KATRINE vertr. 28 Juni van Rotler- MOERDIJK vertr 27 Juni van. Portland (0.),. NOORDAM vertr. 28 Juni van Rotterdam. WARSZAWA vertr. 28 Juni van Rotterdam. EEMDIJK vertr. 28 Juni van GoLon LEERDAM arr. 29 Juni te Corunna. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. ARENSKERK, thuisr., vertr. 29 Juni van Port Said HOLLAND-BRITSCH-INDSë LIJN. KOUDEKERK, fhuisr., arr 28 Juni le Ant werpen. NIJKERK, thuisr.. vertr. 29 Juni van Madras.- HOLLAND OOST-AZIE LIJN. OLDEKERK. uitr., vertr. 26 Juni van Yoko hama. OOSTKERK, thuisr., vertr. 26 Juni van Port Said. OUDERKERK, thuisr., arr. 27 Juni te Hong kong. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. DRECHTERLAND, uitr., arr. 28 Juni te Ten ©riffe. MARMERO, thuisr., vertr. 27 Juni van Lagos. HOLLAND-ZUID-AFRIKA LIJN. BLOEMFONTEIN, thuisr., vertr 27 Juni vaa Durban. RGTTERDAMSCHE LLOYD. TJERIMAI arr. 28 Juni te Rotterdam. WILIS uitr., vertr 27 Juni van Marseille. KEDOÊ arr. 28 Juni te Batavia SIANTAR, thuisr.. vertr 28 Juni van Port Said. ROTTERDAM ZUSD-AMERIKA LIJN. ALDABI uitr., arr 26 Juni te Montevideo. STV. MIJ. OCEAAN. DARDANUS arr. 27 Juni te Co hoon. PROMETHEUS vertr. 28 Juni van Batavia beschermer van signora Chiarina had be kend gemaakt. Het meisjesportret was in derdaad dat van het arme kind, dat door den schrik verstomd was, doch' do beid© andere portretten baarden eenige teleur stelling, daar zij beide personen voorstel den die onzen vrieenden geheel onbekend voorkwamen. De veronderstelling dat d© Italiaansche edelman, het hoofd der rois- dadigershende zou zijn, moest men dus wel laten vallen, daar het portret een heel ander persoon voorstelde, dan de man, die door Nibblington en de Linar ge vangen genomen was en tegen de Tournel weer werd vrijgelaten. Maar de inlichtingen, die het detective bureau zond, versterkten de vrienden weer in de meening, dat die weldoener van signora Chiarina toch wel tot de Broe ders des Verderfs behoorde. De Italiaansche speurders, door het uit zicht op een royale belooning aangewak kerd hadden het verleden nagepluisd van markies di Cava en konden het volgend© berichten: De markies was een jonge man nog van! midden dertig jaren, bekend als een ont wikkeld en knap edelman, die maar wei nig' malen in het jaar en clan slechts lcorfi in zijn vaderland vertoefde. (Wordt vervólgd)'.

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 8