r, is naar het kasteel Haarzuijlen niet kan plaats 'oben, wijl het kasteel thans bewoond is. Het j< echter te hopen, dat over eenige maanden wel toestemming ia te krijgen, dit kasteel le gaan bezichtigen. Daarom ligt het in de bedoeling van ge noemde commissie, om op Zondag 9 Juli een ri.iwieltocht te organisecren naar Del£t en Den Haag. Op een nader te bepalen datum zulle® de deelnemers ter vergadering worden uitgenoö- digd. Thans bestaat er reeds gelegenheid zich op te geven. Op dienzelfden datum, dus Zondag 9 Juli, be staat er ook gelegenheid, om met oen gezelschap paar Nijmegen te gaan, vooral met het doel een bezoek te brengen aan de H. Landstichting; voor deskundige leiding wordt gezorgd. Hiervoor kan men zich opgeven aan den beer J Naber, Vinkstraat 8, on bij den 6ecrelaTis van den R. K. Volksbond. Deze reis zal gemaakt worden per trein. Geneotschcip Mcrthesis Scïcntiarum Genitrïx. Naar wij vernemen zal bet genootschap M. S. G met 1 October a. 8 eene uitbreiding geven aan het aan zijn avondschool gegeven technisch onderwijs, door het openen van een dagcursus, waardoor gelegenheid zal worden geboden aan tP- leerlingen, die met vrucht het onderwijs aan de avondschool hebben gevolgd, op den dagcur sus hunne studies voort te zetten. De bedoeling is om op den dagcursus voor- loonig de bouw- en waterbouwkunde en de werktuigkunde te behandelen, met de aanver wante vakken, als wiskunde, natuurkunde, ma terialen kennis, technologie, vastheidsleer vak- teekenen, enz. De dagcursus zal zijn een éénjarige cursus en wel voor de bouw- en waterbouwkunde twee halfiaarlijksche wintercursussen, voor de werk tuigkunde een achtereenvolgende zomer- en wintercursus. Voor de leerlingen der eerstgenoemde vakken wordt dan de gelegenheid gegeven om in het zomerhalfjaar, liggende tussohen de beide win tercursussen. praotisch werkzaam lo zijn op in uitvoering zijnde weTken als teekenaar of hulp- opzichter, waartoe het zomerseizoen bijzonder geschikt is. Het doel van den bouw- en waterbouwkundi gen cursus is de leerlingen op te leiden voor de examens 'nor bouw- en waterbouwkundig op zichter. De jorv-lieden, die den cursus werktuigkunde volgen, ontvangen een zoodanig onderwijs in de technische vakken en het technisch teekenen, dat zij met vrucht werkzaam kunnen worden gesteld als werktuigkundig teek cd aar op tech nische bureaux of aan fabrieken. Verder zal een éénjarige dagcursus warden ingericht voor teekenon derwijs, met het doel om de jongelieden, die daaraan deelnemen, op te Ipvden voor fle middelbare teekenacten. Door de opening van de hiervoor genoemde dageursussen hoopt het bestuur van het ge nootschap M. S G te kunnen voorzien in eene sedert lang gevoelde behoefte aan uitbreiding van bet aan de avondschool gegeven technisch onderwijs. Ve'e jongelieden, die zich nog wat verder in de technische vakken willen bekwamen dan waartoe de avondschool gelegenheid biedt, en voor wie een driejarige cursus aan eene middel baar technische school te bezwarend is. vinden op dezen éénjarigen cursus nog gelegenheid hun kennis uit te breiden. Ook voor jongelieden, die de avondschool van MSG niet hebben bezocht, wordt gelegenheid gegeven de dagschool te bezoeken, mits na een voldoend afgelegd toelatingsexamen. Op nader per advertentie aan te geven tijd stip, zullen de programma's van onderwijs wor den verkrijgbaar gesteld. Jongelieden, die met 1 October de dagschool willen bezoeken., kunnen zich aanmelden bij den Dibecteur der School, den heer Ir. R. I. Verwijs. In de stemmige kapel van bet gesticht „En- degecst" bad gisterenavond de Intronisatie plaats van het H. Hart. Het altaar was rijk versierd mot bloemen, voor een groot deel ge schenken van belangstellenden terwijl- verple gend personeel en patiënten bevredigend waren opgekomen Aanwezig was ook een katholiek geneesheer der inrichting, benevens het Katho lieke lid van den Raad van Beheer de heer Oostdam De introni,satie wc-rd verricht door den Wel Eerw Heer Beune, kapelaan te Oegstgeest, die met de zielzorg van de gestichten is belast Na het H. Hartbeeld te hébben gewijd plaatste hij het te midden der bloemen en wees toen in welgekozen bewoordingen op het karakter der plechtigheid, welke volgen ging. De oorkonde der intronisatie werd op uitnoo- digiDg van Zijn Eerw. mede onderteekend door een der verpleegsters en een der patiënten, waarna er ook de haodieekening van bet aan wezige bestuurslid der inrichting op geplaatst werd De mooie plechtigheid werd opgeluisterd door gezangen van een knapenkoorlje onder leiding van den organist deT ke.rk van Oegstgeest. Het Centraal Bureau van het R. K. Huisves- tings-Comité deelde de volgende data mee van aankomende en vertrekkende transporten: 27 Juni aankomst van Duitscbland (Ruhr- gebied). 30 Juni vertrek van Trier en Breslau 15 Juli aankomst van Weenen en München. 18 Juli vertrek naar Weenen en München. 25 Juli aankomst van Boedapest. 31 Juli vertrek naar Boedapest. Met deze transporten beslaat gelegenheid Lie- besgaben mede te geven, mits deze 8 dagen vóór genoemde data franco worden toegezonden aan het Centraal magazijn Zuid Willemsvaart 257. Gedurende de maand Augustus zullen geen transporten aankomen of vertrekken. Zij die kinderen willen laten vertrokken, kun nen zich voor Weenen tot en met 30 Juni en voor Boedapest tot en met 12 Juli opgeven aan het Secretariaat, Vischmarkt 2. Alhier is voor don tijd van 6 weken werk zaam gesteld de reserve-officier van gezondheid 3e klasse, D. v. d. Seinde. Door B. en W. van 's-Gravenhage zijn op een voordracht van onderwijzers benoemingen bij ^t lager onderwijs geplaatst do dames M. S. den Blaauwen en C. E de Vos, beiden alhier. Bij Kon. Besluit van 23 Juni zijn in de ge- ffieente Leiden de volgende verhoogde voorschot- verloend voor woningbouw: f 816,297; 223,050; 1,151,927; MS5.848, 757,610; 232,722. Carcli. Het groote Fransche circus Caroli geeft he den (Zaterdag) en morgen z'n laatste afscheids- voorstellingen Men verzoekt ons erop te wijzen, dat de laatste voorstelling, welke Zondagavond 8 uur een aanvang neemt, een even rijk en ge varieerd programma biedt als de vorige voor stellingen. Degenen, die voor het laatst van de gelegenheid willen profiteeren, zullen in geen geval teleurgesteld worden met een verkorte voorstelling. Zooals wij Donderdag meldden is de slaking aan de Leidsehe Katoenmaatschappij opgeheven, daar^duidelijk gebleken was, dat voor de arbei ders niets to bereiken viel. Indien echter het personeel gehoopt beeft, weer spoedig aan het werk to kunnen gaan. dan heeft het zich vergist. In een conferentie te dezer zake gehouden, deelde- de directie mede, dat zij uit eigen be weging de fabriek weer zou openen. Verschillende orders waren geannuleerd en nieuwe bestellingen bleven achterwege. Daarom moeten eerst commissarissen worden gehoord', maar.... een vergadering van com missarissen kan niet voor 1 Juli worden ge houden. De organisaties zullen nader bericht ontvan gen of en zoo ja, wanneer het werk weer zal aanvangen. In het geheel werd aan dc stakers'een bedrag van 31,000 uitgekeerd. Do loonen bedroegen vóór de slaking: plaats- werkers 19—20,50, wevers 22—25. drukkers 27 30, waar nu nog 10 pel. zou afgaan. Gistermorgen is mej. B. aan de Mare «p haar rijwiel te water geraakt. Zij werd door eenige burgers gered en in het R.-K. Militair-tehuis gebracht; per auto van den geneeskundigen dienst is zij naar haar wo ning vervoerd. Zij had geen letsel beko men. Vanmorgen heeft, onder zeer veel be langstelling de begrafenis plaats gehad van de twee zoo ongelukkig am het leven gekomen gebroeders P. en G. de Kruyf. Aam het bureau van politie zijn inlich tingen bekomen omtrent een hond, met' bruin lederen halsband. Parkconcert op Dinsdag 27 Juni 8 uur riam.: Programma: 1 Marsch, Lecail; 2. Ouverture „Die lustige Weiber von Windsor", Nicolai; 3. Luna Wals, Lincke; 4. Fantaisie dc l'Opera „Faust", Geijp; 5. „Die lustige Dorfschmiede", Fucik; 6. My Queen", Wals, Coote; 7. „In Zan zibar", marsch, Edwards. PATRON A ATS-ARBEIDSBEURS. Aanmelding: Donderdag 89 uur. Pancra- tius-Patronaat, Hooigracht. Aanbieding: 1 banketbakkersleerling. Gevraagd: 2 klecrmakersleerlingen, 1 leerling kappersbediende De plaatsing van het verslag van den gemeenteraad van Wassenaar moe ten wij tot Maandag uitstellen. SPORT. HONDEN. Kyndortenclub Delft. Voor de tweede internationale hondententoon stelling voor alle rassen, die de Kynologenolnb Delft en omstreken Zondag a.s. in Stads Doelen te Delft houdt, zijn 444 honden ingeschreven. Van de groote rassen zijn goed vertegenwoor digd Matins, St. Bernards. New Foundlanders, Duitsche doggen, Grey hounds, Iersche Setters, Hollandsche en Belgische Herdershonden en Duitsche herders, van de laatste alleen 85 exemplaren, verder Doberman Pinchers, Boxers, Toy Spaniek, Duitsche dwergpinchërs, dwerg- keesbonden witte en zwarte dwergpoedels, als mede windhonden en Belgische griffons Er is ook buitenlandse he mededinging. Als keurmeesters treden op de heeren H J. Clarion, C. J. J. Fokker, Nic Huygen, Van der Jagt, Van Heusden, H. v d. Mark, Hub. Smelt, Krebs, J. Opten, Stevens, De Roemer en Wessels. Men zie verder de advertentie in dit nummer. Duitsche dienstboden. Hoeveel Duitsche dienstmeisjes zouden hier te lande een betrekking hebben ge vonden vraagt heit „Hbld." Ongeveer twin tig duizend, vertellen de Duitsche bladen, waarvan 5000 in Amsterdam en 3000 in Den Haag. Wij kunnen 't hier merken. Wie zijn vriendin telefoneert, wordt met een echt Pruisisch Werda begroet. Wie een visite afsteekt, hoert het dienstmeisje verkla ren, dat ,,gmadige Frau nicht zu Heuse iet" en als wij in de tram, of op een bank in een der parken, kleuters van drie vier jaar beluisteren, hooren wij herhaal delijk, dat ze, in een allervermakel ijkst ratjetoe, Fraülein hun wenschen kenbaar maken. Hebben ze niet schoon gelijk, de jonge vrouwen, die tegenwoordig voor eiken Hollandschen gulden dan toch maar ge makkelijk een honderdtal Duitsche mar ken ,,in de wacht sleepen"? Afgescheiden van het feit, dat in verreweg de meeste gevallen, het voedsel dat zij hier krijgen beter en krachtiger is dan de kost, waar mede zij zich thuis tevreden moeten stel len? Int-usschen is men in der Heimat over dien massa-uittocht- niet bepaald gesticht. De Duitsche huisvrouw legt er het loodje bij. Hoe zou zij, zelfs indien haar echtge noot tot de best-gesitueerden behoort, drie a vijfduizend Mark per maand aan een dienstbode kunnen betalen 1 En de boeren, die vroeger, als er gewied of ge oogst moest worden, met de knechts ook de mejden het veld opstuurden, mopperen al even erg over de Hollandsche kaaskop pen, die op een deel van hun arbeids krachten beslag hebben gelegd. Alleen de Duitsche dienstmeisjes lachen in haar vuistje. Zij pqtten en sparen en hebben in betrekkelijk korten tijd een ka pitaal met een respectabel aantal nullen vergaard. Dan keeren zc terug near het lieve vaderland, waar zij wel heel gauw tot de conclusie zullen komen, dat óók de waarde van een stapel bankbiljetten be trekkelijk is. Burgerlijke Stang. BODEGRAVEN. Opgave van personen welken zich In deze gemeente vestigden: M. Zaal, dienstbode, van Oegstgeest G. Kramer en gezin, Hoofd eener school, van Haamstede P. Swarnborn en ge zin va® Ede S. G. J. M. van Delft, dienstbo de, van Zoelerwoude D. Burger, dienstbode van Stolwijk A. A. M. Telhers, boekhouder, van Dusseldorf H. van Vliet, zonder beroep van Hoenlcoop P. Vcrlaan, slager van Zog- waart M. J. Hoogendijk. winkelbediende, van Gapelle aan de IJsel G. J. Grooneveld', dienstbode, van Jutphaas M. E. de Reuver, winkeljuffrouw van Vreeswijk G. van Raaij, zonder beroep, van Alphen aan don Rijn H. E. Timmer en gezin, kruidenier, van Baarui D. A. de Jong, zonder beroep, van Zwammer- dam G.^an den Berg, boerenknecht van Zeg veld P. Ommermg slagersknecht, vin Vlaar- dingen J. J. v. d. Panne, dienstbode van Gouda G. Maarsoveen, dienstbode van Nijmc ge® G. G Pijnacker, arbeider, van Nieuw koop J. P. de Graaf, arbeider, van Loos- drecht H. M. N. Boers, bakkersknecht, van Mijdrecht J. van Rijn en gezin, koopman, van Zwammerdam F. Gaastra, zonder beroep van Bardcradeel B. J. Suringa en gezin monteur. van.'s-Gravenhage. Vertrokken zijn: P. Ravesteijn, krui denier, naar Vlaardingen W. W E. Schmitz, kapper, naar Dusseldorf A. Graafland, ar beider, naar Alphen aan den Rijn M. Visser, slagersknecht naar Dokkum H. A. J. Wal- voort, slagersknecht, naar Katwijk P. L. G. Steenbeek en gezin, predikant naar Zaandam A. M. J. v. d. Kallen en gezin, monteur naar 's-Herfogonbosch L. Terlouw en gezin, arbei der, naar Reeuwijk C. van Beek. Dienstbode naar Gouda C. van der Leden, schilder, naar Zeist J. C. Berkelaar, timmerman, naar Harm elen B Th. Lubbers en gezin, arbeider, naar Woerden M. Roos, zonder beroep, naar Roosmalen D Blijleven, zonder beroep, naar Nieuwkoop C. J. van Veldhuizen en gezin, koopman, naar Stompwijk H. Turkenburg, zonder beroep, naar Valburg D. Breedijk, zonder beroep naar Heemstede M Nap, zon der beroep, naar Vinkeveen W. Visser, huis houdster, naar Gouda Geboren: Willem p je, d van A. v. d. Zwaan en D. Nagtegaal. Ondertrouwd: J. Soaterse 26 jaar en D. Kwinkelenberg 20 jaar Getrouwd: T. Scheer 26 jaar en G. v d. Pcd, 25 jaar. Overleden: M. Voordouw, 37 jaar. WARMOND. ..„S.M.C." Gisteravond vergaderde de R.-K. Voelbalvereeniging „S.M.Cin het lokaal „De Zon", onder voorzitterschap van den heer C. Meiman. Na een zeer kort inleidend woord waar bij hij het bedanken van den secretaris waarop later zou teruggekomen wor den mededeelde; gaf de voorzitter een kort overzicht van eerf-conflict, dat was ontstaan over de staanplaats op net ter rein van den heer Kortekaas. waarover hij nu de vergadering eens wilde hooren. Spreker gaf een explicatie van het ver loop der geschiedenis, en deelde mede, dat de huurder nu zijn rechten zocht. De heer v. Hulst, 2e secretaris, deelde nog mede dat K. tijdig genoeg gewaar schuwd was met den heer .Machen zich in verbinding le stellen, en meende, dat de vereeniging geen kwaad kon. Opgemerkt werd hierop, dat de behan deling der zaak niet geheel juist was, daar de zaak nu slechts van één kant belicht werd, en K. zich niet kon verdedigen, wat icderen beklaagde wordt toegestaan. Bo vendien heeft K. gehuurd van S.M.Cdie zeggingsrecht heeft over het terrein, en met anderen niets uit te staan. Na breede discussie wordt goedgekeurd dat een contract zal gemaakt worden, dat Zondag in de kleedkamer zal hangen. Heeft een der leden aanmerkingen, dan kan hij deze direct inbrengen. De zaak K. zal afgewacht worden. Mededeeling vondt nu plaats van eenige ingekomen schrijven. Van den Geest. Adviseur was een schrij ven ingekomen, dat Z.Eerw. verhinderd is, de vergadering bij te wonen. Hij ver zocht echter, het spelen in den voormid dag op Zondag te voorkomen, In deze zal het bestuur actief zijn. Van den secretaris is bericht gekomen dat hij zijn functie als secretaris neerlegt. In een later schrijven meldt hij dat hij niet op de vergadering kan tegenwoordig zijn, doch de vereeniging sympathiek ge zind blijft, en dat hij ook niets tegen zijn medebestuurderen heeft, waarmede hij genoegelijk heeft samengewerkt. Hij klaagt verder in dit schrijven over de houding der jongere leden. De reden van zijn bedanken is gelegen in de z.i. minder faire behandeling van het Harmoniebestuur. De heer Paardekooper kan de klacht betreffendende de jongere leden, die de reputatie der vereeniging naar omlaag halen, onderschrijven. De heer Joh. Sik- king heeft als bestuurslid den secretaris gesproken. Mogelijk komt hij nog als, se cretaris terug, docli zoolang S.M.C. in con tact slaat met de Harmonie niet. De voor_ zitter en de 2e secretaris zeggen dat de secretaris altijd de zaken van het begin af met de meeste accuratesse heeft be handeld, er is veel. zeer veel werk soms, en daarom wordt voorgesteld een waarne mend secretaris te benoemen. Besloten wordt, daar er Joch nog een bestuurslid moet gekozen worden deze met de tijde lijke waarneming van het Secretariaat te belasten. Bij stemming hiervoor, wordt- gc kozen do heer G. Paardekooper, die tijde lijk de functie aanneemt. Hij de hierop yolgende rondvraag brengt de heer Ron men de Alg. Vorgad. to Haarlem op 30 Juli Ier sprake. Daar voor moeten nog 2 afgevaardigden geko zen worden. Sprekc-r heeft er den Secretaris over gesproken, en heeft toen oen paar voorstellen vcor die vergadering inge diend, welke moeten verdedigd worden. De Voorzitter zegt nog een vergadering toe voor dien tijd en anders zal daarin op andere wijze worden voorzien. Do zeer discussierijko vergadering werd hierop gesloten. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, afd. LEIDEN. Maandag, 8 uur Graf. Jongeling Vereen. Dinsdag, 8 uur, ledenvergadering Graf. Bond. Dinsdag 8 uur, vergadering deelnemers Bede vaart Noordwijk. Woensdag, 8 uur, opening Grafische Ten toonstelling. Woensdag Rechtskundig Bureau 7,30—8,30 uur. Van Donderdag lot en met Zondag is van 4 tot 10 uur de Grafische Tentoonstelling voor het publiek toegankelijk. Vrijdag, 8 uur, lezing over papierbereiding in verband met de -Grafische Tentoonstelling. Zaterdag zitting Spaarbank van 89. Zitting Voorschotbank van 89 uur. Zitting Volkstuintjes „St. Isidorus" van 7.30 tot 8.30 uur. Zitting Brandstoffenooraxnissie «ai- 7.30 3.30 uur. Zitting Retraitefonds van 7.308.30 uur. 79 uur Bibliotheek. Zondag Bedevaart naar Noordwijk. P. S. Geen Bestuursvergadering R. K. Volks bond op Dinsdag. R. K. DI0C. VROUWENBOND. Woensdag. Korte verklaring van bet kiesstel sel en daarna een blijspel in de St. Jozefsge- zcllenvereeniging, te 8 uur. Zaterdag, Spaarkas Mevr. v. d. Hart Bootsma. Voorloopig geen -repetitie van het Zangkoor en geen naaicursus. PATRONAAT ST. ANTON I US (Hartebrug). Zendag, 4e Zondag der maand. Onder de H. Mis van half acht algemeene H Communie voor de leden en het bestuur van het St Antonius- Patronaat; half vijf Conferentie waarna ont spanning en gelegenheid tot sparen. Donderdag 8 uur Tooneelrepetitie. Donderdag 89 uur Arbeidsbeurs. ST. JOZEFSGEZELLEN VEREENIGING. Zondag bijeenkomsten vap 12,302,30 uur, van 6,3010 uur, van 8—10 uur verplichte bij eenkomst voor de Gezéllen. Maandag, Dinsdag en Zaterdag bijeenkomst voor do Gezellen. Dinsdag 8.15 uur kegelclub „alle negen." Donderdag, 8,15 uur. kegélclub Afd Gezellen „Hout of fout". Donderdag bijeenkomst van 12,302,80 uur en van 710 uur voor de Gezellen. Maandag 3 Juli te 8,30 uur verplichte Maan de] ijksche bijeenkomst voor de Gehuwde Gezel- Jen. De leden die nog boeken in bun bezit hebben worden verzocht deze aan het gebouw terug te bezorgen, by voorkeur Zaterdagavond tusscben 8,309,30 uur. ST. PETRUS-PATnOttAAT. Zon dan 46 uur, ontspanning voor dc groote afd 1517 jaar, 46 uur jongens van 1315 jaar, groep 1, godsdienstles en rccretcutie, 57 uur jongens van 1315 jaar, groep 2. Te 6 uur godsdienstles voor de groote Afd. 1517 jaar. Woensdag geen Patronaat Donderdag, Hoogfeest van de HH. Apostelen Petrus en Paul us, Patroonfeest van het Patro naat. 's Morgens plechtige algemeene H. Com munie. Verdere bijzonderheden omtrent dc feest viering zal Zondagmiddag door den WelEerw. Drreeteur worden bekend gemaakt. TELEGRAMMEN. (Van onzen draadloozen dienst.) Dc Poolsche Kabinetscrisis. WARSCHAU, 23 Juni (V.D.) Over de kabinetscrisis wordt gemeld, dat liet parlement heden een voorstel der socialis ten lot ontbinding der hoofdcommissie verworpen heeft. De hoofdcommissie zal dus een nieuwen ministerpresident aan wijzen. De leiders der volkspartij en Vitos onderhandelen met de socialisten en de nationale arbeiderspartij over de vorming eener meerderheid van centrum en linkerzijde. De graankveestie in den Rijksdag. BERLIJN, 24 Juni, (V£>.) De onder handelingen tusschen de coalitiépartijen van den rijksdag over de kwestie van den graanomslag werden gisteren lot laat in den avond voortgezet. Gedurende den na middag schenen de onderhandelingen zoo ver gevorderd, dat men geloofde, van een oplossing van het probleem onder de par tijen te kunnen spreken, doch later werd vernomen dat de onderhandelingen waren afgebroken, zonder dat een definitieve op lossing was gevonden. Het verdere zal thans afhangen van de beraadslagingen der economische commissie, welke Zater dagmorgen zullen plaats hebben. Vliegongeluk. PARIJS, 24 Juni (V.D.) Gisternamid dag omstreeks 3 uur stortte een vlieg tuig, dat zich op 400 M. hoogte beven Longré bevond, plotseling naar beneden. De avialcur en de mecanicien werden op slag gedood. De gevangen sociaal-revolutionairen in Rusland. BERLIJN, 24 Juni (V.D.) Vrijdagmid dag hebben besprekingen tusschen verte genwoordigers van de Amsterdamsche en de Weensche internationale plaats gehad waarin over de mislukking van de missie der verdedigers bericht gegeven en be sloten werd om een-gemeenschappelijken oproep aan de Sovjetregeering uit te vaar digen, om de beschuldigde sociaal-^evo- lntionairen niet ter dood (o veroordeeleh. Theater in brand gestoken. MILAAN, 23 Juni (V.D.) Volgens een ontvangen telegrafisch bericht is het Volkstheater in Triest door onbekenden in brand gestoken, waarhij alle tooncel- toestellen vernield zijn. Woeste too neeion in het parlement. WEENEN, 23 Juni (V.D.) In het par lement te Praag kwam het heden tol woeste tooneclen en vechtpartijen tus schen de Duitsche en Tsjechische afge vaardigden. Stoelen en inktkokers wer den geworpen en een handgemeen onV stond. Do leider der Duitsche afgevaar digden Lodgeman werd bij de stenografen tafel achter de ministerbank geslingerd en bewusteloos weggedragen. Verschillen de Duilsche afgevaardigden werden ge wond. Do parlementswacht verwijderde tenslotte de Duitsche afgevaardigden uit dc zaal. Stoomvaartberichten. STV. MIJ. NEDERLAND. SALABANGKA, thuis., vertr. 20 Juni van Sabang. BOEROE vortr. 20 Juni van Batavia. BENGKALIS (uitr.) vertr. 22 Juni van Suez. PRINSES JULIANA (uitr.) vertr. 22 Juni ré Colombo. KON. NED. STB. MEJ ALKMAAR vertr. 23 Juni van Baltimore. BERENICE arr. 23 Juni to Rotterdam. DANAE -arr. 22 Juni te Santandor. f FAUNA arr. 22 Juni te Smirna. ULYSSES arr. 22 Juni te Constantinopel. EUTERPE vertr. 23 Juni van Amsterdam. PLUTO vertr. 23 Juni va® Amsterdam POLLUX arr. 23 Juni te Hamburg ULYSSBS vertr. 22 Juni van ConstantinopeL HOLLAND OOST-AFRIKA LIJN. RUPBRKERK, tbnier., vertr. 19 Jtt^l vaa Port Soudan. KON. HOLL. LLOYD KENNEMERLAND (uitr.) arr. 22 Juui to Pcrnambueo. KON. WEST.-ÏND MAILD. STUYVBSANT arr. 23 Juni te Amsterdam. HOLLAND AMERICA -'Jf CARDIGANSHIRE vertr. 22 Juni van San Francisco. LEERDAM arr. 22 Juni te Antwerpen. MAARTENSDIJK vertr. 22 Juni van Now. York. HOLL. BRITSCH-INDIë LIJN. NIJKERK vortr. 22 Juni van Calcutta. RADJA (uitr.) arr. 21 Juni te Madras. HOLLAND OOST-AZIë LIJM OUDERKERK (thuisr.) arr. 22 Juni te Sbanghae. ROTTI vertr. 22 Juni van Hamburg. ROTTÏ arr. 23 Juni te Awrr** ra STOOMV. MIJ. OCEAAN. HELENUS arr. 22 Juni te Colombo. TEUCER vertr. 20 Juni van Hongkong. ATREUS arr 21 Juui te Tsingtao ROTTERDAM—ZUID-AMERI KA LIJN. BWEm.TH, -öwisr... arr. 21 Juni te Bahia. Marktoericbters. LEIDEN, 23 Juni. Veiling. Bloemkool I 15 28, Bloemkool II 913. Salade 0,40 1,40, Wortelen 713, Komkommers 411, Kroten 1.80—2,50. Selderie 0,60—1.20, Pie terselie 0,800,80, Boonenkrnit 0,601, alles per 100; Postelein 916. Spinazie 20 80, Aardappelen 10,8016.70, Peulen 22 46, Doppers 2632 Aardbeien 5670, per 100 kilo Perziken 0-090.36 per stuk. Kaas. Aangevoerd 168 partijen kaas. Be steed werd voor: le soort Goudsche kaas 52— 58, 2e soort idem 4251; le soort Leidsehe kaas 404-4, 2e soort idem 3230, alle9 per 50 Kg Handel voor Goudsche en Leidsehe kaas matig Aa® de Stadswaag gewogen: 1320 partijen, 5872 stuks, 43154 Kg 24 Juni. Eieren. Totale aanvoer 5981 stuks De prijzen waren: Kipeieren 88.60 en Eend- eieren van 8,408,80 per 100 stuks. Handel vlug. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieke boter, controle 2,352,40, prima boerenboter 2,402,50, goede boerenboter 2,00^-2.30 per Kg. Aangevoerd 14/3, 19/6, 86/8, 16/16 vaten, wegende 3055 Kg Handel vlug. ALPHEN AAN DEN RIJN, 23 Juni Veiling. Per 100 Kg.: Tuinboonen 311, Peulen 16 29, Doperwten 2026, Postelein 10- 15,90, Aardappelen 719; Per 100 bos: Seldo rie ƒ0,40—2,70, Rabarber 0,80—0,90, Peen 212. Per 100 stuks: Kropsla I 0,601,30; Komkommers I 8,309,10, Komkommers II 4,107,10; Bloemkool I 2040, Bloemkool II 1419, Bloemkool III 39, Hecrenboo- nen 0.270,35; Snijboon en 0.500.56. Per 100 pond: Aardbeien' 2735. KATWIJK AAN DEN RIJN, Veiling van 22 Juni 1922. - Due of York per 25 K.G. f 2.40- 3.30; Idem driel f 1.80—2.20; Peen por 100 boe f 5.60—8.80. Aanvoer: 420 - zak aardappelen; 50 zak kl. aardappelen; 4900 bos peen. LANGERAAR, 22 Juni. „St. Phocas". Jonge Peulen 3,55. Peulen I 2,16, Peulen II 1,85, Tuinboonen 1,Doperwten I 2,25, idem If 2,25. Aanvoer 1000 zak penen, 1400 zak doperwten. ROELOFARENDSYEEN, 24 Juni. Aard beien 4 ct.-7 ct. per doosje, 21 c.-30c. p.k Peen 4 ot. per bos Bloemkool 5 ct.9 ct. Aardappelen 16 ct. Augurken, grof ƒ7.40 p 25 kilo. Peulen ƒ2.202.05; Peulen II ƒ4.50-1.60; Groene peulen 2.752.85; Peulen I ƒ3.403.35; extra peulen 3.75. Doperwten ƒ22.152.25, id. II ƒ1.901.95 Capucijner ƒ1.901.75; Tuinboonen ƒ0.90 —1.—. Doorsnccpr.23Juni met aftrek van veilings kosten: Peulen ƒ1.72; groene peulen 2.67 peulen no. 2 ƒ1.45; peulen No. 1 ƒ3.44; doperwten ƒ2.doperwten no. 2 ƒ1.90; capucijners ƒ1.47; tuinboonen 0.8&.

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 7