iwedstrijd te spélen tegen Zwitserland. Overeenkomstig het advies van heb Zui delijk district-bestuur werd. besloten de.n wedstrijd Zuid-XederlandLuxemburg te Maastricht, te doen plaats hebben. (De Sportkroniek). De Interacademiale wedstrijden te Noordwijk. De volgorde, is nu: No. 1 Delft met. 16 punten. No. 2 Leiden, met 14. No. 3 Utrecht met 9, No. 4 Amsterdam, met 7 en No. 5 Wapeningen met. 4 punten. De uitslagen van Zondag zijn G. Oudemans, Delft, slaat M. van Heel, Leiden 63 61G. Oudemans, Delft slaat. J. P. Timmer, Utrecht 46 64 64Pel en Locker de Bruvne, Leiden slaan Van Rh ede van der Kloot en Huls- hoff Poll, Delft 36 65 64 Van Rho de van der Kloot en Hulshoff Poll, Delft, slaan A. Jansma en Scholvinok, Amster dam 6-^3 75 J. A. M. Temminok, Wa- geningen, slaat R. Nauta, Delft 64 86 J. W. Ba-rtekls, Delft, slaat W. Daniëls, Wageningen 63 63Van Rhede van der Kloot en Hulshoff Poll, Delft, slaan jfer. Roëll en Snoep, Wageningen 61 62Pel en Locker de Bruyne, Leiden, slaan Snoep en jhr. Roëll-, Wageningen 60 61Schollen, Leiden, slaat A. Blom. Utrecht 60 61jhr. Feith, Lei den. slaat M. Tieleman, Utrecht 120 06 16; Ladendus, Amsterdam, slaat M Tieleman, Utrecht 63 63Naut-a, Delft, slaat jhr. Feith, Leiden 97 60 J. W. Bartelds, Delft, slaat A. Blom, Utrecht 60 62Scholten, Leiden, slaat A. Kuyper, Amsterdam 60 61Graaf van Bylandt en Wilde, Leiden, slaan de Vries en Dobbeknaais, Amsterdam, 63 63P. K. Pel en Locker de Bruyne, Lei den, slaan A. Jansma en Scholvinck, Am sterdam 63 62 Van Rhede van der Kloot- en Hulshoff Poll, Delft-, slaan L. Roëll en J. L. Kalff, Utrecht 68 62 64Pennink en Knappert, Delft, slaan Graaf van Bvlandt en Wilde, Leiden 63 6—1. Van de 50 partijen zijn er 16 gewonnen door Delft-, 14 door Leaden, 9 door Utrecht 7 door Amsterdam, 4 door Wageningen. Delft wint derhalve den wisselbeker voor de derde maal achtereenin 1919, in 1920 en in 1922. LUCHTVAART. Vliegongeluk. Bij het opstijgen van een vliegtuig op het vliegveld van Istres, kwam de be stuurder tot de ontdekking, dat aan de motor iets haperde en hij besloot te da len. De piloot deed de machine neerko men op het dak van een hangar van het Amerikaansche vliegterrein. Bij het lan den brak echter de band, waarmede de beet uurder aan het toestel vastzat. De ongelukkige stortte op den grond en was onmiddellijk dood tengevolge van een her senschudding. Een tweede inzittende werd later bevrijd. Hij had geen letsel beko men. Gemengde Berichten. Doodgereden, Gisternacht is 4e Eindhoven een dronken man door de auto van. dokter G. overreden en ge dood, Overreden. Te Zaandam is Zondagmorgen een vijfjarig meisje, dat uit een steeg de straat over wilde «teken en struikelde, door de auto van den heer Verkade overreden en aan de gevolgen over leden, De chauffeur reed kalm. Lijk gevonden. Zaterdag ie door visschers in den Teel on der de gemeente Voorst het lijk gevonden van V. uit Zutphen, die sedert 6 April ji, werd vermist. Gezonken. Te Pelelderweg (Gron.) is een met oteenen geladen schuit in het YaHaat gezonken De opvarenden -wisten aach te redden. De vaart ie gestremd. Groots steur. Een riescher uit Hardingsveld heeft in bet Hollandech Diep een steur van 120 pond gevangen. Een goudkarper. Te M-cmtfoort heeft de heer G. J, J. Wie- gerinck met den hengel in den LTseel een goudkarper gevangen, die ruim vier pond woog. Het zeldzame dier, dat veel geleek op een reusaohtigen goudvisch, hoeft heel wat Sekijks gehad. In beslag genomen. Door de rijksambtenaren te Enschede zijn *ij een -winkelier aldaar eenige duizenden jfcg-aran en cigaretten in beslag genomen, welke niet waren opgegeven voor het betalen der belasting. Heidebrand. Te Stiphout (N -Br.) ie eene oppervlakte ♦an ongeveer 150 HA heide, behoorende bij ■Set kasteel Groy, door brand vernield. On weder. In de omgeving van Eindhoven heeft Zaterdagnacht een zwaar onweder, vergezeld van hevige slagregens, gewoed. Do gewassen op de hooggelegen gronden hadden regenval hard noodig. Er viel zoo veel regen, dat in eenige wijten to Eindhoven de straten blank stonden, terwijl in do Lang straat te Gestel en de Hemelrijken te Woen- -jel de benedenverdiepingen der huizen onder wateT liepen „Hbld." Door den bliksem getroffen. Tijdens een onweer werd het 14-jarig meisje van S. R te Valthe door den bliksem gedood, alsmede twee geiten, dio zij in huis wilde halen. Een eigenaardig nesf. Bij het lossen van een steenkolenwagen op het emplacement te Deventer werd in de beide buffers een vogelnest ontdekt. In één daarvan iag een gespikkeld ei. Daar de wagen uit Bel gië afkomstig was, zijn de beide vogelnestjes ius blijkbaar van 2 Belgische vogelparen. De hitte. Onderscheidene landbouwers to Rosmalen, sqn tot de ontdekking gekomen, dat op menig aardappelveld de aardappels niet te voorschijn komen, ofschoon de spruiten reeds verschei dene dagen bijna aan de oppervlakte zitten Bij onderzoek is gebleken, dat de topjes onder den grond geschroeid zijn door de overgroot© hitte, die wij hebben gehad, „Vad." Een droefeindigend uitstapje. Bij een uitstapje dat de leden van Frankforler "Wartburgvereeniging naar n Vogelsberg maakten, gingen verscheidene ;.en een bad nemen in dsn grooten vij r bij Cedern Plotseling zonk een jonge Nederlan der, Verheyl, in de diepte. Alle pogingen van zijn vrienden om hem te redden, waren vruch teloos Men meent, dat do jonge man een. be roerte heeft gekregen Eigenaardige melkdief. Een landbouwer 4e Obbicht had reeds eeni- gen tijd gemerkt, dat 's morgens zdjn koe in de weide gedeeltelijk was gemolken Er werd aan diefstal gedacht. Een dezer machten werd evenwel een.... groote trekhond op hceter- daad betrapt. Hij voorzag zich eiken nacht flink van de melk. welke hij de -koe afzoog. Er waren nachten, dat 'de eigenaar der koe zelfs 5 a 6 liter melk miste. Een mislukt rijpariijtje. Dezer dagen vervoegde zich aan het strand te Kijkduin bij een verhuurder van paarden een z.g heer en verzocht een rit te mogen maken. Hij wilde gaarne de richting van Sc-heveningen nemen en niet, zooals het tra ject was, de richting van Terheijden uit. Dit werd toegestaan en paard en ruiter verdwenen in de richting Schoveningen spoedig tusschen de badwagens en strandstoelen Maar toen de gezette tijd reeds lang verstreken was en de huurder niet kwam opdagen maakte de ver huurder zich ongerust en ging per rijwiel op onderzoek uit. In do verte zag hij zijn eigen dom gaan, ongeveer bij de Hildebrandt. Hel gelukte hem hot heerschap in te halen, die beweerde niets in den zin te hebben gehad. Maar onze verhuurder dacht er anders over, althans hij beloofde hem aan do politie te zullen overleveren en 'toen kreeg de ruiter het zeker te benauwd, want hij overhandigde den paardenverhuurder tien gulden en spoedde zich te voet naar Soheveningen. ..Vad." Buitenlandsche Berichten. De Vesuvius. Naar uit Napels wordt gemeld, neemt de uitbarsting van den Vesuvius in hevigheid toe Voortdurend wordt een zwaar gerommel gehoord, dat gepaard gaat met een regen van eteenen en een gestadig opstijgen van rook In den nacht van Zaterdag op Zondag werd te Napels een lichte aardbeving waargenomen Een aardbeving in Zweden. In verschillende plaatsen in de provincie Wormland werd Zondagnamiddag kort voor 2 uur een buitengewoon sterke aardschok ge voeld. Zulk een krachtige aardbeving heeft sedert 1904 in Zweden niet plaats gevonden. Een brutale diefstal le Londen. Gistermiddag werd. naar de „Times" meldt in oen der drukste hoofdstraten van de Zuid- Londonsche gemeente Pamherwell een ver metele diefstal uitgevoerd. Een auto van do Londensche motoromnibus maatschappij bracht naar een bank aldaar 2000 pond sterling zil vergeld door de locale omnibusmaatschappij ontvangen. Het geld bevond zich in een groot aantal zakken en was onder bewaking van drie bedienden en den chauffeur Toen de auto voor het bankgebouw stil hield, werden do zakken vlug naar binnen gebracht. De chauffeur hielp een handje mee, maar er was steeds eeü man in den auto. Toen ongeveer 700 pond was uitgeladen, sprong eensklaps een vermomde man in den auto, wierp den eenigon man, die er im was, op straat, sprong op den chauffcurszotel en reed snel weg met den auto en de 1300 pond die er nog in was. De misdaad geschiedde zoo snel, dat voorbij gangers en naburige winkeliers er niets van merkten, maar oen politieagent, die er dichtbij op post stond, zag het en rende den auto ach terna, maar tevergeefs. Een passeerenden motorwielrijder werd door den agent verzocht, den auto te volgen, maar hij kon den auto niet inhale». Het registratienum mer van den auto, dat ook den naam bevatte van den secretaris van de omnibusmaatschap pij. werd terstond naar allo politie-bureaux van de etad getelefoneerd Een vliegende afdee- Mug detectives werd op jacht uitgezonden, maar tot gisteravond was de dief nog niet gevat. Kannibalen in Oeganda. Uit Nairobi wordt gemeld: Te Kampala zijn drie Inboorlingen ter dood veroordeeld wegens moord op een meisje nabij deze stad. Uit het verhoor bleek, dat de beklaagden het meisje hadden gedood, om haar te kunnen opeten. Andere inboorlingen verklaarden voor het ge recht, dat zij wel wisten, dat het kannibalisme nog onlangs in Oeganda bestond', maar dat zij zulke niet hadden durven zeggen uit vrees voor represailles. Deze verklaring deed een licht op gaan over talrijke geheimzinnige verdwijningen Thans zijn krachtige maatregelen genomen, om definitief een einde te maken en wat men gelooft, dat weer een toenemende praktijk is. Brand 'n een bioscoop. Aan bet einde van een voorstelling in een bioscoop te Brussel, juist toen het publiek zich zou verwijderen, sloeg een geweldige vlam uit de cabine van den operateur. Vijf kinderen kregen brandwonden Drie er van zijn zeer ern stig gewond. Er volgdo onder het publiek een paniek Men vermoedt dat het gebeurde aan kortsluiting te wijten ia. In eer hersteld. Dertig jaar geleden werd de landbouwer Benjamin Reynier door het hof van assisen van Var wegens aanranding en vermoording van een jeugdige herderin Veroordeeld. Een ac tieve campagne word op touw gezet om zijn onschuld te bewijzen en ook de publieke opinie was zeer ten guDste van den landbouwer In 1893 werd zijn straf in 15 jaar veran derd en in 1895 verkreeg hij zelfs algeheele kwijtschelding Reynier kcerdo naar Frank rijk terug. Maar daarmede was hij nog niet gerehabiliteerd. Dezo taak nam een senator van bet departement Var op zich en naar thans de ..Matin" meldt heeft de rechtbank van Aix de rehabilitatie goedgekeurd. Interessant is kot, dat in genoemd proces Millerand, <fö huidige president der republiek, heeft gepleit voor de bladen, welke voor de onschuld van Reynier opkwamen. i Groote brand, In het Duitsoh-Bohoomsche plaatsje Kusch- warda heeft een geweldige brand gewoed. Binnen korten tijd werden 17 huizen in de asch gelegd. Daar de bewoners sliepen werd de brand niet terstond bemerkt, zoodat ten slotte een algemceno verwarring ontstond waarbij 6 menschenlevens verloren gingen, Zoo wilde een 84-jarige man nog een spaarbank boekje redden Hij begaf zich weer in het bran dende huis, maar stond weldra zelf in lichte laaie. Ondanks zijn gillende roepen om hulp kon men hem niet bereiken. In het geheel zijn 21 huisgezinnen dakloos terwijl 87 families al haar have en goed verloren hebben, Hot proces Bessarabo. 1 Donderdag is mevrouw Bessarabo voor het eerst voor de gezworenen versohenen. Die eerste zitting schijnt zeer spannend ge weest te zijn. Vooral de antwoorden van juf frouw Jacques, de dochter uit het eerste huwe lijk van mevrouw Bessarabo, warden met ademloozo aandacht aanhoord. Op een oogenblik, dat blijkbaar mevrouw Bessarabo vreesde, dat haar dochter haar mond voorbij zou praten, zag men de moeder zich naar Paula overbuigen en haar snel iels toe fluisteren, men denkt in het Spaansch. Wat heeft mevrouw Bessarabo toen gezegd? Het jongemeisje heeft na dit incident niet veel meer geantwoord, maar gehuild in haar zakdoek en slechts onsamenhangende dingen gezegd. De in druk van het publiek in de rechtzaal was, dat Paula Jacques, ware zij zonder haar moeder geweest, zeker meer losgelaten zou hebben. Een keer, dat de moeder weer in de rede viel, toon de president aan de dochter iets vroeg, sneed 'de president mevrouw Bessarabo het woord af, zeggende: „Hot is wel wonderlijk, dat, telkens als ik de dochter ondervraag, de moeder wil antwoor den." De ondervraging van gisteren hoeft ook geloo- pen over de plannen, die mevrouw Bessarabo de laatste dagen voor den moord gemaakt had. om Frankrijk te verlaten. De dames zouden te Bordeaux naar Amerika scheep gaan Volgens juffrouw Jacques was bet doel van do reis orde te dellen op de zaken van de firma Jacques Ook de dienstbode was reeds ontslagen, zoodat er op bet tijdstip van den moord geen perso neel in bet huis van de Bessarabo's was. De president schetst vervolgens de thuiskomst van Bessarabo den 30en Juli, 's avonds. Hij werd opengedaan door Paula Jacques, omdat bij 'den sleutel van het veiligheidsslot, waarmee do deur gesloten was, niet bezat. De president herinnert dan in den hreede aan de bekentenis van de beide vrouwen den moord) gepleegd te hebben, welke xbekentenis zij herhaald hebben en naderhand teruggenomen. „En thans, vrouw Weissmann (de eigenlijke naam van Bessara bo), welke houding gaat u aannemen?" vraagt de president Mevrouw Bessarabo staat op, bleek, met strak gezicht. „Ik zal geen oniele houding aannemen, zegt zij. Ik zal de waarheid zeggen. Ik hél) gelogen, daarvoor vraag ik u vergiffenis: ik heb herhaal delijk gelogen, roept rij snikkend uit, maar tbans bezweer ik u: ik bob geen moord ge pleegd mijn dochter ook niet." De beklaagde valt in haaT bank terug; beide vrouwen snikken. Nader ondervraagd door den president, blijft mevrouw Bessarabo, weer kalm geworden, bij haar in de instructie afgelegde verklaring, die in de acte van beschuldiging ongerijmd en on waarschijnlijk genoemd wordt Da beklaagde houdt dus vol. dat Bessarabo vermoord i« nadat hij het huis verlaten had om met een taxi den koffer der beide vrouwen naar hot station te brengen Do koffer, met het lijk van Bessarabo er in is vervolgens na eenigen tijd in het station Nancy teruggevonden. Mevrouw Bessarabo tracht ook aan te toonen, dat zij onmogelijk den koffer had kunnen .dichtbinden en naar heneden dragen: hij was veel te zwaar voor een vrouw, wier eene arm bovendien nog sedert twintig jaar stijf is. De president ondervraagt vervolgens het jonge meisje, dat eerst niets dost dan huilen. Uw houding, zegt de president, doet geloo- ven. dat uw moeder niet de waarheid gezegd heeft. Paula Jacques: Mijn moeder heeft u alles ge zegd en ik zweer u, dat ik miin moeder niet mijn stiefmoeder heb zien dooden De zitting is met een geheimzinnigheid ge ëindigd, die do gebeele ztial in opwinding bracht. De president verzocht Paula Jacques met ja of met neen te willen antwoorden op deze vraag: Heeft uw moedor werkelijk tegen u gezegd: laten wij het lijk van Weissmaim zoo ver mo gelijk wegzenden, opdat het zoo laat mogelijk gevonden wordt?" Paula Jacques: Dat is een geheim, waardoor het geheele proces gewijzigd kan worden. Ik zal het aan bet eind van het verhoor zeggen. Het geheim behoort mij niet toe. Ik heb het nu twee jaar bewaard en ik kan het niet zeggen. President: Uw stilzwijgen is de ernstige be schuldiging, die er tegen uw moeder is inge bracht. Mevrouw Bessarabo (snerpend): Als er iemand moet betalen, laat ik het dan zijn. De voorzitter bezweert haar haar dochter Yan het geheim te ontheffen. De geheele zaal is in groote spanning opgestaan. Mevrouw Bessarabo: Ik heb alles gezegd. Ik heb alles bekend, wat. ik te bekenn-m had. In de tweede terechtzitting, die van Vrijdag namiddag, is het verhoor van de beide hescliul digden, mevrouw Bossarabo en baar dochctr Paula voortgezet. Op 3 Maart 1918 heeft er een scène plaats gehad tusschen de voornaamste beschuldigde en haar man, dien zij heeft pogen te wurgen, om dat zij bij hom brieven van een vrouw had ge vonden. Later is de vrode hersteld, volgens mevrouw Bessarabo, omdat baar man berouw over zijn verhouding toonde, volgens de bescbul diging, omdat haar man beloofd had baar geld te zullen geven. Toen Paule haar moeder in baar voorstelling van het gebeurde bijviel, is een brief van mevrouw Bessarabo voorgelezen, waarin ze zelf schreef, dat haar dochter van geen vergelijk tusschen haar heide ouders wilde weten. Do vrede tusschen de ecnlgenoolen was dus in schijn hersteld, maar Bessarabo zelf ver trouwde de zaak niet. Aan zijn vrienden zei bij: Als 't mij maar niet gaat als die andere (de eerste man van mevr. Bessarabo is ml. ook on der verdachte omstandigheden gestorven) Ja, zegt m9vr. Bessarabo, dat zegt hij en tegelijkertijd' loopt hij bij ons in en uit! Maar wat hij zei, geeft toch tc denken, meent president Gilbert. Ja, maar heeft hij waarheid gesproken? Waarom zon men aan zijn woorden twijfelen, riposteert handig president Gilbert, want uit hetgeen wij weten, blijkt duidelijk, dat uw man van u en zijn stiefdochter bang was, misschien nog banger van zijn stiefdochter dan van ui Dan staat Paula op en protesteert tegen deze opmerking. Niettemin blijft het een feit, merkt Gilbert droogjes op, dat de heer BessaTabo aan Vrienden, die we straks hier zullen hooren, ver klaarde, dat u tegen uw stiefvader een groote Vijandschap koesterde. Dan komt het verhoor wéder op de som van 600,000 francs commissieloon, die Bessarabo einde Juli moest toucheeren. Zooeven hebt u gezegd, aldus Gilbert, dat u van die heele zaak miet veel geloofde? Zeker, en de zaak interesseerde mij heele- maal niet meer, toen Bessarabo het gedeelte, dat mij oorspronkelijk was beloofd, bad terug genomen Getuigen zullen u echter zeggen, dat U zich echter bij voortduring voor deze zaak bent blijven interesseeren "Welke getuigen, vraagt mevrouw Bessarabo; en rechter Gilbert noemt haar o. a. den heer Dauphin. Aan hem heeft mevrouw BessaTabo gezegd, toen hij twijfelde aan den uitslag: O dat komt best terecht, op 31 Juli komt het geld binnen! Daar de beschuldigde blijft ontkennen herinnerd Gilbert er nog aan dat in elk geval vaststaat, dat moeder en dochter al begin Juli plannen maakten voor haar vertrek naar Mexico. Paulo valt hem in de rede: Daar moesten we heen, can de erfenis van wijlen (mijn vader (me vrouw Bessarabo's eerste man). De tragedie oen er ex-Keizerin. In de eenzaamheid van haar prachtige bezitting in België vierde dezer dagen een ex-keizerin haar twee en tachtigsten ver jaardag. Charlotte van Mexico, o! prin ses Charlotte, zooals haar Belgische titel luidt, verkeert in goede gezondheid, doch haar geestvermogens zijn eenigszins ge krenkt, ten gevolge van de vreeselijke be proevingen, welke zij al6 jonge vrouw heeft moeten doorstaan. Spoedig na haar huwelijk- met den Oos- tenrijkschen aartshertog Ferdinand ver trok zij met haar echtgenoot naar Mexico Deze laatste was met de onvoldoende troe penmachten, welke door de Fransche re geering te zijner beschikking was gesteld, niet in staat, den opstand te dempen, wel ken de Franschen wilden bedwingen. Na een korte regeeringsperiodè, onder den naam van Maximiliaan, werd hij ten slot te door de opstandelingen gevangengeno men en doodgeschoten. De jonge vrouw, die tevoren naar Euro pa was vertrokken om versterkingen voor het leger van haar echtgenoot af te smee- ken, werd door het vernemen van deze tra gische gebeurtenissen hevig geschokt Haar broeder, wijlen koning Leopold II, nam haar onder zijn hoede en schonk haar een prachtig kasteel in België. Ook koning Albert bleef op dezelfde wijze als zijn va der had gedaan, liefderijk voor zijn onge lukkige bloedverwante zorgen. Charlotte is misschien de eenige vrouw in België, die niets van den wereldoorlog heeft geheord. Als weduwe van een Oos- tenrijksch aartshertog werden haar bezit tingen geëerbiedigd door de Duitschers bij bun inval in België. Ongetwijfeld op bevel van hoogerhand bewaarde haar omgeving een streng stilzwijgen omtrent de gebeur tenissen op politiek en militair gebied se dert 1914. Thans leeft de prinses geheel terugge trokken; men zegt, dat zij haar tijd door brengt met- wandelingen en ritjes door het park van haar kasteel. Ook leest en bor duurt zij nu en dan een weinig, of zij on derhoudt zich met haar gezelschapsdames. Van haar verleden kan zij zich echter niets meer herinneren en de personen uit haar omgeving wachten zich er wel voor, daar van ooit met ©en woord te reppen. Onze Huisdieren. Voor honden is vet voedsel zeer nodee- lig. Ze krijgen ©r huiduitslag van, die zeer moeilijk geneest-. Een gezonde kost voor hen is brood, geweekt in water ©n melk met stukjes vleosch of goed© vleeschafval, ook wat suiker er over lusten ze gaarne. Het eten moet hen. op geregelden tijd woTden voorgezet en mag niet blijven staan a-ls ex overblijftwel "hebben ze altijd een bak frisch drinkwater nooddg. "VVa-t men jonge bonden bet eer-ste jaar niet ma-g onthouden, is dagelijkseh wat melk, ter vervanging van moedermelk. In hun mand moeten ze een kussen hebben, voorzien van een los overtrek, dan kan -het nog eens spoedig gewa-sschen worden. Zeer goed kunnen de dieren zich ook be helpen in een kist daar behoeft enkel maar een dekje in en da-t is dus eveneens gemakkelijk zindelijk te houden. Een mol ton dekentje verdient aanbeveling. Eenige malen per week kammen en borstelen en hun snuit eens opfrisschen; met de spons doet ze echt goed. Een gewoonte waar we veel gemak van hebben, is de hond of poes nooit in de kamer te. laten als wij aan den maaltijd zijn. Wanneer we, al vorens aan tafel t© gaan, de dieren eerst helpen en bun voedsel in een afzonderlijk boekje, bijvoorbeeld in keuken of achter kamertje neerzetten, wennen ze daar zóó aan dat ze gewoonlijk precies op tijd' op hetzelfde plekje present zijn. Te groot© waakzaamheid tracht© men de hond bij tijds af te lee-ren, zoodat ze rustige bezoe kers niet hinderen, want lastige keffers kunnen, al- bijten ze niet, heel wat op hun kerfstok hebben doo-r den schrik en den toorn die ze bijna iedereen veroorzaken. Is een bond vakoh, dan doen we verstan dig -het dier heel spoedig te laten afmaken. Dan zullen we ens geen ernstige ongeluk ken te verwijten hebben. He.t ka-n immers pijnloos gebeuren, en daarom is bet voor zeer oude of zulke beesten een weldaad! door zoo'n flink be simt een einde aan bun leven te doen maken. Wel doet bet ver driet, want de trouwe viervoeter weet ons hart t© veroveren en ons leven op te vroo- lijken ondanks de moeite en zorgen, die ze ons vaak op den bails halen. Burgerlijke Stand, LEIDEN. 10-12 Juni. Geboren: Neeltje d. van J. Mulder en M. J. Pilaar Josef Johannes Antonius z. van P, G. J. Pollman en M. A. M. Verhoijen Judith Elisabeth d. van P. F. Vinkesteijn en J. Mieree met JohanneB z. van J. J. van Hooven en M. C. Stikkelorum Elizabeth d. van B. Sterken* brug en C. Korenho! Suzanna d. van W. Dool en J. de Bruin Jan z. van P. Bavelaar cn A. Tesko Antonia d. van J. Tegelaar cn A'.- Ondorwater Bartkolomeus Cornelia z. van B. Wijland en C. C. v. d. Brug Bastiaantje 4 van H. A. Akkermans en J. H. Lemmers. Ondertrouwd: J. R. de Bruïne Groene* veldt geech. 49 j. en W. E. Houtman jd. 23 j. H. Koome jm. 27 j. en C. D. Thiel jd. 27 j. S. Borsje jm. 30 j. en J. W. Franken jd. 34 j. B. Roeijakkera jm. 32 j. en M. Bollering jd. 32 j. W. de Waard jm. 28 j. on J. A. Teijn jd. 24 j. Th. Nieuwenhuis jm. 26 j. en DamfK Weijne jd. 24 j. «^- J. P. Wassenaar jm. en G. Meijer jd. J. B. v. Dieren jm. 25 j. en J. C. Vermoij jd. 23 j. H. v. Dijk jm. 24 j. en D. M. Martijn jd. 21 j. J. J. v. d. Reijden jra. 22 j. en C. Louwrier jd. 21 j. A. J. Griffioen jm. 26 j. en P. M. Egberts jd. 27 j. F. v. Driel jra. 21 j. en B. Külheim jd. 20 j. Overledon: J. J. van der Laken m. 48 L A. van Royen m. 59 j. P. Voorzaat-van Gelder v. 51 j. M. J. C. Wijnbcok-Cornelisse v. 63 j. M. J. Moelikeer d. 4 j. HAARLEMMERMEER. Geboren: Joihanna Jannetje, d. van J. Over- beek en G. J van Rijswijk Aartje Maart ja. d van J. Weij en J. van Vliet Jan Hendrik x. van J. Bdemond en H. T. de Hoog Jakobus z. van M. van der Pol en G Struik Willem Gerardus, z. van G. Wakker en M. M. Kraan Cornelia Anneke, d. van C. van der Beek en P. van den Assem Klaas. z. van W. Post en N. EYeleens Anna, d. van A. Evolecns en G- Eekhoff Egbert, z van E do Boer en A. GraVemaker; Magdalena Maria, d. van G. va» Muijden en L Cardol Jan Pieter, z. van J. van der Lelij en A. D M. Mansvelt leven- looze zoon van A H. van der Weele en. B. W. Wolthuis. Ondertrouwd: C. Hoogendoorn, 21 jaar en P. Kolkman, 19 jaar Tb. van Veen, 27 jaar en G. A. Nieiuwenhuizen, 22 jaar Otto, 24 jaar en G. van de Haar, 20 jaar. Gehuwd: L. van der Linden, 20 jaar en G. van den Biggel aar, 24 jaar E. van Veen, 26 jaar en A. G. Biesheuvel, 21 jaar J. H. Raaphorst, weduwnaar 28 jaar en J. J. van Bu ijiten, 26 jaar. Overleden Johannes Cornell's. 4 maan don, z van J. C. Oostwouder en G. BoeRaid Johannes Verdoes, 84 jaar laatst weduwnaar van M. van der Zwaard Willem Samuel vam Kolfschoten, 43 jaar gehuwd met T. Mulder Paulina Blazina Markusse 47 jaar wed. v~JL A. Fieman. LISSE. Ingekomen en vertrokken pe.n aoren dezer Gemeente over de maand Msï. Ingekomen: M. A. N. van Maanen van Mee re sen J. Lucas van Oldebroek H. A'. van Waveren van Nieuwkoop L. v. d. Wonde van Diepenheim P. van Rijscl van Haarlem mermeer A. T. Kroon van Haarlem D. Hortensius van Hellevoet sluis J. M. v. d. Star van Loosduinen G. J. Wansink en gezin van Kampen G. J. M. van Ooortmersscn van Zwolle H. W. B. Wind van Utrecht P. T. Kortokaas en gez. van Voorhout M. C. .Telle* ma van Heteren J. v. d. Wetering van Haar» lemmermeer J. van Steen van Haarlem P. Bakker van Hillegom - Joh. Meijer en gezin van Eindhoven M. do Haan van Batavia J. Hekman van Gilze P. 0. van Driel van Hook B. Schreuder en gezin van Sasenheita C. do Goede en gezin van Blokker Th. Grim-» borgen van Oegstgeost G. Bomhof van Ep® J. H. Landkron van Leiden H. M. B. Lcu* von en eebtg. van Haarlem N. J. Waasdorp van Alkemade J. Ineke van Haarlem O. G. de Looper van Haarlem Joh. M. Blaser van Amsterdam Cath. van Eijk van Bos koop. Vertrokken: A. M. Rijkelijkhuizen naar Haarlemmermeer Soph. B. van Bieno naar 's-Gravenzande P. G. van Haaster en gezin naar Noordwijkerhout C. Langeveld naar Noordwijkerhout E. J. van Kesteren naar Haarlem J. G. L. Hazelzot naar Amsterdam Maria Buijn naar Scheveningen C. L. Woer loo naar Hillegom T. Kranenburg naar Hil legom Garritje Buijn naar Rotterdam M. Mens naar Voorhout A. V. van Tessel.naar Gilze C. W. Kouwelaar naar Hillegom 3 D. Vreeken naar Sassenheim Joh. Meijer en gezin naar Haarlemmermeer E. A. M. Dames naar Utrecht 6. C. B. Dankolman naar En* gelen C. J. F. Dankelman naar Engelen Corn, de Vries naar 'e-Gravenhago B. Krös- - 6chell naar Haarlem Jac. Spruijt en gezin naar Sassenheim KI. H. van Dorsten naar Heem* stedo Andr. Roelandse naar Arnhem M. L. Slierendrocht naar 's-Gravenhage A. M. Veldhuizen van Zanten naar Haarlem G. J. M. vn Poort naar Amsterdam C. W. M. De? vilo naar 's-Gravenhage Geertjo van Helden raar Zoetorwoud© Johannes Daudeij naar Utrecht A. F. van Velden naar Wateringen C, W. van Santen naar Leiden. SASSENHEIM. Gcb. Albert z. v. J. v. Winkel en J. Spies Mar» gar.etha Catharina d. van M. A. van der Meer en J. Konings - Leendert Johannes z. van W.- Q. v. d. Krogt en H. C. v. d. Ploeg. Over loden: Michiel Bunnik 66 j., echtg. van H. M. de Jong. Ingekomen: Mej. C. M. H. Rotteveel, Oude Haven 1 van Zwammordam s-* G. Brugman Kastanjolaan 3 van Noordwijkerhout Mej. G.; Los, Kerkelaan 29 van Warmond Mej. CL Lubbert, Rijksstraatweg 4 van Noordwijkerhout. Vortrokken: Mej. A. M. Rotteveel vanr Oude Haven 1 naar Zwammerdam J. Dwars* waard van Hoofdstraat 200 naar Wad'bnxvocn^

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 4