N.V. v h. tegen bijzondere lage prijzen. Haarlemmerstraat 134-136. ZATERDAGMIDDAG 4 UUR In ie Mtoüip GAMES- en 1I1BE1-CS1FECTIE lipte aanliggen: te maken, liet geweten .h?.aldö L-j "dirigéff die met het geweten niets lo Jïiakca neb ben; hadden de nieuwe katholieken kun nen en moeten opstaan' om to zeggen: het geweten hebben wij niet opzettelijk behoeven te raadplegen. Het heeft niet opgehouden ons toe te roepen: het mag, maar het moot, en slechts toen dat ge weten niet" tot zwijgen was te brengen zijn wij gegaan, naar and tren die het gezag en het recht van spreken hebben, 'dat wij missen en eerst nadat zij ons had den gezegd: het is 7.00, het mag niet al leen, maar het moet, hebben wij met bloo dend hart besloten de banden, die ons aan onze broeders verbonden, to verbreken en de verantwoordelijkheid te aanvaar den, welke daarvan het gevolg zal moeten zijn voor het land,voor de katholieke par tij, voor de katholieke zaak, zooals, indien wij succes hebben: de zekere val van het eerste rechtsclie kabinet onder katholieke leiding. Indien zij zóó hadden gesproken niet met den mond alleen, maar indien zij, zóó sprekend, hun ware gedachten onver- valscht hadden verkondigd, dan had men hun geen gelijk behoeven te geven, maar had men zeker niet hun subjectief goed recht kunnen betwisten, om te doen het geen zij deden; had men binnen zekere grenzen moeten toegeven, dat, al dwaal den zij, zij eenmaal oordeelende zouals zij deden, ook verplicht waren te hande len. als zij handelden. Zij hebben niet alleen zich wel gewacht zoo te spreken maar zij hebben te Utrecht en daarna de splitsing en scheuring der katholieke partij behandeld als een baga tel, een aardigheidje, dat men zich ver oorloof Lomdat het niet verboden is, als een zaakje, dat op zich zelf niet mooi behoeft te zijn, als men zich maar wijs kan ma ken, dat het niet onrechtvaardig is. Aan ons thans, om in een artikeltje uiteen te zetten, of en in hoeverre denieu we katholieken in practijk aanleiding hebben gehad, om aan hetgeen zij bo- oogen, het offer van het geheim onzer macht, het offer der katholieke eenheid te brengen". EEN VALSCHE TROEF. „De Tijd'' schrijft: In het jongste nummer van het zich als neutraal aandienendo weekblad „Uiltje" laat de redactie zich leelijk in de kaart kijken, want zij doet een „troef" tegen een zelfs bij andersdenkenden hoog aan geslagen katholieke instelling uitspelen. Zij geeft namelijk aan een medewerker, zich verbergend onder den schuilnaam „Troef", gelegenheid om een schimp af te schieten op do R.-K. Retraitehuizen. De man schrijft quasie-geestig Er is tegenwoordig een opmerkelijk- groote belangstelling voor het Retraite huis. Tot nog toe heb ik altijd gemeend, dat men zich in dat huis eenigermate te rugtrekt, zooals b.v. H. H. de Koningin tijdens een hofbal zich in haar particu liere vertrekken terugtrekt. Echter heeft de drukke propaganda voor deze terug trekkende beweging méér los gelaten over de intieme aangelegenheden van dat pension voor geestelijk oververmoejden en thans blijkt, dat dit tehuis zich uitmun tend leent- voor lichtelijk-luie mcnschen èn T*)or hen, die niets-doende altijd nog beter doen dan doende-zijn''. Deze afschuwelijke leugen wordt dan tot uitgangspunt genomen voöt een gees- telooze fantasie, waarin een parellel tus- sehen de dagorde van een luierend ar tiest en dio van een retraitant wordt ge trokken. Klaarblijkelijk heeft de schrijver geen flauw benul van hetgeen een re traitehuis is, en men mocht hem de wel daad toewenschen, in die „intieme aange legenheid van dat pension'' een paar da gen door te brengen, ware he.t slechts om zijn kwaadsprekerij af en een weinig le ven s ernst aan te leer en. „Waarlijk, „Uiltje" speelt -misère" met „Troef". Voor de redactie van het blad beteekent dit óf wel verliezen óf dezo „Troef'' wegleggen De troef is valsch BESCHAVING! De „N". R. Ot." geeft verslag van een bokswedstrijd tusschen den Engelseh- man Wells en den Canadees Goddard. De Engelschman moest het afleggen. Het verslag zegt over dezen kamp strijd „Drie ronden had hij (Wells) gevochten, zooals hij nog nooit gevochten had in. zijn ganschc loopbaan, als een tijger, woest en bewonderenswaardig. Het bloed stroom de uit twee gapende wonden onder zijn oogen, het vloeide in zijn neusgaten, drup pelde in zijn mond. droop langs zijn borst. Wells rilde of hij de koorts had, maar wachtte moedig Goddard's aanval af. Hij wankelde bij den eersten slag, die hem in den nek trof; sidderde als 'n blad, steun de tegen de touwen, dekte zioh, plaatste den linksclien stoot waar geen kracht meer achter zat, kreeg een hevigen slag, die zijn hoofd zoover achterover de.ed gaan. dat 't scheen of de huid om de keel moest barsten, clinchte, plaatste nog een awakken stoot op zijn tegenstan'der's Schaam, en viel toen languit in den" ring, getroffen door een ..straight left" vlak op zijn mond. Waggelend kwam hij weer over eind, Goddard sprong toe, twee vreeselij- ke slagen, en Billy viel als een omgewaai de fabrieksschoorsteen. Alle bewustzijn was heen, alleen een wonder zou hem weer op de been kunnen helpen, en dit wonder geschiedde niet. „Minuten gingen voorbij aleer hij besef te wat er gebeurd was. Eindelijk was hij in staat Goddard de hand te schudden, een fletse glimlach op zijn gebeukt gelaat. Voor den overwinnaar had het publiek ♦nauwelijks eenig applaus over. toen Wells kon opstaan, juichte da menigte hem toe. Kreten„OBillyklonken van alle zijden, en toen Wells bij de touwen stond, gesteund door zijn helpers, kreeg hijeen gTOot bouquet rozen. Hij hield ze tegen zijn borst aangedrukt en strompelde heen". Dit noemt- men nu sport Het is mensc-honteerend en beestachtig! $35 wygE?" pa A.WAALS begint onze Door aankoop van perceel Haarlemmerstraat 132 en bijtrekking der perceelen Van der Werfstraat 3-5-7, zuilen wij onze Winkels en Magazijnen op moderne wijze verbouwen en inrichten. Om spoedig met de ver bouwing te kunnen beginnen, zijn wij genoodzaakt Ten einde hierin zeker te slagen, bieden wij alle voorradige artikelen aan Hier volgt een klein oversichi van hetgeen wij in aüe afdeeSincen aanbieden STUKGOEDEREN. Zwaar ruw Katoen 9/8 Hemdenkatoen 6/4 Lakenkatoen dubbel Keper Goede wit Katoen Prima Huishoudkatoen Sloopenkatoen 120 cM. Graslinnen voor lakens Oopjes en Blokjes f 0.18i/„ 0-25V2 0.47 0.221/2 0.17i/2 0,27% 0.4)1/. 0.541/; 0.191/, Prima Leidschc Dril Zwaar Schortenbont Blauw Katoen 8/4 Zwaar Jaeger Molton Prima Jaeger Flanel Zachte witte Flanel Zwaar dubbelbreed Engelsche Keper Nassau voor onderbroeken Zeor sterk Moleskin f 0.31% 0.42 0.43 0.29 0.42 0.29I/2 0.55 0.51 0.93 Aüieere onze bekende solide kwalsteren. STOFFEN, SPGüTFUtNËLLEN, KATOENTJES enz. Katoenen Moeselines, waschecht f 0,19% moderne dessins f 0.26% en f 0.33 Solide Wollen Stoffen 140 cM. voor Mantelcostuums en Rokken f 0.89, 0.95,1.03 Wollen Lakens 140 cffl. breed f0.99 Prima Wollen Cheviot In moderne echte kleuren f 0.79, 0.85,0.98 Frotté, Crêpe, Volle, enz. in ongekend lage prijzen. Zijden Zephyr Trieot Stoffen In pracht kleur sor teering. Goedkoop. 8/4 Wollen Cheviot f 0.99 Sportflanellen f 0.29 Chique Zepiiir Blouse f 0.94 Geborduurde Voile Blouses 1,05 Zephir Kinderjurken waschecht vanaf 1.15 Frotté Kinderjurken vanaf 5.90 Katoénen Jongenspakjes vanaf 2,50 Moderne Voile Damesjaponnen 3.50 LINGERIES - Prima Wit Jeans Damespantalon Damespantalons Fransch Model met breede strook Dameshemd met mooi eniredeux borduursel Prima Dames-Nachthemd Huishcudschortsn van prima bont f 1.12° en Kinderschorten vanaf SCHORTEN - CORSETTEN. f Ml 1.45 1.523 1.625 2.45 1.20 0.60 Prima Sloep met overslag Mooie gefestonneerde Sloop Damesrok Zwaar geel keper Vrouwenbroeken katoen Mans- en Vrouwen hemd Corsstten, zeer solide, met spiraal j balijnen, in alle maten voorradig j f 0.59 0.64 h 1-34 1.04 1.25 f 1.39 1.69 ,1,95 Onze Lingeries ntunten uit door solide afwerking en ruime modellen. EEDDEN - DEKENS - KARPETTEN - VITRAGES. Prachtige geschulpte Vitrages in diverse breedte f 0.29 en f 0.35 enz. Extra breed f 0.46 All Overnetts I00 cM. breed 0.43 Zwaar Pluchette voor Gordijnen en Tafelkleeder. I.74 Prima, prima dubbel pluchette I.84 Karpetten rood, zwart vanaf f 5.30 gebloemd zeer solide 7.60 Naturel onverslijtbaar „13.50 Gebloemde Slaapkamerkleedjes 55 XI00 cffl. I.975 CQCOS- en CHIMAM&TTEfd tegen foedsiïcferid verlaagde prSjaers. Voor Wollen, Gestikte en Moltondekens verwijzen wij U naar onzo Etalages. Onse magazijnen zijn voor den verkoop openqesieEd van 8 uur voorüniddags tol 12 uur en 's middags van 2 toi 8 uur. - - Zaterdags tol tO'/z uur namiddag. Ter voorbereiding zijn WATERS AG 10 Juni onze winkels van 12 tot 4 uur GESLOTEN.

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 6