BINNENLAND. A. WAALS Uit de Omgeving om nieuwe bkediLg'fe inieidpivt-en te voorko men. De intocht der fascisten is reeds begonnen. De onlusten schijnen van meer dan lo cale beteekemis te zijn. Dit blijkt uit heb feit, dat de Italiaausche regeering thans voor geheel Italië een verbod inzake het dragen van wapenen heeft uitgevaardigd. Te Cremona is de staat Hlix beleg afge kondigd. Amerika. Amerikaansch-Fransch incident. Gisteren had te. Washington een inci dent plaate tusschen Fransehe en Ameri- kaanscke marine-officieren. Twee Fran- 6che luitenant in burgeakJeeding zaten aaoi een tafel, toen drie luitenants van het A meri kaansch e transports cl lip „Tri nity" in het. voorbijgaan de giazen dor Franschen omverwierpen. Er volgde een kloppartij» waarbij de po litie tosschenbekle moest- komm, Er hadden echter ge-en arrestaties plaats. HET VOORNAAMSTE NIEUWS. Propaganda-vergadering van „De Jonge Garde" te Leiden. De geest, adviseur over de „Nieuwe Katholieke Partij". (Stads nieuws, 2e blad). Boskoop verzendt per vliegtuig bloemen naar Londen. (2de blad). De Tabaksaccijns. Overgangsmaatregelen. Ter kennis van belanghebbenden en ambtenaren der accijnzen wordt gebracht dat gedurende de geheel maand Juni 1922 de aflevering van tabaksfabrikaten door fabrikanten aan kleinhandelaren onge- banderolleerd mag geschieden, mits de verschuldigde accijns wordt betaald, te gen een door den ontvanger der accijnzen af te geven kwitantie, die tevens binnen de op die kwitantie te stellen tijdruimte kan dienen voor uitslag uit de fabriek, en het vervoer naar en den inslag in de' lo kaliteiten van de kleinhandelaren. Zooals reeds werd medegedeeld, moet de kwi tantie door den kleinhandelaar na den in- dag van de tabaksfabrieaten in zijn loka liteit worden ingeleverd bij den chef van de ambtenaren der accijnzen ter plaatse, opdat bij de controle op de voorraden met aldus ingeslagen tabaksfabrieaten rekening kan worden gehouden. Koninklijke besluiten. Bij Konk. besluit van 20 Mei zijn, met ingang van 4 Juli, benoemd totrinspec leur der posterijen en telegrafie in algemee- nen dienst te 's-Gravcnhage N. Mulder, thans inspecteur der posterijen en tele grafie le Amsterdam, en tot inspecteur der posterijen en telegrafie te Amster dam J. P. Haanschoten, thans hoofdcom mies der posterijen. Verkiezing Eci'ste Kamer. Als candidaat voor do Eerste Kamer voor de vacature van mr. Reekers wordt van Katholieke zijde aanbevolen het lid der Tweede Kamer P. J. J. Haazevoet, wiens herkiezing door de plaats die hij op de Katholieke candidatcnlijst inneemt, twijfelachtig wordt geacht, aldus het „Vad.", welk bericht wij onder voorbe houd overnemen. Nieuwe Zilvcibons van ƒ2.50. Naar ons wordt medegedeeld, zullen de nieuwe zilverbon-s van ƒ2.50 welke ver moedelijk in den loop der volgende week in circulatie worden gebracht de navol gende afwijkingen van de bestaande zil verbons vertoonen. Aan de achterzijde worden de beide vlakken van links en rechts van het me daillon en besloten in den rand, alleen bedrukt, twee maal met de cijfers 2.50 in verticale richting. Hierdoor blijft een belangrijk gedeelte onbedrukt., en wordt de roode en blauwe vezel, welke in het papier is verwerkt, goed zichtbaar. Iteze nieuwe modellen zullen de hand- teekening dragen van den tegenwoordigen Minister van Financiën, den lieer de Geer en van den tegenwoordigen Agent van het Ministerie van Financiën den heer Luystcrburg. Overigens is de voorzijde van dezen ziiverbon onveranderd. Loonsverlaging Schoenmakerij. Negen schoenfabrikanten te Kaatsheu vel hebben met ingang va.n Maandag 29 Mei de loonen verlaagd. Zij hebben beslo ten deze verlaging als volgt te regelen: Met 2 voor hen, die juist stonden op het mi-nimiimloon onder liet oude collec tieve contract. Met 2 plus 2£ pOt. van het meerdere, dat zü boven het minimum stonden, voor hen. die een hooger loon genoten dan be paald bij het oude collectieve contract. Met 10 pet,, voor jongens en meisjes, met dien verstande, dat als minimum geldt - het loon bepaald in het collectieve contract. Met 10 pOt. voor al'le stukwerk. Jaaritcm*s voor Schoenen en Leder. Id een vergadering van commissarissen der jaarbeurs voor Schoenen en Leder weid besloten do beurs dit jaar te doen houden van 13 lot, en met, 22 September ïn liet PaJsis voor Volksvlijt te Amster dam. Papefonds. In een advertentie in de Siert, no'. 107 deelt de be i uurder, J. II. Bosch, mee, dat mr. C. P. Pape, zijn geheele nalaten schap. na voldoening van successierech ten, legaten, enz., afgezonderd heeft tot oen st-iclitirg, welke door hem bij testa ment is fei het leven geroepen onder den naam van: Papefonds. De stichting is ge vestigd tc 's-Gravenliage en heeft ten doel het verteenen van financieel en steun daar, waar zulks naar het oordeel .van bet bosluur doeltreffend zalzijn. Maltafonds. Donderdag 1 Juni beeft te Utrecht in het Maltezer huis onder presidium van baronesse van Wijnbergen-van Sonsbeec.k de elfde jaarvergadering plaats gehad van 't hoofdbestuur van het MaMafonds. Als nieuwe bestuursleden waren aanwezig douairière Barna Speijart van Woerden van Sasse van Ysselt e,n douairière jhr. F. Donwner van PoldersvelutHanlo als pe nn i ngmeesleresse. Ofschoon de contributies minder zijn dan het vorige jaar zal toch getracht worden de bestaande vrïjbeddcn te Utrecht, Arnhem, Dekkerswakt, Zevenaar en Breda te handhaven. Wormerveer. Men meldt aan ,',Het Volk", dat de Ani- sterdamischo Bank cassatie heeft ge waagd van de uitspraak van liet Gerechts hof te Amsterdam inzake de vordering tot faillietverklaring der gemeente Wor merveer. De zaak komt nu 9 dezer voor den Hoo gen Raad. De K. L. M. breidt haren dienst uit Met. ingang van 1 Juni heeft de Kon. Luchtvaart-Mij. een dagelijkschen dienst op Brussel heen en terug' geopend. Zij neemt de exploitatie dezer luchtlijn dan over van de Belgische Luchtvaart-Mij. S.N.E.T.A. De bekende Fokker-eendek kers zullen dus thans dagelijks tusschen Amsterdam-Rotterdam, en Brussel heen en weer vliegen en de tot nog toe op deze luchtlijn gebruikte Fraosclie en Belgische vliegtuigen vervangen. Hiermede is vol daan aan den wenseh va.n vele geregelde luchtreizigers, die aan de Noderlandsche toestellen de voorkeur geven. De Belgische maatschappij heeft de lijn sedert 2 Mei 1921 in dagelijks olie exploita tie gehad. In Brussel sluit de luchtlijn aan op de lijn Brussel-Parijs, in bedrijf van de Fran- sche maatschappij C.M.A. (Compagnie des Aériennes). Een directe doorverbinding Am stendam-Rotterdam-Parijs en terug is daarmede gewaarborgd. Oorspronkelijk was het voornemen de Nederlandsche toestellen door te laten vliegen naar Parijs en deze dan deji dienst op de geheele lijn om de beurt met de Fraaische toestellen der C.M.A. te laten onderhouden. Overstappen in Brus sel zou daardoor overbodig geworden zijn. Dit voornemen is op liet laatste oogenblik niet kunnen worden uitgevoerd, tengevolge van eenJ zeker gebrek aan medewerking van Eransche zijde. De K.L. M. moet zich dus voorshands tevreden stellen met de exploitatie van de lijn op Brussel. De maatschappij bereidt daarmede haar dienst toch reeds belangrijk uit, en zes barer toestellen zullen" thans per dag in de lucht zijn, te weten: tweemaal twee op den tweern aal da-ags eken dienst tus schen Engeland en Nederland en twee op den eonmaaldaagschen dienst op Brussel. Deze G toestellen leggen per dag den af stand van 2195 K.M., dat is in rechte lijn, de afstand AmsterdamKonstan- tinopel. KA Til OLIE XCEND AG NIJMEGEN "Vergadering der Federatie van R.-K. Voetbal bonden ïn Nederland. De Voetbal-federatie heeft het aange durfd bij den a.s. Katholiekendag te Nij megen een eigen nevenvergadering te houden. Deze zal plaats hebben a.s. Dinsdag 6 Juni, namiddags 4.30 uur, in do kleine zaal van het R.-K. Vereenigingsgebouw, aan het Valkhof. Was aanvankelijk de bedoeling een ver gadering te houden met de andere R.-K. Sportorganisaties tc samen het geringe contact, dat nog tusschen deze organisa ties bestaat, was aanleiding, dat het niet daartoe gekomen is. Thans heeft de Voetbalfederatie het al leen aangedurfd, om te toonen, dat ook zij wil deelnemen, en ernstig, aan de groote katholieke beweging van onzen tijd. Overtuigd ook als zij is, dat er on der de bezoekers van den katholiekendag velen zullen zijn, die bij die gelegenheid wel zullen willen vernemen, op wat wijze do R.-K. Voelbalbeweging aan do groote beweging wil rri ede werk en. Temeer ging de federatie tot het beleg gen van deze vergadering over, omdat zij weet, dat van iederen Katholiekendag een bijzondere kracht uitgaat tot nieuwe en enrgieke daden, waartoe de bijeenkomst het woord van zooveel mannen van ac tie inspireert. Zij verwacht dan ook, dat deze verga dering hare organisatie weer ten goede zal komen, en bij velen kennis, belangstelling sympathie voor haar streven zal wekken, hetgeen zij zoozeer behoeft. Wij sporen do vrienden en de bezoekers van den Katholiekendag dan ook aan deze' vergadering te bezoeken, en door hun te genwoordigheid de beteckenis ervan te verhoogen. Onderwerp: De principieele beleekenis van de R.-K. Sporlbeweging en de R.-K. Voetbalbeweging in het bijzonder. Pers- en Propagandacom missie R.-K. N.V.B. 12J4 jaar missionaris ïnAmsterdam. Iedereen kent hem thans, terwijl hij voor 1234 jaar nagenoeg onbekend zijn werk begon, zijn werk voor de zielen der armste broeders, niet in een of andere parochie, maar uit alle hoeken der stad, op de straten, pleinen bijeen geroepen. Ieder kent thans ook zijn werk en Goddank in de laatete jaTen zijn meerderen gehoor gaan geven aan zijn bescheiden vragen om finantieelen steun voor zijn moeilijk en mooi, ondankbaar en toch zoo loonond werk. Het St. Franciscus Liefdewerk is één met hom geworden en waar men in den lande er over spreekt, noemt men hetzelve „het werk van Rector v Kampenhout". Het werk is vooral in de laatste jaren groolcr geworden; bot hec-fl in Amsterdam reeds 2 eigen tehui zen met kapel en heeft ook reeds in andere plaatsen waardeering en, wat hem vooral zoo gelukkig maakt, navolging gevonden, Maar het werk is op verre ha nog niet voldoende itiyyuUü in prima Voile, geheel geborduurd, in alle moderne kleuren voorradig, 12840 kost slechts S 58.75 Haai-I.sirast !94 uitgebreid voor de groote hoofdstad, het heeft twee tehuizen waarvan het cone met het grootste aantal jongens nog veel, veel te klein is en hij droomde er van vijf. Neen, hij heeft nog niet bereikt, wat hij zich in 12/4 jaar had voorgesteld Hij heeft zijn tijd. zijn persoon, alle gaven, van zijn geest en hart aan zijn werk geschon ken, hij heeft hard gebedéld en gedenkt dank baar, dat volcn in Amsterdam en ook daarhui ten. zijn wfrk mogelijk maakten; inaar hij hoopt ook, dat hem door hen en door anderen in de nu komende 12/4 jaar nog meer zal worden mogelijk gemaakt. En nu jubelt hij voor de eerste maal: 4 Juni a-s. zal het 12/4 jaar geleden zijn. dat Rector J. W. van Kam penhout door Z, D H. den Bisschop van Haar lem werd benoemd tot Geestelijk Bestuurder van het St. Franciscus Liefdewerk. Och, jubelen, daarvoor heeft een liefdewerk als het zijne geen geld; op de beide Pinkster dagen draagt hij in de kapellen der beide te huizen een H. Mis op, waarbij de tegenwoor digheid zijner jongens de grootste feestviering is. Op den lsten Pinksterdag celebreert hij in de kapel der Broeders van St. Joan do Deo, waaraan hij als rector verbonden is, een plechtig lof te tweo uur, waarna voor belang stellenden gelegenheid zal zijn den Jubilaris te complimenteeren Moge op dien dag de verzekering, dal in cn buiten Amsterdam ve len zijn werk zullen steunen en navolgen in de komendo jaren, zijn schoonste feestgeschenk en Wijdste vooruitzicht zijn. Waardeering van zijn persoon cn zijn werk heeft de eenvoudige man nimmer gezocht; -in tegendeel, ieder die hom kent, weet hoe afkee- rig hij daarvan' is; bij hemzelf zullen deze regelen indien hij ze leest het meest verwondering wekken. Maar zijn werk moet groeien, moet grooter worden en zich uitbrei den; honderden zielen, zijn er door gered, maar duizenden moeten daardoor nog gered worden Praeses van Kampenhout blijft zich met hart en ziel daarvoor geven; hij staat aan den vooravond' Van een grootscho stichting om zijn werk meer intensiteit en succes tc be zorgen God zegeno hem er, bewege de harten! „Tijd." Dc audiëntie van don minister van waterstaat zal Donderdag a.s. niet plaats hebben. Do gemeenteraad van Amsterdam beeft besloten tot. den bouw van arbei derswoningen zonder regeeringssleun. KERKNIEUWS. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag a.s. geen audiëntie verleen en. LUCHTVAART. Vlieg cngehik. Naar Belga uit Lausanne seint, is de vlieger Johner tijdens een vlucht gevallen en veronge lukt Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor bot Candi- daats-examen taal- en letterkunde van don O.-I. Archipel de heer C. C. Berg, Rotterdam. Eindexamen voor don Ned. Ind. rech- terl. dienst Mr. A. Veenhuyzen, Den Haag Candidaats-examen rechten do boeren K. II. Jansroa en L. P. M. Loeff, beiden Den Haag. Doctoraal examen wis- en natuurkun de do lieer S. G. van Veen, Botterdam. Doctoraal examen wis- en natuurkunde de heer P. J. A. M. Kouwenhoven, Don Ilaag. Geslaagd voor liet Doctoraal examen in de klassieke taal- en letterkunde de lieer J. H. W-artena, Hoeren veen. Doctoraal examen wis- en natuurkunde de heer J. D. A. Boks, Rotterdam. Propaedeutisch examen godgeleerdheid dc heer W. F. H. Terbraak, Eibergen. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. In de gehouden zitting van den gemeenteraad, waarin voor het eerst sinds geruime-n tijd wethouder Ba- lelaan wederom aanwezig was, werden eenigc ingekomen stukken behandeld. Een adres van exportslagers werd in han don van B. en W. gesteld. Gekozen werd een hoofd Stembureau, terwijl tevens de •leden der Stombureaux voor Niemver- brug, Meijo, Dorp Noord- en Dord Zuid zijde werden benoemd. Inzake de regeling van schoolgelden en verdere kosten voor school B blijkt dat Nieuwkoop eu Zegveld bun deel daarin zullen betalen. Aan den lieer A. van Ramshorst werd wederom ƒ200 toeslag verleend op zijn pensioen. De gunning van de aanbesteding der clec trificalie heeft nog niet plaats gehad. Voetbal. Morgenmiddag 3 uur speelt op het B.Y.Y .-terrein het Goudsch Sein?idsrcehlers-elflal tegen B.Y.V. I om een groote verguld zilveren medaille. De door B.V.V. uitgeschreven seriewed- skrijden zullen plaats hebben op de Zon dagen ,8 en 25 Juni a.s. Aan deze serie- wedstrijden zullen slechts 4 elftallen deel nemen, spetendo in de ie klasse G.Y.B., waaronder B.V.V. I. De ie prijs bestaat uit een 36 c.M. hoogen verzilverden beker, terwijl de 2e, 3e cn 4e pr. resp. zijn ver guld zilver kruis, grooi-o en kleine zilve ren medaille. Do wedstrijden om den zilveren wis- selbckc-r zijn behoudens onvoorziene omstandigheden vastgesteld op den laat- slen Zondag van Juli en ien Zondag in Augustus. Zweelvoetbal 11 HAZERSW0UDE. Polderbestuur. In dc gehouden ver gadering van do Ambachtspolder is door ingelanden !tdl bestufurslid herkozen de heer W. v. Klaveren Jz. HAZERSWOUDE (DORP.) Voctlwl. r—Hedenavond (Zaterdag) zal V.I.O.S. een wedstrijd spelen legen H.ViV. (Alphen). NOORDWIJKERHOUT. Voetbal. Door N.V.C. zijn groote sije grooto serie-, eere- en veterane-wedslrij den gtorganiseerd. De wedstrijden zullen plaats vinden op 5 Juni, 41, 18 en 25 Juni en 2 Juli a.s. De muziekvoreeniging „St. J-eanno d'Arc" zal do wedstrijden opluis teren. VOORHOUT. Natuurschoon. Het vandalisme viert hier hoogtij, hoorden we dézer dagen een vreemdeling zoggen, en dat Ï6 jammer ge noeg dan ook werkelijkheid. Had men in het najaar al een paar mooie iepenbooonen, die met elkaar een mooie half cirkel vormden langs den vijver bij do R. K. Kerk, geveld, in de afgeloopen week hoeft de rest moeten zwichten vóór don bijl, ook eeai zelfde lot onderging een pork hulsten. En zal nu ook de vijver, waarvan nog voor oendge jaren geleden het. water als met bloed doorstroomt leek, daar de me- nigvuldigen goudvisschen, die daar in rond zwommen, wat bij zoo menigen vreemde ling de aandacht trok) gaan gedempt wor den? We willen hopen dat van demping geen sprake zal zijn, maar veeleer van om legging, wat met het oog op de verbree ding van den dorpsweg daar ter plaatse en met het oog op het stecd6 toenemende snel verkeer zeer gewenscht is. WARMOND. Kevkstoelcn. De nieuwe stoelen in do kerk zijn gearriveerd en hebben nu voor het 40 urengebcd en Pinksterfeest reeds een plaats gekregen, waar de oude stonden, en ook enkele aohterin. De kniel- en armkus-sens zijn van roode gebloemde trijp, terwijl de eikenhouten gebetiste schuingebouwde stoel, een losse gaatjeszitting heeft.; alles is uitstekend afgewerkt STADSNIEUWS. St. Franciscus Liefdewerk. De belangstelling voor -hel St Franciscus Lief dewerk jongcnspaüonaat voor heel de stad is er, maar -moet grooler zijn. Het uiterst nuttig en zoo sympathieke liefde werk maakt daarop aanspraak. Wie belangstelling wil toonen brenge mor gen eens tusschen 1 en 2 uur een bezoek aan de kapel in de v. d. Werfstraat Het bestuur wacht daar gaarne belangstellenden en, naar we vertrouwen, niet te vergeefs. Volksbond-nieuws. De Commissie „Kunst en Wetenschap voor Volk" is voornemens in samenwerking met bel bestuur van den R. K. Grafischen Bond, afd Leiden, een tentoonstelling te organiscorem op gebied van Grafische Kunst Reeds zijn de voorbereidende maatregelen zoover gevorderd, dat mem van voldoende inzen dingen verzekerd as, terwijl in verband met deze tentoonstelling toezegging is ontvangen van eenige spreekbeurten over onderwerpen mot het tentoongestelde in verband staande. De datum der opening is gesteld op 28 Juni, terwijl hoogstwaarsclhjolijk deii 2den Juli de sluiting zal plaats hebben. Nadere bijzonderheden zullen later wordeu medegedeeld. Eenige detachementen van het 4o Regiment infanterie alhier, zullen met do eerste ploeg, der lichting van dit jaar a.s. Woensdag de leger plaats bij Harskamp betrekken. G. B. beeft hij dc politie, aangifte gedaaPj dat QEME£NT£UJiiE AAKKOHOISIHGn Gemeentelijke Vischverkoop. De Burgemeester ra.n Leiden brengt tci kennis run de ingezetenen, dat lieden, avond (Zaterdag) aan den gemeentelijke» Vischwinkel (Vischmarkt) verkrijgbaar i. SCHE.LVISCH a 0.080.12, SCHAR a 0.10 en SCHOL 0.10 per pond J. C. VAN DER Lip, Weth. loco-B urge» Leiden, 3 Juni 1922. B. en "W. vaji Leiden Gezien liet verzoek van. a. W. F. Paauw Zoon, om vcrgimnèji tot het oprichten van een blikdTukkerï 1 het perceel Utrechtsohe Jaagpad Sectie O No. 76, waarin zullen worden ge. plaatst en, in werking gesteld: 1 electro, m-otor vaai 2 P.K voor het aandrijven van een^ verfmolen, ecu. electromotor van y P.K. voor het aandrijven van een slijp, machine; 2 electromotoren elk van 3 P.K voor het aandrijven van twee drukpersen, een electromotor van 2 y. P.E. voor he; aandrijven van een vernismachrne., een electromotor van P.K. voor het aa& drijven van een ventilator en een moffel, oven b. C. van den Heuvel en G. M. Fried, hoff, om ver gunning tot uitbreiding der •timmerfabriek in het perceel Aloëlaan No, 2. Kad. Sectie L. No. ll'F (vroeger L. No, 961). door het bijplaatsen van een elec. troniO'tor van 5 Pk. voor het a and rij vei van een cirkekaaganaohine. c. de N.V. Leidache Breifabriek vb. p, en J. van Poot en Co., om vergunning to; oprichting van een breifabriek in het per ceel Lammermarkt No. 63. Kad. Sectie B, No. 2257, waarin zullen worden geplaaUl en in werking gesteld een elecfcroinotoi van 3 P.k. voor' het aandrijven van 2 brei- machines en 3 spoehnachines en een elco- Promotor van^ y2 P.k. voor het aandrijvej van drie naaimachines. Geven bij deze kennis aan het publid dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter vjsi® gelegd zijn alsmede dat op Zaterdag I) Juni a.s. 's voormiddags te half elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoe ken in te brengen. KATHOLIEKE AGENDA WGensdag Bezoek aan de Hortus voor kindera Volksbondleden, te 2.30 uur_ Apothekers die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zondagi geopend zijn: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. Van Maandagmorgen 8 uur tot Din xlagi morgen 8 uur. D. J. van Driesum, L. Mare 7G, Tel. 404 W. Pelle, Kort Rapenburg 42, Tel. 594. Dé apotheek van het Ziekenfonds tol Hulp der Menschheid is steeds geopend. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandaj- rr.orgen 8 uur nemen de volgende huisartsen den dienst waar: Dr. Duffels, Rapenburg 49, Tel. 970. Dr. Kift, Rapenburg 21, Tel. 1202. Dr. C. H. Nijkamp, Breeslraat 171, Tel. 1241 Van Maandagmorgen 8 uur tot Dinsdag* morgen 8 uur. Dr. Brnining, Rapr-r'- 59, Tel. 605. Dr. Duffels, Rapenburg 49, Tel. 970. Dr. Snbreuder, Hooigracht 89. Tel. 301. Dr. Veldhuyzen. Hooigracht 84, Tel. 61'n Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den moigea van 8 Juni 1922, medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteoroligisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerstand: 76S.2 Valenlia. Laagste Barometerstand: 749.1 Thorshavn, Verwachting tot den avond van 4 Juni Zwakk tot matige Westelijke tot Noorde lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijn lijk droog weer, iets koeler. hij door A. H. v. d. S. is mishandeld. Deze kretf van hem eenig geld, waarom hij hem maande. Toen hij hieraan niet spoedig genoeg voldeed, ontstond er een woordenwisseling, waarbij B d! vlucht nam in een afgesloten kamer, waar hem opgesloten -hield. Door middel van f luchtkoker kon B. in verbinding komen mei d« buren die de poli-tie waarschuwden. S. zal nu vervolgd worden wegens mishandeling, .voniie ling cn opzetielijko vrijheidsberooving. Op verzoek van den burgemeester van Haar lemmermeer -is aangehouden de Leidenaar P. J. K., verdacht van diefstal van een hoeveelheid spoorrails. Hij is ter beschikking gecsleld vaa den burgemeester. J. H. vau W. heeft bij de politie aangifte daan van vermissing van palingfuiken. welkt waren uitgezet in den Boodenburgerpolder Teen de 36-jarige reiziger A. J. uit Katwijk aan den Rijn, gisterenmiddag op dc- Blauw poor'.sbrug met zijn motorrijwiel reed. vloog dit door onbekende oorzaak in brand. J. sprong bijtijds af en liet het vuur uitbranden. AVij herinneren er aan, dat Dinsdag de bepa ling ingaat, dat dc bakkers voor 's morgens 1" uur geen versch of opgewarmd brood moge® verkoop-en. Parkconcert Dinsdag 6 Juni, 8 uur. Pi' gramma: 1. „Blaze-Away", raarsch, Holzmann; 2. Ouverture „Fidelio", Beethoven; 3 Vals® „Interrompuo", Montagnc; 4. Fantaisie vHerodiadc", Massenet; 5. „Glühwiirmchcn Linck; 6. „La plus bello", Wals, Waldtoufeli 7. „Alte Kamaraden", marsch, Teike. PATRON AATS-ARBEIDSDEURS. Aanmelding: Donderdag 89 uur, Pancrt •tius Patronaat, Hooigracht. Aanbieding: 1 kantoorbediende, 1 ha' ketbakkersleorlinjü.

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2