De üoffiebaal Bericht van Inzet Aanbesteding H. M. PIERROT Koffiebranderij en Theehandel VERKOUW STOKHUIJZEN Manda 0. IC. Du Y z ziel geen oukelc reden, waarom et zouden, benoemen. Het voorstel van 13. en W. wordt aangenomen met 18 tegen 7 e tem riten Tegen dc 'hoeren Heemskerk en de Soc. Dim. Voor over ie gaan tot het houden van de Tondvra.'-r wil de Voorz. eerst aan den heer Mulder gelegenheid geren, de vragen door den heer v Stralen in de vorige vergadering gesteld, te beantwoorden. De eerste vraag luidde: 1 Is het B. .en W bekend, dat dc Bouwver- «eniging ,De Goede Woning'' een beduidend aantal (pl.m. 40) rieuw-gebouwde woningen, welke voor bewoning gereed staan, niet ver huurt, maar deze laat leegstaan? In antwoord hierop verklaart do heer Mulder, dat g«cn enkele woning blijft leegstaan Op 15 Mei, toen de wagen gesteld werden, waren 82 woningen gereed, die alle verhuurd waren. De tweede vraag luidde: 2. Kunnen B. en W. ook mededeelon of het juist is, dat deze Bouwvereeniging de gereedge komen huizen als regel slechts verhuurt aan Katholieke gezinnen en dat zij zoo or geen vol doende gegadigden van -die gezindte zich aan melden, zeer spaarzaam is om deze aan anders denkenden te verhuren? Hierop antwoordt do heer Mulder dat van de bedoelde 82 woningen, 42 aan Katholieken ver huurd waren, 28 aan niet-Katholieken en 12 aan gezinnen waarvan niet bekend is tot welke richiiug zij behooren. Door het bestuur wordt hiernaar nooit geïnformeerd. Door het antwoord op deze vragen zijn de overige vragen vanzelf vervallen. De heer v. Stralen is over dit antwoord zeer verwonderd B. en W, hadden niet alleen aan het bestuur inlichtingen moeten vragen maar een zelfstandig onderzoek moeten instel len. Ze zouden dan wel tot een andere conclusie zijn gekomen Spreker heeft van absoluut be trouwbare zijde vernomen, dat vier woningen van de op 1 Mei opgeleverde, nog niet verhuurd zijn. Dan zijn verschillende woningen, die nog niet opgeleverd zijn, naar het oordeel van spr. zeer wel opleverbaar. Met het opleveren wordt volgens spreker onnoodig getraineerd. Pan is er de indruk" dat bij voorkeur aan B. K ver huurd wordt. Dat niet naar de richting van de huurders geïnformeerd wordt is absoluut onjuist. Spreker kan echter niet met feiten de waar heid van zijn beweringen staven. De heer Oost dam: Geen feiten? Had dan nw mond gehoudem. De heer Mulder, weth., had niet de illusie den heer v. Stralen te bevredigen. Hij wil echter nog opmerken, dat niet alleen bij het bestuur is gein form eerd. De beer v Stralen: Bij wie dan? De heer Mulder, weth.: Dat is nijn zaak. Bewijs u maar, dat de inlichtingen, onjuist zijn. Dat kunt u niet. Rondvraag. Mevr. v Italië wil wijzen op dc vervuiling van verschillende grachten. Spr zou gaarne zien, dat maatregelen werden genomen. Verder wijst zij op do buitengewoon stoffige straten dringt op betere besproeiing aan. De heer Mulder, weth., zegt, dat aan 'de grachten weinig te doen is. "We kunnen soms «puien, maar dat kost ontzaglijk veel geld. Voorts wijst spreker op de weinige medewerking van die ingezetenen De heer v. Eek zeg?, dat een commissie is benoemd voor productieve werkverschaffing. Spreker zon gaarne iets omtrent de resultaleó vernemen. De V o o t z. zegt inlichtingen voor de volgen de vergadering toe. De heer Piek a ar dringt op spoedige - «pening van de zweminrichting aan. De heer Mu 1 d er, weth., zegt. dat we mach teloos staan. De Minister van Oorlog moet eerst zijn toestemming geven. De heer Pi ekaar informeert nader naar timmerwerk buiten de gemeende. De heer Mu 1 der, weth., zegt. dat door niet tijdig aanwezig zijn van hout. tengevolge van staking, hot werk een klein tijdje niet kon door gaan Verder merkt spreker nog "op, dat niet geheel juist is. dat hier het werk niet zou zijn aangeboden. Voor deuren en kozijnen aan de school Schuttersveld, was do prijs hier 4000 hooger dan buiten Toen hebben B. en W. toe stemming verleend, do materialen -an buiten te betrekken. Met Tuinstadwijk was de toestem miing een gevolg van het feit dal de aannemers hier prijsopgaaf weigerden. De heer Heemskerk wijst er op. dat de straatvegers hij hun werk zooveel stof opjagen. Verder zegt sprelceir dat Zaterdagvond een deel van de stad geen eTectrisch licht' had. Is dat een gevoi? van het werk aan het badhuis. De heer Bots. weth., zal in do volgende ver- deiung antwoord en De heer Dubbel d e m a n vraagt of straten of grachten als werkplaats mogen worden ge bruikt. Do Voorz.: Alleen als B. en W. vergunning Hierna wordt de vergadering gesljtcn. KERKNIEUWS Pater L. Schönmgli S.J. '<f Zaterdag overleed te Utrecht, waar hij de laatste manden woonden na het onder gaan. cener ernstige operatie in heb St A li toni us gasthuis aldaar, pater Ludovicus Sc'. :ingh S.J. Eenige dagen tevoren wa ren hem de H.H'. Sacramenten der Sterven den toegediend. Spoediger dan verwacht werd, is voor dezen onbaatzuchtigen zoon van den H Ignatius het einde gekomen. In geen van do hem toevertrouwde bedieningen heeft hij zichzolvcn gezocht. Zijn medebroeders van de sociëteit weten, dat hij een moei lijke taak, die hem door omstandigheden ten deel viel, nooit, op andere schouders wilde overbrengen. Allen, die hemgekend hebben, beschouwen hem als een voor beeld van bescheidenheid en goedheid en zijn dankbaar voor wat zij van hem mochten ontvangen: een vriendelijk woord, wetenschappelijke voorlichting, geestelijke leiding. Goede menschen blij ven lang na hun dood in de herinnering voortleven. Zoo zal het zijn met P. Schö- ningh.* Hij werd geboren te Ooslmarsum den lOen Juni 1850. Na zijn voorbereidende gymnasiale studiën in Duitschland vol tooid te hebben, trad hij den 24cn October 1871 te Maricridaal bij Grave in het novi ciaat van de Sociëteit van Jesus. Hij deed zijn philosophische studiën te Laval in Frankrijk (1874—1877), waar hij o.a. de lessen van P. Schiffini volgde, wiens hel deren betoogtrant hij in zijn volgend leven bleef op prijs stellen. Daarna was hij nog twee jaar in Frankrijk werkzaam in de Jezuïetencolleges te Poitiers en Le Mans. Theologie studeerde hij te Maastricht, waar hij den 12en September 1883 de Priesterwijding ontving. Zijn derde proef jaar bracht hem weer te Mariëndaal (1S84 1885). Van 1885—1S92 was hij leeraar aan het College le Sittard, tot hij den 27en December 1892 aangesteld werd als rector van het studiehuis der philosophic te Oudenbosch. Na zijn rectoraat werd hij den 2en September naar Katwijk ver plaatst, waar hij verscheidene bedieningen achtereenvolgens te ve'rvullen had. Te Katwijk bleef hij tot 1904 en kwam na één jaar te Mariëndaal te hebben door gebracht, in 1905 in de Theresi a-kerk te 's-Gravenhage, waar hij den laatsten tijd van zijn leven onafgebroken werkzaam was, totdat zijn toenemende ziekelijke toe stand in Augustus 1921 zijn verplaatsing naar elders noodzakelijk maakte. Na een kort verblijf te Vught werd hij om beter verpleegd te kunnen worden naar Utrecht overgeplaatst, waar hij in het St. Antonius-gasthuis den dag mocht, herdenken, waarop hij voor vijftig jaar lid werd van de Sociëteit van Jcsus, wier heilige regels hij altijd ad majorem Dei gloriam onderhouden heeft. „Msb." Gemengde Berichten. Waarschuwing. De Commissaris van Polilia te Nijmegen waarschuwt, dat in omloop zijn valscho renie- coupons van de 6 pet geldleening, groot 600,000,ten laste van het R. K Kerkbe stuur van den H. Nicolaas te.Amsterdam. De warmte. De schipper B. te Nieuwe-Schans, die door de warmte bevangen werd, is over leden. Doodelijke val. In den nacht van Zaterdag op Zondag had. in het Gezellenhuis „Ons Tehuis" te Heerlen, een droevig ongeval plaats. Een der inwonende gezellen, de 32-jarige mijn werker Vincken, is n.L uit het raam van zijn kamer op een der bovenverdiepingen van het gebouw gevallen. De jongeman bekwam tengevolge van dezen val zulk ernstig letsel, dat hij na korten tijd over leed. Onweer. Bij een hevig onweer te Bellingwokle zijn vier kindei en, die in het zand zaten te splen, getroffen. Een ervan, de 10-jarige G., bleek gedood, een andere, een zoontje van S., is verlamd. Branden. Zondagavond omstreeks 9 uur ontstond te Schiedam een ernstige brand bij de glasfabriek do Schie. Door dc uitslaande vlammen geraakte een tan!:, die gevuld was met teerolie, in brand. Geweldige rookwolken stegen omboog. Onmid dellijk rukte de brandweer met groot o macht uit. Tegen 10 uur was de brand in de fabriek gebhiseht. De tank moest echter nog nat ge houden worden omdat er gevaar bestond, dat deze zou springen. Een tweede gevulde tank, die naast de in brand staande stond, baarde eenige zorg, om dat men vreesde, dat ook deze in brand' zou geraken. Even half elf kon een der spuiten geen diicnst meer doen Met zand werd ten slotte dc brand gebluscbt, zoodat om twaalf uur het gevaar ge weken was. Zondagavond half zes is brand uitgebroken in het kleeding magazijn „Klein maar Dapper", in de Barrevoetonslraat te Haarlem. Het vuur greep snel om zich heen en, ofschoon de brand weer spoedig ter plaatse was en met 5 stralen op de waterleiding water gaf. kon niet voorko men worden, dat in korten tijd het magazijn, dat in verband met de naderende Pinksteren ge heel gevuld was met confectiegoederen, een prooi der vlammen werd. Ook de inboedel be kwam groole schade. Omtrent de oorzaak tast men nog in bet duister. Toen de brand uitbrak waren de bewoners juist uitgegaan. Verdronken. Twee dochtertjes van J. Kalt er te Nieuw-Buinen, zijn bij het bloempilukken verdronken. De 20-jarige F. Friedrich te Vierlings beek, schildersknecht, is bij het zwemmen ill de Maas verdronken. Bij het baden in den IJsel is verdronken de rijwielhersteller J. A. G. te Vaas sen. Zijn lijk is onder Gorssel opgehaald. Te KekerdomUbbergen zijn bij het "baden in ee-ne open watervlakte nabij de steenfabriek 2 arbeiders verdronken. Zondagmiddag was A. G., tc Rotter dam, met zijn vriendje J. H. B. aan het varen in de Schiedamsche Schie. On danks de waarschuwingen van zijn vriend je ging hij geheel ontkleed achter dc boot hangen. Na e enige oogenblikken zeide hij tegen zijn kameraad, dat hij eens probee- ren zou om te zwemmen, met het gevolg, dat hij in de diepte wegzonk. Even later kwam hij nog boven. Zijn vriendje was niet "in staat hem te redden. Na eenige uren is het lijkje opgehaald. Te Lent is Zondagmiddag het 8-jari ge zoontje van B. aldaar, bij het passee- ren van een auto van den oprit van de gierpont in Me Waal gevallen en verdron ken. Veedief. In den laatsten tijd werden te Gorin- chem en in de omstreken runderen uit de weide gestolen. Tot dusver was het do politie niet gelukt de dadér of daders op te sporen. Vorige week werd op de veemarkt te Gorinchem een koe ver beneden de waarde verkocht, de kooper vertrouwde deze zaak niet en gaf daarvan kennis aan een politieagent, die op de markt surveil leerde. De verkooper van de bewuste koe bemerkte deze aangifte en ging in allerijl per fiets aan den haal. Het is de recherche gelukt den verdach ten koeiendief tc Tiel op te sporen. Hij is ter beschikking van den commissaris van politie naar Gorinchem overgebracht. Doodgetrapt. Te Siegerswoude is een 5-jarig jongetje door een veulen doodgeschopt. Een oplichter. Door de Rotterdamsche politie wordt een onderzoek ingesteld naar de verblijf plaats van den koopman B. H. C. Snoey, die sedert begin Maart spoorloos is ver dwenen. Snoey was directeur van de N.V. Mij. tot handel in en exploitatie van roe rende en onroerende goederen „Avance", gevestigd te Rotterdam. Deze vennoot schap stelde zich ten doel het ontginnen van woeste gronden door werkloozen. met subsidie van de regeering, zooals het heet te. De directeur plaatste advertentiën, waarin hij een levenspositie aanbood aan iemand, die 3000 borg wilde storten en wien hij daarvoor een wekelijksch inkomen verzekerde van 100Ö. Een bewoner van Hoek vaai Holland' heeft op die adverten tie geschreven en zic-li beschikbaar gesteld' om certificaten van aandeel en in een 3 pet. rpremie-obligatieleening te plaatsen. „Wegens de Iieersohcnde griep" stelde de directeur de trekking uit tot 1 Mei, doch ook toen heeft geen trekking plaats gehad Alleen al in Hoek van Holland en het Westland moeten een paar honderd men schen er ingevlogen zijn, doch ook in Bre da, Doodt, en alidere plaatsen is met de certificaten gewerkt. De inwoner van Hoek van Holland, die 3000 stortte, kreeg daarvoor als onderpand zes aandee len van 10000 in de Mij. „Avance" en is dus ook zijn geld kwijt. Huis gebombardeerd. Men meldt aan de „Msb.": Van Zaterdag op Zondag was het op gehucht „de Hovering", gemeente Oost- voorne, zeer rumoerig. Tengevolge van een huiselijke twist tussdhen vrouw en man, waarin het publiek de partij kdos der vrouw, werd het café van den heer C. K., aldaar, met een regen van steenen gebom bardeerd, geen ruit bleef er heelbuffet en verder huisraad werden totaal ver nield. De burgemeester, die spoedig met eeui- ge-politie-beambten ter plaatse verscheen bleek machteloos tegenover het publiek, dat tot een vijfhonderd personen was aan gegroeid. - Het gebouw geeft een treurigen aanblik, het is een ware ruine. Het relletje, dat reeds des avonds begonnen was. duurde tot des morgens vijf uur. De schoonmoe der der vrouw, die niet vreemd scheen te zijn aan de oorzaak van de huiselijke on- eeuigheid en zich niet zeer veilig voelde, verliet de plaats der revolutie om zich met de tram van des morgens 6 uur naar elders te begeven, ze werd door het zeer talrijke publiek niet ketelmuziek begeleid, weggebracht. Al wat maar eeriigszins ge raas kon maken als vuilnisblikken, po ken, emmers, pannen, deksels, werden er voor gebruikt. Thans is alles weer rustig. De familie is besloten hare tenten er gens anders op te slaan. Een onverlichte auto. Een 40-jarige aannemer uit Amsterdam reed Zaterdagavond 11 uur per motorfiets met zijn 14-jarig pleegkind op den Zee weg tc Bloemcmlaal tegen een tijdelijk on beheerd en onverlicht staande auto. Vrij ernstig gewond werden de aannemer en zijn pleegkind naar het St, Elisabeths- gasthuis te Haarlem vervoerd. De toestand van het meisje i§ ernstig, doch naar omstandigheden bevredigend. De aannemer -ïs 's avonds naar huis ge gaan. Smokkelen. Zondagavond is op de Eems door de douane uit Delfzijl een Duitsch scheepje met vijftien honderd liter jenever beladen, in beslag genomen. Uit een raam gevallen. Zondagnacht is een zekere V., wonende in het Gezellenhuis te Heerlen, uit een raam der 4e verdieping gevallen en over leden. Huisbazen-wraak. In de Singeldwarsstraat te Utrecht woont een familie in een huurhuis, waar men het conflict heeft dat honderden doormaken: de eigenaar zou den huurder er graag uit hebben. Maar er is een Huureommissïe, En de Huureommissïe zei tegen den eige naar: geduld hebben" en tegen den huur der: „voorloopig zitten blijven." Dat vond de eigenaar ergerlijk en de huurder genoeglijk. Wat méér voorkomt. Nu is er nog altijd zoo iets als wraak in deze wereld. En toen de huurder gisteren afwezig was, kwam de eigenaar aangeslopen met ladder en zaag en zaagde .van het huis het balcon af, waarop de huurder in deze 80 graden-dagen na den arbeidsdag van 8 uur z'n avondrust gewoon was te genie ten. Toen de huurder weer thuis kwam. vond hij het balcon verdwenen. Afgezaagd „U. D." De invloed der warmte. Men meldt uit Den Haag aan de „Msb.": Merkwaardig is de invloed der warmte op den prijs van sommige verbruiksartike- len, speciaal die, welke om de warmte veel worden begeerd. De warmte schijnt haar bekende wetten van uitzetting ook op de prijzen toe te passen. Kostte een citroen vóór een week 2 cent, reeds Maandag stegen ze tot 5 en zelfs 6 cent. Doch stel U onze verontwaardiging voor, toen op de helft van de. week ons 10, zegge tien "cent voor een citroen werd gevraagd. Hetzelfde verschijnsel deed zich ook el ders voor, getuige het volgende gesprek door een student, afgeluisterd van zijn hos pita en groc-ntenboer en oververteld aan he .N. v. d. D.": „Kosten ze?" „Twintig cent per krop." „Wat zeg je! En gisteren 12;-* „Ja, gisteren. Vorige week 10 cent." „Maar man, kunnen jullie daar op de veiling niks aan doen? 'fc Is schandelijk!" „Och mensch, daar redeneeren ze: „de vrouwen betalen toch wel.... Want ieder een houdt van sla, met dit warme weer zie je Prachtig hè? Logisch dOorredeneeren* staat de sla morgen op 22;*, overmorgeri op 25 enz. Ik denk er in te gaan spectv> lecren Intusschen is m'n hospita kwaad en als 't niet zoo warm was zou ik 't ook wor den. Gelukkig is er toch 'n voordeel aan>- .verbondenwe hebben hier twee hoog toch geen water om de sla te wasschen! Dus waarom zouden we ons druk maken, juffrouw Jammer dat 't te laat is, andere had ik me nog gauw eandidaat gesteld voor de „Goedkoope Sla-partij". Alle huisvrouwen achter me Buitenlandsche Berichten. Groote brand. De vroeger zoo bloeiende stad Kes- rnark, die rijk is aan. historische beziens waardigheden en in do buurt van de Hoo- ge Ta tra in de Karpathen (Hongarije) ligt, is door een zworen brand bezocht. Bijna alle groote gebouwen van de stad' zijn verwoest, Er zijn 3 dooden en-talrijke gewonden. Honderden huisgezinnen zijn dakloos. De schade is nog niet te ramen. Droevig familiedrama. Te Than (Boven-Elzas) heeft zich een droevig familie-drama afgespeeld. Een ze kere Heinrich Ehret schoot namelijk zijn vrouw dood en sneed zijn kinderen, een jongetje van acht en ecji meisje van vijf jaar, de.n hals af. Daarna hing de ongeluk kige zich zelf op. Het motief tot de daad was, dat da vrouw van den moordenaar ten onrech te naar later bleek van diefstal van een 1000 francsbiljet beschuldigd was. Een oplichter.' IJe Parijsche internationale politie heeft een Griek van 25 jaar te pakken gekregen, die onlangs zijn patroon voor niet minder dan 600.000 frs. aan effecten had weten op te lichten. Hij wist ze sne-1 van de hand te doen en maakte zich uit de voeten naar Griekenland, waar hij een prachtige villa kocht nabij Athene. De Fransche politie is hem echi-er op 't spoor gekomen en overviel hem in samen werking met de Griéksche politie juist toen hij een feest gaf. Hij had nog 200.000 frs. aan waarden in zijn bezit, terwijl bij zijn schoonouders" 120.000 frs. waren opge borgen. Er werd naar Parijs getelegra feerd en ook daar bleken de gegevens te Moppen. Een ernstige aanvaring. Een vrachtboot heeft, het s.s. „Welsh- prince" van de Prince Lijn bij Altona aan gevaren. Zes stokers van de „Welshpriji- ce", die lagen te slapen, werden gedood en drie gewond. De „"Welshprince" zonk bin nen een half uur. Treinbotsing bij Keulen. Gis-termorgen is de personentrein 'Aken Keulen nabij liet hoofdstation van Keu len in. botsing gekomen met den personen trein Crefeld—Keulen. Ongeveer 30 perso nen werden gewond, de meeste.n hunner niét ernstig. Voor zoover bekend, zijn er geen personen gedood. Nader wordt gemeld, dat achttien per sonenwagens zijn ontspoord. Het treinver keer wordt, totdat het opruimingswerk is afgeloopen, over één spoor geleid. Er is een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de botsing. Het is gebleken, dat b:j het ongeluk een grooter aantal personen werd. gewond, dan aanvankelijk was aan genomen. Vrijdag 2 Juni a.s. des avonds te 7 uur in het Notarishuis te Leiden, ten overstaan van A. J. C. VAN DER HEIJDEN, Notaris te Leiden, aislag van de volgende pereeelen, in bod gebracht als: No. 1, Het Heerenhuis en Erf te Oegstgeest i. h. Prins Hendrikpark a. d. Julianalaan No. 6 op f 14200.terstond verhoogd met f300.—daarna met f500.en daarna met f300.—, No. 2, Het Winkel huis en Erf te Leiden in de Sint Jorissteeg No. 24 op f4400.No. 3, Het Huis en Erf aan de Uiterstegracht No. 153 op 18G0.No. 4, Het Huis en Erf aan de Minne broersgracht No. 11 op f660. No. 5, Het Huis en Erf a. d. Bouwelouwensteeg No. 37 op f 190.—, No. 6, Het Huis en Erf aan de Michielstraat No. 13 op f600.—, No. 7, Het Huis en Erf aan de Looier straat No. 26 op f190. No. 8, Het Huis eu Erf a.d. Koningstraat hoek Willem straat 'No. 14 op f1660.—, terstond verhoogd ru. f140, nog verhoogd roet f100. Vorhoogingen als gebruikelijk pe pereeelen 1 'en 8 zijn vrij van huur 8e aan vaarden. 2446 Op Dinsdag, den I3en Juni 1922, des voormiddags te elf uren, zijn Burgemeester en Wethouders der gem. Leiden, voornemens op het Raadhuis aldaar aan te besteden: (Bestek no. 13): Het aanleggen van een rioleering in een terrein beoosten den Rijnsburger Weg. Het bestek en de teelcening liggen ter inzage en overname op het Bureau van Gemeente werken op eiken werkdag de besteding voorafgaande van 's morgens 9 tot 's middags 4 uren en zijn aldaar per stel J f2,verkrijgbaar (franco per post f 2,06), zoolang de voorraad strekt. Aanwijzing in loco zal worden gehouden op Dins dag, den 6en Juni 1922, des voorraiddags te 11 uren, op den Rijnsburger Weg bij de Poelbrug (Posthof). Verdere inlichtingen ver krijgbaar ten Bur. Gemeente werken dagelijks tusschen twee en visr uren. 2138 VOOR TROMKOEK, FLENSJES, DRIE IN DE PAN ROZIJNENBROOD, APPELFLAPPEN, POFFERTJES, E. D. DADELIJK VOOR HET GEBRUIK GEREED RIJST TIJDENS HET BAKKEN a GEEN GEVAAR VOOR MISLUKKEN VAN HET GEBAK 2486 VRAAGT UWEft KRL"tOEK!ER STEEDS FABRIKAAT KOOPMAMS tZQRLQGEHlAKER. WSAARSraSAPJSSTEEG 14 2005 TeS. 1293 Steeds grootste sorteering Uurwerken op ieder gebied Zie onze keuze Cat*i32oras. Ver tr*-r» -rïoien a:]res voo? repapatiën 2007 Qnze veipakte KOFFIE en THEE is bij de meeste Winkeliers verkrijgbaar. blsddeiweg 3-7-9 Telefoon 69. Ui VA TANDPASTA Antiseptisch en vertrïsschend dooi- hethoogè gehalte aan natuurlijke aetherisohc olieön. XIVA TANDPAS1A bevat uitsluitend neutrale stoffen, welke een reinigende -werking uitoefenen, zonder het email ,lo der tanden af tc slijpen en geen chemicaliën, welke op den duur het tandvleesch en de speekselklieren schaden. -4oo Alom verkrijgbaar Ijl tuben f 0.75,1/4 tuben f 0.25- l>e imvikkels der 1/1 tuben zijn doorloopend genummerd en geven recht op een speciaal voor ons vervaardigde Steur*! de katholieke Pers. uit Sinaasappel geperst, is dc limonade bij uitnemend heid. Tevens bevelen wij aap onze prima troebele Ananas Limonade. Bij groote afname speciale prijzen. Onze ver tegenwoordigers staan ten Uwe dienste. M64 Fahr. van Limonadesiroopen e. KUPERUS Hoogl. Kerkgracht 39-SSa, Teïef. 906 Lelden. van de Fabrieksgebouwen H00GEN3TRATEN, Levendaal - te Leiden. 500.000 STEEHEN (Hard- grauwen). Groote partij FUIN, grove en fijrte,IJZEREN en HOUTEN BALKEN, van 3 tot 10 M. VLOERHOUT, KAP HOUT, RAMEN, DEUREN, KOZIJNEN (geheel compleet), 10.000 Dakpannen, enz. AMERIKAANSCH GREENE, binnen-vertimmering m8' SCHOORSTEEN, geheel com- pleet. £}S2 To zien dagelijks op he* werk. fld

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 10