Een barbier-schilder. Heil schrijft aan de „Msb." Dilettanten in de schilderkunst zijn cr de, maar laag niet allen slagen er in, en hunner penseel vruchten waardig he mden te zien voor plaatsing in een mu- 51,01. Wel werd in onze Lakenhal ge- laatst een stilleven van den Leid ervaar tske, aangeboden weliswaar, maar toch iet aanvaard dan na onderzoek, of het inderdaad de plaatsing waard «s. Zoodra 't. er hing, zijn we gaan* kijken werkelijk: heit stuk mocht er wezen, stilleven is heteen paar vruchten n een kruikje, een en ander van zeer oede stofuitdrukking, terwijl het geheel de juiste stemming is gehouden. Natuurlijk zijn we toen naar Teste's jjj tëlier getogenwe wilden van dezen [adgenoot wat meer weten. We troffen aan te midden van da uitoefening van ijn eigenlijk beroep: kapper, dat hij lustig nderhoudt, wel wetend, dat van kunst 'P lleen de schoorsteen niet licht voldoende joken zal. Zoodra de klanten waren geholpen, oer de hij ons naar zijn atelier, een nabij salon gelegen vertrekje, waar hij ge- iadig de scheerkwast verwisselt met het jnseel. Hoewel we ook een paar verdienstelijke irtretten vaïl hem zagen is zijn kracht 3, ich gelegen in het stilleven, wat tron en s geheel ligt in den aard en de wijze aarop hij de lunst beoefenen moet, a-l ijd thuis, gebonden aan zijn zaak. Zijn ■erk verheft zich intusschen beslist boven al van den dilettant. vinden zijn mooi stilleven iai de akenhal nu nog meer op zijn plaats, wijl el er de herinnering aan dezen kuiist- iimigen Leidenaar bewaren zal. KweekschGcI voor Zeevaart Vanmiddag heeft de Vereeniging tol bevorde- ing van den bloei cn instandhouding van de [weekschool voor Zeevaart baar jaarvergaöe- ing gehouden. Daar de voorzitter, Jlir, Mr de jjjseiaar, buitenslands vertoeft, werd de ver- adering gepresideerd door den heer J. vC. Aan het in deze vergadering door den direc- .ur, kolonel kapitein ter zee C L. van Buuren itsebraebt verslag van den toestand der kweekschool over het jaar 1951 is het volgende 1 ra eend: Op 1 Januari 1021 waren op de Kweekschool oor Zeevaart aanwezig: een afdeeling kader- laès'e ter sterkte van 45 en oen afdeeling ver- S'melktasse ter sterkte van 43 leerlingen. Deze aatsle afdeeling scheepte zich van 13 April tot D September in on "het Hoorncomplex, waar- liet bevel werd opgedragen aan den luite art lor zee G. G. Bozuwa. wien als 2de offi- er werd toevevoogd dc luitenant ter zee 2de asse E. J. Eorgesius. Do ka derklasse met den luitenant ter zee 2de lasse J C. v. Nauta Lemke als leider scheepte ch 12 October 1921 in'aan boord-van H. Ms èoi.ind voor een reis buitengaats. Medio Juni werd de t-oelating heropend en erd mrt de vorming van een nieuwe afdeeling ingevangen. Bij shirting op 19 November was 6stand der aanneming als volgt: Aangekomen ad spirant en 196^ afgekeurd 60; (gewezen wegens onvoldoende schoolkennis en inbevaltelijkhekl 54; afgeweken om andere Te nen en zich teruggetrokken 6; toegelaten tof 'n proeftijd 74 Van dezen waren 1 Ja-nuari 922 definitief aangenomen 48.' terwijl op dier, itum nog als proef dienlen 16; dc overige 8 afgevallen wegens terugtrekken, afkeu- ing of verwijdering. Lcidsclie Coöperatieve Keuken. Aan het Jaarverslag over 1912 ontleonen we; Het aantal leden verminderde met 10 en be- roeg op 1 Januari 1922, 910 met 1065 aandee a 10,-. Het aantal verstrekte maaltijden verminderde 1 üot 13763 en bedroeg 86830. De totale ontvangsten bedroegen 74270,36/4 ff wijl een netto winst van 1128,-17 werd ge- aakt. De winst, overeenkomstig Art. 22 der Statuten iverdeelea als v-olgt: 4 pet. der in-1 eg-som mem 414.29; Restant 714,18: Bestuur (10 pel.) 71,4.0; Personeel 20 pet.) 142,80; Reservefonds (30 pet.; tot pet van bet^geslorte kapitaal) 189,71/4; •gen kapitaal 310,26/4. Winst sal do 1128,47 De prijzen der levensmiddelen waren nog teeds aan schommelingen onderhevig, doch de rijzen per maaltijd van 0,45 en pe-r ons leesch van 0,40 konden hot geheolo jaar on- eranderd blijven Bestuur vAr-d opgedragen ernstig te gen het eventueel oprichten van een eet- ia! aan de Keuken en zoo eenigszins mogelijk iertoe over te gaan. Inmiddels werd 3 April <b eetzaal geopend, met aanvankelijk tamelijk itredigende •resultaten De hitte der laatste dagen heeft de Zwem- gjekting aan den Hooge Rijndijk" overvallen, as het watïT Zondag nog 1-5 graden, gisteren fep het lot 21 Een lange filé van zwemmers en *Nnsters belegerde deze dagen onophoudelijk ft loket om seizoen- of knipkaarlen, waardoor H wachten lang werd. Maandag werd er door ongeveer 600 per- toen een bad genomen, gisteren waren er 1000 en hedenmorgen vóór 8 uur waren feds 150 personen het loket gepasseerd Wij herinneven er bij deze nog aan, dat mor- to de Zweminrichting Zondagschen dienst toft en dus geopend- is van 7 uur tot half elf. Gisterenavond werd door dc- pohtie gearres- ?rd terza-ke openbare dronkenschap zekere W. H. Bij zijn arrestatie verzette hij zich fe'g, zoodal hij zich ook wegens woderspannig- !>d zal hebben te verantwoorden. Door do recherche alhier is in arrest gesteld de 19-jarige P. L., verdacht van vert van ecu bedrag aan geld en dri Kwalta, ten nadeele van zijn patroon. .lis tering doozen Bij de politie is door zekeren F. aangifte ge daan van vermoedelijke verduistering van een spiegel, gepleegd door O. lu den-afgoioopen nacht is v^n een bankge bouw aan de Breestraat een zwart marmeren naambord ontvreemd. Hedenochtend is in het weiland naast „Po&t- hof" aan den Rijnsburgerweg een paard dood gevonden. Het dier is vermoedelijk ten natuur lijken dood gestorven. Het cadaver is naar. bet- abattoir overgebracht. Gisterenmiddag te 6 uur reed do bode Bin-, nendijk van Rijnsburg met te geringe snelheid de brug op aan de Hooglandsche Kerksteeg, mpt hot gevolg dat de hoogte niet werd bereikt èn de wagen tcrugroHo tegen de huizen aan, waardoor hij omsloeg. De inhoud rolde gedeel telijk over straat, een honderdtal eieren en een dito aantal flescbjes cider braken. De wagen werd door een 10-tal personen weer overeind gezet. Gistermiddag; werd een zoontje van dr. H. alhier nabij den spoorwegovergang aan de Haarlemmervaart zoodanig door een boud gebeten, dat bij zicb onder genees kundige behandeling moest stellen. Uil de Oniqevmq. ALKEMADE. Mishandeling. Zaterdagnacht "kwamen ter hoogte van café Zoetemelk twee, bij de politie zeer cn gunstig bekend staande personen uit Haarlemmermeer den gem. veldwachter Went tegen. Een dezer per sonen begon tegen genoemden veldwach ter uit te pakken op een schandelijke manier en slingerde hem alle mogelijke verwenschingen tegen het hoofd. De po litieman hield zich evenwel kalm, doch maakte tegen hem proces-verbaal op we gens het rijden zonder licht. De verbali sant wilde evenwel zijn naam niet opgeven en probeerde den veldwachter te slaan, hetgeen evenwel mislukte. Do veldwach ter trok onmiddellijk zijn gummistok en diende hem een paar gevoelige slagen toe, waarna hij zijn naam opgaf, die even wel bleek een valsche te' zijn, aangezien de chef-veldwachter, inmiddels versche nen, bedoelden persoon zeer goed kende.De politie liet het er evenwel niet bij en een achtervolging begon. Den veldwachter W. mocht het gelukken hem in te halen, doch tengevolge van zijn enorme vaart kreeg hij van den vluchteling een stomp in zijn zijde met gevolg dat hij over zijn fiets heen sloeg en ernstig aan handen en ge laat werd gewond. De politie diende, hem me In gebruikneming van haar gummistok ken enkele gevoelige slagen toe, wat hem deed besluiten zijn naam toch op te gé ven. Hij zal behalve zijn bekeuring we gens het rijden zonder licht nog wel ge straft worden wegens zware mishande- ling.' i ZEVENKOVEN. Bijtijds gered. De timmerman J v. V. al hier zag in do sloot bij zijn "werkplaats iets be- wÖgsSh. Nader toeziende bemerkte hij, dat 't zijn dochtertje was. Hij sprong in de sloot en wist het kind nog juist bijtijds te redden. KATWIJK AAN ZEE. Personalia. Bij Koninklijk besluit is tijde lijk benoemd tot assist en t-r ijks visBcberi jleeraar de heer Jac Groen Dzn., alhier. NIEUWKOOP. Bumlcrgcld. Hedenmorgen ontving de dijkgraaf van den polder Nieuwkoop en Noprden het noodlottig bericht, dal H.M. de Koningin heeft goedge keurd bot besluit van dc Provinciale Staten van Noord- en Zuid-Holland aangaande het Rijnlanclsch bundergeld in den polder Nieuw koop cn Noorden Wij komen hierop nader terug, OEGSTGEEST. R.-K. Volksbond. Do R.-K. Volksbond hield Maandag 22 Mei zijn algemeene le denvergadering in Café Kortekaas. De ver gadering was slechts matig bezocht. Ver- schillöndo ingekomen schrijven werden behandeld. Bij de mededéelingen deelt de voorzit ter mede, dat op de Encycliek-meeting Le Lisso a.s. Zondag 28 Mei, als sprekers zullen optreden de heer Henri Hermans, voorzitter der Federatie en lid der. Twee de Kamer, cn de Kapelaan v. d. Ecm. Voorts spoort hij allen aan a.s. Zondag op te trekken naar Lisse. De leden, die per fiets gaan, spreken af te kwart voor één gezamenlijk le ver trekken vanaf de Par. School. Daarna volgt het verslag der Feestcom missie door den heer W. den Dubbelden. Deze geeft verslag der werkzaamheden enz. welke zijn verricht in verband met het gehouden jaarfeest. Dan brengt spre ker allen medewerkers zijn dank. Doch in 't bijzonder brengt hij een woord van huldo aan de medewerkers en -wei'ksters, die buiten den Bond staan. Want veel heeft dé medewerking van buiten er toe bijgedragen, dat het jaarfeest zoo schit terend is mogen slagen. De vragenbus gaf den Geestelijk Adv. één vraag le beantwoorden? Hulp in Nood collecteerde ƒ1.25. VOORSCHOTEN. Burgerwacht. Tc- Katwijk is voor den inspecteur der Burgerwachten een vaar- digheidswedstrijd gehouden voor leden van Burgerwachten. Verscheidene leden uit onze gemeente hebben aan dien wed strijd deelgenomen. Het diploma werd ver worven door de leden der Burgerwacht alhier, de hceren: L. J. Los en R. van Mulligcn. ZEGWAART. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle raadsleden. Na het voorgeschreven gebed worden de 1 notulen gelézen cn onveranderd vastge steld. De 'voorzitten zegt vele klachten te ont vangen over het slechte water. Een onder zöek zal door den inspecteur van de Volks gezondheid worden ingesteld naar de oor zaken daarvan, om zoo hoodig nieuwe voorwaarden aan de Centrale fabriek, wier afvalwater de voornaamste oorzaak schijnt le zijn, te stellen. Over het medisch schooltoezicht is met dr. Palthe gesproken, die de zaak nader overwegen en een bedrag voor eventuecle bezoldiging noemen zal. De heer Noardam vraagt de aandacht vanbedoelden inspecteur te doen vesti gen op de vele riolen en beerputten, die het water bacteriologisch slechter maken dan het afvalwater. De voorzitter merkt op, dat de heer Noordam overdrijft, dat uit het genomen monster de oorzaak zal blijken, dat de heer Noordam zelf zijn opmerkingen aan den - inspecteur kan meedcelen en dat uit do inspectie blijkt, dat niet voldaan wordt aan de voorwaarde, om de rotlings- kelder elke week schoon te maken. De heer Noordam vraagt de aandacht op het onontbeerlijke- van het tot stand komen van een waterleiding. Eigenlijk moest een commissie benoemd worden, om de zaak snel in orde te brengen, een commissie, waarin ook de burgemeester zitting heeft. De voorzitter: Laat u cr de burgemees ter maar buiten, want die remt tocb. Een schrijven van Ged. Staten wordt voorgelezen tot handhaving van de jaar wedden der ontvangers van het jaar 1922. Alzoo voor Zegwaart van ƒ1500 met 4 twcejaarlijksche verhoogingen van 1ÖÜ. De heer van Stralen wil - alle platte landsgemeenten van Zuid-Holl. oproepen om daartegen te protesteeren. Zijn voor stel kan alleen de stem verwerven van den heer Karens, nadat de heer Duiven- bode de régeling 'van het volgende jaar wil afwachten en de heer Noordam heeft opgemerkt, dat we na de verkiezingen toch aanzienlijke verlagingen te wachten hebben. Een" schrijven wordt voorgelezen van het el-eetriciteitsbedrijf van Delft aan de Zegwaartsche commissie,, dat dan eerst onderhandelingen omtrent overname van het net kunnen begonnen worden als de onderhandelingen over verhooging van den stroomprijs tot een goed resultaat zijn ge- gekomën. De voorzitter oefent critiek op de Zeg waartsche commissie. De -commissie is er om schot in de zaak te brengen, maar schiet niet op, kan niet op resultaten bo gen. De voorzitter wijst er op, dat de Raad van Delft dén '20en April een voorstel heeft aangenomen, om ook voor kracht stroom -10 cent per K.W.U. meer te reke nen. Dit laatste is tegen het voorstel van 3 Jan. De electriciteitscommissie zal daar over binnenkort vergaderen. Het beste is het resultaat' van deze 'véFgttclering' af té", wachten, tenzij de Zegwaartsche commis sie met advies komt. De heer Noordam stelt voor aan Delft te berichten volstrekt, niet op de zaak in le gaan, welk voorstel hij later intrekt. Tot leden van de cómmissie van school verzuim Worden- gekozen de heer J. Ree wijk, in plaats 'van den heer G. Hekker, die overleden is, en de heer J. Akkerman, in plaats van den heer Haogenboezem, die bedankt heeft. Tot leden van het slembureau worden gekozen de heeren J. Vollebrengt en A. J. Noordam en tot plaatsvervangers de heeren vanS.tralen en Duivenhode. De heer Duivenhode, er op wijzend, dat de gemeente geen armlastige corporatie is, stelt voor om aan de leden van het Stem bureau een presentie-geld toe te kennen van 10. Aangenomen met 4 stemmen. Tegen de heeren Karens, Vollebregt en Chardon. 'Een moeilijkheid rijst, nu de heer Noor dam vraagt, of de consumptie in die ƒ10 begrepen is of niet. Met dezelfde stemmen voor en tegen wordt aangenomen, dat de consumptie er niet bij inbegrepen is. Het kohier van de hondenbelasting wordt vastgesteld op 125. Bij de rondvraag vraagt dé heer Dui venhode, of het ook bekend is, dat vele be las, tingbetalenden nog niet voldaan heb ben aan hun verplichting. De voorzitter zegt, dat de H.O. over 1921 geheel binnen is 'en dat het bedrag over de nog restéerehde 4 maanden ge- ind zal worden in den tijd, dat er volop verdiend wordt. Bij- niet-belaling volgen natuurlijk de wettelijke maatregelen. De heer Noordam wijst er op, dat de toestand van de begraafplaats achter de Hervormde Kerk allertreurigst is. De voorzitter zegt, dat hij dezen toe stand reeds dikwijls met Kerkvoogden en Notabelen heeft besproken, want van hen moeten de middelen ter verbetering ko men, echter met- weinig resultaat. Als de toestand niet verbetert, zal binnen niet le langen yjd van gemeentewege moeten worden overgegaan tot het stichten van een nieuwe begraafplaats, ergens in den polder, wat groote kostenmet zich zal brengen. De heer Duivenhode: Is het een gem- zaak of zaak van dc Hervormde Kerk? De voorzitter: Van de Hervormde Kerk, maar waar deze niet ingrijpt, zijn de ge meenten het wel verplicht tc doen. De heer Noordam over de herrie van militieplichtigen bij keuringen. Er worden zelfs bij geruchten menschen van de fiets gehaald. Is Zoe t'erm eer-Zeg waartverplicht zich deze keuringen te laten welgevallen. De voorzitter antwoordt: De gelegenheid is hier beter. Voor het overige is hij van meening, dat over luidruchtigheid zonder rpeer niet zoo streng af te keuren is. Even tueele' molestaties moeten worden aange bracht. De heer Karens wil bedoelde jongelui on.der. géleide. van politie naar hier doen voeren, en ze pa keuring onder dezelfde hoede naar hunne respectievelijke woon plaatsen doen drijven. De voorzifter zegt, dat dit uit den tijdis. De heer Noordam en Chardon wijzen op het nut van een sproeiwagen. Onderhouds kosten'der wegen zullen veel minder zijn. Hierna sluiting. KERKNIEUWS.- Feestdag van hei H. Hart. Om het Feest van het H. Hart op 23 Juni a.s. schitterend le doen slagen, zullen er ook dit jaar weer slroonbiljetten verspreid, worden. Heeren Geestelijken en Vereenigingen lcunnen ze in elk gewenscht aantal kosteloos ver krijgen in het klooster der H.H. Harten tc MeerssOn (Limb.), mits men ze spoedig hestelle. Laatste Berichten. Be Koninklijke Familie naar Noorwegen. De Koninklijke Familie met gevolg vertrekt Vrijdagochtend van Het Loo naar Rotterdam om zich op de Batavier in te schepen voor de reis naar Noorwegen. De Tabakswet. Gisteren had in het gebouw „Concordia" een vergadering van kleinfahrikanten' in de sigarenindustrie, uitgeschreven door de afdeeling Amsterdam van den Eersten Nederl. Bond van Kleinfahrikanten in de Sigarenindustrie, plaats, door welke ver gadering een motie werd aangenomen, waarin zij protesteert tegen de weinige toezeggingen, die op 5 Mei door den Mi nister van. Financiën werden gedaan, en Werd besloten om de agitatie in het land voort te zetten om zoodoende een belere steunregeling voor ouden van dagen en voor hen, die zich niet van hun woning of werkplaats kunnen verwijderen, in het leven te roepen. Door de N.V. Export Centrale van Ned. Sigarenfabrieken is inzake de Tabaks wet het volgend telegram aan H.M. de Koningin verzonden: „Zes en tachtig sigarenfabrikanten, le den der N.V. Export Centrale, heden in vergadering te Amsterdam hijeen, verzoe ken Uwe Majesteit eerbiedig de tabakswet uit te stellen. Wij allen, huisvaders, smeeken Uwe Majesteit aan ons verzoek te voldoen, daar wij bij invoering der wet tot ondergang gedoemd zijn". De „Nieuwe Katholieke Partij". Naar wij vernemen heeft de heer Verburg te 's-Gravenhage Dr. Kervel candidaat der N. K. P. uitgenoodigd tot een openbare bespreking voor Katholieken van 's Gravenhage in de eerste helft van. de maand Juni, van de vragen: A. Is het nog noodig, dat de Katholieke Partij in de-eerstvolgende 4-jarige wetgevende periode wordt gesplitst? B. Is dit In het algemeen belang en in bet belang der Katholieke zaak? De internationale Vrouwpnbojjd. De „Tijd"-correspondent to Rome seint d.d. 24 dezer: Z. H. de Paus benoemde tot presidente der Union Internationale Ligue des Femmes Catholiques mevr. E. Steenberghe Eugering te Utrecht, presidente van 't federatiebestuur van den R. K Vrouwenbond. DE HITTE. Mej. E. M„ wonende aan de Hekkenlaan, is gisterenmiddag tengevolge van do hitte, in de Wagenstraat te 's-Gravenhage ineengezakt en aan hartverlamming bezweken. KORFBA'- DE STEBENWEDSTRIJBEN. Wegens aanhoudende "hitte, zijn de Steden- wedstrijden, welke op Hemelvaartsdag te Lei den zouden wordf-n gehouden, afgelast. TELEGRAMMEN. (Van enzen draadloozen dienst). Do wreedheden van Turken en Grieken. CONSTAN'TINOPEL, 23 Mei (V.D.) Dc Turksche senaat kwam in buitengewone vergadering bijeen. Besloten werd een ant woord-nota te zenden op de beschuldigin gen van lord Curzon inzake de Turksche gewelddaden in KI. Azië. Voorts werd be sloten aan alle Europeesche regeeringen een nota te richten, waarin de geweld daden der Grieken tegen de Turksche be volking uiteengezet is. Beleediging van een minister. WEENEN, 23 Mei (V.D.) Naar den Poolschen minister van buitenlandsche Zaken Skirmutz is in de vestibule van zijn hotel door Öekraïnscho officieren met rot te eieren geworpen, waardoor zijn klee deren bevuild werden. De regeering heeft, een vervolging ge last. Groote kof lied icf stallen HAMBURG, 24 Mei (V.D.) Op het goe derenstation Billen Hornerbimckestrasze hebben groote koffiediefstallen plaats ge had. De waarde van het gestolene bedraagt 17.350.000 mark. Benige* arrestaties hebben reeds plaats gehad. Toch niet rustig iu Bulgarije. BELGRADO, 24 Mei (V.D.) In ver band met de communistische actie in Bul garije heeft de regeériug bevolen, dat troepen naar de grens zullen vertrekken. Vertrek Fransclic troepen. BRESLAU, 23 Mei (V.D.). Uit spoor- wegkringen verneemt het blad „Volks- Stimme", dat vanaf 10 Juni spoorwegwa gons beschikbaar moeten worden gehou den voor het vertrek der Fransche bezet tingstroepen uit Opper-Silezië. Het ver trek zal duren tot 25 Juni. Nieuw metaal ter vervanging van platina. HANAU, 23 Mei (V.D.) In een plati- nafabriek alhier is het gelukt een metaal te vervaardigen, hetwelk ter vervanging van platina kan. worden aangewezen. Ter benuttingvan deze uitvinding zal een groote maatschappij gevormd worden. Dc Sr«pïc.incrs en Siberië. KOPENHAGEN. 23 Mei (V.D.) De Ja panners hebben bij de republiek van het verre Oosten pen aantal eischen ingediend, waardoor de bevoorrechte economische en politieke positie van Japan, zoomede zijn militaire veiligheid moest worden vastgesteld. Ook Sachalin moest bij wijze van pacht voor 60 jaar aan Japan worden overgegeven. Openbaarmaking van diplomatieke aetcn. BERLIJN, 24 Mei (V.D.) De groote politiek der Europeesche regeeringen van 1871 tot 1914 zal binnenkort in den vorm van openbaarmaking van do diplomatieke acten van het ministerie van buitenland sche zaken gepubliceerd werden. De eer ste 6 deelen dezer acten zijn reeds gedrukt Zij bevatten de documenten vanaf den vrede van Frankfurt tot bet ontslag van v. Bismarck. Geen verzoening tusschcn de 3 Internationalen. BERLIJN, 24 Mei (V.D.) De bijeen« komst der 9 gedelegeerden uit de Londen- sche, Weensche en Moskousche Interna tionalen in het Rijksdagsgebouw, welke de verzoening der 3 Internationalen beoog de. is zonder resultaat afgebroken. 429ste Staatsloterij. Trekking van 24 Mei. "V?l Hooge Prijzen. V;! 5e Klasse 3e Lijst. T No. 6049 2000. Nos. 6148" 20130 20255 en 22979 1000. Nos. 668 en 11294 ieder 400. Nos. 699 4312 18879 20582 eb 21574 ieder 200. Nos. 1235 1758 6786 7112 12559 13643 17413 en 18397 ieder 100. Marktberichten. VOORSCHOTEN, 23 Mei. Vrije veiling. Aan gevoerd 1627, eieren; prijs per 100 stuks 7,20— 8,162 eendèieren per 1.00 stuks-/ 7,608, 4 hanen per sluk 1,11 konijnen per stuk 0,80—1,80. AMSTERDAM, 24 Mei Veemarkt Aangevoerd 255 vette kalveren, le kw 1,65, 2e kw. 1.40 3e kw 1,114 nuchtere kalveren 1020;' 534 vette varkens, le kw 1,20, 2e kw. 1,15. Spekvarkens 1,12 per kilo schoon gewicht. WOERDEN, 24 Mei. Kaasmarkt. 191 kaas partijen. le kw. 3034, 2e kw. 2629.- Rifksmerk 2835. Handel matig. GOUDA, 24 Mei. Kaas. 96 partijen. Handel matig. 1ste soort 3032, 2de soort 26-7-27;' Rijksmerk 2836. Boter. Goeboter geen. Weiboter 0.90-=- 1,05. Weinig aanvoer, handel vlug. Eieren, *67 per 100 stuks. Vee. Vette varkens 0,460,47 per half Kg.; Magere Varkens 0,45:0,50 pér -half Kg.; Magere Biggen 33,50 per week; Vette Scha pen 20—32; Lammeren 815; Nuchtere Kalveren 1017 Wisse lnoteeri ngen (Amsterdam). Zicht, Londen u Berlijn Pargs 9 Brussel 9 Zvritserland Weenen Kopenhagen Cbristiania 9 Stockholm New-York Marken Kronen f 11.451/4 - 0.88 23.271/^ .21.52/; 49.071/O 0.02V/, .55.25 46.90 .66.40 2 57 0.03 Bcursovei'zicht. De beurs had een hoogst onbelangrijk voorko men. Er ging zoo goed als niets om. Jurgcns brachten weer eenige beweging te weeg, doch er werd opnieuw koersverlies geleden. De positie van do gewone aandeelon Jurgens wordt onte genzeggelijk opnieuw slechter Kon. bijna het geheele beursverloop 476. Suiker en aandeel en in Indische credietinsteflingen meerendeels iets lager. Amsterdam Rubber opnieuw in reactie. Amerikanen nagenoeg verwaarloosd. Ativerlentiën. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurige ziekte, 11a meermalen voorzien te zijn van de H.H.. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Broeder en Behuwd- broeder, de Heer ARNOLDUS JOHANNES BOERS, in den ouderdom van 77 jaren. CORNELIA M. BOERS. JOHANNES H. B. BOERS. WIJNANDA BOERS— Atteveld. Leiden, 24 Mei 1922. Voorstraat 17. 4787 Algemeene kennis geving. Dankbetuiging. Door deze betuigen wij onzen hartelijke» d&r.ü voor de vele blijken van belang stelling bij ons Zilveren. Hu we lb k sfeest ondervonden. W. DE RIDDER 4772 en H- htgenoote. Noord wijk, 21 Mei 1922.

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 3