IE MOORD IN DEN SNELIOEIN Uit de Omgeving. l en de sonale op 111. Deze souato (oen van do Jatero werken van Beelhovon) is con concert stuk. Als een onafgebroken stroom van pare lende muziek klonk het arietta, door den com ponist zoo prachtig in variaties uitgesponnen tot een fijn en teer filigran-werk. Na het Tondo op 51, no. 2, liet Lamand de overbekende Sonate Pathétiquo hooren. Do liefhebbers van pianomu ziek zullen genoten hebben. Na do pauze speel de Lam oud een zestal variaties op. 34 (boe prachtig weet hij een melodische lijn vast te houden) en de sonale appassionala tot slot. Schitterend was deze vertolking! Er maakte iemand tegen mij de opmerking, dat do pianist als het ware vergroeid scheen met zijn instru ment en er één mee was geworden. En zoo was het ook Men had alleen nog maar ooreu voor de muziek, zonder aan componist of uitvoerend kunstenaar to denken Rustig, sober deed het andante na het onstuimige eerste deel. Techni sche moeilijkheden kent Lamond niet en het feu sacró ontbreekt nergens; maar in hot allegro aan het slot heeft Lamond zijn gehoor enthou siast gemaakt door zijn enorme praestatie. Het, applaus kon haast een ovatie genoemd ■worden. Lamond ontving een fraaien krans van het Schouwburgbestuur. W. G. SPORT. VOETBAL. GOUD SC HE VOETBALBOND. Wedstrijdprcgramma voor as. Zondag. Ie Klasse. Gouda, 2 uur: Gouda ITAlphen II. Gouda, 4 uur: Olympia IIIB. V. V. I Schoonhoven, 2,30 uur: Schoonhovcnsclie 6portclub IIAiphia. Gouda, 2 uur: O. N A. IWoerden Vooruit I 2do Klasse A. Gouda, 2 uur: D. V. V. IZ. V. V. I Alphen, 2 uur: Alphen IIIS V. V. II. Gouda, 12 uur: O. N. A. II—A. L. T. 0. I. 2do Klasse B Gouda, 12 uur: Gouda IIIGouderak I Moordrecht, 12 uur: Moordrecht IG.S.V. II 3de Klasse A. Woerden, 2 uur: Woerden Vooruit II A. L T. O. n. Bodegraven. 2 uur: B V V. IIIAiphia II. Gouwsluis, 2 uur: Gouwsluis ID. V. V. II 3de Klasse B. Haastrecht, 2 uur: Haastrecht IOlympia V Schoonhoven, 2 nnr: Schoonhovensche Sport- elub IIIGouderak II. Zevenhuizen, 2 uur: Zevenhuizen I Moordrecht II. 4do Klasse. Stolwijk. 2 uur: Stolwijk IHaastrecht II. Academienieuws. LEIDEN. Met gunstigen uitslag afge legd het Doctoraal-examen in de Rechten door do heeren J. A. Barbas (Haarlem) en R. M. Koesoemah Admadja (Pekalongan). ALPHEN AAN DEN RIJN. Voetbal. Zondag speelt Wi&kracht I een bonds-thuiswedstrijd tegen N. V. C. II Noord w ij kerhou t. Personalia. Voor het examen, fraaie handwerken slaagde te Amsterdam Mej. J. Steenkamp alhier. Voor het examen nut tige handwerken te Rotterdam zijn ge- elaagd de dames G. J. Willem se en C. van Wijngaarden. BODEGRAVEN. Personalia. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 MaaTt benoemd tot onlvanger bij den dienst der directe belastingen en accijnzen al hier den heer E K. Krijger, ontvanger te Mon nik en dam. KATWIJK AAN DEN RIJN. Getrokken tulpen. Beste prijzen wor den voor getrokken tulpen of hyacinthen wel niet gemaakt doch voor ongeveer al le soorten zijn de prijzen toch nog winstge vend. Voor buitenland is de handel ook niet zoo vlug als enkele weken geleden. De vervoerkosten drukken te veel. Hier vol gen enkele prijzen: Prins van Oostenrijk 4.50—5.10, Murillo 3.50—ƒ4.50, La Reine 3.503.60, Rose Gris de lin f 3.80-f 4.10, Gele Prins f 3.05—f 3.50, Cramoisie Brillamt f2.90f3.25. Hyacin then gaan voor f4.20f5, Poeticus Orna- tus brengt per 100 f 2—f 2.10 op. NIEUWKOOP. Geslaagd. Te Rotterdam is geslaagd het examen nuttige handwerken mej. A Ver- duijn, alhier NOORDWIJK. Een bijzonderheid. Wij leven in een tijd van bijzondere belangstelling voor uit hollen gelrokken bloemen. En de schoonheid der na tuur treft in de variëteit dier bloemen, terwijl voortdurend nieuwe vormen zich openbaren. Zoo mochten we deze week iets zic-n, waarvan iemand, die ongeveer een halvo eeuw in het vak is. on9 verklaarde, dat ook hij 't nog niet had aanschouwd. De firma P. r. d. Meer (C. J L v. d. Meer) alhier, hoeft nl. één bol een „Diana" waaruit niet minder dan acht volkomen-gave tulpen bloeien, 't Is iels moois •n buitengewoons. NOORDWIJKERHOUT. Wedstrijd. Bij. het in het café „De Zwaan" gehouden prijsjassen werden de verschillende prijzen, nadab lang ge kampt was. als volgt gewonnen: ie prijs 5 pond karbonade elk: M. Kaplein en M. v. d. Berg; 2e pr. elk 4 p.: S. v. Dam cn M. J. I-Ieemskerk; 3e pr. elk 3i p.: A. v. d. Burg Jzn. en A. Duivenvoorde Dz.; 4e pr elk 2} p.: Jac. Aartman cn A. Kaplein, 5e pr. elk 2 p.: W. v. d. Burg Azn. Th. Kortekaas en 6e pr. elk 11 p.: CL Bak ker en P. v. d. Berger. Dat er voor het prijsjassen veel animo bestaat, bleek wel uit de deelname; 48 deelnemers hadden zich hiervoor opge geven. Er werd met veel vuur gespeeld en er heersehfe een zeer gezellige vasten- avondstemming onder de spelers en tal rijke aanwezigen en nieuwsgierigen. De saai was geheel gevuld. NOGTDORP. Ned. R.-K. Volksbond. De R.-K. Volksbond gaf Dinsdag een goedgeslaag den feestavond ter inwijding van het nieuwe vaandel. De zaal was goed bezet. De Voorz. opende dezen feestavond met gebed, waarna hij allen aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Spr. moest tot zijn teleurstelling mededcelen dat wegens afvteziglieid van den Geestelijk Adviseur de inwijding al had plaats gevonden. Na dat het Bondslied was gezongen, werd het nieuwe vaandel tusschen het groen ten toongesteld. De Voorzitter nam het woord en stelde de tot standkoming van het nieuwe vaandel als voorbeeld, hoe men in den R.-K. Volksbond met elkander moet samen leven om z'n doel te bereiken. Het Vaandellied werd uit volle borst ge ren de jeugdige, maar flinko tooneelisten aan het woord, die door een drietal blij spelen een welverdiend succes inoogsttcn. Na een dankwoord van den voorzitter en het „Aan U, o Koning der Eeuwen" be hoorde de vaond tot het verleden. Een collecte bracht op ƒ23.56; „Hulp in Nood" ƒ5.93. OEGSTGEEST. Tooueel. Donderdag- en gisteren avond gaf onze plaatselijke Tooneelclub voor twee schier uitverkochte zalen een vastenavond-uitvoering in Café Centraal (do Louw). Het programma, dat uit een blijspel, voordrachten en eenige bioscoop- nummers bestond, werd vlot afgewerkt. Het zou ons Ic ver voeren, alle nummers op zichzelf te bespreken, doch wc willen speciaal noemen: „De eerste kermisdag", waarbij een uitgelezen gezelschap ,van „blaasvirluoscn" een voorstelling gaf en zeker niet te vergeten: „Opoe", welk num mer zooveel succes had, dat het zwaar- torsende oudje verscheidene malen terug geroepen werd. Ook het Tyrolerrinnetje, (dat blijkbaar do baard in den keel had) bleek niet tevergeefs haar hand tot on dersteuning te hebben uitgestoken. Voor zeker mag „St. Lucas" op een welge slaagde uitvoering bogen en kan de spel leider, de beer P. de Boer, met genoegen op het gepraesteerdc terugzien. Zoo met energie op den ingeslagen weg wordt voortgegaan en vooral het zingen der ca baretliedjes aan duidelijkheid der uit spraak zal winnen, dan zal er zeker nog veel te bereiken zijn. Met Irisschen moed dus aan den arbeid, opdat spoedig weder om zoo'n gezellige avond van gepaste ont spanning en vermaak georganiseerd kan worden. Nog zij vermeld -de keurige grime-ver zorging door den heer Thoolen uit Leiden en het verdienstelijk pianospel van den heer J. Hoogervorst Sr. ROELOFARENDSVEEN. Tooncel. Zooals reeds vooraf was aan gekondigd, heeft de Tooneelclub „St, Pan- cratius" Donderdag- en gisterenavond we derom haar vastenavond-uitvoering gege ven, respectievelijk voor do congreganis- ten met hunne ouders en voor de oud- congreganislen en eereleden. Opgevoerd werd: het sociaal tooneelspel in 4 bedrij ven: „De Eikeboom" van G. Kielen. Beide avonden was de zaal, zooals we dat steeds gewoon zijn, lot in de uiterste hoeken gevuld, en voorzeker zal het pu bliek geen spijt gevoelen, deze uitvoering te hebben bijgewoond, want dit fonkel nieuw tooneelspel, dat wellicht thans voor het eerst is opgevoerd, zal ongetwij feld een ieder interesseeren en op ieder gemoed een diepen indruk maken. De handeling van het stuk heeft plaats op de boerenhofstede: „De Eikeboom", in den zomer van 1921, en geeft een duidelijk beeld te aanschouwen uit het hedendaag- scho leven. Een uitvoerige beschrijving hiervan achten wij hier overbodig en zou ons zeer zeker te vèr voeren, hoewel de hoofdrol van Brcemans toch nog wel eeni go vermelding verdient. Typisch is het hoe deze ouderwetsche boer, zijn conser vatieve, stijfhoofdig© ideeën niet wilde prijsgeven, niets wil weten van de thans overal bestaande sociale vereenigingen en bonden en bij do noodgedwongen uilge broken slaking, zicli niet wilde neerleggen bij de uitspraak van den bcdrijfsraad, welke liet tusschen den patroon en arbei ders tot een vredelievende oplossing had weten te brengen, maar hardnekkig blijft volhouden in zijn koppigheid en nog lie ver zijn gelieelo oog3l laat bederven dan in de uitspraak van den bcdrijfsraad te berusten. Hoe hij echter later zijn fout inz5et en bemerkt dat de hand van God machtiger is dan de zijne, daar door zijn stijfhoofdigheid zijn geheele boerderij ten gronde gaat. Onberispelijk werd deze zware moeielijke rol vertolkt, en ook de andere rollen, zoowel de kleine als de groote, werden allen zeer verdienstelijk uitgevoerd. De stilte onder het spel en bet luid applaus na ieder bedrijf, belees dui delijk. dat het publiek waarlijk in hel spel opging. Wie nog van dit interessant en prach tig tooneelstuk wil komen genieten, is hiervoor in de gelegenheid op Zondag 26 Febr., des avonds 7 uur. Wij twijfelen niet ol ook dezen avond zal de St. Pancra- tiuszaal" weer geheel bezet zijn met een aandachtig publiek. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Dinsdag 28 Februari as. des namid dags 8 uur. Agenda: 1. Ingekomen Stuk ken. 2. Voorstel inzake Papelaan. Zooals men weet is de Papelaan door Ged. Staten afgesloten sedert geruimen tijd, omdat de weg gevaarlijk is. Over de Papelaan is reeds veel geschreven in de Dagbladen en zijn vele onjuistheden om trent deze beruchte kwestie gedebiteerd, Zal men thans voor een oplossing dezer kwestie komen te staan? WARMOND. Concert. In „De Stad Rome" werd gisteravond een concert gegeven door het Mandoline-Ensemble „Krebusalipo", waar bij Fraulein Gest. van Rosse als sopraan zangeres optrad. Voor het gezelschap was is een sensatiegeval van Nederland. Het be stuiven van Gietbeton aan het nieuwe School gebouw Heerenstraat, door de Pneumatic Engine Works, Directeur Nieveen van Dykum, Valkenboschkade 619. den Haag, is een sen satiegeval voor Leiden. Gaat het volgende week zien en oordeelt. De dag, waarop het werk aanvangt, wordt in dit blad bekendge maakt. 17265 het een succesvolle avond. De bezoekers gingen zeer voldaan huiswaarts. TELEGRAMMEN. PARIJS, 25 Febr. (V.D. Draadloos). Lan- dru i-s hedenmorgen te 6.04 terechtgesteld. Hij verklaarde onschuldig te zijn, doch deed geen enkele mededeeling. Hij weiger de den geestelijke te ontvangen. Hij liep moedig naar het schavot. Incidenten de den zich niet voor. BERLIJN, 24 Febr. (V. D. draadloos.) Het huwelijk van koning Alexander van Servië en prinses Marie van Roemenië zal 4 Juni te Belgrado worden gesloten. BERLIJN, 24 Febr. (V. D. draadloos.; De Duitsche Rijksregeering heeft aan de intergeallie.erde commissie te Oppeln een nota la-ten overhandigen waarin zij vol doening en schadeloosstelling voor de ge beurtenissen te Gleiwitz in Opper-Silezië verlangt voor den Duitschen politie- wachtmeester, die tijdens de uitoefening zijner functie, door 3 beschonken Framsche soldaten aangevallen en doodgeschoten werd. De Duitscke icgeering verzocht ook om mededeeling van de resultaten van het onderzoek. BERLIJN, 24 Febr. (V. D. draadloos) He.t Petersburgsche revolutionaire ge rechtshof heeft alleen in Januari 200 dood vonnissen tegen roofaanvailen uitgespro ken. BERLIJN, 24 Febr. (V. D. draadloos) De Duitsche Aligem. Zeit. heeft een schrij ven uit het bezette gebied gepubliceerd volgens hetwelk in de Beiersche rijkspalts toebereidselen voor een geheime Fransche mobilisatie zijn waargenomen, welke in ver band gebracht worden met het streven van Frankr. de vrijheid te verkrijgen om te kunnen besluiten alleen tegen Duitschland op te treden. LONDEN, 24 Febr. (V. D. Draadloos). Drie hooggeplaa-tsste ambtenaren vaar da dep. van Handel, Financiën en Buitent. Zaken zijn belast geworden met de taak de re gearing to vertegenwoordigen op de bijeenkomst van deskundigen te Londen, die de, volgende week zal plaats hebben en op welke de voorbereidende maatregelen voor de oonf. te Genua zullen worden be sproken. LONDEN, 24 Febr. (V. D. Draadloos) De commissie onder presidium van Sir Eric Geddes heeft thans haar onderzoek voltooid naar de nationale uitgaven en haar derde en laatste rapport uitgegeven. H'frin beveelt zij een besparing aan van 874 millioen pond op de uitgaven der ver schillende regeeringsbureaux. De totale besparing door de commissie voorgesteld in haar 3 rapporten bedraagt ongeveer 87 inillioen pond. De commissie spreekt het vertrouwen uit dat bij de Marine-uitgaven ais gevolg van de besluiten van de confe rentie te Washington en bij de millioenen voor de buitenlandsche garnizoenen nog een som van meer dan 13K millioen kan worden bespaard. Dit zal de heele bezm- niging op 100 millioen pond brongen. Men herinnert er aan, dat de commissie de op dracht kreeg aan te bevelen, hoe een be drag v-a-n 100 millioen kou worden be spaard. TOKIO, 24 Febr. (V. D. Draadloos). In verband met de besprekingen in het par lement over het algemeen stemrecht en het vrouwenkiesrecht hebben te Tokio on lusten plaats gehad. De menigte had ver nomen dat de meerderheid v. d. parle mentsleden tegenstander was van deze hervormingen. Duizenden begaven zich naar he.t Kamergebouweerst verliep de demonstratie kalm, doch spoedig kwam er onrust onder de menigte. Men trachtte het politiecordon te verbreken, de politie agenten maakten gebruik van hun eabels en arresteerden een vijftigtal demonstran ten. De debatten in het parlement over de kiesrechthervormingen zullen nog 2 dagen duren. STADSNIEUWS schoei aan het eind van dezen leergang naar Deventer zal worclen overgeplaatst. Zooals bekend, zou aanvankelijk deze overplaatsing reeds het vorig jaar ge schied zijn, doch hieraan kon geen gevolg worden gegeven omdat het gebouw, dat do gem. Deventer voor deze school beschik baar stelde, nog niet gereed was. Wij bren gen hierbij in herinnering, dat een der re denen, waarom de overplaatsing naar De venter geschiedt, hierin is gelegen, dat een studentenstad minder bevorderlijk is ge bleken vor de studeerenden aan de Post- school. Aangaande de bestemming van het aan d© gemeente Leiden behoorend gebouw, waarin thans de Postscbool is gevestigd en dat voordien in gebruik was als gemeente- H. B S. voor jongens en in de avonduren voor de leerlingen van het Wis- en Na tuurkundig Genootschap Mathesis Sciën- tiarum Genetrix, dat deze school thans ook nog des avonds in gebruik heeft., verne men wij, dat het gebouw in verband met de reorganisatie van het onderwijs van het genootschap geheel voor het genoodschap zal worden bestemd, in dezen zin, dat het taande gebouw zal worden afgebroken een geheel nieuwe school op deze plaats zal verrijzen. De plannen dartoe zijn reeds gereed en een voorstel met betrekking hiertoe kan nog in den loop van dit. jaar bij den gemeenteraad worden tegemoet ge- GEMEENTELIJKE AANKONsi Handelsregister. Naar men ons mededeelt, heeft de Minister vau Landbouw, Nijverheid cn Handel een rond schrijven verzonden aan de Commissiën bedoeld hij Art. 26 Lid 1 der Wet op de Kamers van Koophandel 1920 Stbl. no. 152, bij welk rond schrijven Zijne Excellentie in overweging geeft c-en strafvervolging in ie «tellen tegen de eige naars der handelszaken, die nog niet in het Handelsregister zijn ingeschreven. Bij onderzoek is ons gebleken, dat in het Handelsregister van de Kamer van Koophan del alhier, talrijke handelszaken nog niet zijn ingeschrevenen do Commissie aldaar, overweegt op grond van art. 25 der Handels registerwet, tegen de nalatigen een strafvervol ging te doen instellen. Voor zoover noodig wijzen wij belangstellen den er op, dat Art. 25 van voornoemde Wet woordelijk luidt: „Hij die niet voldoet aan zijne Wettelijke „verplichtingen tot het doen van opgaaf voor „inschrijving in het Handelsregister, wordt ge straft met geldboete van ten hoogste t w e e „duizend guide n." Iedere eigenaar van een nog niet ingeschre ven handelszaak raden wij aan zicli zoo spoed; mogelijk te laten inschrijven en tor Secretarie van het Handelsregister, Brceslraat 7880, alhier, de daarvoor henoodigde formulieren aan te vragen. De Indische Postschool. Het is thans zoo goed als zeker, dab 'de Indische Post-, Telegraaf- en Telefoon- rdt Gemeentelijke Vischveh De Burgemeester van Leiden kennis van de ingezetenen, j avond (Zaterdag) aan den geö y Vischwinkel (Vischmarkt) verkil VERSCHE HARING k O.in VISCH 0.14—0.16 en s| 0.20 per pond. Leiden, 25 Febr. 1922. N. O. DE GlJg 0 f! Btj KOEPOKINENTING en Wethouders den brengen ter algemeen© kt vanaf 2 Maart e.k. lederen DoaJ eiken week telkens dee namiddi in het Elisabethshof aan Vest, gelegenheid zal worden kostelooze inenting en herinenti Het trouwboekje moet worden bracht. N C. DE GIJSELAAR, B n VAN STRIJEN, Secretaris Leiden, 25 Febr. 1922. De Leidsche winkelstand. Zooals reeds dezer dagen uit de annonces in ons blad bleek, wordt heden in perceel Bree- straat 102 het schoenmagazijn „Holland" ge opend. Hot is een aardig gearrangeerd© étalage, waarbij de prijzen zeker wel tot koopen zullen lokken. Immers „Holland" zegt door velerlei relaties ieder in de gelegenheid tc kunnen stel len voor een ongekenden prijs te koopen. De groote attractie voor eiken vijfden koo- per, een reclame, die den kooper geheel ten goede komt, zal ongetwijfeld vele bezoekers trekken. Dg heer D. L. v. d. Klugt, Haarlemmerstraat 258, lieeft aan zijn zaak wederom een belang rijke uitbreiding gegeven, mede door aankoop van een grootcn voorraad nieuwe artikelen, als loopers, matten, karpetten, zeil, glaspapier enz. Ook de afdeeling behangselpapier heeft een flinke uitbreiding ondergaan, zoodat ieder nu naar wcnsch zijn keuze zal kunnen maken. Alles is weer netjes in de verf gezet en het plafond is van wit papier maché voorzien, het geen een fraaien indruk maakt Wij vestigen cr de aandacht van belangheb benden op, dat de Minister van Oorlog heeft erzocht om, met ingang van 1 Maart a.s.. de bijzondere adresaanduiding „Plein No. 28" op stukken, die hem in zake kostwinnerschap wor den toegezonden, achterwege te laten. Aan den heer W D. Eeltjes, alhier, is bij Koninklijk Besluit als blijk van goedkeuring en tevredenheid de bronzen eerepenning voor menschh'evend hulpbetoon cn ee.n loffelijk ge tuigschrift uitgereikt. Morgen zal het 25 jaar geleden zijn, dat het Diaconessenhuis alhier werd geopend. Dit feit zal in intiem en kring a.s. Maandag en Dinsdag worden herdacht Prof. Dr. van Nes zal Maandag een gedachtenisrede houden. Prof. Mr. A. J Blok. boogleeraar in het strafrecht, die eenigen tijd ongesteld is geweest, zal Dinsdag zijn colleges hervatten. In het Casino-theater werd gisterenavond eon bioscoopvoorstelling in besloten kring ge geven voor degenen, die medewerking liadde verleend' bij de Tentoonstelling van de R. K. Vereeniging voor Kraamverzorging voor alle gezindten. Talrijke dames en heeren hadden aan de uit- noodiging- gevolg' gegeven. Bij afwezigheid van den Zeer Eerw Heer Pastoor A. Leusen sprak mevr. Kohschulte een woord van dank aan allen, voor hetgeen zij voor de vereeniging had den gedaan. De voorstelling, w. o. de door ons reeds be sproken film „Do Droom", vond een gunstig onthaal. Het Ned* R. K. Hnisvestings-Comité, afd. Leiden, deelt ons mede, dat 6 Maart a^. er gelegenheid bestaat pakketten naar Weenen mede te geven. Zij die van deze gelegenheid willen gebruik maken kunnen deze op de be kende wijze tot 1 Maart naar 's-Bosch zenden. De R. K. Reclasseeringsvereeniging houdt Woensdagavond te 8 uur een vergadering in het Bondsgebouw. De heer Rurup nit Den Haag zal er een causerie houden over het belangrijke werk der reclasseering waarvoor o. i. nog niet genoeg belangstelling bestaat onder de Katholieken. Voor alle belangstellenden is deze vergadering toegankelijk. Op uitnoodiging van de literaire faculteit der Leidsche Studenten zal Vrijdagavond 3 Maart prof. Jolles, uit Leipzig, in het klein audito rium van de universiteit, een voordracht hou den over: Uitloopers van de Bourgondische kunst (overgang van Gothiek tot Renaissance). De voordracht zal worden verduidelijkt door lichtbeelden. In druk is verschenen het jaarverslag over 1921 der 3 October-Vereeniging, door den Se cretaris der vereeniging uitgebracht in de le denvergadering op Dinsdag 10 Januari jl. In het verslag dezer vergadering hebben we hierover reeds een cn ander gememoreerd. Ingekomen voor „Schoollrinder voeding en -kleeding" 19 (negentien gulden), zijn de de opbrengst van tlieelood, zilverpapier en oude postzegels van de Meisjesschool Breestraatvan de afd. Leiden Ned. Gra- fischcnbond een gift van 10 en van de Alg. Ned. Typografenbond afd. Leiden een bijdrage van 10. Hedenmorgen te elf uur had op de Aalmarkt een botsing plaats tusschen twee wielrijders. Het voorwiel van een der fietsen werd totaal verbogen. De rijdei-9 bekwamen geen letsel. I Gisterenmiddag heeft in de artillerie-kazerne B. en W. van Leiden brengen si meen© kennis, dat door ben ve? n verleend aan C. C. van der itverkrijgenden tot uitbrek ten stoomwascbinrichitinig in bet pt >op, terwoudscba Singel No. 11 Sec; al 1162 en 1960. nerl de B. en W. van Leiden: Gezien bet verzoek van: a. C. J de Goede om vergunniBj ding der wasscherij en bleekerij in Heerensingel no. 27, kad. Sectie door het bijplaatsen cn in werking een stppmmangel; b W F, Maas en zenen om vei uitbreiding der scheepswerf „De perceel kadastraal bekend Geme® Sectie N -no. 355, gelegen aan de Rij het bijplaatsen van een electromoto; jek voor het aandrijven van een ventili smidse, 1 electromotor van 5 Pk afl drijven van 2 draaibanken, 1 arms )rie ne en 1 zaagmachine en 1 electromi Ik Pk. voor het aandrijven van een ba er c. A. Waals om vergunning tot en in bedrijfstellen van een dooi motor van 2 Pk. gedreven hijschlii ijes draagvermogen van 300 Kilogram ceel Haarlemmerstraat no. 134, h no 3182 Geven bij dezen kennis aan het genoemde verzoeken met de bijlage cretarie dezer gemeente ter alsmede dat op Zaterdag 11 Maai voormiddags te half elf. op het Ra: genheid zal worden gegeven om bei deze verzoeken in te brengen, KATHOLIEKE AGif! LEIDEN Woensdag. R K. Reclasseeringfare Bondsgebouw. te Donderdag. R. K. Fabrieksarbeidel^ gebouw, te 8 uur. VOORHOUT. Donderdag. Prop. Club „St. Petra ring en debatavond, te 7.9 w ZOETERWOUDE (H Zondag. „De gril van den Hertog" gebouw, te 7.30 uur. ibo de ier ALGEMEENE AGE MUZIEK EN TOOM leiden Zondag. Leidsche Concertvereenigi' te 2 uur. Apothekers die tot en met Maandagmorgen eiken nacht eodi geopend zijn: H. J. M. Proot, Maarsman Tel. 432. De apotheek van het Zieke: Hulp der Menschheid is steeds doch allleen voor leden van dit Van Zaterdagavond 8 l! iee morgen 8 uur nemen de volgendi Wl den dienst waar: Dr. Blöte, Papen gracht 20. Dr. Boonacker, Hoogewoerd 13? n<] Dr Bijtel. Hooigracht 86. "el. ;sc Dr. Mulder, Watersteeg, Tel. 990 fa Telegrafisch Weerbei volgens waarnemingen verricht in van 25 Febr. 1922, medegedeeld Kon, Ned. Meteoroligisch In te De Bilclt. Hoogste Barometerstand: 773.4 Laagste Barometerstand: 736.9 1 Verwachting tot den avond van'. Zwakke tot matige Zuid-Ooi Zuidelijke wind, meest licht- tot |e| weinig of geen regen, waarscbijt vorst in het Oosten, zelfde temp* dag. aan de Doelcngracht alhier een ander bij een twist met een mes e wond in den buik toegebracht. P werd naar het Biaconessenhuis De dader is in arrest gesteld Een korporaal alhier is ter van zijn commandant gesteld stal van een gouden horloge en een gouden armband ten nadee» student alhier, op wiens kamer vond. D© omstandigheid, dat beschonken was, bracht hem deze voorwerpen toe to eigener Palronaafs-Arbeidsbeur; j. Aanmelding: Donderdag 8—9 5 jj lius-Patronaat, Hooigracht. j Aanbieding: 1 kantoorbediende, machinebankwerker, 1 banketba&b Gevraagd: 1 jongen voor del, 1 aankomend wijnkooperskne- voor de sajetopmakerij en verven!

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2