Het Permanent Internationaal Gerechtshof. Naar wij vernemen, is rar. B. C. J. Loder gekozen. tot voorzitter van liet Permanent Hof van Internationale Justitie. De rechters in het Permanent Hof van Internationale Justitie hebben, .gisteroch tend 10 uur in het Vredespaleis hun voor bereidende zitting hervat. Naar wij verne men was de heer Wang, Chineesch plaats vervangend rechter verhinderd de- bijeen komst bij te wonen. Do heer Negulesco, Itoemeensch plaatsvervanefcnd-rechter zal de volgende weck. vermoedelijk a.s. Dins dag ter bijeenkomst tegenwoordig zijn. Verlaging van de Justitie-begrooting. Bij Nota. van wijzigingen verlangt Mi nister Heemskerk art. 2 van zijn begroo ting te verlagen met- 4000, wegens het niet vervullen van cl# 3c afd. B. vacature van hoofdcommies bij de afdeeling Rijks tucht- en Opvoedingswezen. De niet-vervulling vaai de vacatures van kantonrechter te Woerden en te Goer bespaart 10.000. Art. 25 wordt met ƒ18.000 verminderd. Het bedrag voor den bouw van nieuwe, maréchausséekazcrnes wordt met 200.000, en daardoor het aan deel van het Dep. van Justitie met 133.3333 verminderd. In verband met den verderen teruggang van het bevolkingscijfer der gezamenlijke tuchtscholen wordt binnenkort een tweede tuchtschool voor jongens buiten dienst ge steld en het personeel in de tuchtschool voor meisjes te Montfoort ingekromjïen. De indienststelling van het Bijksopleidings- schip wordt eerst einde van het jaar ver wacht. Dit alles geeft 45.000 besparing. Daar de veree-nigingen, stichtingen en instellingen van weldadigheid, welke zich belasten met verpleging van Regeerings- en Voogdijkinderen, in bijzondere mate den druk der tijdsomstandigheden onder- vin den wordt 500.000 uitgetrokken, als hulp aan de noodlijdende vereen igingen. Het eindcijfer van de begrooting ie te ruggebracht van 38.658.S40.46 op 38.347.213.46. Misstanden in den Landbouw. De commissie. De Minister van Arbeid heeft zich vcr- eenigd met het voorstel van de commissie uit den Hoogen Raad van Arbeid welke zich bezighoudt met de bestudeering van het voorontwerp van een landbouw- axbeidswet, om een onderzoek in te stel len naar de ten aanzien van den land- bouwarbeid bestaande misstanden. Dientengevolge zal een subcommissie van vijf leden binnen enkele weken in enkele plaatsen van ons land een onder zoek instellen, ten einde de noodige feiten te verschaften, om te kunnen beoordeelen of in don landbouw met betrekking tot den arbeidsduur, do nachtrust en den Zondagsarbeid van volwassen mannen sporadisch dan wel op uitgebreide schaal misstanden bestaan. Deze subcommissie is samengesteld als volgt: leden Clir. van den Heuvel, F. V. Valstar, A. J. Locrakker, J. Hilgenga en P. L. Kleyburgplaatsvervangers dr. F. E. Posthuma, D. R. Y. Croesen, R. Siemons en P. Hiemst-rasecretaris mr. L. Niemöl- ler, Javastraat 80 (tel. H. 3447) te 's-Gra- venhage. Organisaties en personen, die do com- misie voorlichting kunnen verschaffen wor den uitgenocdigd zich ten spoedigste, niter lijk Febr. a.s. tot den secretaris van de commissie to wenden. De Malaise in het Boekdrukkersbedrijf. Voorstellen der Werkgevers. Door het algemeen hoofdbestuur der Boekdrukerijenbonden is aan de gezellen- organisaties in verband met de malaise in het drukkersbedrijf een schrijven gezonden waaraan we het volgende ontleenen: „Wij zijn tot de overtuiging gekomen, dat patroons en gezellen alleen dan uit de impasse kunnen geraken, indien een zeer belangrijke prijsvermiiiidering van het pro duct werdt toegepast. Gij weet, dat wij alleen daartoe niet bij machte zijn. Het is u volkomen bekend, dat het prijstarief slechts een zeer matige winstmarge openlaat en dat een eenigszïns belangrijke vermindering van dit tarief, zonder een gelijktijdige verlaging der pro ductiekosten, op elke order slechts een groot verlies zou laten en derhalve den bestaanden toestand nog slechts zou verer geren. Daarom is het naar onze innige overtui ging gebiedend noodzakelijk, dat èn pa troon èn gezel gezamenlijk ter instandhou ding van het bedrijf een belangrijk offer brengen. Dit offer zou voor de gezellen hierin moeten bestaan dat zij genoegen nemen met een verlaging van het weekloon met 10 pCt. en dat de noodige stappen voor het verkrijgen van een 48-urige ar beidsweek worden gedaan. Daardoor zal een tariefsverlagign van pl.m. 9 pet. moge lijk worden. Van patroonszijde zal daar aan een tariefsverlaging van pl.m. 11 pCt. worden toegevoegd. Daardoor zal een prijsverlaging van niet minder dan 20. pet. kunnen worden vastgesteld. Om de mogelijkheid van teleurstelingen weg te nemen, stellen wij u voor aan deze rege ling een proeftijd van drie maanden te verbinden, opdat aan het einde van dien termijn geheel vrij over de al of niet ver lenging kan worden beslist. Ten slotte ver- bicden wij ons onzen leden voor te stellen met u 'n regeling te treffen, dat gedurende dien proeftijd niet meer werkloozen te uwen laste komen, dan er op het oogen- blik zijn. Wij ontveinzen ons geenszins, dat wij daarmede voor de patroons zeer be zwarende bepalingen hebben geschapen." „Ten slotte verzoeken wij u ons voorstel in de vergadering uwer leden te willen be spreken, en ons vóór het einde van Febr. uw antwoord te zenden, omdat wij in Maart een alge meen e vergadering zullen houden. Wij weten, dat bij die besprekin gen uw advies in velerlei opzicht van be slis? ide be-teekenis zal zijn. Daarom doen wij nogmaals een dringend beroep op uwe medewerking." Loonsverlaging. Men meldt uit Delft aan de „Meb."* De directie der Lijm- en Celatincfabriek to Delft heeft in een gehouden bespreking met de 'fabrie-kscommissie medegedeeld, dat zij wegens de slechte bedrijfsuitkom- st-en genoodzaakt is de loon en van het ge- heele personeel met 10 pot. te verlagen. De aanneming van dit voorstel zal door de arbeiders overwogen worden. L'it de Sigaren in dus trie. Het hoofdbestuur van het Verbond van Sigarenfobrianten in Nederland hoeft een vergadering gehouden met de besturen van de werkliedenverbonden in dezo nij verheid, ter bespreking var: wijzigingen in het eersto gedeelte van de collectieve arbeid soveree nko ms t Slechts voor een klein gedtelle is overeen stemming verkregen, zoodat de besprekin gen nog nader moeten worden voortgezet. Het collectief contract loopt in Maart e.k. af. Spoorwegpersoneel. 2 Februari liadden Voorzatter en Secre taris van „St. Raphael" een onderhoud met den Minister van Waterstaat over de voorgestelde^ wijzigingen der dienst- en rusttijden van liet Spoorwegpersoneel. De bezwaren door „St. RaphaëF' naar voren gebracht in de schriftelijke bemerkingen op het voorstel van de Directie der Spoor wegen werden nog nader aangevuld en toegelicht. Verzocht werd om. aaai Minis ter zijne aandacht tc wijden aan de ont slagen van personeel met aanstelling voor bepaalden tijd, terwijl personeel, dat den pensioengerechtigden leeftijd heeft bereikt of overschreden nog in dienst gehouden wordt. Z. Exc. zegde toe aan deze kwestie zijn aandacht te wijden. De Minister deelde op een vraag mede, dat verder overleg niet in zijne bedoeling Lag. Z. Exc. had terzake reeds overleg ge pleegd mei liet Ministerie van Arbei met den R. v. T. en de Spoorwegdirectie. Nadat hij de organisaties gehoord heeft, zal hij eene beslissing nemen, welke spoedig veT- wacht kan worden. De Vrije Universiteit. Het anti-rev. „Stdc-htsch Dagblad" laat een noodkreet hooren over de Vrije Uni versiteit, de stichting, waaraan dr. Kuy- per's naam zoo nauw verbonden is. Het blad schrijft o.m. In 1904 is haar rechtspositie gelijk ge maakt aan die der openbare Universitei ten. De graden door de Vrije Universiteit verleend, staan geliik met die der Rijks- en Stedelijke Universiteiten. Doch er zijn ook condities gesteld. De V. U. moet binnen een bepaalden tijd volgroeid zijn. Een Universiteit, wil zij zijn wat haar naam aanduidt, moet vijf faculteiten bevatten. Nu bevat de V. U. drie volledige facultei ten: theologie, rechten en letteren, één is eir in wording, n.l. de medische, terwijl van de vijfde: de-wis- en natuurkundige facul teit, nog geen spoor aanwezig is. Zal de V. U. niet van haar effec-tus civilis wor den beroofd, dan moet zij haar organisatie binnen een bepaalden tijd hebben voltooid. En daarvoor is veel geld noodig, vooral de faculteiten der exacte wetenschappen zijn duur. Doch dit niet alleen. Zelfs om zich te kunnen handhaven, zooals zij thans bestaat, is nog veel geld noodig. Onlangs weerklonk een noodkreetindien niet bin nenkort afdoende hulp komt opdagen, dan moet de V. U. haar zegenrijk werk staken, en dat zou verschrikkelijk zijn. De verant woordelijkheid hiervan komt voor rekening der Gereformeerden. Kan nu het Gerefor meerde volk van Nederland niet een Uni versiteit onderhouden? Ecu millioen lire van Nederlands Katholieken voor Rusland? Enkele weken geleden is cr een Pause lijke huptrcin in Rusland aangekomen, welke voor één millioen lire aan levens middelen vervoerd© en bovendien vijflig wagons rijst. Mgr. Ropp, Aartsbisschop van Mohilef heeft, in opdracht van den H. Vader, dit transport begeleid en heeft zich persoonlijk belast me: de regeling der bestemming in het hongergebied (Z. D. H. is een Rus). Laten de Nederlandsche Katholieken, als een daad van piëteit jegens de roem rijke nagedachtenis van den alom bemin den Benedictus XV z.g., deze pauselijke hulpactie* thans met verdubbelen kracht steunen! Daarbij mogen zij c-c-k wel de verzekering erlangen, dat dit liefdewerk niet zal nalaten de allerrijkste vruchten te dragen voor de Missie onder het fei telijk zoo kinderlijk-vronia Russische volk. Indien die Comité's, welke nog grootere sommen voor hongerend Rus.and onder zich hebben, deze alvast spoedig willen afdragen hetgeen haar bij dezen be leefd doch dringend wordt verzocht is er hier te lande reeds een bedrag ter waar de van een half millioen lire ingezameld en zal dit onmiddclijk door bemiddeling van Z. Exc. den Internuntius in Den Haag naar het Valicaan worden gezonden. Thans worde het tweede half millioen bijeengebracht, dat er zonder bovenma tige moeite vóór i April kan zijn, als slechts in die plaatsen, (het groote mee- rendeel) waar nog niets, is gedaan, bok éénmaal een steunactie wordf gevoerd. De middelen zijn zeer eenvoudig. Men doe een keuze uit dezo drie ('welke ook best alle drie kunnen worden aangewend!) L De Zeereerw. Heeren Pastoors kunnen een kerkcollecte doen houden, gelijk reeds in zeer vele parochiekerken der 5 diocesen is geschied. II. De ÏÏ.H. Burgemeesters van overwe gend Katholieke gemeenten kunnen be vorderen da't er een straatcolleete wordt gehouden, gelijk reeds in tal van gemeen ten heeft plaatsgehad. Het initiatief hier toe kan uitgaan van Plaatselijke Comité's der K.S.A.. vereen igingen c.i piopaganda- clubs of van vooraanstanudc particulie ren, die dan een R.-K. Steuncomité vor men en waar mogelijk voor die collecte samenwerken met Steuncomités van an dersdenkenden. HI. Do brochure-verkooo blijkt ook een uitstekend middel te zijn. Het keurige boekje: ,,De ellende in Rusland", met 22 treffende foto's in koperdiepdruk, slaat inDo prijs is 25 cent. In één maand tijcis werden er 40000 verkocht. Alleen Amsterdam, Den Haag en Rotterdam brachten er elk met gemak" en in een om mezien' ongeveer 8000 aan den man. De colporteurs raken ze zeer vlot kwijt. Ze worden graag gekocht op straat, op de markt, aan de kerkdeuren, enz. Niet alleen een zeer belangrijk© winst komt door dezen vérkoop a's directe bate voor Rusland binnen. Veel grootcr nog is de indirecte uitwerking, zooals de er varing geleerd heeft. Een feit is het n.l. dat uit de steden en dorpen, waar de bro chure verkocht is, een stroom van gelde lijke bijdragen op het Centraal Bureau binnenkomt. Tot nog toe is het lijstje van plaatsen, waar do verkoop heeft plaats gehad, heel klein (slechts 56!). Dit bewijst lioc onze steunbeweging massaal zou kunnen zijn als men overal een beetje hielp. Wij hou den ons overtuigd dat we dan spoedig een millioen lire voor den Paus bijeen zouden hebben. In iedere plaats is wel een plaatselijk comité, een vereeniging of een propagan- daclub, die den verkoop der brochure kan organiseeren, en anders bunnen en kele belangstellende particulieren daartoe het initiatief nemen. Exemplaren ter kennismaking worden gaarne verstrekt. Betaling der hestellingen behoeft eerst na drie weken te geschieden en onver hoopt overgebleven exemplaren kunnen worden teruggezonden. Bestellingen wor den onmiddellijk uitgevoerd. Alle gelden worden afgeriragen aan het Centraal Bureau der K.S.A. in Nederland, to Leiden, Postrekening No. 57216, het welk ook gaarne inlichtingen verstrekt. Alleen do opbrengst van straatcollecten zende men aan den „Bond van Steunco- mité's voor de noodlijdenden in Rusland", Princessegracht 27, Den Haag, die dan een en ander met de K.S.A. verrekend. Zoodoende eeren de Nederlandsche Ka tholieken op waardige wijze do nagedach tenis van den grooten Paus, wiens sterven door de gansche wereld wordt betreurd. Staten-Generaal. EERSTE KAMER. Vergadering van gisteren. Reglement op het beloid der Regeering in Ned.-lndië. Aan de orde was liet wetsontwerp tot na dere wijziging van het reglement op het beleid dej' Regeering van Ned.-lndië. De heer Mend els komt op tegen de wijze ontwerp geen voorstel is van Minister de Graaff maar afkomstig is van den heer Idenhurg. In 1916, toen hij als Gouverneur-Generaal in In- dië was, gaf hij opdracht dit voorstel te for- nmleoren en nu straks zal de heer Idenhurg zijn eigen ontwerp verdedigen als het beste wat t} verkrijgen was. Dit bewijst opnieuw, dat do heer Idenhurg dezen minister geheel bebeerscht. Do heer v. d. Berg (A.-R.) verdedigt het ontwerp, wijl 't zelfbestuur niet overijld kan worden ingevoerd. Do heer Idenhurg (A.-R.) schetste de historische vorming van het Nederlandsch be stuur in Indië, welke zich ontwikkelde in een centralisatie van het gezag. De Gouverneur-Gen oraal houdt echter de verantwoordelijkheid, hij blijft verantwoordelijk voor alle bestuursdaden tot in do verste gewes ten. Hierna zot spreker de twee gTooto bewegin gen uileen, die men in de laatste jaren ook in Indië aantreft, nl. decentralisatie en mede- zeggingschap Komende tot het ontwerp, wijst spreker er op, dat het brengt een krachtige decentralisa tie van het bestuur en medezeggingschap der ir.landscho besturen. Minister De Graaff noemt het ontwerp het belangrijkste, dat de Staten-Generaal ooit ten opzichte van NecL-ïndië hebben aangeno men. Spr. zet de groote beginselen van bet ont werp uitren, dat veel moer bracht dan een de centralisatie van de administratieve macht en wel degelijk den weg opende voor autonomie en zelfbestuur. Den heer Mondeis, die deze verklaring uit de Memorie van Antwoord fanfare noemde, voeg de hij toe, dat zijn woorden fanfare waren, daar hij twee uur lang gesproken had over can onderwerp waarvan hij de eersto beginse len niet kende. (Beweging). De heer M en d e 1 s U spreekt mij toe, alsof ik een professor ben. Do Minister verdedigt hierna zijn sys teem van provincialen bestuursvorm tegenover de critiek van den heer Mondeis. De heer Van Embden (V-B.) wil alleen verklaren, dat hij tegen het ontwerp zal stem men, wijl hij de bezwaren van den heer Men- defls deelt, eren als do beswaren van prof. Snouck Hurgronie, Hazeu en Kleintjes. Do heer Men dols komt op tegen te wijze waarop de Minister debat teert. Dit doen wel eerstejaars studenten, maar geen Minister in een Parlement. Spr. zal bet bij dit protest la ten; met een Minister, die zoo debatteert is een verdere discussie nutteloos. Hel ontwerp wordt hierna z. li s. aangeno* De heeren v. Embden en Mondeis verklaren geacht te worden legen to hebben gestemd. Bij het ontwerp lot wijziging der kanselarij- gelden dringt de heer Van Embden op af schaffing der visa ook voor Engeland en IXiilschland aan en vergemakkelijking der pas poorten-formaliteiten. Minister Van Karnebeok zegt, dat de Tegeering voortdurend in deze zaak diligent is, maar wanneer niet alles bereikt is wat ge- wenscht wordt dan ligt dit niet aaft de Ne derlandsche regeering. De visa met België, Frankrijk, Zwitserland en Luxemburg zijn afgeschaft, maar de onder handelingen hierover met Engeland en Duitsch- land hoeft helaas niet tot resultaten geleid. Vprlouging van den duur der paspoorten tot 2 bf 3 jaar ontmoet hij verschillende regecrin- gen bezwaren. Tal van houders züa zeer slor dig met hun paspoorten. Dagelijks komen ct verloren paspoorten bij Buitenlandsche Zaken binnen en die slordigheid schept een groot ge vaar dat de passen in verkeerde handen ko men. Dit gevaar wordt vergroot indien geldigheidsduur wordt verhoogd tot 2 of 3 jaar en daarom zijn pogingen in die richting niet geslaagd. Het ontwerp wordt hierna z h. s. aangc aneu, waarna de Kamer verdaagd wordt tot Dinsdagavond 14 Februari. Behandeld worden dan do pensioenwetten en het ontwcrp-Rulgers tot wijziging der Drank wet, TWEEDE KAMER. Vergadering van gis toren. Regeling van werkzaamheden. De heer W ij n k o o p (G. Fr.) stelt voor zijn interpellatie in zake do verandering van de werk- en diensttijden van hel spoorwegperso neel aan de orde te stellen na Hoofdstuk IH Dit voorstel wordt verworpen met 32 tegen 26 stemmen Staatsbegrcoting voar 1922. Hoofdstuk Xa (Arbeid). Voortgegaan wordt met de behandeling van Hoofdstuk Xa (Arbeid) van do Staatsbegroo- ting voor 1922. De heer De Jonge (S.-D.) betoogt dat het bedrag van tachtig millioen gulden dat ge fixeerd is voor de subsidieering van den wo ningbouw, to goring is. Spreker klaagt over de voortdurende vorla- ging van de eischcn, die do Minister voor den woningbouw stelt. Do hoer Seheurer (A.-R.) verde digt het terugnemen van den post van 150.000 voor de uitvoering van do wet tot beechermong van het verplegingsdiploma. In dezen tijd moet alles aan de zuinigheid worden opgeof ferd. De heer Haazevoet (R.-K.) weDscht den Minister krachtig te steunen in zijn verzet te gen de alkoofwoningen. Mej. West or man (V.-D.) "betreurt ook de terugneming van den post van 150.000 voor do uitvoering der wet op de ziekenverple ging. Voorts wensebte spr. moer 6tcun voor de mocdercursussen. Ten slotte vraagt zij of het niet gewonscht is hot bezoek van kinderen aan cafe's en bios copen, waar men den rook kan snijden, te be perken uil een gezondheidsoogpunt. De heer Rugge (S.-D.) betoogt, dal de Minister met zijn woningpolitiek de werkloos heid in de hand werkt. De heer Schokking (C.-H.) vindt het systeem van kleine slaapkamertjes minder goed dan dal van een ruim-alkoof-stelsol. De heer Wijnkoop (C. Fr.) meent, dat de woningnood alleen kan bestreden worden door distributie van de weningruimte. Daarvoor dient hij ren motie in. Minister Aalberse zal eerst de woning- politiek behandelen Spreker verwacht in 1922 oon woningproductie van 45.000 woningen, een cijfer dat hooger is dan ooit in ons land is voorgekomen. Er zijn twee bezwaren: dc duurte van de ma terialen en de hooge loonon. Spreker heeft op dit moment -nog geen vertrouwen in overleg met de arbeiders, jmaar in de toekomst zal dit wel mogelijk zijn. De kwestie van de prijzen der materialen is hij een commissie aanhangig. Zij dio van den nood misbruik maken om zich te verrijken zijn de schuld van dien nood, en spr. wijst do verantwoordelijkheid af als zij niet bereid zijn overleg te plegen. Alle aanvragen voor woningbouw worden onderzocht, hetzij voor hel oogenblik hetzij voor de toekomst. Er is tachtig mil lioen beschikbaar gesteld voor de subsidies en dat bedrag zal verdeeld wor den voor vereenigiogshouw en premiehouw De verlaging van de eischen voor den bouw is onjuist. Het meest gangbaro type van wo ningen is dat van 225 M3. en spreker stelde 260 als maximum. Het verleenen van premie voor voreenigings- ■bouw is niet uitgesloten. Ten aanzien van de alcoofwoningen zegt spr. dat bij hem geen enkele aanvrage voor den bouw van alcoofwooingen is ingekomen. Spr. kan dus die kwestie laten rusten totdat het ge val zich voordoet. Hij gelooft, dat het econo- i miseh voordeel van den alcoofbouw zeer ge ring is. Verzoeken .om tien uur te werken in bet bouwvak heeft spreker nimmer afgewezen, maar in de groote sleden willen de arbeiders het zelf niet. Spreker zou wel wcnschen, dat de arbeiders op dit punt wat meer meewerkten voor dc leniging van den woningnood. De motie-Wijnkoop wijst spreker af. Spieker zegt verder, dat hij niet van plan is gezondlieidsontwerpen in te trekken. Het wets ontwerp, op den gezondheidsdienst blijff ge handhaafd. Over de vervuiling in Volendara wordt reeds overleg gepleegd met zijn anrbtgenooten van Waterstaat en Landbouw. De opmerkingen van den heer Abr. Staal man overr de slachtplaatsen zijn onjuist, het geen spreker met citaten uit de wet aanwijst Spreker betreurt het ook. dat hij de 150.000 heeft moeten schrappen voor de uitvoering van het verpleegstorswetje. Hij moest echt ar be snoeien on hij zegt toe, dat het uitstel geen afstel zal zijn. De heer Abr. Staalman (V.-B.) dient een motie in, waarin voorloopig gren uitvoe ring van de Vicoschkeuringswet wordt ge vraagd. De Minister kan deze motie niet aan vaarden. Do vergadering wordt verdaagd tot Dinsdag één uur Land- en Tuinbouw Uitvoes'keuring Rundvee. Gedurende de week van 2228 Januari werden vcor uitvoer goedgekeurd: 763 runderen, 496 kalveren totaal 1259 stuks rundvee. Het Mond en Klauwzeer in Engeland. Het mond- en klauwzeer breidt zich uit als een door den storm aangc wakkerden brand. Heden werden gevallen uit twee en zeventig plaatsen gemeld. In Schotland zijn opnieuw vijf graafschappen besmet verklaard, alsook het graafschap Leicester in Engeland. GEMEENTELIJKE AAWKQNI Gemeentelijke Vischve Dc Burgemeester van. Leiden I kennis van de ingezetenen, j avond (Zaterdag) aan den geul Vischwinkel (Vischmarkt) verkil SCHELVISCH a 0.18—0.2»I SCHELVISCH a 0.30 en KAf a, 0.50 per pond. De Burgemeester n N. O. DE GIJSl Leiden, 4 Febr. 1922. B. en W. van Leiden breng meen© kennis, dat door hen vt* verleend aan J. Sierat en recht den tot het uitbreiden der bre in het perceel "Wdllemstxaat Nol K. No. 1978. KATHOLIEKE AGEl LEIDEN. Dinsdag. Studieclub Graf. Bond, Bo Woensdag. R. K. Kleermakers Bondsgebouw, te 8 uur. Donderdag R.-K. Coöperatie ,,1 Volksgebouw 8 uur Donderdag. Propagandaclub „St. Bondsgebouw, te 8,15 uur. ALPHEN a. d. RIJ Maandag. Jaarvergadering L T. B., i Masndag. Jaarvergadering R. K Vj 7.30 uur. VOORHOUT. D'nsdag, R Iv. Volksbond Iu het le 7,30 uur. ALGEMEENE AGEl LEIDEN. Vrijdag, Zaterdag en Zondag. PI ui du stelling, Stadsgehoorzaal Zaterdagavond bovendien vai MUZIEK Eli TOONE LEIOEN. Zondag Uitvoering R.-K. Graf. Ta scllap „Fubura", Zomerzorg, Woensdag. ,,Eein partijtje Poker", Sc to 8 uur. Apothekers die tot en met Zi Maandagmorgen eiken nacht en de* geopend zijn: P. du Croix, Rapenburg 9, Tel Herdingh en Blanken, Hooge wc Ti 1. 502. De apotheek van het Ziekenfi Hulp der Menschheid is steeds doch alllecn voor leden van dit Van Zaterdagavond 8 uur tot morgen 8 uur nemen de volgende den dienst waar: Dr. Bruining, Raper' 59, Tel. Dr. Nieincr, Breeslraat 72, Tel. 5 Dr S<'bronder Hrioi?riohi: 69 Tol Dr. Yeldhuijzcn, Hooigracht 84. Tel. Telegrafisch Weerheric volgens waarnemingen vemeui van 4 Febr. 1922, medeve.ieel-l d Kon. Ned. Meteorolieiseh Inst te De Bilctt. Hoogste Barometerstand: 774.5 8.te Laagste Barometerstand: 741.0 Sey Verwachting tot den avond va Matige Oostelijke tot Noordo; meest half- tot licht bewolkt, wei ii sneeuw, strenge tot matige vo: SPORT. VOETBAL. Dc L.V.B.-wedstrijde r». Ingevolge het door het L. stuur genomen besluit is to', he enkele wedstrijd afgelast, omdat petitie geen enkel uitstel i wijl de achterstand te groot is. Het bestuur zal echter hcdciiav maats zijn houding ten aamieu 1 reingesleldheid bepalen. KORFBAL. Dc wedstrijden af «je last. Allo wedstrijden voor den schen Korfbalbond zijn afgelast» ZWEMMEN. Leidsche Zwemciub. Uitreiking mcdaill Gisterenavond werden door Zwemciub op een vergadering van b( tweo medailles voor verdienstelijke uitgereikt aan de jeugdige Meta N gons het redden van een kind uit b zeekanaal te TJmiiiden en aan J. Li? gens het redden van een kind uit Singel to Leiden. Met cenigc hartelijke woorden reikt zittei de medailles over. Gemengde Bericht Een zonderling overleden. In Galvariënberg le Maastricht is P J Th., die ruim 20 jaar ia ecu kfcj de puinhoopen van zijn ingestort gewoond. Als deur fungeerde liet kc!( gesloten werd met schansen. Het bestuur heeft liem verschillende kec: gesticht voor oude mannen willen a daar wilde hij niet van hooron, hij i keer uit zoo'n geslicht ontvlucht, I zijn kelder gekropen. Vorig jaar hfi nieeuto hem een houten barak gehoti echter de vorige week is afgebrand, van den brand is hij in dc puin hl zoeken naar geld, dat hij in zijn kf ;fc Daarbij is hij voorover in de smeul blijfselon gevallen eu zou waarscli brand zijn als een paar ambtenar* gered hadden. Toen is hij naar Cal vervoerd, waar hij aan de bekomcat

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2