BALANS-OPRUIMING S Fa. JAC. KROL A. WAALS 1 m ®- 3 Drongleggiug van de Zuiderzee. Waarom vertraging. Verschenen is de Mem. v. Antwoord (Tweede Kamer) bcL'efXende de wetsont werpen tot wijziging der plannen voor de drooglegging van de Zuiderzee. De vertraging in uitvoering der wer ken is uitsluitend als bezuinigingsmaat regel bedoeld. De technische sfaf zal niet worden inge krompen. Detailstudie zal leeren, welke verande ringen in de wijze van uitvoering kunnen worden gebracht. De vertraagde uitvoering heeft weinig invloed op de werkloosheid. Agrarische invloeden hebben bij de voorgestelde vertraging niet gegolden. Aan de uitwerking van een concreet plan wordt met kracht gewerkt. Het Notarisambt W ij z i g i n g. Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging der wet op het notarisambt. Bedoeld wordt t. o. v. het notarieel exa men de door art. 141 der H. O. wet bedoel de gelijkstelling verder doov te voeren. O.m. wordt opheffing van het voorbe reidend notarieel examen voorgesteld. .De Vcgelchciera. "Voorschriften. De minister van Landbouw overweegt voorschriften t. a. v. vogelcholera. Dc Binnenscheepvaart Wettelijke regeling. Een wetsontwerp is ingediend tot vast stelling van bepalingen met betrekking tot de binnenvaart. Voorgesteld wordt o.a. te bepalen dat alle binnenvaartuigen, waarvan de beheer tier in het Rijk in Europa zijn hoofdver blijf heeft of aldaar is gevestigd, in een register voor de binnenvaart moeten wor den ingeschreven. Van alle wijzigingen met betrekking tot het vaartuig of van de slooping of het vergaan moet de beheerder terstond me- dedeeling doen. Geen bin no vaartuig, -waarvan de inschrij ving verplicht is. mag in do binnenvaart irv gebruik worden genomen, of gebruikt, tenzi.i daarvoor een inschrijvingshewijs is afcogpven, dat nog geldig is op lietoogen blik van gebruik. Hpt inschrijvingshewijs moet aan boord fing verleenen. De Minister verdeelt het Rijk in Europa in districten en wijst daarin do plaatsen aan. waar een Riiksschippprsbeurs zal zijn te vpstieen. onder vermleding daarbij van de gemeenten, welke tot den kring van ieder dier beurzen hehooren. Op iedere beurs houdt de beursmeester een aanmoldingsregisfer. Lil d» metaalnijverheid. Tegen doorstaken. De Metaalbewerker „St. Eloy", week blad van den Ned. R.-K. Metaalbewerkers- bond, schrijft in zijn nummer van Zater dag 13 December over den stand van bet conflict om. het volgende: „De conferenties, onder leiding van bur ge meester Zimmerman gehouden, deden bij ons de overtuiging postvatten, dat er meer dan de door dc werkgevers gedane toezeggingen niet te bereiken viel. Deze overtuiging stond bij burgemeester Zim merman aan 't einde van de eerste confe rentie al vast. Die overtuiging deed hem ook beslui:en boe gaarne de organisa tie-besturen dit ook gehad zouden hebben geen officieel bemiddelingsvoorstel te doen. Genoemde beer zou dit wel gedaan hebben, zooals hij zeide, wanneer hij slechts een vleugje kans zou hebben ge had. dat hel dag. bestuur van den Metaal- bond dat ir zijn hoofdbestuur verdedigen wilde. Al zijn pogingen om, voor wat het materieele van hel geschil betrof, een tusschenweg te vinden, bijv. uitstel van de verlaging, of halveering daarvan, stuit ten steeds op een positief: „Neen!" Waar de zaken zoo stonden en verder doorstaken onzes inziens veeleer verslech tering van den toestand zou beteekenen dan verbetering, behoeft het bijna niet ge zegd, dat we na ampele bespreking in eigen hoofdbestuur, met het advies in de commissie van tien kwamen, om de voor stellen van den Metaalbond te aanvaar den. De Algcmeene Bond was echter van mee ning, dal er met een tegenvoorstel nog wel iets te bereiken zou zijn. Achtereen- volgons sloten de andere organisaties zich bij het voorstel van den Algcmeenen Bond aan. Hoewel wo zelf, zooals boven blijkt, een andere meening waren toegedaan, hebben we tenslotte, nadat gebleken was, dat onze Bond nog slechts alleen bleef staan in zijn overtuiging, ons bij do mcening van de anderen aangesloten, en mede het tegenvoorstel onderteekend". De nieuwe spoorwegtarieven. Verzet in Limburg. Men schrijft.uit Maastricht: Ia heel Zuid-Limburg zijn door de vak- vereenigingen reeds tal van vergaderingen gehouden waarin besloten word zich tele grafisch of door middel van een deputa tie tot dc regecring en de spoorweg-maat schappijen te wenden, oir- intrekking der bepaling te verkrijgen waarbij dc spoor wegdirecties do werkliedenkaarlen heb ben ingetrokken. Nu regecring cn spoor wegmaatschappijen, tot nu toe ten minste, zijn doof gebleven, zal men trachten zich op andere wijze te redden. Bij enkele on dernemingen zijn reeds plannen in voor bereiding om hun werklieden van élders, per autobus te vervoeren. Bij andere wor den besprekingen gevoerd over het instel len van autobusdiensten tusschen verschil lendc'plaatsen tegen selierp concurrceren- de prijzen. De autobusonderneming van den heer Fisette heeft de prijzen van den rit Maastricht-Aken vice versa tot op de helft verminderd. Nu België weer rond reis- cn gezelschapsbiljctten gaat invoe ren worden nu reeds plannen beraamd om cventueulc vacactiereisjes in het buiten land te gaan doen. Het gevolg van do prijs verhooging hier te lande zal zijn dat Zuid Limburg zal zijn aangewezen op Luik, Brussel, Antwerpen, Aken en Keulen met natuurlijk gevolg: schade van alle zijden, verbittering en vervreemding onder eigen landgenooten, waardoor het gevoel van saamhoorigheid geheel verloren gaat. Dc nieuwe Iegerox*gauisalic. Naar de „Tel." verneemt, zullen bij de totstandkoming van de nieuwe leger-or gan isatio van de bestaande 12 infanterie brigades vier worden opgeheven, zoodat het wapen der infanterie zal bestaan uit 8 brigades, doc.li elk beslaande uit 3 regi menten (thans bestaat elke brigade uit 2 regimenten), zoodat het aantal regimen ten gelijk blijft. Aan beroepspersoneel zal bij elk regi ment infanterie ingedeeld worden: 1 lui tenant-kolonel, 2 majoors, 6 kapiteins, 10 lo of 2e luitenants, 2 adjudanten-onder- officicr-administrateur, 5 sergeanten-ma- joor-instrueteur, 5 fouriers, 36 sergeanten en 28 korporaals, hetgeen gerekend over de 31 regimenten infanterie een vermindering geeft naai* de thans bestaan de organisatie van: 24 majoors, 144 kapi teins. 120 luitenants, 72 adjudanten-on derofficier-administrateur, 24 adjudanten-» onderoffieier-instrucleur, 120 sergeanten majoor-administrateur, 168 sergeanten majoor-instructeur, 192 fouriers, 984 ser geanten en 768 korporaals. De Staatsloterij. De St. cfc. No. 2 vermeldt het plan der 429ste Nederlandsckc Stateloterij, van een milioen zes en dertig duizend gulden. Deze loterij bestaat uit 21000 loten, uit 10500 prijzen en 2 preiniën. De trekking van de onderscheidene klas sen der loterij heeft plaats van de: lste klasse op 20. 21, 22 en 23 Maart. 2e klasse op 3, 4, 5 en 6 April. 3e klasse op 18, 19 en 20 April, uit hoofde van het Paaschfeest. 4e klasse op 1, 2, 3 èn 4 Mei. 5e klasse op 15, 16, 17 en 18 Mei, 22, 23, 24 en 26 Mei, uit hoofde van den Hemel vaartsdag. 29. 30, 31 Mei en 1 Juni, 6, 7, 8 en 9 Juni, uit hoofd van het Pinksterfeest terwijl de laatst^ 7nn nummers op Zater dag 10 Juni zullen okken worden. De verkoop van dc loten zal bij alle col lecteurs en collectrices aanvangen op 27 Februari behoudens bijzondere omstandig heden. te 's-Gravenliage weder een groot gala- soirée plaats. Tot de ongeveer 800 genoodigdo dames en heeren behoorden de dignitarissen van de hofhouding der Koningin en Koningin moeder, het geheelc corps diplomatique, niet alleen de gezanten, doch ook de an dere leden der legaties, de ministers, hnof den der departementen van Algemeen Be-- stuur, de ministers van Staat, het Kabi net der Koningin, de Raad van State, de in Den Haag wonende leden van Eerste en Tweede Kamer, de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, de leden van Gedep. Staten, v. z. v. in Den Haag woon achtig, het college van B. en W. en d-e le den van den gemeenteraad van VGravcn- hage, de leden van do hoogcro en lage-e rechtscolleges te 's-Gravcnhage, de secre tarissen-generaal der departementen van Algemeen Bestuur, de hoofdambtenaren dier departementen tot en met den rang van refendaris, de te 's-Gravenhage aan wezige opper, en vlagofficieren nn leger en vloot, een gedeelte van de. officieren van land en zeemacht te 's-Gravenhage. zoodanig dat alle wapenen en dienstvak ken door deze categorie van genoodigden vertegenwoordigd waren, de hoofdcommis saris van politic, de heer Van l Sant en ten slotte een aantal particuliere perso nen. Zaterda.gmidda.g jus. zal in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam de opening plaats hebben van de 8 Jaarbeurs voor het Drogistenvak en aanverwante vakken. Aan deze jaarbeurs nemen 110 exploitan- tendeel, zoowel in. de pharmaceutische be drijven als in de vakken voor photografie, verfwaren enz. Gemenqde Berichten. DE MOORD IN DEN TREIN. De -dame meldt zicli a a n Men meldt uit Den Haag: Naar wij vernemen, heeft de dame. 0000000000000000000000000SS000 0 0 0 0 H ll H 0 0 0 0 0 0 [il00000000B0B0000BB00BEB®®E®BB® DONDERDAGMORGEN 10 UUR BEGINT DE BIJ DE 128 HAARLEMMERSTRAAT 144. BUITENGEWONE KOOPJES. WW ZIE HEOEÜ&WOÜll DE ETALAGE R.-K. Huisvestingscomité. Het Centraal Bureau van het R.-K. Huis vestings-Comité deelt ons het volgende mede omtrent de eerstvolgende transpor ten: Vertrek naar Breslau 13 Jan. Aanvragen voor Breslauer kinderen moe ten voor 8 Januari in het bezit zijn van het Centraal Bureau. Op 28 Jan. zal een tTeïn piet kinderen uit Oostenrijk arrive eren. Aanvragen om kinderen, met dit trans port mede te doen komen moeten uiterlijk 12 Jan. in het bezit zijn van het Centraal Bureau. Terugtransport 7 Februari. Goederen moeten voor 31 Januari in het bezit zijn van het Centraal Bureau. Circa 25 Jan. zal een trein met Hongaar- sche kinderen aankomen. Aanvragen voor Hongaarsehe kinderen moeten voor 5 Jan. ontvangen zijn. Het terugtransport ia bepaald op 30 Januari. Goederen moeten voor 25 Januari in het bezit zijn van het Centraal Bureau. Nederlanda Katoliko. Op Driekoningendag om 2 uur n.m. zal te Utrecht in het gebouw der R.-K. Werk- lieden-Vereeniging St. Joseph, Kromme Nieuwe Gracht 1, een algemeene vergade ring worden gehouden door den Ned- R.-K. Esperantisten Bond „Nederlanda Katoli ko". Op die vergadering zullen o.m. bespro ken worden: het opnieuw uitgeven van liet orgaan, het voeren der propaganda, het oprichten van plaatselijke vereenigiogen en het versterken van de Kalh. Esperauto- beweging in het algemeen. Tevens zal een nieuw bestuur worden gekozen. Deze vergadering is de inleiding to-t een nieuwe krachtige actie voor de Esperanto- be weging in ons land, waarvoor te meer reden bestaat nu de vooruitzichten ten aanzien eener wereldhulptaal in de geheelc wereld steeds gunstiger worden. De vergadering zal voor iedereen toegan kelijk zijn. Gala-soiree ten Hove. Voor het eerst sedert het jaar waarin do oorlog uilbrak en allo feestelijkheden ten Hove, als nie-t, in overeenstemming met den ernst der tijden werden onderbroken, had Dinsdagavond ten koninklijken paleize Maak oebruik van onzen H Kinder directoire Pantalons 921'? Ct Roode Kfnder-Mouwschorten 1.27' H| Flame Kinder-Mouwschorten 1.22'/., H! Corsetten met roestvrije baleinen 2.45 Z«© verder de koopjes in onze Etalages. 129 M m Haarl.straat 134-136. Gemeentelijke Aankondigingen. volgens de verklaring van don conducteur in den avond van 31 December jl. in hetzelfde compartiment lo klasse plaats had genomen, waarin ook de later vermoorde Mr. Wijsman zich eon plaats had gekozen en die te Haarlem den trein had' verlaten, zich bij den Commissa ris van Politie der 2de afdc-eling te 's-Graven hage aangemeld, tot het geven van inlichtingen en dezen politieambtenaar een zeer volledig signalement verstrekt van den derden persoon, dlie kort voor het vertrek van den trein het comparlimont was binnengetreden en in wien men den moordenaar vermoedt. Bedoelde 25-jarige juffrouw is werkzaam te Amsterdam doch woont in Haarlem. Toen zij nu jl. Maandagavond het relaas der afgrij elijkc historie las, besloot zij on middellijk zioh den volgenden dag bij de po litie te Amsterdam bekend te maken. Gisteren morgen heeft zij dari ook aan oen geëmployeer de der recherche verklaard, v/at zij tijdons ha ren korten treinreis op oudejaarsavond van Amsterdam naar Haarkm heeft opgemerkt. Zij was tijdig aan het Cent raai-Stat ion. kon gemakkelijk den trein van 7 uur 15 halen en zocht zich een rustig plaatsje uil in het kleine slechts voor drie personen plaats biedende, lste klasse compartiment. Als iedere vrouw zoeït zij liet uiterste hoek je, vèr van. den tocht xsxn hel openen en.slui ten van het portier. .Zij zal ongeveer zes zeven minuten, alleen in den coupé hebben ge zeten, toen een jong uitziend,- net gekleed heer er in kwam, zich zette op de eerste pla&ts bij het portier, wat kranten voor den dag haalde, eu ging lezen. Even voor het vertrek kwam nog een heer in den coupé, donker blond type, flinke gestalte; zij gaf het signalement net grooto beslistheid. Hij plaatste zich lussdhesi mr. Wijsman en. de te Haarlem wonende dame, zei alleen „Alsje blieft", toen de conducteur de kaartjes kwam knippen en sprak tegen zijn twee medereizi gers geen enkel woord. De conducteur noemde, bij bet knippen der kaartjes van elk der reizigers de plaats van bestemming. Beide heeren hadden gewone kaartjes, géén abonnementskaarten on voor elk hunner zei de conducteur werktuigelijk bij het knippen: in orde. Den Haag. De derde passagier, in oen grijze gabardine- regenjas. had geen handbagage. Na bet. con trol eer en d'or kaartjes wreef hij zich enk el o ma len over bet gclaa.', geeuwde, dook ineen en 1 maakte een hazenslaapje. Mt. Wijsman bleef lezen, kleef in zijn lectuur verdiept, tot Haa lem werd bereikt on de dame den coupé verliet. Het portier werd, direct na dat zij was uitgestapt, door den onbekenden reiziger dichtgesmeten. Na een oponthoud va® enkele minuten reed de trein verder. De politie is nu zoo vèr met naar onder zoek gevorderd, dat het vaststaat: lo. dat de onbekende, naar wien gezocht wordt, niet te Leiden is uitgestapt en ook niet te Rotterdam, en 2o. dat bet doel van zijn re?3 Den Haag was. De ..Tel." schrijft nog: Er is veel voor de theorie te voelen, dat de misdaad, gepleegd is tussohen Leiden en Den Haag, da ar de doder vermoedelijk niet te Lei den is uitgestapt. Daar immers werd geen eer ste klas kaartje ontvangen en dfit had de me dereiziger. gezien de verklaringen der pleeg zuster en van den conducteur in zü- bezit. De moordenaar kan gébruik gemaakt hehbeji van een moment, waarop veel ge-raas weer klonk. D° bewuste treir ontmoet tusschen Leiden en Den Haari één tegenkomer de per sonentrein 808. In het donderend gewold is bot geluid der schoten mi sscliien verloren ge raakt Een andeT punt, dat voor zijn plan zeer gunstig moet geweest zijn is het passeeren der brug even voorbij Leiden, nabij De Vink. Hoe het ook zij dit zijn slechts vermoedens Een oplossing zal wel niet ko men, alleen wanneer de bloeddor stige wiens hand Mr Wijsman heeft gedood, door de politie geknipt is. Gezien de wijze waarop de Haagsche recherche de zaak aan pakt, staal bet geval, naar we meenen. er nog niet zoo wanhopig voor. Volgens de politie autoriteiten is het vrij zeker dat de vermoedelijke moordenaar te's- Gravenhage is uitgestapt, maar dan zou men moeten aannemen. dat de moord gepleegd is tusschen Leiden en Den Haag. Immers was de moord tusschen Haarlem en Leiden gepleegd dan zou de moordenaar de risico hebben ge loop en. dat in Leiden andere passagiers in den coupé waren gok om on. Er hebben zich reeds verschillende reizigers bij de politie aangemeld, dlo met den bewusten trein hebben gereisd, mafx geen van allen heeft een revolverschot gohoord Waarschijnlijk zaten echter in de aangrenzende coupé's geen passagiers, terwijl positief bekend is. dat in de tegenovergestelde halve coupé, welke voor dames gereserveerd was en dn'e het laatste compartiment vormde van den voorlaatsten wa gen van don trein, z>ióh niemand bevond. Hot is dus heel wel te begrijpen, dat reizi gers die verderop hebben gezeten, geen van de dtric schoten hebben gehoord Bij de lijkschouwing door dr. Rochat. patho loog-anatoom van bet Gemeente Ziekenhuis te 's-Gravenhage, is geconstateerd, wat trouwens reeds vermeld werd, dat de vermoorde getrof fen werd door drie kogels, een onder den lin kerschouder, een in de hartstreek on een op de linkerelleboog. Do rechtCT-comanissaris Mr. Rueh, onder wiens leiding het onderzoek geschiedt, moet naar de „Tel." nog vernam, verlof tot de begra fenis op a.& Donderdag hebben gegeven. Verdronken. In lret Aduardcrdicp te Dostum (prov. Gro ningen) zijn door het kantelen vin een bootje Maandag verdronken de 18- en 20-jarige doch ters van den arbeider H Eiif.n3 aldaar en de arbeider J. Bolt. oud 27 jaar. De moeder der beide meisjes werd gered. Te Zaandam is de 71-jarige nachtwaker Jan Maas, in dienst bij de firma Pielers te Amsterdam, toen hij Oudejaarsavond op zijn gewonen tijd near do fabriek aan de Nieuwe Haven ging, vermoedelijk door de duisternis misleid, te water geraakt en verdronken. Zaterdag is de visscher Ammerraan, in de Noordzee benoorden Delfzijl over boord ge slagen cn verdronken. Verlrcuwen beleend. Circa twintig jaar geleden vertrok uit Dok- kum iemand op pl.rn. 50-jarigen leeftijd naar Amerika, om daar lotsverbetering te verkrij gen. Zijn familie vc-rnam wei mg meer van hem, cn wist dus ook niet. dat door vil ij t en spaarzaamheid het Iiem was gelukt, een aar- digen penning over te houden. Toen hij, door een slepende ziekte aangotaot, zijn einde voelde naderen, daólit hij aan zijn familie en hij dacht een list om te voorkomen, dat hot geld in handen zou komen van de familieleden die zich nooit om hem hadden bekommerd. Hij schreef, vertelt het. ..N. F. A.'\ hun allen oen briof, waarin bij hun verzocht, wat geld te willen zenden, daar hij zoo dringend iets noodig had, om hom voor de koude te be schermen. Nu zou hij wachten en dan oordee- len. Hij ontving als antwoord eflcclils één brief, van een dochter van zijn overleden broe der, die stuurde hem 125. Zij schreef, dat zij onderwijzeres was en dat geld nu niet noo- Gemeentelijke Vischvarkcop, De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen dat morgen (Woensdag) aan de gemeentelijke Yisch- wmkels Visehmat-kt en Sta-dsbulpwerf) verkrijgbaar is SCHELVISCH k 0.22— 0.25, GR00TE SCHELVISCH k f 0.3G en KABELJAUW (uitgesneden) k 0.55 per pond. De Burgemeester voornoemd, N. J. DE GIJSELAAR. Leiden, 4 Jan. 1922. B. e® W. van Leiden brengen ter alge meene kennis, dat door ben vergunning is verleend aan P. Pijnacker en W. de Mey en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een metaalwarenfabriek in het pereseï St. Pancra6steeg No. 2 Setcie I No. 385. KATHOLIEKE AGENDA LEIOEN Woensdag. Rechtskundig Bureau, Bondsge- bouw, te 8 uur. Donderdag. Recollectie, Hartebrugskerk, te 8 uur. Donderdag. Ledenvergadering Prop. club „SL Catharina", Bondsgebouw. te 8.15 uurj Donderdag. Leidsch Kruisverband, Bondsge bouw, te 8 uur rlaandag. Rede Pater Borromaeus de Greeve, Stadsgehoorzaal te 8 uur. OEGSTGEEST. Zaterdag. Zitting Spaarkas Brandstoffen, ten huize van W. Th. Zandvliet, Wijten- bachweg 29 tusschen 78 uur. ALGEMEENE AGENrA MUZIEK EN TOONEEL LEIDEN Vrijdag. „De Eribbebijtex", Schouwburg, te 8 Zondag. R K. Tooneelgczelschap „Inter Nos" Zomerzdrg, to 8 uut. ALP H EN a. d. R IJ N. Maandag. Opvoering van „Shylock". R. K. Too- neelvereeniging „Ons Tooneel", SL Josephzaal, te 7 uur Dinsdag. Opvoering van „Shylock". R. K. Too neel verecniging „Ons Tooneel", St.- Josephzaal. te 7 uur ROELOFARENDSVE E N. Vrijdag. Totfneelclub „St. Pancratius", te 7 uur Apothekers die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht, eö des Zondag? geopend zijn: M. Boekwijt, Vischmarkt 8. Tel. 552. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Mcnschheid is steeds geopend doch allleen voor leden van dit fonds. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen in 4 Jan. 1922, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorolicisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerstand: 774.3 Vestmanoer Laacrste Barometerstand: 734.0 Haparanda* Verwachting tot den avond van 5 Januari. Matige tot krachtige Noordwestelijke wind, afwisselende bewolking, waarschijnlijk nog of hagelbuien, zelfde temperatuur dig had, hopende dat oom zich hierdoor weer wat kon versterken. Eonigo weken later ontving zij van een no taris bericlvt, dat haar oom in Amerika was ge storven. Zij was de eenigste van de familie dio door een geldzending, hetwelk bij niet noodig had, getoond had, voor haar oom iets te ge voelen en daarom had hij haar erfgename ge maakt van zestien duizend gulden. Nu spij£ het de overige familie, dat ook zij oom niet iets gestuurd hadden Een bewoner van de Schio te Rotterdam greep, woedend op een paar jongens, die voortdurend tegen zijn deur trapten, naar een revolver en dreigde daar mee op de jongens te schieten. Zijn broer, die zag, gTeep naar de band, waarin zicli de revolver bevond met het gevolg dat hot wapen afgimg en de broer, een fotograaf uil Rotter dam, in den buik word getroffen. Met een ernstige wond werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Ten gevolge van den storm werd gistermorgen de kap van den korenmolen van de firma De Visser te Delft vernield. De roeden stortten met een donde rend geraas naar beneden, waardoor dc om gang van den molen cn dc daken van dc aan grenzende buizen werden verbrijzeld. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. In vele plaatsen in Oost- Groningen en Drenthe komt de griep in lich ten graad voor Maandagmiddag brak een staaldraad van een kraan, waaronder gelost werd uit een schip, liggende voor de loods West der HoUaud-Amerikalijn aan de Wilhcl- minakade le Rotterdam. Daardoor raakte een contra gewicht van 3 ton zwaarte los, viel door bet dak en de vloer der eerste ver dieping in een W. C. beneden in de loods.- Een zich daar bevindende magazijnknecht werd onder het zware gewicht verpletterd. Het lijk kon slechts met groote moeite or.der het zware gewicht uitgehaald worden. De bevolking in de bijzon- derc strafgevangenis te Leeuwarden bedroeg, op 1 Januari jl 1S9 (158 burgers en 31 mili tairen) mannelijke gedetineerde®, van wio 9, tot levenslange gevangenisstraf zijn veroor deeld. Vier der gevangenen worden in gestichten verpleegd. Te Budel heeft zich een gov al van griep voorgedaa® met doodolijken afloop. Een kindje van den slot' feerder B. Hockzoma uit Winschoten, dat door kokend water brandwonden kreeg, ia aan de gevolgen overleden.

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 2