13e Jaargang. WOENSDAG 4 JANUARI 1922 No. 3714 De ABONNEMENTSPRIJS bedraagt bij vooruitbetaling Voor Leiden 19 cent per week, 5 2.50 per kwartaal. Eij onze Agenten 20 cent per week, 3 2.60 per kwartaaL Franco per post 3 2 96 per kwartaaL Het Geïllustreerd Zondagsblad Is voor de Abonné's verkrijgbaar tegen betaling van 50 ct. per kwartaal, by vooruitbetaling. Af- eonderlijke nummers 6 ct., met Geïllustreerd Zondagsblad 10 ct. Dit blad verschijnt eiken dag uitgezonderd Zon- en Feestdagen. Bureaux: RAPENBURG No. 10 - ^LEIDEN. TELEFOON INTERC. 935 POSTBUS No. II. DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGT: op Zaterdag 35 cent per regel Overige dagen 30 cent per regel Voor Ingezonden Mededeelingen wordt het dubbele van het tarief berekend. KLijINE ADVERTENTIES, van ten hoogste 30 woorden, waafln betrekkingen worden aangeboden of gevraagd, huur en verhuur koop en verkoop f 0.75 's Zaterdag, overige dage Dit nummer bestaat uit twee bladen Antirev. en Chr. Hist. Do anti-revolutionnaire Kiesvereeniging te Gorssel heeft in een motie als kaar oor deel uitgesproken, dat naar hare meening thans het gunstige moment wel kon geko men zijn om nauwere aandacht t© wijden aan samensmelting tusschen de Anti-Rev. partij en de Chr. Hist. Unie. Dit betreft een aangelegenheid, die bui ten ons ligt. Tot op zekere hoogte kunnen wij er als louter belangstellen- 'd en bij toezien. Maar toch zijn wij ook wel in zekeren giu daarbij belang h ebbend en. 't Kan aan de hechtheid der gecoaliseer- tde partijen de Katholieken en de Pro testanten niet anders dan ten goede ko men, ons insziens, wanneer de splijtzwam tusschen de twee Protestantsche politieke groepen, Anti-Rev. en Chr. Hist., verdwijnt, wanneer deze twee zich oplossen in één. Intusschen is het echter toch meer een zaak, die de beide Protestantsche partijen raakt, dan ons. Als de Anti-Rev. Nieuwe Leidsche Crb. d e meening in Anti-Rev. kringen weer geeft, dan is de kans op hereeniging niet zoo heel groot. Het blad schrijft nJ. „Met genoegen hebben wij van deze uit spraak van onze Gorsselsche kiesvereeni- ging kennis genomen. Niet omdat wij aan een motie opzich- zelf zooveel waarde hechten en ook niet omdat wij thans het psychologische mo ment gekomen achten om de samensmel ting van de Anti-Revolutionaire en de Chr. Historische groepen aan de orde te stel len. Naar het ons voorkomt is de tijd daar- rvoor nog niet rijp. Een vereeniging op dit oogenbük Biel dat daarvoor in beide partijen een groole meerderheid te vinden was zou ongetwijfeld nieuwe verbrokkeling tenge volge hebben. Met name de Christelijk Historische Unie heeft teveel moeite om alle duigen binnen de hoepels te houdc-n, dan dat een fusie met de A.-R. partij thans aanbeve ling zoo verdienen. Het gunstige moment voor „hereeni ging" is nog niet aangebroken. Hieruit volgt echter niet da-fc we nu maar zonder meer in den bestaanden toe stand moeten berusten. Integendeel, het ideaal moet ons steeds yoor oogen blijven staan." Tot zoover het Anti-Rev. Leidsch or gaan, dat blijkbaar „het ideaal", der heT- eeniging noe ver weg ziet. BUITENLAND, HC- 'OORNAAMSTF NIEUWS. De Dail Eireann heeft haar besprekin gen hervat. Hoop op ratificatie. Aanstaande verkiezingen in Engeland te wachten. Nieuwjaarspreek van kardinaal Faulha- ber. Duitschland. Nieuwjaarspreek van kardinaal Faulhaber. Dc kardin aal-aartsbisschop van Munchen, mgr. Faulhaber, heeft als naar gewoonte ook dit jaar een Nieuwjaarspreek gehou den. Met het oog op eaikele frappante pas- sagers, die daarin met betrekking tot de tegeivwoorrliee toestanden en gebeurtenis- een voorkomen geeft de „Msb." een uit treksel uit deze merkwaardige kardinaals- preek. De kardinaal begon met cr op te wijzen, hoe de acht zaligheden als voorschriften, ter bereiking naar het hoogeer geluk door den Heiland gegeven, door de eouwen heen van kracht zijn gebleven en weidde ver der met practische toepassingen en verma ningen hierover uit. Vervolgens behandelde Zijne Eminentie rcle rijksschoolwet. Wanneer het Nieuwejaar van het Noorden uit deze wet tot ons brengt, welke het recht en het geweten der ouders in naam der vrijheid kneoht, dan te uil en de Katholieke ouders zich aaneen sluiten in de Katholieke ouders-vereeni- gingem. De kardinaal besprak verder den in het [komende jaar te houden ro\iwda.g. Hopen (wij, zoo sprak hij, dat het niet louter een rouw-theater wordt. Men is er niet mee [klaar, als men enkel de trams niet laat loopeh. In don ouden hiertijd hielden ook de studenten er bun. „rouw-partijen" op na. De rouw om de dooden moet veeleer vol gens de liturgie der Kerk geschieden. Wat de veivorging der noodlijdenden be treft, deelde de kardinaal mede, dat uit 'Amerika gedurende de laatste maanden de giften zijn uitgebleven. Op de schriftelijke navraag van den kardinaal kwam het ant woord Amerikaansche rcizipors zijn in Munchen geweest en hebben Lat October- feest gezien. Sindsdien geloov.xj zij niet meer aan den economischen nood. Zoo moeten de aimen het gelag betalen. Groot leed en groot© zorg heerschen on der ons volk en in onze stad. Een vrouw schreef mij onder vele anderen: „Wanneer ik slechts met mijn kindoren met Kerst mis een warme kamer en aardappelen had, zou ik tevreden zijn." De H. Vader heeft onze armen met groo- te giften geholpen. Alle Rothschilds der wereld tezamen hebben ons volk niet zoo veel geschonken als de H. Vader ons dit jaar gegeven heeft. Har tel ij ken dank aan onze landelijke bevolking voor haar rijke gaveai bij de levensmiddelen-inzamelingen. Een statistiek hierover zo.u den laster over de boeren op de. lippen der stedelingen doen wegsterven. De kardinaal vervolgde: .,Het zesde woord van den Heiland („Zalig de reine,n van harte") is een rots blok, die door den hand van een reus in het moeras is geslingerd, zoodat de mod der hoog opspat. Men. spreekt zooveel van de zwarte schande in de bezette gebiedea. Wij behoeven niet naar de bezette gebie den te gaan. Mij is verteld, dat er bij ons 'negerdansen vertoond worden, zooals al leen de negers en wilden ze vroeger ge danst hebben." ,,Er zijn teekenen, die er op wijzen, dat wij in 't Nieuwejaar een nieuwen Kultur- •kampf tegen de Katholieke Kerk zullen 'krijgen", zoo ging de kardinaal voort. „Maar het is een kenteeken der ware Kerk dat zij ook de wondeteekens van Christus draagt." Tenslotte gaf de kardinaal aan de dui zenden geloovigem, die den grooten dom vulden,-zijn zegen. Frankrijk. Briand over den wederopbouw van Europa. De Daily Maill heeft Briand geïnter viewd vóór zijn vertrek naar Cannes. Hij verklaarde dat de veiligheid van Frank rijk de sleutel is van den heelen Europee- schen toestand. Frankrijk moet voor zijn eigen veiligheid zorgen tegenover zulke onzekere factoren in den Europeesolion toe stand als het Russische leger van twee millioen mensehappen en de. nieuwe krui sers, die het traobaat van Versailles Duitschland machtigt te bouwen, maar aangaande welke niets bekend is gewor den. Briand acht het plan van een bondge nootschap met Engeland, dat Frankrijk gevraagd, maar niet gekregen heeft, het beste bcsags dat het Fransche vlotprogram nooit tege-n de Engelschen gericht kon zijn. Het verbond tusschen Frankrijk en Engeland moet do basis zijn waarop ~de wederopbouw van Europa zal geschieden. Engeland, r De lersche vrede. De b ij eenkomst der D.'a il Eireann. De ,,Dail Eireann" heeft de behandeling van de overeenkomst met Engeland gis teren hervat. Voor- en tegenstanders wisselden elkan-' dor af. Het hoogtepunt werd bereikt in een redo van Walsh, afgevaardigde van het graafschap Cork en een van de vurigste aanhangers van de Sinn-Feiners. Hij zeide, dat hij gedurenden de vacantie van de „Dail Eireann" het zijn plicht had geacht zijn kiezers te bezoeken en dat hij als op recht man tot de bekentenis moest ko men dat 9 van de 10 voor de ratificatie wa ren. De vertegenwoordigers van Ierland staan nu voor de keus het land tot zelf moord te veroordeelen of te buigen voor het onvermijdelijke en zoo de natie te redden. Hij deelde zijn toehoorders mede, dat het Iersóhe volk genoeg heeft van de goochel te eren rnejb eed en en bepa lingen in amendementen. Walsh wees op den toestand, waarin de Zuid-Afrikaansche republieken zich bevon den bij het einde van den Boerenoorlog en zeide, dat die toestand van Ierland onge veer dezelfde was. De minister van handel, Blybk, verdedig de eveneens krachtig do overeenkomst. Hij zeide slechts een princiep te willen er kennen, nJ. te doen wat het beste was voor Ierland. Een republiek was voor hem persé geen princiep. Het was zijn overtuiging, dak toen het lersche volk zich uitsprak voor een republiek, het gee.n oogenblik dacht aan grondwettelijke rechten en rege lingen. maar alleen aan de vrijheid van het land. Naar zijn opvatting, was de republiek een middel om tot een doel te geraken, niet een doel op zich zelf. De beraadslagingen duren voort.. Algemeene verkiezingen aanstaande. Volgens de bladen is het zeer waarschijn lijk, dat de rogeering za-1 besluiten om de volgende maand algemeene verkiezingen uit te schrijven. Krachtens de Britsohe grondwet mag geen regeeriug langer dan vijf jaar aan het bewind blijven zonder de kiezers van de natie uitspraak' te heb ben laten doen. De huidige regeering kwam tegen het oinde van 1918 aan het bewind, doch men acht het waarschijnlijk, dat Lloyd George de naaste toekomst het meest, geschikt, zal oordeolen om het land over de verlenging van zijn mandaat te laten beslissen. De lersche politiek der regeering alsme de de politiek, wélke op de conferentie te Washington is gevoerd, zullen er vermoe delijk toe strekken, dat de natie haar* ver trouwen in de regeerdng zal bestendigen, doch voornamelijk verwacht men, da-t de eerste minister zich baseert op zijn politiek ten opzichte van een vastberaden en geza menlijke poging tot een algemeen econo misch herstel, ter verkrijging van het ver trouwen der natie. Rusland Een offensief in Karelië. De bolsjewisten zijn den len Jan. in Ka relië een groot offensief begonnen tegen Perojarfi, waarbij zij gebruik maakten van artillerie en cavalerie. De Kareliëre heb ben hevige gevechten te doorstaan tegen een numeriek sterkeren vijand. Zweden. Loonsverlagingen, Naar de „Msb." meldt, heeft de maat schappij Graugesberg met 1 Januari de loonen van haar gezamenlijk personeel met 50 pCt. verlaagd en alle toeslagen voor gehuwden ingetrokken. De maatschappij Fyrstikrust heeft be kend gemaakt., dat zij in al haar fabrieken met ingang van 1 Januari de arbeidsloo- nen met 70 pCt. heeft verlaagd. Beide maatschappijen hebben dezen maatregel toegepast, zonder voorafgaande onderhandelingen met de arbeiders. Buitenlandsche Berichten, Een gezonde streek. Het eiland Than et, aan den mond van dé Theems, is blijkbaar d'e gezondste streek van Engeland. Er zijn ni. niet minder 'dan vier honderdjarige vrouwen, twee te Margate, een te Ramsgate en een te Minster. „HMd." Bloedige wraak. Te Lyon heeft een misdadiger, die wraak wilde nemen op een van zijn vroegere mede plichtigen, op dezen vijf revolverschoten go- lost met het gevolg, dat twee personen, diie in de nabijheid waren, gedood werden en oen derde zwaar geween „Msfod." Scheepsrampen. Tengevolge van den hevigon storm i9 Zon dagmorgen de trawler Ere es ia uit Grimsby op de kust géloopen. Negen leden der beman ning zijn verdronken, terwijl er twee gered konden worden. Hevige brand. Maandagmorgen is een gedeelte vom de han delswijk van Sudburry, in hot graafschap Suffolk, oen prooi der vlammen geworden. De brand brak in het Rose andi Crotfm-hiotel uit en tastte tengevolge van den hevigen wind ook andere gebouwen aan. Vijf groote huizen zijn totaal vernield. De schade bodraagt eeni- g>e duizenden ponden stelling. Tunnel ingestort. De tunnel, gelegen tusschen de stations Plombfières-Islct op de lijn BesangonBei- ford, is over een lengte van 30 M. ingestort Et is alleen materieole -schade. Overstrocming in Bohemon. Volgens een bericht uit Praag is Maandags- middag in de nabijheid van Lemberg (Bolie- men) een dam in de rivier de Poliae doorge broken, op een plek nabij het plaatsje Deutsdh- Gabel. Hierdoor. 6teeg bet water in de rivier zoodanig, dat deze buiten de oevers trad on de geheele streek ondier water zette. Kilometers in den omtrok werden akkers en weidegronden door het water overstroomd. De schade wordt aanzienlijk geschat. Men schrijft do ramp tee aan don hoogen. waterstand dar laatste dagen. „Tel." BINNENLAND. Bijzonderheden omtrent den moord in den trein. Voorgesteld wordt een wijziging van de wet op de Inkomstenbelasting, hoofdzake lijk ter voorkoming van ontduiking door omzetting van het bedrijf in een riaaml. vennootschap. AFGEKEURD. Ook in de dhr is tel ij k-his t oris che „Ned." wordt het exploiteer en door de vrijdon- kersvereenigin.g „De dageraad" van een afvalligen priester scherp afgekeurd. Het blad schrijft o.m. Een cx-pricster treedt op. Men moet vreezen, dat in hem de overtuiging omtrent, geestelijke dingen is gestor ven. Anders stond luj niet in dien kring. Men moet voorts vreezen, dat liean alle fijnheid van gevoel ontvallen is. Andera ware hij niet in staat, in zulk een geest el ijk-an tipathieken kring te spreken over de kerk, die hij toch eenmaal met eerbied „zijn moeder" ge noemd heeft-. Zoodat wie den geestelij ken strijd wil gevoerd hebben op hoog plan, zuik een bondgenoot tot geen prijs kan aanvaarden. Geestelijke overtuiging tegen gees telijke overtuiging. Geestelijke kracht tegenover geeste lijke kracht. Zóó blijft do strijd, nobel. En zeer nuchter gezegd zoo is de strijd alleen mogelijk. Ander slaat men voortdurend langs elkaar heen. Ex-priesters en ex-monniken, dia ver loren wat zij eens bezeten hebben en die niet een voller Evangelie, een die per geloof daarvoor terug ontvingen zij kunnen nimmer strijden tegen Rome. Het ware te wonsohe.n, dat de bezadigde pen, die deze verstandige woorden schreef, ook eens haar -vermaningen richtte tegen Rome-aanvallen, ais waarmee Ds. Dr. v. d. Vaart Smit pas zijn partijgenooten heeft geschandaliseerd zegt „De Tijd". EEN MERKWAARDIGE AFSPRAAK. De heer C. K. Elout de Kamerover zichtschrijver van het (lib.) „HM." schreef een artikel in de „Toorts", dat te weinig de aandacht getrokken heeft. We knippen er alsnog de volgende passage uit. In deze partij de Vrijheidsbond (die zooals men weet, i3 saamgokome.n uit drie vrijzinnige fracties van nogal verschil lende mentaliteit) hebben de „democraten" aan de meer behoudenden -vrijheid ege- ven, om uit te pakken tegen den Minister van Arbeid, mils zii dan ook mochten u>5 - pakken tegen dien van Oorlog. Vandaar ie aanval, onlangs, van don heer Drion op De Muralt, thans, op Minister van Dijk. En elk hébben zij dan, in zoo'n geval, hun heele fractie achter zich. Do Kamerverkiezingen De Limburgsche lijst. Het bondsbestuur van den R.-K. Kiezers bond voor Limburg heeft, naar het „Huis gezin" meldt, aan do hand van de ingeko men candidatenlijslcn, de voorloopigc gros lijst vastgesteld. Ingeleverd waren 206 gel dige cand.-lijsten. Mgr. dr. Nolens kwam voor op 142 lijsten. II. Hermans op 139, Bongaerts op 138, minister Ruys de Bec- renbrouck op 137 lijsten. Verder Ament op 65, P. L. H. Cremers te Nuth op 56, L. B. H. Peeters op 34, J. Poels (die geen herbe noeming wenscht) op 32, J. H. Maenen op 25, J. M. I. Schacpkens van Riempst op 25, J. Timmermans te Roermond op 20, minister König op 19, Aarts te Sitlard op 18, kapitein Lambooy op 16, Verb eggen te Buggenum op 15, nir. J. G. S. Beckers op 12, mgr. dr. Poels op 7, en het Kamerlid dat betrokken is geweest in do Neder- landsch-Belgische quaestie, op 4 lijsten. Gebruik makende van do bij het nieu we reglement aan het bondsbestuur ver leende bevoegdheid om bij die vaststelling van de voorloopigc groslijst buiten reke ning te laten candidate^ ten aanzien van wie, op grond van een met tenminste X der stemmen genomen uitspraak van de bondsvergadering, kan worden aangeno men, dat zij het vertrouwen der organi satie hebben verloren, heeft het bondsbe stuur met algemeene stemmen besloten den naam van bedoeld Kamerlid (voor wien candidatcnlijstje door leden der af- deelingen Haelen, Nedcrweert en Nunhem werden ingediend) niet op dc voorloopige groslijst te plaatsen. Do (eerste) stemming over dc eandida- tcn der voorloopigc groslijst zal in de eerste helft van Januari gehouden worden Wijziging van artikel 14 (lcr Wet op dc Inkomstenbelasting 1934. De NaamJ. Vonnootschap. "ingediend is een desbetreffend wetsont werp. Aan de Memorie van Toelichting is het volgende ontleend: Nadat bij art. 13 der wet op de inkom stenbelasting was bepaald, dat voor de heffing der belasting de opbrengst van iedere bron van inkomen gesteld wordt op het bedrag dat zij ove-r het laatst vcr- loopcn jaar (kalenderjaar of boekjaar) voor den belastingplichtige zuiver heeft opgeleverd, had de wetgever nog te voor zien in het geval, dat de belastingplichtige de opbrengst van cenigc bron van inko men nog niet over een vol jaar heeft ge noten. Deze voorziening wordt gevonden in het eerste lid van art. 14. Zij bestaat hierin, dat de opbrengst van zoodanige bron van inkomen in rekening wordt ge bracht t-ot haar bekend of te begroeten „jaarliijksch" zuiver bedrag. De Hooge Raad heeft nu beslist, dat voor do uitvoering dezer bepaling rekening mag worden gehouden met alle gegevens die hem die hot inkomen vaststelt, ten dienste staan op het oogenblik dat hij dio handeling verricht. Is de opvatting van den Hoogen Raad, op zich zelf beschouwd, niet verontrustend, zij heeft nochtans belang gekregen door een misbruik dat daarvan wordt gemaakt. Men heeft namelijk een middel gevonden om een geheele jaaropbrengst van een bedrijf aan de belasting t© onttrekken. Te dien einde wordt, bij voorkeur wanneer Onder het Vergroot-glas. Hier en ginds. Er zijn menschen, drie met wonderlijke be-» slistiheid kunnen oordelen over het legar- vraagstuk. Zij zouden het geheelo leger op slaande voet willen afschaffen, zoo zij in da Kamer waren.... Wat ia 't toch jammer, dat nu juiot de beste, de verslamdigste menschen sleods buiten de Kamer blijven! Maar, wij kunnen ons er mee troosten, dlat deze wijzer ;zoo ze eens werkelijk in de Kamer mede £nt- woordclijk zouden dragen, wclliéht ook ir*f een andere wijsheid zoud'em belooncn. Wij willen hder, in dit verband, de aandacht vestigen op een stukje ..Uil do Pers" (2e Blad), waarin door „I»e Tijd" scherp tegenover elkaar worfj gesteld d'e hiouldimg der socialist en hier (In Nederland) en ginds (in België), waar zij^ moer verantwoordelijkheid blijken, te gevoelen dan hier. Men sla dit stukje niet over hei komt ootk nog wel te pas voor de propaganda bij de a.s. Kamerverkiezingen. het bedrijf een goed jaar heeft gehad, een naamlooze vennootschap tot voortzetting van het bedrijf opgericht. Bij het begin van 't eerstvolgend belastingjaar zijn d© voormalige ondernemers houders van aan deelen, waarvan zij de opbrengst nog niet' over een vol jaar hebben genoten. Wordt dan nog gezorgd dat het dividend over het eerste boekjaar eerst na afloop van hel, belastingjaar betaalbaar wordt ge steld. dan is de „jaarlijksche opbrengst" der aandeelen. naar de leer van den Hoo gen Raad, nihil. Bij de talrijke schakceringen van het economisch leven kan het geen verwonde ring wekken, dat de toepassing eener wet als die op de inkomstenbelasting, aan vankelijk allerlei moeilijkheden te voor schijn roept, die, indrien zij ha verloop van eenige jaren niet door de rechtspraak zijn opgelost, de fussohenkomst van den wet gever noodzakelijk maken. Een novelle is dan ook in voorbereiding en zal, als wets ontwerp, in den loop dezer zitting aan hangig worden gemaakt. De minister van Financiën heeft echter gemeend hierop niet te moeten wachten met het voorstellen eener herziening van artikel 14, die zonder ingrijpende veran dering, immers binnen het tegenwoordig stelsel der wet, aan hot geschetst© mis-y bruik een einde maakt. Daartoe wordt een gewijzigde redacll» bij het ontwerp voorgesteld. De uitkcoring aan dc werldoozcn Een conferentie. In een onderhoud, dat de Amsterdam- sche wethouder dr. Vos heeft gehad met het „Nieuws van den Dag" komen enkele bijzonderheden voor omtrent een samen komst van gemeentebesturen, welke heeft plaats gehad in overleg met de Vereeni ging van Nederlandsche Gemeenten t-? bespreking van do circulaire van den mi nister van Arbeid aan de gemeentebestu ren belreffende do kosten van de uil'-pc- ring aan de werkloozcn. Deze samenkomst is gehouden Vrijdag j.L vóór de conferentie met den minister. Verschillende bezwaren werden tegen do nieuwe regeling tot uiting gebracht, en deze bezwaren werden dan ook op de con ferentie mei den minister naar voren ge bracht. Ten eerste had men er bezwaar legen, dat de uitkecringen worden verminderd; dan achtte men het onjuist, dat de ongc-* huwdc-niet-kostwinncrs geen uitkeering meer zullen krijgen, en verder was men het er niet mede eens, dat de contributie werd verhoogd. Het algemeeno bezwaar echter was veel grooter: men was van meening, uitgaande van de overweging, dat de tegenwoordige regeling het karakter van werkloozenver- zekering t-otaal verloren heeft, en dat dan ook een werkloozenvcrzckcring niet be stand is tegen een crisis-werkloosheid; als thans wordt beleefd men was dan van meening, dat het voel beter zou zijry de werkloozenkassen eenvoudig eenige jaren te laten rusten, waardoor het ook mogelijk zou zijn reserves te maken, waar van nu juist het gemis zoo sterk gevoeld wordt en daarvoor in de plaats een tijde lijke steunregeling to makon, geldend voor het geheele land. Dit standpunt is dan ook tor conferentie bij den Minister verdedigde De vertegenwoordigers van do vakcentra- Ion, die ook ter conferentie waren, ver klaarden zich er tegen, vooral op gron^ hiervan, dat een tijdelijke steunregeling zou werken in de eerste plaats tot schade van de „goede risico's", d. w. z. van hen; die nog niet werkloos waren geweest, die geregeld in de werkloozenkassen haddon gestort, en nu eerst begonnen werkloos ta' worden. Het standpunt van de vakcenlralen bleek het sterkst en behaaldo de overwinning zoodat do gemeenten haar meening niet konden doorvoeren en zich moesten neer leggen bij de regeling van den Minister» zooals die was voorgesteld in zijn circu laire van 5 December.

Leidsche Courant | 1922 | | pagina 1