•woordde doze „neen", maar wel een stuk in tijn bezit te hebben waarbij de heer Korthals Jdtos afstand doet ran de aan hem verleende vergunning te zijner gunste, welk stuk door hem gisteren was gedeponeerd bij den Minister van Waterstaat. De secretaris-generaal had hem d-o verzekering gegeven, dat met de over schrijving de grootste spoed zal worden be tracht. Het gevolg hiervan was, dat do Raad de verdere behandeling van deze aangelegenheid tot de e. v. vergadering aanhield. ALKEMADE. De brug-kwestie. Alhier was 1.1. Don derdag in Café Zoetemelk een vergadering belegd, van Ingelanden van den droogge- maakten Lijkerpolder. Nadat door den voorz., den heer P. Straathof de vergade ring was geopend, sprak deze er zijn vol doening over uit, dat zoovelen aan den op roep hadden gehoor gegeven. Hierna gaf hij het woord aan den Edel Achtb. heer L. M. J. Vosters, burgemeester der Ge meente Alkemade, om do zaak nader toe te lichten. Zijn Edel Achtb. begon met het notarieele stuk van 1869 voor te lezen, toen de Polderweg aan de gemeente Alke made werd overgedragen, oncler beding dat dé gemeente voor een vrije, geregelde overtocht zou zorg dragen, aan dp Ring vaart te Nieuwe-Wetering, ter verbinding met den Haarlemmermeerpolder, dan zou Haarlemmermeer jaarlijks 500 gulden bij dragen tot onderhoud en bediening der brug. Nu is sinds een jaar de brug we gens den slechten toestand voor verkeer met rijtuigen gesloten en heeft Haarlem mermeer de subsidie ingetrokken. Daar nu het verkeer de laatste tien jaar enorm is toegenomen, met vrachtauto's, automo bielen, hooiwagens enz. die aan brug en wegen veel onderhoud kosten, zeker het driedubbelde van voorheen, en Haarlem mermeer als meest belanghebbende, niets meer wil bijdragen, noch voor een nieuwe brug, noch voor herstelling, werd den In gelanden voorgesteld die clausulo van het vrije verkeer uit het reglement te schrap pen en des noods alles op te ruimen, de pont publiek te verpachten, om alzoo bij Haarlemmermeer en andere autoriteiten nieer pressie uit te kunnen oefenen om in do groote kosten, waarop dat uitgebrei de verkeer de gemeente Alkemade te staan komt, te helpen betalen. Na verschillende besprekingen werd tot stemming overge gaan en bleken 85 stemmen voor behoud van dc clausule en 73 er tegen, zoodat het reglement onveranderd blijft. BODEGRAVEN. Aanbesteding. Het bouwen van een Cen trale Kopseliool (met 12 iokalen), op een ter rein bij de Corn. Keihclsiraat te Gouda is ge gund aan Scheer en Karman, alhier voor 157.800. NIEUW-VENNEP. L.T. B. Donderdagavond vergaderde in Hotel Nijssen de afd. Nieuw-Vennep van den L. T. B., Hoomsch-Kath. Boeren- en Tuindersbond. De heer J. de Jong Bz., opent de vergadering met een kort woord en deelt mede niet meer herkiesbaar te willen zijn, naar aanleiding van het ge passeerde op de vorige vergadering. Bij de bestuursverkiezing werden geko zen na eerste stemming de heeren A. C. Suidgeest, C. Suidgccst, Jas Blom, A. J. de Wildl; na herstemming de heer P. v. Staveren en tot voorzitter werd gekozen de lieer A. C. Suidgeest. De Zeereerw Geestelijke Adviseur spreekt een kort dankwoord tot den afd.- voerzitter, den heer J. de Jong Bz. voor het. vele wat hij voor dc afd. heeft gedaan en memoreert verschillende goed gedane zaken. &pr. vertrouwt, dat de heer de Jong later nog wel eens een bestuursfunctie zal aanvaarden. NGORDWiJK. Kinderfeest. Gisterenmiddag werd in de groote zaal van het Juvenaat het Jaarlijksch Kerstfeest gehouden voor de kinderen van le den en Donateurs van den R. K. Volksbond. Het feest, georganiseerd door het Dag. Be stuur van den bond, daarin bijgestaan door een 10-tal dames mag bijzonder goed ge slaagd heelen. De kleinen, 300 in getal, werden getracteerd, terwijl eendgo. bioscocpnummcrs werden ver toond. waarbij de lieer Van Leeuwen voor ex plicatie zorgde. De heer Corel gaf de begeleiding der Kerst liederen en vulde het overige gedeeho met pia nomuziek aan. Tenslotte werd een Tombola zonder nieten gehouden, zoodat ieder met een sa prise en een versnapering, voor thuis geble ven broertjes of zusjes, to ongeveer '3 uur, vol daan huiswaarts keerde. VOORHOUT. Uifvcerirsp. „Voorhout's Gemengd Koor", gaf in de Ned. Eerv. Kerk, onder groote he- lan•.'.stelling, waarvan het propvolle kerkje ge tuigde. een uitvoering. Ds. de Haan opende dc bijeenkomst met go- bed en sprak zijn genoegdoening uit over de steeds grooter wordende belangstelling. Onder do aanwezigen bevonden zich de Burgemeester, wethouder en eenigc raadsleden. Medewerking verleenden de dames A. en F. Vermeer en de heer C. Vermeer van Rijswijk, wat den avond zeer ten goede kwam, vooral waar deze als violisten uitkwamen, bij'v. in het slotnummer „Psalm 103". Ook de begeleiding door dm heer Lokion van Rijswijk komt lof to* Do eerste twee nummers, waren dezelfde waarmede de Vereeniging dit jaar te Leid- pchor.dam op bet concours den prijs behaal de Aan het einde sprak Ds. do Haan een dankgebed. VOORSCHOTEN. D. 0. B. De schictclub „D. O. B." heeft gisteravond haar wedstrijden besloten met een feestavond in de Groote Vink. Nadat de voorzitter de bijeenkomst, had geopend en in het bijzonder den beschermheer met zijn familie, dr. J. Moll van Charante, het welkom had toegeroepen, werd verslag uit gebracht over het afgcloopen jaar. Daar na werd clcn leden een vaandel aangebo den. De beschermheer nam het vaandel in ontvangst en dankte hiervoor namens de leden. In het bijzonder werd een woord va/n dank gebracht aan Mej. C. Werkho ven voor het vervaardigen van het vaan del. Daarna begon dc uitreiking der prij zen. Prijswinnaars waren op de Itozeu- baan de heeren: le pr. L. M. Nodelijk, 2e pr. 'W. Werkhoven, Se pr. M. Elskampcp de Vrije baan le pr. W. Werkhoven, 2de pr. C. Geitenbeek, 3e pr. F. S. Bayly; op de Personeels baan waren 25 prijswin naars. Aan den schutter met heb hoogst aantal punten in het tijdvak Jum-Decem- ber werd een gouden medaille geschonken en wel aan den heer M. Elskamp. Een en ander ging natuurlijk vergezeld van toe spraken en fanfares. Het officieels ge deelte was hiermede geëindigd en men kon gaan feestvieren, waarvoor vele genoo- digeden cfe zaal vulden. De heer L. M. No delijk sprak namens do leden echter eerst nog een woord van dank aan het bestuur en overhandigde namens de leden aan elk bestuurslid een kleine verrassing, die on der dankzegging werd aanvaard. Daarna kwam bet muziekgezelschap „Ceilini" aan het woord, dat geheel be langloos met vele mooie nummers bet pro gramma vulde. De leider van het strijkje, de heer H. J. Goedhart, had iederen keer een warm applaus in ontvangst te neonen. Vervolgens gaven de heeren dc Haas en v. de Steen verschillende komische voor drachten, welke nummers zeer in den smaak vielen. Aan het einde van den feestavond bracht de voorzitter dank aan allen, die medegewerkt hadden tot het wel slagen van dezen avond. ZOETERWOL'DE. SL Elisabefh-week. (Vervolg) Na de vrouwen- vergadering waar het vaste besluit genomen is om ook de vrouwen Tan Zocterwoude meeT daadwerkelijk aan het vcreemgingslcven te doen deelnemen, volgt een prachtmomenL n.l ,,De legende van de H. Elisabeth" of „Het Ro zen won der". Elke bezoeker is een en al bewondering over dit tafereel. Hiermede eindigt de Revue en volgt het 3lotkoor: „KindJein 'liebet einander". Wanneer wij nu nagaaan dat voor eiken avond de kaarten uitverkocht waren, dan blijkt hier tevens uit, dat de „Revuo" een warm ont haal heeft gevonden. Hebben wij tot dusver zorgvuldig vermeden de namen der spelers te noemen, omdat dit in den regel - onaangename gevolgen heeft, een uitzondering moeten wij natuurlijk maken, voor den samensteller van dc Revue deu heer C. P. J. Paardekooper. Was men het vorige jaar een en al bewonde ring over het gTootséhe wat door den heer P. was tot stand gebracht, dezelfde gedachten be zielen ons nu weer. Wij prijzen en roemen in hem de niet te evenaren werkkracht Denken wij ons een oogenblik den heer Paardekooper van ons weg, en wat zou er dan Tan een feeslweek terecht komen? Van harte wecschen wy daarom den heer P. geluk, met het groote succes wat met het spel behaald is. Danken hem vooral dat hij zijne ta lenten weer in dienst heeft willen stellen voor een liefdadig doel, nl. de R. K. Wijkverpleging Eu moge het den heer P. gegeven zijn een vol gend jaar het Revuegczelschap weer uit to noo- digeu om zijn gedachten en fantasiën in woord en beeld weer te geven, mede tot verheffing van het Roomsche TooneeL maar ook om een noodlijdende charitatieve instelling daardoor financieel behulpzaam le zijn. Wij roepen hem dan op den laatstèn avond geen vaarwel, maar een tot weerziens toe. Ook den heer Joh. Vlasveld, die de gastheer is geweest der spelers, gedurende de maanden van voorbereiding, en dezen winter heeft voor zien in het allernoodzakelijkste nl. een Repeti tie-lokaal, en het gezelschap steeds vriendelijk ontving, ook den heer Vlasveld onze hartelijke dank. Aan alle medewerkers on spelers geluk geweaschi en dank gebracht voor het gepres teerde. De heeren Gebr. van der Pijl uit Leiden, die de costumes en grimeering zoo uitnemend verzorgden, en tot het groote succes zooveel hebben bijgedragen, komt allen lof toe. In één woord dank aan allen die op eeniger- lei wijzo hebben bijgedragen en medegewerkt tot het welslagen van den gehouden feeslweek. En moge de financicele resultaten evenredig zijn aan het enorme succes, dan is het doei zeker bereikt waarvoor do feeslweek is geor ganiseerd: nl. hulp te brengen aan. do te slich ten R. K. Wijkverpleging ,,St. Elisabeth". - AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, afd. LEIDEN. Dinsdag. Steuncomité Slakende Metaalbe werkers. Dinsdag. Ledenvergaderin R. K. Graf. Bond. Woensdag. Bestuursvergadering Volkshond. Woensdag. Recktsk Bureau 7.308.30 uur. Donderdag. Recollectie HarUbrugskerk 8.30 uur. Zaterdag zitting Spaarbank van 89. Zitting Voorschotbank van 89 uur. Zitting Volkstuintjes „St. Isidorus" van 7.30 tot 8.30 uur. Zitting Brands!offencommissie van 7.30 8.30 uur. Zitting Retraite-fonds van 7.308.30 uur. 79 uur Bibliotheek. ST. JOZEFSGEZELLEN VEREENIGING. Zondag bijeenkomsten van 12.302.30 en van 6—8 uur, van 810 uur verplichte bij eenkomst voor de Gezellen, 8.30 uur voortzet ting Biljartconcours. Maandag 8.30 uur verplichte maandelijksehc bijeenkomst gehuwde gezellen. Dinsdag 8-30 uur precies gecombineerde ver- 1 gaderïng Commissarissen Afd. Gezellen en i Gehuwde Gezellen. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag bijeen komst Gezellen. Dinsdag 8.15 uur kegelclub alle negen. Woensdag, 8 uur, repetitie Mandolineclub „Concenlo". Woensdag en Vrijdag repetitie tooneelclub Adolf Kolping. Donderdag 8,15 uur, kegelclub Afd. Gazellen Hout of Fout. Vrijdag.. Fo eeldag van Driekoningen bijeen komst van 12.30—2.30 uur cm van 010 uur. Zaterdag van 8.309.30 uur bibliotheek. ST. PETRUS-PATRONAAT. Zondag geen Patronaat. Woensdag van 79 uur godsdienstles en recreatie. Zaterdag van 8.309.30 uur bibliotheek; PANCRATIUS JONGENS PATRONAAT. Par. O.L.Vr. Hemelvaart (Mon Père). Zondag geen Patronaat. Maandag 8 uur Congregatie. Dinsdag van 810 uur bijeenkomst der ge zellen. Woensdag van 8.3010 uur verplichte bij eenkomst der gezellen. Donderdag half 8 tot 9.30 uur afd. IV Ontspanning. Vrijdag 4.306.45 Ontspanning. Van 810 uur bijeenkomst der gezellen. Zaterdag 6 uur gymnastiek (school Rapen burg). Spaarkas en Bibliotheek icdcrem Zondag van 4.306 uur. PATRONAAT ST. ANTONIUS (Harfebrug). Zondag half 5 uur Conferentie, waarna ont spanning en gelegenheid tot sparen. Maandag half acht Tconcelrepetitie. R. K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Noordeinde 50. Voorbereidende cursus. Maandag. Vrij. Dinsdag van 56.30 uur Handwerken. Woensdag van 56.30 uur Handwerken. Donderdag. Vrij. 3-jarigo Avondcursus. 1sle Leerjaar. Maandag. Vrij. Dinsdag van 79 uur Handwerken.. Donderdag. Vrij. 2de leerjaar. Maandag. Vrij. Woensdag van 79 uur Waschbehandeling. Donderdag. Vrij. 3de leerjaar. Dinsdag van 79 uur AI?. Ontwikkeling. Woensdag van 79 uur Handwerken. Donderdag. Vrij Gcdsd. onderw. en zang. Vrijdag. 6.307.15 voorber. Cursus. 7 159 uur. Patronaatsmeisjes en Na-patro naat. ST. AGNES MEISJES-PATRONAAT. (Par. O. L. Vr. Heraelv. Mon Père). Maandag van half 89 uur le leerj. Handw. 2e leerj. Herhalingsonderwijs. Dinsdag, van 89 uur 2e leerj. Handw. 3e leerjaar Kniples. Woensdag, van half 89 uur, le leerjaar Herhalingsonderwijs, var 78 uur Zangles, 8 uur Congregatie der H. Familie. Donderdag, van half 8 tot 9 uur, le leerjaar Handwerken; 4e leerjaar Kniples; 5o leerjaar Bijeenkomst. Vrijdag, van half 89 uur, ie leerjaar Hand werken: 3e leerlaar Naailes. Wasch- en Kooklessen, volgens agenda Vak school. Spaarkas, voor en na dc lessen. Allo meisjes moeten, lid zijn of worden van de H Familie. VOOR DE 00STENRIJKSCHE PRIESTERS. N.N. Leiden. Een Eonga-arsche S taats- N.N. Leiden 6 gM. STADSNIEUWS. Wijziging telefoontarieven. Met ingang van 1 JanuaTi 1922 zullen do onderstaande wijzigingen in de tarieven wor den gebracht. Hel tarief voor telefoonoproepbcrichten wordt verhoogd van 0.10. tot 0.20. De kosten van bezorging van een lelefoonoproepbericht buiten den kosleloozen besteltïngskring van het fce- stemmingskantoor worden gewijzigd in 1. Voor elke ingetrokken, niet doorgegeven ge- spreksaanvraag (waarvoor onder de tegen woordige omstandigheden geen kosten ver schuldigd zijn) wordt een inschrijvingsrecht van 0.10 geheven. Verdc-r wordt (zo-oals reeds eenigen tijd ge leden door ons gemeld), aangezien het aantal abonr.ó's ie Leiden tol boven de 2000 gestegen is, liet abonnementsgeld van de aansluitingen binnen den eersten tariefskring, met ingang van 1 Januari 1S22 cp 70.gebracht. Van aansluitingen, die over grooteren af stand dan 2000 meter zijn lot stand gebracht, is bet afstandsgeld voor het lijngedeelte boven 2000 M. teruggebracht van 3.tots 2. per 100 Meter per jaar. Te-r Gemeen!e-s-eeretaric van Leiden zijn met ingang van 1 Januari 1922 door Bur gemeester en Wethouders bevorderd: tot referendarisde hoofdambtenaar Dr. E. Schotman; tot hoofdcommies: de commie zen le klasse G'. J. va.n der Lelie, A. A. Wijn-nobeJ, A. J. P. Koster en A. Huys- maa"tot commies le klassede commie zen 2o klasse G. P. E. Weyer en J. Aal- bersbergtot adjunct-commiesde klerk lo klasse M. H. van der Upwiohtot klerk le ldassede Merk 2e klasse J. J. Aal- bersberg. Door den burgemeester zijn, mot ingang van 1 Januari, op voordracht van den Commissa ris van politie, bevorderd tot agent le klasse» de agent en 2de klasse: P. Raven, H. G. v. d. Hoven, II. Kerkmcijcr, J. Bingcr, J. Zwart, B. II. Masseling, J. Middendorp, M. Supers. G. J. Brandt, K. Brommer, J. J. Houbon, II. J. Hoenders, K. do Vries, J. H. M. Ter Beek, A. J. Ebrenhard, A. Plekkringa, G. Paling, J. J. L. Mulders, A. van Vuuren, K. v. d. Vliet, P J. Eling en F. J. Tsunissen. Voor liet examen mach in escli rijven (Insti tuut Pont) slaagden de dames v. Leonard!, M. J. Noë. 1> de Sitter, S. M. Barnard en de hoor J. A. Dollee alhier. Voor het examen, boekhouden (Instituut Pont) slaagde de keer J. Staats, alhier. Voor het voorloop*® machinisten-diploma is te 'ö-Gravenhagc geslaagd de heer A. W. Ver ver, alhier. Bij beschikking van den Minister van Onder wijs, is \oor het tijdvak van 1 Januari tot en met 31 Maart 1922, benoemd tot conservator bij 's Rijks Herbarium aan de Rijksuniversiteit alhier, dr. H. Hallier; is, voor het jaar 1922, benoemd tot assistent bij de vcrgelijkeudo pathologie aan de Rijks universiteit alhier, P. H. van Tkiel; is, voor het tijdvak van 1 Jan. tot en met 31 Dec. 1922, benoemd, tot assistent voor dc tropische hygiëne aan de Rijksuniversiteit al hier, P. K. Roost, allen alhier. Morgen herdenken de hoofdagent H. Dorst en de agenten van politie F. Bodenstaff en K. den Edel hun 25-jarig jubileum in dienst der politie. Heden is een loonsverlaging aangekondigd hij de Kon. Ncd. Grofsmederij alhier, welke be draagt 10 pet. voor meerderjarigen en 15 pet. voor minderjarigen, in te gaan in de week waarin 26 Januari valt. Op de gehouden personeel vergadering, welke door den R. K. Metaalbewerkershond was uit geschreven, om le laten stommen over do voor stellen der commissie van 10, werd de volgende motie aangenomen: „De leden van den R K. Metaalbewerkers- bond afd, Leiden, werkzaam aan de Kon. Ned. Grofsmederij en de N. V. Hollandsche Con strue tiewerkplaateen, vergaderd op 27 Decem ber in het gebouw van den R. K. Volksbond, Steonschuur 15, p rotes toeren tegen do nieuwe regeling inzake de uitkeering hij werkloosheid, stellen vertrouwen in het Hoofdbestuur van don N. R. K. M. B. B. en het Bestuur van het R. K. Vakbureau, verzoeken voornoemde Be sturen pogingen bij den Minister te doen, om de voorgestelde regeling in te trekken en door een betere te vervangen, en gaan over tot de orde van don dag." Gisteren is door opensluiting een rijwiel ont vreemd uit een woning aan het Rapenburg. Enkele jongens zijn door de politic aange houden terzake vernieling van een schuiten huis aan den Heeresingel. De jongens hadden planken en balken ervan vernield. Gisterenavond omstreeks 6 uur werd de 14- jarigo F. R., wonende aan de Hoege-woerd op den Hoogen Rijndijk door een onbekend geble ven motorrijtuig aangereden. De jongen kwam le vallen en bekwam eenige kneuzingen aan het lichaam. Hij klaagde over pijn in do heup en werd naar huig gebracht. Het nummer van het motorrijtuig is bekend. Buitenlanfiscèe Bericiten. Belangrijke besluiten der Orthodoxe Kerkvergadering in Rusland. Waar de belangstelling voor de grooto orthodoxe kerkgemeenschap in Rusland met het oog op de groote bekeeringsmoge- liikhedcn onder de Katholieken steeds toe neemt, zal een korte samenvatting van wat op de jongste groote vergadering der Russische orthodoxe kerk behandeld werd, zeker interesseeren, al betreft dit hoofd zakelijk de interne aangelegenheden dezer kerk, aldus de „Heb." Dank zij dc bolsjewistische „vrijheid" zagen de orthodoxe Russische berkbe stuurders zich genoodzaakt genoemde ver gadering, waaraan door vertegenwoordi gers der Russische kerk, in het buiten land in grooten getale werd deelgenomen, op den gastvrijen Servisehen bodem en wel te Karlowitsi bij Belgrado te honden. De Russische kerk in het buitenland is nu het Russische element daar zoo sterk geworden is van grooter beteeke- nas geworden en heeft een zeer krachtige en hechte organisatie gekregen. De me tropoliet Eulogius Wladimir Wolynski heeft opdracht ontvangen om een visita tie-reis te ondernemen, teneinde deze bui- ten-landsche kerkelijke centra te inspec- teeren. Bovendien is er een hoogcre kerke lijke bestuursraad in het leven geroepen, die uit zes bisschoppen bestaat, welke buiten Rusland in de Europeesche hoofd- steder rcsjóceren. Rij de beraadslagingen te. Karlowitsi waren niet alleen bisschoppen, maar ook priesUwa en aanzienlijke feeken versche nen, welke laatste overigens een grooten invloed in kerkelijke aangelegenheden hebben. Ook leden van het Russische1 na tionale concilie van Moskou (1918), voor zoover zij in het buitenland vertoeven, waren uitgenoodïgd. De vergadering was onder eere-voorzit- tersehap van den patriarch der auto- ceplialc (autonome.) Servische kerk, Dimi- trej, gesteld. Het voornaamste onderwerp van besprekingen waren bestuurs- en orga nise iiekwesties. Behandeld werd o.a. het plan om naast de reeds bestaande bis schoppelijke synode nog een kerkeraad, bestaande uit geestelijken cn leeken, op te richten. De hcele kerkelijke, organisatie zal voorts worden opgetrokken op den grond slag van het parochiewezen, dat ook in het buitenland geheel zal worden doorge voerd. De, bedoeling is, dat er parochies zullen gesticht worden met parochieker ken, parochiale scholen, parochiale kerk hoven. enz. Ook bevatten de plannen een finameieeïe regeling, met name ten aanzien van de salariccring der geestelijken. Aan het godsdienstonderricht zal bijzon dere aandacht worden geschonken. Het godsdienstonderricht,-.-der Russische scho lieren in vreemde onderwijsinrichtingen zal gewaarborgd worden. Voor dc opleiding van priesters zullen theologische instituten worden opgericht, zooals er reeds één te Cons tan tinopol be staat. Men heeft verder wat dit punt be treft, rc.eds het oog gericht op Parijs, waar men theologische cursussen, of zelfs een theologische faculteit wil oprichten. Eijzondere aandacht zal verder worden geschonken aan de uitgave van nieuwe ge beden en misboeken en theologische literatuur. Wat do samenwerking met andere gods dienstige gezindten beta-eft, wil men e.en eenheidsfront tegen het atheïsme vormen, dat als de gemeenschappelijke vijand wordt beschouwd. Het is echter merlc- \vaardi.g. dat men ter vergadering afweer- maatregclen tegen de Katholieke propa ganda aankondigde, terwijl mon voor den propa gvanda-a rbeid der methodisten in Rusland, cn vooral in Moskou, blind schijnt te zijn, zegt de, „Germania" waar aan wij bovenstaande bijzonderheden ont kenen Gemeentelijke Aankondigingen. MILITIE. Aangifte ter Inschrijving. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op do daarvoor in die gemeente aan gewezen plaatsen is aangeplakt een open bare kennisgeving, betreffende inschrijving voor de militie in Januari a.s. van de in 1903 geboren mannelijke personen. Voor vorenbedoelde inschrijving zal meer bepaald zitting worden gehouden tor Gemeerate-Seorebarie (afdeeling „Militaire Zaken"), Brcestraot No. 119 alhier van des voormiddags 10 uur tot des namiddags 3 uur Op Maandag 2 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter A of B. tot en met BI op Woensdag 4 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter B. van Bo, af. of O.; op Vrijdag 6 Januari a.s. voor hen, wieg geslachtsnaam aanvangt met de fetter D, E, F. of G. op Maandag 9 Januari aa. voor hen, wier geslacht sin aam aanvangt met de Ietter H. I. of J. op Woensdag 11 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter K. op Vrijdag 13 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt mot de leb- ter L. of M. op Maandag 16 Januari a.s. voor hen, j wier geslachtsnaam aanvangt met de leb-1 ter N.. O. of P. op Woensdag 18 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt mot de let ter Q. of R. op Vrijdag 20 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter S. op Maandag 23 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt, met de let ter T, IT. of V. op Woensdag 25 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let tor W. X. IJ. of 7. Door een ieder, die tot aangifte ver plicht is, moet een uittreksel uit heb ge boorteregister betreffende den in te sohrij- van persoon of t huwelüksboekie van diens ouders worden o vergel end. Nadere inlichtingen hieromtrent kunnen worden verkregen aan de afdeeling ..Mili taire Zaken" voornoemd. ot> werkdagen van des voormiddags 9*4 uur tot des na middags 12*/> uur en van rfes namiddags TK uur tot des namidd.-us 3 uur; des Za terdags van des voornrddaes 9't uur tot des namiddags 12 uur. Leiden, 31 December 1921. B. en W. van Leiden, gezien het verzoek van de firma Gebroeders Mulder te Lei den om vergunning tot het uitbreiden, van de hoiitzagerij in het perceel Mare- dijk No. 197, kad. Sectie L. No. 1164, door het bijplaatsen van een electromotor van 5 pk., dienende voor hot aandrijven \ii een, tc plaatsen fraisanaebipe Geven bij dazen kennis aan het publiek* dat genoemd verzoek mei dc bijlagen op de Secretarie ter visie gelegd is alsmede dat op Zaterdag, den 1-1 Jan. e.k. des v-oormiddags te half elf op het Raadhuis,c gelegenheid zal worden gege ven om mondeling bezwaren teaen dit ver zoek in te brengen. KATHOLIEKE AGENDA LEIDEN Zaterdag Comtié tot steun R-K Metaalbewer kers, Bondsgebouw. te 5 uur. Dinsdag. Ned. R. K. Graf Bond Jaarvergade ring. Bondsgebouw, te 8 uur. Dinsdag. Missievereeniging, Patronaat Hooi-* gracht, 8 uur. Dinsdag. Steuncomité, Stakende Metaalbe werkers, Boncfegehouw, te 8 uur. Woensdag. Rechtskundig Bureau, Bon(Lgo- bouw, te 8 uur. Donderdag. Recollectie, Hartebrugskcrk. tc 8 uur. NIEUWKOOP. Dinsdag. R. K. Volksbond, Patrönaaisge^ouwJ te 7.30 uur. ALGEMFENE AGENDA föUZIEK EN TCËNEEE. LEIDEN Maandag Z. B. B. H. H. NV. bet Schouw- i loonecl. Schouwburg, 8 uur. Dinsdag Goudsprookjes Tooveriied,Schouw burg, 7.30 uur. Apotheken die lot en met Zondag op Maan dagnacht eiken nacht en des Zondags geopend zijn: D. J. v. Dricsum Mare 76, Tel. 406. Firma G. B. Duijsler, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur nemeu de volgende huisartsen den dienst waar: Dr. Blote. Papengracht 20. .j! Dr. Bbonackel', HoogèwocrtL 138, Tol. 266. Dr. Mulder, Waters teeg, Tel. 990. Dr. Nijkamp, Breoslraat 171, Tel. 1241. '1 Telegrafisch Weerbericht. volgeDS waarnemingen verricht in den morgen van 31 Dec. 1921, medegedeeld door het. Kon. Ncd. Meteoroligisch Instituut te De Biidt. Hoogste Barometerstand: 774.3 Valentin. Laagste Barometerstand: 727.7 Stockholm., Verwachting tot den avond van 1 Januari. Krachtige tot matigen Noordwestelijke tot Westelijke of Zuidwestelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk weinig of geen neer slag, 's ochtends iets kouder. Onzerzijds me énen. wij hier even te moe^ ten opmerken, dat uit het feit, dat de fee ders der Russfeoho kerk meenen zich to moeten te weer stellen tejgen do Rooms oh® propaganda, natuur!ijk geenszins behoeft afgeleid te worden, dat de drang onder os Russische orthodoxen tob terugkeer naar,-

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 2