BUITENLAND. BINNENLAND. 13e Jaargang. DINSDAG 20 DECEMBER 1921 No. 3702 De ABONNEMENTSPRIJS bedraagt bij vooruitbetaling Voor Leiden 19 oent per week, 12.50 per kwartaal. Bij onze Agenten 20 cent per week, 12.60 per kwarta&L Franco per post i 2 96 per kwartaal. -Het Gellln8treerd Zondagsblad !s voor de Abonné's verkrijgbaar tegen betaling van 50 et per kwartaal, bfl vooniitbetalinp. Af- aonderlijko nummers 6 eb, met Geïllustreerd Zondagsblad 10 ct Dit blad verschijnt eiken dag uitgezonderd Zon- en Feestdagen. j Bureaux: RAPENBURG No. 10 - LEIDEN. TELEFOON INTERC. 935 POSTBUS No. II. DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGT: Op Zaterdag 35 cent per regel Overige agen 30 cent per regcA 9 Voor Ingezonden Mededeelingen wordt het dubbele van het tarief berekend. KLEINE ADYERTENTIEN, van ten hoogste 30 woorden, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd, huur en vorhuux* koop en verkoop t 0.75 'e Zaterdag, overige dagen f 0.50 Dit nummer bestaat uit twee bladen HET VOORNAAMSTE NIEUWS. 'Conferentie van Lloyd George en Briand te Londen over de economische vraagstuk ken. In de zitting van de Dail Eireann spoort De Valera aan tot verwerping van het ver- 'Mrag. De Fransche vlootvoorstellen. De Ontwapenings-conferentie, DE VLOOTKWESTIE. DeFransche vooretellen. Naar wordt gemeld, deelde Briand aaa Harvey, den Amerik. gezant te Lon- 'den mede, dat Frankrijk de vloottoewij- zingen volgens het voorstel Hughes aan vaardde. Nader wordt echter bericht, dat de be richten over de aanvaarding van Hughes' '.voorstellen inzake de ontwapening door Frankrijk voorbarig blijken te zijn ge feest. Frankrijk gaat accoord met het pntwapenings-voorstel wat betreft de grootste schepen. Het wil een minimum van onderzeeërs. Een cijfer is nog niet vastgesteld. In 1926, wanneer de eerste der tien hieuwe slagschepen op stapel zou worden gezet, zou de Fransche vloot 164.000.. ton bedragen en bestaan uit oude ^dread noughts. In 1931 zou de vloot 200.000 ton bedragen en bestaan uit twee oude en zes nieuwe dreadnoughtsin 1936 zou zij 235.000 ton bedragen en bestaan uit zeven nieuwe en een oude dreadnoughts. In 1941 Zou zij het totaal bereiken van 350.000 ton ien bestaan uit tien nieuwe dreadnoughts. He Fransche deskundigen stellen vast dat nan het einde van het tienjarig tijdperk 8e Fransche vloot ongeveer 200.000 ton B'agschepen zou hebben, of 60.000 ton meer 0an bet Amerikaansche voorstel aangeeft. Havas seint hieromtrent nog uit Pa rijs. Volgens een bericht van het ministerie Van marine heeft Briand onmiddellijk na zijn aankomst te Londen verklaard, dat Frankrijk bereid is rekening te houden met het Amerikaansche standpunt betreffende 8e beperking van tonnage der slagsche pen. Echter werd geen enkel bepaald cij fer genoemd. Alle berichten hieromtrent eijn voorbarig en onjuist. In parlementaire Fransche kringen wor den de berichten .onjuist "verklaard, vol- 'jeens welke Briand de oorspronkelijk door 'Hughes voor de Fransche vloot vastge stelde tonnenmaat, had aangenomen. Men «noet hierbij niet uit het oog verliezen, flat de vlootverhouding, zooals Hughes zich deze dacht, slechts Engeland, de Ver- leenigde Staten en Japan betrof e;n dat de Amerikaansche voorstellen aanleiding ga- Ven tot besprekingen tusschen belangheb benden, welke vijf weken in beslag na- inon en waaraan de Fransche vertegen woordigers op geenerlei wijze mochten deel nemen. Zoo het overigens juist is, dat de Fran- Bclie gedelegeerden, zich overeenkomstig 'do^ uit Parijs ontvangen instructies, ge- ineigd_ toonden zich te voegen naar het 'Amerikaansche standpunt betreffende de •slagschepen, lieten zij toch duidelijk uit komen, dat. de eischen betreffende de de fensieve eenheden, nl. kruisers, torpedo- 'hooten en duikbooten. het minimum vorm den van wat in bevoegde Fransche krin gen onmisbaar wordt beschouwd om de kustverdediging en de veiligheid der ver binding tusschen Frankrijk en zijn over- zeesche bezittingen te verzekeren. Engeland. DE IERSCHE VREDE. De zitting van de Dail Eireann. f. He belangrijke openbare zitting van de DaU Eireann werd gisteren onder grooto .opwinding der bevolking geopend. Het ^verkeer rondom do universiteit, waar de Vergadering werd gehouden, was stopge zet; de weg werd door leden van het repa- blikeinsche leger, dia de Dublinsehe politie |er zijde stonden, bewaakt. De leden van ,'bet Sinn Fein-kabinet werden zonder on derscheid door de menigte toegejuicht. 1' Griffith, die de bekrachtiging der over eenkomst voorstelde, zeide dat het geen [ftuaestie van rechten is, doch van het le iden en het geluk van het Iersohe volk. Hij peigerde te verhelen wat De Valera's al ternatief beduidt: Ierland wordt gevraagd /.bet verdrag te verwerpen, en tot den oor- 'j«>g terug te keeren. Doch indien het ver drag wordt verworpen zal Ierland tegen /öe sympathie der wereld strijden. Geen (Verstandig man zou de verantwoord e-lijk- !®6id op zich kunnen nemen om toe te fcttaan dat het leven van één Ier zou teloor pan in eeil nutteloozen oorlog. 4» eei? heftige rede drong De Valera op ctwerping aan van het verdrag, dat hij i*5, ®eest verachtelijke document noemde, wolk ooit geteekend is. Indien het wordt bekrachtigd en de Koning wordt uit- genoodigd het Iersche parlement te ope nen, dan zouden er rouwvlaggen in de straten van Dublin worden uitgestoken. De conferentie tusschen Lloyd George en Briand. Gistermorgen hebben de Engelscho en Fransche premier de eerste zitting gehou den van .de conferentie over de economi sche vraagstukken der Geallieerden in ver band met de kwestie der schadevergoe ding door Duitschland. Do bladen, het belang van de confe rentie tusschen Lloyd George cn Briand erkennende, leggen er den nadruk op, dat geen complete beslissing moet worden verwacht, noch met betrekking tot de dringende en uitsluitend technische vraag stukken, noch omtrent de breedere voor uitzichten der intergeallieerde politiek. Wat gedaan kan worden, zegt de .Dally Telegraph" is den weg te effenen voor een eventueel© en een meer omvattende be spreking van alle geallieerde regoeringen, welke voor 15 Januari a.s. zal plaats heb ben. Het bezoek van Louoliour aan Londen heeft ongetwijfeld tot resultaat gehad, dat de regeering te Parijs beter is ingelicht omtrent de Britsche houding ten opzichte van de Fransche speciale eischen cn be langen in de kwestie van het herstel. Wat buitengewoon goed door de Fransche open bare meening schijnt te worden begrepen, vervolgt de „Daily Telegraph" is, dat Brit- tannië ten volle Duitschlands plicht de hoogst mogelijke compensaties te geven v. 'tgeen het heeft gedaan in de verwoeste streken der geallieerde landen, erkent. Doch Bribtannië beschouwt de kwestie eer der van een zaken- dan van een gevoeïs- s tand punt. Do voornaamste bespreking beoogt niet hoe Duitschlands schulden te verminderen, maar te verzekeren, hoe de maximum compensatie is te verkrijgen en op welke wijze in orde te brengen, opdat het maxi mum kan worden verkregen. Dr. Bathenau te Londen terug. De terugkomst te Londen van don Duïfc- schen financieelen deskundige Dr. Walter Bath en au kan voor de verdere ontwikke ling van den toestand van belang zijn. Men zegt, dat Rabhenau voor de tweede maal naar Londen is gekomen, ten einde aanwezig te zijn, indien de Britsche en Fransche premiers of hun financieel© des kundigen hem eventueel zouden willen raadplegen. Bathenau heeft gisteren een onderhoud gehad met Sir Bobert Horne. Men wijst er op, dat do besprekingen van Lloyd George en Briand niet kunnen leiden tot een definitieve beslissing, doch dat de premiers slechts een basis willen leggen voor een volledige bijeenkomst van den Oppersten Baad, waar ook Italië en België aan zullen deelnemen. Deze zitting van den Oppersten Baad zou niet eerder plaats hebben, dan in èe laatste helft van Januari. Buitenlandsche Berichten, Zeeroovers. Uit Hongkong wordt gemeld: Het stoomschip Kwanghoi van de China Stoomvaart Mij., dat uit Shanghai naar Honkong op reis was, is door zeoroovers geplunderd. De Engelsche ka pitein, de Europeesche officieren en do machi nisten werden gevangen gezet. Daarop begon nen een 30-tal roovers het schip te doorzoeken Zij beroofden de passagiers van hun eigen dommen en hrahen do kluis open. Do buit werd in een gorequircerde visscherssloep geladen. De roovers ontsnapten met ruim 120.000 dollar, na de scheepsmachines onklaar gemaakt en de Ghinecsche passagiers gedood te hobben. Brand in een Kathedraal. De prachtige kathedraal van Auch (Frank rijk) is voor een deel afgebrand. De bïand is 's morgens om vier uur uitgebroken in den groot en noordelijken toren, waar een carillon is aangebraetot Alleen de muren van den to ren, de klokken zijn vernield; staan nog over eind. LAFFE LASTER. Laatste sommatie, De Tijd schrijft: Het zal dezer dagen drie weken geleden zijn, sedert wij do uitdaging van den Wel- Ecrw. ZeerGcl. Ds. Dr. H. W. van der Vaart Smit aannamen betreffende het lasterlijk verhaal van den pastoor te St. Martin bij Lofer. Naar aanleiding dier aangenomen uitdaging („uw Kerk is hier tienmaal erger aangetast" dan in het ge- val-Bourbourg, maar „De Tijd" zal zwij gen en zijn Kerk openlijk laten schandali- seeren") had do dominee doctor geschre ven: „Als de Roomscho „Tijd"bijt, zal 't mij zeer verheugen, ik wijd dan de helft van de ƒ25.000 aan't Bijbelfonds... mijn adres is: Dr. H. W. v. d. Vaart Smit, 's-Graveland. Het blijkt thans, dat Dr. v. d. Vaart Smit aan zijn adres te 's-Graveland niet thuis geeft, d.w.z. hij blijft in elk opzicht in ge breke. Toen wij de uitdaging aannamen op voorwaarde, dat ook de uildager zelf ƒ25,000 beschikbaar zoude stellen, als wij do onwaarheid van zijn praatjes bewezen, haastte zich de laffe held, die na het zeiten van zoo'n hooge borst plotseling op de vlucht ging. aan de „Standaard" te schrij ven: Niet ik heb uitgedaagd, een. „onbe kende inzender" heeft het gedaan. Daarna probeerde hij niet alleen nog eens dezelfde draaierij, om zich van de verantwoordelijkheid zijner eigen daden af te maken, maar weigerde hij zijn uitda ging langer te handhaven. Zelf had hij geen 25.000, verklaarde hij, en ook behoefde hij die som niet van een ander, om de waarheid te doen zegevieren. Inmiddels begonnen „Stand", „N. Rolt. Crt.", „Vad." en andere bladen het geval interessant te vinden en nog interessanter in de publieke opinie te maken. Algemeen sprak men erover, behalve ds. dr. v. d. Vaart Smit, die er het eerst over gespro ken had, doch er nu het eerst over begon te zwijgen met alle monden, waarmee hij lo zwijgen vermocht. Wij hebben toen nogmaals van hem ge- eisclit óf recht to doen aan den belasterden pastoor van St. Martin, óf de bewijzen te publicceren, die hij meende te zullen ont vangen van „den predikant van Hallein, G-ode zij dank, die ons do overwinning geeft door Christus onzen Heere." Op dezen predikant wilde hij namelijk zijn verant woordelijkheid afschuiven, „want ik heb die geschiedenis letterlijk zoo vernomen van den predikant Vikar F. W. Kruse te Hallein (Salzburg). Hij zou genoemden predikant een briefje schrijven en „Tijd, uw bewijzen zult ge hebben, zooveel als ge maar wilt." Wij sommeeren nu den blufferd voor de laatste maal, om eindelijk met de toe gezegde bewijzen voor den dag te komen. Doet hij het niet. uiterlijk deze week en even royaal als hij zijn valsche beschul digingen heeft gelanceerd, dan zullen wij onzerzijds do bewijzen publiceeren, dat hij onhoudbhren laster heeft voortvertéld. Bij die bewijzen behoort ook sen document „van den predikant van Hallein. Godo zij dank, die ons de overwinning geeft", maar die geenszins op deze „overwinning" hap pig blijkt, integendeel, zijn ambtgenoot tegenspreekt en zonder medelijden met diens kritieke positie hem aan den strop overlevert. Ds. Dr. v. d. Vaart Smit late het zich voor gezegd zijn, dat wij desnoods tot het uiterste zullen gaan, maar evenals in het beruchte lasterpraatje over den pastoor van Bourbourg, eerst zullen rusten, als de openbare meening in Nederland overtuigd is, dat van de afschuwelijke kwaadsprekerij over den pastoor van St. Martin schijn noch schaduw overbleef. De Iluisslachting. ^,r" Wel weer geoorloofd? Op de vergadering van den Ned. Boeren bond, gisteren te 's-Hertogenbosch gehou den, deelde de Voorzitter, de heer J. Th. Verheggen, mede, dat Vrijdag j.l. op het departement van Arbeid een voorloopige vergadering is gehouden, waar het con cept is behandeld, om de huisslachtingen weer mogelijk te maken. Do lccning in Amerika. Ongunstige ontvangst in de Kamer. Naar wij vernemen is het wetsontwerp van de Ministers De Graaf en De Geer tot het plaatsen van een Ned.-Indische lee ning in Amerika heden in de afdeelingen der Tweede Kamer vrij ongunstig ontvan gen. De aanneming er van staat lang niet vast. Vermoedelijk wordt het ontwerp reeds overmorgen in het openbaar behan deld. „Tel." Sociale Verzekering. In voorbereiding is een wetsontwerp tot herziening der sociale verzekering. Jachtwet-ontwerp. Het Jachtwet-ontwerp zal worden om gewerkt. Uit do Metaalnijverheid. De staking bij de firma Smulders te Utrecht is een week uitgesteld, in ver band met de bemiddelingspogingen van prof. Aengenent. Een nieuwe „Brandaris" aangeboden. Een bewijs van groote belangstelling ontving de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding-Maatschappij te Amsterdam van do Verecniging Hulp na Onderzoek. Deze vereeniging heeft aan genoemde maat schappij een molorreddiingsboot aange boden, ter vervanging van de verlorenge- gane „Brandaris". Dit schitterend aanbod is dankbaar aanvaard. De nieuwe boot, waarvoor het ontwerp thans wordt ge maakt, zal, in overeenstemming met den wensch van do Ver. Hulp na Onderzoek, den naam „Brandaris" dragen. De Kamerverkieingen. Het „Hbld." meldt, dat heb soc. dom. Ka merlid, de heer J. Oudegeest, zich voor do algemeen© verkiezingen voor 1922 niet meer voor con candidatuur beschikbaar stelt. Het secretariaat van heb Internatio naal Verbond van Vakvereenigingen ver- cischt te dikwijls zijn aanwezigheid in het buitenland, dan dat zijnerzijds van een geregelde vervulling van het lidmaat schap der Tweede Kamer, sprake kan zijn. Ten einde hem echter het contact met de parlementaire kringen te doen behouden zou volgens heb blad zijn partij pogingen aanwenden, hem in de Eerste Kamer te brengen. Federatie van Transportarbeiders. Op het congres van do Federatie van Transportarbeiders is het feit ter sprake gekomen, dat de federatie een aanzienlijk bedrag aan den Rijks werkloozendienst moet terugbetalen van ten onrechte geda ne uitkeeringen en gekregen voorschot ten. Naar „Het Volk" meldt, heeft het fede ratiebestuur hieraan nog niet voldaan en is door den werklooshcidsdienst beslag ge legd op de eigendommen der federatie. R.-K. Universiteit De collecte in de parochie van O.L. Vr. v. Goeden Raad, Bezuidenhout, te 's-Gra- venhage, bracht niet minder op, dan, 12.500 gulden, terwijl er toezegging is voor 1800 gulden jaarlijkschen steun. KERKNIEUWS. Benoemingen. Z.D.H. de Bischop van Haarlem heeft be noemd tot Pastoor te Overschie den Wel eerwaarden Heer A. van Schijndel; tot Pastoor te Hansweert den Weleerwaarden Heer J. H. Bitter, die kapelaan was te 'a-Gravenhage (H. Antonius Abt), en tot kapelaan te Noorden den Weleerw. Heer H. van Kan. Gemengde Berichten. Postrijtuig verbrand. Mem méldt uit Uden aan de „Msb.": De postwagen in den sneltrein Vbssimgen Berlijn, die gisterenmorgen ongeveer half 9 alhier passeerde, geraakte tusschen Veghel em Uden in brand. ZoodTa mem den brand be merkte, werd gestopt en de brandende wagen uitgeschakeld. Do postzakken werden zooveel men kon uit den wagen geworpen, maar de vlammen sloegen weldra zoo hevig uit, dat men een groot aantal postzakken moest laten verbranden. Ook had nog een ontploffing plaats, zoodat de redders op een eerbiedigen afstand bleven. De brandspuit was spoedig ter plaatse, maar kon wegens watergebrek niet direct werken, daar het water aan dé boterfahriek moest ge haald worden. De heelo wagen is totaal uit gebrand, zoodat slechts een ijzeren geraamte is overgebleven. Hoe de brand is ontstaan ligt nog in bet duister, diit zal een nader onderzoek nog moeten uitmaken, maar de assen waren niet boet geloopen. Een 70-tal postzakken, waarvan sommige erg beschadigd, zijn maar het postkantoor ver voerd. Daar het de Engelsche mail was maar Duitsch land, veronderstelt mem, dat er waarschijnlijk voor een groote waarde is verbrand. Overstroom ing. Door den N. W. storm is de rivier De Eems buiten haar oevers getreden, waardoor eem gedeelte van 'hert polderland nabij Baarn werd overstroomd. Thans is het water vallende. Ernstige trambotsing. Gisterenmorgen omstreeks 9 uur vond bij de kruising Rozengrachl-Marnixstraat te Amster dam. eene vrij ernstige trambotsing plaats. Een uit do richting Haarlem komende trara van de E. S. M. kwam in aanrijding met de bijwa gen van een der trams van lijn 23, juisrt toen deze de halte kruising Rozengracht was ge passeerd, en zich in de richting Kinkerstraat voortbewoog. De wagen werd door de Haar- lemsclie begrepen even voor het achterbalcon en geheel uil de rail^ geslingerd. De schade viel nogal mede; het houtwork werd ingedrukt en het ijzeren hek van hert balcom verbogen. Hoewei de aanrijding, welko met een hevi- gen schok gepaard ging, groeten schrik bij de passagiers teweeg bracht, ondervond geen van hen persoonlijk letsel. Het verkeer, dat door de aanrijding geheel in de war was op de Ro zengracht vormde zich in enkele oogenblikken een groote file van trams in beide richtingen werd langs andere banen geleid, tot de rails weder was vrijgemaakt. De defecte wagen werd met vereende krachten op het trottoir gezet. Vermoedelijke oorzaak van het ongeluk was gladheid van de rails en het weigeren van een der remmen. Valsche bankbiljetten van 300. Het parket van Brussel heeft het signale ment rondgezonden van den zich noemenden Rabat Gabriel Goubran, alias Sursok Moussa Gcorg, alias Rabat René Gabrië!. eehoron te Dam as (Syrië) op* 16 Maart 1883, die beschul digd wordt valsche bankbiljetten van 300.—* van de Nederlandsche bank in omloop ge» bracht te hebben. De schippers vereenigi n g „Oranje" te Groningen schonk 10.000 voor het fonds voor het maken van motorredding- booten, enz. van de Noord- en Zuid-Holland sche Reddingmaatschappij. De gezamenlijke vi6schers te Breskens hebben twee wagons visch beschik baar gesteld om gratis te verdeel en onder dl» noodlijdenden in de veonstreken. In do gemeente Wedde (Gr.) zijn do biljetten van den Hoofd. Omslag over 1921 inog niet uitgereikt. Op den Eemaesser straat- weg bij Baarn hotste een auto zóó hevig tegen een paal, dat het benzine-reservoir leeg liep Da auto moest worden gestald. De inzittenden, on der wie de Japansche gezant, waren hevig ge schrokken, doch bekwamen geen letsel. Te Nuenen hebben Zondag- nacht vier inbraken plaats gehad. Bij v. d. V., werd een ingezouten varken van 300 pond ge» stolen. Te Zuilen is in een onbe- waakt oogenblik het 4-jarig zoontje van Sit het Merwedekanaal geraakt en verdronken. Waarschijnlijk tengevolge van roct-aanzelling in den schoorsteen is gis terenmiddag to Gouda brand ontstaan in hert perceel Waaierstraat 8, waarin beneden ge vestigd was hot lompenmagazijn van den uit drager W. van der W., het bovengedeelte dien de tot woning van v. d. W., diens vrouw e& kind. De vlammen sloegen weldra uit en hoe wel de stoomspuit vrij spoedig massa's water in het brandendo perceel wierp, brandde hei huis geheel uit. De brandweer kon alleen de belendende perceelen behouden. Het gezin, waarvan de man ziek te bed lag. moest in allerijl bij de buren worden ondergebracht. Het huis is verzekerd, de goederen en het huisraad niet. „N R. Crt." Een Duitsche schilder s- knecht, te Almelo werkzaam, had reeds enkele malen voor kennissen koopjes uit Duitschland meegebracht. Toon hij nu weder een reisje naar zijn Heiraath zou maken, waren er natuurlijk weer liefhebbers, die fan deze gunstige gele genheid wilden profiteeren Een collega en zijn patroon vertrouwden hem rpsp - 1000 en 2000 Mark toe om koopjes te halen, terwijl iemand die een nieuw ameublement nnndlg had. he daarvoor 27.000 Mark meegaf Fn zon stapt hij met 30.000 Mark in den zak bi i- .De Duitscher is echter niet terug:: I:. rr.cn on de koopjes en het geld bleven uit TTi? durfd niet terug te komen, schreef bii. want nu I-ad hom zijn 30.000 Mark afhandig gem. Waar of niet, 't is een strop voor d .iwd- géloovige zielen! Crt." Op het H o 1 1 a ii d e h e S o Te station in Den Haag trachtte d-? :e dienstbode J. van Z., uit de Laan van \Y ra- deloord te Rotterdam, op een reeds in be weging zijnden trein te springen, welke naar Rotterdam vertrok. Zij kwam daarbij te vallen en geraakte tusschen het perron en dep trein bekneld. Zwaar gewond werd zij opgenomen ec per auto naar het Ziekenhuis in Den TTaaa vervoerd. Hier bleek, dat zij zware knr-n7>n?eo gekregen had; haar toestand is hoogst ernstig. De Haagsche politie meldt, dart de betrokken maatschappij, alvorens hulp te verleenen ec rnej. v, Z. te vervoeren, haar een biljet heeft, laten LcekeJien, waarin zij verklaren moest, dat de maatschappij geen schuld aan het ongevai had. Land- en Tuinbouw. Aly. Ver. van Bloembollencultuur. De 143ste algemeen© vergadering werd te Haarlem gehouden. De Voorzitter de heer A. S. Rynierse te Overveen, hield de openings»ede, waarin hij eenige be schouwingen wijdde aan het afgeloopen jaar en de vraag stelde: „kunnen wij over het algemeen tevreden zijn"? Zijn ant woord hierop was bevestigend. In aan merking' nemende de donkere wolken* welke zich in de eerste helft van het jaar boven het vak samenpakten, geloofde spr* te mogen zeggen, dat deze voorspelling ge lukkig niet bewaarheid is geworden, want niettegenstaande de moeilijkheden, welk» Amerika bij den invoer steeds nog in dea weg legt* niettegenstaande de onverwacht» hooge invoerrechten in Zweden, niettegen staande het overvloedige rijke gewas, is er geen noemenswaard overschot te consta* toeren. De Statistiek van den Uitvoer geeflj hiervan de bewijzen; de uitvoer van het artikel is zelfs veel grooter dan verleden» jaar. Hadden de handelaars in 1920 tot 1 November een uitvoer van nog geen 15 millioen K.G. tegen een waarde van 1® millioen gulden, dit jaar zijn deze cijfers 211 millioen K.G. en 21 millioen gulden. Hebben de pessimisten niet bij den aan vang van het handelsseizoen èn slechte» prijzen èn slechten afzet voorspeld? Etf zijn zij niet beide gelogenstraft? Want de prijzen waren, zoowel voor hyacinthen als voor tulpen en narcissen (de drie hoofd-

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1