Het schot op het spook Ingezonden stukken. Land en Tuinbouw. Wat iedere maand te doen geeft. C (2e helft October). Mangelwortels rooit men eind dezer maand of begin November. Mis schien heeft meai het loof gedeeltelijk reeds eerder gepluktbegint men hiermee te vroeg, dan wordt de groei van den won el hierdoor gestuit. Alleen bij voedemood mag men het derhalve doen. Het. loof kan ook voor veevoer worden ingekuildin natte tijden laat men het achter op het land en pleegt het bij wijze van groen bemost ing onder. De wortels bewaart men in kuilen of mijten, ze blijven goed t-ot laat in 't voorjaar althans van sommige rassen. Mangels zijn uitstekend voor alle diersoor ten, inzonderheid voor melkvee. De kool raap kaai men oogsten ;.a de. mangels <*e kunnen een naelitvorstje lijden ze zijn ge schikt zoowel voor menschelijke consump tie als voor veevoer vooral voor mestvce ook de bladeren, die voedzaam en zeer smakelijk zijn, zijn e.en best veevoer, dat echter evenals de raap zelf, met mate moet worden verstrekteen te groot rantsoen vermindert de kwaliteit der boter. 't Wordt tijd cm de r o o d e en w i 11 e k o o 1 op de winter plaats ite brengen; bui ten bewaren .gaat niet best. Men trekt ze met den wortel uit den grond; ontdoet ze van de rottende bladeren, en hangt, ze aan de stronken op (met een ijzerdraadje) op een koele, droge, donkere plaats, in e.cn luchtigen kelderden wortel dus -naar boven. Wie geen ruimte binnenshuis heeft, ikan ze in een droog gedeelte van den tuin tegen elkander aan plaatsen, ook met. de wortels naar boven, en er een dikke laag boombladeren over heen brengen. De te bewaren kooltjes moeten vast e,n groot zijn, en niet gekneusd. Op gezette tijden, in kelder of schuur, nazien en de rotte plek jes wegsnijden. S a v o y e kool en de gele- Bloemendaalsche kunnen bui ten blijven, in vorst en sneeuwhoe kouder des te geler worden ze. Ook de kleine groene S a voye ka.n men aan haar lot over' eveneers de spruit- en boc- r enk o ol de laatste is na een vorstje nog wel zoo smakelijk. De bloemkool neemt men op en kuilt ze in den kelder met de wortels in zand in. Brooold, een blcemkool- eoort, die 't volgend jaar op den kouden grond geoogst kan worden, moet men nu bijeenbinden en den voet aanaarden; vorst en nachtschade zijn dan minder te duch ten. Het is nu, in den herfst, de meest ge schikte tijd voor het planten van ooftboo- men en heesters, voor de meeste sierge wassen voor woudboomen en rozen. D.w.z. o.p lichten, niet te natten, ikouden grond Met maaldboomem wacht men tot ze be ginnen uit te loopen voor de /e is de herfst dus niet geschikt. Bescherm 6traks de geplante bocmen e®. struiken tegen de. vorst door loof of korten mest boven op de aar de laat echter de bovengrondsche deelen vrij. Hebt ge uw wimtervruchten al geplukt? Zoo niet, doe het dan nu: de 2e helft de zer maand is de meest geschikte tijd. Pluk als de vruchten droog zijn! Zijn uw plan ten al naar binnen gehaald Laa.t u door het mooie weer niet. "verleiden ze nog wat buiten te laten. Uw Palmen, Agave's Musa's, Phormiums en Cordeline's behoo- ren thans onder dok te zijn. Ge kunt uw vaste planten, die in voorjaar bloeien; nog verplanten; die pas uitgebloeid zijn, snijdt ge terug, en die, welke nog volop staan te bloeien, beschut ge tegen de nacht vorsten. Wat bloeien de Salvix splendens en vele Dahlia's nog prachtig, veel mooier dan van den zomer. Met wat zorg kunt ge er nog een heele poos genot van hebben. Voor de huisvrouwBieten iin 't zuur Neem voor 6 8 donkerroode bieten 1 fleseh ir.maakazijn, 1 Spaansche peper, 5 centimeter mieriks- of gemberwortel, 1 takje venkel en 5 gram zout. Kook de azijn met de kruiderijen en het zout en giet dit kooksel over de gekookte en in schijven gesneden bieten; Na 8 k 10 dagen kunnen de bieten gebruikt worden. Zoetzuur van peren. Hiervoor woxde.n geen zachte peren gebruikt.. Men zoekt de kleine vruchten uit, schilt ze (het steel tje er aan laten dan wasschen en half gaar koken in weinig water. Kook intus- schen een suikerstroop van 1 ons suiker, een maatje azijn, kruidnagelen en pijpka neel, en giet de stroop over de peren (zon der het water). Na 4, 5 dagen de stroop opkoken, de peren daarin bijna gaar koken in potten doen en afsluiten. Na 6 weken gereed. SPORT. VOETBAL. GOUDSCffE VOETBALBOND. 2de klasse. Men schrijft ons uit Alpen aan den Rijn: Zondag speelde Atphcn III haar eersten thuis wedstrijd togen het Ooudscho Excelsior 1. Do uitslag was een 41 overwinning voor Alphen. Bij de uitwedstrijden onzer plaatselijke ver- eenigingeii verloor Alphen II té Gouda met 41 van O. N. A. I. Alphia I bracht het er nog slechter af door met 40 van Gouda II te ver liezen. Gomvs'ute I vond eindelijk haro meerdere in Woerdvn II en moest op eigen terrein (onder protest) met 21 'hel onderspit delven. Men schrijft ons uit Lisse: Op liet R. K. Parochiaal Sportterrein aan do Esschelaan had gisternainiddag to half een een vriendschappelijke ontmoeting plaats tusschen de R. K. Voetbalclub L. F. C.-Juniores alhier en N. V. C.-Juniores van Noordwijkcrhout. L. F. C. won deze match met 20. To half drie had op hetzelfde terrein een gelijke ontmoeting plaats tusschen L. F. C. I al hier en S. M. C. I van Warmond. Reeds voor den aanvang stond aan heide zijden van het terrein de lijn vol met belangstellenden. Men verwachtte, en terecht, een mooi nummer voetbal. De roero van S. M. C. was reed6 lang tot hier doorgedrongen en onze L. F. C.'ers wa ren er zich van bewust een zwaren kamp te strij den te krijgen. Precies hall drie floot scheids rechter Mulder alhier de beide elftallen in 't veld. L. F. C. kwam met een kleine wijziging voltallig op, terwijl, naar men ons meedeelde, S. M. C. een paar invallers had. L. F. C. wint den toss en speelt voor zon en vind. Als S. M. C. beeft afgetrapt ontstaat al spoedig voor het L. F. C.-doel een doelworsteling, waarbij wij vreesden dat S. M. C. al direct de leiding zal nemen. De L. F. C.'er6 weten echter het leder weg te werken, waarna men het herhaaldelijk dan voor het een dan voor het andere doel plaatste; echter zonder resultaat. Een paar cor ners leverden al evenmin iets op. Rust kwam dan ook met 00. Na rust komen beide elftallen krachtig opzet ten en thans scheen het, dat L. F. 0. in haar spel iets 6terker is dan S. M. C. Het. wildo ons echter voorkomen, dat de voorhoede afgemat raakte want, er werd nog al eens een "enkele maal getalmd, vooral eer men het. leder aan zijn me despeler overgaf. Bovendien had. L. F. C. meer malen poch, als we haar al oen doelpunt hadden toegedacht. En bovendien, waar de kranige S. M. C.-backs hun niet te gauw af waren, zorgde de keeper, ten volle voor zijn taak berekend, voor niet thuis. Ook de L. F. C.-keeper leverde prachtig werk en wist de zetten uitmuntend te keeren. Even voor het eimle liep zijn dool, dtfor uitloopen en misskigevaar, doch ©en der backs nam de verdediging kranig over. Van beide zij den is er reusachtig gewerkt en het zweet gutste den jongens langs het gezicht. Bovendien is er op faire wijze gespeeld. (Het gisteren geplaatste verslag was niet van onzen verslaggever te Lisse.) KORFBAL. Seriewedstrijden „Vifesse (L.)" De jaaiiijlsche seriewedstrijden van Vitesse (L.) om „Zilveren Sleutels" en „Vite&se- m. daille" zuilen plaats hebben op 27 November 1921. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Zitting van 17 October. Op de rol staan 153 zaken, waarvan 110 openhaar. H. O. S-, slager te Leiden, niet verschenen, is ten laste gelegd, dat hij in zijn pakhuis vleesch voorhanden heeft -gehad! niet voorzien •van hot vereisoh-te goedkeuringsstempcl en een ham, die tot bederf was overgegaan. Als getuige wordt gehoord keurmeester Lamme. Eisch 10 subs. 5 dagen 'hechtenis. 'M. v. d. G., sigarenwinkelier te Rijnsburg is ten laste gelegd, dat hij zijn winkel na be paalden winkelshiitingstijd voor het publiek open hoeft gehad. Eisch 4 subs. 4 dagen hechtenis. Opnieuw wordt behandeld de zaak tegen L. i cl. B.. poelier te N oord wijk er thou t, die terecht heeft gestaan terzake haj, -hem too- bohoorende varkens heeft laten losloopen op aardappelland van van S. Een nieuwe getuige in deze zaak wordt gehoord, die beveiligt, dat bekl. de varkens in zijn hok heeft gedaan. Eisch 10 subs. 10 dagen hechtenis. D. W. N.j kapper on winkelier te R ij m s- burg, is ten laste gelegd, dat hij zijn winkel na sluitingstijd voor het publiek heeft open gehad. Eisch 5 of 5 dagen hechtenis. Voor de tweede maal wordt behandeld de zaak tegen A. 0., voerman to Voorschoten, wion is 'en laste gelegd, dat hij alcoholhoudenden undoren dan sterken drank heeft getapt in huis, terwijl hij slechts verlof had om buiten te lappen. Bevestigd wordt (lat de verbalisant, dne het bier besteld' .had, naar binnen is gedrongen en het bier daar heeft uitgedronken. De ambt. meent echter, dat bekl. schuldig is eai eischt f 10 subs. 10 dagen hechtenis. Mej. J. H. wed. C. 0., houdster van een kap perswinkel tc Rijnsburg, is ten laste gelegd, dat zij baar winkel na wiukelsluilings- tijd heeft open gehad. Edsch 5 su'bs. 5 dagen hechtenis. N. A., te Katwijk, is ton lasto gelegd dat hij een voor 't publiek gevaarlijken hond heeft la-ton losloopen, waardoor deze C. -den D. dn zijn jas heeft gebeten en beschadigd. C. den D. •heeft oen schadevergoedingseisoh gesteld van 30.—. Eisch 10 subs. 10 dagen. Opnieuw wordt behandeld de zaak tegen air. J. W. Fr., te Arnhem, wien ten laste gelegd was, dat hij in het afgebakende gedeelte op het strand te Noordwijk was gaan baden, zon der van een badkoetsje .gebruik te maken. Als getuige wordt gehoord burgemeester van Panhuys, die de bestaande verordening toe licht. De Aanbt. van het O. M. eischt 1 subs. 1 dag hechtenis. De beer Fr. licht zijn standpunt nader toe. en legt uit waarom hij op grond van art. 194 uitstel van deze zaak had mogelijk geacht. Be klaagde was i'i het buitenland, toen hij gedag vaard werd. Wat het ten laste gelogde betreft, zegt bekl., dat de dagvaarding tamelijk obscuur is. daar de desbetreffende verordening niet 'duidelijk is. Hij zou volgens de dagvaarding op liet strand in zee gebaad hebben. Maar bovendien, zegt beklaagde, na een definitie gegeven te hebben van bet begrip ..bad", beeft de gemeente niets te zoggen over de ze%. Vervolgens voert bekl. aan, dat de kantonrechter moet uitmaken of de plaats, waar 'hij gebaad heeft al of n-iet valt onder de verordening. Zulks is in de dagvaar ding niet omschreven. Verder zegt hij, dat hij zich thuis (in zijn. villa) had verkleed, en dat hij 'hier dus zijn „badkoets" had'. Wat betreft de openbare ordeverstoring merkt 'hij op, dat het in Noordwijk oen publiek geheim is, dal deze ver ordening is gemaakt in het belang van Mij. Noordzeebad. De burgemeester van NooMwjjk merkt op, .lat beklaagde toch wol. ondanks zijn scherpzin nigheden, tegen bet-e? weton in spreekt, en dat het toch noodzakelijk is. dat men eenige orde schept aan de hand: van vaste regelen, want niet alle personen bevinden zich in dezelfde conditio als bekl. I. Z., varkensslager tc Leiden, staat te recht terzake hij in zijn onderneming een 5 P.K. motor heeft gebruikt terwijl hij slechts voor een 2 P.K. vergunning had, zoodat zulks gevaar opleverde. Eisch 10 subs. 5 dagen hechtenis. W. de J., winkelier, te Leiden, staat te recht, terzake bij in zijn perceel bier heeft ver kocht zonder verlof te hebben om het daar te laten drinken. Eisch 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. A. N. B., caféhouder te Leiden, ds ten las- le gelegd, dat hij zijn café na sluitingstijd heeft open gehad voor publiek. Eisch 3 boete sub-, 1 dag hechtenis. A. J. L., naaister te Leiden, ds ten laste gelegd, dat zij eenige meisjes in dienst heeft ge had, zonder daarvoor een arbeidslijst te hebben gehad. Eisch 8 geldboeten van 1 subs. 1 dag voor elke boete. H. E. D., rijwielhandelaar te L oid-e n, is gedagvaard terzake hij een jongen arbeid heeft laten verrichten na gestelden tijd. Eisch 5 subs. 5 dagen hechtenis. F. H. v. d. H., directeur eener bakkerij te Leiden, is gedagvaard terzake overtreding der Arbeidswet, tweemaal begaan. Eisch 5 geldboeten van 5 subs. 2 dagen voor elko boete. G. E., fabrikant te Leiden, is eenzelfde overtreding ten laste gelegd.. FEUILLETON OORSPRONKELIJKE DETECTIVE ROMAN door WILLIAM HOLT. (Nadruk verboden). (14) „Mijnheer Addieon doet nog meer, hij brengt me zelfs mee. Zoo gemakkelijk zult u wel niet dikwijls een misdadiger gear resteerd hebben", klonk de prettige stem Van den; jongen man. „Neen, waarachtig niet", antwoordde het hoofd van de politie, „maar de mystificatie heeft nu lang genoeg geduurd, wat ver langen de heeren eigenlijk?" „Mijnheer Addison verlangt, dat u mij arresteert". „Hij is Jac Purdy", herhaalde Ad'dison nog eens, „ondervraag hem maar". „Ik ben te beleefd om u tegen te spre ken", zeide de beschuldigde. ,,Maar dat ia al te dol", riep de politie man uit. Er sprak wrevel uit zijn stem. „Mijnheer", zeide de zoon van dien graaf nu, „de zaak is doodeenvoudig. Mijnheer Adison wijst u mij aan als de man, die aan die misdaad medeplichtig is. Geloof hem maar, hij meent het zeker te weten, anders zou hij het niet zeggen, want hij ie een eerlijk man. Welnu, zooals ik al gezegd heb, ik zal het niet tegenspreken. Laat mijn-lieer Advisors 'dus igaaty neem mij in arrest, onderzoek de zaak en alles komt lerecht". Hot hoofd van de geheime politie knik te, als had hij thans alles begrepen. „'t Is goed", zcid'e hij. „U verklaart dus, mijnheer Addison, dat deze mijnheer de man is, die zich Jac Purdy noemde en die „Ja, ja", sprak Addison haastig, „hij is het zonder eenigen twijfel". „Welnu, dan neem ik van uw verkla ring acte. U kunt nu gaan, als u maar zegt, waar tmen u v.inden kan, als wij u noodig hebben. MJJheer blijft hier". Vijf (minuten IMer stond Addison op straat, nu alleen. Geheel voldaan over de wijze, waarop zijn mededeeling ontvan gen! werd was hij niet, maar de schuldige was nu toch in verzekerde bewaring ert hij, Addison, had zijn plicht vervuld ten volle. Bah, hij zou geen medelijden hebben met den schuldige. Nu, dat was ook niet noodig, want een uur later liep deze ook weer buiten. Hij had. ioen! Adid'ison weg was, kort en;goed verteld-, d'at deze aan het malen was. Er werd naar Lyde getelegrafeerd en deze seinde terug: „Hij is vanmörgpn hier gaan loopen, hij is volslagen krankzinnig". „Ziet ge", zei d"e jonge edelman met eeni doodonschuldig gezicht. „Toen ik hem vanmorgen ontmoette?, dacht! dat al. En ik achtte het goed hem niet tegen, te spreken en) met hem mede te gaan." „Maar die man moet naar een krank zinnigengesticht." „Over een paar dagen ga ik met mijn stoomjacht op reif.. De zeelucht zal hem goed doen, ik neem hern mee." Dat vond de hooge politic-ambtenaar een prachtig ding en hij reikte tot af scheid den jongen gvaaf de hand. „Hm", mompelde deze, toeru hij buiten stond, „ik moet toch een paar maanden Londen uit. En Addison moet mee. Want in een gekkenhuis kan "ik hem niet laten stoppen, en als hij hier loopen! blijft, zou men toch wel eens waarde aan z'n woor den kunnen hechten. Dat moet voorkomen wonden." De zoon van den graaf, na zijn bezoek aan het bureau van do geheime politile, liet zich rijden naar een niet bijzonder groot, maar toch een| der deftigste hotels van de wereldstad. 'Hij verzocht daar te worden aangediend bij eene der logeergasten en werd dadelijk in een kleine salon gelaten, waar hij eeniige oogenhlikken moest wachten), welke oogenblikken hij benutte om door een blik in den spiegel te constatceren, dat. zijn toilet nog volkomen in orde was. Maar reeds ging de deur openi en op den drempel verscheen een dame van jeug digen; leeftijd en opvallende schoonheid. Zij scheen echter eenigszins Hjden)J, want hare oogen stonden droevig. Hoewel rijk en smaakivol. was zij bovendien; zeer stem mig gekleed. Wel droeg zij geen rouw kleederen, maar toch leek het er bijzon der veel op. Jac boog diep voor haar, zij reikte hem de hand, welke hij aan zijn lippen bracht. „Ik ben blij u te zien", zeide zij, „maar is het niet gevaarlijk voor u nu in Lon- d'en te zijn. Ik dacht, gij verbleeft veilig en) wel, op uw vaders goederen". „Nu, dat heb ik ook gedaan; ik ver bleef op mijn vaders goederen. Maar het was niet veilig en wel. Want daar ben ik ontdekl als de man, die in het huis ge Eisoh 3 geldboeten van 5 subs. 2 dagen lieolitcnis -voor eLk-o boete. G. J. R., 'bedrijfsleider der N. V. Vroom en Dreosman te Leiden, staat voor een zelfde over'reding terecht. Rekl weet er niets van; ihij was met vacant ie. Eisch 19 .geldboeten van 2 suibs. 1 dag hechtenis voor el'ke «boe-te. P. J. D, hoofd eener wosehinrichting te Leiden, is oieneenis -arbeidsovertreding ten laste gelegd. Ei ch 6 boete subs. 3 dagen hechtenis. P. V., aannemer te Noordwijk aan Z e e is ten laste gelegd, dat hij een aantal etu- cadoors heeft daten werken, zonder dat hij daarvoor een arbeidslijst had. Uit het getuigen verhoor blijkt, dat niet V., doch de onderaanne mer de verantwoordelijke persoon is, daar deze zijn eigen werklieden heeft. De Ambt. van hot O. M. meent, dat V. wel degelijk aansprakelijk .is en eischt 9 .geldboeten van 1, subs. 1 dag voor elke boete. Joh. C. v. d. N., landbouwer te Valken burg, staat terecht terzake dronkenschap. Ate gemachtigde voor 'bekl. wilde optreden de heer Bakker, zaakwaarnemer, hetgeen door den 'kan tonrechter geweigerd wordt, op grond dat hij geen advocaat ds en bekl. zelf aanwezig is. Bekl. ontkent. Wel iheeft hij steak en drank gedron ken. Hij had eterken drank bij zdoh en een doos gebakjes voor ziijin schoondochter, die bevallen was. De kantonrechter merkt op. dat de infor maties over beid. ongunstig luiden. Do zaak wordt hierna aangehouden om den verbalisant te hooren. Uitspraak in al deze zaken over 14 dagen. Bvilen verantwoordcliikheifi d?r Ncdc-rlandsehe Centrale voor VacantiekindercD uit Duitschland. Helpt de kinderen uit Opper-Silczië Opnieuw bereiken ons wanhopige beden om hulp. Ze komen uit dat gedeelte van Duitsch- land, dat gedurende den oorlog wat den voedsel toestand betreft, zich gunstig onderscheidde van de moeste andero deelen des rijks; het eens door zijn rijke industrie bloeiende Opper-Silezië. Wat is er van geworden? Drie jaar lang wacht de bevolking met smartelijk verlangen, wat de Euro- peosche staatslieden over zijn lot zullen beslis sen. In tusschen werden de bewoners op eene af grijselijke manier geterroriseerd door benden, die zich zooals ieder uit de bladen bekend is, niet ontzagen, de gruwelijkste wreedheid aan een krankzinnige vemielingslu6t to paren. Tevergeefs hoopten de Oppor-Sileziërs op do bescherming der Intergcallieerde Commissie. Het vroeger zoo bloeiende industriegebied ie geteisterd op een wijze, als men slechts kent uit de verhalen van do incest barbaarscho oorlogvoering. Mannen en vrouwen zijn gedood of mishandeld, door benden meegesleurd, verdreven van huis en haard, bloot gesteld aan afpersingen in etoffelijken en moree- len zin; ziekenhuizen en sanatoria zijn niet ont zien, het economisch loven is ontwricht, zoodat vele jaren noodig zullen zijn het te herstellen. Noodkreet op noodkreet weerklinkt. Elders in Duitschland waar do toestanden in menig opzicht nog wanhopig 6lccht zijn, zijn offerdagen en of- forwoken georganiseerd, maar slechts het buiten land kan hier hulp van eenige beteekenis bren gen. Wat aan etoffelijkewaarden en aan men- schenlevens is vernietigd, kan niet of nauwelijks meer worden hersteld. Maar de kinderen uit het vrceselijk bezochte gebied zijn de slachtof fers. die door spoedige hulp misschien nog gered kunnen worden van de wellicht onherstel bare schadelijke gevolgen van maandenlange el lende. Do Nederl. Centrale v. Vacantiekinderen uit Duitschland wil trachten, eenigszins den blos der gezondheid op hun gezicht en den gloed van le vensvreugde in hunne oogen te doen terugkeeren. Maar zi kan dat alleen, als ieder die daartoe in staat is, meewerkt aan dit werk van barmhartig heid, een werk, dat. tevens een der veJe wonde plekken in het lichaam van Europa althans in de toekomst helpt heelen. Voor deze kinderen doen wij een dringend beroep op u. Wij hebben noodig le. liefdadige landgenooten, die zich be reid verklaren, een of meer kinderen in hun huis te nomen; 2e. gold voor levenmiddelen en kleercn (voor onze tehuizen)3e. levensmiddelen en klee- ren in natura. Wie kan helpo ons! Het eerste groepje kinderen is op 7 Oct. reeds door ons naar Nederland gebracht. Hun toestand was zoo slecht, dat zij een welsprekend beeld gaven van de ellende waaruit zij voorloopig wa ren verlost. Protestanten en Katholieken, Nederlander», van eiken stand, helpt zonder aarzelen! Voor aanmelding van Huisvesting, levensmid» delen en kleoren, gelieve men zich te vervo^eu bi,\ ite Comité-leden: Mevrouw B. Juyn boll Kern. Niouwe Rijn 69. Leiden. Mevrouw J. Schokkiug-Motolorkainp, P.-K. Koorstoog 15, Leidon. Den heor J. vau dor Heijden, Haarlemmerstraat 222, Leiden. Den heer P. E. Viervant Tukker, Leiden. Mevrouw P. W. de Bruyne-van der Tas, Leiderdorp. Mevrouw J. Pereant Snoep-van Bin nendijk, Leiderdorp. Mej. A. Broeksmit, Rijnsburg. Voor giften in geld bij den heer E. W. Rollan» dot, Breestraat 61, Leiden. Burgerlijke Stand. LEIDEN. 15 October. Ondertrouwd G. A. Hage jm. 31 jaar en G. F. van Ingen Scbenau jd. 33 jaar A. Elkorbout jm. 20 jaar en M. Roelte jd. 20 jaaï S. Mulder jm. 20 jaar en A. Versloot jd. 16 jaar J. Groolhedde jm. 25 jaar en H. J. do Brudjui jd. 22 jaar D. de Mooy jm. 25 jaar en A. de Roode jd. 22 jaar H. Beekma 23 jaar en A. Fockikkig jd. 19 jaar J. Hop. penbrouwer jm. en M. v. d. Berg jd. I Raart jm. 31 jaar en E. van Weeren jd. 21 jaar P. Micremet jm. 22 jaar en J. Gijsraam jd. 20 jaar J. R. van Oosten jm. 24 jaar en A. Vermeulen jd. 24 jaar P. van Houten jm. 19 jaar en LI. Laterveer jd. 18 jaar. HAARLEMMERMEER. Geboren: Floris Joh. z. v. L. C. v. d. Helm o G. van der Voet Pictcr z. van A. Groenewoud en C. Jansen Christian® z. van H. Maliepaard en N. W. van der Leij. Ondertrouwd: A. van der Voet 3' A- Boor 22 j. A. Koning 27 j. en C. W. Brug» jnans 23 j. J. N. Lieuwes 28 j. en T. van Das- 6elaar 26 j. H. Roubos 22 j. en J. Noorman 20 jaar. Overle-den: Alida Catharina Bonman 23 j., gehuwd met W. Naberhuis Loendert 7 1 z. van P. Smit en G. van Echdom Gorril Klomp 69 j., gehuwd met J. Bood. KATWIJK. Geboren: Cornelis Jacob z. v. J. v. d. Plas en J. Guijt Marijtje d. v. J. v. d. Bent en N. Zwaan Willem z. van W. L. van der Plas cn L. van Duijn Maartje d. van A. van der Boon en A. Kuijt Cornel is Dirk z. van G. Kolos en A G. Vooijs Dirkje d. van N. Hoek en J. Ouwe» hand Klazina d. van J. van der Plas en L. van Duijn Huig z. van A. van Duijn en D. Hub Jacoba d. van J. van Dijk en J. Jonkor. Ondertrouwd: Krijn Burggraaf te Woer» den en Geertrui Minnoo. Gehuwd: Willem Jacobus van Kampen en Aaltje den Duik Pieter van der Spek en Cor nelia Schaap. Overleden: Jacoba den Haas, 60 j., ochtg, van J. van Duijn. Ingekomen: F. M. Penning, Buitensluit straat Mej. M. Dercksen, Buitensluisstraat A. C. Smit, Baljuwstraat 17 A. van der Mijle, M. A. do Ituiterstraat 33 Mej. J. de Vreugd, Voorstraat P. Theyn en gezin, Mr. C. Fock« 6traat 4 Mej. J. H. Nicolaas, Mr. C. Fock» straat 4 Mej. R. Roodenburg, Voorstraat 11 Mej. N. Moijvogel, Burgersdijkstraat 20. Vertrokken: J. C. Willemink, Almelo Grootestraat 100 C. A. van Niekerk, Alphcn aan den Rijn B. Bennink, Leiden. LEIMUIDEN. Geboren: Joannes C. z. v. P. J. Wijfje ert M. Plasi jneijer Maria AntoDia d. van B. Verheugd en A. M. Zandvliet, Gehuwd: Pieter Dirk Bardelmcijer 24 won. te Noordwijk en Gerardina Alida Boot 21 j., alhier. Overleden: Jan Severijn Brassen 3 mnd, z. van G. Brassen en Josina Katsburg. WASSENAAR. Ondertrouwd: J. Vrije en M. Altorf. Geboren: GeTi-ilje, rl. van P. Pont en Mi den Hollander Willem Johan. z. van D. Barkhuizen en J. Zonneveld Cornelis Willi* brordns, z. van H. P. Go-rel on C. M. J. IvorteM •bach. Overleden: Catharina Petronella Dam, vt. van H. Weijers 34 jaar PhilippuJ Pesohier, in. van C. Koeleman 77 jaar Frans van der Steeg, 71 jaar Ohristiaan vai Meuivi. m van B. van Douverden, 42 jaar. slopen is waar 'dPe moord gepleegd werd." 'Zij zag hem hevig verschrikt aan. „Het is toch niet waar", riep zij uit, „maar dan „O rnaak u volstrekt niet ongerust. Ik ontmoette daar dien mijnheer Addiison, dien ik zoo aardig bij don neus genomen heb. Maar de ontmoeting was zeer toe vallig. Nu natuurlijk herkenlde die man me". „O nu begrijp ik, waarom ge naar Lon den gekomen zijt. Ge zijt voor hem ge vlucht". „Heelemaal niet, 'hij is naar Londen ge gaan, omdat men hem in onze streek kort weg voor gek verklaarde. Hij dacht hier meer succes le hebben en is naar Schot land Yard gegiaan. Ik trof hem en voor alle zekerheid ben ik tioen maar meegegaan ook". „Wat zegt ge?" „Ja, dat was nu met recht, het lam, ver onderstel dat ik een lam mag Ree ten), in het bol van den leeuw. Maar ik heb het er heel goed afgebrach t. Men gelooft daar heelemaal niet., d'at ik Jac Purdy zou zijn, men is daarentegen vast overtuigd, dat hot dien mijnheer Addison in den bol geslagen is. En men is zelfs tamelijk wel bereid hem in een krankzinnigengesticht op te sluiten." „Maar de man is toch niet krankzinnig?' „Volstrekt niet, doch men meent het en ik heb het mijne gedaan om hen in dlie meening te versterken". „Het zou dus vreeselijk zijn hem in een gesticht op to laten sluiten. Dat mjoogt. ge niet toelaten". „Neen, neen, zeker niet. Dat zal ook niet l gebeuren, hoezeer het voor mijn veiligheid) tal de ook gewcnscht ware. Voor het oogenbliï is de man onschadelijk, maar lang zal dat niet. blijven. Als hij verneemt, dat ooi hier in Londen de politie aan z'n aanklacht geen waarde hecht, dat men mij vrij laat, dan zal hij hemel en aarde bewegen mijn identiteit te doen vaststellen. En bi zal eischen, dat inen den politieagent hoon en als die mij ook herkenlde, zou het leelijker gaan uitenen. Daajrvm, die Addison blijft gevaarlijt omidat hij met groote zekerheid weet, dal ik die Jac Purdy bert. En ik geef den inal geen ongeil ijk, dat hij verplicht meent eijn dat wereldkundig t.e maken. Daarop is het goed, dat ik eenigeni tijd uit Lontfo verdwijn. En het is ook raadzaam, dald^ Addison geen .pogingen meer doet om politie de. oogen te openen. Daarom ga u dör| op reis, een klein zeereisje, en voor h zekerheid neem ik m'n vriend Addisi J mee". J De jonge dame zag hem bezorgd aane! j t. hief waarschuwend den vinger op: „Bega nu geen gewaagde streken", zcidj zij, „gij kunt toch dien man niet als vangerie meevoeren". - „Neeri. dat ben ik ook niet van plan. n eens, do dokter zal verklaren, dat Vl' herstel van zijn geschokt zenuwgesteld *afl zeereis prachtige resultaten hebben Nu goed, dan gaat de man mee als „Vrijwillig?" „Och als hij de keuze heeft tusschen! ej' mi. zemiwlijdersgestic.ht en) een zeereisje, fla kiest hij zeker het. laatste". De dame glimlachte. (Wcrdt vervolgd Klerlj jii Wear Wobi 'Ut H Mteri

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 4