Uit de Omgeving. fae ecu weO-slnTI fegcn T. 0. P. te Delft. T O. P. Jiam liier door eeu penalty de leiding waarmede de rust inging. Na- do rust- maakte B. V. V. gelijk en wist dezen etaaid tot het einde Ie behouden. In de 2 maal 7'j minuut verlenging wist B. V. ,V. nog tweemaal den doelwachter te pas- feeeren en zich met een 31 overwinning in liet bezit te stellen van den fraaie ver guld zilveren medaille welke door T. O. P. was uitgeloofd. Ook deze medaille werd Dinsdag avond door den voorzitter met een toepasselijk woord uitgereikt. Tot slot deelde ook de jongste generatie n.l. Klein B. V. V. nog in de lauweren. Had heb eerste elftal reeds eerder een medaille be haald j.l. Zaterdag speelde dit elftal we- idrom een wedstrijd tegen Olympia. V te Gouda thans om een zilveren medaille. Het- spel ging gelijk op zoodat de rust nog blanco was op het einde. De loting bracht aan de jonge Rood Zwarten het geluk zoo- dat ook deze medaille in eigen gelederen •kun worden ter hand gesteld. LAUNTENMS. 1 NederlandEngeland. Op de banen te Noord wijk zal 3 en i September de wedstrijd plaats hebben lus- schen oexi Engel sell en een Nederlandse li (team. Elk team zal bestaan uit i hecren en .twee -dames, terwijl gespeeld worden aIer öx eer-enkel spelen, twee hoeren dubbels, twee dames-enkelspelen, een dames-'dub- Jbel en twee gemengd bubbels. ALKEMADE. Gemeenteraad. De raad' dezer geuneute vergaderde gister middag te half drie. Voorzitter burgemeester L. Vosters. Afwezig wethouder De Jong mei kennisge ving. De secretaris doet voorlezing der notulen, der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. "Het kohier H. O. dienstjaar 1921 wordt de finitief vastgesteld op 7 pet. met een totale opbrengst van f 119.508.84. De begrooting was f J 14.000. B. en W. 6lellen vervolgens voor de inning te doen plaats hebben in twee termijnen, t. w. 1 September en 1 November. De beer los •vraagt of hel gewensebt is de belasting in drie termijnen te betalen. De beer Verweij is bet hiermede niet volkomen eens. Hij meent dat er meer moeilijkheden zullen komen 'bij de in ning in 3 termijnen. De beer Bouwmeester zegt, dat bet voor den arbeidersstand onino- g lijk zal wezen om in. twee teimijnen te beta len, waarop de voorzitter antwoordt, dat er ook personen zijn, die bezwaar hebben om in 10 termijnen te betalen, terwijl zij toch niet zulke kleine loonen verdienen. De beer Los vraagt of de eerste termijn dan niet op 1 October gesteld kan worden. De voorz. wijst echter op de moeilijkheden, die de bo khouding dan medebrengt. Het voorstel van B. en W. wordt tenslotte riet Bchoolgeldkohier 2e kwartaal 1921 wordt vastgesteld op f 399.20. Tot dekking van het nadeelig slot van bét distributiebedrijf over 1920—1921 en meerdere uitgaven stellen B. en W. voor een gcldleening aan te gaan van f 11.000, terwijl bet overige ad f 1633.86)4 kan worden gevonden uit de ge wone middelen. B. en W. vragen machtiging deze leening aan te gaan tegen een zoo gering mogelijk rente-type. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Hierna heeft wijziging plaats der begrooting dienst 1920. ïn verband met de nieuwe archiefwet is door den Minister van Onderwijs oen concept-ver- ordcuing aan het gemeentebestuur gezonden voor bet gemeentelijk archief. Deze verordening wordt z. h. s. goedgekeurd. Aan de orde is thans bet voorstel van B. en NV. tot opheffing en verbouwing van de open bare lagere school .te Oude Wetering en het beschikbaar stellen van genoemde school aan bel Kerkbestuur „St. Jacobus", te Oude We tering om daarin ten R. K. Parochie school te vestigen. De Voorz. geeft een uiteenzetting van fle gevoerde onderhandelingen. Een tweetal voorstellen van het Kerkbestuur, tot bet bou wen van een nieuwe school met 6 klassen of 3 klassen konden de sympathie van den burge meester niet wegdragen. Hij had daarom voor gesteld de openbare school, waarvan de lieer de Ren hoofd is, op te beffen, waarmede het Kerkbestuur genoegen nam. De Voorz. brengt hisr namens den raad dank aan het Kerkbe stuur en bijzonder aan pastoor de Kok voor hun medewerking in deze. 't Kan immers niet ontkend, dat bierdoor groote onkosten zijn ge spaard voor de gemeente, daar het eerste plan f 89.000, hel tweede f 59.000 zou gekost heb ben. De verbouwing, die nu noodig is volgers do laatste onderwijswet is veel minder^l-ns'- De Voorz. doet vervolgens voorlezing van een schrijven van den Minister van Onderwijs inzake bezuiniging bij het onderwijs. Ditzelfde verzoek wilde de burgemeester richten aan de •raadsleden in het belang van de lasten der ge meenteambtenaren. De enkele kinderen, die de openbare school zullen blijven bezoeken, kun nen naar Nieuwe-Welering gaan. Nadat de secretaris voorlezing heeft gedaan van hel desbetreffende advies van B. en W. zegt de heer Los, dat hij het wel wat bezwaar lijk vind), de kinderen, die altijd) de school bezocht hebben, nu ver zullen moeten gaan loo- rpen. De Voorz. wijst echter op de noodzake lijke bezuiniging en tevens op het feit, dat de miet-kalholieke kinderen, die nu de school bezoeken binnen een vijftal jaren allen weg zullen zijn, terwijl er dan geen enkele leerling meer is. of bet moest zijn door vestiging in do g meente. Daarom meent de Voorz. dat bet al gemeen belang bier meer vraagt dan het parti culier belang. De offers, die degenen zullen) moeten bren gen, dio het openbaar onderwijs voorslaan, zullen bovendien niet kunnen opwegen legem de offers, die de voorstanders van het bijzon der onderwijs zoolang hebben gebracht. De lieer Rotteveel juicht het plan van B. en TV. ten zeerste toe. De heer Verweij spreekt zich in den zelfden ein uit en sluit zich volkomen aan bij de y/ orden van den voorzitter, J Rel voorslei tot opheffing worth hierna z. b. s. aangenomen. Eveneens hel voorstel tol verbouwing der school, ot beschikbaarstelling aan bel R. K. Kerkbestuur en tot verhuur van de woning van bel hoofd der school aan bel Kerkbestuur De Voorz. vraagt voorts machtiging om. in dien noodig. aan het bestuur van de Cbr. School te verzoeken hel nog beschikbare lo kaal dier school beschikbaar te stellen tijdens de verbouwing der opgeheven openbare school. Ook dit voorstel wordt z. h. s. goedgekeurd. Op \oorstel van B.. en W. wordt dv. L. Jamssens,- arts te Rijpwetering benoemd 'ól gemeente-geneesheer tevens vaccinateur-dood- schouwer. Tot lid van de Commissie tot wering van Schoolverzuim, wordt benoemd de beer dr. L. Jans sons, arts te Rijpwetering. De Voorz. doel hierna mededeeling van de ingekomen stukken: 1. Proces-verbaal van kas opname bij den gemeente-ontvanger. In kas was een bedrag van f .35-216.67)4. 2. Jaarver slag der Commissie lot wering van Schoolver zuim wijk C. 3. Verzoek van de Commissie van Schooltoezicht lot een vergoeding van f 100 .voor gemaakte kosten. Wordt toegestaan. 4. Schrijven van den Minister van Arbeid, waar hij aan de gemeente wordt gerestitueerd een bedrag van f 1640.4114 voor gemaakte kosten tot wering van epidemische ziekten, sujude de helft der gemaakte kosten. De Voorzitter deelt nog mede, dat ook de provincie een- vierde .gedeelte zal vergoeden. 5. Verslag over den toestand der gemeente over 1920. Dc Voorzitter wijst voorts op de poliiiever- ordeuing van 1910 op het gebruik van motor rijtuigen langs de openbare wegen. De Voor zitter wilde hier een bepaling-aan toevoegen, dat het verboden is met een zwaarder motor rijtuig te rijden dau 1400 kilo, omdat ook de pont te Onde-Wcteiing geen zwaarder laad vermogen toelaat. Tevens wilde hij een bepa ling hieraan toevoegen, waarbij -het verboden is met vrachtauto's te rijden zonder dat deze is met vrachtauto's 1e rijden zonder dat dezer wielen zijn voorzien van caoulcbouc-banden. Aldus vastgesteld. De Voorz. deelt nog m.ede, dat een verzoek is ingekomen van den beer Hulsbosch te Nieuwe-Wetering om vergoeding van F 15 voor hét gebruik van den grond nabij de asch- schuur. Dit verzoek wordt in handen gesteld van B. en W. ter afdoening. Bij de rondvraag zegt de heer Verweij, dat bij hel zeer op prijs zou stellen, indien het verslag der gemeente ter beschikking gesteld werd van de leden. Nadat de Voorz. nog had medegedeeld, dat in de volgende vergadering de nieuwe politie verordening behandeld zal worden, volgt siui- ling der openbare vergadering en gaat de Raad in geheime zitting. BOSKOOP. Botsing. "Woensdagmorgen had er alhier aan den Reijerskooperweg con botsing plaats tussc-hetf een'berijder van een. motorfiets en een gewoon rijwiel. Laatstgenoemd rijwiel werd vrijwel ge heel vernield. De belijder van de motor fiets. zekere heer 1T. uit Alblasserdma be zeerde zich aan een zijner been-en zooda nig dat hij de reis niet kon vervolgen. Ongeluk. Toein Mej. T. Hoogeu- doorn, Woensdagmorgen! langs den Reijers kooperweg fietste, had zij het ongeluk! in. de Wetering te rijden. De. lieer Valk-' hof, daar juist passerende, begaf zich te water en mocht het genoegen smaken haar te redden. In bewusteloozen toestand Werd zij ten huize van den heer A. de Lee- <lo. binnengedragen. Gelukkig kon zij. na aldaar eenigen tijd te hebben! verkeerd, huiswaarts keeren. Veiling. Gehouden veiling door notaris Maarschalk alhier: 1. Het tuin- veld, behoorende tot de nallalenscliap van vrouwe M. C. Bhmkensteijn douair Jhr. v. Nispen tot Panncrden. gelegen in den ver- eenlïgden polder in 17 pereeelen, te zamen op 45867.50. i - 2. Het huis aan de Zijd'e no. 336, op 1475; 3. vier buizen aan de Zijde nas. 408, 410, 412 en 414* op 5400; 4. drie hui zen aan de Zuidkade nos. 32, 34 en 36 op 1200 5. het huis aan dc Ridderbuurt no. 77 op ƒ2300 6. het huis staande op liet Rijneveld, bewoond door C. Broer, op ƒ3800, terstond verhoogd met 1700; 670 rijnl. roede luinveld op ƒ2700, verhoogd met ƒ2300; 306 roede tuinveld op f1050, verhoogd met ƒ750 HILLEGOM Plechtige begrafenis. Gisterenmorgen had te Haarlem de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van den heer Geiardus Antonius Strij der, in leven onderwijzer aan de R. K. Jon gensscholen alhier. De parochiekerk van den H. Joseph aan de Jansslraat was in diepen rouw en geheel met belangstellenden gevuld. Te halftien werd: de plechtige Requiem -met A-ssistentie opgedragen, waarbij liet zangkoor, versterkt door dat van de kathedraal, waarvan de overledene wer- k nd lid was, de raissa pro Defunctis van Perosi hoogst verdienstelijk uitvoerde. In deze mis, waarin de beer Strijder zoo verdienstelijk meermalen de eoli zong, werden deze thans Tertolkt door den beer H. Pièlage. To ruim 12 uur had op de R. K. begraaf plaats „St. Barbara" de teraardebestelling plaats. Een schat van levende bloemen dekte de baar: van het R. K. Zangkoor van „St. Bavo", van. het maDnenkwartet ..Philips Loots", waarvan de beer Strijder deel uitmaak te, van het Personeel der R. K. Jongensscho len te Hil-Legom e. a Verschillende corporaties waren vertegenwoordigd', van- de Scholen de heer P. J. LLtjens, Hoofd der R. K. M. U. L. 0. en een deputatie van het hoofd en de onder wijzers der R. K. Lagere School. In de paro chiekerk van „St. Martinus" te Hillegom werd denzelfden morgen een gezongen H. Mis van requiem opgedragen waarbij onderwijzers en leerlingen tot de H. Tafel -naderden. Ofschoon pas 23 jaar is met den overledene heengegaan 'n uitstekend -onderwijzer en "n man vèn karak ter, een uitstekend musicus, die een schoon-e toekomst voor zich -had. -Sc-henke God hem het loon voor den arbeid in Zijn dienst verricht en trooste Hij de oudera en betrekkingen! KATWIJK. Voe'bal. Zaterdagavond zal de voethalver- ceniiging Quick I alhier een wedstrijd spelen loge® U, Y» 3f hit Leid&Pj og feaar pige» veld aan den Noordw.weg. Do wedstrijd zal wor den opgeluisterd door muziek, te ge\en door do KaUvijksche Muziekverecnigiug te Katwijk .tan Zee. Vooruitgang. Door bemiddeling van de Kamor van Koophandel en Fabrieken zal de Directie der N. Z. Holl. Tramwegmaaischappy bet administratiekantoor le Katwijk aan Zee doen aansluiten aan bet telefoonnet. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Van het veilingsseizoen is de drukste lijd weer zoo ongeveer voorbij. De aanvoer van vroege aardappelen gaat met den dag verminderen en late aardappelen worden bier -niet in dio massa's verbouwd1 als vroege.Van daar dat volgende week in plaats van dagelijks 3 maal per week veiling zal gehouden worden. De aanvoer van bloemkool wordt grool&r. Deze wordt echter op 3 dagen in de week gebracht. Zijn de prijzen van vroege aardappelen steeds •laag en dc verbouw voor de tuinders verlies gevend geweest, met de bloemkool en bo.speen «laat het er op beden wel eenigszins beter voor. Hiervoor worden do laatste dagen beste prijzen besleed. Dit is een gevolg van de schaarschte. ?t Zijn ook maar enkele tuinders die hiervan profileeron. Wat het met de na- vrucht moet worden met de droogte is nog niet te zien. "I Is lobben en nog eens tobben om de planten in leven te houden. Veel is er al van verloren. Dat er een tekort zijn zal is wel bijna zeker. OEGSTGEEST. „St. Deus Dedit". Dinsdag a.s. verga dert genoem-de vereenigi-ng (me-:i zie do agenda). De agenda vermeldt bestuursver kiezing en rV ereenigingsgebou w". Een flinke opkomst is wel gewenscht. Men toone z'ii meeleven met de organisatie. LUCHTVAART. In één (lag naai* Amerika. Een Duilsche vlieger, Hanschk genaamd, heeR volgens de. Daily News oen vliegluig luiIgevonden, waarmee bij een- snelheid kan bei eiken van bijna 500 K.M. per uur. De uitvinder beweert dan ook, d"at hij in slaat zal zijn in één dag naar Amerika lo vliegen. Aangezien men -op het oogenblik in Duitschland geen vliegmachines mag bou wen. zoo luidt heit' bericht, zullen zij in Holland) worden gemaakt. Een van de merkwaardigheden van deze machine is, behalve de groote snelheid, Wat zij verticaal stijgt en daalt. Wanneer dit alles juist -mocht zijn, zou deze machine een vólkernen ommekeer IkunneiS teweegbrengen in de vlicgtuignij- verlicid en in de vliegkunst. „Vad." RECHTZAKEN. De li-jarige acrcbaaf. Voor den kantonrechter Je Haarlem, is behandeld de zaak tegen M. J. V., dien leider van T' acrobatiek rummer van een IJ.4-jarigen Oostenrijkse hem jongen in het 'Circus Carré. De ambtenaar der Arbeidsinspectie ver klaarde dat de loeren van den knaap gees telijk zoowel als lichamelijk zeer schade lijk waren. Daar d'e troep (3 mannen en 1 vrouw, benevens hei jongetje) voor een •jaar gecontracteerd hadden), achtte dc 'heer Carré zich niet gemachtigd' het con- 'tract te verbreken. SEiseh 00 boete, su'os. 25 dagen hech tenis. Buitenlandsche Berichten. De ontploffing in de Kruitfabriek Ligrccse. Bij de ontploffing in-de 'kruitfabriek Lig no se iu Opper-Silesrië zijn tot hu toe 18 dooden ge borgen. Er moet nog een aantal arbeiders on der de puinhoopen liggen. Het aantal gewon den is zeer groot. Dc materieele sc-bade be draagt verscheidene inillioenen rnark. Op het spoor der Fransclie treiol|gndieten. Al is de Fransehe politie er tot dusver nog niet in geslaagd, de treinbandieten, die in den expres Parijs-Marscille bun slag sloegen te arresteerefli, heeft bet onderzoek toch reeds verschillende belangrijke resultaten opgeleverd, meldt de „Tel.": Een der getuigen, de beer Nicot, die in de nabijheid van Gha-gny woont, verklaart, dat bij den trein zeer duidelijk boorde stoppen. Eenige oogenblikken latér boorde bij bet aan zetten van den motor van een -auto, die kot«i te voren, dicht bij zijn buis was blijven stil— staan, Een andere getuige, de heer Basset, ge meenteraadslid van Cliagny, bevond zich om twee uur s nachts iu zijn tuin. Deze tuin be vindt zich in dc onmiddellijke nabijheid van de spoorlijn. Hij zag den trein aankomen en langzamerhand zijn vaart vertragen. Daarna sprongen er -eenige mannen op dc .spoorbaan, die iii het duister verdwenen. De lieer Basset heeft echter geen auto gezien. Men is dan ook tol de overtuiging gikomen, dat er geen reden is om aan te nemen, dat dc bandieten in een auto zijn .gevlucht. Daaren tegen weet men thans zeker, dat zij, na vijf tien K.M. geloopen te hebben, zijn aangeko men aan bet kleine slation te Nolay aan de zijlijn Cbagny-Etang. rs Morgens om kwart over vijven werden er op dat station drie per sonen gezien, wier signalement overeenkwam met dat der bandieten. Een hunner nam diie kaartjes tweede klasse paar Etang. Hun aan komst te Elang werd niet opgemerkt, daar hun signalement nog niet voldoende ivas ver spreid. Waarschijnlijk zijn zij 's morgens om zeven uur 25 min. uit Etang naar Parijs ver trokken, waar zij 's middags drie uur moeten zijn aangekomen. Ongetwijfeld hebben de bandieten hun mis daad lot in de kleinste bijzonderheden voorbe reid, en zich dus van te voren op de hoogte geslc-ld met alle benoodigde treinverbindingen cdz. Dat zij te Nolay den trein naar Etang Lebben genomep, is evenmin aan twijfel on derhevig. In den loop van den namiddag heeft men achter hel kerkhof ie Nolay verscheurde portefeuilles gevonden, waaronder die van êen der beroofde reizigers, kapitein Morel, als mede een pcrtrel van dion officier. Op den wagon van dc-n expres, die in bet station te Chaguy is achtergebleven, zijn- dooi de politie vingerafdrukken gevonden, terwijl men voorts een onderdeel heeft gevonden van een browning, welke door de bandieten is ge bruikt. Een Amerikaansch smokkelaars-drama. Zelfs het New-Yorksche publiek, dat ge wend is gemaakt aan verhalen van drank- smokkelarij -sedert de invoering der wet, die sterken drank verbiedt, slaat 'thans aldus seinde men Zondag uit New-York aan de „Daily Mail" verbaasd over het geen den dag .te voren was geschied te Newhaven op Long Island Sound, toen een bende smokkelaars op heeterdaad werd betrapt" bij het smokkelen van 300 vaten whisky onder de oogen der kustwacht. Dit is de eerste maal, dat de smokke laars op heeterdaad werden betrapt. Een v.issehersloep, volledig geëquipeerd met machinerie, had de lading gehaald va.n een geheimzinnig schip, dat op de hoogte vam Long Island was gesignaleerd bij Montawk Point. De aanhouding van de sloep geschiedde vroeg in den ochtend vaai Zaterdag. Kust wachters traden een wenk gekregen, dat men zou pogen drank aan wal te brengen en posteerden een rij mannen langs de kust over een afstand van verscheidene mijlen. Te middernacht kregen zij een sein van een vuurtoren, dat een klein schip werd gelost bij een oude -pier in de nabij heid. Dertig politie-mannen reden in auto's naar die plaats. Zij trokken hun revolvers en dreigden dc smokkelaars. Enkelen hunner lieten hun vaatjes val len en vluchtten de zee in, pogende door zwemmen te ontkomen. Anderen deden wanhopige pogingen om de machine der sloep in werking te stellen, en daarmede weg te komen. Onder degenen, die gearres teerd werden, bevonden zich drie vooraan staande burgers van Newhaven, die het lossen der vaten bijwoonden, waarmede zij hun kelders hadden willen vullen. Toen de douanen aam boord van de sloep kwamen, vonden zij een draagbaar draad loos toestel, om voeling te houden met het moederschip. Merken op de whisky-vaten toonden, dat deze kwamen van Nassau, B a ha ma-eilanden. De Britsche schoener „Pocomobo" ligt nog te Newhaven, staande een onderzoek naar het feit, dat gedurende zijn reis van de Bahamas duizend vaten whisky daaruit waren verdwenen. De kapitein zeide, da-t zij bestemd waren voor Quebec, maar dat hij gedurende zwaar weder de vaten over laadde -op een onbekenden schoener, om zijn eigen schip te verlichten. Met het nemen van. de-ze smokkelwaar, nicenen de autoriteiten de oplossing ge vonden te hebben vaai het raadsel der ge heimzinnige schepen, waarover zooveel te doen is geweest. Men meent, dat de smok kelaars, die over veel kapitaal beschikken, een aantal afgedankte torpedojagers koch ten om drank van Cuba, de Bahamas, Ca nada en elders te vervoeren. Groote hoeveelheden drank, aldus het „Hbld.", -wordt dagelijks langs de kust van, Florida gesmokkeld, doch de vervolging der smokkelaars met mo-torbooten neemt toe, zoodat het smokkelbedrijf nu noorde lijker verplaatst is." Een beleefdheisstatistiek. "*r" Een interessante statistiek wordt in één der Duitsche bladen besproken, n.l. een statistiek der beleefdheid, betrekking heb bende op de .omgangsverhoudingen tus- schen spoorwegpersoneel en publiek. Om verschillende niet nader aan te geven redenen waren dienstpersoneel zoowel als reizigers in den oorlogstijd en kort daarna veel meer opgewonden en nerveus dan ■thans. Zoo kwam het, dat in het jaar 1919 bij de spoorwegdirectie ongeveer 15 maal meer klachten over onbeleefdheid van 't perso neel inkwamen da,n vóór den oorlog. Ongeveer 80 a 100 dergelijke klachten kwamen er in 1919 gemiddeld per maand in. He.t aantal klachten was vooral groot in den zomer, in het reisseizoen. Daarbij werd d'e oude ervaring bevestigd, dat men- scben, dde zelden reizen, ongeduldiger en minder voorzichtig zijn dan ervaren reizi gers. Volgens de ervaring der Berlijnsche spoorwegdirectie zijn de persoonlijke be- betrekkingen tusschen reizigers en beamb ten sindsdien zeer verbeterd. Tegenwoor dig bedraagt het aantal klachten van rei zigers per maand niet meer dan 5 tot 10, en deze klachten betreffen niet in hoofd zaak onbeleefdheid der beambten, zoodat me" ze wen kan, dat klachten over onbe leefdheid van 't personeel nog slechts spo radisch voorkomen. Behalve de gunstige levensomstandighe den draagt tob deze verbetering bij liet feit, dat thans sinds een jaar aan de be ambten, die op de sta-tions dienst doen, onderricht wordt gegeven omtrent de wijze waarop zij om moeten gaan met het pu bliek. Personen ie Leiden gevestigd. Mej. E. M. A. Couwenberg, Breeslraat 84 Mej. H. W. Boonacker, Hoogèwoerd 138 J. de Ren, kantoorbediende, Zijdgracht 11 M. C. Rijnaars, Breestraaf. 158a Mej. M. J. Rijuaavs, Breestraat 158a. J. Bevers en gezin, klompenmaker, Pasfourstraat 46a Moj. J. J. v. d. Hoff, huishoudster, Breestr. 151a D. van Wijck en gezin, Schapensteeg 2 J. H. Stadhouder en gezin, reiziger, Groenesleeg 2 L. Th. Raar, hakker, Prins Fredexikülraat 1 G. Mesdag, Groenhovenstr. 2 P. Smit, werkman, Gckr. Liefdepoovt 3 Mevr. J. Tli. v. Wingenv. Zandwijk, Noordcinde 44 C. B. v. d. Zeeuw en gezin, winkelbediende, Medusastraat 8 Mej. M. J. MulderPilaar, Morschweg 90a Mej. E. A. v. Steeden, Rijnsburgerweg 76 A. M. Möhl- mann, marinier lc kl., Warm on dors traal 2 Mej. C. A. M. II. Coeber-gb, Witte SiDgel 37 W. F. K. de Kievit, Jan van Houlkade 12 Ij. E. A. van Dekken, telegrafist spoorwe gen, yjnkstiaat 4 Mej. A, C. y, d. Voortj dienstbode, Haagweg 3 knecht, K. Leeuwsleeg H'oogl. Kerkgracht 34. N Biosot. boere Mej. 1). J-f. Gcuyi Personen uit Leiden vertrokken. Tb. J. Marks, Hengeloo (O.) C. F. Stpik- straal 4 J. Boehiner, Leiderdorp, „Voordorp" Mej. Mooijekind geb. Werter, Noordwijk aan Zee, Schoolstraat 34 J. J. Tescb, Den Haag, v. BoetzelaerJaan 197 Th do Visser, Helder, H. M. Wachtschip Mej. G. A. van. Nifterik, Hengelo (0.), Storkstraat 4 J. R* Kuiper, Driebergen, Burgem.kan 16 J. ,v,- Dijk, Haarlemmermeer, Spieringerweg 427 -- D. van Zonneveld, Leeuwarden, Sacrament- straat 9 J. M. de Ru, Gouda, Boelekade 54 J. E. Stap, Utrecht, predikant A. Dek ker, Trebeek (L.), Off. L. des Heils Fr. Keuter, Beverwijk, Pafersweg 40 H. Mok- veld. Delft, Oost-Singel 81 Mej. M. Land graf, Wassenaar, Huize „Kievit" J. van Hoogeaistraaten, Heerlen, St. Josephbad Mej. A. dc Jong, Utrecht, Voortschestraat 23 W. C. Wiggei-8. Hoensbroek, Akerstraat Fi ID H. Drosten, Den Haag, Fahrenbeitstraat 232 Mej. M. A. van Beek. Lo« hem, Wilhel- minalaaii 31 P. M. Bakx, Haarlem, Hotel Paradijsvogel Mej. E. van Marie, Wilp (G.) bij dc ouders Dr. J. S. G. Gleuns, Den Haag, Louise de Golignystraat 5 J. J. Jonker,-Katwijk .aan Zee, „M-arezalho" Chr.- H A V-evblauw, Nijmegen, Kol. Reserve Mej. M. E. G. Gornelissen, Amsterdam, Da Gastastraat 88 P. A. Dietz, Noordwijk aan Zee, Schoolstraat 79. Burgerlijke Stand. LEIDEN. 27 Juli. Geboren: Petrus Johannes z. van G. P. Bakker en M. W. G. Zirkzee Aagje d. van G. J. van Gitt-ert en! N. T. Dekker Filippus Gerardus z. van P. Dribbelaar en J. v. d. Reijden Marinus Adrianus z. v. C. Konings en M. A. A. Rosier Maria! Adriana Anna d. v. P. Langclaan en E. do Groot Helena d. v. J. Outshoom en N, Faas Lamberlus Josephus Johannes z. van T. M. M. Greven en M. B. Braun Thei resa Pelronella Johanna cl. v. L. G. J. Kus-. ter en J. M. Ea die Bruijn Johanne Ja- coba d. van H. oe Vroede enj J. J. v. <L Reijden. Overleden: Iv. van Rossen wedr. 70 j. A. M. Slegbenhorst wed. 61 j. J. van Wel zen m. 32 j. F. v. d. Kan ij z. 3 j. J. J. Koornhof—de Kier vr. 58 j. J. G. v. d. MadeSwens 72 j. HAARLEMMERMEER. Geboren: Gerrit Hendrik, zoon van: H. J. Cuvclier en M. G. van Groningen; Neeltje Maria, d. van W. H. Paans en M. Marbus; Bar rend, z. van C. do Vlieg en G. Klaassen; Jacobus,- z. van C. Koelman en D. W. Baggerman; Leveni Iozo z. van M. van Kommer en F. Hagoort. Overleden: Barbara dc Knegt, 78 j. ong-. Jacob Langereis, 19 d., z. van A. Langerois et\ E. v. Eijk; Jacobus, 5 j., z. van J. Dekker en A. Kempe; Adriaan van den Assem, 66 j. wediv van P. van der. Groef; Trijntje Meoreboer, 48 j. gehuwd met P. Laan. WASSENAAR. Geboren: L. d. v. G. Schols cn G. v. Kom mer Cornelia Maria, d. van J. J. van der Holst en H. L. G. van Tol Sophia Cornelia, d. van Th. van den Barselaar en C. F. West geest Lena Johanna, d. van G. Oosterveer en L. Remmerswaal Theodora Apolonia Alida, cl. van H. A. Voorham en A. Brouweiv ZOETERMEER. Geboren: Clasina Cornelia, d. van J. J« Bontje en van E. G. A. de Groot. Gehuwd Aric van Daalen 68 jaar met Aj den Boer 46 jaar, beiden alhier. ZEGWAART. Geboren.: Agues Héndrika Maria, d. van J. Boors en van M. J. M. Vesseur. Jacobus Cornells, z. van P. J. Houtman en van- L. M. Doeleman Maria Johanna, d. van A. Goris- sen en van G. Jansen Cornelis Gerardue, z. van- C. Voliebregt en van A. M. van Leeu- N.V. „De Tijdgeest", District Leiden. UITGELOTE NUMMERS. Trekking van 27 Juli 1921. Hooge prijzen: 18695 f5000, 4955 f1500, 8098 f1000, 13326 11000, 7695 f100. 'Prijzen van f90.— (eigen geld). 103 145 1C2 192 246 256 267 372 457 46* 540 547 594 653 666 693 706 820 830 867 876 880 886 896 1266 2428 2571 2638 2651 2707 2710 2939 3582 3588 4138 4406 4420 6270 6806 6811 6818 7527 7528 7543 7558 7635 7641 7G43 7669 7694 7701 7730 7779 7780 7789 7908 794S 7964 7981 9828 10S30 10959 11010 11034 11020 11055 11103 11362 11397 11404 11105 11444 11468 11515 11675 11805 11824 11834 11836 11865 11860 12005 12007 12031 12040 12099 12297 12321 12372 15829 16709 16715 18774 19552 UITGELOTE NUMMERS. Trekking van 28 Julf 1921. Prijzen van f90.(eigen geld). Hooge prijzengeenc. 111 362 723 2533 2985 6824 7583 11144 7649 11291 7719 7736 7885 7889 11483 11542 11580 11654 De Hoofdvertegenwoordiger J. A. SMIT, Haarlemmerstraat 88.

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 4