tier roofvogels in vorjelijking niet oog en por armzalig cai is van oordeel, dab de Ireuk van -gieren, hoewel zeker scherper >an van ar.dere roofvogels, lang zoo voor treffelijk niet is. als men steeds beweerde. £en eenigermate ..goeden neus bezitten koorts enkele raafachtige, terwijl van reuk- Vermogen bij snippen en spechten door Brelnn niet gerept wordt. Wel bezitten deze een fijn tastgevoel. Op andere plaat- Ben in zijn boeken is deze schrijver trou wens met zijn eerste theorieën min of meer in 'tegenspraak. De mannen, die voor eenige jaren Brehm's beroemde dierenboek opnieuw hebben bewerkt (o.m. Marshall) staan in ?t algemeen op het standpunt, dat de reuk 'der meeste vogels gering is. De gieren kun nen volgens hem mogelijkerwijs (niet zooals Brehm zegtzeker) beter ruiken dan an- Idere roofegels, maar vinden hun buit door 't scherpe oog. De in den grond woe lende houtsnip komt enkel door het voor treffelijke tastorgaan in den snavel tot het gewen schte resultaat e-n de spechten worden door. gezicht en 'gehoor geleid. Zij herkennen met het oog de zieke plaatsen Tan den boom en ervaren uit den toon, dien het kloppen op 't hout veroorzaakt, de plaats, waar zich het gezochte insect bevindt. Tot het bekomen van den buit is hun fijngevoelige tong van groot nut. In tegenstelling met de meening van .vele natuuronderzoekers, die het reukver mogen van vogels niet wenschen 'te aan vaarden, staan de observaties van ande ren, die het standpunt innemen, dat ver- eeheidene vogelsoorten ten deze een uit zondering maken. Reeds Darwin ver meldt, dat volgens een mededeeling van Owen iemand in West-Indië tweemaal waarnam, dat aasgieren zich op het dak van een huis verzamelden, waarbinnen zich een lijk bevond. Hartman, de reisge zel van den in Afrika verongelukten v. Barnim (zoon van prins Adalbert von Preussen) vertelt uit Kartoem een soortge lijke geschiedenis, doch het is twijfelach tig, of het hier een eigen observatie be treft, vooral wijl het om een giersoort ging, die niet licht aas pleegt aan te ne men (wel uitwerpselen) en overigens de 2aak des nachts, wanneer de gieren sla pen, zich afspeelde. De typhus te Delft. De typhus breidt zich te Delft eiken dag meer uit. Was Zondag het aantal patiënten 17, thans is dit al gestegen tot 30. De meeste der patiënten zijn mannen terwijl met vrij groofe zekerheid te konstaleereu is dat de besmettingshaard zich bevindt in de woning van den rncikhandelaar v. d. Stap. Alle gevallen in deze buurt, zijn. voorgekomen in de gezinnen, die melk gebruikten van dezen melk- handelaar. In liet gasthuis zijn maatregelen genomen, waardoor meerdere patiënten kunnen worden opgenomen. Het gemeentelijk bad'huis ia met het oog op besmettingsgevaar gesloten, terwijl vanaf heden het ziekenbezoek aan het St. Jo- wsgasthuis is opgeheven.. „Volk"' Naar aanleiding Tan het vinden van het lijk van v. R. te L ur meldt Het .Volk, dal deze zelfmoord heeft gepleegd nadat Jiij aie penningmeester van de afd. Breda van «en R. K. Sigarenmakersbond fraude had ge pleegd' met de gelden van de weikloozenkas. De heer S., van A m s t e r- dam, verhouden aan een bioscoop in Den Hel- <3w, miste 's avond' zijn vierjarig zoontje. Overal in de buurt werd' tevergeefs gezocht en geïnformeerd. Een onderzoek bij de politie leid de tot niets. Verschillende fietsers doorkruis ten de stad, doch vonden het knaapje niet. Ten einde raad verzocht de vader iemand, in de Binnenhaven (e dreggen, wat dan ook in zijn tegenwoordigheid en onder toezicht der politie geschiedde. Terwijl men hiermee ijverig bezig jwas ("t was inmiddels ruim 9 uur geworden), ging "onder de menigte, die zich vóór de bios coop verzameld had, gejuich en handgeklap op: men had het ventje slapende gevonden on- ider een stoel in de bioscoop, die aan den gang va :iv Eenige jongens vertelden gisteren aan een agent te Sch evening en, dat 2ij een man ver de zee hadden zrtn ingaan, maar dat hij nog niet teruggekomen was. Zijn kleeren lagen nog immer op het strand. Bij onderzoek vond men •tusscben de kleeren een bidrag van ongeveer 110 gulden en eenige pa pleren, ten name van T. L., commies der Ned. Spoorw., wonende Boezemsingel 139 te Rotter dam. Of hier van een ongeluk sprake is, is tot heden nog niet bekend. De 21-jarige P. K., heeft thans bekend den 73-jarigen L. V. (e Eestrum Ie hebben vennoord. Naar de L. Crt. meldt, kwam daarbij aan het licht, dat de dader Don derdagmiddag ongeveer 1 uur aan de woning van Vriezi'Dga was gekomen. Voor- en achter deur vond' hij gesloten. Om binnen te komen bad hij toen een raam opgeschoven, en was door een opening van 30 e.M. hoogte gekro pen. Tn de kamer gekomen, had hij vrij epel, ■want V. was niet thuis. Uit de kast stal hij Tuim f 500 en zou daarmte verdwijnen. V. was inmiddels thuis gekomen en de kamer Linnen- gaande, stond de 73-jarige oude plotseling te genover den 21-jarige K. V., overviel den dief en wist hem op den grond te worpen. K. greep toen van de tafel een mes, waarmee hij V. twee snijwonden in het gezicht toebracht. Xreunencfe had de getroffene volgens K. om hulp geroepen. Daarna had het onmensch den ouden man nog een steekwond in den rug en een in de zijde toegebracht. Toen de levens geesten waren geweken, lieoft hij het lijk naar het achterhuis gesleept, en met een zak over dekt, het mes schoon gemaakt en weer op de tafel gelegd. Hel raam had hij laten zakken en de beide deuren gesloten. Hij was toen den .sleutel gaan zoeken, welke hfj in een zak van; V. vond. In een oogwenk was hij vervolgens ■Verdwenen. Te Hammclwaarden, h ij N.- Schaus, is het lijk gevonden van een: 23-jarige vrouw gevonden, die vermoedelijk bij het ba den verdronken is.' In een bouwland aan den Groenen Hilledijk"te Rotterdam is dood geven- .Üfen de bootwerker P. K. Hij heeft «en harl- verfamming gehad. De «pdert «enigen tijd ge- ftTfes'eerde -T. B. uit Duitschland, die voor be langrijke diefstallen van paarden in de gevan genis Ie Roermond rat, fs wegens voorgolvende ziekte in hel. hospitaal opgenomen- Zondag nacht omstreeks twee uur is hij in zijn hemd door een raam aan de Poll a erf straat verdwe- ueu, waar zeer waarschijnlijk een helper hem wel verder aan plunje en ontvluchtingsmate- riaal zal hebben geholpen. De grondwerker G. H. L. is te Maastrict onder een afschuivende laag har den grond bedolven. Hij werd zoo zwaar ge kneusd dat bij eenige uren later is overleden. Het 5-jarig zoontje van den schipper J. D. te Haarlemmer meer had zich met oen vaarboom verwond aan de hand. werd later onwel en kreeg een stijven arm. De dokter constateerde een zelden voorkomende krainpziekle. Geneeskundige hulp mocht Diet ineer baten en het jongentje is na een smartelijk lijden overleden. Onder Vnlkens waard is 'n motorrijwiel met twee personen tegen een boom geredon. De eene berijder brak één, de andere twee beenen. Een fabrieksbaas van de hoeren Van Gelderen te Enschede kreeg verlof om met een auto van zijn patroon een tochtje te maken. Tusscben Markelo en Holten sliet de auto, terwijl ze bedaard reed, op een hoog te in den weg en kautelde. De inzittenden vie len eruit en hebben allen letsel bekomen. Den baas is een onderarm afgekneld. Tc Zandvooort is iemand die toen hij een bad nam, zich onwel voelde en naar den duinrand terugliep, daar ineens doodgebleven. Te Roermond werd het paard van den landbouwer G. uit Swalmen, dat cenigen tijd onbeheerd l:ad gestaan door een tot nog toe onbekend gebleven dierenbeul do staart met wortel en al afgesneden, waar door het arme beest stond ie baden in zijn bloed. Denzelfden dag werd het in de weide loopende paard van den bakker P. uit Maas- niet de tong uit den mond getrokken en met een touw aan de onderkaak vastgebonden. Een paar K. M. buiten het slation Nijmegen is gistermorgen een goederen wagen ontspoord, die zich dwars over de lijn plaatste en de beide lijnen geheel versperde. Do dienst ondervond hierdoor een groote ver- Iraging. De reizigers van trein 1423 die om 10.19 uur uit 's-Bosch vertrekt moesten een eind voorbij station Wijehen uitstappen. Inmiddels werd uit Nijmegen een trein ver wacht, waarin men de onderbroken veis zou kunnen voortzetten. Een en ander nam echter geruimen tijd in beslag. Met dommekrachten trachtte men den ont spoorden wagen, welks wielen zich diep in het zand hadden ingegraven, te lichten, heigeen eindelijk zoo\er gelukte, dat na 1 uur de op gaande lijn naar Nijmegen wederom vrij was. De sneltrein uit Den Bosch kon toen de reis weer voortzetten en kwam met ruim 1 uur ver traging te Nijmegen aan. Ongelukken kwamen niet voor, alleen de wa gon was een weinig beschadigd. Dinsdagmiddag heeft een déraillement plaats gehad van een goederen trein op het emplacement Hoogkarspel. Er had den geen persoonlijke ongevallen piaats c-n de dienst ondervond geen vertraging. Een kaderlandstorm.er, die behulpzaam was bij het blusschingswerk, wijst er op in de „Geld. Bode"' dat de burgers, bij den brand tegenwoordig geen hand uitstaken, zelfs weigerden ze water te halen voor de dorstige soldaten. Een kapitein bood f 10. voor iemand die water wilde halen, doch geen wilde het. Een heele groote uitzondering maak te een jonge padvindster, een meisje dat werkte voor zes man en onder een heele sectie infanteristen den moed er in hield. Doch één ding is zeker, had het jonge in tellect van Nederland nl. de KaderJandsloi— mers (jongens van 1618 jaar) niet zoo flink en moedig gewerkt, dan ware de ramp niet te overzien geweest. Nederland mag gerust dezen krauigen jongens dank en hulde brengen. Dat de brand door kwaadwilligheid ontstaan is, bewijst liet feit dat er lonten zijn gevonden in de lieide en dé brand op 3 a 4 plaateen tegelijk is uitgebroken. Van de uitrustingen der kaderlandstormers is veel verbrand zelfs geweien. Te Anna Jacobapolder is een 18-jarige jongen bij het zwemmen verdron ken. Bij de politie te Beverwijk werd' door den schipper eener motorboot van de firma H. Duiker, aangifte gedaan van het verdrinken van zijn knecht J. van Roon. Zij waren te 2 uur op ?t IJ te Amsterdam aange varen door een ijalkschuitje. De schok deed v. R. te water tuimelen en verdrinken. Na lang dreggen slaagde men er pas te 5 uur in den drenkeling, die op trouwen stond, uit het water te balen. Het slachtoffer was afkomstig uit Heems kerk. Uit den. sneltrein, die gis termiddag te 3 uur 43 uit Zwolle vertrok, is tusscben Dedemsvaant en Staphorst een tien jarige jongen, die met moeder en zusje reisde, gevallen. Dadelijk werd aan de noodrem ge trokken en de ernstig aan hoofd en been ver wonde knaap is in den trein door een toe\ al- lig aanwezigen dokter verbonden. Te Meppel ie de jongen uit den trein gebracht ter verdere verpleging. Het ergste wordt gevreesd. Gister en mid dag om kwart voor drie ontstond; brand in kamer 103 van het Departement van Financiën, waarschijnlijk doordat een brandende lucifer was geworpen in een papiermand. Toen een ambtenaar de deur opende, vond: hij <le kamer in vlam slaan. Onmiddellijk togen twee werklieden van de Landsgebouwen aan het blusschen met één 6lraal op de binnenbrandleiding. Spoedig ver scheen de brandweer met groot materieel, doch behoefde, behoudens bet verrichten van na- blusschingewerk, geen dienst te doen. De sohade voor bet Departemont is zeer ge ring. Eenig particulier eigendom ging vorlo- Te Aalten zijn Dinsdag- nacht een zekeren H. J., terwijl hij reed6 in bed lag, door zijn zwager S. met een bijl do her senen verbrijzeld. Hoewel de toestand van J. bijna hopeloos i«, werd hij met den trein naar Arnhem vervoerd. Met denzelfden trein kwam S., die te Winterswijk was gearresteerd1, ge boeid te Aalt»» aan. Hij werd door den veld wachter. Blom uit Aal'len en <Jgp. jijkeveld- wachter Hendriks uit^"Winlersvrijk, naar het gemeentehuis gebracht om daar te worden verhoord. „N. v. d. D.'' Men meldt uit Assen: De toestand in de gemeente Eimnen blijft zorg wekkend. De burgemeester heeft besloten geen nieuwe uitgaven te doen ter bestrijding van bet vuur, vooral ook ten gevolge van de ge ringe medewerking der eigenaren. Te Barger- corapascum breidt de brand zich uit over een oppervlakte van 10 H.A. De toestand is hier ernstig. Bij Erica is het vuur weer aangewak kerd en te Oranjedorp en Zuid-Bargum brandt het vrij fel. Te Ees (Dr.) ie een kind van den abeidtr Weggeuians door een motor rijder overreden en gedood. SPORT. De Kaagweek. (Slot). Ook de laatste dag werd de 35 vierk. M. klasse niet verzeild en zeilde de Waterrot dezer klasse met 4.30 min. handicap op le prijswinner in de D.-klasse. Maa-nd;ag in den namiddag wei-den nog de uitgestelde wedstrijden, van Zaterdag verzeild. Deze hadden tot uitslag: Kleine Tjotters3 deelnemers n.o. Ar- moldina. 1. Hilda, van A. H. v. Schelven, Gouda, in 1.53.2. Schouwen: 3. deelnemers. I. Wctterwille, A. Sprenger, in 1.42.00. Vrijbuiters3 deelnemers, niet opgeko men .Jan Haring. I. Kaper, van W. Beek huis, Dordrecht, in 0.54.27. 12 voetsjollen: van de 19 jollen kwa men 3 niet. op. Hansje, van Putters en Göbel, Buiksloot, in 1.12.30, Geisha- van Blankenvoort, Bloeniendaal, in 1.12.313. Marietje, van de Vries, Lentsch, in 1.14.3 4. Mary van Barziloy, Rotterdam, in 1.14.10 Beatrijs had opgegeven. Daar Zondag de heer Hibma in de 60 werk. M. klasse op hel laatst alleen zeilde, omdat de andere twee moesten opgeven wegens valzeil, stelde hij sportief voor do race over te zeilen, wat Maandagavond ge beurde. Nu won Wilhclmina weer in I.36.41. De wedstrijden van den laatsten dag hadden een normaal verloop. Protesten werden niet ingediend. Soheldejollen10 deelnemers, n.o. Sarira II, Stormvogel, en Nuphar. Voor den der den keer werd Willy tl van W. de Vries Lentsch nummer eén in 1.32 2. Sarita I, van Gebr. Nifterik, Haarlem, in 1.36.12 Goetzee, van J. Loeff, Delft, in 1.37.56 4. Caeco, van de Groot en Kieken, ia 1.37.5"". De hoofdprijzen werden in deze klasse behaald door Willy II met 49 punten en Geef zee met 45 punten. Regenboogklasse. Alle 15 deelnemers startten. Hiervan gaf' Regenboog het op wegens aanvaring en wegens averij. Poel snip die één binnen kwam, werd gediskwa lificeerd wegens niet terugkomen na te treeg starten. 1. Leede, van L. Doedes, in ].5r.02 Gretha, van. J. Broer, Amster dam, in 158.18-; Lies, van C'. v. d. Giezen, Ro,'erdam, in 2.0,IS4. Tineken, van Rei- n.uit van Haga, in 2.0.30. In deze klasse werden de hoofdprijzen behaald door Tinike, met 51 punten en Leede, met 48 punten. Handicap klasse C: 4 deelnemers, n. e. Adriaanlje en Betsie 1. Sonja, van G. de Vries Lentsch, in 1 19.43. Er werd zondpr l anc.'tap gezeild. 45 M°. klasse: 5 deelnemers. 1. Benati, \an B. Fenenga. Beverwijk, in 1.41.11; 2. Stokvisch, van O, D Schuddeboom, Zaan dam, in 1.42.6. De hoofdprijs werd nog niqt uitgereikt, daar er om geloot moet worden tusscben Benaii, Stokvisch ei Gretha II, ieder met 23 punten. Handicap klasse D: II deelnemers, w. o. de Waterrot, der 35 M2. klassen.o. White Rock en I. Anna, van T. v. d. Meer, Sneek, in 1.24.00 (handicap 4.10 min.); 2. Swalker, van de Walde, Leiden, in 1.39.44 (handicap,5.30)3. Ekenier, van P. Reinc- fee, Hilversum, in 1.40.17 (handicap 7 min.). De laatste was als zesde aangekomen, maar werd derde door handicap. Vrijbuiterklasse: 4 deelnemers, n.o. Lan ge Pier, 1. Vrijbuiter, van Syndicaat Vrij buiter, in 0.55.16. B.oeiers klaaee O-C: 4 deelnemers, n. o. Frans Na-erbout en Rana. 1. Albatros, van P. Bokma, Leeuwarden, in 1.28.51. Het was Bokmas 4e overwinning dezer week. Bever had opgegeven. Tjotters klasse OE4 deelnemers, n. o. Marie. 1. Nelly, van D. Moser, Rotterdam, in 1.39.30. Ook Moser behaalde zijn vierde zege. Stern II had den strijd opgegeven. Tjotters klasse OF 3 deelnemers. 1. Hil da, vaar A. H. v. Schelven, Gouda in 1.49,36. Ook al een vierde overwinning. Schouwen. 3. deelnemers. 1. Loosdrecht, van Watersport Loosdrecht, in 1.34.7. De hoofdprijs werd behaald door Wettewille, van A.. Sprenger, Loosdrecht, met 23 pun ten. 60 M-2. klasse: drie deebiemers. Irda gaf den strijd op na 3/* baan te hebben afge legd. 1. Wilhelmina. van J. G. Hibma, in 1.35.23. Het was Hibma's vierde le prijs. Hierdoor verwierf hij ook den hoofdprijs met 23 punten. 75 vierk. M. 3 deelnemers. Het was een prachtstart. Na fraaien strijd met Catch me (Trintel) gewonnen door Woelwater, in 1.3-2.33. Hoofdprijs 1920 werd gewonnen door Woelwater met 12 punten. Hoofdprijs 1921 eveneens door Woelwa ter met 23 punten. Handicapklasse WVan de drie deelne mers verscheen alleen Bu aan den start, die daardoor een tweeden prijs won in 1.42.14 (handicap 5.50). Handicapklasse V: 4 deelnemers, n. o. Bonnie Jeane. 1. Vrijbuiter, van K. Rot, West zaan in 1.30,00 (handicap 3 min.) Woelwater had opgegeven, en Philine een boei geraakt. K. Rot, kwam drie keer uit en won evenveel keeren den luien prijs. 6 M. klasse: 3 deelnemers. De start had een half uur later plaats wegens niet op tijd Ida ar zijn van een der deelnemers, waarbij de anderen den lateren start goed- Ypmden. I. .Windewiek, v. J. G. Both, Rot terdam, in' l.&ljjl. ïïa-ag gaf óp wegens scheuren van het zeil. 12 voets jollen. Aantal deelnemers 19, n. o. 6 jollen. De wind stak geweldig op* gedu rende dit nummer. Daardoor 6loeg No Hurry om en gaven Bevpstie, Boreas, Ba by en Lef het op. Van de overgebleven 8 jollen werd Anneke nog gedisqualificeerd, wegens aanvaren. De uitslag werdI. Loodsje, van J. Pluygens, Warmond, in 1.11.39; 2. Marietje, van de Vries Le.ntsoh, in 1.13.423. Willeger, van G. Hoogerhoud, Amsterdam, in 1.1422 4. Geisha, van W. Blankenvoorb Bloemende al, in 1.16.20. De hoofdprijzen werden g ewonnea door Geishea met 65 punten en Marietje, met 64 punten. ZWEMMEN. Wereldrecord. Bij de wedstrijden om de kampioenschap pen van de Provence te Marseille is het wereldrecord onder water zwemmen, dat sinds 1882 stond op Jams Fieny met 103.31 M., door Kiramarios gebracht op 110.10 M. dn 1 min. 52 sec. TOERISME. Hinderlijke wegbeplanting. Gedeputeerde Staten der provincie Zuid- Holland hebben aan de Staten der pro vincie een brief gericht, waaruit de Kam pioen het volgende aanhaalt: ,,De •Wegen-Commissie van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland, heeft ons medegedeeld, dat haar herhaal delijk uit alle oorden van ons land klach ten bereiken omtrent de belemmering van het uitzicht voor het verkeer door bij kruis punten en in bochten van wegen aanwezig houtgewas. Op verschillende plaatsen zouden reeds meer of minder ernstige ongelukken plaats gehad hebben door aanrijdingen, welke dikwijls, niettegenstaande de noodige voorzichtigheid werd betracht, door onbe kendheid met heb terrein niet voorkomen konden worden. Naar aaaileiding daarvan verzoekt zij ons college, maatregelen te doen nemen tot opruiming van het struik gewas op al die plaatsen langs de provin ciale wegen, waar dit bij zijwegen en boch ten hinderlijk voor het uitzicht is. De klacht komt ons in het algemeen ge rechtvaardigd voor. Op de enkele wegen, die de provincie onderhoudt, doet het euvel zich echter niet voorwel is het ge- wenscht daartegen bij andere wegen te kunnen optreden en hiertoe is een aanvul ling vaai het Reglement op de wegen en voetpaden noodig, welke in het hierbij overgelegd ontwerp-besluit is vervat" Ook van andere provinciën en van het Rijk mochten wij in deze aangelegenheid veel medewerking ontvangenop verschil lende plaatseai wordt het struikgewas langs de wegen voor zoover het werkelijk voor het verkeer hinderlijk en soms zelfs gevaarlijk is, opgeruimd. Dat daarbij intussehen met veel voor zichtigheid moet worden te werk gegaan, spreekt vanzelfwe zouden uit een oog punt van natuurschoon niet gaarne het lage hout langs onze wegen missen, maar het, maken van enkele openingen daarin geeft dikwijls een aardigen kijk vanaf den weg op het laaidsehap en wanneer de op ruimingen dus beperkt blijven tot krui singen van wegen en scherpe bochten, kan zeker op vele plaatsen het verkeer belang rijk gebaat werden zonder schade aan de sehoonheid der natuur. Dc Oostboschbrug in verzakking. Aan Ged. Staten van Zuid-Holland heeft het Dag. Bestuur van den A. N. W. B.. Toeristenbond voor Nederland, een adres gezonden betreffende do Oostboschbrug in den weg van Voorburg over Voorschoten naar de Vink. Deze verkeert door verzak king van de rechtstanden en instorting, van de vleugelmuren in een zoodanig bouwvalli- gen staat, dat zij gesloten is moeten worden verklaard voor motorrijtuigen en voertui gen met een asbelasting zwaarder dan 1500 K.G. Nu is die brug. naar wij vernemen, in onderhoud bij particulieren, die niet bereid zijn in de kosten voor vernieuwing daar van bij te dragen. Een dergelijke toestand vormt uiteraard niet alleen een ernstige belemmering voor het verkeer, maan- zal op den duur noodza kelijk de sluiting van de brug voor alle ver keer tengevolge hebben. De lijdensgeschiedenis van de in de na bijheid van deze brug gelegen Papelaan in deze geeft een waarschuwend voorbeeld, en toont, wel aan, dat een spoedig ingrijpen van Ged. Staten ten zeerste gewenscht moet worden geacht. Het Bestuur dringt er bij dit college met klem op aan, gelet op art. 136 van de Pro vinciale wet., een spoedige verbetering van de Oostboschbrug to willen bevorderen. Wetenschappelijke Berichten Merkwaardige vondsten in Sleeswijk. Eenige dagen geleden deden de autori teiten van het Deensch Nationale Museum de uitgravingen hervatten in cle moeras- landen te Hjortis Kobel nabij Sonder borg in Noord-Slees wijk, waar in 1888 een deel gevonden werd' van een bijzonder gave boot uib den ouden tijd. Maar van dat tijd stip af tot de overdracht van Noord-Slees wij k aan Denemarken, heeft de eigenaar geweigerd nieuwe uitgravingen toe te staan, daar alle vondsten anders naar Kiel zouden worden opgezonden. Deze week, Dinsdag, legden de grai'ers een groote boot bloot, waarschijnlijk dateerende uit 'de Ille eeuw na Christus. Zij is 2 meter breed, maar in de lengte nog niet geheel ontgraven. Dicht, bij haar lagen 3 ovale schilden en een aantal pieken. De boot is van dezelfde soort als die gevonden werden in 1859 en 1888 in heb Nydan moeras te Sundeved in hetzelfde deel van Sleeswijk. Een van deze was van eikenhout en de andere van den nenhout en terwijl de eene vernield werd in den oorlog van 1864, werdi de andere naar Kiel gebracht. Do moerassen in dit deel van Sleeswijk •zijn! v-aai buSteiigewoon geologische waa*J en de daar gedane vondsten, dateer waarschijnlijk uit het tij-dperkl van j V10 volksverhuizing en de booten, sohilden l pieken zijn wellicht plechtige offers we est aan de goden ma den strijd. G' lokt Jen keu: a\% LEIDEN. 26 Juli. Geboren: Simon, z. van H. C. en F J. van Vel zen. Overleden: G. Mulder, wedr. oud fc0, jaar A. J. M. Paardekoopcr, d. oud 3 di a gen B. C. M. Lamboo, z. oud 9 jaar. I Gehuwd: F. C. v. d. Meer van Kuffdi p jm. A. C. H. Klijnstra jd. N.V. „De Tijdgeest District Leiden. met Yte i H geit .exci prij: UITGELOTE NUMMERS. Trokking van 25 Juli 1921. Hooge prijzen f 20000 10521, f 1500 169l|l u 1' 1000 5366,1200 1777,16714, f 100 1199? jc' Prijzen van f90.(eigen geld). 51 Sr 258 So 271 i. 296 jTer O lij ijgg 6-3Ö jit. UITGELOTE NUMMERS. Trekking van 26 Juli 1S21. Prijzen van f90.(eigen geld). 157 164 182 224 242 263 311 412 445 502 624 629 750 761 870 924 1284 2551 2570 2578 2613 2620 2681 2706 2752 2788 2792 2818 2854 2938 3002 3005 3017 3064 3072 6182 6183 6185 6227 6298 6309 7568 7601 7650 7627 7686 7767 11007 11028 11045 11078 11092 11206 11208 11211 11276 11310 11330 11336 11454 11731 11773 11792 11846 11898 11985 12010 12035 12056 12061 104 137 158 255 261 361 365 381 464 497 553 585 604 612 661 769 818 821 848 922 1260 1273 2561 2564 2667 2673 2714 2716 2814 2968 6154 7508 7576 7588 7615 7832 7896 7956 7957 7992 9833 9835 9870 10923 10933 11100 11112 11116 11181 11252 11358 11378 11536 11592 11764 11717 11734 11737 11763 11807 11885 11888 11905 11927 11947 11994 12021 12043 12055 12314 15821 18654 19570 20649 20659 20676 20684 28 albi 53 (IWÉ 72 hoe 98 0.9 Prijzen: f1000 15912 19504, f100 302. De Hoofdvertegenwoordiger 7379 J. SMIT. 427e STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 27 Juli 1921. Prijzen van 20.— 22 31 77 100 208 330 43 It 528 542 603 759 825 865 102 m 1083 1161 1169 1176 1204 1270 1291 op 1326 1.347 1428 1485 1549 1644 1711 1763 1816 1819 1878 1912 1978. 2121 YO 2173 2212 2258 2272 2329 2370 244 2451 2465 2473 2529 2595 2630 204 2683 2771 2808 3040 3058 3062 316 dip 3192 3195 3215 3272 3303 34-33 352 3585 3637 3702 3712 3835 4117 413 4170 4338 4502 4524 4532 4538 45; dt 4563 4582 4696 4839 4909 5011 5(9 k 5053 5255 5314 5319 5344 5375 53° 5408 5417 5525 5527 5579 5626 :,I4 5673 5685 5739 5760 5832 5850 591 A' 5964 5978 6078 6092 6135 6258 <i2: 6314 6415 6528 6537 6551 6556 670i ma 6726 6785 6801 6886 6905 6963 71? ali 7153 7150 7223 7315 7316 7376 741 7510 7538 7592 7619 7628 7637 7tiSi 7705 7828 7830 78-31 7895 7938 711 h 8034 8041 8054 8103 8195 8241 si \ai 8434 8668 2581 8827 8524 8888 8541 8954 8608 9105 8635 9108 rtf 910 9111 9122 9125 9175 9213 9236 929 ee 9421 9512 9578 9599 9609 9642 981 lie 9834 9895 9937 10113 10189 10221 1025 mi. 10276 10290 10330 10366 10367 10412 1045 10515 10520 10586 10626 10730 10754 1081 10846 10877 10880 10909 10936 10941 ÏOM 10969 1115411169 11174 11175 11222 1134 1128811319 11334 11426 11428 11429 lil 11462 1148211548 11552 11561 11653 1174 11755 11782 11845 11877 11911 11953 1197 12022 1202612135 12143 12147 12159 1211 12250 12279 12308 12317 12329 12431 124S 12471 12512 12523 12667 12748 128: 12927 12980 12993 13032 13061 13082 1301 13141 13193 13199 13269 13277 13319 1341 13423 13424 13426 13612 13621 13629 1375 13795 13847 13902 13913 13915 13949 13» 14029 14036 14058 14068 14219 14252 1429 14345 14359 14366 14383 14411 14445 1449 14554 14567 14568 14588 14604 14626 146) 14639 14699 14716 14794 14797 14799 14K 14879 14885 14899 14919 14922 14927 1501415047 15109 15128 15275 15313 153! 15408 15432 1543715454 15549 15561 15* 15575 15599 15717 15743 15794 15805 158) 1594415948 16061 16088 16155 16157 1626 16289 1631.3 16384 16468 16486 16539 1651 16567 16583 16593 16623 16715 16764 1686 16963 16966 17022 17078 17080 17142 1711 171901721217242 17269 17363 17518 175! 17606 17641 17699 17738 17748 17780 1781 1780817855 17866 17879 17959 18040 18162 18244 18260 18418 18508 18570 1871 18720 18748 18878 18892 19006 19025 190! 19041 1910.5 19174 19211 19228 19232 1921 19345 19428 19458 19636 19665 19686 1975 1979819913 19930 19989 20082 20087 2011 20180 20182 20239 20261 20346 20364 2039 20399 20424 20570 20581 205S4 20609 2061 20636 20654 20692 20717 20801 20848 208 20886 20894 20920 20946 20984 21023 21# 21108 21213 21223 21256 21282 21309 21S 21336 21 103 21411 21412 21472 21511 2154 21653 21669 21733 21800 21814 21865 21# 21946 21998 22018 22080 22144 22192 28» 22268 22317 22393 22513 22567 22649 22940 22991 -

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 4