BUITENLAND. BINNENLAND. Letteren en Kunst, 12e Jaargang. ZATERDAG IS JUL3 1921. No. 3573 De ABONNEMENTSPRIJS bedraagt bij vooruitbetaling Voor Leiden 19 cent per week, 1 2.50 per kwartaal. Bij onze Agenten 20 cent per week, 1 2,60 per kwartaal. Franco per post f2(95 per kwartaal. Het Geïllustreerd Zondagsblad is voor de Abonné's verkrijgbaar tegen betaling van 60 ct. per kwartaal, bij vooruitbetaling. Af zonderlijke nummers ct., met Geïllustreerd Zondagsblad 10 ct. Dit blad verschijnt eiken dag, uitgezonderd Zon- en Feestdagen. II Bureaux: RAPENBURG No. 10 - LEIDEN. TELEFOON INTERC. 935 POSTBUS No. II. DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGT: op Zaterdag 35 cent per regel Overige dagen 30cent per ro^o Voor Ingezonden Mededeelingen wordt het dubbele van het tarief berekend. KLEINE ADYERTENUÏJf, van ten hoogste 30 woorden, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd, huur en verhuur koop en verkoop f 0.75 's Zaterdags, overige dagen f.0.50 Dit nummer bestaat uit drie bladen, waaronder het geïllustreerd Zondagsblad. HET VOORNAAMSTE NIEUWS. De besprekingen tusschen Lloyd George met de Valera en James Craig brengen niet veel nieuws. Tegen de duikbootofficieren Dittmar en Boldt is 4 jaar geëischt. Mijnstaking in het Roergebied. België. George de Ro f. Te Brussel is overleden de Katholieke senator advocaat George de Ro, die in 1854 geboren werd, sedert 191-2 in den senaat zetelt en voor den oorlog bevelhebber was van het escadron burgerwacht „Marie Henriette." Duitschlaud. De processen te Leipzig. Kaar H. N. uit Berlijn seint, heeft de proouxeur-generaal bij het Rijksgerechts hof tegen de duikbootofficieren wegens ihet torpedeeren van de Llandovery Cast-Ie, 4 jaar gevangenisstraf geëischt. In het requisitoir verklaarde de procu- •Tcur-ge-nreaal, dat z.i. bewezen was, dat de beschuldigden gemeenschappelijk met den duikbootcommandant de reddingbocten hadden beschoten en wel met voorbedach ten rade en met de bedoeling om men- flclien te dooden; daarentegen was niet -bewezen dat mensclien door het schieten waren- gedood. Ergerlijke Knoeierijen. In den Badenschen Landdag zijn opzicn- wekkende mededeelingen gedaan over dè daden van de Kamer van landbouw voor Baden. De centrums afgevaardigde St-vaub .deelde mede, dat de Kamer van 'landbouw zich niet alleen met -heb verhuren en ver-t pachten van stukken- grond, maar ook met net verhuren van bordeelon 011 bierrestau rants bezig hield. Bovendien zou de Ka-' mer zich met allerlei onzuivere zaakjes hebben bemoeid. De boekhouding geleek wel een „zwijnenstal". Men 'beschuldigt de Kamer van kettinghandel, prijsopdrijving en woeker. Een democratisch spreker zei- de, dat de Kamer van landbouw een voor beeld van kapitalistische corruptie was.Met algemeene stemmen besloot de Landdag ©en onderzoek in te stellen. Hölz. Hölz is van Berlijn naar het tuchthuis 'te Munster in Westfalcn overgebracht. Het transport had plaats in een automo biel, waarin ook do verdediger van Hölz was gezeten. Hölz zelf was aan een voet met een ijzeren ketting geboeid. De auto mobiel werd -gevolgd door twee anderen, waarin hooge politie-officieren en ambte naren van de crimineelo politie zaten. Yoor het transport waren bijzondere voorzorgs maatregelen getroffen. De automobielen vermeden alle groote plaatsen. - Een incident te Oberhausen. Belgische troepen hebben in het- onbe zette Oberhausen zonder reden Duitsche politie-ambtenaren gearresteerd, die later in Meiderdx door de Belgische wacht met drie -schoten zwaar gekwetst werden en met talrijke snijwonden later werden ge vonden. De regee-ringspresident van Dus- seldorp heeft- geprotesteerd tegen den Bel gischen overval in onbezet gebied. Even eens heeft de commissaris van de Rijksrc- gee-ring in het bezette gebied een protest ingediend. Hongarije. Woningbouw van Staatswege. De Hongaarsche minister van handel •heeft bij do nationale vergadering een ■wetsontwerp tot -het bouwen van kleine woningen van staatswege ingediend, waar voor voorloopig een credict van 300 mil lioen. kronen gevraagd wordt. Ter toelichting van het ontwerp heeft de minister, naar de bladen melden, er op gewezen, dat hij drie doeleinden op het oog had: nn de eerste plaats den woning nood ten minste voor een gedeelte te le nigen, in de tweede plaats de bouwnijver heid en de daarmee in verband staande industrieën aan werk te helpen en in de derde plaats werkgelegenheid -te scheppen voor werkloozen. Van de 300 millioen kronen zullen 142 woningen van ©en verdieping voor een ge zin gebouwd worden, 130 huizen met .twee woningen en 20 studentenwoningen, wat tezamen 90 millioen kronen zal kosten, "t overschot van 210 millioen kronen zal voor het bouwen van huurhuizen in de hoofd stad cn in de provincie besteed worden. De nieuw te bouwen woningen zullen in do eerste .plaats moeten dienen tot huis vesting van de idakloözen, die in wagons wonen (ca. 4000 wagons worden thans voor bewoning gebruikt). Deze menschen, die in ellendige omstandigheden verkeeren, zul len zoo mogelijk aiog voor den winter aan onderdak geholpen worden. Engeland. Het Iersche vraagstuk. Besprekingen van Lloyd Geo r gerne-t de Valer a e n J ames Craig. Gisteren heeft Lloyd George wederom besprekingen gehouden over het Iersche vraagstuk.' De eerste was tusschen Lloyd George cn De Valera, welke laatste weer vergezeld was van dezelfde collega's.die ook Donder dag met hem meekwamen en die in een aangrenzend vertrek bleven, terwijl de Britsche .premier gedurende bijna 1 j uur met- den president van de Iersche re- publik een afzonderlijke "bespreking had. Het officieele bericht, dat 'later werd ge publiceerd,- zegt eenvoudig, dat de confe rentie Maandag a.s. zal hervat worden, doch uit de omgeving van het Sinn Fein hoofdkwartier in het Gross ven orhotel kwam het bericht, dat de besprekingen een normaal en aanmoedigend verloop hebben. In den namiddag kwam sir James Craig, per taxi naar Downingstreet en had daar eveneens met den premier een langdurig onderhoud. Hij weigerde om inlichtingen te geven aan de pers. Bij het verlaten van. de conferentiezaal later in den namiddag zeide hij„Hoe minder er nu dn het pu bliek gezegd wordt, des te beter is het voor do goede zaak." De Valera liield een soort- ministerraad, nadat hij voorgezeten liad aan een geza- menlijken maaltijd met zijn collega's en zijn vrienden in zijn hotel. Geen verder nieuws is van van uitgelekt. Italië. Een aanslag, Volgens bericht uit Rome, is bij Vilermo op een automobiel .geschoten, waarin men meende dat nationalisten reisden. In "t rijtuig bevond zich evenwel een Engèlsche dame, de zuster van -lord Brimthórpe en haar gezelschap. De dame en een van haar zoons werden gewond en een andere zoon is doodsese.hoten. Een -onderzoek; is inge steld. Griekenland. Het offensief tegen de Turken. Uit Smyrna wordt gemeld, dat- 6000 Armeniërs in samenwerking met de Koer den een aanval hebben gedaan op de Kemalisten in de streek van Erzeroem. Zij boden den Griekschen commandant hunne medewerking aan, om een cavalerie regiment- te formeeren. Tc Kantyl aan den Aziatisclien. oever van den Bosporus, liëbben zich Turksclie benden vertoond, die de Griekschc -bewo ners beroofden en meevoerden. Officieus wordt bekend gemaakt, dat ia de streek van Ismid 25 Grieksche en Ar- meensche dorpen zijn afgebrand, na de ontruiming door de Grieksche troepen. Men weet- niets omtrent het lot der dui zenden vrouwen en kinderen, doch vreest, dat zij emgebraety: zijn. De pers toont- zich sedert gisteren zeer gereserveerd ten aanzien der militaire operaties.. In regeeringskringen toont men eenige ongerustheid. Uit de Kamer. De Nationale Vergadering heeft- haar werkzaamheden hervat. De minister-presi dent- legde de vergadering den tekst voor van het voorstel der geallieerden en het Grieksche antwoord. Niemand meer dan wij, zoo verklaarde hij, wenscht de pacifi catie van het Nabije Oosten, doch de lang durige ondervinding heeft ons geleerd dat een duurzame vrede onmogelijk is zoolang de Turken óver vreemde volken blijven hocrschen. Het is onmogelijk dat de vrede door onderhandeling-en met Angora zou kunnen worden verkregen. Denemarken. Malaise in de textielnijverheid. Ten gevolge van 'liet voortduren van den onguns-tigen toestand in den handel, heeft de Deensche textielindustrie, die er tot dus ver in was geslaagd ongeveer 50 pet. van de arbeiders in dé bouwbedrijven en bij de productie - van seizoen-artikelen aan het- werk te houden, besloten de werkzaamhe den -nog aanzienlijk te beperken en ver- schiMendo kleine fabrieken geheel -stil te leggen. Buitenlandsche Berichten, Do hibe. Ov„r geheel Frankrijk verkeeren tie boeren in de grootste -ongerustheid om liet vee vaa water te voorzien. Op'sommige plaatsen in hei Zuiden zijn de drinkplaatsen totaal verdroogd. Ia de omstreken van Avenncs moet het water -voor 500.0!» stuks vee op verren afstand ge haald worden. De hoeren trachten zooveel mo gelijk liet vee te verkoopen. waardoor een ware catastrofe is ingetreden. Ia tal vau stre ken loopt het helioud van den veestapel groot gevaar. De kardinaal aar! bisschop van Parijs en verschillende andcro bisschoppen hébben 'de geloovigen tot gebeden aangezet voor het ver krijgen a-an regen. Naar gemeld Avordt heeft een onweersbui te Parijs .gisteren don eersten regen gebracht. Do Londcnsche avondbladen melden, dat on weer en regen gemeld Averdien uit verschillen de deelen dea lands. Régen werd gemeld uit Alder-shot, Bisley, Guildford, de Kaïuftil-eilan- d n, eiland Wright, - en hevige -regenbuien -uit Belfast, N-oordL Wal-es, Cardiff, Swansea en Bath, -doch waarschijnlijk zou het Aveder niet regenachtig blijven. Uit Richmond werd harde regen gemeld. Om drie uur in den aiamiddag vielen enkele regendroppels in de Gity en eenige minuten later regende, liet iets in London's West End. Sedert een onAveersbui op 2G Juni had men te Londen .geen regen gezien cn tusschen 23 April en 26 Juui was de regenval er niet noe menswaard geweest. Reutere bijzondere dienst seint nog dat ds Londcnaars -bepaald opgewonden waren toen er eenige druppols begonnen te vallen, doch <is regen hield niet lang aan. Hoewel hot in som mige deelcn des lands nog al regende, is die rogenA'al heslist onvoldoende geweest voor het uitgedroogde land. Engeland's eerste martelaar. Ter cere van Engeland's eersten martelaar is onlangs door de „Broederschap van O. L. Vrouw van Ranson" een bedevaart georgani seerd naar liet graf a'an den heiligen Albanus in de S. Albans-abdij, thans een protestantsclic kathedraal. De heilige Aibanus. Romeinsch sol daat, werd in het jaar 303 onder de regeering van de keizers Diocletianus cn Maxim ian us gemarteld cn op do plaats waar liij stierf, werd een groot klooster -opgericht. Hondsdolheid. In verhand -met het voorkomen, een er hends- dolherd-ppid-omie, hebben do autoriteiten te Sevilla 4000 rondzwervende- bondon doen af maken. A ufo-ongeluk. Bij het doorrijden -door Ang-oulème hotste Donderdagavond een excursie-auto, die lériig- keerde van pon -tocht, tengevolge van eén'plot seling uitwijken, tegen een groep person eh, met •het gevolg, dat 4 menschen gediend werden on 8 gewond, Avaarvan verschillendo ernstig. Spoorwegongelukken. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hoeft !bij Valence sur Rhone (Frankrijk) een botsing plaat-s gehad tusselien een goederen trein c-n wagons, die van een andoren trein losgeraakt waren. Er zijn twee dooden en een gewonde. Bij het binnenrijden a'an een goederen trein in het station van Maximi-liansau (Oos tenrijk) ontspoorden de heide locomotieven en het Aoorste gedeelte a-an den trein. Een machi nist on een stoker werden gedood, terwijl -drie personen min of meer ernstige a-er wendingen •opliepen. De oorzaak van dit déraillement is •nog niet vastgesteld. HET VOORNAAMSTE NIEUWS. Volgens sommige bladen zou de Ameri- kaansche regeering Nederland tot deelne ming aan ae conferentie te Washington uitnoodigen. Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over de Grondwetsherziening spoedig te verwachten. De laatste uitkeering uit de 0. W.-be lasting. Morgen wordt de speldjesdag voor Har- wonnen Levenskracht" gehouden. De Crisis. De (Ghr.) „Amst." verneemt, dat het bericht van liet „Vad.", als zou jhr. -inr. De Geer -op volger word'en van mr. S. de Vries, als Mini-s ter van Fin-ancien, eenigszins voorbarig is. In derdaad, zegt bet blad, is jhr. mr. dr. De Geer aangezocht -om de portefeuille van Financiën te nemen, idoch voor de aanvaarding daarvan" is van Cbr.-Hist. zijde aan de andere partijen der rechterzijde de voorwaarde gesteld, dat deze, door beschikbaarstelling van leidende figuren dier partijen, er toe zullen medewer ken, dat thans hij de reconstructie van liet Kabinet, dit door vervanging vau eenige mi nister zoo krachtig mogelijk zal worden ge maakt. Verder verneemt, hot (blad, dat de bespre kingen over deze zaak nog niet in zulk cen~ stadimn zijn gekomen, dat thans reeds gezegd kan Avorden.. dat jhr. De Geer mr. S. -de Vries als minister van Financiën zal opvolgen. Naar het ,.Vad." verneemt is de porlefcuille van Oorlog in bet Kabinet aangeboden aan don heer Colijn en heeft deze daarvoor bedankt. De Arnhemsche correspondent vaa 't ..Vad." seint nog: „Van het bericht, waarin jhr. rnr. de Geer. burgemeester van Arnhem, wordt genoemd a's opvolger v.in Minister de Vries, kenden wij bij navraag '»ij dea burgemeester geen bevestiging krijgen." DE GEMEENTERAADSVERKIEZING TE DELFT. 18 rechts tegen 11 links. Gisteren heeft te Delft d-c verkiezing plaats gehad van -den nieuwen gemeenteraad, noodig geworden, -door do uitbreiding der gemeente ■mot gedeelten van do op-geheven gemeenten Hof van Delft cn Vrijenban. In den tegenwoor-digen gemeenteraad zijn do partijverhoudingen als- volgt: 7 Room-seh- Katholieken, 4- Anti-Revolutionairen, 1 Chris- telijk-Hisiorisch, 2 Liberalen, 1 Yrijzinnig- Democraab, 7 S-oci-aal-Democraten en 1 Com munist. Rechts derhalve 12 legen 11 links. De verhouding in den nieuwen gemeenteraad die in .September voor het eerst in vergade ring bijeen zal komen, is door de gisteren gehouden verkiezing, nu geworden 18 rechts tegen 11 links. Gekozen zijn. aldus de „Msb.", 10 Katholie ken: H. L. M. van -Sevp (aftr.), M. J. B. G. M. .T. graaf Le (helle. Mej. C. M. Post (aftr.), M. Zomerdijk, G. .T. Spendel (aftr.). J. Th. Schuiten (aftr.), "W. B. G. Lammers (aftr.), J. H. Aan Dorsten, mr. M. G. J. Bevers cn G, van Kappen. 5 Anti-Revolutionairen: J. P. Ghar- &on (aftr.). J. Brinkman (aftr.), J. Groot (aftr.). M. Kalman en G. P. Renaud. 3 Chris- lelijk-Hist'orischcn: dr. "NV. C\ Mandersloot (aftr.), G. S. van Krieken G.B.zfl. en mevr. J. E. LemsValkenburg. Van de Bezuinigings- parlij: T. N. Heesterman. Van de Canununis- lische Partij: C. .T. P. Schaiker (aftr.). V-an den Vrijheidsbond: dr. R. Spanjaard (aftr.). De -oyerig-e zetels vermeldt het blad niet. Die zouden dni-s- vermoedelijk door de socialisten bezet worden. In den nieuwen raad keeren niet terug: me vrouw C. A. M. van der Mandele-Stein (Lib A. Dijkshoorn (V.-D.) en L. J. Suijker (R.-K.) die slechts voor 2 maanden zitting heeft in plaats van den lieer Joh. van Lange. Nederland naar de Conferentie te Washington? Aan de Temps" wordt, verzekerd dal -de Amerikaanse-he regeevimg liet voornemen koes tert Nederland uit te noodigen. ter deelneming aan 'de .confer en tic -te Wit-shin gron. Uietgeen. zou Avorden gewcl.ti.gd -door bet1 feit. dat "Ne derland in den Sli-IIeu Oceaan een bijzorwJer kostbaar' koloniaal rijk onder-zijn hoede heeft; Volgens den correspondent van de (.Daily Tglegrapu" te-New-York is hel -departement, van Buitenlqndsche Zaken -te Washington èvj van in keranhis gesteld dat, behalve de vroe ger genoemde, verschillende mogendheden gaarne een uilnoodiging zouden aannemen, in het bijzonder Nederland, dat zonder -twijfel groote belangen heeft hij den Stillen Oceaan. Grondwetsherziening. Naar wij vernemen is zeer binnenkort het voorloopig verslag der Tweede Kamer over do A'oorstell li der Regeering tot herziening van de Grondwet te ycrwach'en. Gemeentelijke opcenten vermogensbelasting. De Minister van Binnenl-andsche Zaken heefl aan de gemoenlebe-sluren doen welen, dat raadsbesluiten tot het heffen van opcenten op de vermogensbelasting, die van 1 Augustus 1921 hij hel Departement inkomen, voer hot dienstjaar 1921'22 niet meer kunnen gelden. Deze ordcmaalvegel i - gen-omen. Avijl anders de invordering -v-an de hoofdsom -der belasting door de rijksambtenaren al le grcole vertra ging zou ondervinden. Burgemeester van Veendam. aar wij vernemen is benoemd lot burge meester van Veendam de heer F. J. de Zee, thans gemeente-ontvanger le Groningen. Intern. Hof van Justitie. Belga seint uit Genève: De ratificatie-oorkonde van het statuut van het Internationaal Hof van Justitie door Ne derland zal binnenkort aan het secretariaat van den Aolkonbond Avorden overhandigd. Tapverbod op kermisdagen. Het Provinciaal DrimkweercoraUé >in Noord-, Holland heeft aan 88 -gemcentea in deze pro- ineie een adres gezondon, met verzoek gedu rende -de kermisdagen een tapverbod te wil len invoeren. De mijnwerkersloonen. De Algcm. Ncdcrlandsclie Mijnwerkersbond heeft zich per -request lol den Minister ge werd, met verzoek te willen bevorderen, dat ton minste de diuirt^-toelage gehandhaafd blijft op f 7.750 per hoofd en per maa-ud. Adres sant betoogt (lat do mijnwerkers een vermin dering van inkomsten niet kunnen dragen. Ook waar tengevolge van de aanhoudende droogte -de kosten van hel levensonderhoud weer aanmerkelijk beginnen le stijgen. Prov. Staten van Zuid-Holland. Rij de -behandeling van de prov. begrooting enz. iu do afdeelingen kwamen sommige leden op tegen hel beleid van Gcd. Staten ten aan zien van hun toezicht op de gemeentebesturen. Zij waren van oordeel dat dit college een voogdij over de gemeenten begint uit te oefe nen die niet vereeiiigbaar is en in strijd -met allo begrip van gemeentelijke autonomie. In meer dan één afdeeling werd -twijfel ge opperd of de leiding en de organisatie vau hel korps ambtenaren van den Prov. Water staat wel den :octs 't nliek kunnen door- Va 'Crschillende zijden Avc-rd aangedn op hel met ccnigen spoed voorbereiden en tot stand brengen van Avegon en andere werkëh met het oog op do heerschende en tegen dea winter nog komende werkloosheid. Gedcp. Staten antwoorden o. a., dat de toe stand, waarin de geldmiddelen van vele go- meenten in de latere jaren zijr, komen te ver koeren, inderdaad Ged. Staten er toe heeft ge leid om in overeenstemming trouwens met de bekende circulaire van den Minister van J' nn-nilaiidsche Zaken op het gemeentelijk financieel beheer nog ernstiger toe le ziea dan voorheen. Gcdep. Staten kunnen do gegrondheid van de klacht -over de Jeidiog en de organi>atio vau de Provincialen Waterstaat geenszins er kennen. Gedep. Staten komen op tegen de gedachte als zou de oorzaak van de vertraging, welk-o de totstandkoming der Avegenpl-annen onder vindt. hij de organisatie van den Prov. "Water straat gelegen zijn. Er moet overleg met da regeering plaats hebben en met de" locaio autoriteiten. In het plan der Centrale Drinkwaterleiding is de watervoorziening van het platteland de hoofdzaak, met als kerngebied Oostelijk Zuid-Holland en Westelijk Utrecht. Dit kern gebied blijft intact. Hel afvallen van Noord- Holland, dat eon eigen provinciaal waterlei dingbedrijf heeft, en van het Westland, dat ©en eigen drinkwaterleiding gaat oprichten, heeft op de rentabiliteit van het Cenlralo plan geen enkelen n.ideoligen invloed. Dat de uitvoering van dit plan door het Rijksbureau zou Avorden tegengewerkt kan, naar Gedep. Staten van l>e- voegdo zijde is gebleken, met allen nadruk worden ontkend; 't is niet duidelijk uit weiko omstandigheden het 'beslaan van een dergelij ke tegenwerking is afgeleid. Gedcp. Slaton stellen voor, voor rekening van de provincie voor f 8250 aan te knopen, twee Avoningon hij de uitmonding vau het Aarkanaal in den Rijn ondCr Alphen ea onmiddellijk grenzende aan de daar gelegea Rijnbrug, over Avelke woningen -de provincie moet kunnen beschikken Avann-eer wordt over gegaan-tot -de verbetering van deze uitmon ding en da verniouwlng van die 'brug. Tot dien tijd kunnen deze Avoning-eu benut worden als dienstwoningen voor. het personeel hij de brug,- ,Dq coinniLsvsio in wier handen -de .verschil lende voorstolleh van Gedep. Stalen betreffen de het nljvërheids-' cn handelsonderwijs zijn .gesteld noodigl Godep. Staten in haar rapport uit om in nadere overweging te nemen hunne voorstellen tot afwijzende beschikking op de adressen van onderscheidene besturen van vakscholen, in welko adre-sen een subsidie- verliooging werd verzocht ten einde de salaris sen van hel onderwijzend personeel reeds over 1920 iu overeenstemming -te kunneni brengen met den van December daleerenden leiddraad van den minister van onderwijs, kimslcn ea wetenschappen. Do commissie verzoekt Gedep» Stalen -een post op de bogrooling 1920 voor to stellen, waaruit die suhsidieverhoogingen als nog zouden kunnen worden betaald. Gedep. Stalon kunnen geen vrijheid vinden aan deze uilnoodiging te voldoen. Do desbetreffende commissie gaat aecoord met de voorstellen van Ged. Slaton tol verhoo- ging van subsidie aan de handelscursus do Hanze, te Delft, (Kn handelscursus de Hanze te "s-Gravenhage: en de Handelsschool to Leiden; betreffende subsidie voor den cur sus in hoefbeslag le Gorinchem cn lot verhoo- ging der bijdrage voor eens in de kostoa van stichting van een gebouw voor de rijks- lamlbouwwiiilerschGol le Dordrecht. Wat do subsidie-aanvraag Aan de Prov. Commissie ter bevordering van de Geitenfok- kerij in Zuid-Holland betreft drong een lid er op aan dat Ged. Staten zullen bewerkstelligen dat de Iwee honden van Gcïtenfokverocmg-'n- gen zich zullen vervormen in één vereeniging. De commissie is overigens eenparig van mee ning dal hel gevraagdo subsidie kan worden: toegekend. De commissie vereenigt zicli mol hel voorstel van- Gedep. Staten in zake subsidie vóór den. Proeftuin van ..TJ.e Hanze" te Ni-euwkoop, ea is overigens, evenals God-cp. Stalen, van mee- ming, -dat groote aflossingen van. do -op dezen tuin rustende schuld dienen le geschieden. Bijna alle leden d-oolden geheej. de bezwaren; van Gedep. Stalen tegen liet vcrleenen van een bijdrage in liet onderhoud vau wogen. Wat de subsidie-aanvrage No.ordwijkerhouS betreft waren een paar leden van oordeel, dat,- ofschoon ook huns inziens een bijdrage in het onderhoud nioj kan worden toegezegd, de mo gelijkheid zon kunnen worden- overwogen dea onderwerpclijkeii aveg in beheer en onderhoud door de provinoio over lo nemen. wa» vóór het vcrleenen van subsidie. Een ander licE achtte afwijzing nog le meer gemotiveerd, nu oc>h het lijk subsidie voor Hel onderhoud vaa dezen weg heeft geweigerd. Het geschenk van den heer Deterding. Iu de Staatscourant van gisteravond wordt, het volgende medegedeeld Bij gelegenheid van zijn 25-jarige ver bintenis aan de Kouinklijke. Maatschappij Lot Exploitatie van Pet role umbronneii ia Nedcrla-iidscli-Indië, heeft de heer H. W» A. Deterding aan het Xederlaudsche volk ten geschenke gegeven ter plaatsing iu keö

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 1