Ingezonden stukken. fcxng- de geyser brandt, zorge men, zee althans (do verbrandingsgassen niel in een goed trek- kenden schoorsteen kunnen afgevoerd worden, iroor goede ventilatie en late het raam zoolang opeD, als de geyser brandt en de bedorven lucht, door versche lucht is vervangen. De slachtoffers van Rotterdam, Haarlem en Den Haag moeten niet door nieuwe gevolgd worden. De bereaving van f 33,000. Op 3 Sept. 1920 is in een berucht huis te Amsterdam een looper van een industrieele onderneming, die op den morgen van dien dag oen som van £33,100 had ontvangen, van zijn portefeuille, waarin dit bedrag was geborgen, beroofd. In verband met deze berooving zijn Ihans door de politie aangehouden een 27-jarjg «eeman en diens vriendin, buizende in hun gemeenschappelijke woning in de Marnixslraat. Tevens werden gearresteerd een 31-jarige ex peditieknecht en de 40-jarige vrouw, waarme de hij in de Polanenstraat samenleeft. De vrouwen moeten den geldloopcr het roofhol bobben binnengelokt. De beide kerels sloegen daarna bun slag. Het onderzoek in deze zaak wordt nog voort gezet, meldt het „Hbld.'V Bedrieger bedrogen. Zaterdagmiddag wilde iemand een briefje van een gulden uitgeven voor een van 'n rijksdaal der bij den blinden sigarenwinkelier A. M. Olsen, die in de Oranjeboomstraat te Rotter dam woont. Doch hij kreeg geen kans, want bij den meester damspeler liep hij in een van Idiens bekende kleine combinaties. De kooper besteedde voor 30 ets. en reikte den guldenbon over, voorwendend een' rijks daalder te geven. Olsen g-af 20 et. terug en deed dan alsof bij daarna twee briefjes van een gulden nam en xeide, terwijl hij ze den klant toereikte: „En twee gulden. Ziet u?" „Jawel, mijnheer, twee gulden, in orde!"' Toen Olsen: „Neen, mijnbeer, dan is bet niet in orde, want een van' die twee briefjes, is het- e elfde, dat u mij voor een rijksdaalder in de (handen wilde stoppen! Hier hebt u 50 cent ten.maak nu maar gauw, dat u weg komt! Tableau! Te Amsterdam is in de [Plantage Doklaan ontvreemd een handkar, [waarop een kist met buitenlandsehe postzegels (er waarde van f 5000. Haagsche rechercheurs hebben te Amsterdam aangehouden zekeren C. B„ die verdacht wordt van bet misdrijf, be doeld bij art. 328 "W. v. S. (het tot zinken brengen van schepen). De firma Bijkamp, g oud en zilversmederij te Steenwijk, zag zich 14- da gen geleden genoodzaakt bijna haar geheele personeel te ontslaan. Dit ontslagen personeel heeft met ingang Van 28 Febr. de staking geproclameerd. Het doel van deze staking is om het aan ido reparatie-afdeeling nog steeds werkzame personeel te dwingen ook den arbeid neer te Joggen en zoodoende het geheele bedrijf stop ie zeilen. In verband met de onlangs (e Maastricht ontdekte diefstallen waarbij de brievenbesteller S. werd aangehouden, in. wiens woning 'n aantal voorwerpen van waarde werd in beslag genomen, afkomstig van diefstal, verzocht de pqstdirectie aan gegadigden, welke iet-s met de post hebben verzonden, dat niet aan zijn bestemming is gekomen, inlichtingen (e verzoeken ten politie-bureele te Maastricht omtrent de navolgende bij den verdachte in beslag genomen voorwerpen: 6 heerenhorloges (in twee daarvan zijn resp. de namen H. Pe ters en J. Verhoek gegraveerd); 1 dameshor loge; 1 zilveren damesarmbandhorloge; 2 gou den damesringen (oude); 2 nieuwe gouden da- mesringen; 1 gouden hangertje; 1 zilver vergulde broche; 2 doublé damesarmbanden met de letters K -en J.; een armband gemerkt met de letters D. R. en G. M.; eenigo doublé ringen en monsters, zooals schakels, stukken van kettingen en muscat ons. Bij de dezer dagen tenge- volge van sterfgeval gehouden verkooping van enkele hoerenhuizen te Bergen op Zoom bleek 'duidelijk dat ook de huizenprijzen aan het da len zijn. Een buis, dat een jaar geleden niet v-oor f 15000 gegund werd, kon nu niet meer 'dan f 11000 opbrengen en een ander, waar voor nog niet lang geleden f 10000 gevraagd! werd, gold nu f 8000. Op den Haagweg nabij (den Tol, onder de gemeente Rijswijk, is gister avond omstreeks vijf uur de auto van den beer Lever din gen uit 'e-Gravenhage met de stoom tram in botsing gekomen en totaal vernield. De chauffeur Ren esse werd. zwaar verwond opgenomen. De eigenaar van de auto bekwam eend ge onbeduidende kwetsuren in bet gelaat. Het ongeluk geschiedde doordat een fiets rijder op bet laatste oog-enblik den weg voor de lauto overstak. Om een aanrijding te voorko men week de chauffeur uit, met het gemelde gevolg. Per iTam werd de chauffeur naar het zieken huis B\?>bel te Delft vervoerd. Zijn toestand is hopeloos. -Gisteravond zijn te Eind- hoven uitgebrand een pakhuis, waarin wijnen, de heeren Bakel en Beringhs, en een pak huis, waarin sigaren waren geborgen, van den heer Kaniers. -Gistermorgen is door on- bekende oorzaak een gebouw aan do Hofstraat te Apeldoorn, waarin de ondernemer van ker- ïsvormakelijkheden De Smet alles wat tot zijn onderneming behoorde geborgen had, totaal afgebrand. Allerlei machinerieën stonden in bet gebouw: een groote locomobiel, dynamo's, 20 electromoloren, ieder ter waarde van ge middeld f 1000, een rodelbaan-inventaris, Ier waarde van f *70,000, welke den eigenaar een maand geleden waren geboden, enz. Het was niet mogelijk iets te redden. De schade (er verbrandde ook nog een vlieg machine van f 80,000) is enorm. Een en ander was laag verzekerd. Met het Engclsche stoom schip ..Archimedes", gistermorgen van Buenos Ayres te Rotterdam aangekomen, is aange bracht de uit tien man bestaande bemanning van bet Portugeesche zeilschip „Suzanno", kapitein F. V. Santanna. Zaterdagmorgen is dit zeilschip, met een lading steenkolen van Cardiff op reis naar Ponta Delgada, in d-e golf van Biscaye tengevolge van het ruwe weer lek geslagen en gezonken. De bemanning" sprong met zwemvesten! aan over boord, toen bet schip zonk en werd door de „Archimedes" gered. De geheele bemanning is gered. Gistermiddag werd op de Marinewerf te Helder de scheepsmaker P. J. van B., a. b. van bet lichtschip, bij bet afne men van een luik, doodelijk getroffen, doordat het op hem viel. De ongelukkige, 26 jaar oud en vader van 2 kinderen, overleed kort daarna in bet Militair Hospitaal. Gistermiddag is op den Beeksclienweg te Tilburg bet tienjarige doch tertje van V. 0. te Hilvarenbeek door een auto overreden en gedood. Het kind week voor fiet sers uit en werd .teen door de auto gegrepen. Builen verantwoordelijkheid deRed.) Mijnheer de E eda-cteur Mag ik ook eens een klein plaatsje in TJw geëerd blad? Ik ben wel geen abonné, maar U zult mij dit look niet weigeren, hoop ik. Bij voorbaat mijn hartelijke dank. Op de eerste plaats moet ik u een woord van dank brengen voor het naschrift op het ingezonden stuk, voorkomende, in Uw courant van 28 Februari. U heeft ook ai begrepen, dat de geachte inzender een wei nig te voortvarend is opgetreden. Als hij nu eens kalm en zakelijk het verslag van den ontwikkelingsavond bad afgewacht (want zelf is hij niet eens op die vergade ring geweest) dan zou hij nu zijn ingezon den stuk nie.t hebben geplaatst. Ik blijf dus bij hètgeen ik gezegd heb: Indien iemand iets heeft te vragen, iaat hij daarvan schriftelijk bericht zencten aan den secretaris de.r K. S. A. Mijnheer de, Redacteur, ik eindig, want ik ben bang reeds te veel van uw plaatsruim te te hebben gevorderd. Ik hoop ook met den geachten inzender, dat mijn sociale gedachten zich in de toe komst meer zullen ontwikkelen, cn wenseh hem dit van harte weclerkeerig toe. A. AENGENENT, oorzitter der Iv. S. A., aid. Bodegraven. Bodegraven, 1 Maart 1921. "Wij meenem, dat het geschrijf in de cou rant over bovenbedoeld geschil nu wel als geëindigd kan worden beschouwd. De heer Timp heeft ongetwijfeld een mooie sociale actie op het oog. Maar de weg, waarlangs hij z'n doel wil bereiken daarover loopt die „kwestie". De zaak zelf kan geen voorzitter van ee.n plaatselijk "comité der K. S. A. onverschilÜg zijn. Wij willen vertrouwen, dat de „kwestie" nu wel zal zijn beslecht, in- het belang der Katholiek Sociale Actie te Bodegraven. En we"" willen ook vertrouwen dit terloops dat allo bij het plaatselijk comité der K. S. A. te Bodegraven aangesloten Katho lieken elkaar zullen ontmoeten in de le.c- tuur van het Katholiek gewestelijk dag blad, dat. verreweg liet meeste geeft van het Katholiek sociaal leven ia Bodegra ven E e d'. SPORT. ZWEMMEN. De Haagsche Zwem- en Poloclub heeft .gisteravond een goed geslaagd zwemfeest gehouden in de overdekte bad- e.n zwem inrichting aan de Mauritskade. De be- FEUILLETON. Een gestolen naam. 15) Dat beiden gelukkig mogen zijn, dacht de brave Schot; dat vooral Helén-e gelukkig moge zijn en ik zal den markies het lijden vergeven, dat hij mij aandoet. Geheel den avond was het feest en alle fjenoodigden prezen om het meest den edel man, die den markies gered had en den markies, die Heléne zoo gelukkig maakte. Eenigen lijd later werd de huwelijksacte geteekend, welke aan Helène het bezit van een millioen verzekerde. De voorbereidingen voor het huwelijk waren alle in de puntjes, zooals het een hu welijk van een markiezin betaamt. De tan tes lieten zich niet onbetuigd hieraan me de te werken en allen, die het hooren wil den, stonden verbluft over de groofschheid en pracht, die het huwelijk ten toon zou spreiden. De uifnoodigingen voor het huwelijk wer den in orde gemaakt. De uitnoodigingsbrief 6tond op perkament met allerfijnste, goti sche letters, rood zegel, enz., verbeeldende het vaderlijk kasteel van de V-illepreux, waar men hoopte Heléne eens onder het grootste voorportaal ai9 eigenares te zien •laaigsteUffiog was, zooals tie Be-grijpen, steer groot. VersdiiHanSc fraaie nummers stonden op hot programma, doch we volstaan met de vermelding dengenen, waarin onze Lei- drinaars' medewerkten. De. estafette vo-or heeren. over 4 maal 20 nieter bracht een gemakkelijke overwin ning voor de Haagsche .ploeg, gevormd door B. en II. den Hartogh, E. Lemaire en J. v. d. Water, In 49 sec. gaf zij de. Leide- naars J. de la Court., W. F. v. d. Redden, J. Segaar en J. Elsinga geen zweem van kans. Na een serie fraaie sprongen, gedemon streerd door den kampioen R. C. Hen- sing, had tot slot een polowed-strijd plaats tusschm de H. Z. en P. C. en de Leidsche Z wemclub. De Hagenaars, die voor de rust de, diepe helft verdedigden, waren vee.l sterker en doelpuntten dn de eer3te helft reeds driemaal, door v. Soest (die een bijzonder verraderlijk schot inzonl), en vervolgens door Lemaire en v. Jaars veld. Na die rust werd' heit een belegering raai het Leidsche doel, waarbij sle.cht schieten aanvankelijk doelpunten deden uitblijven. Kort voor het eind procudeer- de echter v. Soest er nummer vier bij, welk punt hij, door een mis verstand bij de tegenpartij, door een vijfde kon laten vol gen. Met. 50 wonnen de Hagenaars dien. Het snelle opbrengen van v. d. Water had een groot voordeel in deze overwin ning. RECHTZAKEN. Het wegnemen van schelpen aan het strand niet strafbaar. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage had een karxeman te Katwijk vrijgesproken van de aanklacht vian diefstal ran schel pen -aan het Noordzeestrand te Katwijk. De proc.-.gen. bij genoemd Hof was daar tegen in cassatie gekomen, maar zijn cas satie-beroep is mot-ontvankelijk verklaard uit overweging, dat niet bewezen is ver klaard dat de schelpen -aan den St-aat- der Nederlanden of aan -oen ander dan be klaagde toebehoorden, daar liet- hier betrot schelpen door die zee op het strand aan gespoeld en waarover nog door niemand was beschikt en die derhalve voordat be klaagde zich die toeeigende aan niemand toebehoorden. Hieruit vo-lgt., dat de vrij spraak be.rust ,op bet niet bewezen zijn van een mede ten laste gelegde omstandigheid zonder wielke de haindeüng van ge- -requireerdei niet een strafbaar feit oplever Mitsdien was de gegeven -beslissing ecu}' vrijspraak, waartegen het gewoon beroep in cassatie nie-t openstaat. H00GE RAAD. He.t O.M. heeft conclusie genomen in-, de zaak van J. P, K., vroeger te Woub r u g- g thans te- ,s-Grawenhage wonende, 'loor het gerechtshof te 's-Gravenhage veroor deeld- wegens beleediging van den burge meester van Woubxugge, den heer J. C. Bauma-n door dezen in, een artikel in het Leidsch Dagblad ten laste te leggen afkeu renswaardige handelingen tegen een ge meenteveldwachter te Wou.bru.gge. In deze zaak concludeerde het O.M. tot vernietiging vaar het arrest van hot- Ge rechtshof te 's-Gravenhage e-n verwijzing van de zaak naar een ander -gerechtshof. Uitspraak 4 April. Verworpen is het cassatieberoep van C. B„ slager te Uithoorn, tegen -het arrest van liet hof te Amsterdam, waarbij hij tot 2 maanden gevangenisstraf is veroordeeld wegens bedreiging met een misdrijf tegen het -leven (het- F. H. Engelsman bedreigen met dood'sla.g door met een spade en daar na met een hamer in zwaaiende houding ma-ar E. te slaan en dezen toe, te voegen de woorden: „van mijn erf boef, dief, schijt huis of ik sla je de hersens in"). Buitetilandsciis Berichten, DE SOCIALISATIE IN RUSLAND. Andr. Slernheim vertelt in „Het Volk" van de resultaten van do socialisatie in Rusland, uit een werk van den Rus Hoschiller, getiteld: „De spiegel van hot Bolsjewisme" (Parijs 1921): In een artikel, voorkomend in liet Rus sisch dagblad „Economisch Leven", wordt de socialisatie van de katoennijverheid als volgt beschreven: „In de eerste plaats werden de dooi' de eigenaars verlaten fabrieken gesocialiseerd Het waren bijkans altijd ondernemingen die niet veel waard waren. Daarna begon men bij dekreet te socifiliseeren, hetgeen den vol ledigen chaos met zich bracht; de eigenaar der onderneming, wetende, dat hij vroeg of laat toch zou worden uitgesfootcn, tracht te in den tesschentijd zijn fabriek te des- organiseeren. Toen er verleden jaar toe werd overgegaan het meerendeel der fabrie ken -te socialisceren, bevond het grootste deel zich in een ol-lendigen toestand." De doorvoering der socialisatie geschied de doorgaans niet van uit ee.n centraal punt: -tot 15 Juli 1918 waren 28 pet. der ondernemingen gesocialiseerd op last van den Raad van Volkscommissarissen en den Oppersten Economischen Raad, m. a. w. door de regeering, 24 pet. op last der plaatselijke organisaties en 51 pet. op last der districtsorganisaties. Thans in de eerste plaats een aantal ge gevens, ontleend aan een uitvoerige studio, gepubliceerd door het Internationaal Ar beidsbureau te Geneve, waarin do gegevens bijkans alle ontleend zijn aan Russische (dus bolsjewistische) bronnen. Het gevolg der socialisatie is geweest, dat het economisch leven in Rusland steeds meer bergafwaarts gmg. Tusschen 1 Mei 1EM7 en 1 October 1918 daalde het aantal werklieden in de na te noemen bedrijven als volgt: In de textielindustrie 12.510 of -34.3 pCt. papier- en typo- gr. industrie mot 896 7.3 houtindustrie met 420 65.1 motaalind. met 184.797 81.5 mineraalber. met 1.036 100.0 industrie ter be reiding van dier lijke prod, met 4.340 voedsclber. ind. 1.890 20 chemische nijver heid 36.373 84 Diverse inclustriën met 3.156 79.8 Wanneer de dames echter hiervan spra ken, bleef Yves ijskoud. Overigens, Ilij repte zoo weinig mogelijk van zijn vroeger leven.' Daarover verwonderden de dames zich wel eenigszins, maar zij schreven dit toe aan zijn groote teergevoeligheid en de treurige herinneringen, die dit bij hem op wekte. Maar dat kleine wolkje dreef spoedig over bij de gedachte aan het geluk, dat hun nichtje wachtte en -met hart en ziel spanden zij alles in, om den dag van het huwelijk te verhaasten. Eindelijk brak hij aan. Het was den lOen Juli. Alles scheen dien dag gelukkig, alles scheen invde vreugde van hot 'huisgezin te doelen. Helène stond mot neergeslagen blik, toen de tantes den fijnen witten bruids sluier over hare schoone blonde lokken wierpen; uit de'jagende borst ontsnapten de woorden: Ik ben al te gelukkig! Zonder wantrouwen wijdde het goede kind zich nu geheel en al aan den uitver korene; en zij deed dit met een toewijding, een dankbaarheid, die geen grenzen kent. Langzaam, als een -toovemimf, terwijl de zachte satijnen stoffen rond haar ruisdli- ten, daalde Helène de trappen af en ver scheer in de geopende deur van het salon, waar de bruidegom reeds wachtte. Een enkel woord kwam fluisterend over zijne lippen. Hoe schoon zijt gij, zeide hij bewonde rend Hoe schoon En eerbiedig haar-hand in de zijne ne mend, voegde bij er nog zachter bij: O, zoo gij wist hoe zeer ik u bemin, zoo gij wist hoe loeder ik u liefheb!.., Zoo gij wist Yves had nu inderdaad alles vergeten, alles, uitgezonderd het geluk, dat hij ging smaken in het bezit van Helène, 't geluk, dat zijn leven binnenkwam, aan een stroom helder zonlicht in een donker vertrek ge lijk. Dat licht verblindde hem en belette, dat hij de misdaad zag, waaraan hij al dat ge luk te danken bad; hij vergat, ide onge lukkige dat dit spook hem in het hoog ste geluk des te hardnekkiger -zou vervol gen. Nu vertoonden zich de oude dames, in hare klcederen van kantwerk, om er voor deze gelegenheid zoo plechtig mogelijk uit to zien. Minzaam groetend gingen zij van groep tot groep en hadden voor elk een vriende lijk woord. Het laatste bleven zij staan voor lord Elliott. Dank dat gij -gekomen zijt, zeiden zij beiden, dank voor dit bewijs van uiterste In totaal' met 245.415 Omtrent het jaar 1918 vinden wij de vol gende gegevens: „De tabaksindustrie maakt een hevige crisis door. Gedurende één maand leden de fabrieken een verlies van 2.000.000 roebels". („IzvestiaV no. 89). „De 18 gesocialiseerde bedrijven in Petro grad leden gedurende het jaar 1918 een ver lies van nagenoeg 13.800.000 roebels.) „Prav- da" 17 Mei 1919). „De -Sovj-ëtregeering ondersteunt de ge socialiseerde industrieën op groote -schaal. De afdee-ling van den Oppersten Ekononai- sclien Raad, die zich speciaal met de me taalbewerking bezig houdt, betaalde alleen gedurende de maand Januari 1918 als steun aan gesocialiseerde fabrieken een som van -1.167~95.000 roeibcls". fEconomiseheskaya Jizn" no. 50). „Aan de textielfabrieken werd oen bedrag van 3.500.000.000 roebels subsidie verstrekt" (Zelfde orgaan). Het aantal industrieele ondernemingen dat in 1917 681 bedroeg, was op 1 Maart 1919 verminderd tot 173. Het aantal ta- baksondernemingen is tot de helft geslon ken, de produktie met 300 pet. achteruitge gaan. De vischindustrie brengt 50 pet. min der 'voort dan in normale jaren. Het orgaan „Severnaya Kommuna" van Mei 1919 schreef: „Voor z-oovei' men de hoofdoorzaken kan nagaan, kan wel ge zegd worden, dat 'deze toestand het gevolg is van do desorganisatie en do algemeene wanorde in het zakenheheer". In het Russische orgaan Ekonomiches- kaya Iizn leest men: „Do achteruitgang van de produk lieve kracht kan worden toegeschreven aan het op groote schaal waar te nemen gebrek aan discipline onder de werklieden". Over do socialisatie van de spoorwegen nog liet volgende: Eén ding interesseert ons hier boven mate-: do wijze, waarop het beheer der spoorwegen zoo maar werd overgelaten aan de spoonvegorgaanisaties. Op een spoorweg-conferentie laat een vertegenwoordiger van do bolsjewistische regeering zich als volgt uit: „Vele spoorwegstations, afgaande op de beslissing van de kommissies,'eigenen zich de" ontvangsten toe;, b.v. op de netten van Azië en den Kaukasus zijn de reizigers ver plicht kaartjes te nemen van het eene sta tion naar het andero en liun koopwaren op dezelfde wij-ze te verzenden, opdat de kommissies van elk district hun aandeel in de ontvangst kunnen genieten". En do volkskommissaris voor de spoorwe gen Kobosèf achtte het noodig uit te spre ken, dat „de werklieden en bedienden moe ten begrijpen, dat de organisatie van liet spoorwezen niet voor hen bestaat, en da.t hot wachtwoord „do spoorwegen aan de arbeiders" niet te pas komt." - Is het wonder dat dc socialisten in ande re landen al zachtjesaan genoeg 'krijgen van socialisatie, reeds voor ze er mee ken nis gemaakt hebben? ifl Ondergronrfsch smokkeferf. Uit Genève wordt gemeld, dat do p0] Konstanz een ondergrondsehe buis he dokt, waardoor smokkelaars Duitsche tenrijkscho gouden en zilveren munten, Cot en saccharine al sedert verleden jaar Zwitserland smokkelden en daardoor gc winsten maakten. Verscheidene smol^ zijn gearresteerd Door zijn hond gered. De medaille van de National Canine Del League in Engeland, is toegekend aai groolen Decnschen dog. Quorndon Lucas dolde met zijn mees-ter op een donkeren w Cheshire, toen hij plotseling tegen zijn rutj opvloog en dezen ongeveer vier voet wierp. Geen seconde daarna -vloog een a fiets voorbij met gedoofd licht. De bond i 'door den motorrijder aangereden en ej gewond. In Vlaanderen Vlaamsch. Uit „de Schelde": "Wij staan in voor do waarheid van hier volgt.Het gebeurde in een- grooö), zeer bloeiende Vlaamsche stad', nóg voor weinige weken-. De minister van een-; Amerikaanschen staat, waar de landstaal tugeesch is, werd in die eens bloeiende VI sche stad op het stadhuis ontvangen. De burgemeester, die een ronkenden mansnaam draagt, had even in het Vlaa den hoogen gast welkom gelieelen on fc juist den tekst to voorschijn van een ii veel aristocratischer Franchoysch g& rede, toen de minister van don Zuid-i p| kaansclien: staat, waar de landtaal Porluj is, hem met een geestig glimlachje toes „Geef u geen. moeite, heer graaf! Ik verst moedertaal-..." En.... tót do allergie vcrbabbereeriDg van al dc nobele en niet: heerschappen ging. hij voort, ii Vlaamsch: „Heer Burgemeester, heeren penen dezer sphoone oude stede, ik k voor de mij bewezen eer". Het schijnt dat de nobele en niet r baasjes bleek werden' van alteratie ej nauwelijksstotteren konden. "Wij echter roepen: „Leve Barros y Ui ras, de -minister van Brazilië, die in Vla ren Vlaamsch spreekt!" Stoomvaartberichten STV. MIJ. NEDERLAND. BOETON vertr. 1 Maart v. Newcastle, KANGEAN vertr. 1 Maart van Amste ORANJE vertr. 24- Febr. van Batavia. BIUL1TON, uitr., arr. 25 Febr. te Sings JOHAN DE WITT, thuisr., -vertr. 25 van Singapore, KON. NED. STB. MIJ. D1DO arr. 28 Febr. te Kopenhagen. INO vertr. 1 Maart van Amsterdam. TITAN arr. 1 Maart te Danzig. EUTERPE arr. 28 Febr. te Amsterdam NERO arr. 28 Febr. te Amsterdam. KON. PAKETV. MIJ. HOUTMAN vertr. 28 Febr. v. Brisbai ROTTER DAM SCHE LLOYD. INSULINDE, uitr., vertr. 27 Febr. vat Said. MERAUKE vertr. 22 Febr. van Balav HOLLAND AMïrRIKA-LUN. NIEUW AMSTERDAM arr. 1 Mai Rotterdam. STADSDIJK arr. 27 Febr. te Baltipioi WARSZAWA arr. 28 Febr. to Danzij HOLLAND WEST-AFRIKA LIJ! SATURNUS, uitr., arr. 26 Febr. te Ba DRECHTSTROÖM, uitr., arr. 28 Ft Bordeaux. MONT GENIS, uitr., vertr. 26 Febr, Bordeaux. HOLLAND COST-AZIS-LIJN. ALGOR, uitr., arr. 28 Febr. te La Pali AMELAND, thuisr., arr. 25 Febr. te KON. WEST-IND. MAILD. BAOGHUS arr. 28 Febr. te Am ster dal ROTTERDAM-2UID-AMERIKA LI M1RACH vertr. 26 Febr. van B.-Ayfi POELDIJK vertr. 23 Febr. van Monfi Burgerlijke Stand. BODEGRAVEN. Geboren: Henxkika cl. van G. w«r en M. Spek. Cornelia d. i Veerman en N. Ndbrtiboek. Ge van A. Broekhof f - en D. Kalkman. - z. van D. Blijleven en W-.- v. cl. Lagi G e ,t r o u w d: J. Boea-e 26 j. Lanxmors 24 j. Overleden: S. de Jong 10 m C. Jansen 4 j. M. Me-rke.steijii 1 j- BOSKOOP. Geboren: Jacob ai Adr.. «3. v. J. C. -len en J. v. Rodenrijs Betsy, D< Jïoogendoorn ën M. de Leen Poli d. van D. Boete en N. van Dam. Overleden: Wilhelmus Hendrikus hof, 3 weken. vriendelijkheid. Helène wil vandaag om ringd zijn door al wie zij genegen is en uwe (afwezigheid zou ons liet meest van allen bedroefd hebbenEn dat gij -morgen Athene verlaat! Begint ge dus weer op uwe reizen verzot te worden? Vreest gc dan niet de brandende Afrikaansche zon, dc leeuwen en -tijgers der woestijn?... Waar de Sir George, wat zullen wij dikwijls aan u denken Geen spier op liet gelaat van den Schot verried wat er in zijn binnenste o-mging. Maar hij dacht, dat er na Hol one's huwelijk vanv geluk of vreugde in zijn Joven voor hem geen sprake meer kon zijn. Hij -staarde de blanke bruid aan. Nooit had hij haar zoo schoon gevonden als nu onder dien tulle sluier. En nooit ook had (hij do knappe mannelijke gc stal to van den markies zoozeer opgemerkt. Helène naderde harcij ouden vriend, die zoo heldhaftig de gevoelens van teederheid, welke hij haar toedroeg', had weten te ver bergen, Zijn blik was dus vroolijk en lachend -toen zij hem vroeg: Gij zult de helft van de genegenheid, die gij mij steeds toedroegt, op den mar kies overbrengen. Ik heb hem gezegd, welk goed vriend goj -steeds voor onze faimilie waart. Gij reddet hem het leven en hij is een van die karakters, welke nooit een be wezen dienst vergeten zal. Drukt elkander dc hand. Yves verbleekte ontzettend. Wie toch, om zoo in de achting en vriend van den edelen Schot aanbevolen I' den? Evenwel slakên de bruid cn de degom gelijktijdig de hand uit en - liott drukte die met de meest ongM vriendschap, terwijl hij heldhaftig dc -solijku proef doorstond, die men hw legde. Het sloeg juistAt middaguur op dc kerk, toen de rijtuigen voor de pos hielden. Onder hare sluier den blik nesflj steunde Heléne zacht op den arn harén grootvader en met een van kloppende hart-'stapte zij de gro'oll door, aan welks einde haar nieuw beginnen, een leven van geluk, W dom, van zegen Zij traden dc kerk binnen. Heléne knielde neder en de naast haar. Hij was bleek, zijn gronde gericht bukte hij zich als overweg'ing verslonden. Men hoorde de zoeüuiden'de tooi" het orgel niet. Dit is in het Oosten bekend, maar in het gestoelte klo:#a zachte melodie,-door een vierstejriw aangeheven. ^Wordt vei ■rvol

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 4