KOHSCHULTE's Bedden- en Tapijthandel Ui! de Omgeving. Y&n voorbereiding verkeert. Dit wefs-ont- rwerp was reeds aangekondigd dn de Troon rede van 1919, maar is thans noodzakelijk ©©worden dooi- de besluiten der arbeids- conferenlie te "Washington. Het doel van het ontwerp is de arbeids bemiddeling, welke tot nog toe geen wet-te- lijken grondslag heeft op wettelijke gron- den te baseeren, de conventies, en aanbe velingen der conferentie van Washington in zake de arbeidsbemiddeling uit te voe ren, de gemeenten tot het iristellen van bureaux te verplichten en de subsidieoriug der arbeidsbemiddeling te regelen. ADVIESCOMMISSIE IN ZAKE HET LAGER LAND- EN TUINBOUW- ONDERWIJS. Bij beschikking van den minister van Landbouw is ingesteld een commissie van - advies over de inrichting va.n lagere land en tuinbouwscholen en over de vraag, of het wens ch el ijk is wijziging te brengen in de regeling van het lager land- en tuin- onderwijs aan cursussen, en zijn in deze commissie benoemd tot lid en voorzitter dr. K. H. M. van der Za-nde, inspecteur van het landbouw onderwijs te 's-Gra venhage tot leden J. J. C. A orient, directeur van den Limburgschen Land- en Tuinbouw- bood, te RoermondM. van dèn Broek, directeur der R.-K. Landbouwwinterschool te BoxtelW. A. R. de Bruyn, te Ginuc- ke, Valkenierlaan 1 dr. L. N. Deckers, secretaris van den Nederl. Boerenbond te 's-Gravenhage, Juliana van Sbolberglaan 113 N. Dekker, voorzitter van den R.-K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond, te Obdam; J. H. Edelman, tuinbouw onder wijzers te Ka-dijk bij Ter wol de A. J. van Laren afgevaardigde van do Nederl. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde, te Am sterdam; S. Molewijk, landbouwonderwij- zer, te Groningen, Koorder stationstraat 24 0. Nobel, L. I. L.. rikslandbouwconsu lent, te Haarlem A. Ra u werd a, leeraar aan de rijkslandbouwwinterschool te Leeu warden J. A. van Riel, L. I. L., rijksland- bouwconsulent, te DordrechtP. J. Schenk tuinbouw vakonderwijzer, te Naarden; P. Teunissen Sr, te Amsterdam, Linnaeus- s tra at 47a H. O. Valeton, secretaris van den Ned er 1. Tuinbouwraad, te 's-Graven- ha-ge, Corn. Speelmanstraat 1; K. Vol- kersz, L. I. T., rijkstuinbouweonsulent, te LisseJ. Woldendorp, afgevaardigde van den Christ. Boeren- en Tuindersbond in Ned erland, te Veen cl am. to-t secreta-ris J. J. Wevers, hoofdcom mies hij het departement van Landbouw. Nijverheid en Handel, te Voorburg. Dreigement met een poststaking. Niet lang nog ligt de staking bij poste rijen en 'telegrafie achter ons, en nu wordt reeds op een nieuwe staking aangestuurd. In het Orgaan van den Cemfcralen Bond van N-ed. Post-, Telegraaf- en Telefoon personeel wordt de mogelijkheid „van een nieuwen vinnigen strijd, voor een mensch- wa-ardig bestaan, een loonstrijd, zooals die wellicht over eenige maanden door ons zal moeten gevoerd worden", den leden voor oogen gesteld. En in dien strijd is, naar het Orgaan schrijft„discipline een eerste vereis ch te". De redactie zegt, dat door. het ontslag der bestuurders uit den dienst, een gansch nieuwe verhouding tusschen de Bedrijfs leiding en den Bond is geschapen. Onder de actie-middelen behoort wat het Orgaan noemt: „De vuile wasch" uit de Parkstraat in het openbaar behande len wellicht zal de liefelijke reuk, welke daarbij zal worden verspreid, de publieke opinie dwingen tot het houden van -een schoonmaak, welke reeds al te lang is uit- steld." De Stand, teekent bij een en ander aan: Voor Christen-postmannen is de plaats niet in dezen bond. Zij verzaken hun roeping, hun plicht, wanneer zij nog langer lid blijven van een organisatie, die het wettig gezag on dermijnt, en daarvoor in de plaats stelt: het bestuur der organisatie. DE INKRIMPING VAN DEfJ POST OP ZATERDAG. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend dat-, met 8 Jan. de hoofd- en bijkantoren en met 22 Jan. de hulpkantoren op Zaterdag voor den postdient niet later zullen zijn opengesteld dan 6 uur n.m. Na dit uur zal, tot het op de overige 'werkdagen geldende sluitingsuur, voor de busrechthouders de gelegenheid blijven opengesteld om zonder betaling van ver hoogd recht stukken af te halen. Yoo-rts za-1 des Zaterdags op de hoofd en bijkantoren de gelegenheid tot verzen ding van aangetcekende stukken, met uit zon ring van die, waarvoor expresse be stek ing wordt- verlangd, alsmede tot be handeling van zaken betreffende abonne menten op binnen- en buitenlandsche nieuwsbladen, enz., slechts worden gege ven' tot 3 uur n.m. Ook zullen op de hoofd kantoren zaken betreffende busrecht des Zaterdags niet na 3 uur n.m. worden be handeld. Alle bepalingen betreffende den tele graaf- en telefoondienst blijven onveran derd. Minister De Visser ongesteld. De minister van Onderwijs, Kunsten en (Wetenschappen, dr. De Visser, wordt door ongesteldheid verhinderd zijn werkzaam heden aan het departement te verrichten. Aan Minister De Visser is nog bedrust- doorgeschreven. De bewaking van den ex-Kroonprins. „Het Volk" meldt, in aanshiiting aan de Indertijd door „Die Freiheit" gedane ont hullingen over relaties van den ex-kroon prins met de Duitsche contra-revolutionai ren, dat de lijfbedie-nde Schulze van den ex-kroonprins, voor dezen als geheim koe rier dienst doende, reeds viermaal in Duitschland was. Daar de bewaking van jden ex-kroonprins uitsluitend berust bij het departement va-n Biriteoiajidsche Za ten, kan de politie niet ingrijpen en wordt Be geheime koerier ongemoeid gelaten. Men meldt ons uit 's-Gravenhage: Naar ons is bleken, is ter bevoegder plaatje mits bekend van het in een pers publicatie gemelde, als zon de ex-Diut-sche Kroonprins, sedert zijn verblijf op Vierin gen, in voortdurende relatie staan met contm-revohitionaire groepen in D.uit-sch- land, wier doel zou zijn den monarchisti- schen staatsvorm weer in te voeren, en dat voor liet aanhouden dier betrekkingen een iijfbediende vaat den gewezen Kroonprins ■als geheim koerier dienst zou doen. De A. R.-K. Werkgevers-Ver. De Ziekt-e-W et. De al&emcene A.-K. W orkge ve rs - vereen i- ging zal een alge-meene ledenvergadering houden op Dinsdag 11 Januari 1921 te Am sterdam te 2 uur in American-Hotel, waar op in behandeling komt de motie, aange nomen op J6 October 1920, door de bestu ren va-n „Centraal Overleg", het R.-K. Verbond va-n Werkgeversvakvereenigingen, de Vereeniging van Ne der! aards che Werk gevers en do Christelijke Vereeniging van Werkgevers en Groothandelaren, luidende „do bestuursleden enz., verklaren zich in beginsel te vereenigen met het plan, om een behoorlijke ziekteverzekering tot stand te brengen door samenwerking van werkgevers en werknemers verklaren zich bereid onder voorwaarde, dat de uitvoering der verzekering onttrok ken wordt aan ambtelijke bemoeiing en gelegd wordt in haaiden van belangheb benden. te bevorderen dat de volle kosten eener ziekteverzekering, waarbij aan de zieke werklieden een uitkeering va-n 80 pCt. van het loon wordt gewaarborgd, door de werkgevers zullen worden gedra- gen; spreken de wenschelrjkheid uit, onver wijld stappen te dóen om te verdere or ganisatie te geraken." Inleider is dr. Posthuma, directeur va-n „Centraal Beheer", oud-minister van land bouw, nijverheid en handel, die de vol gende conclusies zal behandelen: I. De Ziektewet, zooals die thans luidt, geeft aa-n den werkgever alleen da-n gele genheid bij de uitvoering mede te werken, wanner de verzekerden dit wensehen en slechts voor zoover zij dit wensehen. II Do bepaling van de Zietevet, dat de premie voor de helft door de werkgevers en voor de helft door de werknemers ver schuldigd is, kan als een lichtpunt worden geacht, doch als een klein lichtpunt. III. De Zielewet ei6cht herziening op grond van het feit, dat sedert- hare aanne ming in verschillende collectieve arbeids overeenkomsten de uitkeering van zieken geld* zoodanig is geregeld, dat de kosten geheel door den werkgever worden be taald. IV. De wijziging kan niet alleen daar in bestaan, dat de premie in de Ziektewet genoemd, geheel door den werkgever zal vrodeii betaald, daar dab voor den werk gever een groote onbillijkheid zou mede brengen, en ook voor den werknemer na- deelig zou kunnen pijn. V. Het is wensehelijk, dat werkgevers en werknemers te zaaien een basis vinden, waarop zij ten aanzien van de uitkeering va-n ziekengeld samen kunne-n werken. Kindertoelage tijdelijke ambtenaren. Naar „De Ned." meldt, heeft- de minis terraad beslist, dat ook aan de tijdelijke ambtenaren de kindertoeslag kan worclen uitbetaald. Prov. Staten van Noord-Holland. Tot leden van de Provinciale Staten van Noord-Holland zijn heden gekozen de hee- ren P. Vermeulen (A.-R.) (vacature prof. Diepenhorst) en D. Posthumus (C. P.) (va cature Brommert.) De Belgen in Viissingen. Door den burgemeester van Viissingen is aan den Minister van Binnenla-ndsche Zaken een schrijven gericht in verband met de lasterlijke berichten in de Belgi sche pers over de slechte behaoideling der Belgische loodsen tc Viissingen. De burge meester verklaart in het schrijven om., dat integendeel de houding van de Vlis- singsche bevolking tegenover de Belgische loodsen steeds welwillend is geweest, Het kaasmaakverbod. Naar wordt bericht, zullen met ingang van 10 Januari e.k. de ontheffingen van het kaasmaakverbod, destijds verleend aan z.g. zelfkazende boeren, worden ingetrok ken en wel in verband met grootare moei lijkheden ten aanzien der consumptde- melkvooxziening. Naar aanleiding van dit bericht, deelt het ,vHbld." mede, dat men van moeilijk heden met de provin cd e-melk voorziening niet veel bemerkt: de bijlevering door het Zuivelkanboor zal niet meer daar 150 a 200,000 L. per dag bedragen en dat in Januari, wanneer de melkproductie haar laagste punt bereikt. Officieel bezoek aan het Rotterdamsche Stadhuis. De bouwmeesters gedecoreerd. Het Rotterdamsche stadhuis is Woens dag door eenige Min. en Gedeputeerden van Zuid-Holland officieel bezocht. Even over drieën werden dc gasten door den bur gemeester, mr. A. R. Zimmerman, de wet houders mr. S. J. L. van Aalten en F. L. D. Nivard en den secreta-ris mr. A. H. J. Heynsius in de hal verwelkomd. Wij merk ten op de heeren jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, minister van Binnen- landsehe Zaken. onr. Th. Heemskerk, mi nister van Justitie, A. A. H. W. König, mi nister van Waterstaat en H. A. van IJsei ste ij n, minister van Landbouw voorts de leden va-n Ce$. Staten jhr. mr. L. E. M. von Fisemie, jhr. mr. D. J. de Geer, mr. J. Limburg, H. de Wilde, mr. M. J. C. M. Kolkman en mr. V. H. Rutgers benevens den griffier mr. S. J. R. de Monchy. De commissaris der Koningin voor Zuid-Hol land E. C. baron Swccrts de Landas Wy- borg, had bericht van verhindering gezon den. In de hal werden de bouwmeesters van het stadhuis, professor Evers en zijn assis tent, de architect Kok, aan de bezoekers voorgesteld. Het eerst werd bezocht het standbeeld van Joha-n v. Oldenbarpeveldt, dat buiten in de nis onder de burgemees terskamer is geplaatst. Vervolgens ging men naar bove-n naar de nieuwe raadzaal en b ij behoo rende ka-mers om ten slotte de burgerzaal te toetreden. Daar bevonden Ingezonden fêfededeelingen in 60 cent per regel, Zaterdags 70 cent 139 Wie van koopjes profiteeren wil, zie onze advertentie in dit blad zich vele raadsleden, die allen aan de gasten werden voorgesteld. De sociaal-de mocratische froatie was bij wijze van pro test over het verwerpen der laatste raads besluiten door Gedeputeerden weggeble ven. Ook de sociaal-democratische wethou ders, de heeren Heykoop en De Zeeuw, ontbraken. De burgemeester nam in de burgerzaal het woord om de bezoekers te danken voor him belangstelling. De regeering en Ge deputeerden zijn ons aldus spr. tot steun geweest bij het tot staaid komen van deze stichting. Hunne medewerking be perkte zich niet alleen tot het nieuwe stad huis, ook bij den bouw van het postkan toor deed Rotterdam niet tevergeefs een beroep op de provinciale en de rijksregee- •ring. Zij hebben steeds alle stappen ver gemakkelijkt. Tevens wil spr. hier de re geering en Gedeputeerden danken voor de reeds ontvangen of toegezegde geschen ken voor het stadhuis. Deze geschenken wodden op zeer hogen prijs gesteld. De minister van Binnen!andsche Zaken, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, deelde me de, dat de uitnoodiging om het nieuwe stadhuis te komen bezoeken met groote instemming was ontvangen. Men is ver heugd zich persoonlijk te overtuigen, wat door eenheid en burgerzin iai clezen tijd tot stand is gebracht. Thans heeft men het met- eigen oogen aanschouwd. En spr. is tot do overtuiging gekomen, dat Rot terdam de hulde verdient van allen, die het wel meenen met ons land. Voor een drietal, aan wier energie in hoofdzaak het tot stand kernen van dit anonument te daaiken is, wil spr. een uitzondering maken door hen hier afzonderlijk te noemen. Het zijai de burgemeester mr. Zimmerman, de bouwmeester prof. Evers en zijn assistent de architect Kok. Spr. hoopt, dat het den heer Zimmerman nog jaren gegeven moge zijn als burgemeester deze gemeente te leiden en op te treden als' voorzitter van den Raad, in het belang van Rotterdam. Zijn rede vervolgend zeide spr.prof. Evers, het is" mij een aangename taak u te mogen mededeelen, dat het H. M. de Ko ningin heeft behaagd u te benoemen tot Ridder in de orde van don Nedciiand- schen Leeuw en uw kranigen helper, d?n architect Kok tot Ridder in. de orde van Oranje-Nassau. (Luid applaus en bravo geroep). Moge hetpi .gegeven zijn jarenlang die orde als een welverdiende hulde te dragen en aanvaardt mijne heeren het eerst mijn hartelijke geluk wensehen. Deze rede werd met groote instemming begroet. Alle aanwezigen wenschten prof. Evers en den heer Kok geluk. Vervolgens werden in "een zijzaal verve-r- schingen aangeboden, waarna neg een rondgang door het gebouw plaats had. De economische Crisis. Te Musselkariaal en omgeving liggen wel 400 schepen op een vracht turf te wach ten. Er wordt niet meer voor de geldende hooge prijzen gekocht. Onderstaand telegram weTd uit Oude- Pekela aan minister Aalberse gezonden: „Driehonderd werklooze kartonbewer kers te Oude-Pekela, in vergadering bijeen, voelendoyden nood der gezinnen, met in- stemmivdf vernomen de pogingen van het gemeentcbestrftir tot verkrijging van sub sidie voor productieve werkverschaffing als aanleg van wegen, sportterrein e.d., zouden het ten zeerste op prijs stellen als Uwe Excellentie het spoedig toestaan van gewensehte subsidie bewerkstelligde". „Volk-". Aan de lijm- en vleeschmcelfabriek te Wolvega zijn tegen. Maandag a.s. twee-der den van het personeel ontslagen. De borstel fabriek „Lisulinde" van de gebr. F. en H. Hoogst-raal te Apeldoern is wegens slapte in het bedrijf, ten gevolge van het uitblijven van orders in de laatste dagen, stopgezet. De directie hoopt evenwel na niet al te langen tijd het bedrijf weer te kunnen her vatten. Wetsherzieningen. Naar wij vernemen zijn de wetsontwer pen betreffende «en technische herziening van de Kieswet Tan de provinciale wet en van de gemeente vet, waaromtrent door den voorzitter der Tweede Kamer bericht werd dat' zij voor de weder bijeenkomst na het kerstreces zonder inkomen, reeds naar de Tweede Kamer verzonden en zullen zij zeer spoedig, hoogstwaarschijnlijk nog hedenavond, in druk verschijnen. a De Koningin-Moeder. Het bulletin van hedenochtend 9 uur omtrent den toestand van H.M. de Konin gin-Moeder luidt'als volgt: H.M. de Koningin-Moeder bracht een rustigen nacht door. De pijn .in de wonde is veel verminderd. De algemeene toestand is bevredigend gebleven. Men meldt ons uit Utrecht: Ter assistentie bij de operatie der Ko ningin-Moeder en tor verdere verpleging van de Patiënte heeft het Utrechtsch Dia- conessenhuis twte zusters afgestaan, o.a. het hoofd dre operatiekamer zuster Vam Woensel Kooy, zoomede twee proef zusters, die de verpleging van H. M. op zich heb ben genomen. Woensdagochtend vertrok van het Utrechtsch Diaconessen huis een speciale auto naar Den Haag met .verschillende o-per aiiebeaio o digdlve den. Gemengde Berichten. Bij Terborg kwamen twee kippendieven in het kippenhok van den land bouwer D.. doch zij hadden er niet op gere kend dat in dat hok een electrische instal latie aanwezig was De bewoners werden dus door hun binnendringen gewaarschuwd. Twee zoons kwamen met knuppel en geweer naar buiten en wisten de indringers, een vader en zijn 9-jarigen zoon, aan de pölitde over te leveren. In de We stersuikerraffi- naderij te Amsterdam is gistermorgen een 18- jarige werkman door een as gegrepen en te gen een pilaar geslingerd. Hij was op slag dood. Gisterochtend heeft, naar de „Nijm. Crt." meldt, een uitslaande brand gewood dn do chocolade en suikcrwerkenfa- brdek van de firma Versteeg en Zn., te Hees. De brand schijnt ontstaan te zijn door het springen van vonken uit een kachel. Binnen een half uur was men het vuur meester. Het geheole magazijn is uitgebrand, en een gedeelte van de zoldering doorgebrand. Een groote voorraad voor verzending gereed liggende cho colade- en suikerwerken, zoomede veel ver pakkingsmateriaal, is verloren gegaan. Er is bovendien belangrijke watersohade, ook in andere afdeelingen van de fabriek. Dc schade wordt door verzekering gedekt. Het gedeelte van den Oudezijds Voorburgwal nabij hc-l Binnengast huis te Amsterdam werd Woensdagavond in rep en roer gebracht. Op een der kantoren was ruzie ontstaan tusschen een 42-jarigen kan toorbediende, die ontslagen was en den boek houder. De ontslagene, die buiten zich zelf van zenuwachtigheid was, greep in zijn blinde woode een pennemesje en bracht den boek houder hiermede eeu steek in de zijde toe, toen deze naar buiten wilde vluchten. Het andere personeel hield den kantoorbediende tegen. Uit vertwijfeling bracht de man zich zelf een paar steken met hetzelfde mesje in den hals toe. Hij verloor vrij veel bloed. Beiden werden naar het Binnengasthuis gebracht en ter verpleging opgenomen. Door de Haags c h c reoher- che is aangehouden eon Duitscher, verdacht van verduistering van 52.000 mark en f 240 ten oadec-le -ban een bewoner van de Van Loo- 6traat, aldaar. De aangehoudene maakte er in don oorlogs tijd een beroep van om voor anderen in Duitschland auto's te koopen. Hij kreeg dan geld mee, als hij naar Duitschland ging, ter wij! later de auto afgeleverd werd. Herhaalde lijk kwam het echter voor, dat auto's door hem te duur werden gekocht, terwijl den laat- sten keer liet geld door hem geheel werd op gemaakt. Gisteravond wilde op de Valkenboschkade .te VG ra venhage een schilder op een in beweging zijnde tram springen. De man viel en werd overreden. Ernstig verwond in een der ziekenhuizen .opgenomen, is hij na korten tijd overleden. STADSNIEUWS. Pisuasse en de zijnen. Er wordt tegenwoordig veel geschreven over subsidiés aan het tooneel. Veronderstel nu eens, dat Pisuisse, die gisteravond in den Schouwburg "en goed bezette zaal vond, voor zijn vroolijk gezel schap subsidie kwam vragen en wij .in alle bescheidenheid zij het geopperd stem in het kappitel hadden, tdan zouden we zéggen: lieer Pisuiase, gij zijt een waar artist en bezit bovendien de gave, goede medewerkers rond uw geestige persoonlijk heid te verzamelen, zoodat gij een avond van losse nummers tot- een smakehjk ge heel weet te redekavelen. Inderdaad ont roerende momenten weet gij ook te schen ken, weshalve wij u in staat achten het in tieme tooneel tot een hooger peil op te voeren, waardoor het subsidie waardig wordt. Maardan moet gij toch eeu en kel liedje onder vier oogen kunt U ver nemen welk achterwege doen laten en ook dient ge een paar el mousseline te koopen dc prijzen dalen nu toch voor een uwer medewerksters, want deze juf frouw stelt zich leelijk aan kou vatl'-n bloot. Volg deze goed gemeende wensehen op en we geven gaarne o-nze stem voor de inwilliging van uw verzoek. Op de voordracht ter benoeming van een directeur van Gemeentewerken te Hengelo komt o.m. voor de heer J. B. Eversen, in genieur alhier. Hedenmiddag zijn op de Veemarkt al hier drie varkens achtergebleven. Inlich tingen hieromtrent zijn te bekomen aan het commissariaat van politie. (Vervolg Stadsnieuws op de 3de Pag.). Agenda der vergaderingen van bij hel Plaatselijk Oomlió der K.S.A. te Leiden aangesloten vereeniglngen. Prop.-club „De Jonge Garde." Dinsdag 11 Januari jaarvergadering 8.15 uur, in St. Pancratius-Patronaat, Hooigracht. R. K. D. Vrouwenbond. Apologetische Cursus. Woensdag 19 Januari 8 uur St.- Petruskerk. Onderwerp: Het uur der zie len. R.-K. D. Vrouwenbond. Ledenvergade ring Woensdag 12 Jan. 8 uur St. Josefs- gez ell en ve re enigin g. W3AAKDAG. Leiden. „Hulp in Nood", ver gadering in liet Rondsgcbouw, 9 uur. DINSDAG. Leiden. Propaganda-jaa-rver gadering R.-K. Bouwvakarbeiders 7.30 uur. St. Anbhonius-patronaat. Apotriffcen die fol en niet Ziondag op Maandagnacht niken nacht en des Zoü- dags geopend zlin: H. J. M. Proot, Maarmanssteeg 17, Tel 435. G. F. Reyst, Steenstraat 35, Tel. 136. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd het 2 natuur kundig examen in de g o skuncle de heer G. Sieburgh (Den Haag). De Geneeskundige Staatscommissie bevorderde heden tot arts den heer E. W. N. 'Hugenholbz (Den Haag.) t3. Gemeentelijke Aankondigingen. Gemeentelijke Vischverkoop. De Burgemeester van Le;den brengt ter kermiis van de ingezetenen dat morgen (Zaterdag) aan .de gemeentelijken Visch- winkels (Vischmarkt en Stadshui pwerf) verkrijgbaar is GROOTE SCHELVISCH a 0.38 en SCHAR a ƒ0.34 per pond. W. PERA, Webh., Loco-Burgemeester. Leiden, 6 Januari 1921. B. en W. van Leidengezien het ver zoek van de firma G. W. Zandvoort om vergunning tot het oprichten van een worstfabriek in heb perceel Hooglandsche Kerkgracht No. 1. Sectie I. No. 2487. Overwegende, dat het onderzoek ter za ke nog niet geëindigd is hebben besloten: de beslissing op het verzoek te verdagen. CORRESPONDENT iE, Nogmaals moeten wij aan een inzender van een ingez. stuk mededeelen, dat de critiek op sportbeschouwingen van het L. D. ook alleen in „dat blad" thuis hoort.Zelfs •met een compliment aan onze sportrubriek kan men óns niet bewegen van een goede journalistieke gewoonte af te wijken. VOORSCHOTEN. ^paarbank. Op de Spaarbank „Heilige Antonius van Padua" is gedurende de maand December ingelegd de som van f238.72 en te rugbetaald f 1000. Wedstrijd. Woensdagavond bad in de keurig versierdczaal van „De Groote Vink" de prijsuitdeeling plaats van den gehouden on- derlingen wedstrijd van de scbietvereeniging D. V. B., waaraan tevens voor dc leden met hunne genoodigden een gezclb'ge avond was vertoonden. Door ongesteldheid was de voor zitter verhinderd dezen avond aanwezig te zijn en reikte de heer G. Werkhoven, bestuur lid, met voor ieder een toepasselijk woord, de prijzen uit. Daarna ivas het strijkorkest „Cellin/i", directeur de heer H. J. Goedhart, zoo wellwillend op voortreffelijke wijze eenige muzionummers uit te voeren, waarna de hee ren Helman en Verhoog uit Leiden optraden en de lachlust der aanwezigen wisten on te ■wekkgn. WARMOND. Patronaat. Naar wij vernemen zijn er ernstige plannen om op het terrein naast de R.K. school een R.K. Gymnasliekloakaal te houwen, hetwelk tevens als PalronaaLsgcbouw zal dienen. (Niet van onzen gewonen corres pondent.) Uitbreiding Groot-Seminarie. Door het bestuur van het Seminarie alhier is bij onder- handsche aanbesteding bet bouwen van een verdieping op de rechtervleugel van hel oude gebouw, tusschen hoofdgebouw en bibliotheek, opgedragen aan de aannemersfirma Gebrs. Bengels dijk alhier. Het werk zal April aanvangen on uitge voerd worden onder don architect Robbers uit Haarlem. WASSENAAR. Propaganda. Vanwege de R K. Kiesver- eeniging en de R. K. Propagandaelub zal een groote p o pagan da-a von d gegeven worden op Dinsdag 11 Januari a.s. des avonds 7 uur in het Patronaat. Als spreker zal o. a. optreden de heer B .Th. Wolf, lid van den gemeente raad te Amsterdam. Alle leden der ICiesver- eeniging, zoowel mannelijke aLs vrouwelijke, worden verzocht tegenwoordig te zijn.. St. Lidwina-Vereeniging. Gisteren had do tentoonstelling plaats van allerlei kleeding- stukken, die vervaardigd zijn in den loop van verschenen jaar door de leden dezer vereeni ging ten bate van de hulpbehoevenden van deze parochie. Daartoe door het bestuur uit- genoodigd, had de opening plaats, na de Hoogmis, door den Zeereerw. heer Pastoor. Tegenwoordig waren o. a. kapelaan Niehuis, het bestuur van den R. K. Vrouwenbond en de St. Vincentius-Vereeniging. De Pastoor «nemoreerde in zijn openings rede de moeite en opofferingen die de St. Lidwina-Vereeniging zich getroost haB om al les tot stand te brengen en bracht hulde en dank aan allen, dio hunne (hare) medewerking hadden verleend. Z.Eerw. hoopte en vertrouw de dat'vele nooden wederom zouden gestild worden en koesterde den stillen wenech dat vooral het bestuur der St. Lidwina-Vereeniging eensgezind op den ingeslagen weg zou voort gaan. En hiermede verklaarde Z.E. de ten toonstelling voor geopend. Waarlijk, de bestuurskamer van het Patro naat was als het ware omgetooverd in een magazijn van allerlei goederen. Ook was er gelegenheid, vooral voor de jeugd, om tegen een matige vergoeding groote en kleine prijzen machtig te worden. Alsmede was er een pop tentoongesteld, naar wiens naam geraden kon worden. Ook kon men zijn kunst in het raden beproeven naar het aantal boontjes in een flcsch. Om vijf uur sloot de Pastoor wederom deze tentoonstell'ng met een kort woord. Z.Eerw. hoopte en vertrouwde dat vooral de kleinere meisjes die hun bijstand verleend hadden, altijd met liefde zooveel mo gelijk de arme menschen zullen bijstaan. .Naar wij vernemen is er ontvangen aan entree f 14. Do tombola hoeft opgebracht f 27s04^. Het getal boontjes in de bus bedroeg 4941 en werd gewonnen door J. Reanmerswaal terwijl het de som van f 9.75 opbracht. Het raden van den poppennaam, waarvan de naam Gerarda was, bedroeg de sona van f 16.95 en werd gewonnen door mej. G. Vester. KATWÏJK R.-K. Volksbond. In de gehouden vergadering van de-n R.-K. Volksbond af- deeling Katwijk aan den Rijn is in de plaats van den heer C. v. d. Lubbe, die bedankt had* tot voorzitter gekozen de heer P. Seijsener. Tot 1ste secretaris werd gekozen de heer J. Schraona. Gas. Behalve dat het gas alhier sinds 1 Jan. met 2 ct. per kub. M. in prijs is ver-

Leidsche Courant | 1921 | | pagina 2