a Uit de Omgeving. GINGER-töarmalade •wot fle zware maar schoone taak van liet patron aatswerk, deze zeer belangrijke ver gadering, waarvan wij slechts een vluchtig overzicht hebben gegeven. Mr. A. Baron Van Wijnbergen. Z. H. de Paus heeft benoemd tot com mandeur in de orde van den H. Gregorius don Groote met de plaque den heer mr. A. I. M. J. baron van Wijnbergen, lid van de Tweede Kamer. Opvolger van mr. Fock als Kamerlid. Opvolger van den heer Fock als lid van de Tweede Kamer zal zijn de heer P. J. de Kanter, oud-lid voor het kiesdistrict Dordrecht, thans wethouder van Dordt. BODEGRAVEN. ,,B. V. V." De hangende kwestie met de G. V. D. is opgelost. Hel, eerste elftal is thans bij de le klas ingedeeld, terwijl het 2e on 3e elftal resp. in de 2c en 3e klas zijn geplaatst. Voor a.s. Zondag slaan op het program ma een wedstrijd op B. V V.-terrein lus- 6chen B.V.V. Ill en M.V.V. II van Moor drecht. Aanvang 2 uuur. Hot 2e elftal speelt een wedstrijd te Alphen a.d. Rijn [egen Alphen III Scheidsrechters zijn: H. J. J. Krone en J. Groencweg. Do Auto verbinding. Naar wij verne men zal de autodienst BodegravenGouda op Maandag 18 October a.s. aanvangen. De eerste vier weken zal worden gereden met één auto, waarna alsdan meerdere in ex ploitatie zullen worden gebracht. De dienst regeling is voorloopig vastgesteld als volgt: van Bodegraven 7.50; 10; 12.50; 3.10; 5.10 en 7.50. Van Gouda: 9.15; 11.50; 2.10; 4.15; 7.10; en 9.30. De dienstregeling op Dinsdag en Donderdag zal- tijdig worden bekend ge maakt. BOSKOOP. Personalia. Bij beschikking van den 'Minister van Landbouw is, voor het tijd vak van 1 October 1920 tot 1 September 1921. benoemd tot leeraar aan de Rijks- ituinbouwwinterschool alhier de heer dr. iB. Hijlkejma te Utrecht. SASSENHEI Wl. Demonstratie. Woensdagavond -had er in de zaal van het hotel „Het Bruine Paard'' een demonstratie plaats voor het koken, wasschen en strijken op gas. Deze demon stratie gaat uit van de Stedel. Lichtfabrie ken te Leiden. Kr waren heel wat huismoeders uit -de gemeente aanwezig. De zaal was tamelijk gevuld. Onder d:- bezoekers merkten we ook op den Edel Ach tb. heer Burgemeester dezer gemeente, die veel belangstelling toonde voor de demonstratie, evenals de heer Warnaar, wethouder alhier. De heer van der Meijlen opent de lezing; hij heette alle aanwezigen hartelijk welkom en zette ui leen waarom deze lezing cn demonstra tie gehouden werd. Daarna gaf hij hel woord aan den heer Th. Meuwese, inspec teur der Gasfabrieken te Leiden. Deze gaf een duidelijke uiteenzetting hoe men op gas moet koken en-hoe men op gas zuinig kan koken. Hij wees op .verschillende vei ligheidsmaatregelen, welke er te nemen zijn. Verder besprak hij de verwarming van vertrekken door middel van gaskachels. Tijdens deze lezing was er door mevr. Meuwese een diner klaargemaakt voor vier zes personen, bestaande uit soep, rosbaef, aardappelen, vla en appelmoes. Het klaar maken van dit diner kostte aan gas slechts 14 centen. Nadat het kotken van dit diner was afgeloopen, werd ten aanscliouwe van het publiek rolkoek gebakken, vervolgens «en biefstuk met aardappelen en doperwten klaargemaakt in den tijd van zes minuten. De heer Meuwese stelde hierna het pu bliek in de gelegenheid verschillende vra gen te stellen, doch niemand uit de aanwe zigen maakte hiervan gebruik, weshalve hij concludeerde, dat allen het met hem eens waren. Daarna betrad de Burgemeester het po dium en dankte den spreker voor zijn hel dere en duidelijke uiteenzetting en voor zijn gloedvolle rede en spoorde de aanwe zigen aan, van het gesprokene gebruik te maken en van hef gas zooveel doch ook zoo zuinig mogelijk gebrujjj te maken, dan zou de gemeente Sassenheim er wel bij varen. De bezoekers konden -nu van de ver schillende gerechten 'n proefje nemen. Er •was o. a. klaargemaakt cakes, koekjes, wittebrood, krentebrood. een gebraden hoentje enz. Hierna sloot de heer van der Meijlen de vergadering. In de zaal waren voorts tentoongesteld: gaskachels, gasfornuizen, haarden en ovens. Bovendien waren er ook nog enkele artikelen voor elect/risch gebruik -tentoon gesteld, o. a. stofzuiger, 'badkuip enz. Doch eleotriciteit is heelemaal nog toekomstmu ziek. Donderdagmiddag van twee tot vijf uur was er aan de zaal gelegenheid tot het be komen van allerlei inlichtingen betreffen de de verwarming met en het koken op gas. Bovendien had er plaats een demonstra tie voor het wasschen en strijken met gas, welke demonstratie veel kijklustigen lokte. Donderdagavond had voortzetting der Bezing plaats. Er zullen besprekingen gehouden worden om te zien of het mogelijk is, dat door be middeling <ler gemeente de ingezetenen verschillende gastoestellen in .huurkoop (kunnen verkrijgen. Dit staat evenwel nog miet officieel vast. Bloempjesverkoop. 3 October zal door feenige dames aan de Kerk aangeboden worden een bloempje, waarvan de op-» brengst (en dienste komt van de kas van >,Hulp in Nood". Mogen er vele goede koo- pers en gevers zijn, die het doel, armen en faeken bij te staan, helpen bevorderen. VOORSCHOTEN. Bic.'staL Tijdens de lessen der Rijks- Normaalschool in de openbare lagere Bchool (dorp) is van één der leerlingen een ijjjwio] ontvreemd. WARMOND. De Hanze. De plaatselijke oitieeling van de Hanze alhier heeft besloten, om, zoo de aangifte tol deelname daarvoor groot genoeg zal zijn, wederom eert cur sus te geven in het boekhouden, waarvoor "(e deelname voor ieder openstaat. Be halve herhalingson-derwijs en teekenonder- wijs, ook nog onderricht in 't boekhouden; a ij mogen nog niet zijn, wa€tr wij wezen willen, het wordt toch beduidend beter. WASSENAAR. „De Hanze". Gisterenavond vergader- Ie de afdeeling Wassenaar der Hanze. De vergadering was slecht bezocht; slechts 11 leden en de eerw. adviseur waren tegen woordig. De lieer Steinwegs presideerde en zei in zijn openingswoord een minder aangename tijding te moeten mededeelen, namelijk het bedanken van den len en 2cn voorzitter. Ecne lichtzijde was echter de mededeeling van de# opening*der Hanze? bank op 1 October. Hierna werden de no tulen voorgelezen en goedgekeurd. De secretaris had gehoopt, hedenavond de Hanzo-insignes te. kunnen uitreiken, doch op zijn verzoek om toezending hiervan was om zoo te zeggen taal noch teeken ingekomen. Hierna had de verkiezing plaats van 2 bestuursleden. Bij eerste stem ming werd bij volstrekte meerderheid ge kozen de lieer N. Winnuhst, mr. schilder, alhier, terwijl herstemming moest plaats hebben tussclien de he eren P. v. d. Hulst cn J. J. Westgeest. Alvorens hiertoe over te gaan werd de vraag geopperd of de stemming, bij de tegenwoordigheid van zoo'n klein aantal leden wel geldig was. Het reglement deed de zaak echter door gaan. Bij herstemming werd gekozen de lieer P. v. d. Hulst, mr. timmerman. Hierna werd een korte beschouwing gegeven van de werking der Hanzebank. Daar de afdeeling nog niet in liet bezit is van een eigen gebouw, zal zoolang ge bruik worden gemaakt van een der zalen van het Patronaat en de opening zal ge schieden zonder plechtigheden; deze blij ven 'bewaard tot een eigen gebouw is gevonden. Ook vernamen wij dat deze in stelling de volle sympathie heeft van on zen Z.E.W. lieer Pastoor. De zaak zal voor- loopig geleid worden door den directeur van Loosduincn en elk Hanze-lïd werd verzocht eens met hem te gaan spreken. Ook vernamen we dat alleen in het Bisdom Haarlem voor 25 millioen gulden bij de ITanze-banken was belegd. Tot afgevaardigden naar de groote ver gadering te Rotterdam op 27 en 28 Octo ber a.s. werden benoemd de heeren P. v. tl. Hulst en J. Fleur. Hierna sluiting. ZWAMMERDAM. Jubileum. De stationschef alhier, de heer J. de Rooze, herdenkt op 1 Oct. a.s. zijn 45-jarig ambtsjubileum bij de Spoor wegen. De jubilaris begon zijn loopbaan aan de voormalige Eijnspoor thans de Ned. Spoorwegen, en is nu 33 jaar als stations chef alhier werkzaam. Een ieder welke de vriendelijke en hu mane chef heeft leeren kennen zullen onge twijfeld zorgen dat deze dag niet onopge merkt voorbijgaat. ZO ETER WOU DE. Bibliotheek. Zondag 3 "October" a.s. wordt weder de bibliotheek van het Patro naat geopend. Er is gezorgd voor een aan tal nieuwe boeken; het is echter te betwij felen, of het voldoende zal zijn. Daarom dien wij een beroep op degenen, welke uit gelezen boeken bezitten. Deze kunnen een goed sociaal werk verrichten, door ze te be zorgen aan de*Pastorie. Leger en Vloot. Geen liefhebbers. Men meldt uit Kampen aan de „Msb.": De zoogenaamde najaarsploeg -tot in diensttreding bij het Instructie-Bataljon is dit jaar zeer gering in aantal. 'Er zijn slechts 75 aanvragen. Men kan gerust aan nemen, dat hiervan 25 jongelui om ver schillende redenen niet worden aangeno men, zoodat er slechts circa 50 nieuwelin gen komen. Het onderzoek voor de ge schiktheid heeft deze week plaats. Afschaffing en inkrimping van muziek korpsen. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Ter Hall betreffende afschaffing van trompetters en. 'hoornblazers en in krimping van muziekkorpsen heeft de minister van Oorlog geantwoord: Het ligt niet in de bedoeling tot alge- h.ele afschaffing van de trompetters en hoornblazers over te gaan. Wel zal het aantal beroepstrompetters en hoornblazers worden beperkt tot het aantal, dat noodig is voor de instate tie van de uit de militie, op te leiden trompetters «en hoornblazers, die in de oorlogsorganisatie worden ver- eïscht. Na deze inkrimping van ihet aantal be roeps trompetters zal het niet mogelijk zijn, de z.g. niet officieele muziekkorpsen bij de bereden wapens in slan-d te houden. Een sterke inkrimping van het aantal andere muziekkorpsen ligt mede in het voornemen. Deze maatregelen zij-n mogelijk en der halve met het oog op beperking van de aan de weermacht ten koste te leggen gelden naar overtuiging van den mini ster ook noodzakelijk. Zij mogen dus niet achterwege blijven, al zouden daardoor de belangen van een aantal daarbij betrok ken personen worden geschaad. Intus- schen zal op die belangen nauwkeurig worden gelet, waarbij getracht zal worden aan zich voordoende nadeelen naar billijk heid tegemoet te komen. LUCHTVAART. Sensationeel vliegongeval. Toen de Belgische aviateur Van Cothem zich Woensdag mèt zijn vliegtuig op 2.000 meter hoog te boven het vliegveld te Evero bij Brussel be vond, vloog zijn machine in brand, doordat hot benzinerosorvbir lek raakte. Hij daaldo onmiddel lijk, dorii op 500 meter hoogte had het vuur zulk een omvang aangenomen, dat de aviateur zich gereed ru&aktc uit liet vliegtuig te springen. Of- Ingezonden Mededeelingen a 60 cent per regel, Zaterdags 70 cent. Iets nieuws! (Gembermarmalade), van denzelfden fabrikant als de be kende en gewilde „SILVER SHRED"-Marmalade. Verpakt in mooie 1-ponds busjes. Vraagt ze Uwen Winkelier. Voor Engros bij de 9223 schoon de glazen van zijn bril reeds door de hitte waren gesprongen, wist hij zijn tegenwoor digheid van geest te bewaren en met het branden de vliegtuig behouden te landen. „Tel."' Een noodlanding. Woensdagmiddag 4 uur maakte de offi cier-vlieger Van Lcnning van het vlieg kamp „De Kooy" met zijn machine, de C 27, waarin als passagier <le mechanician Van Tol, op het strand te Egimond aan Zee, 500 M. ten Zuiden van het Badhotel, tengevolge van 't roteeren van den motor, een nood landing.'Het toestel -kwam op het strand in een kuil terecht, waardoor het geheel over den kop sloeg, met het gevolg, dat het bovendak van het vliegtuig vernield werd. De vlieger en de machanicien ble ven ongedeerd. RECHTSZAKEN. HAARLEMSGHE RECHTBANK. H. K. H., machinist te Haarlem mermeer had omstreeks 20 Mei ver schillende koperen macliineonderdeelen ont vreemd uit de werkplaatsen van den Slaat der Nederlanden. Bekl. was niet verschenen. De officier eisch[e 6 maanden gevange nisstraf. Veroordeeld zijn: W. Sch., arbeider, te H i 11 e g o m, we gens mishandeling, tot 14 dagen gevange nisstraf. C. W. varensgezel te II i 11 e g o m, bij verstek wegens mishandeling tot 14 dagen gevangenisstraf. D. G., schilder, te Haarlemmer meer wegens diefstal tót' voorw. gevan genisstraf van 1 maand met een proeftijd van 2 jaar. G. L., -bloemis'knecht, te Aalsmeer, bij verstek, wegens het opzettelijk en we den-echtelijk eeniig goed dat geheel aan een ander toebehoort, vernielen, tot geldboete van 25, subs. 10 dagen hechtenis. Academienisuws. LEIDEN. Geslaagd voor het canHidaatsexamen in de rechten de heer A. E. Andreac de la Porte (Leiden). Candidaatsexamen in de geneeskunde de heer L. Dooren (Dordrecht). De Geneeskundige Staatscommissie bevorderde heden tot arts den heer J. C. Boon (Haarlem); tot semi-arts den heer H. F.' Ong Kie Hong (Semarang). Met gunstigen uitslag afgelegd bet candidaats-examen in de rechten de heeren W. E. O. van Asbeck Bnisse (Den Haag). J. van Nies (Rotterdam). Agenda der vergaderingen van bij he! Plaatselijk Comité der K.S.A. te Leiden aangesloten vereenigingen. R. K. Ambtenaarsvereeniging. Vrijdag 1 October 8.30 uur Patronaat Hooigracht. R. K. Handelsreizigers. Vrijdag 1 October te 8.30 uur in Café „Neuf", Breestraat. Geloof en Wetenschap. Dinsdag 6 Octo ber 8 uur kleine zaal der Stadsgehoorzaal. Prof. J. Knaapen „Reinhard Sorge en de ontwikkeling van het Katholiek Tooneel". ZONDAG. Leiden. Propagonda-avond R. K. Werkmeestersbond, St. An- tonius-Patronaat, Haarlemmerstr. ZONDAG. Alpben a. d. R ij n. 's Avonds na het Lof jaarvergadering van de St. Joseph-Vereeniging. WOENSDAG. Leiden. R. K. Drankbe- strijderspropagandaclub Dr. Ariéns bij de Wed. v. d. Berg, Beesten- mankt. VRIJDAG, Leiden, 15 October, 8 uur, Ledenvergadering Ziekenfo ndis Ned. R.K. Volksbond >n gebouw „Prediker." Apotheken die fot en met Zondag op Maandagnacht eiken nacht en des Zon dags geopend fcfjn: D. J. van Driesuni Mare 76, Tel. 406, Firma Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502. Burgerlijke Stand. 30 September. Overleden: Gerrit Rietbergen, m. 29 jaar. Geboren: Willem, z. van F. Gressie en M. Blansjaar Johanna Alida, dr. van J, Witsenburg en M. Willeman. Gehuwd: J. C. van der Ende jm. en H Jansen jd. Ondertrouwd: A. Zaalberg jm. 25 jaai en A. Bieshoek jd. 20 jaar J. C. Steen kamer jm. 25 jaar en W. van Schendel jd 28 jaar A. J. Gicze wedr. 61 jaar en M H. Bakker jd. 50 jaar Th. v. d. Zwaluw jm. 25 jaar en A. J. Wassing jd. 22 jaar. STADSNIEUWS De stichter van hei E.-Geesl-hofje. Gedurende de Winkelweek is te Leiden in de bekende en reeds meer dan vijf kwart eeuwen bestaande kunsthandel van den heer D. Sala en Zonen aan de Breestraat een schoon stuk van Leidens historie ge- exposeerd. Voor het rabm prijkt het portret van een.van Leidens patriciërs den liefdadigen Cornelis Sprong of Sprongh, overleden te Leiden 4 Jan. 1706, die verwant was aan oude Lcidsche geslachten, als De Bije, van der Graft, van Leeuwen, van Swanenburg, Duijck e. a. Alsmede is daar tentoon ge steld het destijds door hem in 16e eeuw sche bouwtrant bewoond hoerenhuis, ook aan de Breestraat, staande op de plaats, waar thans het. post- en telegraafkantoor zich bevindt. Een historisch plekje voor de stad Lei den. Vóór 1597 woonde in dat heerenhuis de eigenaar van de eerste academische drukkerij n.l. Chnistöfflel Plantijn, mede bekend door zijn schoonzoon prof. van Ra- pheling. Later ging dat huis over in het Leidsche boekdrukkersgeslacht Elzevier. (Van die drukkerij is in ,,De Lakenhal" nog aanwezig een slatenbijbel anno 1663, toen reeds met Latijnsche lebter gedrukt; eetn pracht-exemplaar). Deze Comelis Sprong was vrije grond- heer van Hoogmade, m. a. w. eigenaar van de landerijen van dit geheele dorp. Hij stichtte op de genoemde plek van het postkantoor een hofje voor oude vrouws personen, boven de 50 jaren en beschreef met eigen hand in zijn testament dn alle bijzonderheden hoe en door wie dat hofje en de eigendommen moesten worden De- sluurd. Dit gewichtig document (g ede el e- 1 ij k opgenomen in de beschrijving van de stad Leiden door F. van Mieris), wordt in heb archief van dit hofje bijzonder be waard. In 1851 is dat, hofje dn de Breestraat ver vangen door een ruimer gebouw op de 'hoek van Rapenburg en Doezast-raat. Onder de bekwame leiding van den heer Mr. A. J. Sormani zal nu in alles een reorganisatie plaats 'hebben. Het/ hofje met zijn 14 bewoonsters zal straks voor nog een 7-tal ouden van- da gen plaats bieden. Een ndeuw gebouw in schoone bouwtrant wordt thans onder de leiding van den architect, den heer J. van der Laan, aldaar opgetrokken. In dat nieuwe gebouw zal een doelmatige, in stijl ingerichte regentenkamer kome,n, waarin de schilderstukken van de familie Sprongh en zijn echtgenoo-tc vrouwe Johanna Maria Witter1 een plaats zullen vinden. In die regentenkamer zal ook gebouwd worden een brandvrije kluis voor het rijke archief, dat nu mede ondier leiding van den heer Mr. Sormani geordend en be schreven zal worden; een werk, dat niet gering is te achten. De oude, bijna tot pul ver geworden documenten van eeuwen te rug worden tevens door een deskundige ge prepareerd en gebracht in een toestand van bijna» nieuw papier. Voornamen oudheidkundigen hebben de Leidsche hofjes beschreven en ook de bouwkundige heer H. J. Jesse, o.a. in „Het Huis", doch, zoo ver mij bekend is, niet het „H.-Gees-t-hofje". Uit het reeds genoemde orgineele testa ment van Cornelis Sprong bleek mij dat thans letterlijk in alles, naar den geest van den erflater wordt gehandeld. Moge ook deze stichting voor vele ouden van dagen in de toekomst tot steun en ten zegen zijn. W. v. H. R. K. Ccöperatie „Eendracht". Gisteravond, had in het St. Antonius- patronaat de 3de jaarvergadering plaats van bovengenoemde coöperatie. De voor zitter, de heer II. B. J. Wijtenburg, opende d.e bijeenkomst met den Christelijken groet en heette den talrijk opgekomen leden van harte welkom. Spr. wijst er op dat. velen slechts lid zijn in naam en metterdaad wei nig of niets van de coöperatie betrekken; hij spoort de leden aan alles bij .de coöpe ratie te koopen. De notulen van de vorige vergadering worden onder dankzegging goedgekeurd. Daarna bracht de secretaris een keurig gestyleerd jaarverslag uit, waaruit we het volgende aanstippen: Er is opgeri-cht een inkoopcommissie, welke gevormd wordt door het dag. bestuur en den heer Werter. De taak is de prijzen der waren te zetten en over inkoopen te beraadslagen. Daartoe wordt iederen Dins dagavond vergaderd. Plannen voor een eigen bakkerij zijn verwezenlijkt op 22 Maart 1920. Door adverteeren heeft de coöperatie ge- lit, cn niet zonder succes, den omzet te vergrooten. Het personeel bestaat uit zes personen, drie voor de bakkerij en drie voor don winkel. Het gehuwde personeel geniet kin dertoeslag aanvangende bij het derde kind. Een premiestelsel is voor de bakkerij in gevoerd voor op tijd komen en tijdig terug zijn van brood-bezorgen. 'Aan mr. iBrantjes van Rijn, die de coöpe ratie steeds belangeloos met zijn adviezen terzijde stond en nu naar Nijmegen is ver trokken, werd een woord van dank ge bracht. In het bestuur had verandering plaats, evenals in de commissie van toezicht. De heeren Heemskerk, v. Lith, Smit en Strijk bedankten, ook bet tusschentijds gekozen bestuurslid de heer Reizevoort. Als nieuwe leden kwamen in 't bestuur de heeren Hachman, Hensing, Langezaal en Schoon- derwoerd! Als com. v. toezicht werd de heer Meijer vervangen door den heer Spaaij, terwijl de vacature-Schroote nog onbe zet is. Evenals 't vorig jaar bracht het bestuur in toepassing art. 27, waardoor het D. B. te deeleri krijgt een bedrag groot f62.50. De werkzaamheden van het D. B. zijn, se dert de oprichting van de bakkerij zeer toegenomen, inzonderheid door het gemis aan een bedrijfsleider of boekhouder. Den heer Bisschop, penningmeester, werd dank gebracht voor zijn belangelooze toewijding. In 't belang der zaak wil de secretaris voorstellen .hem een jaarlijksche tegemoet koming te geven. (Aldus werd ook later bestolen.) De coöperatie telt 273 leden. De secretaris, de heer Schoonderwoerd verwierf voor zijn verslag een woord van dank van den voorzitter en het applaus der vergadering. Daarna deed de penningmeester reke nt in g cn verantwoording. De kas sloot met een batig saldo groot f873.92. De omzet steeg tot f30,000 (vorig jaar f20,000.) Den penningmeester werd eveneens onder ap plaus dank gebracht. Aan de orde was vervolgens punt 4: be spreking al of geen dividend, 't Bestuur adviseert geen dividend te geven, en in het uiterste geval slechts 2 pet. De vergadering wcnschte echter wel dividend uit ie kee- ren. Bij gehouden stemming waren er 63 vóór. en 25 •tegenstemmers. Het bestuur vroeg machtiging, om, indien het zulks noodig oordeelt, met een voorstel te komen tot het aanstellen van een be drijfsleider. Na lange discussie wordt hier toe besloten, Bij acclamatie wordt, besloten tot oprich ting van een z.g. „Moederfonds", d. w. ^z. een fonds tot. uitkeerLng bij geboorten. Deze uil keering zal gelijken tred houden met de afname en men moet minstens 1 jaar lid en afnemer zijn om hiervan te kunnen profiteeren. De uitkeering za] bestaan in een week gratis kruidenierswaren. Daarna was aan de orde de verkiezing van drie bestuursleden. Daar geen tegen- candidaten waren gesteld waren de aftre dende bestuursleden, de heeren J. B. Hach man, G. J. Schoonderwoerd en H. B. J. Wijtenburg herkozen. Tot leden in de com missie van toezicht werden gekozen de hee ren Jongeneclen en Kaak. De voorz. bracht een woord van dank aan het aftredende commissielid A. J. van Fessem, die steeds een goede kracht was. Na de rondvraag, die kort en zakelijk was kwam de verras sing, n. 1. de verloting van enkele kruide nierswaren. Hierna sluiting. De Leidsche Winkelstand. Hedenavond wordt in het geneel ver bouwde perceel Haarlemmerstraat 45 een nieuwe banketbakkerij geopend door de fa. Aal b el's e. Een fraai uitgevoerde winkel is in de plaats gekomen van vcn vroeger gesloten huis. Dit werk werdi uitgevoerd door den aannemer H. P. L. Vorst. De heer J. Arnoldus bracht een sierlij ken ondergevel van kunst-granaat aan; de heer Gijsman bracht alles in een netten verfkleur. Het electrisch licht in den win kel werd aangelegd door den heer A. KLoos; de heer A. Castelein verrichtte het stuka doorswerk. De gelieele winkel is modern ingericht en bevat allerlei banket-, koek- en suiker werken, zooa.ls de lezers in achterstaande avertentie gelieve aan te treffen. De qua- liteil der banket wordt gewaarborgd door het feit, dat de fa. alles in eigen bakkerij fabriceert. Gisternamiddag viel er van een fruït- wagen, ter hoogte van den Oude Singel, bij de brug, een mand peren, welke over den grond en dn 't water rolden, waardoor vele peren niet meer voor verkoop geschikt waren. Een klein schade postje. Wij herinneren er aan, dat ook tijdens de winkelweek de verordening op de acht uur winkelsluiting ten volle van kracht is. Sommigen schijnen te meenen, dat d aai voor nu dispensatie is verleend. Wij willen gaarne erkennen, dat zulks o.i. wel ge- wenschfc zou zijn, maar het is niet geschied. Men handele dan overeenkomstig de be staande verordening. Te rekenen van 16 September is de assi stent bij de afdeeling heelkunde in het ziekenhuis der Rijksuniversiteit alhier, de ■heer dr. M. N. Reeg holt, op zijn -verzoek, eervol ontheven van het geven van een cur sus in verbandleer aan de verpleegsters in het ziekenhuis en is voor het tijdvak van 1 dezer tot en met 31 December daarmede belast de heer D. E. Schouten. 's Rijks Ethnogfaphisch Museum heeft van mevrouw de wed. prof. mr. J. C. G. Jonker, alhier, een verzameling van 30 voorwerpen ten geschenke ontvangen, o. a. een weefgetouw, een katoenmolen, 2 model len van haspels, een weefsel, een mannen- hoofdband van Timor,'een sigarenkoker van Portugeesch Timor, twee gevlochten doos jes, een boog en 10 pijlen van Flores een sarong en kinderspeelgoed van Roti. een schild en een lans van Soemba, een' ta baksdoosje, een gevlochten schoteltje en een mandje van Savoe, een klewang en een rentjong van Atjeh, een mes uit Japan enz Deze serie is geïnventariseerd als 1993. Aan de schenkster is de dank der regee ring betuigd. Do melkprijs is gestegen van '20 tot. '23 cent; het brood van 21 tot 23 cent. Waar moet 't heen? Heden was 'het 20 jaar geleden dat Mej. LabordusTempelman als werkvrouw ten teiegraafkanlore alhier in dienst trad. In 't bijzijn van telegraaf- en telefoon personeel overhandigde de Directeur, met eenige toepasselijke woorden, de gebruike lijke enveloppe met inhoud benevens een fraai bouquet chrysanten. •Ook werden haar bij monde van dsn hoofdcommies en van dein commies, chtf telefoondienst, eenige woorden van waar deering toegesproken waarna Mej. Labor dus allen hartelijk dankte voor de betoon de belangstelling. Heden viert de heer C. Verhoeven zijn 121^-jarig jubileum als koster aan d'e Paro chiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart. Hedenmorgen te half acht werd een H. Mi's opgedragen tot intentie van den jubi laris. De dag werd verder in hniselijken kring doorgebracht, waai- de heer Verhoeven zoo wel van geestelijkheid als parochianen taj* rijke bewijzen van belangstelling mocht ondervinden. Bij -de Leidsche Spaarbank is h*

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2