Uit de Omgeving L©en!ngsn:&alliikheden voor do gemeenten Vertegenwoordigers der groote gemeen ten hebben te "s-Gravenhage beraadslaagd over de leeningsmoeilijkheden voor de ge meenten. Bij de besprekingen, welke een] voorloo- pig karakter droegen, kwamen verschil lende belangrijke denkbeelden in behan deling. Besloten werd dat de Vereeniging een commissie zou benoemen om de be raadslagingen nader in studie te nemen en omtrent het onderwerp spoedig rapport uit te brengen voor een tweede vergade ring. In die commissie zullen zitting nemen de heeren: Mr. J. I>. Bomans. weth. van Haarlem; P. J. de Kanter, weth. van Dor drecht; J. H. Th. O. Kettlitz. weth. van Utrecht; A. R. 'Veenstra, secretaris van Amersfoort; mr. dr. F. L. G. Z. M. Vonk de Both, burgemeester van Tilburg; F. M. iWibaut, weth. van Amsterdam; mr. J. A. de Wilde, weth. van 's-Gravenhage en de directie der vereeniging: de heeren mr. A Jonker en II. Th. Klein. Regeerin gssïeun voor boomkweekers en tuinders. In aansluiting met vroeger door ons gedane mededeelirigen betreffende steun van de regeering aan de bedrijven van- boomkweekers en tuinders, welke redelijke kansen van levensvatbaarheid bezitten in verband waarmede een regeer: ngscom- missic voor kweekcrscrediet werd in liet. le ven geroepen bestaande uit de heeren, Mr D. Fock, voorzitter, Dr. L. N. Deckers', Mr II. G. Drsse.lhuys, Mr. V. II. Rutgers en H G. Valolon leden en K. I. B. A. de Cos- Ier, secretaris, ikan worden medegedeeld, dat de hulp op de volgende wijze zal wor den verleend: De crediotbehoevende wendt zich, na ©eist aan het secretariaat der commissie, Mauritskade No. 7, 's-Gravenhage, om toe zending van een aanvraagformulier ver zocht te hebben, daarmedeW invulling tot een Boerenleenbank of een andere Bank bij voorkomend geval tot «li? waarmede hij bereids in relatie staat. De Bank zendt de aanvrage met. haar rapport aan de Rcgec- ringscommissie voor kweekerscrediet. Na d .-kundig advies wordt een beslissing om trent de a! of niet deelneming genomen. Bij gunstige beslissing neemt de Stan; te genover de Bank eene garantie van 00 °'0 van het op het voorschot Je lijden verlies op zich, zoodat. dus de hare bemiddeling verleenende Bank ofwel voor slechts lö %^aan het te verleenen voorschot risico loopt, ofwel voor dit gedeelte van den vonr- schotnerner naar genoegen der bank een andere borgstelling moei nemen. Deze voorschotten, die voorloopig voor den tijd van 3 jaar worden verstrekt, zul len naar behoefte in termijnen worden uitgekeerd, {ertvijl wat de terugbetaling betreft, aan het einde van elk jaar aan de hand van een in le stellen onderzoek jnauwkeurig zal worden nagegaan in hoe verre uit de opbrengst van het bedrijf beta ling van rente en aflossing zal kunnen ge schieden. Ter deskundige voorlichting in bijzonde re aangelegenheden werd een algemeene commissie van advies be.' bestaande uit de heeren: A. H. .1. i -is, leiden' voorzitter; J. Barendse, Poeldijk; Ant. v. d. Bom, Fzn., Oudenbosch; J. A. Dorriini- cus, Womeldinge; J. Feenslra, Sappemeer D. Frets, Boskoop; W. Keessan Azn., Aalsmeer; H. Tienekens, ÏVeiilo; P. Vis ser, Bussum. In de verschillende centra zullen voorts naar behoefte plaatselijke commission van advies worden samengesteld, tot v. ieu taak het zal behooren de règeeringséoinmissie voor kweekerscrediet van advies te dienen inzake de gevraagde voorschotten benevens hel uitoefenen van controle op de kwec- kerijen tot welker instandhouding de Staatsgarantie werd verleend. Voor alle gewenschle Inlichtingen wende men zich tot hef secretariaat, M.iuritskade No 7., 's-Gravenhage. Uitvoering Warenwet ~l~'~ De Minister van Arbeid heeff, heden ochtend de commissie van deskundigen ge ïnstalleerd, die krachtens de Warenwet is ingesteld urn te adviseeren over de voor schriften, die tor uitvoering van deze wet moeten worden gegeven. In zijn openingsrede dankte de minister de leden voor hun bereidverklaring om de benoeming te aanvaarden speciaal Ür. Filippo, die zich met het secretariaat wilde belasten niettegenstaande allen een druk leven hebben. Binnenkort zal de Warenwet in werking treden en dan zal het toezicht op en de keuring der waren, waarbij de volksgezondheid kan zijn betrokken, wette lijke plicht zijn. Maar zonder richtsnoer be- teekent die keuring niet voel. De regeering moet leiding geven voor het toezicht en normen stellen, waaraan de waren en de voortbrenging daarvan moeten voldoen. En de commissie heeft de hoogst belang rijke en eervolle taak aan de regeering den weg te wijzen, dien zij gaan moet oni°noch de volksgezondheid, noch handel en in dustrie te schaden. De wetgever heeft hij voorbaat groot ge wicht gehecht aan het resultaat van den arbeid dei- commissie. Immers van een ad vies kon de regoering niet afwijken zonder dat zij uitlokt (ol kritiek, hetzij op zich zelve, hetzij op de commissie, heizij. wellicht op heiden Artikel 17 van de wet toch dwingt haar, het advies der commissie, in dien zij daarvan afwijkt, openbaar te maken. Spr. heeft goeden moed, dat op he: o- leid dor commisise vertrouwd mag worden. Tempo en volgorde laat de regeering aan de commissie zelf over, behoudens één uit zondering, n.l. melk, die de overheid reeds lang met zorg vervult. Daarom verwacht de minister hieromtrent allereerst advies. Met den wensch, dat de arbeid der com missie vruchtbaar en «voor ons volk heil zaam moge zijn, verklaare de minister de commissie geïnstalleerd. De voorzitter der commissie, prof. dr. N. Schoorl, beantwoordde den minister. Tegen een tabaksbelasting. In -een dezer dagen te Amsterdam ge- hooiwn congres van den Eersten Ned er- la ndschen'i Bond. van Klednfabrilytnten in de Sigaren-Industrie is de volgende motie aangenomen: De afgevaardigden enz., kennis genomen hebbende van het ontwerp-banderolle- systeem, tot heffing van tabaksaccijns, enz., verklaren in dit ontwerp te zien den alge- heelen ondergang der sigarenindustrïe, verzoeken daarom aan dom minister van Financiën dit ontwerp terug te nemen, en doen indien door den Minister aan dit verzoek niet wordt voldaan een ernstig beroep op de Volksvertegenwoordiging, om dit ontwerp te verwerpen. Melk. Omtrent den melkprijs cn bet al dan niet verleenen van toeslag op de melk van re- geeringswege is. naar wij uit le beste bron vernemen, nog geenerlei beslissing ge nome n. Gemengde Berichten. Den la at sten t ij d hadclen in ,,de Meierij" op verschillende plaatsen inbraken plaajs. Nog voor korf, een be langrijke diefstal bij v. d B. te St.. Oeden- rode. Het is de politie gehikt de hand te leggen op een viertal personen uit Son en Veghel, die deel schijnen uit, te maken van een wijdvertakte dievenbende. W oen s dagavond loste de groentekoopman J. C. van V. Pp den Sc-hie- damschen dijk te Rotterdam een revolver schot, op mej. M. de: W., die woont aan de Bleekers&teeg en waarmee hij vroeger be trekkingen aangeknoopt liad. Het schot trof geen doel, waarop van V. aan den haal ging. Aan de Leuvehaven arresteer de de politie den groentekoopman in wiens bezit een revolver en vier scherpe patronen gevonden werden. Te K ope nliagen zit sedert eenige dagen een vrouw gevangen, met name Dagmar Overblye, die al bekend he zes kinderen te hebben vermoord. En men verdenkt haar, er nog meer om 't le ven to hebben gebracht. Het is nog een jonge vrouw. Onder haar slachtoffers is vermoedelijk ook haar eigen kind, buiten echt. geboren. 7.c is ook getrouwd geweest, maar leefde sedert, eenige jaren van haar man gescheiden. De' kinderen, die ze ver moordde, werden haar toevertrouwd door ongehuwde moeders. Ze kreeg dan een som ineens 2 of 300 kronen beloofde goed. voor het kind te zorgen, en bracht hel spoedig om hals. In een geval doodde ze het kind, terwijl de moeder nog bij haar de trap afging. In een ander verbrandde ze het hjk. Men heeft bij de vrouw een twintigtal portretten van jonge kinderen gevonden. De politie gelooft niet, dat al die kinde ren vermoord zijn, maar houdt het er voor,voor, dat moeders van vermoorde kin deren later andere kinderen terug hebben gekregen, 't Is haast to ontzettend om te gelooven. Sociale berichten. Het vraagstuk dor ïeenrante. Naar ,,De Voorhoede" verneemt, zullen in de commissie ter bestudeering van het vraagstuk der -leenremte, ingesteld door den R.K. Central-en Raad van Bedrijven, o.a. zitting nemen Pater Rijken O.P., Prof. -AenigenienJt, Pater Dr. van Beurden uit Heeswijk, Prof. Veraart, de heeren Ir. St. van Schaik te Velp, Beekman .te Delft, Serrarens te Utrecht. R.K. WEEKLIEDENEOND. De reeds geruimen tijd beslaande plan nen van samensmelting der federatie van de Diocesane R.K. Volks- en Werklieden- bonden met hei Bureau voor de R.K. Vak organisatie, waardoor de geheele R.K. Ar beidersbeweging in eene Centrale wordt ondergebracht, naderen hoe langer zoo meer hunne voltooiing. Reeds is tusschen de besturen van Fede ratie en Vakbureau overeenstemming ver kregen, en zijn aan de Diocesane Bonden en de Vakbonden de concept-statuten toe gezonden. De nieuwe organisatie zal de naam voe ren: R.K. Werkliedenverbond van Neder land. De taak van het Vei-bond, het recht- streeksch of onrechlslreeksch behartigen van alle belangen van den arbeidersstand, is verdeeld in vijf afdeelingen: 1. Gods- dienstig-zedelijke en geestelijke ontwikke ling en verheffing; II. Vakorganisatie; III. Volksgezondheid; IV. Sociale wet geving, verzekering en voorzorg; V. Finan. •tiën, statistiek en coöperatie. Tot het Verbond zul Ier» slechts kunnen toetreden rechtspersoonlijkheid bezittende en door de Kerkelijke Overheid goedge keurde Roomsch Katholieke Diocesane Volks- en Werkliedenbonden en Nationale R.K. Vakbonden en Vakvereenigingcn. De leiding van het Ver,bond zal berusten in handen van een bestuur uit minstens 15 leden bestaande, dat wordt ter zijde ge staan door Radenj van Beheer, ieder van ten hoogste vijf leden. Er zullen vijf van zulke Raden worden gevormd, één voor ieder der vijf bovengenoemde afdeelingen. 'Er zal bij de samenstelling dier Raden na tuurlijk allereerst opgelet worden dat de te benoemen personen in de voor hen be stemde afdeelingen deskundig zijn. Bestuur enJ Raden van Beheer worden benoemd door en zijn verantwoording hunner daden verschuldigd aan de Wet gevende Vergadering. Deze Wetgevende Vergadering zal wor den samengesteld uit GO vertegenwoordi gers der aangesloten Diocesane R.K. Volks- en Werkliedenbonden en 50 ver tegen woor- digers der aangesloten R.K. Vakbonden en Vakvereenigingen. Men rekent er op door deze samensmel ting van Federatie en Vakburöau de R.K. Arbeidersbeweging een kraclitigen stoot vooruit te geven. „Het werd toch beiderzijds erkend" zoo lezen wij in de begeleidende memorie op de Ontwerp-Statulen, ,,dat. zoolang er twee colleges zouden zijn, die leiding gaven aan de katholiek georganiseerde arbeiders, er wrijving zou blijven, omdat de taak van Standsorganisatie ,en Vakbeweging hier en daar niet met juistheid af te bakenen ls. „Als het eenige middel om de wrijving, /die zooveel schade aan onze beweging heeft berokkend, in de toekomst te voorkomen, was door beide besturen als noodzakelijk erkend de arbeidersbeweging op te vatten als ééne groote organisatie, welke alle be langen der arbeiders rechtstreeks of on rechtstreeks behartigt, en .besloten] op die basis de te stichten Centrale op te bouwen." „De Voorhoede." Leger en Vloot. Opleiding najaarsploog 1S20. Met betrekking tot de opleiding van de najaarsploeg der militielicbting 1920 is door den inspecteur der Infanterie het na volgende bepaald: Het zesmaandsche op leidingstijdperk wordt verdeeld in twee tijdvakken. Het teerste tijdvak omvat de eerste drie oefeningsmaanden; het, is be stemd voor de individueele opleiding van den man voor het gevecht. De voorge- oefenden worden afzonderlijk in de com pagnie geoefend, totdat zij de oefeningen der overige recrufen in dit tijdvak kunnen volgen. Het tweede tijdvak omvat de drie" overige oefeningsmaanden; gedurende de laatste weken van dit tijdvak zullen door samenvoeging van verschillende compag- niën enkele oefeningen worden gehouden in balaljonsverband. De opleiding voor bijzondere betrekkingen geschiedt na 'n op leiding vap minstens één week en hoog stens drie maanden bij de compagnie voor de lichte mitrailleurs, telefonisten, tam boers, hoornblazers, stormmannen en or- donnancen-seiners. De stormmannen door- loopen in het tweede tijdvak een cursus aan de divisie-stormschool in Den Haag. De officieren en 't toverige kader van de compagnieën, waarbij geen recrulen onder de wapenen zijn, voorzien in de verschil lende korps- en garnizoensdienslen. De diestplichtigen moeten zoo mogelijk gedu rende de eerste vier maanden niet voor corveediensten worden aangewezen, voor zoover zij daardoor aan den eigenlijken dienst worden onttrokken en ook niet voor wachtdienst, voor zoover altans deze laatste dienst niet voor opleiding geschiedt, Indien hef. niet mogelijk is, We recrulen go- heel vrij te stellen van corveeën enz., die hen aan de ofening onttrekken, kan het aanbeveling verdienen, hen voor die cor veeën groepsgewijze gedurende een periode van twee a drie weken uitsluitend corveeën te doen verrichten en hen daarna onafge broken de oefeningen te doen volgen. Het bezoeken van nevenliggende- gorizoenen is gevvenscht-. Nadat de dienstplichtigen één maand onder de wapenen zijn geweest, zal minstens eenmaal per \veek een oefening bij duisternis worden gehouden. Per week. kan één namiddag of Zaterdagmorgen be steed worden aan het houden van inspectie. Land- en Tuinbouw. Tentoonstelling te Aalsmeer. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe veilingsgebouw te Aalsmeer, welke bouw zijn voltooiing nadert, zal er eene tentoonstelling worden georganiseerd, welke eenige dagen zal duren. Gezien de hooge ontwikkeling van de Aalsmeersche cultures kan verwacht worden, dat in die dagen wat schoons ge expose erd zal wor den, waaraan een .liefhebber en kenner wat zal hebben. De datums zijn nog niet vast gesteld. HILLEGOM. Blcemboheiïbeurs. De beurs was gisteren minder druk bezocht dan verleden week. Handel slap: prijzen laag. De volgende noteeringen werden o.a. gemaakt: Hyacinthen I: 7—10. Enkele tulpen: Duo vau Tholl wit maxi- mus 3.75, id. Scarlet 3, Chrysolera ƒ3.25, Cramoisie Brillant 2, Gele Prins ƒ2.25, Grand Due ƒ2.25, La Reine ƒ1.60, Mon Tresor ƒ3, Prins van Oostenrijk ƒ3, Rose Grisdelin ƒ2, Thomas Moore ƒ2, Wit te Valk 4.50, Witte Zwaan 3.75, Due de Berlin ƒ1.75. Dubbele Tulpen: Couronne d'Or 2.75, Imperator 3.75, Mirillo 12, Salvator Rose 2.75. Theeroos 3.75, Vuurbaak 4, Lucre tia 2. Darwin Tulpen: Clara Butt ƒ3, Gretchen 2.50, La Tulipe Noire 3.25, Mr. Farnc Sanders 5, Psyche 3, Wm. iCopland ƒ5, Bartigon 5.50. Mad. Krelage 5, Princes Elisabeth 4.50. Dubbele Narcissen: Albo pleno odoralo f2, Orange Phoenix 3.25, Von Sion ƒ6. Enkele Narcissen: Ajax Princeps ƒ2, Bic. Mad. Plemp ƒ4, Bic. Victoria 6.25, Golden: Spur 5.25, Incorapamabilis Sir Watkin ƒ5, Lorifolius Empcior ƒ5, Poeti- cus Ornatus 2:75. Crocus geel 1.75, Crocus Purpurea Grandtflora 1.35, Crocussen in soorten 0.75. Iris Hispanica in soorten 0.60. Glad. Nanus Blushing Bride ƒ2. id. Peack Blossum 1.75, Anemone do Caen 1.85, id. St. Bridged 2.50. LUCHTVAART. Vliegongeluk, Te Cleveland in Ohio zijn twee vliegers van een postvliegtuig, dat op 500 meter hoogte in brand raakte, gedood. STADSNIEUWS. 135-jarig jubileum van het Genootschap M. S. G. Niet iedere vereeniging is het gegeven een levensbestaan te hebben van 135 lange jaren. Meer dan een eeuw te leven, van ge slacht in geslacht, is voorzeker een voor recht, wat met trots genoemd mag worden. Zulk een vereen:ging is die van het Genoot schap „Mathesis -Scienliarum Gemitrix." De feestelijke herdenking van di't zeld zame jubileum werd gistermiddag aange vangen met een gezellig samenzijn op „Den Burcht", tot het slagen waarvoor het Leidsch Strijkensemble Sappho" niet weinig heeft bijgedragen. Te 4 uur werd het bestuur «door do feest commissie de zaal binnengeleid, waar de voorzitter, de heer O. S. KnoLtnerus, allen een hartelijk welkom toeriep en ffen wensch uitsprak, dat dit 135-jarig jubileum op waardige wijze zou gevierd worden. Hij bracht voorts dank aan allen, die het be stuur hadden terzijde gestaan in de voorbe reidingen van het feest, voornamelijk voor de welwillende medewerking van „Sappho" Te half zeven ving in de artistiek ver- sierdo groote zaal een gemeenschappelijke maaltijd aan, waaraan een honderdtal per sonen aanzaten. Onder de gasten merkten wij o.m. op den Burgemeester en secretaris van Leiden, jhr. mr. dr. N. C. de Gijslaar en mr. dr. C. E. van Strijen, <len inspecteur van het Mid delbaar Onderwijs te 's-Gravenhage, den heer Grootehaar, verder den directeur en verse lullende bestuursleden van M. S. G. De Minister van Onderwijs, dr. De Visser, had bericht van verhindering gezonden. Nadat heti Mathesiislied wasi gezongen 'heette de voorzitter allen aanwezigen har telijk welkom, niet het minst de gasten. Na herinnerd te hebben welke dankbaarheid alle oud-leerlingen voor de School moeten hebben, wees spr. erop, hoe het Genoot schap steeds steun vond in het Koninklijk I-Iuis, wijl H. M. de Koningin bescherm vrouw van de vereeniging is. Voor die belangstelling is de vereeniging dankbaarheid verschuldigd, waarom spr. voorsteide een telegram van hulde aan H.M. de Koningin te zenden, hetgeen met luid applaus werd begroet. Later wees de heer Knottnerus op den steun, die M. S. G. Steeds van het ge meentebestuur en thans ook van den heer Grootehaar, inspecteur bij het M. O. ont ving. Hij hoopte dat dit steeds zoo moge blijven. De burgemeester van Leiden en de heer Grootehaar spraken den wensch uit tot groei en bloei van de vereeniging, terwijl beiden hun volledigen steun in de toekomst toezegden. Laatstgenoemde bracht tevens huldë aan den heer Knottnerus, die zijn op gedane kennis op zoo schitterende wijze naar buiten heeft uitgedragen. Ook de secretai'is, den heer Verhuist, werd wann hulde gebracht voor liotgeetn hij voor de vereeniging deed. De lieer Terburgh herinnerde er voorts aan. hoe een der oprichters van het ge nootschap nog is vertegenwoordigd in een der nazaten, n.l. den heer van Campen, terwijl de heer A. L. Verhoog uit Sassen- heim de hoop uitsprak dat M. S. G. moge worden het troetelkind van den heer Groo tehaar. De heer K. Sijtsma bracht de ver eeniging zijn gelukwenschen namens de vertegenwoordigde pers. Aan het slot van den maaltijd werd dank gebracht aan de heeren Lau, Terburgh en Rietbergen, die op zoo'n fraaie wijze zorgde respectievelijk voor decoratie, tafelversie ring en inscripties. Een strijkje, onder leiding van den heer P. A.Smeele, zorgde voor de noodige afwisseling. De feestelijkheden werden hedenmorgen voortgezet. Te ruim 10 uur vertrokken de deelnemers aan de feestelijkheden per „Vol harding" naar de Kager- en Braassemer- meer, onder het zingen van liet Mathesis- lied. Een matinée, hedenmiddag in „Zomer- zorg", vereeruigde de feestvierenden weder- om^tot en gezellig samenzijn. Tot slot. van het jubileum is er 'heden avond in de Stads-Gehoorzaal een feest avond georganiseerd. Voor de tweede maal is de reddingslijn uit het kastje van de L. R. B. aan de Witte Singel na verbreking der ruit verdwenen. Met ingang van 16 Sept. is de com mies J. Vrijer alhier verplaatst naar het postkantoor te Alphen aan den Rijn. 17 September. Geboren: Maria Elisabeth, d. van H. P. J. Hoppezak en M. M. A. Knalmann Eli sabeth, d. van J. P. v. d. Blom en H. v. Strater Marie Nelly, d. van L. J. van Bommel en E. van Drunen Dirk Jan, z van C. Schuring en C. A. BeekAntonius Christiaan Hendrikus Jozef, z. van A. H van Noort en C. J. E. W. Vorst Lucas Hendrik, z. van J. Dee en S. van Leeuwen. Overleden: Joannes Cornelis Tak, zoon 10 uur. Ondertrouwd: F. Verworst 25 jaar jm en W. G. Haneveld 21 jaar jd. C. J. Sleg- tenhorst 24 jaar jm. en D. J. van Dijk, 21 jaar jd. ALPMEM AAN DEN RIJN: Chr. Oranjavereeniging. Gisteravond werd op een bijeenkomst in het gebouw „Concordia" opgericht met aanvankelijk 173 leden een Christelijke Oranje-Vereeni- ging. Het voorloopig comité zal zich met de eerste werkzaamheden belasten. De ver kiezing van een definitief bestuur werd' verdaagd tot een] volgende bijeenkomst. In 't danker. Gisteravond' circa half- tien werd onze gemeente plotseling in U donker gezet door de weigering van het electriscli licht. Bij vele inwoners werden weldra de kaarsen en de petroleumlampen te voorschijn gehaald. De stoi-ing, welke geruimen tijd duurde, had niet, op Zater- daga^nd plaats, zooals gewoonlijk. BODEGRAVEN. A anke op gebouw voor de Hanzebank. Het j.l. Dinsdag door notaris Kruzeman in veiling gebracht heerenhuis met tuin, staartje en gelegen in de Kerkstraat, werd aangekocht door de N. V. Ha-nzebank. KIEUWVEEM. Gemeenteraad. Tegenwoordig alle leden; er is één vaca ture. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter wordt de heer E. H. VossepoeJ geinstalleerd onder de gewone plichtple gingen. De notulen tier vorige vergadering wordan onveranderd, vastgespeld. Aan de orde is vervolgens de bênoejnrn. van 'n weth., waarbij dc Lr. Quelle 2 eiw beer Rijlaarsdam 4 sl. ontvangt, terJ er één blanco was. De heer Rijlaarsdam dus gekozen, die zijn benoèming -J vaardt.. Naar aanleiding van deze \'orij zing spreekt de heer Quelle er z'n afkij ring over uit, daar de anfci-rev. partij voorbijgegaan. Aan de orde zijn de ingekomen slukk v Het adres van de R.-K. Bouvvvakarbc-^ inhoudende een verzoek tot. deelname 5 de werkloozenkas, dat ook de vorige gadering was aangehouden, wordt°\youm aangehouden, daar nog niet voldoende ;a lichtingen ingewonnen zijn. Van Ged. Staten is het kohier honden belasting, goedgekeurd terugontvangen Hel adres van den heer Brie] Sasse, behe] zende een wijziging rooilijn en plaatsim van een hek, waarop genoemde lieer ver zoekt terug te komen, wordt ook aan»? houden, daar dit zoo kort voor de verga, dèring ingekomen was.* De heer Quc||, vraagt eenige inlichtingen daaromtrent waarop de voorzitter antwoordt dat zooali de schutting nu slaat ook de richting van de rooilijn is. Daarna geschiedt de benoe. ming van een lid der schatlingscomniissin In plaats van den heer Quelle, die voor d, benoeming bedankt,, wordt de heer John gekozen, d.ie met zijn benoeming in ken nis gesteld zal worden. Als lïd van dj reclame-commissie wordt gekozen de heet v. d. Vlugt.. Het kohier belasting word] vastgesteld tot een bedrag van 34055], Voor het heffingsprocenl, II. O. stellen fi! en W. voor niet 4 7/10 doch 5, Besloten wordt na eenige behandeling om aan de Wilhelminavereenigïng een sub. sidie te verleenen ad 150. Het voorstel vat den heer Quelle om ƒ250 te geven vond geen ondersteuning. Daarna volgt de rond vraag. De heer Vossepoel vraagt eenigi verbetering aan den weg bij de Herv. Kerl De heer Quelle vraagt of reeds van da hee-r Manders schrijven is ontvangen rud betrekking tot die brug. Hij is de brug g-, passeerd en heeft gezien dat deze opnieui is geschilderd; hij vreest dat hot nog lanj zal duren eer het besluit tot veriagang uif gevoerd zal worden. Na o-nigj discussie wordt besloten B. en W. ,te macfc t'cen hierover een onderzoek in te stel len bij een deskundige inzake bruggen 'bouw. Tevens verzoekt de heer Quelle in lichtingen omtrent de verlichting, waaroj de voorzitter antwoordt dat het rappor] naar Ter Aar is verzonden, en waarschijn lijk binnen zeer korten lijd hierover a vergaderd worden. Hierna volgt sluiting. WHhelEnnavoreeniging. In verlani met de in de omgeving gevierde oranje feesten heeft men- ook alhier het initiatie! genomen een oranjefeest te org lis De pogingen om een Wil helm in a vereni ging op te richten zijn geslaagd. Velen hebben er zich voorge inter esse erd en) reedt voor de volgende week is 'n grootsch feed op touw gezet. Evenals op anden plaatsen zullen ook hier de kinderen niet vergeten worden. Rangrijden, volksspelen en vuurwerk etc. zullen aan de orde zijn, Een circus is reeds geairiveercl en rnea vermakelijkheden zullen] worden toegefe» •ten. WASSENAAR. Gametiwerking. Dinsdag 14 Sept, 1! vergaderde de coöperatieve vereenjging „Samenwerking" om naar aanleiding dei vorige vergadering te bespreken het a' e! niet liquideeren dezer vereeniging. Na op& ming door den voorzitter met, eenige goed gekozen woorden en lezing der notulen, werd overgegaan tot stemming, waaruij bleek dat alle leden unaniem vóór voort1 zetting waren inplaats van tot liquidatie over te gaan. De voorzitter deelde mede dat het, Sfj tredende bestuur op zijn besluit ,om voor het lidmaatschap der vereeniging te be danken) was teruggekomen en in het. ve* volg weer de noodige producten van „Sa menwerking?' zullen betrekken, hetgeen met applaus werd begroet. Na enkele discussies breekt de heer U> zarom een lans voor het bestuur en wijii er dat het gezegde van len heer \ai dei- Plas in de vorige vergadering niet zoo bedoeld was. Alvorens over te gaan ioi verkiezing van "een nieuw bestuur werf voorgesteld het. afgetreden bestuur bij a: clamalie te herkiezen. Hiervoor waren aanwezige aftredende bestuursleden nn'. te vinden en wenschten volstrekt niet nied in ad loc king te kom^n. Hierna werd tot stemming overgegaan en bleken gekozen le zijn de heeren Abr. v. Stralen, P. v. d. Marei, C. Reine veer, J. J. Nell en A. v. Santen, terwijl lot com missarissen werden gekozen de heeren Jac. L. Grevers en H. Brand. Voor zoover aan wezig namen allen de benoeming aan. Hierna werd het afgetreden bestuur dans gebracht voor al hetgeen voor de vereeni ging gedaan was. De lieer 'Lazarom 6telt nu voor om dé drie nestors- der vereeniging, d:e van af cle oprichting als bestuursleden hebben ge fungeerd, namelijk de heeren D. van Stra len, S. v. d. Stoel en L. v. d. Bosch lot c-ere- lid te benoemen, welk voorstel mot alg* meene stemmen werd aangenomen. Hi'eriiï sluiting der vergadering. Nationale Militie. De uitslag der gfo teren gehouden loting is als volgt: 1. J- J< Looijestijn, 2 N. Bos. 3 II. C. Trumpie, W. -T. Paardekooper, 5 J. Tybout, G W. h V. d. Meij, 7 II. de Jong, 8 J. Bos, 9 J. G, Th. Wolters, 10 M. P. Gordijn, 11 J. H. Sneb derwaard, 12 C. F. Th. Elout. 13 Th. Tette- ro, 14 A. J. Kouwenhoven 15 J. Th. Schro der, 16 G. P. Overdevest, 17 C. A. Riem, C. A. Lensen, 19 A. J. Schrema, 30 G. P- Slats 21 B. Looijetijn, 22 P. Oosterveer, .3 N. C. A. Heijstek, 24 J. Nell, 25 'R. Klaren- berg, 26 H. S. Alfende. WARMOND. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver< gaderl hedenavond -te 7.30 uur an openbar' vergadering. WOUBRUGGE. Oranjefeest. Gisteren is alhier de boortedag' van onze Vorstin feestelijk bef' dacht. Het aardigste moment was tie ('P4 tocht der schooljeugd- met muziek. Rdneriiden, volksspelen, bioscoop c

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2