„Zhira" van A. Groenenberg te ïl a a r- 1 e ra ra e rra eer. Te één uur des middags begin bet .Con cours hippique" niet de volgende uitsia- gen. Aangespannen Stngsten f.landh .uwtuig- paard) le pi ijs, gouden medaille, „Zwingli" van de Ye. eenigiog ,,Ons Belang". Aangespannen inerriën. Ie prijs f 40 „Emma" van J. Maaskant te II a a rl e m- rn ermeer. Handelspaarden, le prijs f40 Willy" van J. H. Spronck te Zoel nrmeer, Ter opluistering kwamen nog in den ring twee vierspannen van ie heeren H. U\ Buitinans te Haarleaimermeer ci: E. Oly Pzn. le Stompe Lu reu. Bijen-iisntoonstelling. Op Vreugd en Rust te Voorburg is gister, middag te 2 uur, na- een welkomstwoord van den beer Treurniet, lid der regelings commissie, de bijententoonstelling ge opend. De e ere-voorzitter, j'hr. Stern, bur gemeester van .Voorburg, sprak hierbij het openingswoord. Nadat de burgemeester gesproken had werden de bezoekei's langs de verschillen de „stands"' geleid. De tentoonstelling blijft tot 20 dezer geopend. Ingezonden stukken. (Kuiten rernnticoordcïiihheid der Her1,) Dc Raad van Arbeid. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van Uw stuk in het blad van Dinsdagavond getiteld: .,De Raad van Arbeid" deel ik U mede, dat ik onderstaand stuk aan de „M a a s b o d e" zond ter beantwoording van den iu dat blad door den heer Sanders op mij gerich- t|n aanval: Mijnheer de Redacteur! Indien de heer Sanders beide stukken over de Delftsche Burgenieestersvacature van mijn hand gelezen had (dus ook dat in de Standaard) zou hij minder ferwun- dering aan den dag gelegd hebben over mijn belangstelling voor deze zaak als nu het geval blijkt tc zijn. Als oud-wethouder toch van Schiedam had ik in 1910 van nabij het totstandko men gezien van een compromis waarbij in de anti-rev. vacature te Schiedam een roomsuh-kat holies en in de vrijzinnige va cature te-Delft een anti-rev. werd benoemd. Een inzender in Uw blad bepleitte nu de wenschelijkheid van een R. IC. burgemees tersbenoeming te Delft o. m. met dit argu ment dat er zooveel liberaal onrecht goed te maken is op dit stuk. Gezien het gebeur de in 1910 zou naar mijn meening een R. IC. benoeming in Delft Katholiek onrecht zijn. Liberaal onrecht is er in dit geval in Delft niet goed le maken. Ieder d'e de zaken nuchter bekijkt zal mij dit toegeven. Do heer Sanders, lid van den ilaad van Arbeid alhier, vat de uit drukking „Katholiek onrecht" aan als een aanloopje om op mij als "Voorzitter van dien Raad een aanval te doen. Over dien aanval verwonder ik mij nu eens op mijn beurt. De heer Sanders toch is niet alleen lid van den Raad van" Arbeid maar ook plaatsvervangend bestuurslid en heeft als zoodanig 6 van de 15 vergaderingen die in het laatste half-jaar gehouden zijn bijge woond. Hij heeft dus alle gelegenheid ge had om terplaatse waar zulks be hoort en waar ik mij behoorlijk verdedigen kan zijn grieven over achteruitzetting van R. K. sollicitanten en leveranciers te berde te biengen. Welnu, op gcén dier vergaderingen heeft de heer Sanders deze zaak ter sprake ge bracht. Wel is dit gedaan door een ander R. K. lid onder zeer zwakken bijval van den heer S. waarna ik gelegenheid had om mij ten genoege van den Raad geheel van" dezen blaam to zuiveren. Ieder gevoelt Mijnheer de Redacteur, dat het in.deze omstandigheden hoogst unfair is mij daarover thans nog eens publiek aan te vallen. Zoo iets verwacht men niet van een fatsoenlijk rechts man. Waar de heer Sanders aanvalt zonder argumenten of voorbeelden te noemen daar is het moeilijk voor mij een verdediging te voeren. Ik kan alleen verklaren, Mijnheer dc Redacteur, dat ik ncch als wethouder van Schiedam (in welke betrekking ik ja renlang op do aangenaamste wijze met de R. IC. partij samenwerkte en in de benoe ming van heel wat R. K. ambtenaren mijn aandeel had) noch in mijn tegenwoordige functie ooit een R. IC. candidaat om zijn Godsdienst heb tegengewerkt of gepas seerd en dat alle insinuaties die het tegen deel willen doen gclooven lasterlijk zijn en op geen goede aronden berus ten. Met dank voor de plaatsing* Hoogachtend, T. S. GOSLINGA'. Leiden, 14 September 1920. Aan Uw adres, Mijnheer de Redacteur, wcnsch ik hieraan nog het volgende too te voegen. Ik heb niet gewaarschuwd voor de benoeming van een R. IC. tot Burgemeester van Delft, doch alleen, in do Standaard uiteengezet dat het gebeurde in 1910 bij de vervulling der Burgemeestersplaatsen iD Deli't en Schiedam, den Roomsch-Katholie- ken het recht benam Delft nu voor zich op te eisehen. Ik trad daarbij in het krijt vooi de belangen der anti-rev. partij. Dit be hoeft noch te verbazen, noch to ergeren. Dc anti-revolutionairen v, enschen evenmin door de liberalen als door de R. K. to worden achteruitgezet. Dat U een onbewezen en onbewijsbare beschuldiging van den heer Sanders zoo ernstig opvat dat U haast uw respect voor mij verliest doet mij leed voor U, Mijnheoi de Redacteur, meer dau voor mijzelf. Een onpartijdig onderzoek in dezen de heci Sanders kan dit op elk door hem gewild moment op legale wijze uitlokken zou aan den dag brengen dat roomsch-katholie- ke sollicitanten nooit of nimmer door mij opzettelijk zijn gepasseerd, wel dat ver schillende benoemde roomsch-katholieken voor do eer bedankten of ontslag vroegen Ik vat onpartijdigheid zoo op dat ieder naar zijn bekwaamheid wordt beoordeeld en dat aan menschen van clko richting kans wordt gegeven hun bekwaamheid te too- nen, en geloof niet, dat het publiek ten zij dan een zeer bevooroordeeld publiek op welks meening ik geen prijs stel een der gelijke houding zal veroordeclen. Ik zou waard zijn om smadelijk te wor den weggejaagd indien ik de belangen van het aan mijn zorgen toevertrouwde groote sociale werk en die van 's Rijks schatkist op andere wijzo dan op de boven aangegeveno verzorgde. Achter deze zaak zit natuurlijk wat, n.l het niet vast aanstellen van een gewezen roomsch-katholieken tijdelijken ambtenaar. Indien de heer Sanders in Uw blad eens herhaalde wat hij, na een door hem inge steld onderzoek, in de zitting van den Raad van Arbeid over dien ambtenaar als zijn oordeel weergaf, zou op 's Heeren San ders houding een nog schriller licht vallen dan nu reeds het geval is. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, Uw dw. dn., T. S. GOSLINGA. Naschrift van de Redactie. Wat betreft het ingezonden stuk aan het adres van den heer Sanders, zullen wij afwach ten, wat de heer S. daarop eventueel zal antwoorden en dit in ons blad overnemen, terwille der onpartijdigheid. Want onpartijdig zijn wij naar onze besliste overtuiging geweest. Wij achtten het uit journalistiek oogpunt niet zonder belang, om onzen lezers in •kennis te stellen van het ingezonden stuk des heeren S. in de „Msbd.", omdat wij het waarschijnlijk vonden, dat daaruit een kwestie" zou groeien, waarover in Leiden wel wat gesproken zou worden. En zoo wij het stuk zonder eenig com mentaar hadden overgenomen, dan zou de heer Goslinga daaruit misschien hebben geconcludeerd: Die redactie schijnt mij zoo weinig te reopecteeren, dat zij „een onbe wezen en onbewijsbare beschuldiging" zoo rnaar klakkeloos overneemt, bij den opper- vlakkigen lezer (zoo lezen velen inder daad de courant) aldus den indruk ves tigend, alsof zij betreffende de waarheid en. juistheid dier beschuldiging niet den minsten twijfel koestert! Wij hebben er daarom eenig commen. •taar hij geplaatst. En, wat wij daarin schreven lcwam hierop neer: lo. Wij reepecteercn in den voorzitter van den Raad van Arbeid een persoon, die èn als ambtenaar èa-als m-cnsch de rechte man op de rechte plaats is. 2o. Dat respect zal echter (zooals vanzelf spreekt)' „niet stijgen", als liet verwijt van den heer Sanders in alle deelcn waar en juist zou blijken te zijn". Wij hebben dus uitdrukkelijk de mogelijkheid veronder steld van een (zonder opzet, natuurlijk) niet volkomen e waarheid of juistheid van des heeren S. mededeelingcm! En wij la ten nu aan onze lezers over een oordeel te vormen uit wat de lieer G. vandaag schrijft in dat blad en later eventueel weer don heer Sanders in 't midden brengt, enz. 't Doet ons leed, dat de heer Goslinga niet zóó ons commentaar heeft gelezen en begrepen 't doet ons leed voor den heer Goslinga, maar zeker voor ons zelf nog meer. (Dit als antwoord op een tegenover gestelde uitdrukking in het stuk des hee ren G., die met de waardigheid er van m strijd schijnt te komen.) Wij behoeven niet te zeggen, dat ook naar onze meening de definitie van onpar tijdigheid, welke de heer G. geeft, de e«-Rig juiste is. Op de Delftsche burgemeesters-kwestie gaan wij niet. verder in. Wij hadden ors alleen geërgerd aan de 'krasse uitdrukking des heeren G.: ..Roomsch onrecht". Om van Roomsch onrecht te kunnen spreken, moe ten er, dunkt ons, feiten zijn gepas seerd. Men behoort o. i. zoo lang mogelijk die pijnlijke combinatie van woorden „Roomsch" eiï „onrecht" te hesparen aan een bevriende partij (aan; een partij, die ook te Leiden het steeds op hoogen prijs heeft gesteld en van uitnemende practïsche waarde om samen te werken met Anti rev. en Chr.-Hisit.!) En hebben zich volgens den heer S. misschien onder dit ministerie dergelijke feiten voorgedaan? Wij zijn er van overtuigd, dat hij onomwonden zal antwoorden: neen. Dit naar aanleiding van wa: de heer G. schrijft aan ons adres. Wij willen hopen, dat de geachte inzender nu onze journa listieke onpartijdigheid niet meer zal in twijfel trekken, gelijk hij, naar hot schijnt, gisteren bij de lezing van ons stukje: De Raad van Arbeid, heeft gedaan. Laatste Berichten. Naar wij vernemen is door de Regeering besloten om op Dinsdag 21 September a.s. van des middags 12 uur af aan het perso neel van de Ministeries, voor zoover de dienst dit zal .toelaten, vrij te gcyen. (Officieel). De Regeering wenscht, ter tegemoetkoming aan do moeilijkheden, wel ke gezinnen met kinderen onder do bestaan de omstandigheden ondervinden, wijziging te brengen in de regeling van den kinder bijslag voor het Rijkspersoneel. Zij zal de volgende wijzigingen voorstel len: 1. de bijslag wordt voor elk kind bene den den leeftijd van 18 jaren toegekend, dus reeds te beginnen met het eerste kind; 2. de bijslag wordt genoicn ongeacht het bedrag der wedde, zoodafc de bestaande grens van f 5000 komt te vervallen; 3. de bijslag bedraagt voor elk kind als sub 1 bedoeld 2,5 pet. van het bruto-salaris met inbegrip van vaste toelagen met een minimum van f 50.en een maximum van f 200.— per kind; Ingezonden hlededeeüngen a 60 cent per regel, Zaterdags 70 cent. 8-117 Het ligt in de bedoeling vorenstaande wijzigingen met 1 October 1920 te doen in gaan, naar den maatstaf van de wedde en het aantal kinderen op 1 Januari 1920. Wetsontwerpen tot beschikbaarstelling van de noodige gelden ter uitvoering van de nieuwe bepalingen, zullen met den moes ten spoed worden voorbereid en ingediend. Voorts is besloten de schalen 2 cn 3 van het bezoldiginsbesluit en maximum te ver- hoogen met f 100.ingaande 1 Januari 1920. RECHTSZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. De Aarron dissemen Isrecli thank alhier heeft heden het volgende vonnis gewezen: G. M. R., oud 18 jaar, dienstbode te Was senaar, had op 5 December 1919 uit -de por tefeuille van haar mijnheer twee bankbil jetten van f50 en-2. van f 10 weggenomen. Bekl., (Me reeds meer gestolen had in haar dienstbetrekkingen, bekende het ten laste gelegde, zij had voor het geld een zilveren armband gekocht en| bonbons. De officier noemde deze bekl. een ge routineerde dievegge, die in al haar dien sten zich aan diefstal had schuldig ge maakt en eischte daarom 3 maanden ge vangenisstraf. Burgerlijke Stand. 18 September. Geboren: Hendrica, d.' van C. Schepers en E. de Vos Gerrit Christiaan, z. van G. Verkerk en H. Schouten Herman us Frans, z. van A. van Luntercn en G. K1 y- meij Mina, d. van P. van Klink en W. van Klink Barbera, d. van P. v. d. Hengst en A. v. d. Vliet Ewit, z. van J. Roos en J. van BcelenCatharina, d. van P. Leemans en M.VI. de Boever Wil lem Frederik, z. van G. Holswildcr en W. den Oude Cornells Willem, z. van W. Giezen en M. Dijkstra Cornelia Maria, d. van F. J. Verburg en M. J. van Niekerk. Ondertrouwd: P. J. Voorzaat jm. 23 jaar en P. H. Valkenburgh jd. 23 jaar F. van Vliet jm. 27 jaar en G. Bol jd. 25 jaar P. L. Blange wed. 48 jaar en W. v. d. Kuijff jd. 48 jaar D. van Booven jm. 27 jaar en C. Colijn jd. 23 jaar. Overleden: Sara Petronella Maas wed. A. Hakkenberg 86 jaar. STADSNIEUWS. Bij het te Utrecht gehouden poiitie-exa- men verwierf de heer G. Domna alhier, het diploma met aanteekening, terwijl de heer G. J. E. Poortman het gewone di ploma verwierf. Dr. T). H. van Gelder, sinds 29 Juli 1890 lector in het Perzisch en het Turksch aan de Leidsche universiteit, heeft ontslag ge vraagd. Naar men ons mededeelt heeft ook Z K. H. Prins Hendrik zijn belangstelling voor de alhier vanwege do 3-Octobcrveree- niging te houden winkelweek doen blijken. Hij heeft als toe te kennen prijs een bronzen medaille beschikbaar gesteld. Door den „Bond van Technici" was gisteravond in „In den Vergulden Turk" 'n vergadering belegd, waar als spreker op trad de heer P. G. F. T. Fehmers, hoofd ingenieur bij de lichtfabrieken alhier, met het onderwerpHet stramien der bedrijfs leiding". De spreker had dit beeld gekozen, met het oog op borduurwerk, waarbij „stra mien" gebruikt wordt. Stramien is een grof soort gaas, waarbij men „schering" en „in slag" heeft. De „schering" ziin dan de „al gemeenheden", en de „inslag" de bizonder- heden. Op dit onderwerp wilde spreker voortborduren. Op onderhoudende wijze hield hij een causerie, die niet weinig ver duidelijkt werd door de uitstekende licht beelden. Spreker ontwikkelde verschillende stellingen, waarop, dan „voortgeborduurd" werd. We kunnen niet alle deze stellingen nader omschrijven. Slechts eenigo der inte ressantste willen we afschrijven. O. a. zeide spreker: „Bedrijfsleiding is een wijsheid, steunend op wetenschap. Wie een bedrijf wil leiden, beginne zich zelf te leiden." Verschillende andere theoriën wer den op interessante wijze uiteengezet. Na de pauze was gelegenheid tot het stellen van vragen, doch hiervan werd geen bijzon der druk gebruik gemaakt. Eenige hc:erêu maakten opmerkingen, doch deze raakten voornamelijk de sociale zijde van de be drijfsleiding, welke spr. liever niet dieper wilde ontleden, daar rnen dan aanstonds in het gedrang kwam met 'religieuze overtui gingen, welke spreker liefst niet Milde ra ken. Te ongeveer elf uur sloot de voorzitter, de heer C. J. Nieboer, na een kort woord van dank aan den heer Fehmers, de gezelli ge, leerzame bijeenkomst. Uit de Omgeving ALPHEN AAN DEN RIJN. Paardenmarkt, De jaariijksche vrije- paardenmarkt had hier gisteren weer het gewone levendige verloop. Reeds vroeg in den morgen werden de paarden (naar het marktterrein en de Julianastraat gevoerd. Ook de tenten, welke op de bekende luid ruchtige wijze hun iwaren aan den man trachten te brengen, waren weder flink vertegenwoordigd. Do aavoer van paarden en veulens was vrij beduidend. 570 stuks waren aan de lijn gebracht. De prijzen beliepen voor werkpaarden van f 7*00—f 1300, 1 (/-jarige paarden 4.50ƒ11, veulens 200ƒ500. De handel was tamelijk levendig. HILL EGOM. Gemeenteraad. Deze Li old gistermid dag een vergadering. De openbare zitting duurde slechts enkele minuien. Aanwezig de burgemester en alle leden.. Er is één vacature. De burgemeester opsnt met ge bod terwijl tot voorstemmer wordt gekozen bij loting de beer C. G. v. d. Fol'. De ge meen tebegroöting werd aangemeten en zal. gedrukt worden en den leden toegezonden. De heer Vooren wijst bij de rondvraag op de circulaire van d-m Min. van Arbeid, inhoudende het recht "der gemeente om maximumprijzen voor de eerste levensbe hoeften vast te stellen. Spr. informeert of B. en W. hieraan reeds aandacht schon ken. De voorzitter antwo»rdt, dat deze circu laire in de vergadering van B. en W. f-ri sp ake komt. De heer Vooren dringt er op aan, dat, er ernstig aan gedacht moet worden, dak °°k voor Hillegom prijsvaststelling voor de eerste levensbehoeften ge wenscht is. Hierna fcomité-generaai Verkiezing Raa/tfsfótf. Door het slembu reau is in de vacature L. Tempelman tot Raadslid benoemd verklaard de heer J. O. Vermeer. 'I Betreft hier een zetel van de anti-revolutionaire partij. Onderwijs. Voor het examen hoofd akte is geslaagd de beer S. Sprank, onder wijzer laan de R.-K. Jongensschool, alhier. Brege veiling. Woensdag is hier de 6c veiling van leverbare bloembollen gehou den. De belangstelling was goed: de han del bleef traag. De volgende prijzen wer den o.a. besteed: E.V.T. Fred. Moore ƒ1.30, E.V.T. La Reine ƒ1, E.V.T. Scarlet Due ƒ1.50, E.V.T. Parma ƒ2.90, E.V.T-. Pro serpine ƒ5.50 (opgeh.), E.V.T. Mon Tre- sor ƒ3.50 (opgehouden), D.T. Murillo ƒ1,50, D.T. Salvador Rose 2.95, E.V.T'. Gele Prins 2, D.T. Couronne d'Or 2,45, E.V.T King of [he Yellow ƒ1,25.- Crocus Mont- blan-c ƒ0,38,, Crocus van Brunow 0.32, Crocus Sir Walker Scott ƒ0.36, E.B. Pot gieter 18 c.M. en op ƒ4, E.B. King of the Blus 19 c.M. en op 5.50, D.N. von Sion ƒ2,70, Crocus King of the White 0.36, Ge le Prins van Oostenrijk 2.10, E.V.T. Gele Prins 1.40, E.V.T. de Lui santé 4.50, E. V.T. La Reine ƒ1, E.V.T. Mon Tresor ƒ2.80, E.V.T. Prins van Oostenrijk ƒ2.10, E.V.T. Gele Prins 1.4-0, E.V.T. Rose Lui san te ƒ4,50, E.V.T. La Reine ƒ1, E.V.T. Mon Tresor ƒ2.80, E.N. Ornatus ƒ0.66, E.N. Princeps 0.60, Crocus Jung of Bic While 0.44, D.T. Murillo 1.20, E.V.T. La Reine ƒ1.15, E.V.T. Art us ƒ135 (opgeh.), Par- quit Lutea Major 1,35, Darwintulp 'Love liness ƒ2.45 (opgeh.), E.N. Barri Couspi- cius (dw.) 1.50, Crocus Baron van Bru now 0.34, id. II 0.30, id. Ill 0.20, E.N. Emperor 2, Darwintulp Marconi 2 (op geh.), Darwintulp Nauticus ƒ2, Gele Cro cus /0.60, Spaansche Iris British. Queen i0.2* .(opgeh.), id. La Trqnjdesse 0.24 (opgeh.). L1SSE. Harddraverij. Op Woensdag 6 October zal vanwege de Harddraverijvereeniging Lisse en Omstreken dc najaarsliarddrave- rij worden gehouden. In afwijking van vo rige jaren zal nu geen voarmiddagdraverij gehouden worden doch in de plaats daar voor een Ringrijderij voor paren. Des na middags te 1 uur begint dan de harddrave rij voor paarden van alle landen en ras sen. Alzoo een gewen sebte afwisseling in de bestaande gewoonte. NOORDWIJK. Brand. Gisternacht omstreeks half drie is brand ontstaan in het rookhok behoorende bij de slagerij van den heer P. K. in de Kerkstraat. Mej. H. in de v. Lim burg Stirumstraat, wier slaapkamer grenst aan het erf van de slagerij nam een be nauwde rooklucht waar. Zij keek door hel geopend raam en ontdekte brand. Onmiddellijk werd de eigenaar gewaar schuwd. De politie twas ook spoedig aan wezig, die met behulp van eenige burgers den brand tot het rookhok wist fe beperken. Veiligheidshalve werd later met slangen op de waterleiding de omgeving nat ge spoten, omdat in de nabijheid veel hooi geborgen was. Een drie honderd pond spek ging in de vlammen verloren. NOOTDORP. Oranjefeest Op 13 en 14 September heeft Nootdorp op waardige wijze het Oranjefeest gevierd. De eerste dag was in hoofdzaak gewijd aan de jeugd. Des na middags le l uur trokken de kinderen on der g>?icide van de feestcommissie en eeni ge dames, in een lange rij naar het feest terrein. Hier was alles in het werk ge steld het den kleinen zoo aangenaam mo gelijk te maken. Allerlei spelen werden door de kinderen verricht,. Zij werden ont haald op versnaperingen e.d., Londen ge bruik maken van een .draaimolen etc. De op hot terrein geplaatste muziektent werd 's avonds bezet door de jongelings- vereeniging die eenige schoone liederen ten gehoore brach't welke zeer in den smaak vielen. Verder werd de avond in ge zellig samenzijn doorgebracht. Den tweeden dag waren er volksfeesten. Om halflien begon do harddraverij voor paarden onder den man. Hiervoor waren elf deelnemers. De prijzen waren 50, 30, 15 en 10,' en werden gewonnen resp. door C. van 't Hart, A. Dijkshoorn, J. v, d. Helm en Joh. Post, 's Middags om één Onder liet Vergröo t-glas Vlaggen. CCX. Op weg naar de „Mon Père" ontmoette ik in een voorname fclraat mijn vriend, burgerman in bonis. „Ook vrij vandaag?" begon ik na gc-w pe begroeting. „Nou en of, op Katholiekendag, na< tuurlijk! Maar »wat hangen er toch weinig vlaggen in onze straat, hè?" „Ja", antwoordde ik en liet er laconic op -volgen: „en vooral verwondert het rnii dat gij de vlag niet hebt uitgestoken „Och ja" was het wederwoord, ,,a!0 ir zoo weinig vlaggen uithangen dan besluit men allicht de zijne ook te laten liggen," Ik keek hem eenigszins verbaasd en ver. wijtend aanen samen liepen wij ver der in de richting van het heiligdom, nli echte Roomscihen verlangend den zWn van onzen beminden Bisschop. 1 Uit de kerk 'huiswaarts keerende zag in een smalle steeg tusschen Haarlemmer, straat en Oude Vest (minstens een tienjai vlaggen udifc de lage woningen steken. z<J er bruiloft wezen in die buurt? Maar neen, ik zag cr ook een Pauselijken wimpel langs wapperen. Die arbeiders wisten toch vooraf da| Mgr. de Bisschop niet door Ue steeg zou komen. Waarom vlagden zij dan toch? Onwillekeurig, aangetrokken door de heerlijke Roomsche fierheid dier kleine mensohen, nam ik mijn weg door het steeg. je enmet schaamte dacht ik aan de min of meer toonaangevende Katholieken in de voorname straat van mijn vriend. X, uur was er een optocht door de omgeving van het dorp georganiseerd, waarna de grootste attractie bij een volksfeest, ring. rijderij voor paren. Hiervoor waren 55 deelnemers, le Prijs Mej. v. Vliet ƒ40, Ja pr. Mej. de Vroede ƒ25, 3e pr. Mej. de Booy 15, 4e pr. Mej. Tetteroo ƒ10. Vervolgens was er ringrijderij voor hee- ren en dames op de fiets Waarmede kj prijzen waren voor uitgeloofd. Verder wa aien er nog andere vermakelijkheden als mastjeklimmen, plankje rijden op de fiets. 's Avonds 8 uur was er bioscoopvoorstel ling in de open lucht, welke veel bekijkt had. Het feest werd opgeluisterd door het muziekkorps „Klein maar Dapper" van 's-Gravenhage. Gco-2 afgeloopen. Twee jonge gasten maakten op den feestavond met hun tlnme een rijfoertje - in de buurt van Nootdorp. Daar de bestuurder echter den weg niet kende kwam de auto, ha een draai over een brug gemaakt, te hebben, in den sloot kant terecht, sloeg om en kwam in liet water terecht. Door een ruit stuk te slaan zijn de inzittende er met gescheurde klee- ren en een nat pak afgekomen. Voorwaar een duur vermaak. Statuten. Met de „St.-crt." van lie- den zijn verzonden de Koninklijk goedge keurde statuten van de R.-K. Bouwïh- eeniging St. Bartholomeus. OU DE-WETERING. Personalia. Met ingang van 16 Sep. tember is Joh. Horsman, die jarenlang hulpbode is geweest, tot postbode benoemd, ROELOFARENBSVEEN. „Hef sfaten Rcs". Begunstigd door prachtig wer hield de Roelofarendsvecfr schc Wielrijders Ver. „Het et alen Ros", haar jaarlijksch feest, waaraan verbonden waren de verschillende wedstrijden. Om 9 uur trok men in optocht van of hel Clublokaal, met, de muziek van het plaatse lijk korps „Liefde voor Harmonie", naar het iterrci-n der wedstrijden (de weg van al R.-veen naar Rijp we tering). Allereerst werd gereden op de lange baan om dea wisselprijs (R.-veen—R.-Wetering en te rug) .waarbij de volgende tijden werden gemaakt. 1. J. Huig-sloot in 11 min. 17 see, 2. J. N. van der Meer in 11.21, 3. J. Tur» Czn. in 12.7; 4. H. Bakker Thz. in 12.24' Op de korte baan pl.m. 400 M.. waren 'da prijswinnaars: le J. Huigsloot, 2e. N. Bak ker Hzn., 3e, J. N. van der Meer, 4e L Turk Czn. en 5e Herm. van der Zwei. Na deze wedstrijden werd het verdere ge deelte van het programma afgewerkt h de nabijheid van het Clublokaal; hardra rijden (lange pijpen races) le P. Verdel, Th. van der Meer Az, 3e E. J. RodewijEi 4e G. Heemskerk Pz.; daarna turfrapen:'J Th. van der Meer-Dr., 2e B. van der Hoor Pz., 3e E. S. Rodewijk, 4e P. Seip, 5e 6 Koek Gz., Orn ongeveer 6 uur waren ook dek spelen teneinde en konden muzikanten t* toeschouwers inrukken. De leden van -% Stalen Ros" kwamen om 6 uur weer bij een, om de prijzen tfce ontvangen, waarna de 'fietsclub nog een gezellig onder-onsji hiielcl. TER-AAR. Geitenfokkerij. Gisteren hield de R. Gcitenfokvereeniging haar jaarvergadering ten huize van M. v. Tol aan het Kerkpad. Wegens ontstentenis van den voorziiWI werd de vergadering geopend en geto® door den heer A. P. Uijttewaal, den! twee den voorzitter. In het openingswoord work spijt te kennen gegeven ov-er de gering» opkomst der led-en. De notulen der von?» vergadering worden! zonder wijziging goed gekeurd. Vervolgens las de secretaris zijn jaarverslag, waaraan we o. a. ontleen*-® dat 45 geiten werden ingeschreven iniW stamboek en dat 152 geiten werden Daarna deed de penningmeester rekemn? en verantwoording van zijn beheer. K bleek een batig saldo te ziin van f 85.19.1 heeren C. v. d. Hoorn en M. I-Iólscher keur< den de rekening goed. Aan de beurt van aftreding waren heeren C. Hoogervorst Az., P. Iloogervor» Kz. en Th. Verlaan, welke laatste niet voor herbenoeming in aanmerking wilde ko®* Na gehouden/ stemming bleken de bei eerstgenoemde heeren herkozen en i plaats van laatstgenoemden- heer een bestuursfunctie de heer A. vorst Pz., welke, niet ter vergadering a®»

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2