Itótós Coral Tweede Blad. Uit de Omgeving. Woensdag 8Septeniberl820 siiitenlandscbe Berichten. Duur vee. Pat ook in Engeland ontzaglijk boogo vceprijzen worden betaald, blijkt wel uit M verslag van een veeverkooping, hetwelk Ljj aantreffen in de „Daily Chronicle". Voor één enkele vaars werd niet minder 'dan 1400 pond st. (pLm. f 17,000) betaald, terwijl een pink 1500 p. st. opbracht. Een 5-jarige melkkoe (Princess-Royal- ras) gi^S voor 2200 p. st. (pl.m. f 26.400). (Voorts werden verschillende beesten van de hand gedaan voor 1000 a 2000 p. 6t. In het •geheel werden 38 stuks melkvde geveild, en de totaal-opbrengst beliep 28.003 p. st. (plin. f 336.000), zoodat gemiddeld 736 p.st. blm. f 8832) per koe werd betaald. Slecht honig-jaar in Engeland. Volgens de „Daily Mail" heerscht er een buitengewoon groote sterfte onder de bijen, ten gevolge van voedselgebrek. Geheele zwermen hongeren uit, zoodat het zicll laat aanzien, dat de honig-oogst in Engeland zeer slecht zal zijn. Het natte weer in Juli beeft een zeer ongunstigen invloed op de diertjes gehad, zoodat de zwermen, welke overwinteren zullen, groot gebrek aan voed sel lijden. De lelie der Mohawks, Mgr. Ketcham, Pauselijk huisprelaat en leider der afdeeling voor de Indianenmis- fies in Oklahoma, heeft 'lot de H. Congre gatie der Riten het Verzoek gericht een proces in te leiden, om het in geur van oiliglieid gestorven Indianen-meisje Ka- tcrl Fekakwaita tot de eer der altaren te verheffen. Het zou de eerste India'ansche zijn, „de lelie der Mohawks" door haar Biam genoemd, die zaldg zou worden ver klaard. Reeds onder het Pontificaat van Paus Leo XIII werd een dergelijk verzoek naar Rome gezonden. Ook de bisschoppenconfe renties van Baltimore en Quebec hebben «zelfde verzoek tot Rome' gericht. Katerl werd in 1656 geboren en kwam als wees van 14 jaar onder voogdij van haar oom. 20 jaar oud ontving 'zij het 'H. Doopsel. Teneinde aan het bevel van haar joom, om een heidenschen jongeman te huwen, niet te behoeven gehoorzamen, vluchtte zij naar la Chine Rapids en legde daar de gelofte -van zuiverheid af. De en kele jaren, dóe zij nog leefde, gaf zij blij ken van buitengewone deugd, engelachtige yroomheid en naastenliefde. Smokkelen van whisky. „Times"-correspondent verhaalt van len uitgebreider. handel in sterke dranken 3 Windsor, de Canadeesche grensstad, die Jegenover de Amerikaansch stad Detroit !,over de rivier. Er zijn vermogens ver gaard, in enkele maanden, door hen, die bereid waren het vervoer van whisky en andere verboden dranken te vergemakke lijken over het water naar den s'taat Mi chigan. Ook de Stad Windsor zelve heeft er van geprofiteerd, want zij heeft van het begin i dit jaar tot Augustus een som van 59,100 dollars geind als boeten voor het onrechtmatig in bezit hebben van sterken Irank. Onder degenen, die" onlangs gear resteerd zijn wegens overtreding vaü de rankwet van Ontario, is de burgemeester ran de stad Amherstburg, een plaatsje aan de rivier de Detroit, enkele minuten va ren van de. grens der V. S. gelegen. Het verdwijnen van 115 kisten whisky uit het bezit van den burgemeester is de grond slag voor de aanklacht. Ofschoon Ontario droog is, is het nog niet „kurkdroog" en particulieren mogen oor eigen gebruik sterken drank koopen. De verdenking der drankwetambtenaren valt natuurlijk op degenen, die groote hoe veelheden koopen. Zoo werd, ondanks baar bewering, dat zij alles zelve had op gedronken, een vrouw gearresteerd, die sedert 1 Januari veertig kisten en negen falen whisky had gekocht! In den- regel wordt de verboden, waar Bnachls over de rivier gebracht. ^Zij, die pauk te erkoopen hebben, wachten als Indianen tusschen de hoornen langs den 'ever der rivier. Zij geven lichtseinen aan jegenen, die de riyier op- en.ineervaren om irank te koopen. Dan wordt er aan den W ondeihandeld en -vordt de kostbare waar uil de schuilplaats te voorschijn g-e- haald en naar de V. S. overgebracht. Er wordt echter ook op veel grooter schaal gesmokkeld. Degenen, die .zich daarmee bezighouden, hebben hun makelaars op Canadèesch gebied; met groote wagens brengen deze de opgekochte hoeveelheid naar den oever der rivier, waar een sleep boot wacht op een donkere, eenzame plaats om de smokkelwaar naar den over kant te brengen. Het. aan land brengen op Amerikaansch gebied heet heeL gemakke lijk. In Detroit kau men gemakkelijk drank koopen; soms is de hoe'danigheid niet al te best, daar er smokkelaars zijn die van twee kisten er drie maken. bZweedsche" lucifers. De „S'traits Times" vestigt er de aan dacht op dat er op het oogenblik te iSinga- pore tacifers worden verkocht, waarop ge drukt staat; Manufactured in Sweden. Het blijkt echter," dat het geen Zweedsche, doch Japansche lucifers zijn van de aller minste soort. Een onderzoek heeft thans uitgemaakt, dat in Japan een dorpje bestaat, dat men Sweden heeft genoemd en dat men daar een lucifersfabriek heeft opgericht Ds telefoon als alarmsignaal ter zee. In de Engelsche bladen vinden wij tele grammen, die melding maken van een buitengewone redding na 35 uur van 4 of ficieren en een bemanning van 26 koppen van een- duikboot, die in 28 vadem water lag. liet stoomschip „Goedhals" n.l. ving een telefonisch signaal op van de duikboot. Het schip ging onmiddellijk hulp verlee- ncn en vond de duikboot 45 mijl ten zuid oosten van Henlopenkaap, ten zuidwesten van den mond der Delawarebaai in 23 vaam water. De „Goethals" kreeg verbin ding met den steven van de duikboot en slaagde erin voldoende lucht in de duik boot te pompen door een gat, dat in den Steven was gemaakt, waardoor de beman ning in het leven kon blijven. Het telefo nisch bericht, van de duikboot bereikte de „Goethals" door middel van een telefoon boek die de duikboot had losgelaten en te recht kwam or den weg van de „Goethals". De commandant van het schip liet een kleine boot in zee, die het telefoonapparaat oppikte, waardoor men zich met de duik boot in verbinding kon stellen. Uit, de diepte kwam toen het bericht; „De duik boot S 35 zit reeds 35 uur onder water. Onze Iuchtvoorraad raakt op. De machine rie is beschadigd. Zend hulp." Omtrent het apparaat, waarmede de „Goethals" zich met de duikboot in ver binding stelde en waardoor de duikboot van versche lucht kon worden voorzien, wordt_ niets gemeld. Het telefoonapparaat bestaat uit een boei, die op de zijde van het schip wordt bevestigd en van binnen in kan worden losgemaakt. Zoodra het de oppervlakte van het water bereikt, begint een gong te luiden, die tot op verren af stand kan worden gehoord, terwijl het 's nachts een electrisch licht uitstraalt. De duikboot werd gelicht en werd door de „Atlantus" naar Delaware gesleept. Sociale, berichten. Het collectief contract in de Sigarsn- industric. De Ned. R. K. Tabaksbewerkershond, de Cht. Bond van Sigarenmakers en Tabaks bewerkers en' de Ned. Sigarenmakers- en Tabaksbewerkersbond, verzoeken ons op name o. m. van het volgende: De 'R. K. Vereeniig'ing van Sigarenfabri kanten heeft 27 Augustus te Eindhoven een vergadering gehouden en haar mis noegen uitgesproken over de werking van het collectief contract. Er is in die verga dering volgens de pers-berichten be weerd, dat de werklieden-organisaties niet ■in staat zijn het C. C. te handhaven en daardoor alles op losse schroeven rs komen te staan. Deze bewering is oüjuist. De werrkiieden- organisaties doen al het mogelijke om de riclitige uitvoering van het C. C. te bevor deren, maar ondervinden daarbij niet al tijd de volledige medewerking van de pa troons en vooral niet van die in het Zuiden. Wij wenschen niet te ontkennen, nat op enkele fabrieken de bepalingen v^n het C. C. door de ongeorganiseerde patroons worden ontdoken. Doch in het Zuiden en ook in hei Noor den zijn er-patroons, die van de nog be duidende werkloosheid in ons bedrijf mis bruik maken, door de werkloozen welke zonder of van een veel te lage uitkearing moeten leven, werk aan te bieden tegen lager loon dan in het C. C. is vastgesteld. En dat er werklieden zijn, d'ie op dit aan bod ingaan, is niet 'goed keuren. Van do zijde der werkliedenorganisaties wordit dit tegengegaan. Dat de huisindustrie door het C. C. niet onmiddellijk en geheel zou verdwijnen, werd ook door de patroons verwacht. Een door jaren heen diep ingeworteld kwaad als de huisindustrie kan men niet ineens uitroeien. Daarvoor is tijd, ernstige en op rechte 'samenwerking tusschen partijen noodig; De R. K. patroons beweren: „Er is een leger van ongeorganiseerde thuiswerkers gevormd, die aan de reëele sigarenfabri kanten een doodende concurrentie doen." Ook dit is zeer overdreven. Tengevolge van de groote en langdurige werkloosheid, zijn een aantal eigenwerkmakers of zooge naamde „zelfstandigen" in het bedrijf ge komen, doch hun invloed op de prijzen van het product is van weinig- beteekenis en dus niet zoo funest als de patroons het voorstellen. 'Het collectief contract is nu ongeveer een half jaar in werking en indien het dus waar was dat den patroons door den huis arbeid ecne doodende concurrentie wordt aangedaan, «dan moesten er onder de pa troons al heel wat „dooden" zijn. Maar het tegendeel Is het geval. 'Er zijn een aantal fabrikanten bijgekomen, een aantal heeft hunne zaken uitgebreid en er zijn er ook, die wegens gebrek aan sigaren niet alle orders kunnen uitvoeren, Wijzen 'dergelij ke verschijnselen op een ^teruggang van het" bedrijf? fs uit een en ander de con clusie te trekken dat. door de'nieuwe loonen en overige arbeidsvoorwaarden het den patroons in het Zuiden onmogelijk wordt gemaakt te concurreeren? Waarom verne men wij die klacht niet van de patroons in heb Noorden die over het algemeen hooger loon moeten betalen dan die in hot Zui den? Bovendien meenen wij, dat hef tot de plicht en de goede gewoonte behoort van partijen, die een overeenkomst hebben ge sloten, elkaar wederzijds van elke onregel matigheid in de uitvoering kennis te ge ven, opdat in gemeenschappelijk overleg de gemaakte fouten kunnen worden her steld. De patroons in het Zuiden vergeten o. i. te veel. dat het collectief contract, niet uitsluitend in het belang der werklieden is gemaakt, doch het ook een, patroons, en bedrijfsbelang is, de collectieve overeen komst stipt na te komen en alle ontduikin gen onmiddellijk en met strenge hand te gen te gaan. Deze zaak is te ernstig om zich door gevoelsoverwegingen te laten verleiden tot daden die tegen het gemeen schappelijk belang ingaan. Laat men van den kant der patroons toch eens beginnen aan de werküedenor- ganisaties controleerbare overtredingen van het C. C. te berichten. Geen patroons en geen werklieden sparen, doch namen en feiten noemen, opdat onzerzijds onmid dellijk kan wórden ingegrepen; De tegen werking van een aantal georganiseerde patroons moet veranderen in medewerking want zonder voldoende en loyale samen werking jjaJ het. C. C. inderdaad in gevaar kunnen worden gebracht, tot schade van allen die in ons bedrijf hun bestaan moe ten vinden. LEIDERDORP. Militie. Bij de loting voor de militie trok no. 1. A. van Klaveren; 2. M. Splin ter; 3. II. W. van der Vis; 4. W. ËEondens; 5. M. Borreman; 6. J. G. Snel; 7. C. van Tol, en 8. II. Roorda. OEGSTGEE5T. Militie. Gisteren had de loting der lichting' 1924 plaats te Leiden in „De Graanbeurs".. Uitslag: 1. W. Driebergen; 2. P. van Noort; 3. G. G. van HQften; 4. P. Slootweg; 5. A. Ober; 6. K. 'Zandbergen; 7. J. de Mooy; 8. C. van Schie; 9. J. Derogee; 10. S. A. Bremmer; 11. J. de Kluyver; 12. P. Heeren;. 13. C. H. A. Ju'ffermans; 14. C. van Delft Jzn.; 15. G. v. d. Schrier; 16. J. Hogervorst; 17. A. P. van Nieuwkoop; 18. W. A. J. Koelman. SASSENHEIM. De melk- en broodprijs. Als antwoord op het besluit van den Raad, om de veror dening op het melkventen te handhaven, hebben de melkboeren den prijs der melk met 1 cent verhoogd en gebracht op 19 cènts per L. Dit besluit hebben de consu menten maar weer te accepteerem of, zoo als de heer Van der Geest zeide, dan maar een melkoorlog. Vanaf gisteren is de prijs van hét brood ook weer met, l cent verhoogd. WARMOND. Vrijwillige landstorm. Vrijdagavond heeft hier een vergadering plaats met het doel een afdeeling vrijwillige landstorm op te richten. Als sprekers zullen optreden de le luitenant L. van Pelt uit Schiedam en de weleer, heer L. N. Geldermans, kapelaan te Naaldwijk. Ook de vrouwen zijn uitgenoodigd. Een te verwachten druk bezoek aan deze vergadering 'zal zeker tot gunstige resultaten leiden. VOORSCHOTEN. Benoemd. De gemeenteraad van 's-Gravenhage benoemde Maandag tot •laeraar in de Engelsche taal aan de han delsdagschool aldaar de heer C. Meijer, leeraar aan de Bijz. H. B. S. alhier. WAODINXVEEN. 1 Gemeenteraad. De Raad besloot in zijn laatst gehouden vergadering aan Ged. Staten de wedden van den burgemeester, secretaris, ontvanger en wethouders te 'bepalen als volg.t: Burgemeester f 470Q; secretaris f4300; ontvanger f3000; de wet houders ieder op f500. De trakte- 'menren van de beide gemeenteveldwach ters werden gebracht van f1500 op f2000, iplus f 100 kleedinggeld voor iedhr. Statuten. Met de „St.jCt." zijn verzon den de Koninklijk goedgekeurde statuten van den Ned. R. K. -Volksbond, afdeeling Waddinxveen. ZOETERWOUOE. Militie. Uitslag loting militie: 1. Th. Pieters; 2. II. Wessel; 3. P. v. d. Sleet; 4. P. Overdevest; 5. Ph. de Boer; 6. J. L. van iBennekom; 7. P. G. Hilgersom; 8. G. de Wit; 9. J H. v. d. Maat; 10. L. J. Koek; 11. L. Olijerhoek; 12. J. Dorrepaal; 13. M. de Koning; 14. J. N. M. van Steijn. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. Voorzitter burgemeester Bauman. De notulen der twee vorige vergaderin gen worden goedgekeurd. Verschillende missives van Ged. Staten, inhoudende goedkeuringen van genomen raadsbesluiten, worden voor kennisgeving aangenomen. Aangeboden wordt het verslag over den toestand der gemeente over 1919. Het zal voor de raadsleden op de secretarie tor vi sie worden gelegd. Ingekomen is een schrijven van Gedep. Staten handelend over de vaststelling van jaarwedden van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger. Voor Woubrugge geldt de volgende re geling: Burgemeester f 2700 plus vier twee jaarlijksche verhoogingen van f 150, Secre taris f 2600 plus vier 2-jaarlijksche ver hoogingen van f 150, Wegens gecombineerde betrekking ont vangt de burgemeester met zijn verhoo- ging thans dus f 4720, De Voorzitter heeft inmiddels de vergadering verlaten en het praesidium overgedragen aan wethouder van der Geest, die de regeling thans in bespre king geeft. De heer Wisman juicht het toe dat Ged. Staten eerst het advie6 van den raad vragen voor zij zeggen hop groot de sala rissen moeten zijn. Hij acht het salaris van" een burgemeester van Woubrugge van f 2700 en van secretaris van f 26Ó0 eerder te laag dan te hoog. Spreker zon er voor zijn ze nog hooger te stellen indien maar de ambten gescheiden waren, doch dat zal voor den tegenwoordigen burgemeester een onoverkomelijk bezwaar zijn. Spreker zou gaarne zien dat do burgemeester of voor het burgemeesterschap of voor het secretaris schap bedanken zou. Als do burgemeester uit gaat is hij natuurlijk ook als secretaris afwezig. Spr. is tegen de salarisverhooging omdat hier do ambten gecombineerd zijn. Spreker wil of deze zaak voor kennisgeving aannemen of tot de volgende vergadering uitstellen. De heer v. d. Geest zegt als voorzitter dat het niet waar is dat het zooveel nadeel voor de gemeente medebrengt als de amb ten gecombineerd zijn. Bij dezen burge meester is spreker er voor dat de ambten gecombineerd zijn. Onze burgemeester heeft een zeldzame werkkracht die niet vaak te vinden is. Vroeger immers waren de amb ten gescheiden, en juist toen was er een enorme achterstand ontstaan. De heer W i s m a n zegt, dat hij het werk van den voorzitter als secretaris zeer waardeert. Administratief is hij uitstekend op de hoogte, maar dal zegt van het bur gemeesterschap nog niets. De heer Lieverse vraagt zich af hoe het een schade voor de gemeente kan zijn nu niet de volle salarissen van burgemeester en secretaris behoeven te worden uitbe taald. Juist zou bet een schade zijn als de ambleu gescheiden waren. Nu is er voor de gemeente een voordeel van f 1200. Wat is er al niet door onzen tegenwoordigen bur gemeester gepraesteerd. Heeft hij alles niet netjea voor elkander gebracht en de ge meente een groot voordeel bezorgt met het verbouwen van de brug? Heeft hij het werk dat onder den vorigen burgemeester geheel verloopen was niet geheel in orde gebracht?. Spreker doet een ander voorstel. Hij wil de salarisregeling geheel 9vereenkomstig de voorstellen van Ged. Staten aannemen en als blijk van waardeering voor de praes- taties van den burgemester de regeling niet met ingang van 1 Jan. 1921 maar met in gang van 1 Juli 1920 doen in werking tre den. Ook de heer Kroes is zeer tevreden over hetgeen de burgemeester in 't belang van de gemeente beeft verricht. Spreker heeft gelezen, dat de Staatscommissie over de salarissen rapport bij de regeering zal uitbrengen. Kan er nog niet worden ge wacht? De heer Wisman doet een voorstel om deze regeling uit te stellen tot de volgende raadsvergadering. De heer Boot ondersteunt het voorstel. Hij vraagt of het salaris niet te hoog is. Hij acht dat de burgemeester administratief zeer hoog staat, maar dat neemt toch niet weg dat het salaris niet grooter mag wor den dan de gemeente bet dragen kan. We hebben met zooveel arbeiders te doen die het moeten opbrengen. De heer Wisman zegt dat een hoofd der school f 3000 verdient. Hij acht daar om f 3400 een goed salaris voor een burge meester. Intellectueelo arbeid moet niet met lichaamsarbeid worden vergeleken. De heer v. R ij n zegt dat de raadsleden niet moeten knibbelen over het salaris van den burgemeester. Do rand moet nu het bewijs van waardeering leveren. Hij wijst nogmaals op 's burgemeesters bemoeiingen met de brug. Het voorstel Wisman wordt verwor pen met 4 tegen 3 stemmen. De heeren Wis- mau, Boot en Kroes stemden voor. De beer Lieverse wil nu het voorstel zooals het er ligt van Ged. Staten aanne men. De heer Wisman doet een voorstel om 20 pet. van het door Ged. Staten voorge stelde salaris bij het tegenwoordige salaris van den burgemeester toe te doen. De heer Wisman trekt dit voorstel bij nader overleg met den heer Boot in en stelt samen met den heer Boot voor om het 6alaris te bepalen op f 4000. Dit zou dus met de verhooging worden f 4600. De heer Lieverse en meerdere leden zeggen dat men niet over f 120 verschil moet gaan knibbelen. Dat maakt toch niets- uit. Wethouder v. d. Geest brengt in stemming het voorstel met de verste strek king, n. 1. dat van den heer Lieverse om de regeling van Ged. Staten aan te nemen. Dit voorstel wordt met 5 tegen 2 stem men aangenomen. Tegen stemden de heeren Wisman en Boot. De heer Lieverse wil nu zijn voorstel in stemming gebracht zien om de regeling met ingang van 1 Juli 1920 in te laten gaan. Dit voorstel wordt aangenomen met 4—3 6temmen. Tegen de heeren Boot, Wisman en Kroes. De heer Wisman zegt dat hij' binnen kort met een voorstel bij den raad zal ko men om over te gaan tot het bouwen van 20 arbeiderswoningen. Ingekomen is ccd adres van de Algem. N.ed. Politiebond waarin op verhooging van de politiesalarissen wordt aangedron gen. Het, salaris van den veldwachter zou moeten worden verhoogd op f 1800 met vaste verhoogingen tot f 2300 met vrije dienstkleeding, f 100 voor eventueel politie- diploma, f 100 voor gebruik van- een rij wiel enz. De heer Boot wil van het dres afzien. De verzoeken om salarisverhooging hou den maar niet op. Besloten wordt liet adres voor kennisge ving aan te nemen. Alleen de heer Wisman stemde tegen. Van Ged. Staten is terugontvangen het kohier H. O. Ged. Stalen willen het niet goedkeuren als de raad het vermenigvuldi- gingscijfer niet brengt van 3 op 3,5. Dit zal f 4500,— meer geven. Na eenige discussie waarin alle leden het er over eens zijn dat het toch niets helpen zal, wordt het voorstel van Ged. Staten aangenomen. In de commissie tot wering van school verzuim worden gekozen de heeren Frank- hu ijzen en A. D. H. Heenlc. Tot zetters in 's Rijks directe belastingen worden gekozen de heeren A. J. Heenk en W. J. v. d. Salm en tot hunne plaatsvervan gers de heeren Kroes en J. v. Leeuwen. Bij acclamatie worden in de electriciteits- comniissie herkozen de heeren Kroes en Lieverse. Mededeeling wordt gedaan dat de ge- FEUILLETON. CLARA. fer( Genoeg! genoeg! alles is opgehelderd. jij nebb het hoofd van dat kind op hol ge- Jiacnt, dat u toevertrouwd was, gij hebt a&i misschien der: dood aangedaan. Doch co mij eens, weet hiér iemand iets van die laak? r- Niemand heef>t er een woord van ver dien, zeide. Alice; niemand kan er dus var.' vermoeden. Ronald kon zijn verontwaardiging bijna 'Pt inhouden; de dokter gaf 'hem een le'eken, om bedaard te blijven. pm A,lice- h°bt verdiend weggejaagd en JL, te worden. Wij zullen later zien, [ijl raet u moeten aanvangen; thans mi *n staat de uitgestrektheid va'n uw §Swi le bevroeden, Iracht die dus te Ï*!d ^orSenochlend moet gij op het L?.ne uur bij uw meesteres komen, en u vooral haar uw domme leugen te vom die te herroepen, of er 's vo°r tevragen. Zoo zij u eenige gcvaR11 d-°et' betreffende hetgeen er voor dat ffcVS' m?et 8Ï3 den schijn aannemen, les m niet begrijpt; verstaat gij? Al- tal ii 0en droom zijn. Voor het. overig© morgenochtend Ga r.u heen en herinnen u, wat gij le doen hebt. Welnu, wat zegt gij er van? vroeg de dokter aan Ronald, toen zij alleen wa ren. Ach, dokter, ik zou de gelukkigste der menschep zijn, zoo zij deze drie dagen kon vergeten1, zoo gij haar kon overreden, dat de koorts zulke begoochelingen kan teweeg brengen! Maar ik vrees, dat het geheugen- met de rede zal terugkeken en zij, .ondanks de bekentenis van Alice, door 'èen twijfel vervolgd zal worden, welke haar fierheid kwetsen er.' het ongeluk van liaar leven uit maken zal. Ja, sprak de dokter, er kan wel iets waars zijn in hetgeen gij daar zegt. Maar wacht eens, voegde 'hij er nadenkend' bij, ik zoek in mijn geheugen, of ,ik nietJa, ik zal u van dienst kunnen zijn, hoop ik, ging hij, opslaande en Ronald de hand drukkend, voort. ,,Kom aan, mij dunkt, dat wij ons dag werk wel als geëindigd kunnen beschou wer.'; onze zieke slaapt gerust; zult gij ge bruik maken van mijn gastvrijheid? Sir Ronald bedankte, zeggende, dat men een kamer voor hem in gereedheid had* ge bracht in de modclhpeve, en Gemmy hem zou komen 'haten. Mén bepaalde het "uur, waarop rnen elkander den volgenden och tend zou weerzien. Ronajd ging' héén, de al tijd liaüïdga sa AIL r?i« met bed aard- na nog eens bij lady Clara te hebben gaan zien en de nooclige bevelen voor den nacht, gegeven te hebben, begaf zich insgelijks naar zijn woning vol hoop op een gunstigen uitslag. Dén volgenden morgen dwaalde Ronald, die des r.achifcs geen oog 'had kunnen lui ken, reeds vroegtijdig rondom de, hooge muren van Cumnor-HalL Hij liet Alice roe pen, vernam, dat de nacht zeer gunstig ge weest was en herinnerde haar de aanbeve ling van den dokter, als lady Clara ont waak le. Geen zwakheid, zteide hij tot haar, geen tranen, den moed. welke gij gehad hebt voor het kwaad, moet gij ook voor het goed hebber.1. Gij alleen kunt het kwaad, herstellen, dat gij gesticht hebt. Ronald had rust nog duur. Na eenigen tijd in den salon gebleven te zijn, met ang stige bekommering het ontwaken van Clara afwachtende, ging hij in den tuin en richtte zijn schreden naar den kant van de fon tein. Hij ging bij de murmelende bron zit' -ten, en plukte de ruwe ranken van den wildon wijngaard, welke, zachjkens door den oostenwind bewogen, zich aan hem schenen te vertoonen, om hern het verle den e te herinneren. ïnlusschen was lady Clara geheel bij haar zinnen uit haar zwaren slaap ont waakt; de voorwerpen vertoonden zich aanvankelijk verward aan hac* blikken Van Lieverlede werd haar denkvermogen volkomen helder; zij herkende haar kamer van Cumnor-Hall, de vrouwen, die haar alijd bedienden en Alice, die met bedaard heid haar bevelen gaf. Hoegoniamd geen wanorde, geen enkel gereed staand drankje, kortom, niets van die dingen, welke men in een ziekenka mer afEhitreft. Lang zag zij peinzende öm zich heen, in haar- verwarde herinneringen zoeker.de. Zij scheen bevreesd óm te spréken; zij wil de zich echter overtuigen, of zij goed wak ker dan wel onder den invloed van eer: droom was. Een licht wit ochtendkleedje lag in haar nabijheid. Zij stak haar arm uit en een kamenier was haar behulpzaam bij het aankl'.eden. Haar bewegingen wa ren langzao'.ie doch anders was er niets dan eehige bleekheid .van haar gelaatstrek ken, well'de doorgestane crisis verried. Zij ging naar het raam en herkende haar getrouwen Gemmy, die op het grasperk speelde. Hij is het! z^ide zij halfluid, hij js het! en zij riep: Gemmy! Gemmy! kom spoedig hier. Het kind wachtte slechts op dat roepen, om naar boven te komen; hij lag weldra in haar armen. Het is inderdaad Gemmy! sprak zij. den knaap bij den hand vattende, als om izich te overtuigen, dat het geen begooche ling was; kom, ga met mij mee. IZij trok hem met zich voort. De dokter had vooral aanbevolen, dab men haar volkomen vrijheid van handelen zou laten. Met haast dé kamer uitgaande, stiet zij tegen den sleutel- Dit sleutel ook zeide zij nadenkend. Zij ging met Gemmy naar buiten. Zij liepen langzaam zonder spreken: voort; wij behoeven niet te zeggen, dat zij naar de fontein van Cumnor ging. Ik wachtte u, zeide Ronald, haar tege moet gaande en haar hand grijpend. Koin, Clara, ik ben gelukkig. Gij gelukkig, Ronald, gij? Ja, Clara, ik kom u goed nieuws bren gen. Mijn vader zal zich gélukkig achten U tot dochter te bezitten, mijn tante zal a liefhebben, gelijk zij haar neef Ronald lief heeft; wij zullen slechts één huisgézin vor men; ons huwelijk zal morgen voltrokken worden. Norton zal zich niet meer op uw weg bevinden, hij is 'ver var: hier. Dunkt u niet. dat ik mijn tijd sinds gisteren goed besteed heb. Slot- vöTgt.)

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 5