Aan de Telefoon. Hallo. Rrrrrrt Dringende oproep roes* de led-en van de Missieclub „St. Ignatius". Hedenavond ver gadering in het Patronaat Hooigracht 18. Belangrijke agenda. Een ieder "zij dus pre sent. cretaris, burgemeester' en ontvanger vast te stellen. De voorzitter zegt dat het salaris der ambtenaren nu wel is verhoogd, doch niet in die mate als B. en W. hadden gewenscht. Hij is van meening dat de Raad er nu wel met zal kunnen meegaan dat de verhoo ging zal ingaan 1 Juli 1020, du9 van terug werkende kracht. Zonder hoofdelijke stem ming wordt dit goedgekeurd. Bij de rondvraag vraagt de heer Grim bergen of de borden der Ned. Automobiel- club aan 'Noordwijksche cn Wassenaarsche weg zijn geplaatst na'.nens de gemeente. De voorzitter zegt. dat dit is gebeurd in overleg met B. en W., doch zonder kosten voor de gemeente. De heer De Klerk vraagt te voorzien in het snelle rijden- der au-tcmobilisten, voor al op Zondag. De voorzitter zegt dat een verordening in votifbereiding- is om het automobiel verkeer op Zondag tijdens kerk dienst. in de Voorstraat te Katwijk aan Zee te verbieden. Hierna sluit de voorzitter de vergade ring. KATWIJK AAN DEN RIJN. H. O. Naar we vernemen is de R.-K. Volksbond voornemens een pro [est verga dering te houden legen de h.i. te hooge aanslagen in den H. O. ALPHEN AAN DEN RIJN. Sper/. De R.-K, Sportvereeniging „Wilskracht" zal Zondagnamiddag een gymnasLiekuitvocrir.g geven op het terrein achter de R.-K. Par. School. Deze sportde- monstxatie is voor ieder tegtn een kleinc- enlreeprijs toegankelijk. Wij vertrouwen, dat velen om wille van den sleurj aan onze R.-K. Sportbeweging alhier deze uitvoe ring zullen bijwonen. HILLEGOM. Fic/s verbrijzeld. Gisteren fietste zeke- ï'o B. van de Weeresleinstraat r.abij de Re mise. Hij werd daar aangereden door een andere wielrijder en liet zich van de fiets vallen Deze kwam terecht onder de rijden de tram en- werd aan splinters gereden. De berijder bleef vlak naast de tram lig gen en bleef ongedeerd. NOORDWIJK. Bedevaart. Gisteren had de jaarlijk- schc bedevaart plaats ter eere v. d. H. Je roen va»Z.Eerw. Professoren en studenten van het Seminarie „Hageveld". De plechtige Hoogmis werd opgedragen door den HoogEer n. heer T. F. Ebbinkhm- zen, regent van het Seminarie met assisten tie van de Z.Eerw. Heeren G. Kugs en P. J. Brügeman. Na de Hoogmis begaven allen zich naar liet Martelveld, alwaar de predikatie gehou den werd door den ZeerEerw. Heer L. H. M. Nieuwenhuyzen. De Bedevaart werd besloten met een plechtig Lof, processie tn vereeniging der K. Reliquien. Droevig. Gistermiddag heeft zich al hier een 48-jarig persoon door ophanging van het leven beroofd-. Hij werd gevonden op hef. land achter de R. Iv. begraafplaats. Naar we vernemen had- de man ZuUHog jl. wegens gebrek aan werk gedaan gekre gen. Centraal Drankweerccmi/é. Vrijdag avond vergaderde het Centraal Drankweer Comité onder leiding van den voorzitter, dim heer Ds. Ekering. Nadat eenige adrni nistratieve werkzaamheden waren afge daan kwam ter sprake de evenlueele actie van het Comité, om de propaganda te steunen voor het wo(so itwerp der „Plaat selijke Keuze" van de -heeren Rulgters c.s. Bij monde van den secretaris de heer C. Verwey verklaarden de vertegenwoordi gers van de R.-K. Drankbestrijdersvereeni- gir.gen (Kruisverbond en Mariavereenï- ging) dat het Doorluchtig Episcopaat van Nederland zich in dfón zin over de Plaatse lijke Keuze heeft uitgelaten, dat de R.-K. Dramkweervereenigingen voorloopig de ac tie voor Plaatselijke Keuze niet kunnen steunen. Onder instemming der aanwezi gen verklaarde daarop dc voorzitlerr, dat er diensvolgens van het Chntraal Drank- weer Comité geen actie voor' Plaatselijke Keuze zal uitgaan. Na eenige besprekin gen werd daarop met algemecme stemmen besloten aan den gemeenteraad te verzoe ken tapverbod van sterken drank uit te vaardigen van des Zaterdagsmiddags 12 uur tot Zondagsavonds 12 uur e.n op nog eenige andere nader aangegeven feestda gen. Hierna ging do vergadering uiteen. Een viftapnrk. Naar men ons nied'e- dcelt bestaan er plannen tot exploitatie van een villapark aan den Ouden Zeeweg te Noorüwijk. Deze plannen zijn al reeds zoover gevorderd, dat binnen korteoi lijd de plannen voor het bouwen van 'eenige villa's en het aanleggen van mooie wegen bij he|, Gemoetelssluur zullen worden in gediend. Exploitanten zijn de heeren W. P. do Vree de en T. Bdeedveld, béiden alhier, laatstgenoemde, eigenaar van den grond. Wij kunnen nie|, anders dan dit plan ten zeerste toejuichen. Noordwijk heeft groote behoefte aan een dergelijk".' uitbieding, waardoor het mogelijk wordt dat, men van elders zich hier blijvend kan vestigen. Waarschijnlijk zal dit nog iels kunhbn bij dragen om onze belastingen op een laag peil te houden cn verder is hel, plan zeer aantrekkelijk, omdat de breede wegen, wel ke eerstdaags zullen worden geprojecteerd vele werkzaamheden zullen teweeg bren gen, en, ingeval van eventueel© werkeloos heid in het, komende jaargetij/kan hel, plan goede dinsten bewijzeu, met name voor de genen, die werkzaam zijn in de bouwvak ken. Immers, de houw in de duinen be looft niet veel en eenige compensatie in die slapte is hierdoor mogelijk. Wij wensehen ien ondernemers dan ook veel succes! RIJN SAT ER WOU DE. Militie, Bij de gehouden loting voor de nationale müuio is de uitslag als volgt: 1. J. Blonk, 2. H. Hogeboom, 3. M. v. d. Tang, i. M. de Rijk. Veiling. Op 16 dezer zal er houtvei ling gehouden worden aan do haven bij het Braasseinermebr. WOUBRUGGE. Mtsgerekentf. Gisternacht brachten ongewenschte gasten een bezoek aan het erf van den machinist van den Oudendijk- schen polder alhier en ledigden zijn visch- bunnen, dit 'was onlangs ook geschied, doch toen was er maar een klein deel pa ling in, thans waren deze vischkarren bei den zwaar en blijkbaar goed gevuld. Nadat dfeze gewichtige schat 'n groote eind op een veilige plaats was medegenomen, braken dc dieven de goed gesloten bunnen open en stortten waarschijnlijk de buit wel in een zak doch helaas, 't zijn alle steenon waar mede de inhoud gevuld was. De bedrieger bedrogen. Loting. De uitslag der loting voor de Nat. Militie was als volgt: 1. Boennan, 2. Bakker, 3. Bochove, 4 Baak, 5 van Raad, 6 Hogteyling, 7. Kleyn, 8. van der Horst 9. Boot, 10 v. Goozen en 12 Kinkel. HAZER5WGUDE (Rijndijk). Ongeval.-' Gistermiddag geraakte het tienjarig zoontje van den landbouwer J. K. spelenderwijs onder een. motorfiets. Met een nogal vrij ernstige bloedwonde aan het hoofd werd het, knaapje door den bestuur der van de motorfiets inv de R.-K. school binnen gebracht. De geneeskundige hulp werd ingeroepen en na verbonden te zijn, werd het ventje naar zijn ouderlijke wo ning vervoerd. Militie. G. Bos Cz., is een jaar uit stel van militairen dienst verleend wagens kostwinnerschap ten gevolge van ziekte van den vader. lisse. Bloembol ietwei ling.. Op de vanwege de afdeeling Lisse van het H. B. G. gehou den droge blocmbolïenveiling waren aan gevoerd 600.000 stuks. Wij noteerden de vol- gendte prijzen: E.v.T. Montresor 3.50. Ev.T. Poëtieus Ornatus 1.201.50; dito Dev. 2.80-/ 4. La Reine 0.80-/ 1—/ 1.40 Ciara Buit II ƒ2.50. Evt. Yonquille /0.60. Murillo 0.80/1-.50. Couleur Card. 3.60 Evt. Golden Spur dev. ƒ5.80, dito ronde 1.50. Rose Gris de Lin 1.90—2.20, Ev|. Sir Walkin 4. Evt. Emperor 5.60. Grand Due II f 1.80. Alius f 3.75. Prins van Oosten rijk 1.70—»/ 2. Scarlet Due II f 1. Witte Due II ƒ2.50. La Candeur 2.60. Cram. Brillant II ƒ1.30. Proserpine ƒ5. Couronne d'Or ƒ3.60—4. Geele Crocussen I 4.20. II ƒ1. JII Ö.G0. Soortcrocusscm: Purperen Grand-Flora ƒ1.50ƒ1.75, Mont. BI one 0.55—0.75. Sir Walter Scot 0.50-—/ 0.60. Meijerbeer 0.300.50. LEIMUIDEN. S/a/utsn. - Met de „St.crt." van heden zijn verzonden de Koninklijk goedgekeur de statuten van den Ned. R.-K. Volksbond afdeeling Leinmiden en Rijnsaterwoude, ge vestigd alhier. OEGSTGEEST. Toor.ec-!. Men schrijft ons: Gisteravond gaf do tooneelver. ,,St. Lucas" een zeer goed geslaagde uitvoering in café „Cen traal" voor een stampvolle zaal. Dc voor zitter, de heer Falk-e, wees in zijn openings woord er op, wat het doel van dezen avond j was, n.l. den weg aan te wijzen om te "ge raken lot vervulling van veler gekoesterde wensch: liet stichten van eem eigen ver- eenigingsgehouw. Nadat do voorzitter aan alle aanwezi gen een hartelijk welkom had toegeroepen werd een aanvang gemaakt met de afwik keling van het, programma. Verschillende nummers, ernst en luim, werden opge voerd, welke zeer in den smaak vielen en een hartelijk applaus ontlokten. De clou van den avond was dc revue „Quo Vadis?" Op geestige wijze werden de toestanden geschetst, zooals die inderdaad hilar ter plaatse heerschen, en waarvan de voornaamste oorzaak is: het gemis van een vereenigingsgebouw. De verschillende ver» eenigingen passeerden de revue, welke door twee heeren in den vorm van twee oudjes uitstekend werd gespeeld. Het toppunt van vroolijkheid werd bereikt toen de school opziener tem looneele kwam en aan hem de verschillende vereenigingten werden voorgesteld. (De geitenfokvereeniging ver scheen met eeai geit, ten tooneele). Een knaao. van 14 jaar schelste op echt treffende wijze het nut van het patro naat swezen. Ten slotte werd 'n schilderstuk vertoond, voorstellende het R.-K- Vereenigingsge bouw, prijkend met de driekleur waarop geschreven „Ons Doel". Dit tableau werd door Rcngaalsch vuur verlicht en maakt© een schitterend effect. Een daverend ap plaus steeg, op uit de zaal. Nadat, nog verschillende nummers ten beste waren gegeven werd dezte goed ge slaagde uitvoering gesloten met een op roep om steun voor het. doel, dat op zoo duidelijke wijze gedemonstreerd was. Heden-, Woensdagavond zal een herha ling plaats hebben, voor leden van de be slaande vereêmigingen op vertoon van lid maatschap, toegankelijk tegen een ver laagd entree van 50 cents. R.-K. Volksbond. Maandag verga- derde de afd. van don R.-K. Volksbond. Het ledental blV-ek 24 te bedragen. Geinstallefcrd werden de nieuwbenoemde Geestelijke Adviseur de WelEerwaarde Kapelaan Mol en zeven nieuwe leden. Behandeld werden verschillende in- golnaneu schrijven. Gecollecteerd werd voor hei Missiehuis te Weert f9.25, naar aanlei ding van ©en schrijven vaji genoemd huis. Geantwoord was door-den minister van Arbeid, op het schrijven der afd. inzake de niet vordering der woningstich ting hier ter plaatse. Besloten werd voor den a s. winter wederom cursusavonden te houden op apologetisch en sociaal gebied. Ter bestrijding van eventueele werke loosheid in den a.s. winter hier Ier plaat se, zal getracht worden van het gemeente best nu e te vcikrijgten, dat het zijn werken zooveel mogelijk door gemeentenaren zai laten uitvoeren. Hulp in Nood collecteer de f 0.75. .■.-a i.Mjaf.iii!.-' - A "4- v Mr de Savornin Lohman. Uit vooraanstaande parlementaire kringen vernamen wij dat het lid der Twee de Kamer, Jhr. Mr. A. F. de Savornin Loh man, voorloopig, althans tot aan de nieu we algemeene verkiezingen in het jaar 1922. teruggekomen is op zijn aanvankelijk voornemen om zijn Kamerlidmaatschap neder te leggen. Dit gerucht vond bij verdere informatie geen tegenspraak. Vereeniging tot het bevorderen van do beoefening der wetenschap onder de Katholieken in Nederland. Zondag en Maandag had te Rotterdam in de Diergaarde d'e jaarvergadering van de Vereeniging- tot het bevorderen van beoefening der Wetenschap onder de Katholieken in Nederland plaats. Na een inleidend woord van den voor zitter, prof. rar. A. A. A. Struycken, hield Dr. Gerard Brom een rede over „Alberdingk Thijm en -de wetenschap". Vervolgens hield de heer M. C. E. Bon- gaerls,, c. i., lid der Tweede Kamer een in leiding met lichtbeelden tot een bezoek aan de Rotterdamsche Haven. Maandagmorgen vergaderden de afdee- lingen. De Letterkundige Afdeeling wijdde haar geheele vergadering aan de herdenking van Alb. Thijm. De Geneeskundige Afdeeling koos Prof. Dr. J. A. J. Bargfc tot haar voorzitter. Dr. J. Th. Peters hield een voordracht over hart-rhylmus-afwij kingen Dr. W. A. Boekelman hield een voor dracht over ,,Een aantal gevallen van Car- cimona ventriculi. Na afloop der vergaderingen werd onder leiding van den heer M. C. C. Bongaerfs een boottocht langs dte havenwerken van Rotterdam gehouden. RECHTSZAKEN. RECHTBANK 'S-GRAVENHAGE. J. v. d. N., stond terecht ter zake, dat hij te L efd en een agent van politie had uit gescholden voor ploert. Bekl. die beweerde dronken te zijn ge weest, hoorde deswege f 15 boete subs. 30 dagen hechtenis tegen zich eischen. A. K., arbeider te Stomp wijk had op 17 Maart te Veur een vaatje bloera ge stolen. Tegen beklaagde, die dit herhaalde lijk had gedaan werd 6 maanden geëischt. HAAGSCH GERECHTSHOF. J. K., 22 jaar, Pool, was door de Recht bank te 's-Ctravenhage, 30 Juli 1920, we gens poging tot diefstal tot 3 jaar gevan genisstraf veroordeeld. Bekl. was ten laste gelegd den 14den Mei op de veemarkt te Leiden een zekeren Binnendijk de kleeren losgemaakt te heb ben en geprobeerd te hebben diens porte feuille te ontrollen. Hij word echter betrapt. Bekl. ontkende ook iju' het hem ten laste gelegde. Eisch bevestiging van het vonnis. Bevestigd werd het vonnis van de Haag- sche Rechtbank van J. Th. C. van S., 17 jaar, winkelbediende te Leiden tot plaat sing in een tuchtschool voor den tijd van 1 jaar wegens diefstal van een bankbiljet van f 100 en één van f 60. STADSNIEUWS. Katholiekendag. Wij laten hier volgen het program van den Katholiekendag, die alhier op 14 Sep tember wordt gehouden, hetwelk wij reeds grootendeels eerder 'hebben gepubliceerd. 10.30 uur: H. Mis in de Mon-Pèrekerk, op te dragen door Z. D. II. Mgr. A. J. Gal lier, Bisschop van Haarlem. - 1 uur: Afdeelingsvergaderingen. bite Afdeeling: In de kleine zaal der Stadsgehoorzaal, ©reestraat, Spr.: prof. P. Groenen te Warmond. Onderwerp: „Het Gebed". 2de Adeeling: In de Graan beurs -(naast het café „de Burcht") Burchtsteeg. Spre ker: prof. mr. J. A. Veraart te 's-Graven- hage. Onderwerp: „Arbeid 3de Afdeeling: In den foyer der Stads gehoorzaal, Breestraat. Spreker: mr. L. G. Kortenhorst te -Heemstede. Onderwerp: „Spaarzaamheid". 4 uur: Algemeene vergadering in de Grooie Stadsgehoorzaal, Breestraat. Rede van den Zeereerw. Pater Jac. van -Ginneken, S.J. Toespraak van Z. D. H. Mgr. A. J. Cal- lier. Bisschop van Haarlem. Een mannen-kwartet, bestaande uit de heeren Th. de Groen, Aug. Schroder, Henri Cooijmams en Bram v. d^ Stap, zal eenige muzieknummers uitvoeren. 6 uur: Gemeenschappelijke maaltijd in. „In den Vergulden Turk", Breestraat. De secretaris van het Uitvoerend Comité van den Katholiekendag in het Bisdom Haarlem, de heer A. II. Boekraad, Oude Singel 58, verzoekt ons mede te deelen, dat "er geen gelegenheid meer is tot plaatsbe spreken. Tot uiterlijk a.s. Zondag kan men, zich opgeven voor het diner. Bij resolutie van den Minister van Fi nanciën is, met ingang van 1 October 1920, eervol ontheven van de betrekking van tij delijk inspecteur der directe belastingen L. H. Spook ter inspectie Leiden 1ste afdee ling. Bij het te Utrecht gehouden- examen voor hét politie-diploma verwierf het diplo ma met aanteekening' G. Wierts; het ge woon diploma werd toegekend aan M, R- M. Vos, A. A. Travaille en J. Boon, allen alhier. Men meldt uit Leiden aan de „N. R. Ct.": -Naar wij vernemen zal prof. Sylvain Lévi, hoogleeraar in het Sanskrit aan het Col lége de France te Parijs, vóór de K-erstva- cantie alhier een aantal voordrachten houden. Prof. dr. Antoine Pillet, de beroemde -FransAhft geleerde op het gebied: van het internationaal privaatrecht, h in het internationaal privaatrecht aan de universiteit te Parijs, is ui-tgenoodigd om voor de studenten aan de Leidsche univer siteit in October een reeks colleges te ge ven en heeft deze uitnoodiging aangeno men. Met-de „St.-Ct." van heden zijn verzonden de Kon. goedgekeurde statuten van de 'Roomsch-Katholieke Kiesvereeniging al hier. Gisteravond gaf het stafmuziekkorps van het 4e regiment infanterie het laatste van een reeks concerten in het afgeloopen seizoen in de Rotterdamsche Diergaarde, ten aanhoofe van eenige duizenden bezoe kers. Vóór de pauze betrad den directeur het podium en bood 'het orchest namers de bezoekers een bloemenmand van enorme omvapg aan. Hij dankte het orchest voor hot genot in dezen zomer geschonken aan tienduizen den bezoekers en sprak den wensch uit, dat het orchest 't volgend jaar wederom bereid- gevonden zal worden in de Rotter damsche -Diergaarde te concerteeren. Na het laatste numm-er namen de toe juichingen het karakter ©ener ovatie aan. Het applaus hield niet op, vooraleer het orchest door opstaan dankte voor de ge brachte hulde. Het bloemstuk is hedenavond geëtaleerd in het sigarenmagazijn van de firma Van Velzen, Vrouwensteeg alhier. Gisteravond omstreeks zes uur 'ïad er in de Zijlsingel nabij de Kon. Ned. Grofsmederij ©en ongeval plaats- De machinist, de B-, werkzaam aan genoem de fabriek, zette iemand over per roei boot. Bij -het terugk-ee-ren bemerkte de B. niet, dat een schip in de onmiddellijqe nabijheid door -de Singelgracht voer. waardoor een aan varing ontstond met gevolg dat de roeiboot omsloeg en de B. te water geraakte. De schip per duwde zijn vaarboom toe, vermoedelijk tot redding van den drenlkeling. Ongelukkigerwijs raakte hij de B. zoodanig aan het hoofd, dat deze een hevig bloedende -hoofdwond opliep. Gelukkig wist hij door zwemmen de water kant ite bereiken en, ontkwam zoo aan een wissen dood. Na aan de fabriek verbonden en van droge kloeren te rijn voorzieni kon hij te voet huis waarts keeren. GEMEENTERAAD. (Vervolg.) De heer Pera tegt dat het een' zaak van groot financieel belang is die. bij de be grooting het, best behandeld kan worden omdat men dan de financiën kan overzien. Men wijst op andere' gemeenten maar wij moeten rekenen met de draagkracht van deze gem. We kunnen wel alle mogelijke eischen stellen en spreken van onvoldoende, maar wie zal zeggen waar hier de grens ligt. Ieder zal moeten toestemmen dat, men de zaak bij de begrooting het bes}, kan over zien. Van verschillende zijden wordt geïnter rumpeerd. Spr. verzoekt de heeren hem n.tet. telkens in de rede te vallen. Het optreden van den heer Heemskerk verbaast hem daar bij een vorige gelegen heid met medewerking van den heer TI., het premievrij pensioen is afgewezten. Spr. 'herhaalt dat men hij de begrooting nog altijd op -deze zaak kan terug komen. De heer S ij tsma wijst er op dat door B. en W. herhaaldelijk is gezegd dat derge lijke voorstellen bij de hegroot-ing niet kun nen worden behandeld. De heer v d. Pot zegt, dat deze zaak nauwelijks dno maanden geleden na zeer breedvoerige bespreking is afgedaan en dat dus niet. verwacht kan worden dat B. en W. nu een andere houding zullen aannemen. Er zouden dan al zeer dringende redenen moeten zijn. In de statistiek is zelfs eeaiige daling waar te hemen. Maar ook al was dit nfet 'het ge val dan zou er z.i. nog gteen reden zijn om op deze zaak terug te komen. Spr. grijpt deze gelegenheid aan om uit te spreken dat van hem in vèrband met den toestand der gem'eent.e-financin binnenkort geen voorstellen tot verhooging der salo.ris- sen zijn te verwachten. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt, aangenomen met 18 tegen 13 stemmen. Tegen de Spc.-Dem. en de heeren Eikerbout, Heemskerk, Bisschop, Sijtsma en Schoneveld. Verder is ingekomen een voorstel van den heer Knuttel om een Raadscommissie tc- benoemen voor 'het instellen van een onder zoek naar de toestanden in de gem. werk inrichting en de handelingen van den Directeur. Wordt in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. 3. Benoeming van drie leden van de Commissie van Financiën en uit- dezen van den Voorzitter. (Vacatures: dc heer B. J. Huurman, Mevr. C. E. DubbeldemanTrago en de heer J. A. van Hamel). Mevr. Dubbeldeman stelt er g-een prijs op weer benoemd te worden. Zij wenscht geen monnikenwerk te verrich ten. De heer de Lange zegt dat deze ver klaring de Soc.-Dem. niet eert, daar het hier een der belangrijkste commission geldt en zij ojd die wij-ze zelf hun invloed doen verdwijnen. De heer v. 'Eek zegt dat B. en W. de werkzaamheid van deze commissie van alle beteekenis* berooven. De heer Pera vindt dit een zonderlinge redeneering. A-ls de voorstellen van B. en W. goed zijn, dan is critiek niet noodig. Maar is dit niet het geval, dan is juist -de taak van de commissie daarop te wijzen. Men kan toch niet zeggen dat de commis sie van geen belang is. De heer Eerdmans heeft ook de er varing dat het -lidmaatschap van- deze commissie weinig beteekent. iDe heer De Lange zegt dat de vraag of een commissie al of niet belangrijk is geheel aan de commissie zelf ligt. De le den kunnen als hun blijkt da-t het, noodig is ook in den- Raad critiek oefenen. A-ls de Raad deze commissie niet heeft, geeft zij alle critiek op de ii,lg€ff van B. en W. prijs. 1 nissi#' is ook de gemeente; r.a zjej] wat een zaak van groote beteekenis ia. Gekozen- worden nu de heeren Huurman Sanders en Van Hamel. Negen leden stem! men telkens blanco. Tot voorzitter van de commissie \vor<ft aangewezen de heer Huurman. 4. Benoeming van twee leden van de Com. missie van Fabricage. (Vacatures: de heeren A. Mulder en J. de Lange).. Gekozen worden de heeren Mulder en De Lange. 5. Benoeming van twee leden van de Com. missie voor het Openbaar Slachthuis. (Vacatures: de heeren Th. C. F. Stijn, man en J. Splinter Gzn.j. (De heer Groene vel d maakt bezwaar dat tot een volgende stemming wordt overgegaan voor de uitslag van een vorige bekend is. De voorzitter zegt dat er 66 stemmingen zijn, zoodat het noodig ig op te schieten.) Gekozen de heeren Stijnman en Splinter. 6. Benoeming van Iwee leden van dg Commissie voor het Marktwezen. (Vacatures: de heeren D. van Grutiiig en H. van Weeren). Gekozen de heeren Wilbrink en '3ro&»j neveld. De heer Groen eve ld wenscht af K wachten of de Raad bij de volgende stern- mingen zijne fractie als een ernstige partij beschouwt, en wil daarom de heslisring aanhouden. (Stemmen: Hij moet eerst de fractie raadplegen.) 7. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Oud-Archief. (Vacatures: de heeren J. A. van Ibwnel en A. J. Oostdam). Gekozen de heeren Van Hamel en Oost- dam., 8. Benoeming van drie leden van de Com missie voor de Huishoudelijke verordenin gen en uit dezen van den Voorzitter. (Vacatures: de heeren Mr. Dr. C. Y,van der Pot Bzn., J. dc Lange en K. Sijtsma). De heer v. d. P o t, acht het gewenscht dat niet een wethouder maar een raadslid als voorzitter van deze commissie optreedt Hij zou daarom in overweging willen go- ven niet meer een wethouder voor deze Commissie aan te wijzen. Gekozen de heeren Van Eek, De Lange en Sijtsma. Als de heer Van Eek de benoeming aan neemt, zegt de heer Heemskerk: nu mag Groeneveld het ook doen. (Gelach). De heer Van Eek als voorzitter aan gewezen bedankt voor de eer. De heer De Lange merkt op, dat het zeker niet mag voor de afdeeling der S. D. A. P. Daarna wordt tot voorzitter gekozen de heer De Lange, die de benoeming aanvaard. Hij merkt hierbij op dat een der Wet houders zich het vorig jaar heeft opgeofferd omdat het wensche lijk werd geoordeeld dat de Voorz. een meester in de rechten was. Nu hebben we behalve de Weth. sleclus (es Mr. in de Rechten, (De heer Dubbeldeman:1 gelukkig!) en wat ligt nu meer voor do hand dan dat, de heer Van Eek tot voorzit ter gekozen wordt. Waar deze zich echte", voor de derde maal disqualificeert dezen middag en zijn partij naar beneden drukt, zal spreker de benoeming aannemen. De heer v. E c k verklaart te bedanken omdat de Voorz. de meening van de meer derheid heeft weer te geven en hij als regel wel in de minderheid zal zijn. 9. Benoeming van twee leden van de Commissie voor de Strafverordeningen. (Vacatures: de heeren Mr. J. C. van der Lip en T. Groeneveld). Gekozen de heeren Van der Lip en Van Eek. 10. Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Stedelijke fabrieken van Gas en Electriciteit. i (Vacatures: de heeren J. de Lange, J. P. de la Rie, F. Eikerbout en A. J. Oostdam). Gekozen de heeren De Lange, De la Fje, Eikerbout en Oostdam. 11. Benoeming van vier leden van de Commissie van Beheer over de gestichten „Endegeest"," „Voorgeest" en „Rhijngeest". (Vacatures: de heeren J. P. Mulder, J. A. Bots, B. J. Huurman en M. Dubbeldeman). Gekozen de heeren Meijnen, Bots, Huur man en Dubbeldeman. 12. Benoeming van twee leden van de Commissie van Beheer over het Grondbe- drjif. (Vacatures: de heeren A. Mulder en J. Splinter Gzn.). Gekozen de heeren Mulder en Splinter. 13. Benoeming van drfe leden van dc Commissie van onderzoek der bezwaar schriften tegen aanslagen in de plaatselij ke directe belasting en uit dezen van dw Voorzitter^ (Vacatures: de heeren Th. B. J. Wilmer, J. Splinter Gzn. en T. Groeneveld). Gekozen de heeren Wilmer, Splinter en Groeneveld. De heer Wilmer zal als voor zitter fungeeren. 14. Benoeming van drie plaatsvervangen de leden van de Commissie van onderzoek der bezwaarschriften tegen aanslagek ixde plaatselijke directe belasting. (Vacatures: de heeren A. J. OostdaU, Th. C. F. Stijnman en M. F. Oostveen). Gekozen de heeren Oostdam, StijnmflK en Van Stralen. 15. Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Stedelijk Museum «de Lakenhal". T (Aftredende leden :-de heeren Dr. r. J- Blok en F. H. Verster; vacatures: de hee ren. B. J. .Huurman en J. A. van Hamel). Gekozen de heeren Dr. Blok, Veister, Huurman en Van Hamel. 16. Benoeming van vier leden van het Bestuur der Stedelijke Werkinrichting, de leden van den Raad. (Vacatures: de heeren A. Bisschop, J- A Bots, H. van Weeren en K. Sijtsina)- Gekozen werden de heeren Bis6cnopi Bots, Knuttel en Sijtsma. 17. Benoeming van een lid van het stuur der Stedelijke Werkinrichting- ten de leden van den Raad. (Aftredend lid: dc heer W. F. Verhey Wijk).

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2