Uit de Omgeving De ïïoogo Raad Van Arbeid was ertegen, dat voor de metaal-industrie een overgungs- termijn zou wórden vastgesteld. Minister Aalberse echter heeft, naar men aan „liet oik" meedeelde, besloten van Let advies van den Hoogen llaad af te wijken. Be Mi nister is hiertoe overgegaan in verband met de moeilijke positie der Nederland- echo metaalnijverheid wegens de buitea- landsche concurrentie. Zij lijdt zeer onder do mededinging* speciaal van de Belgische en de Duin-:he industrie als gevolg van de lage valuta. Op het gebifed der metaal-in dustrie levert België thans zijn productie twintig percent goedkooper dan Neder land. Duitsche offertes waren dertig per cent lager dan Hollandsehe. Het gevolg hiervan is, dat de vervaardiging van tal van in ons land bcnoodigdo metaalwerken aan het buitenland wordt opgedragen, ter wijl de concurrentie tussehen de Neder landsche industrie cenerzijds en de Duit sche en Belgische metaalindustrieën ander zijds op hot gebied van den Nederlandsehen uitvoer nog slechter voor de eerste uitvalt.. Het advies van den Hoogen Raad van Arbeid was gebaseerd op een concept-ad vies van een sub-commissie van den Hoogen Raad, -welk concept-advies in Mei en Juni was opgemaakt, en met name nadien ging lich de builenlandsehc concurrentie zwaar gevoelen, o. a. hieruit blijkende, dat tal van bestellingen in ons land ten aanzien van scheepsbouw en constructiewerken aan Duitschland en ten aanzien van gietwerk ook aan België worden gedaan. Het deel der Arbeidswet, dat voor fabrie ken en werkplaatsen geldt, zal worden in gevoerd, zoodra de daarvoor benoodigde formulieren, kaarten en lijsten gedrukt verkrijgbaar en uitgereikt zijn. Verwacht mag worden, dat de invoering van de re geling voor fabrieken en werkplaatsen in den loop van October zal plaats hebben. Voor spoedige aanbieding aan den Hoo gen Raad van Arbeid zullen het eerst ge reed zijn de ontwerpen eener landbouwar- beidswet en eener scheeps-arbeidswet. In de laatste wet zal de stuwadoorswet gewij zigd worden verwerkt en voorts zal zij be vatten regelingen voor alle transport te water, n. 1. de zeevaart en de binnenvaart en misschien ook de visscherij. Het ontwcrp-Wccldewct. Vrijdag a. s. zal tc Amsterdam een ver gadering worden gehouden van besturen van verecnigingen in de goud-, zilver- uurwerknijverheid en -handel, teneinde to bespreken, wat te doen staat inzake het voorontwerp Weelde-wet. Uitgenoodigd werden de besturen van do Ver. van Fabrikanten van gouden en zilve ren werken in Nederland, de Bond van ^Fa brikanten van en handelaren in G. en Z. W. in Nederland, de Ver. van Fabrikanten van G. en Z. W. tc Schoonhoven, de R. K, Edelmetaalbond te 's-Hcrtogenboseh, de Ned. Bond van Horlogemakers te Amster dam, do R. K. Horlogemakersbond, de Ver. van Grossiers in groot-uurwerken cn Te Delft zal Maandag a. s. de prijs van het witte brood met 3 cent worden ver hoogd cn komen op 39 cent per 800 gram regeeringsbrood 22 cent per 800 gram. De bakkers te Vlissingen "hebben het brood met twee cent per 800 gram ver hoogd. Jurgens in Duitschland. Men meldt aan het „Hbld.": Onder den naam Deutsche Jurgens Wer- ke A. G. te Hamburg is door de sedert ja ren bestaande Duitsche Margarine- en Olie- fabrieken Jurgens in samenwerking met" de Hollandsehe Mocdcr-Mpij., en o*nder par ticipatie van de Deutsche Bank te Berlijn en de vereinsbank te Hamburg, een onder neming opgericht met een kapitaal van Mk. 100 millioen, ten doel hebbende een nieuwe regeling van de voorziening Duitschland met eetbare vetten. Het Marine-monument. 'j-ons is uitgemaakt dat het Marine-mo nument geplaatst zal worden op het Havcn- plein in Den Helder. Engelseh drukwerk naar Nederland? In vervolg op het Zaterdag door ons aan de „British Weekly" ontleende - bericht, geeft do „Morning Post" de meening weer van eenige vooraanstaande uitgevers in Londen. De heer John Murray, leider van de be kende uitgeverszaak, vertelde, dat hij een aanbieding had gehad van een Nederland- eche firma. Hij was nog niet overgegaan tot het geven van een opdracht, maar het was niet onmogelijk, dat de tegenwoordig in Engeland geldende kosten voor drukken en binden hem daartoe noodzaakten. Do uitgever voegde er aan toe, dat hij ver schillende werken, alleen om do hooge uit- geverskosten, had moeten weigeren. „Er gaat geen week voorbij, dat ik manuscrip ten, die ik in normale omstandigheden had geaccepteerd, niet terugstuur", zeido bij, „en 't ergste is, dat die geweigerde werken voornamelijk opvoedkundige of histori sche waarde hebben. Dat beteekent dus voor het publiek een groot verlies". .Een 40-tal boekwerken, waarvan nieuwe opla gen moeten verschijnen, wacht nog op her druk. Een andere uitgever, de heer Hugh Dent, betwijfelde daarentegen of het doen druk ken en binden in Nederland veel goedkoo per zou uitkomen. Uitgevers, zegt hij, die niet zoo nauwkeurig letten op de kwaliteit, zullen misschien goedkooper uitkomen bij Nederlandsche drukkers, want de onder binding van drhkken en binden in Ncder- yand voor den oorlog heeft geleerd, dat de kwaliteit niet op één lijn kan gesteld worden met Engelseh werk. „Hbld." WerkB ede nl? a arte n Op 27 dezer zal het aantal treinen, waar van houders van werkliedenkaarten op dc Nederlandsche spoorwegen gebruik mogen maken, belangrijk worden uitgebreid, en zullen werkliedenkaarten voor arbeiders, die blijkens verklaring van hun werk gever nacht- of Zondagsarbeid verrichten, voor de zeven dagen van de week geldig gemaakt kunnen worden. Aanleiding tot deze maatregelen, heelt gegeven de in voering van- het ploegenstedsel op uitge breide schaal, dat dcor de verkorting van den arbeidstijd noodzakelijk geworden is. De prijzen der werkmans-spoorkaarten worden, naar ,,1-Iet Volk." meldt, gebracht op 10.90 voor 4 K.M. en 10.05 voor eiken verderen kilometer. Gemengde Berichten. 5 opvarenden verdronken. Op den IJsel onder Nieuwerkerk zonk Zaterdagavond tengevolge van een wind hoos het vrachtschip van Dirk Pols, uit Ouderkerk. Het schip was geladen met dakpannen en riolen, en was onderweg naar Rotterdam. De schipper zelf kon gered worden, doch zijn vrouw met drie kinderen en de knecht verdwenen in de diepte. Het lijkje van het dochtertje van één jaar is nog niet ge vonden. Het tragisch ongeval heeft den vader zoo aangegrepen, dat men voor zijn verstand vreest. Nader meldt men: Een onderzoek ter plaatse leverde het vclgen-de op: 'De schipper, Dirk Pols ge- heetcn, gehuwd met Dirkje Goudriaan, wo nende te Ouderkerk en vader.van drie kin- aderen, had; een vracht dakpannen van *Woerdenunaar (Tuindorp). Bij Kortenoord tegenover de steenbakkerij van den heer Mynlieff maakt de IJsel een bocht en zijn op dien hoek geregeld rukwinden te ver wachten. De sohipper, 31 jaar, de vrouw 26 jaar en <Me kinderen van 31/2, 2 en 1 jaar benevens een knecht, Bertus Middel koop, oud 21 jaar, «wonende te Krimpen a. d. IJsel, bevonden zich op het schip. Het ongeluk had plaats om ongeveer 2 uur. Het schip had een laadvermogen van 58 ton en was niet «verzekerd. Terwijl het omsloeg klom de vad'er op zijde van het schip; de vrouw en de kinderen bevonden zich in de kajuit en konden deze, terwijl het schip zinkende was, niet meer ver laten en vonden den dood. Naar men 'zegt, sprong de knecht over boord en trachtte zwemmende den kant te berei ken. Waarschijnlijk door kramp is deze verdronken. Thans is men. bezig het schip te lichten, wat met 'het oog op de zware vracht geen gemakkelijke taak is. De dijken aan weerszijden van den IJsel zien zwart van de menschen. Met het oog op de verdere scheepvaart in den IJsel is men reeds heden met het lichten begonnen. CensentsnzweiideL Ongeveer veertien dagen geleden wer den aan een) kaashandelaar te Zanüvoort con senten voor kaasuitvoer te koop geboden. De ze accepteerde liet aanbod niet, -begreep eten er fraude in het spel was omdat uitvoercon- scnlen! niet verhandelbaar zijn en waarschuw de de N_. U. M„ die op haar beurt de zaak L'-iv.rule h'ecr.crciie tc Amste-rcain om het ge val te onderzoeken. De inspecteur J. F. Slob be en de rechercheurs Bekking en Hommes hebberU door ijverig speuren, het volgende ontdekt: De chef van hét bijkantoor .eener carga doors-firma te Amsterdam, die groote hoeveel heden kaas voor het buitenland verscheept, wiist bij het inladen en de verzenJding der kaas de uitvoerconsenten achter te houden. Wanneer de partijent waarvoor uitvoeroon sent was verstrekt verzonden waren, bracht hij. met behulp van een handlanger, die con senten! aan den man tegen een prijs, variee- rende van een kwartje tot 45 cent per kilo Voor den ambtenlaar dier cargadoorsfirma werden de gegevens zoo bezwarend, dat de politie Donderdagmiddag op d.en openlbarcn weg tot zijne arrestatie is overgegaan; de ge arresteerde was toen in het bezit van ruim twee duizend gulden. Donderdagavond is te Zandvoort de hand langer van den cargadoorsbedi'en|de in hechte nis genomen. Het tweetal zou hedenl aan de justitie worden overgeleverd. Tussehen Castricuni en Heiloo is Vrijdagmiddag de gehuwde Fr. door een trein gegrepen en gedood. Kortgeleden vertelde een te Amsterdam vertoevende Duitscher. dat hij op de Prins Hendrikkade aldaar was aan gerand en beroofd van een rieten koffer met kleeding, f 930, 1000 mark en1 500 dollars- Bij nader verhoor van den man is gebleken, dat hij het geheelfe verhaal verzonnen had, om dat hij niet in het bezit was van de benoodig de papieren en geld voor zijn verblijf hier te lande. Drie Hollanders maak ten) volgens de„Daily Chronicle", een avontuurlijken tocht naar Portand en ont snapten daarbij ternauwernood aan den| dood in de golven. Een| Javaplanter, de heer Dubois, was met een dame en een gcd-emobiliseerden soldaat van Vlissingen naar Portland overgestoken) in een jacht van 14 ton; teneinde te trach ten het scheepje daar te verkoopen. Het ge lukte hun echter niet deni zuidikant1 van de haven binnen te komen, het scheepje werd op den dam geworpen ent zonk. De noodseinen die de opvarenden afgaven* werden* niet op gemerkt. Met groote moeiië slaagden zij erin de rotsen te bereiken), waar zij den heelen nacht moesten blijven* Den volgenden' mor gen werden, zij door twee visschers gered. Het scheepje met de persoonlijke eigendom wn, waaronder eenige duizenden! .Holland- solve guldens, ging geheel verloren. Te Delft is gearresteerd iemand uit 's-Graven/.iage, die er zijn we/k van maakte trouwlustige wieeirwtjes op te lichter,, voorgevende met haar in 't huwelijk te willen treden. Had hij eenmaal, geld los gekregen! dan liet hij. niets meer van zich hoorcu. De oplichter zit thans achter'slot en grendel- Hij werd aangehouden op aanwijzing van een! door hem bedrogen vrouw. Id verband met de be- rooving van den kassierlooper zijn thans aan het bureau Warmoesstraat te Amsterdam in arrest gesteld vier personen, n.l. twee vrou- Wen) en twee. mannen. Eén van de vrouwen is het. „vriendinnetje", dat den kantoorlooper had meegetroond. Uit de gearresteerden is echter niets los te krijgen. Zij ontkennen na tuurlijk iets van de berooving af te weten. De politie heeft uit het optreden van' den kantoorlooper den' indruk gekregen, dat de berooving inderdaad is geschied en het hier dus niet een onware aangifte betreft. De hoop, dat liet geld nog zal worden terugge vonden, is gering. Het zal wel langs allerlei kronkelwegen zijn weg hebben) gevonden. In- tusschen zet de politie 'haar onderzoek voort. Zaterdagavond lieeit te Groningen een uitslaande brand' gewoed in een huiden)- én vellenpakhuis. in gebruik bij de firma Salomons en Marcus en toebehooren de aan den- manufacturer G- Cohent Daar net pakhuis ingebouwd is tussehen perceelen in de Oosterstraat en Gelk ingesóraat. Werd het. blusschingswerk bemoeilijkt, nochtans wist de brandweer het vuur in hoofd zaak ie beperken tot het pakhuis, dat met zijn voorraad huiden) vellen en wol geheel is uitgebrand'. Verschillende belendende per ceelen kregen eenjige brand- cn waterschade. Aneta seint; D»e J o n g, .administrateur van Soengeidijanka op Deli, is gevankelijk naar Medan vervoerd wegens lastgeving tot het doodschieten» van een koe lie, wiens lijk in het bosch is gevonden. Vr ij dagmiddag is het 5- jarig kind van A. R-, te Roosendaal, toen het van een» voermanswagen sprong, onder het wiel geraakt en gedood. „De Tijd" schïijft: Onlangs deed in de pers de ronde het aan ons blad ontleend komisch verhaal van een per spoor reizend handelsreiziger, die zich ruinier plaats verzekeren wilde, onder voor wendsel, dat ,,de mijnheer van die vrije plaats" even naar de W. C. was. Een tweede geval wordt als historisch vermeld. Compartiment le klasse. Vier passagiers, een parapluie op de vijfde plaats. Heter aan het portier: „Is die plaats nog vrij?" Heer aan het hoekraam: „Bezet. De mijn heer is even uitgestapt om nog iets te 'halen." De ander stapt toch in en neemt een klapstoel. Nog een minuut. De „heer, die juist iets is gaan halen", komt maar niet terug. De trein ztet zich in beweging. De heer op den klapstoel grijpt bliksem snel de op de vijfde plaats liggende para philia en steekt- ze het portier uit. Heer aan het, hoekraam ontsteld: „Wat doet u mijnheer? Wat doet u? Die parapluie is van mij! Maar de aangesprokene hoort maar niets. Hij wenkt den chef, die komt aan snellen. „Chef! chef!" „Wat is er, mij nh eter?' „De parapluie! Pak aan als 't u be lieft. Ze behoort aan een mijnheer, die juist iels is gaan halen en den trein mist". KERKNIEUWS. U. 1-1. dé Bl^tnop van rnuuiein, ncren- eene nieuwe parochie opgericht te Scher- merhorn (Noord-Holland, Dekenaat Pur- merend), onder den titel van O. L. Vrouw Geboorte, en benoemd tot pastoor dezer parochie, dten WekSerw. Heer G. van Nie- kerk, "kapelaan te Hoorn. Nn neg duizend! September is in 't. lan'cl en de vacantie- süemming maakt weer plaats voor belang stelling in ernstiger zorgen. Mag ik nu eens mededeelcn, hoe 't met ons „Liefdewerk voor de arme nieuwe parochiën in het Bisdom van Haarlem" gesteld is?. Welnu: op verlangen/ van onzen Bisschop zouden wij o-a. trachten dit jaar f 3500 meer aan jaarlijksche bijdragen te plaatsen; dan kon Hij in 1901 .beginnen om aan enfkele nieuwe .parochiën een vaste subsidie van eenige be- teekenis te geven. Van die meerdere f 2500 is nu f 1500 verkre gen); enkele edelmoedige zielen, die reeds vroeger geregeld hu» jaarlijksche bijdragen stortten, zijn helaas, overleden; dus blijft nog ruim i 1000 te plaatsen. Wie teekent voor eeni gedeelte van die som? Er zijn toch zeker milddadige menschen ge noeg om deze som bijeen te brengen:? Zeker, velen, velen, die nooit te vergeefs lieten vra-- gonv leven in groote. zorgen, en kunnen rdet meedoen; maar vele anderen hebben l'och ook eenl zoodanig verruiming* van inkomen ge kregen \f dat, trots de duurte der- tijden, een dergelijk ofier er best. af kan. Het is op dezulken, dat ik hoop, omdat de zaak, voor welke ik vraag, een allernoodigste is: het behoud en de uitbreiding des ge'loofs. Mijn adres is bekend: Redactie Sint Bavc, Voorschoten. TH. M. P. BEKKERS. Rector. Het geschenk der geestelijkheid aan Mgr. Taskin. De kapel van het Groot-Seminarie te Warmond is .verrijkt mat een nieuwen mozaiek-vloer van hoog artistieke waarde. 't Is het geschenk, dat d'e geestelijkheid van het bisdom Haarlem heeft aangeboden aan den Hoogeerw. lieer Mgr. II. J. "M. Taskin, president van het Seminarie, hij diens zilveren priesterfeest, 7 jaar geleden. 'Door verschillende omstandigheden is het werk eerst nu ten uitvoer kunnen worden gebracht. De marmeren vloer is gemaakt naar de iteekeningen van Jan Brom en stelt voor in treffende, en fijn-gevormde symbolische heelden, de drie stadia in het geestelijk leven, de weg der zuivering, der verlich ting en der vereenigdng. „Sint Bavo" van deze week zal een be schrijving van dit buitengewoon schoone kunstwerk, geven. laag van het Nederlandsche team. In den ochtend: van den wedstrijd Nederland Spanje speelden Belgische journalisten tegen Hollandsehe coLlega's waarbij die Hollanders een 10 zege behaalden. Tegen 3 uur stelden zich de volgende elfitallen op: Spanje: doel: Samoro, achter: Arrato Vallania; midden: Equizabal, Belang- ste guigoita en Samilera(?) voor: Moncho, esumsga, Arabolaza Moreno cn Acedo. Nederland: doel: Mac NeiiU, achter Denis en Verweij, midden: Bosschart, Kuypers en Steeman, voor; v. Rappard, van Dort, Groosjohan, von Heijden en E. J. Bulder. (Het spel heeft weinig te beteekenen. Er wordt short noch lang passing gespeeld. Reeds voor rust behoudt Spanje ecm 20 voorsprong. In de tweedie helft-heeft Hol land do opstelling veranderd. Docli de Spanjaarden trekken er zich niets van aan en behouden het beste van het spel. Groos johan as nog in staat voor 'Holland tegen scoren (3—1), maar dan staat verder de Spaansche verdediging pal, hoewel de oranjehiemdeni iets sterker zijn, en be haalt Spanje met een) 31 overwinning royaal den 2den prijs. Onbehoorlijk gedrag van enkele spelers. Mocht er al critiek uitgeoefend zijn op de leiding van het Nederlandlsch team, op de wijze waarop de spelers toen zij pas in Antwerpen waren, g-ehuisvest werden, doch waarin inmiddels verandering is ge bracht, de gemaakte fouten worden over troffen door de meer dan ergerlijke wijze, waarop enkele spelers zijn opgetreden. Dit optreden was, naar door verschillende Nederlandsche voethal-officials wordt medegedeeld, een aaneenschakeling van kwajongensstreken, die misschien niet uitgevoerd zouden zijn, wanneer de leiding der toer meer tactisch was geweest, dat hierdoor toch niet kan worden goedge praat. Een conflict. Er heeft 'zich heden tussehen de spelers en de regeringscommissie van 'den toer van het Nederlandsche elftal een ernstig con flict voorgedaan, dat zonder twijfel een unicum in onze voetbalbeweging is en dat niet ernstig genoeg kan worden gelaakt. Toen Vrijdagavond een viertal spelers niet op den vastgestelden tijd in hun kwar tier was verschenen, en eerst tegen drie uur in den nacht kwam opdagen, heeft ZaJterdagmoren de Regelingscommissie be sloten, bedoelde .spelers, te weten De Natris, Tempel, J. E. Bulder en Van Lin- gen, niet meer deel uit te doen maken van de ploeg en hen nog heden naar huis terug te zenden. Deze maatregel, dien wij niet genoeg kunnen toejuichen en -die ons ten minste de 'overtuiging schenkt dat de Regeringscommissie de belangen van liet Nederlandsche voetbal op de juiste wijze wdst te behartigen, heeft den spelers echter houding doen aannemen, die aan het schandelijke grensde en waarover wij niet inn.l.n.-sto vrli rrin rr.kllimCJl het werkprogram wel over eenige jaren verdeeld zal moeben worden. Om een begin van uitvoering te maken, stelt de vereeniging zich voor, het eerst onder handen te nemen dep. weg bij Sche- veningen achter het Stilte Strand tot aan den eersten dwarsweg, die naar het terrein der Haagsche Burgerwacht gaat, ook 'dezen weg te verbeteren en aan te sluiten op een te 'leggen fiets- en wandelweg langs de scheitbancn der Haagsche Burgerwacht tot aan het bosch van Poot. Onze Wegen- commissie heeft het tracé van dezen weg opgenomen en daarover een rapport uitge bracht met een raming van kosten, terwijl door het Dagelijksch Bestuur van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland, in beginsel een subsidie van f 400 in de aanlegkosten is toegezegd. Leger en Vloot. De Delftscke kazerne. Het bericht, dat in verschillende bladen heeft gestaan, en waarin vermeld werd dat de Dtelflsche kazerne afgekeurd zou zijn r de-berging van manschappen, is niet geheel juist. Een gedeelte van het gebouw is voor bewoning ongeschikt verklaard, zoodat er van een algeheele ontruiming gteen sprake is. SPORT. DE OLYMPISCHE SPELEN. Nederland door Spanje geslagen 13. De laatste wedstrijd van het Olympisch yoetbaltournooi is geëindigd in een neder uitspreken.-"" De lieeren weigerden n.l., om wanneer de schorsing gehandhaafd zou blijven, gister tegen de Spanjaarden uit »te ko men. Een staking van voetballers dus. Naar aanleiding van deze weigering heeft Zaterdagmiddag een langdurige ge- dachtenwisseling plaats gehad tussehen de pleeg en de Regelingscommissie. Het resultaat van deze vergadering werd ons officieel medegedeeld. Naar aanleiding van de beslissing der Regeringscommissie is een conflict ontstaan tussehen de Rege lingscommissie en de ploeg, waarbij door den spelers de bedoeling werd gemanifes teerd om bij handhaving van dit besluit eenparig le weigeren, den wedstrijd tegen Spanje te spelen. De commissie heeft daarop gemeend, in het belang van het NederlancDsche voethal en van den goeden naam van ons spel tegenover het buiten land bedoelden maatregel te moeten wij zigen en den genoemden spelers een ern stige waarschuwing te geven. „Crt." ZEILEN. Wedstrijd op het Braassemermeer. Hoewel het wieder niet in overeenstem ming was men den tijd van hot jaar, inte- tegemdteel guur en koud als in 't laatst van November was, slaagde gisteren de wed strijd op het Braassemermcer goed, dank zij de flinke bries die er stond en de goede geest, onder de mededingers. Het was ge zellig druk op de Jachthavten „De Brasem" van den heer E. Beek, het terrein van af vaart. Aangezien de wedstrijd handicap was en niet alle vaartuigen voldoende be kend waren, werd' eerst gezeild1 met het doel .de handicap te bepalen, geregeld werd deze naar de Astra" van den heer Sille- vis te Alphein aan den Rijn. De uitslag der wedstrijd was als volgt: le prijs, Sc'heldejol van kapt. Eerdbeek die tevens slartprijs behaalde; 2e prijs B. van der Meer met „Martin"; 3e prijs C. van der Meer met prijs de heer Sillevis met Astra oe pr. G. van Staveren met „Diana"; 6e prijs de heer van Ackter met „Batavier". Poedelprijs W. v. Ruiten, terwijl wegens bijzondere omstandigheden een troostprijs werd toe gekend aan „Silosa". De stevige wind maakte het zeilen tot een lust en duidelijk bléek wat een aardig en gemakkelijk begin punt voor Braassmermeer-wedsfcrijden de- Jachthaven is. Waarschijnlijk zal dit sei- zon nog wel een wedstrijd worden gehou den. Er komt leve» en vertier op het Bra a ssemermeer! TOERISME. Rijwielpatten in de deinen. 'De Vereeniging „Rijwielpad! Zuid-Hol land'" heeft het plan opgevat de oorlogs wegen, die tijdens de mobilisatie door het Departement van Oorlog in de duinen zijn aangelegd of ontworpen, dienstbaar te maken aan het wandel- en rijwiel'toerisme. Aangezien de aanleg van alle ontworpen oorlogswegen nog lang niet was voltooid, toen de oorlog eindigde en sedert dien niets meer daaraan is gedaan, vorderen zoowel het onderhoud dier wegen als de vol tooiing daarvan belangrijke kosten, zoodat ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Alhier zijn met ingang van 1 October a.s. benoemd tot inspecteur van politie de heer H. v. Bteek te Noordvijk en tot agenten le klasse de heeren a. Klootwijk te Alkmaar en. J. A. -Leenhout? te Faassen. BODEGRAVEN. B. V.V. Ondanks de minder gunstige weersgesteldheid en geschiktheid van het terrein speelde B.V.V. gisteren een twee tal wedstrijden. Te 2 uur werd een aan vang gemaakt met eten wedstrijd tussehen „B.V.V. II" cn „W. V.V." II" van Woer den. Na een spannenden wedstrijd, waarbij zeer goed spel werd te zien gegeven, wist B. V. V. te winnen met 41. Ten 3J/S uur werd een aanvang gemaakt met een wedstrijd tussehen B.V.V. I en W. V. V. I. Over het algemteen kenmerkte deze wedstrijd zich door een saai spel. Het spel van onze plaatsgenooten, die met 4 in\ lens in het veld verschenen was belangrijk minder dan wij den laatsten tijd van B. V. V. gewoon zijn. Vooral het gemis der mid- half werd zeer gtevoeld. Voorts bevonden zich bij dezen wedstrijd een tweetal spe lers van het, tweede elftal, die reeds den eterston wedstrijd hadden mede gespeeld. De gevolgen bleven niet "uit. Reteds voor rust wisten de gasten de leiding- te nemen en rust met 20 to doen ingaan. Na rust trad eenige» verbetering in wisten ook de onzen een twteetal malen het .-i-, 1i .wiion/lPHIkjroirte aep O lid-Teil: I Waar echter ook de gasten nog een twee tal malen den keeper dedten visschen digde deze weslrijd met 42 in hot voor deel van „W. V. V.". Ondersqheidintg. Op de clubmaleh Utrecht behaalde de Duitsche herdershond Amhilda uit Kennel van Rozenoord, van den heer G. P. J. Timp, alhier, qualificalie „zteer goed" alsmede extra medaille voor dö best gefokte teef naar de bekende politie bond Chlowdig von der Kriminalpolizei. Personslia. Aan .den heer P. de Jong is de bronzen medaille voor langdurige dienstbetrekking toegekend. Inenting en» herinentiiisj. Op Dinsdag a.s. bestaat gelegenheid tot kostclooze in enting en herinenting voor hen, die zich daartoe ten gemeentehuize aanmelden, des v.m. te 10 uur. HILLEGOM. Harddraverij. De volgende" paarden zijn ingeschreven voor de harddraverij: Aura, Bretteur, Colorado, Charlotte-Cor- daij, Clemence, Chique, Duncan, Doorloo- per, Emile Carmen, Fairij-Ple'cesure, Har* rold, Komeet. Karei de Groote, Kenneth, Vitesse, Quilda V. Eigenaardig. Koninginnedag kv een landbouwer uit de Haarl.meer aan het kantoor der Rijksbelastingen om zijn pen ningen te offeren. Daar zaten een 4-tal hteeren te arbeiden. De boer werd wegge zonden; men wilde !t geld niet aannemen. We vragen ons af: als het kantoor werke lijk gesloten was had de deur ook gesloten moeten zijn. Bovendien staat 31 Augustus noch als vacantiedag, noch als alg. erken de Chr. feestdag op het aanslagbiljet, boer was zoo goed om t belastingbiljet per post_ over te maken, iets waartoe hij o.i, absoluut niet verplicht was. Zouden heeren in den vervolge misschien graag 31 Aug. vrij hebben, onder 't motief dat or dan toch geen menschen komen? Konin ginnedag vrij, nationale fetestdag, met ge noegen, maar, of men zóó in die richting moet gaan, durven we betwijfelen. KATWIJK Militie. De loring voor de Nat. Militie zal voor de lichting 1921 alhier plaats heb ben op 29 September. Adjunct-commies. Voor de betrekking van adjunct-commies 1ste kl. ter secretarie dezer gemeente hebben zich slechts 2 sob •licitanten aangemeld. Gemeenteraad. De Raad dezer ge' meente komt Dinsdag 7 Sept. v.m. 10.30 uuü in openbare vergadering'bijeen. Politie. Voor agent van politie alhieü hebben zich 22 sollicitanten aangemeld. Vertrek. Dr. S. Wyma, sedert enkele! jaren als arts hier woonachtig, gaat zich .te Amsterdam vestigen. Diefstal. Van den tuinder A. v. <f. 'Eijkel heeft men uit een 1 andschuurtje veli gereedschappen, benevens een petrolc»®' stel, waarop v. d. E. geregeld z'n „bakkis koffie" zette, ontvreemd. Het schuurq* staat op z'n landerijen bij Rijnlandscn stoomgemaal.

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2