Uit de Omgeving "Rijk: merk vcor ten as. Do ïhinisler van Landbouw, Nijverheid ?n Handel heeft,, gezien de ministerieele beschikking van 19 Juli 1913, houdende vaststelling van een merk voor volvette kaas, aan voormelde beschikking de na volgende bepaling toegevoegd: Te. in afwijking van het bepaalde onder 3e, kunnen aan de besturen van controle- stations. voor niet volvette kaas onder Jtijkstoezicht, ten behoeve van de daarbij aangesloten fabriekmatige kaasbedrijven, welke velvette kaas bereiden, onder door den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel nader vast te stellen voorwaarden bovenbedoelde Rijksmerken voor volvette kaas worden verstrekt. De graanpolitiok der regearing. Het Haagsche Correspondentie-bureau schrijft: In verschillende bladen hebben mededee- lingen omtrent do to verwachten maatre gelen de.r Regeering in zakte de brood voorziening "gestaan, die niet' geheel met de ifeiten strooken. Naar ons van welingelichte zijde wordt medegedeeld, zijn de voornemens "van den Minis tier van Landbouw te dien opzichte als volgt: Zooals hij ree.ds gteruimen tijd geleden heeft medegedeeld, wordt met 15 Augus tus a.s. de invoer van tarwe en met 15 Sept. die van tarwebloem en meel geheel vrij gegeven. Ieder 'kan dan op de vrije markt óf geïmporteerd. mteel óf geïmpor teerde bloem óf meel óf bloem van de Ne- derlandsche meelfabrikanten koopen, die deze bereid zullen hebben uit inmiddels door hen aangevoerde tarwe. Het bericht dat de meelfabrikanten niet bereid: zou dten zijn zelf tarwe uit Amerika te laten komen, is onjuist. De Minister heeft de noodige maatrege len genomen oni den import te bevorde ren. Intusschen meent de regeering, dat eij niet verantwoord zou zijn op eenmaal hare bemoeiingen ten opzichte van de broodvoorziening te stakten. Zij zal dus na 15 Sept. nog de gelegenheid openen om, mochten de dan aangevoerde hoeveel heden tarwe of bloem niet voldoende zijn, hare voorraden tof) een beperkte hoeveel heid ter beschikking van do meelfabrikan ten of [bakkers te stellen. Dit alles geldt de grondstoffen van het wittebrood. Daar reeds sedert geruimten tijd op de fabricage van het wittebrood door de Regeering niet wordt toegelegd, spreekt liet van zelf, dat de verstrekking dier grondstoffen zai plaats hebben tegen den wereldprijs. In hoeverre zulks teene verhooging van den wittebroodprijs ten gevolge zal heb ben is niet te voorspellen. Er zal na 15 Sept. eèn concurrentie ontstaan tusschen de van overzee aangevoerde bloem en de hier te lande gefabriceerde die, ook in verband niet het dan beschikbaar 'komen de inlandsche product, uit den aard der zaak op den prijs een eenigszins ver agen- den invloed zal kunnen uitoefenen. Do onderlinge concurrentie der meelfa brikanten ten aanzien van het vrije pro- De moeilijkheid, die vroeger zoo sterk duet) wordt dan ook weer hersteld, gold, n.l.- of het aan te voeren graan al of niet door sghepen, welke door de Re- ge'ering bevracht werden zou getranspor teerd worden, is opgeheven, omdat er zulk teen daling op de vrachtenmarkt plaats heeft, dat 'het requireeren van schepen door de Regeering geen verlaging van de vracht ten gevolge 'heeft. Tegenover (de belangrijke verhooging in prijs, die het wittebrood In den la ai sten tijd ondergaan heeft, staat de positieve toezegging van den Minister van Land bouw, gedaan in de Tweeee Kamer, dat de goedkoope bruinbroodvoorzieningt nog geruimen tijd zal worden voortgeztet. Daardoor wordt ook tegemoet gekomen aan de bezwaren van hen, die gewoon wa ren roggebrood VLe eten. De prijs van dit brood is toch tengevol ge van het wegvallen van den toeslag be langrijk gtestegen. Crcdietcvereenkomst met Duitsckland. De Berlijnsche berichtgever van het ,,Hbld." telefoneert, dat de Rijksraad Don derdag de wet betreffende het crediet van Nederland van f 200 millioen heeft aange nomen. Eer aan den Bisschop. Als een sympathieke bijzonderheid ver melden we gaarne zegt „de Tijd" dat, itoen Woensdag 1.1. de Aartsbisschop het gebouw van het R. K. Onderwijsbureau te 's-Gravenhage verliet, om zich naai' de ge reedstaande auto te begeven, een twintig tal personen, die huiten hadden staan wachten, op de straat neerknielden" en eer biedig den bisschoppelijken zegen 'ontvin gen. Derde Nsd. Katli. Congres tot bestrijding van het Alcoholisme. Het derde Sobriëtascohgres, dat 11 en 12 Augustus te 's-Hertogenbosch gehouden wordt, zal niet bij zijn twee voorgangers ten achter staan. Reeds zijn meter dan GÜO leden en btegunstógers ingeschreven, ter wijl tientallen R. K. 'Vereenigingen bui ten de drankweer, als genoodigde belang stellenden, haar afgevaardigden zullen zenden. De meeste nationale drankbestrij dersbonden van andere richting zullen teveneens vertegenwoordigd zijn. Deelne- K mers worden verwacht uit België, terwijl ook Pater .Syring te Heidhausen en Rec tor Haw tie Leutesdorf hunne komst heb ben toegezegd. De oud-voorzit ter en be schermheer van Sobriëtas, Jhr. Mr. Ch. Ruijs de Beerenbrouck, Eere-voorzitter van hot Congres zal Donderdag 12 Aug. de vóer- en namiddag-zitting bijwonen. In de slotvergadering, welke meer in 't bij zonder is gewijd aan de herdenking van het 25-jarig bestaan der R.-K. Drankbe strijding in Nederland, zal aan Zijne Exc. een huldeblijk van Sobriëtas worden aan geboden. I.n de Sectio Priester-Kruisverbond zul len Mgr. Dr. Ariens en Deken Dr. Dirckx te Bavel als inleiders optreden. 'n Arbitrale uitspraak. Arbitraal is beslist dat de Alg. Bond van arbeiders in het bakkersbedrijf door zijn stakingsadvies in verband met de Antirevo lutie-wet, handelde in strijd met de collec tieve arbeidsovereenkomst. De uitsluiting in de bouwvakken. Zooals gemeld, is Donderdag te Amster dam een conferentie gehouden in zake de uitsluiting, die maar zeer gedeeltelijk tot een resultaat heeft geleid. Van werknemerszijde waren ter confe rentie aanwezig: de Bouw vakarbeidersbond (Moderne), de Landelijke Federatie van Bouwvakarbeiders, de Alg. Ned. Stuca- doorsbond, de Alg. Ned. Grondwerkersbond en de neutrale Timmerliedenbond. Alleen eerstgenoemde bond is op de voor stellen van den Centralen Raad van 14 Juni ingegaan. Volgens die bepalingen mag in stukloon 35 pet. boven het uurlooin worden gegaan. De arbeiders hadden 40 pet. ge- eisclit. De Bouwvakapbeidersbond is op dit voor stel ingegaan. „Het Vaderland" had een onderhoud met een lid van den Centraiep, Raad, die o. m. het volgende mededeelde: Dat de patroons niet dadelijk hebben ge- •teekend hiervoor zijn drie redenen. Rechtens berust de houding dier patroons op de overweging, dat de termijn van ant woord op den brief van 14 Juni ver is over schreden. Ten tweede zijn de Landelijke Federatie van Bouwvakarbeiders, de Alg. Ned. Stucadoorabond en de Neutrale Tim merliedenbond niet tot onderteekening be reid gebleken. Ten derde heeft het dreige ment der werknemers een slechten indruk gemaakt. Onder deze omstandigheden kon- van een directe aanvaarding geen sprake zijn. Uit den aard der zaak welde men geen ■neiging tot overhaast aanvaarden van het aanbod, waar bij de overwonnenen geen bereidwilligheid tot overleg bleek, maar in tegendeel de voorstelling werd gedaan, dat hei nu pas goed een chaos worden zou. De Patroonsvereeniging wil er daarom in de eerste plaats op bedacht zijn, eiken chaos bij Üe geleidelijke opheffing der uit sluiting te voorkomen. Tot dat doel over weegt zij een stelsel van distributie, zoodat alle patroons zooveel mogelijk in verhou ding tot hun werkzaamheden geholpen worden. Maatregelen moeten worden ge nomen, dat het elkaar overbieden der pa troons voor goed uit is. Maandagmiddag zal de Centrale Raad vergaderen over de tewerkstelling van de leden van den Bond van Bouw vakarbei ders. Intusschen zijn ook de maatregelen, om door invoer uit het buitenland in het te kort aan arbeiders te voorzien, in vollen gang. Overwogen wordt ook, een tusschen- klasse van werklieden te vormen. De beste krachten zouden in die klasse komen en deze zouden ook in uurloon 10 tot 15 pet. hooger betaald mogen worden. Men verwacht de noodige krachtsont wikkeling tegen de C. B. V. (Centrale Bouwmateriaal Voorziening). Dit lichaam, in den crisistijd op zijn plaats en nuttig, is, meent men, niet alleen overbodig, maar ook schadelijk geworden. Men voelt.het als .onbillijk, dat de patroons met hun belas tinggeld dit lichaam, dat zijn verliezen dekt uit publiek geld, moeten steunen. •Herstel van den vrijen handel moet de 'leus zijn en men meent, dat dit ook in het algemeen belang is. Hiermede schijnt eenigszins in strijd een communiqué van den Bond van Patroons- vereenigïngen, dat aan het slot aldus luidt: „Op zoodanigen lossen grondslag meen de de Centrale Raad de van dien Bond. (Alg. Ned. Bouwarb. Bond) betoonde be-, rei d willigheid niet te kunnen aanvaarden en mitsdien de uitsluiting onverzwakt te moeten handhaven." „Het Volk" weet met heel de geschiede nis geen raad. Dat de moderne organisatie wil toegeven 't is te wijten, aan de onafhanlkelijken, aan de R.K., aan de Chr., aan alles, behalve aan het onverantwoordelijk doordraven der „modernen" zelf! Het dreigement, waarop door de werk gevers wordt gedoeld, ligt volgens „Het Volk" in de verklaring, dat de „afgedwon gen" overeenkomst door de overgroote meerderheid van de arbeiders niet wordt gedragen, niet -de gewenschte rust in het bedrijf zou brengen. De verantwoordelijk heid daarvan zou echter geheel voor reke ning van de patroons moeten worden ge steld." V. D. meldt nog: Het standpunt), dat de Aig. Nederl. Bouwvak arbeidersbond bij het conflict heeft) ingenomen, wordt ons als volgt medegedeeld: Orn duidelijk to doen uitkomen, dat) de strijd van werknemerszijde iuitsluitend gevoerd wordt om verbetering van loon en niet om do macht in het bedrijf, werd door den modernen bond in samenwer king met de Federatie tot de patroons een schrijven gericht, waarin vermeld wordt, dat het hier slechts een loon con flict betrof, hetwelk slechts opgeheven kon worden inbtegrenzing van het maximum loon. Aanvankelijk iwerd naar aanleiding van dit schrijven door de patroons verwacht, dat de C. A. O. zou worden aanvaard, zooals dit sneb de religieuse groepen hefc geval was geweest. De moderne bond stel de echter een gronduurloon van 1 voor de eerste klasse en 140 pCt. als maximum grens voor loon en aangenomen werk voor. De patroons wilden hierop echter niet ingaan, doch kwamen ïhet teen voor stel voor den dag, waarbij de niet-gecon tracteerde werkliedenorganisaties de col lectieve arbeidsovereenkomst moeten laan- vp.arden. De patroons zouden dan bereid zijn, met alle partijen de uitbreiding te bespraken van aangenomen werk tot ten Het St. Franciscus-Lietdewerk ontvangt gaarne veel PAPIEREN geld. 720s hoogste een derde boven het loon. Voorts herziening van liet loon op Januari voor de drie groote pldatteen volgtens eindcij fers en dit als maximum te doen gelden. De Moderne bond heeft tan laatste be sloten, de C. A. O. te teèkenen en de daarbij gedane voorstellen aan te gaan tot 1 Mei 1921. Hieraan werd echter toe gevoegd, dat de vrede in het bedrijf hier mede niet teruggekeerd is. Voorts werfl door den Modernen Bond onmiddellijk op heffing van de uitsluiting verlangd, waar op de patroons niet wilden ingaan, na bedreiging met chaos in het. bedrijf. De modernen zeiden, met chaos tte hebben be dreigd, doch slechts haar onvermijdelijk h'eid te hebben geconstatcterd. De chaos zal èchtler door de bestuurders niefc bevorderd worden; ze zullen daarentegen pogen, de C. A. 'O. loyaal uit te voeren. Hiermede was de conferentie beëin digd. De landelijkte federatie heeft de laatste patronsvoorstel'len afgewezen, doch haar verdere houding zal door de afdeelingen worden uitgewerkt. Waarschuwing. Van verschillende, zijden komen berich ten tot ons, dat z.g. ten onzen bate zegels van 25 of 10 cents aan de 'deur worden ver kocht. Men wordt gewaarschuwd tegen deze op lichting. Van onzentwege wordt niet op deze wijze een beroep op de liefdadigheidszin gedaan. De Centrale Commissie voor uit zending van Nederlandsche kinde ren naar buiten. Leger en Vjoot. Kostwinnersvergoeding. De minister van Oorlog heeft aan de Commissarissen der Koningin verzocht hem te willen mededeelen of naar hun oordeel noodzakelijkheid bestaat tot een nieuwe wijziging van den door genoemden minis ter voor de onderscheidene gemeenten vastgestelden maatstaf nopens de toeken ning van kostwinnersvergoeding aan dienstplichtigen. Voor het H. Hartbeeld. Onderstaande bedragen zijn reeds nu bij enze administratie ingekomen voor het H. Ilart-beeld: Leiden N. N. f 1; J. L. C. f 1; E- v. d. T. f 0.25; kinderen B. f0.80; Wed. H. f 1; Vader-en Zoon vfl; 6 kinderen S. fl. a. >5. Rijn N. N. f 1; uit de spaarpot mijner kinderen f0.25; N. -N. f 0.20N. N. f0.25; N. N. f 0.25; N. N. £0.50; L. G. v. •N. f2. Warmond IJ. v, G. fl. FJjpwetering N. N. f 1. Hoogmade N. .N f 1. Zoeterwoude, N.N. f 1N.N. f 0.20; N.N'. f 0.25 Hillegom N. N. f0.26. Alkemade N. N. f0.25. Voorschoten Th. v. d. KI. fl; uüt de spaar pot van Annie f 0.50. Katwijk N. N. f0.50; J. P. M. f 0.75; C. A. f 0.25; J. F. f 0.50C. II. f0.50; A. A. fl. De Zw. te 's-Hertogenbosch f 1; Bemmel: v. II. en kinderen 12.50; J. v. d. M., Den Haag f5. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gielenkeiüiêftg. Op bet terrein van den heer Streng had Vrijdagmiddag on der piassenden regen een prachtig geslaag den geitenkeuring plaats. 55 Dieren wa ren aangebracht, de afdeeling Alphen a.d. Rijn kan bogen op teen 'keurige collectie melkgeiten, welke met) Ihooge punten in 't stamboek werden ingeschreven. De prij zen werden behaald voor stamboekgeiten: door B. Overes met Nelly, L. van Hevelin gen met Mina, A. van Dam met Nelly, L. van Hevelingen met Jas, H. JT Redegeld met Pietje, A. Vermeulen mefc Marie. Jon ge geilen. Roest, met Juliana, H. Huisman met Marie, Schuurman met Jo, S. van Vliet met Bertha II. Hollandsche geiten; Huisman met Nelly, Verweij met Anna, ën Schuurman met) Ilendrika. Dis/ributie. De inwoners "van Alphen aan den Rijn worden verzocht op onder staande tijden en plaatsen de witte rant- soeneeringskaarten ter afstempeling aan te bieden. Men diene er goede Inota van te .nemen, dat in het. vervolg alleen op af gestempelde ran tsoeneeringskaartlen brood en suikerbonnen zullen >vordeii uitgereikt. Maandag 2 Aug. 8.30—10 v.m. Wijk I.. 'Gulpkolk, 's Molenaarsbüurt enz. Maan dag 2 Aug. 10—11.30 v.m. Wijk II. Wou- brugsche weg, Oudshoornsche weg, Ilee- renweg enz. in het voormalig Raadhuis,' Hooftstraat. Maandag 2 Aug. 13 n.m. Wijk III, Hooftstraat. Maandag 2 Aug. 31.30 n.m. Wijk IV, Rididerbuurt, Veld huizen, enz. in het voormalig Raadhuis, Hooftstraat. Dinsdag 3 Aug. 9—10.30 v.m. Wijk I, Lokaal Bunnik, Aarlanderveen. Dinsdag 3 Aug. 10.3012 v.m. Wijk II, Idem. Dinsdag 3 Aug. 25 n.m. Wijk IV en V Raadhuisstr. v. Manderloostr. enz. in het kantoor Burgerwacht, Brugge- straat. Woensdag '4 Aug. 910.30 v.m. Wijk III bij den 'heer Hasper, Vinkebuurt. Woensdag 4 Aug. 10.3012 v.m. Wijk S, Idem. Woensdag 4 Aug. 2.304.30 n.m. Wijk B, Reijnevteld Ibij den heer P. den Óuden. Donderdag 5 Aug. 8.3012 v.m. Wijk H, Kantoor Burgerwacht, Brugge- straat. Donderdag 5 Aug. 1.30—4.30 n.m. Wijk D. Idem. Vrijdag 6 Aug. 8.30—12 v.m. Wijk G. bij den heer tG. de Bruin, Gouwsluis. LlSSÊ. Dicta tal. Gisternacht werd ten na- deele van. den werkman A. Meeuwsen aan de 1ste Poellaan een heerenrijwiel ont- viteemd hetwelk in een gesloten schuurtje was geborgen. Van de vier aldaar ge plaatste rijwielen koos men de beste, wel ke zoo goed als nieuw was uit. Meerdere schuurtjes waren aldaar dien nacht open gebroken doch daaruit werd niets ver mist, zoodat het blijkbaar om één rijwiel te doen is geweest. NIEUWKOOP. Oursuo. Alhier is een eenjarige cursus georganiseerd voor bakkers, waar aan 10 bakkers van hier en uit Noorden deelnemen. De lessen worden wekelijks van 2—5 uur gegeven in een der lokaien van Hotel ,,Hel Vliegende Paard", door den heer Poen uit Utrecht. De leerstof be vat vak- en warenkennis £n boekhouden. Aaeifcecitedlircg. Donderdag werd door Burgemeester en Wethouders aanbesteed ,1ste eenig verf wier k aan dc onderwijzers woning en aan het brandspuithuis te Noor den. Ingeschreven wercl door A. Blij leven resp. ƒ7, ƒ172.50 en 54; door G. tBlijle- leven voor fl, ƒ171'.50 en ƒ52;- door C. Bongenaar voor f6.70, 169.40 en ƒ51 en door <G. den Haan voor 6.60, 170.50 en ƒ49.50. Hekwerk is gegund aan de laag ste inschrijvers resp. G. den Haan voor 6.60; 2e eenig metselwerk J. Schinkel 116, G. Bodegraven jf 105, J. J. Pauelsen ƒ99, gtegund. 3o. Het leggen van een paar- denspoor te Noorden is gegund aan J. Schinkel en -eenige verstrating in het dorp aan G. Bodegraven, waarvoor per meter werd ingeschreven. VOORHOUT. Concert. Maandagavond zal bij gele genheid van den verjaardag van II. M. de Koningin-Moeder het R.-K. Muziek korps St. Cecilia een concert gteven bij café „Boerhaave". Nieuwe Machine. Door do heer C. Roks, ovenbouwer te Rotterdam, is bij den heer B. H. Lindeboom Brood-, Koek en Beschuitbakker alhier pen oven ge bouwd van de nieuwste contsructie n.l. een Heetaluchlimparaatoven. In deze oven worde de stoom opgevangen en be nut tot aanjaging van het vuur, wat zui nig kolen verbruik bevorderd. Zooals ons de heer Roks mededeelde gebruikt deze oven slechts 2 H.L. steenkolen per week bij veelvuldig gtebruik. Electrisch wordt de oven verlicht van binnen terwijl een waterreservoir steeds voor warm en 'koud water zorgt. Eten en ander js een mooi stujt werk. WARMOND. Installatie Pastoor Cudejans. Gisteren, Vrijdagavond, is de nieuw be noemde Pastoor alhier, de ZeerEerw. heer A. J. Oudejans, door den HoogEerw. Deken van het Dekenaat Noordwijtk H. J. Zondag, .plechtig" geïnstalleerd als Pastoor dezer parochie. Het kerkgebouw was reeds vroeg tijdig volgestroomd met, een talrijke schare parochianen, welke de indrukwekkende plechtigheid der installatie van hun nieu wen Herder wilden bijwonen. In liet priesterkoor hadden plaats geno men Mgr. H. J. Taskin, president van het groot-seminarie alhier, de professoren Seij- sener en Visser, enkele leeraren van I-Iage- veld, de kapelaan der parochie, de Wel- Eferw. heer W. P. J. Janus en nog eenige andere eerw. heeren geestelijken. Onmiddellijk nadat de HoogEerw. Deken met den nieuw benoemden Pastoor, vooraf gegaan door een tiental (koorknapen., liet Priesterkoor hadden gevuld, begaf de De ken zich naar de Communiebank en las aan de geloovigen, eerst in het Latijn, en daar na in het Hollandscli de breve voor, waar bij Mgr. Callier, Bisschop van Haarlem, den Hageveldsclien leeraar A. J. Oudejans be noemde tot Pastoor der parochie van St. Mathias te Warmond. In 'beurtzang tusschen de priesters in het koor en de geloovige menigte in het kerk gebouw werd hierna de „Veni Creator" gezongen. Na afloop daarvan hadden de treffende plechtigheden plaats, waarbij den nieuwen „paroohus", de macht verleend werd om het woord Gods te verkondigen, om in het Sacrament der Biecht de rouwmoedigen van hun zondenlast te bevrijden, om door het Sacrament des Doopsels de jong ge borenen op te nemen in de gemeenschap der Kath. Kerk. Achtereenvolgens begaf de Deken zich daarvoor naar den predikstoel, waarbij de nieuwe Pastoor op een der tre den van de trap plaats nam, naar een der biechtstoelen en naar het doopkapelletje. Toen deze plechtigheden geëindigd wa ren betrad de HoogEerw. 'Deken den kan sel en sprak tot de vergaderde geloovigen woorden van ontroerende wijding. „Wat zal uw nieuwe pastoor zijn voor u? Wat moet gij zijn voor hem?" dat was de korte inzet der predikatie. Uw nieuwe pastoor zal voor u zijn de leeraar, die u het woord Gods zal verkondigen- en de waarachtige geloófs- en ze deleer voor u zal ontvouwen; liij zal voor u zijn de Priester, de Offeraar, die dage lijks onder u en voor u het hoogheilige Sa- craficie der 'Mis aan God zal opdragen; hij zal voor u zdju de Herder, die u leiden zal en u den, waren weg zal wijzen naar het hemelseh vaderland. En wat moet gij, dier bare parochianen van Warmond, zijn voor uw nieuwen Pastoor? Gij moet zijn leer gierige leerlingen, begeerig om het woord Gods uit zijn, mond te hooren; gij moet zijn volgzajne "kinderen, die u gaarne, aan zijn leiding onderwerpt. „Eerbiedigt", zoo ver maant de HoogEerw. redenaar de geloovi gen, „eerbiedigt de. leiding van uw geestelij ken Herder, betoont hem volgzaamheid, luistert naar zijn vaderlijke woorden en bedenkt, dat door zijn mond Christus zelf spreekt overeenkomstig het goddelijk woord, cok tot de opvolgers der Apostelen gericht: „Wie u hoort, hoort Mij!"." Aan het slot der toespraak wendde de HoogEerw. Rekten zich tot den nieuwen Pastoor en wensohte h'em toe dat Gods ze gen rijkelijk mocht neerdalen op zijn pries terlijken arbeid in de paróc-hie van War mond. Hierna werd het 'Lof beëindigd en schonk Gemeentelijke Aankondigingen?^ Verkoop van Beddenlakens en föadapolam. De Burgemeester van Leidon brengt ter algemeene kennis, dat voor inwoners van Leiden op Maandag 2 Augustus des mor.l gens van 9—12 uur in de WAAG a)>jer zullen worden verkocht flinke Bed donk'/ent van prima graslinnen 150 c.M. breel Cq prima Framsche Madapolam tegen den prijs van: Beddelakens per stuk f 3.45 Madapolaim per 10 el 5.97,5 N. C. DE GIJSELA AR, .Burgemeester, Leiden, 31 Juli 1920. Officieele Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbendenr da,t de, bij Raadsbesluit Vvan 17 Mei j.l, zf goedgekeurd' bij Koninklijk besluit van 1(1 61 Juli d.a.v. vastgestelde verhoogingen der Markt- en Liggelden, vanaf Maandag Augustus 1920 zullen geheven worden. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 31 Juli 1920. U 'Burgemeester en Wethouders van Leide, brengen ter kennis van" belangJiebbendef dat ingevolge Raadsbesluit van 17 Mei j.l goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van l( Juli d.a.v. No. 79, vanaf Maandag 2 Augu» tus 1920 verschuldigd zijn, op dc Veemar3ï, k en d'e markt voor vette vakens: a. voor een paard, hit, rund, schot, vaars, pink of graskalf f 0.51 ib. voor een beer, zeug, of varken zwaarder dan 75 kilogram f 0.5? y c. voor een vet kalf, veulen, muil ezel of ezel f o.^e ■d. voor een mager kalf, nuchter kalf, varken van 75 K.G. en minder, schram en schaap o.2t [l e. voor een lam, bok, geit of big f. voor een lam, ter markt aange voerd van 1 Augustus tot en met 31 December en voor een big zwaarder dan 25 K.G. f o.»L dat voor het gebruik van hokken geea belasting verschuldigd is; dat de bestaande penningen van respw- tievelijk 5. 10, 15, 25 en 100 cent blijven gtlt handhaaf-d, doch van af Maandag 2 Augus tus voornoemd de dubbele waarde zullen vertegenwoordigen. 'N. C. DE GIJSELA AR, Burgemeester, VAN STRIJEN, Secretaris. 0 Leiden, 31 Juli 1920. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van .belanghebbenden dat de, bij Raadsbesluit van 3 Mei j.l., goed. gekeurd bij Koninklijk besluit van 16 Juli d. a. v. vastgestelde verhoogingen der Erug- «n Havengelden, van af Maandazi Augustus 1920 zullen geheven worden. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester, (VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 31 Juli 1920. Afsluiting Kleine Havenbrug. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat de klein» u Havenbrug, in verband met het herstellen a en versterken van het opzetwerk daarvan, op Maandag 2, Dinsdag 3 en Woensdag Augustus a.s. voor alle verkeer zal zijn af- m gesloten. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester, s VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 30 Juli 1920. B. en W. van Leiden; gezien het verzot van J. J. F. van der Meer om vergunninj tot liet oprichten van een bewaarplaat* voor ten hóógste 200 liter Benzine op he perceel Oude Vest No. 173c, kadastraal he kend Sectie H No. 2996; Geven bij dezen kennis aan het publiek' dat ^genoemd verzoek imet de bijlagen o;r de Secretarie dezer' gemeente ter visie *S" yii Op Zaterdag den 14 Augustus e.k. HE voormiddags te half elf zal op het Raadr huis" gelegenheid worden gegeven om be- zwaren tegen dit verzoek in te brengen. a, de nieuwe pastoor de benedictie met hei r Allerheiligste aan de aan zijn zorgen ta 0 vertrouwde parochianen. Moge een langdurig pastoraat van de: t ZeerEerw. heer Oudejans rijke vruchtei afwerpen voor de parochie van Sint Ma |i thias alhier. Gei/enfceuring. Op het plein hij R.-K. -School werd gisteren den, geito keuring gehouden, waarbij de opkonn zeer bevredigend was; er waren ruim 5 stuks dangevoerd. De keuring 'had plaat onder toezich van den Rijksveeconsule: voor Z.-H., den heer Tukker, en dte. lieert: J. W. Marbus van Sasenheim en J. va l( Noort van Lisse voor de regelingscutt missie. Nadat de inschrijvingen hadden .plaal gevonden, averd de keuring gehouden vat 1 wege de afdeeling, waarbij de prij?' werden toegekend als volgt: la prijs Stamboek ,,Jo" J. v. d. Voe •2e prijs Register Johanna" van G. N Thijssen, 2e prijs Register Marie" va het Seminarie, le prijs liulprcgister ,,Bel van C. v. Winsen, 2e prijs 'hulprcgist* „Maria" van A. Cozijn, 2e prijs ludpr .gister „Geertje" van M. Kortekaas, P prijs lammeren „Corrie, van G. Groen; 't, Woudt, 2e prijs lammeren „GerardiT van J. Broere, 2e prijs lammeren „Mart i tje", van P. S. v. Rijn. Volksfeesten. Volgende week zal 'commissie voor de Volksfeesten vergaf l( ren tofc nadere vaststelling van dte riagf ]i( wuarop de Volksfeesten en harddraverij* (j zullen worden gehouden. Vrijwel zeker is het dat het in de ^er van 30 Aug. tot 4 Sept. zal plaats vin^ffr

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2