tilend, dat oe mannen verpricfït te trouwen vóór zij 25 jaar zijn. Zoo niet, dan moeten zij de gevangenis maar in. Men zou ge neigd zijn te verklaren, dat zulke dingen alleen maar ihogelijk zijn in het („droge") „sweet land of liberty'' en in rijken, die onder de regeeringen verkeeren van het bolsjewisme. Tot zoover het bericht. Wij kunnen van een dergelijke dwaasheid en- tyrannie vooralsnog niet veel gelooven. Verjonging zn levensverlenging. Wij hebben laatst melding gemaakt van do 'opzienbarend© wetenschappelijke ont dekkingen van prof. Steinach ile Wccnen (waaraan wij niet veel vertrouwen hecht ten). Steinach zou hebben uitgevonden dat de ouderdom niet is het gevolg van het sliïen van alle organen, doch van slechts één orgaan, de z.g. puberteitsklier. En deze klier nu zou hij kunnen ver jongen. Heerlijk vooruitzicht voor den nog le ve nshistigen ouden mensch. Do Weener correspondent van ,,H©t. Va derland" heeft nu een gteheel verhaal over de pas ge publiceerde resultaten der proeven en ontdekkingen van prof. Steinach. Steinach nam jaren lang proeven op een heel geslacht van diteren, en wel op ratten. Nauwkeurig nam hij huir levensloop en de verschijnselen van hun ouderdom waar. Zijn publicaties tonnen nu aan, dat hij door bewerking van de pubonteitsklier met volkomen goeden uitslag de verschijnselen van den ouderdom kon verhaasten, vertra gen, indammen. Oude, lustelooze, kaal ge worden dieren (ratten) werden weer leven dig, ki'egen een nieuw, glanzend vel, ron de vormen en jeugdig© gewoonten. En de mogelijkheid bleek om het leven van de dieren in t ongeveer ten vierde van zijn duur te verlengn. Eu zijn d' ie manieren om invloed uit te oefenen op de werkzaamheid van de puber teitsklier, namelijk de overplanting van een gtezonde klier op den patiënt, de zoo genaamde operatieve afbinding en de Rönt- gen-bestraling. De eerste methode levert groote moeilijk heden op, omdat heit natuurlijk bezwaar lijk is gezonde puberteitsktieren ter ver vanging der ziteke te verkrijgen. De tweede methode werd door dr. Lich ten stem, na talrijke gelukte operatics op dieren, ten slotte onder plaatselijko verdoo- ving, met volkomen succes op zeven man nen toegepast. Een 'i2-jarigfe, vroegtijdig verouderde man genas geheel. De andere gevallen, die mannen van 55 tot 70 jaar omvatten, toon den een zeer bevredigenden teruggang van dé ouderdomst r--:nü!.«c;cu. Fcr: voor waarde voor het we'fiagtn van deze ope ratie is, dat zte bijtijds wordt uitgevoerd, dat wil zegger., dat .'e bewuste organen tot herstel in staat ziin. liet betrekkelijk geringe fitninl behan delde gevallen laat geen oordeel toe of ook hij menschen de bij tl.'Vrcn vastgestelde mogelijkheid om het ieven inot een vierde van zijn duur te verlengen te bereiken is. Toch beloofden dc_ twee jaar, die* na d operatie -van een Kollncrsstaking te Spa, omdat de Engel- schen geen fcoien geven. De ..Matin" maakt melding van een eigenaardig incident dat zich Donderdag re Spa heeft voorgedaan in het ho'eï waar de Engelsche delegate logeert. Ce kellners, doerdat re gien fooien krr- ♦ïèn, kobben gestaakt en 'eiklaard: dat ze c*e Eofclsche afgevaardigden niet langer ZO''den bedienen. Dezen zouden dus geen ontbijt gekregen •hebben, wanneer nie: de Belgische regee ring in allerijl aan het kellnerspersoneel 8000 franc had laten uitbetalen. Maar aangemoedigd door dit eerste suc ces, staakten de kelners op 't theeuur op nieuw. Twee uur lang moesten Lloyd George en de zijnen op hun thee wachten. Eerst na tri^schenkomst van het Belgische secretariaat ter conferentie werd ook dit conflict bezworen. BINNENLAND. HET VOORNAAMSTE NIEUWS. Morgan is in Leiden en vele andere plaat sen de „Vlinderdag". (Zie Stadsnieuws in bei tweede blad.) Dreigend conflict in do metaalindustrie. Dc uittccring aan de onderwijzers. De regcering zet in de Memorie van Ant- weerd cp fcei Vocrlocpig Verslag der Eer ste Kamer bctreffando de anti-revolutiewet andermaal tear standpunt uiteen. Boter. De Minister van Landbouw enz. heeft bepaald, dat van de boter, bereid door pro ducenten bedoeld in artikel 1 en artikel 2 van zijn desbetreffende beschikking van 15 Aug. 1919, welke zich schriftelijk hebben verbonden tot nakoming dter verplichtin gen hun ingevolge genoemde artikelen ©pgeLegd, zal mogen worden uitgevoerd 7 der productie over de weken van 20 Juni tot 11 Juli j.l. Suikertaarten. De Minister van Landbouw enz. maakt bekend, dat in het tijdvak van Maandag 19 Juli lot en met Zondag 25 Juli e-k. gel dig zullen zijn de bons no. 41 en 42 der Rijkssuikerkaart. Vocrscnot aan onderwijzers. Door het departement van Onderwijs werd dezer dagen een circulaire aan de cmeen£ebesturen gezonden, waarin voor *.ko gemeente werd aangegven het bedrag i r verhooging van het voorschot over 1920, teneinde de gemeentebesturen in de gelegenheid te stellen aan de onderwij- •ïters en voorschot van 200 te verleenen '=>p de hun over 1920 toekomende jaarwed de. Bij een onderhoud, dat 't Salariscomi- ié gister beft&t gehad mat den sanretaris- generaaTvan ft departement van Onder wijs, bleek, dat het de bedoeling van het departement is. dat de beschikbaar gestel de bedragen via de gemeentebesturen di rect aan de onderwijzers worden uitge keerd, speciale maatregelen voor tus- schentijds aangesteld personeel alsmede voor eventueel© terugvordering voorbehou den. De ex-keizer. De heer Van Ravesteijn heeft den Mi nister van Binnenlandsche Zaken, ge vraagd,, of do Minister bereid is mede te d'eelcn, of de opmerkingen van den bur gemeester van Spa, baron de Crawhez, aan den medewerker van een Engelsch blad omtrent de aanwezigheid van een Holiandschen hoofd- of oppterofficier bij gelegenheid van hot vertrek van den toen- maligen Duitschen Keizer uit het Duitsehe hoofdkwartier te Spa in November 1918 eenigen grond van waarheid hebben. De uitsluiting in dc bouwvakken. Uit Haarlem wordt aan „Het Volk" ge meld1: Door een patroonsvergadering is beslo ten de timmerlieden in het machinale houtbewerkingsfcedrijf weder te werk te stellen en voor hun dus de uitsluiting op te heffen. Kinderaftrek. Ged. Staten van Gelderland hebben aan de gemeentebesturen bericht, dat bij vast stelling van het bedrag voor noodzakelijk levensonderhoud voor hoofden van gezin nen in de verordening op de plaatselijke in komstenbclasting op 800 een kinderaftrek van 50 te hoog is te achten en deze som voor ieder kind zal moeten worden beperkt tot 25. Erg karig! Nieuwe tramwegen in Limburg. Ingeditend is een wetsontwerp tot be vordering van den aanleg en het in exploi tatie brengen van een net van tramwegen in de provincie Limburg. Voorgesteld wordt hierbij de ministers van Waterstaat* en van Financiën te mach tigen namens den Staat tot eten bedrag van 3.750.000 deel te nemen in het maat schappelijk kapitaal. Bezoldigingsbesluit Burg. Rijksambtenaren Op de vragen van den heer Engels be treffende de toepassing van hét Bezoldi gingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1920 antwoordde de Minister van Finan ciën o.m.: Bij dte vaststelling der salarisschalen van het Bezoldigingsbesluit. Burgerlijke Rijksambtenaren 1920 is, voor zoover de opklimming in die schalen betreft, uitslui tend reken-ing gehouden met diensttijd in d'e nrang en in de klasse. Vermits een re geling als in deze vraag bedoeld den ca- mehtiang der salarisregeling noodwendig zou verbreken, kan de minister aan het gedaan verzoek gteen gevolg geven. Het confectie- en. maatfesdjljf der Rotterdam heeft de Handelskamer een confectie- en maatzaak geopend aan de Hoogstraat. De pers beeft ben kijkje genomen in het nieuwe bedrijf der coöperatieve instelling. De grondstoffen worden ingekorlit in Engeland, in samenwerking met de coö peratieve inkoopvereenigingen daar, die zelf we\terijen en andere fabrieken exploitee- ren. Tusschenhandelaars zijn dus overge slagen en, watvooral van bef eekenis schijnt te zijn, de kettinghandelaar is vol maakt uitgeschakeld. Een confectiefabriek exploiteert de Han delskamer nog niet. Ze weet trouwens nog niet of het daartoe zal komen. Thans volgt ze nog het gewone systeem van huisar beid. Haar maatateliers exploiteert ze in een pand aan de le Lombardstraat te Rot terdam, een oud schoolgebouw, dat ze in huur beeft van de gemeente. Er worden onderhandelingen gevoerd om elders filialen op .te richten. Beweerd wordt, dat voor 52 gulden wordt geleverd een pak, dat vóór- den oorlog ƒ30 kostte. Ook voor ƒ29 en 32.50 worden costuums geleverd. R. K.'Textielarbeidersbcnd. Op eene gisteravond te Enschede beleg de spoedvergadering der afdeelingten (man nen en meisjes) Enschede van den Ned. R.-K. Textielarbeidersbond ,,St. Lamber- tus,', naar aanleiding van een ingekomen schrijven der plaatselijk© fabrikanten vereniging, werd na ten geanimeerde dis cussie de volgende motie met algemeene stemmen aangenomen: ,,De afdelingen (mannen en meisjes) Enschede van den N. R.-K. Textielarbei dersbond ,,St. Lambertus", kennis geno men hebbende van het schrijven der En- schedesche fabrikantenvereeniging d.d 13 Juli 1920 aangaand het niet toekennen van een loonsverhooging voordat, de nieuwe ar beidswet zal zijn ingevoerd. spreken hunne groote teleurstelling uit ove rdez© onverklaarbare houding der En- schedeschc fabrikantenvereeniging en zijn van oordcel, dafc eene loonsverhooging reeds thans dringend noodig is. Tedenen, waarom zij verwachten, dat de fabrikanten (als voorloopige maatregel) ali een toeslag op dn bestaande loonen zullen geven van 20 a 25 verder dragen zij het Hoofdbestuur op, te blijven ijveren voor de ingediende voor- sielleh der samenwerkende organisaties; ten gaan over tot de orde van den dag." KORTE KRONIEK, Dc gemeenteraad van Vlissingen heeft benoemd tot directeur der gemeenewerken den heer C. Ouwehand, kapitein der genie bij het Indisch leger te Katwijk aan Zee. Tot directeur der eoöp. zuivelfabriek De Oude-IJsel is uit 93 sollicitanten be noemd dé heer D. Gorter te Jelsum. De Noord-Holl. Bond van Veehande laren heeft aan het gemeentebestuur van Velsen verzocht maatregelen te beramen tot uitbreiding van de veemarkt aldaar, oird°-t hét dé overtuiging van adressant Is Ingezonden Mededeelingen èi 60 cent per regel, Zaterdags 70 cent. DAMES- cn CHAPELLEK1EHOEÜEN worden tegen buitengewone voor- deelige prijzen aangeboden. 6986 H.A. TIMMERMAN, Hofl., N.-Rijn 46, Tel. 642 dat-de veemarkt te Velsen een der belang rijkste markten van Noord-Holland zal kunnen wordën. Gemengde Berichten. Vermoede 1 ij k door een de- fect aan het benzinereservoir, geraakte he denmorgen om half acht op de De Ruyter- kade te Amsterdam een beladen vracht auto der meelimporteurs Buising en Hes- Lenfeld in brand. Door manschappen van de brandwacht De Ruyterkade, werd het vuur met zand gedoofd. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Uit be t'd oor de politie te Amsterdam ingestelde onderzoek naar de oorzaak van den brand in dc Vrolikstraat (zie tweede blad) is gebleken, dat vermoe delijk de gasslang in brand is geraakt en dat de commensaal Stemens, di© tevo ren theewater had opgezet, in slaap was gevallen en dientengevolge niets van de snel om zich heen grijpende vlammen be merkte. Een arbeider nit K asselt, die te Dinxperlo zijn inkoopen had gedaan en daarbij tabak smokkelde, is, toen hij op weg naar huis zich weigerde te laten visiteeren. In de wagenmaker ij van O. C. Schimmel te Apeldoorn is vervaardigd een lijkkoets voor het Koninklijk Huis, die Donderdagmiddag is afgeleverd en *per spoor naar de residentie verzonden, waar hij in de Koninklijke stallen zal worden geplaatst. Deze koets, in sober-rustigen stijl uitge voerd zonder eenigo overdadige, druk aan doende ornamenteering, is gebouwd vol gens het ontwerp van den Schimmel. Het beeldhouwwerk is door den Apeldoorn- beeldhouwer H. M. F. Wennink uitge voerd. Leger en Vloot. Onderofficieren. Op vragen van den heer Haazevoet be treffende de regeling der rechtspositie van öte beroepsonderofficieren, heeft minister Pop niet geantwoord, dat aangezien 't, in ver band de voorgenomen vereeniging van de Departementen van Marine en Oorlog, in d'e bedoeling ligt de regeling van de rechts positie der berdépsonderoff icier enonler beide departementen ressorteerende, zoo- yp'a» n-u-HTpHik uMiir dez'elfde grondsia.gen ctTTtueii géacthedetf,ugr nei men; ni liet voornemen een dergelijke regeling voor de landmacht eenzijdig, aan die hand van het bedoelde rapport, tot stand te brengen, z'j het ook, dat- bij die regeling van de bouw stoffen, in het rapport neergelegd, gebruik gemaakt zal worden. De organ isatiën kunnen voor zoover zij zulks niet reeds deden desverlangd alsnog omtrent het rapport der Commissic- von Schmid van adives dienen. Zoolang ten aanzien van liet burgerper soneel nog geen regeling voor het uitkee- ren eener vacantieloelage is getroffen, ligt het niet in het voornemen aan onderoffi- ren een vacantietoelage toe te kennen. RECHTSZAKEN. KRIJGSRAAD TE rs-GRAVENKAGE. De Krijgsraad (.e 's-Gravenhagte heeft vrijgesproken den -vrijwilligen sergeant van het 4de regiment infanterie te Leiden P. die voor dien Raad terecht gtestaan heeft verdacht van meineed. Tevens werd vrijgesproken de vrijwilli ge sergeant P. de V., eveneens van het 4e reg. infanterie te Leiden, die terecht ge staan heeft wegens diefstal van militaire goederen. ONDERWIJS. Werkzaamheden buiten schooltijd. Op vragen van den heer Ossendorp heeft de Minister van Onderwijs geantwoord. dat in de eerste plaats wordt onderzocht welke vergoeding moei worden toegekend voor het geven van onderwijs in handwer ken buiten den gewonen schooltijd. Daarna zal zoo spoedig mogelijk een be slissing worden voorbereid ten aanzien van het geven van onderwijs buiten den gewonen schooltijd in andere vakken. Uit de Omgeving. HGGGMADE. Vlinderdag. Zondag a.s. zullen, even als vorig jaar, docrr eenige meisjes vlinder tjes te koop worden aangeboden ten bate van „Herwonnen Levenskracht". Moge Katholiek Hoogmade met milde giften bo vengenoemde vereeniging steunen tot het bereiken van haar schoon ideaal. NOORDWIJK. 12i£ Jaarl Dén 3den Aug. a.s. is het 12Vfc jaar ge leden, dat de Eorw. Zusters van het St.- JeroengesLicht in Noord v.ijk's parochie haar liefdetaak begonnen. Wat al zege ningen zijn sinds dien dag van die heerlij ke stichting ui (gegaan! De ijverige Herder, de ZeerEeiw. Pastoor Sart er, mag met op rechte voldoening op zijn werk neerzien. Het zaadje, door hem uitgestrooid, is in korte jaren ,een boom geworden, die een schat van kostbare vrachten voor zijne pa rochie opievert- Een twaalftal jaren zijn voorbijgegaan, 't Waren jaren van zorgen, jaren van op offering en liefde, jaren door God zicht baar gezegend. Hoe menige 'arme en be hoeftige heeft al die jaren in ,,St. Je roen" teen liefdevolle verzorging gevon den! Ho<e menige zieke en lijdende vond in dat vredig rustoord troost en lafenis! Hoe menige oude van dagten kwam daar, na een arbeidzaam, dikwijls kommervol bestaan, den avond zijns levens in onbe zorgde rust doorbrengen! En hoe menige afgewaaide, die zich diep ongelukkig ge voelde,, vond in ,,St. Jeroen", waar hij liefdevol werd opgtenomen, te midden eener liefdevolle verpleging, rust naar ziel en lichaam! En volgen wij de Eerw. Zustters naar buiten. Hoe dikwerf zien wij zte als enge len van liefde de parochie doorkruisen, om de zieken te gaan bijstaan, om vol liefde t© gaan nteerknielen aan het lijdensbed, den nacht wakend bij hen door te bren gen en hun woorden van itroost en opwek king toe te spreken. En als de zieke de laatste genademiddelen der H. Kerk moet ontvangen, hoe gaarne zijn ze dan altijd bereid daarbij (tegenwoordig te zijn en de huisgenoot en te helpen, opdat het H... Sa crament op waardige wijze worde toege diend. Ja, niet minder gaarne siteeds be reid, om bij overlijden, de laatste hulp, te verlteenen, den laatsten liefdedienst ie bewijzen! Maar wie.begrijpt piet, dat deze jaren ook. jaren van beproeving geweest zijn? De laatste jaren vooral, zoo moeilijk en zorgvol voor elk huisgezin, waren dat bijzonder voor zulk een stichting, van welkte, zoo jong nog, siteeds meer offers gevraagd worden. Men denkt hier onwil lekeurig terug aan de dagen -van Augus tus 1914, toen honderden slachtoffers van den Oorlog de nog pas voltooide stichting binnenstroomden. Wat al tranen zijn er in die dagen gedroogd, wat al wonden naar zitel en lichaam geheeld, wat al bedroefde harten getroost door de goede Zusters van „St Jeroen"! Ja, dagen van moeilijkheden ten zorgen waren het, maar dagen ook van de heerlijke christelijke chariitas! Geen moeilijkheid, of zij werd overwonnen, door de liefde! Hoe grooter moeilijkheden, hoe grooter liefde En onder Godsgermde-- vollien ztegen, en de leiding 'eener energie ke overste, ziet men de liefdestichting „Sfc. Jeroen" steeds heerlijker groeien en bloeien. Wat ben zegen voor eep parochie, zulk een, stichting. Is het wonder, dat Noordwijks parochia nen den dag van 3 Aug. niet onopge merkt wilen laten voorbijgaan; maar dat zij er prijs op stellen zich te kwijten van tejen pScNS van dankbaarheid; door dte Eerw. Zusters op dien dag 'n feestgeschenk aan te bieden, bijeengebracht door ai de Katholieke ingezetenen der parochie Met genoegen vernemen wij, dat eeni ge heeren de leiding van een en ander op zich genomen en zich »tot teen feestco mité gevormd hebben; alsook dat eenige liefdadige dames gaarne bereid zullen ge vonden worden,, dc giften aan de huizen We zijn er zeker van, dat haar moeite ruimschoots zal beloond worden; dait de stemming van Noordwijks Katholieken op 3 Aug. a.s. een vreugdevolle, dankbare stemming zijn zal, en dat die dag ook voor de Eerw. Zusters van het jubilteerend Ge sticht zal zijn een dag van geestelijke vol doening, een aangename, gelukkige dag voor alle btewoners van „St.Jeroen". HAZERSWOUDE. Woningnood. Dat de woningnood in onze gemeente groot is, blijkt wel hieruit dat dezer dagen de arbeider de Fl. met zijn gezin en inboedel op straat is gezet. Het is te hopen, dat in de huisvesting spoedig zal worden voorzien. Goedé vangst. De landbouwer N. H. alhier maakte zieh gisteren meester van 6 bunsings, die een schuilplaats hadden ge zocht onder een hooihoop. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloembollenteelt. Gisteravond hield de Veilingver. „Bloembollenteelt" een verga dering in Hotel „de Roskam". In verband met de belangrijkheid der agenda was de opkomst groot. De voorzitter, de heer Jac. Wassenaar, opende de vergadering, waar na de secretaris, de heer H. Grimbergen, de notulen las der vorige vergadering, die werden goedgekeurd. De voorzitter deelde mede dat voor de berging der bloembollen, evenals vorige jaren, ook nu weer de schuur gehuurd van den heer G. v. d. Perk, waar ongeveer 1000 manden geborgen kun nen worden. Naar aanleiding eener opmer king in vorige vergadering, meent het be stuur dat voor^L- groote partijen moeten worden aangevoerd. De bollen zullen ook weer verzekerd worden tegen brand en transportschade. Het. statiegeld der man den wordt gesteld op f 1.50, dat der zakken op f0.50. Van den heer H. Walkers is be richt ingekomen dat hij weer gaarne de functie van keurmeester op zich zal ne men. Als gevolg van eenige actie die ge voerd wordt door heeren koopers om ver andering te brengen in de wijze van beta ling, wordt over dit punt eenigen tijd door meerdere leden het woord gevoerd en door het bestuur worden dienaangaande de ge- wensohte inlichtingen verstrekt. Hierna wordt met 69 stemmen voor en 3 tegen be sloten de oude wijze van betaling, n.l. con tant zonder eenige korting, te- handhaven. De eerste veiling zal gehouden worden Za terdag 24 Juli nam. 2 uur in het veilingge bouw def Tuinbouwvereeniging „Katwijk en O.", welk gebouw en elecirisch afmijn- toestel op degewone voorwaarden door bo-, vengenoemde vereeniging aan „Bloembol lenteelt" wordt in gebruik gegeven. De bollen moeten1 uiterlijk Vrijdag v.m. 12 uur in den schuur aanwezig zijn. Opge geven worden tijdens de vergadering voor de eerste veiling bijna 700 nummers. Gele genheid voor opgaven is er nog bij den secretaris tot Maandag 12 uur, doch slechts tot 900 nummers. Wie dus opgeeft, nadat al 900 no.'s zijn opgegeven, moet wachten tot volgende week. Het bestuur dringt er bij de leden op aan vooral voor goede sov- teering te zorgen. Ook om tijdens de vei ling de beste plaatsen1 aan de koopers af Gemeentelijke Aankondigingen. Gemeentelijke Vischverkoop De Burgemeester van Leiden brengt ten kennis van de ingezetenen, dat Maandag e.k. aan de gemeentelijke vischwinkela (Vischmarkt en Stadshulpwerf) SCHEL- VISCH verkrijgbaar is f0.22—fO.g-4 en SCKOL fl f 0.24 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, A Burgemeester, i Leiden, 17 Juli 1920. Directe Belastingen. De Burgemeester der Gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan1 den Ontvanger der Directe Belastini gen is ter hand gesteld het kohier der Personeele Belasting No. 3 van den dienst 1920, executoir verklaard den 15 Juli j.l. en herinnert voorts den belanghebbenden aan hunne verplichting om den aanslag op den bij de..Wet bepaalden voet te voldoen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. .Leiden, 17 Juli 1920. Afsluiting passage Vrouwensfeeg, Burgemeester en Wethouders van Lei-, den brengen ter algemeene kennis, dat de Vrouwensteeg, wegens het maken van een» aansluiting aan de Duinwaterleiding, op Dinsdag 20 Juli a.s. voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. N. C. DE -GIJSELAAR, Burgemeester, VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 Juli 1920. B. en W. van Leiden; Gezien het verzoek van J. H. van der Werff, om vergunning tot het oprichten van een parapluiefabriek in het perceel Hoogewoerd No. 115, kadastraal bekend Sectie D No. 1515, waarin geplaatst en in werking zullen worden gesteld 1 electromo tor van 1 P.K., voor het aandrijven vani acht naaimachines, en één electromotor van 2 1/2 P.K. voor het aandrijven van een draaibank en twee parapluiemakersmas chines; Geven bij dezen kennis aan het publiek dat genoemd verzoek met de bijlagen op do Secretarie dezer gemeente ter visie ge-, legd is; alsmede dat op Zaterdag den 31 Juli e.k", des voormiddags te half elf op het Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. te staan. Niemand meer het woord vra gende, sluit de voorzitter met dank voor de flinke opkomst en aangename bespre-» kingen, de vergadering. NI EU W-VEN NEP. Geitenkeuring. Op de alhier gehouden* stond uit de lieereji H. Verkuijl löz., van Veeiithuizen, dr. Zuiddam, Rijksveearts te Hoofddorp, en A. Onkenhout te Sloten), werden d-e prijzen als volgt toegekend: Rubriek I, volbloed sanegeiten: R. v. d. Steen, Burgerveen, le prijs; L. B. Mosterd, N.-Vennep, 2e prijs; Gebr. Lubberde. Slo- terweg, 3e prijs. Rubriek III, gekruiste sanegeiten gebo ren in en voor 1918: Wed. A. Janse, Kabel, le prijs; A. Verberne, N.-Vennep, 2e prijs, P. Leendertse, N.-Vennep, 3e prijs; L. Oost hoek, Burgerveen, 4e prijs. Rubriek IV, gekruiste sanegeiten gebo ren in 1919: A. Verberne, N.-Vei5nep, le prijs; 2e en 3e prijzen niet toegekend; Joh. v. d. Pol, Hoofdweg, 4e prijs; L. Bokhorst, Kabel, 5e prijs. Rubriek II, gekruiste sanegeiten: A. C. v. d. Heuvel, N.-Vennep, le prijs; G. Breure, N.-Vennep, 2e prijs; G. Schreuders, N.-Ven nep, 3e prijs. Rubriek V, gekruiste ovërloopers: II. Middelkoop, N.-Vennep, le prijs; A. Gnek- spoor Az., N.-Vennep, 2e prijs. Rubriek VI, volbloed lammeren: W. Nieuwkoop Bz., Sloterweg, le prijs. Rubriek VII, gekruiste lammeren gebo- ren voor 1 Mei 1920: B. Burghout Jr., Ka bel, 1ste prijs; A. de Rooij, N.-Vennep, 2e prijs; 3e en 4e prijs niet toegekend; B, Griekspoor, N.-Vennep, 5e prijs. Rubriek VIII, gekruiste lammeren gebo ren na 1 Mei 1920: Wed. P. Duwel, N.-Ven nep, 3e prijs; le en 2e niet toegekend. Rubriek IX, volbloed sane-bokken: Gebr. Lubberde, Sloterweg, le prijs; 2e niet toe gekend; L. B. Mosterd, N.-Vennep, 3e prijs. Eereprijzen, beschikbaar gesteld door de gezamenlijke bestuursleden, voor de twee mooiste geiten: A. C. v. d. Heuvel, N.-Ven- nep, le prijs, 3 gulden; R. v. d. Steen, Bur gerveen, 2e prijs, 2 gulden. Eereprijzen, beschikbaar gesteld door den heer dr. Zuiddam, van Hoofddorp, voor. de twee mooiste lammeren: B. Nieuwkoop, Sloterweg, le prijs, 11.50; B. Burghout Jr., Kabel, 2e prijs f 1. Door het bestuur werd medegedeeld dat de leden, die een diploma wenschten voor de behaalde prijzen, zich nog deze maand hij een der bestuursleden moeien vervoe gen; de belangstelling voor deze keuring was zeer groot. Kinderarbeid. Door de Rijkspolitie van Hillegom is proces-verbaal opgemaakt, omdat een knaapje van den Hiliegcmmer- dijk voor een couranten-ager.t van' N.- Vennep bij de lezers dagbladen bezorgde, waarvoor wekelijks eenig loon werd toege kend. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. Dc Raad vergadert a.s. Maandagavond te zeven uur. Personalia. Mej. van der Wende, wijk verpleegster alhier, is vertrokken naar Lemmer. ZOETERWOUDE. Gemeentetonën. Het herstellen en he£ aanbrengen van dubbel wijzerwerk aan de gemeentetoren is opgedragen aan J. J- V. d, Bosch te Leiden,

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2