BUITENLAND. BINNENLAND. Uit de Omgeving. J)ii Had verschijnt eiken dag, uitgez. Zon- en FeeBto. Pc- Abonnementsprijs bedraagt, by vooruitbetaling, VOor Leiden 17 ct. p. week, f2.25 p. kwartaal; bjj onze ageDten 18 ct. p. weck, f2.'40 p. kwartaal.Franco p. post f 2.70 p. kwartaal. Het Geïllustreerd Zondags blad is voor de Abonné's verkrijgbaar tegen betaling van 40 ct. p.kwartaal, bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 ct.,met Geïllustreerd Zondagsblad 8 cent. 11e Jaargang; VRIJDAG 4 JUNI 1920. Bureau: RAPEMBÜRG 10 LEiDEN. Interc. Telefoon 935. No. 3229 Postbus 11. De advertentieprijs bedraagt 22i/2 cent per regal voor gewone advertentièn; Zaterdags 30 cent per regel Voor ingezonden mededeeikigen wordt het dubbele van het tarief berekend. Kleine Advertentièn, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd, huur en verbuur, koop en verkoop 50 cent; Zaterdags 75 cents, van 30woorden Een voorbeeldige maatregel. De directeur der Leidsche Fabrieken van Gas en Electriciteit heeft een regeling in het bedrijf ingevoerd, welke alleszins (toejuiching verdient en die wij dan ook, toen wij er 'Dinsdag mededeeling van maakten, „een goede maatregel" noemden. .Wij willen er hier andermaal de aan dacht op vestigen. <Er is n.l. tot het personeel een circulaire gericht, waarin eerstens wordt aange drongen op een zuinig gebruik van het materiaal, gezien de stijgende exploitatie kosten; en waarin vervolgens voor allen de gelegenheid wordt opengesteld om wenken te geven of voorschriften te doen inzake de exploitatie. Zulks moet dan schriftelijk geschieden, al dan niet met naam onderteekend; in ieder geval blijft de naam geheim bij de directie. Zoo aan een gegeven wenk gevolg wordt gegeven, wordt een premie aan de betrokken amb tenaar of werkman uitgekeerd. Eerstens: de aansporing tot. zuinig heid. Zeker een rechtschapen employé aan een of andere onderneming, welke dan k oolc, beoefent toch de grootst mogelijke zuinigheid, ook al wordt er niet een circu laire tot hem gericht. Maar de rechtscha penheid in deze is, óók bij overigens heel fatsoenlijke mcnschen, zeer vaak niet zóó diep geworteld of fijn-ontwikkeld, dat een aansporing, en een herhaalde en. een krach-, tige aansporing, overbodig mag worden geacht. Vervolgens de opwekking tot het uitdenken en voorstellen van planneti, die het bedrijf ten goede kunnen komen. Dit is een maatregel, welke met bijzon- deren nadruk ten voorb;eld mag worden gesteld! De eigen- en waanwijsheid van werk gevers heeft vaak den zaken veel voordeel en vooruitgang onthouden, eenerzijds, en anderzijds het personeel veel ambitie en toewijding ontnomen De directeur der Stedelijke Fabrieken (toont te begrijpen, die eenvoudige waar heid, welke echter door zoovelen blijkbaar niet wordt begrepen, dat hij-n.l. de wijs heid niet in pacht heeft! Wij mogen als vaststaande aannemen, dal onder het personeel veel gezond ver stand is en helder inzicht en energieke kennis, die aan de zaak dienstbaar kunnen worden gemaakt. y Inderdaad, de circulaire is voor werkge- V'.s o.i.-een voorbeeldige maatregel. II III MONARCHISTISCHE BEWEGING IN GRIEKENLAND. DREIGENDE POSTSTAKING IN ITALIË. ACTIE DER TURKSCHE NATIONALIS TEN IN THRACIE. DE BELGISCHE MINISTER VAN BUI TENLANDSCHE ZAKEN AFGETREDEN. België. Minister Rsnkin afgetreden. Renkin, minister van buitenlandsche zaken, die j.l. Zondag een rede hield tegen het IIoll.-Belg.*verdrag, is in verband met den toestand waarin de Nederlandsch- Belgische onderhandelingen verkeeren, afgetreden. Hij wordt opgevolgd door mi nister Jasper, tot lieden minister van oeco- nomische zaken. Minister Jasper wordt thans opgevolgd door Wouters d'Oplinter, afgevaardigde van Leuven. Algemeen is men het er over eens, dat door het optreden van Wouters liet Vlaamsdh element*zal versterkt worden in hei kabinet Delacroix. De Vlamingen hebben door liun meer derheid in -de 'Katholieke partij recht op dezen zetel, wat vergeten wordt door de Franseh-Belgische bladen die allesbehalve mat deze regeling zijn ingenomen. Duitschland. De verkoop van dagbladen. De rechtsche bladen bespreken de op zienbarende berichten omtrent den aan koop van verschillende dagbladen door Gtinner en andere grootindustrieelen en veiklaren dat deze aankoop een deel uit maakt van een groot publicistisch-poliiiek plan der reehtsche partijen, ten doel heb bende de verspreiding liarer denkbeelden onder liet Duitsche volk. Volgens die bla den betreft liet bier geen financiële on dernemingen. Polen. De Poolsch-Russischo gevechten. Het Poolsche communiqué méldt: Op het kont ten Noorden van de Pripet is de si tuatie gunstig voor onze legers. Wij hebben 450 gevangenen gemaakt en mitrailleurs .veroverd. In de Oelcraine neemt een strijd van groot belang na een duur van eenige dagen voor ons een gunstige wending. Aan de ovormacht 'in getalsterkte van den tegen stander is een eindp gekomen door een Moedigen nederlaag. In een tegenaanval zijn onze afdeelin- 8en gevorderd. Italië. Een ultimatum van het postpersoneeï. Het Italiaansche post- en telegraafper soneel heeft Woensdag een vergadering Behouden ter bespreking van den stand der onderhandelingen met de regeering *elke een betere loonregeling beoogen. vergadering Was zeer opgewdnden en er werd besloten een ultimatum aan do peering te zenden. In de motie, waarin biartoe besloten werd, wordt gezegd, dat liet personeel de verantwoordelijkheid voor de krachtige agitatie, welke zal wor den hervat, op zich neemt, indien de re geering niet binnen 48 uur na ontvangst van het ultimatum volledige voldoening schenkt aan de post- en telegraafbeamb- ten, Griekenland. Gespannen toestand. Uit Athene wordt gemeld, dat Venizelo3 in de Kamer verzocht hem te machtigen den staat van beleg te proclameeren, vol gens liem het eenige beschernimiddel, ten einde bloedvergieten te voorkomen. Deze staat van beleg zal Donderdag worden af gekondigd over Atlhene. De minister-pre sident verklaarde, dat de. oppositie den te rugkeer van koning Constantijn verlang de, betgeen het einde van de republiek zou beduiden. De verklaring werd 'met levendig gejuich begroet. Een verklaring van Koning Constantijn. Koning Constantijn, die zicli thans in Salsomaggiore ophoudt, heeft aan een ver tegenwoordiger der „Epoca" verklaard: Ik heb nooit afstand gedaan van den troon. Indien ik er niet van overtuigd was, dat het Grieksche volk in mij een vertegen woordiger van zijn onafhankelijkheid ziet, zou ik niet aan terugkeeren denken. Van een republiek wil liet Grieksche volk niet weten, Mexico. De burgeroorlog. Villa Qieeft de gelieele spoorweglijn tus- schen Parral en Jimenez in clen staat Chihuahua vernield om aan zijn vervol ging door de regeeringstroepen belemme ringen in den weg te leggen. Thracië. De actie der Turksclis nationalisten. Een telegram van den correspondent van de „Daily Telegraph" ite Constantinopel rt'eldt, dat Jaffar Tayer in Thracië thans een geheele lichting Turksche troepen van 36000 man in Kesjan, Rodosto en Kirk-Ki- lisse heeft geconcentreerd. Voortdurend kornen Bulgaarsche benden zijn leger ver sterken. Lithauen. Algemoene Mobilisatie. ■Wegens schending zijner souvereiniteits- rechten door Polen, heeft Lithauen alge- meene mobilisatie gelast. Van het Vaticaan, Therssia van het Kind Jezus. Uit Rome wordt d.d. 1 Juni gemeld: He denvoormiddag werd onder voorzitter schap van kardinaal Vico, prefect van de congregatie der Riten, vergaderd ter be spreking van de geopperde twijfels in zake de heldhaftige deugdenbeoefening van de dienares Gods, Theresia, van liet. kind Je zus, van de orde der ongeschoeide Carme- litessen van het klooster van Lisleux in Frankrijk. Buitenlandsche Berichten. Een griezelige moord. Veel opzien baart te Berlijn een grieze lige moord, die gepleegd is op een leeraar, dr. Hemberger en wel op aanstichten van zijn vrouw. Na verschillende mislukte po gingen gelukte liet aan een 22-jarigen neef van deze, vrouw om dr. Hemberger in een leegen winkel te lokken, waar hij. hem doodde. De eclitgenoote. van den vermoor de heeft daarna den moordenaar geholpen het hoofd en de armen en beenen van het lijk af te zagen. De romp werd in het Landweerkanaal geworpen. De afgezaagde ledematen zijn in oen wasclimand gepakt ■en'waarschijnlijk door den moordenaar be graven. Deze heeft schriftelijk de politie ingelicht, daarbij mededeelend, dat hij zich van kant ging maken, welk voornemen hij vermoedelijk niet heeft uitgevoerd. Voor dezen brief van den moordenaar, verkeer de de politie op een dwaalspoor, daar de vrouw had voorgegeven het lijk van iemand, die zich had opgehangen, te her kennen als dat van haar man. „N. R. Crt." Boschbramden in Canada. De correspondent van de „Times" meldt uK Toronto, dat in het Zuidoosten van Canada hevige boschbranden woeden, ten gevolge van langdurige droogte, welke de vorige maanden erger was .dan er sedert jaren in Canada heerschte. In Nieuw- Brunswijk en Nieuvv-Schotland is reeds voor meer dan twee millioen dollar schade aangericht. Groote oppervlakten bosch en talrijke woningen werden door het vuur verteerd, dat twee dorpen omringt, eenige steenkolenmijnen bedreigt en zich uit breidt langs den spoorweg van Quebec. De Duitsche suikerbietenoogst bedreigt. Door een in de omstreken van Maagden burg uitgebroken staking van landarbei ders wordt de oogst der suikerbieten ern stig bedreigt. Wanneer bet niet gelukt spoedig tot een opheffing der staking 'te geraken, dan zullen de suikerfabrikanten niet aan hun voornemen gevolg kunnen geven, om in het najaar de campagne weder aan te vangen. In do Tweede Kamer deelt minister Aal- berst wede, dat, behoudens onvoorziene omstandigheden, de 8-urenwet zeker op 1 October, misschien reeds vroeger, zal wot- den ingevoerd voor fabrieken en werk plaatsen. Voor anderen arbeid zal dit ge leidelijk geschieden. De roode obstnetie in de Tweede Kamer naar aanleiding der behandeling van het anti-revolutie-ontwerp. Witfiebrcfrtdkaart. De directeur van het Rijksbureau voor de distributie van Graan en Meel maakt bekend, dat' als wittebioodkaart mot het 139ste tijdvak hetwelk loopt van G tot tn met 14 Juni a.s., zal 'henen de Rijksbrocd- kaart in de groene kleur up groenen on dergrond. De bons dezer kaart zullen evelwel reeds op 5 Juni a.s. geldig zijn. Uitvoer 'v!an vroege Aardappelen. De Néderlaridsche Uitvoer-Maatschappij brengit) ter kennis van belanghebbenden, dat, zoodra krachtens beschikking van Zijne Excelentie den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel de uitvoer van vroege aardappelen zal zijn opengesteld, zij aan de éndosseering van de daartoe ver- eischte uitvoervergunningen bepaalde voor waarde zal verbinden. Op desbetreffende schriftelijk verzoek wérden deze voorwaarden thans reeds aan belanghebbenden medegedeeld. De Rijstprijs. Het ,,Ned. Weekblad voor den handel in krudenierswaren" verneemt", dat binnen drie weken, de rijstprijs belangrijk zal da len. De pellers zullen dan Ier markt komen met een partij Rangoon en Siam-rijst tegen een prijs van 68 tot 70 per baal van 100 K G. Dat is dus circa 20 béneden de hui dige noieérimg. Ook verneemt het blad dat de gemeente Amsterdam tracht zich van haar rijstvoor- raad te ontdoen en daarom de makelaars Valkenburg en Dunnewold belast heeft met den verkoop van éen hoeveelheid geglansde Siam-rijst. De prijs de,er rijst is vastge steld op 81 contanti, zonder korting. Nu de pellers zelf woldra inet een lagere aanbieding ter markt komen, zal Amster dam wel met zijn rijst blijven zitten of nog lager moeten gaan. Dispensatie iiitvoeitverLc^en. De Minister van Landbouw heeft beslo ten met ingang van 8 Juni fot nadere aan kondiging dispensatie te verleerten van het verbod van uitvoer van nikkel ais grond- stuf en bewerkt. Lconactie van liet epcarweigpersonsQl. Naar wij vernemen haJ: Wuerfi*dag een on derhoud plaats tusschen den Minister van Waterstaat 'en vertegénwoordigers van de Nederl. Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel, der Bond van Ambtenaren in ■dienst bij de Nederlandsche spoorwegen en den Neutralen Bond. De besprekingen be troffen de afwijzende houding der spoor wegdirectie In zake de gevraagde loonsver- hooging voor het spoorwegpersoneel. De vertegenwoordigers der organisaties be pleitten voornamelijk dat de Regeering zich garant zou 'stellen voor het thans reeds door de spoorweg-maatschappijen over 1920 geconstateerde tekort. De Minister verklaarde, voorloopi.g geen andere toeztegging te kunnen doen, clan de kwestie onder de oogen te zien, wanneer door den Loonraad de minimumloonen .voor het spoorwegpersoneel zullen zijn vastge steld. Na afloop Van de audiëntie bij den' Minis ter, hebben de organisaties zich tot den voorzitter van den Loonraad gewend, om een spoedige uitspraak van dezen Raai te verkrijgen. Gisteren had een deputatie uit de hoofd besturen van St.-Raphaël en den Prat. Bond van Spoorwegpersoneel opnieuw een onderhoud met den Minister van Water staat in verband met de duurtetoeslag- quaesiiié van het spoorwegpersoneel. Door de deputatie werd gevraagd of Z.E. sedert het onderhoud op 27 Mei laadere stappen had ondernomen. Z.E. deelde mede dat hij ter zake inlichtingen had ingewonnen van de Directie en gaf als zijn standpunt te kennen, dat het advies van den Loon raad moet worden afgewacht, om dan te kunnen nagaan, dat er ten aanzien van den duurtetoeslag te doen stond. Wan neer het. zoover iis, zullen zoowel Directie als Regeerinjf den toestand welwillend on derzoeken. Verder werd gewezen op de ontevreden heid, die er onder bommige groepen van het personéel lieerscht ten aanzien van de nieuwe dienst- en rusttijden. De Minister deelde mede, dat ten aanzien van de toe passing van bepaalde artikelen der nieuwe regeling nog eenige bezwaren worden on dervonden, maar dat met de uitwerking den meesten spoed betracht werd. Uit den Amsterdamsche Raad. B. cn W. hadden voorgesteld de bedragen voor noodzakelijk levensonderhoud bij de II. O. te brengen op f S00 voor ongehuw- den, f 900 voor gehuwden en f 100 kinder aftrek. De lieer Heemskerk (R.-K.) stelde voor bedragen van resp. f700, f900 en f200. Het voorstel werd .verworpen met 3 stemmen voor, die der heeren Heemskerk en Van Lingen enMej. Crielaus. De heer Drabbe (R.-K.) deed een voor stel om den aftrek voor ongehuwden terug te brengen op 700,doc1i te Houden een maxi mum-aftrek van hoogstens 100 gld. voor levensverkeringspremie en 100 gld. voor pensioensbijdragen. Dit voorstel werd aan genomen met 26 tegen 7 stemmen. Naar B. en W. werd gezonden om prae- advies een van den heer Heemskerk, om ingaande 1 Juni, per week aan alle onder liet werkliedenreglement vallende gemeen tewerklieden f2.25 uit te keeren, in aflos sing van de te verwachten loonsverhoo- ging. NEDERLAND EN BELGIë. In antwoord op vragen Kamerlid Troel- stra heeft de Minister van Buitenlandsche Zakén in de Tweede Kamer uitvoerige me dedeeling gedaan omtrent het in den laat st en tijd voorgevallene ten aanzien der Ne derl andsch-Belgische onderhandelingen in verband met de Wielingenkwestie, die, naar hij opmerkte, vroeger practisch niet tot moeilijkheden heeft geleid. Op grond der litigieuze souvereinitcit over Wielingen heeft de Nederlands-he regeering tijdens den oorlog dé neuirali- teit9verklaring daarover niert, uitgestrekt. Eerst in December vorig jaar kwamen bij de bespreking van een artikel van het eco- misch tractaat het probleem weder te voor schijn. De Belgische delegatie sprak daarna naméns haar RegeerAng het verlangen uit, dat iederen 'twijfel zou worden weggenomen dat de Wielingen onbetwist Belgisch water gebied waren. De Nederlandsche delegatie kan daarop niet toestemmen, doch deed ver schillende oplossingen aan de hand,die géén van alle van Belgische zijde werden aanvaard. Begin Maart veranderde de Bel gische Regeering van opvatting en stalde voor, dat de kwestie onopgelost zou blijven, welk voorstel de Nederlandsche delegatie aanvaardde. Hierop is de Belgische delega tie echter 21 Mei onverwachts teruggekomen en ten slotte heeft zij zonder overlég met en zonder voorkennis der Nederlandsche dele gate van den voorzitter dor Commissie rvan Veertien schorsing der onderhandelingen harerzijds gemeld. Waar bij de Wielingen kwestie niet te onderschatten Nederland sche belangen zijn betrokken kan van de Nederlandsche rëgeering niet worden ge vergd, dat zij 'n slutie zou aanvaarden die alléén met de Belgische belanden rekening houdt. Hoezeer het te betreuren ware, ter wille der betrekkingen tusschen beide lan den, indien de na langdurig overleg vast gestelde tractaten ten slokte niet tot stand kwamen. Nederland hééft die herziening niet gezocht en hij biedt Nederland geen voordeel. Beslist ontkent de Minister dat op Nederland een striem kan worden ge legd in verband met het gebeurde. Het Belig3cfie standpunt. Een der meeist bekende Belgische politici verklaarde aan een' redacteur van de ..Ms'bd." dat de Belgische regeering niet voor arbitrage ite vinden is, maar wel zou kunnen instemmen met een voorstel vol- •gens hetwelk op het nauw van Wielingen, staande onder (Belgische souvereiniteit, het zelfde regiem zou worden toegepast» als op de Schelde, dot wil zeggen, dat de practl- sche» belangen van Nederland zullen ge waarborgd zijn. Gemengde Berichten. Het is Dinsdagavond bij den Zeedijk to Amsterdam, een heele druk te geweest. De 25-jarige schoorsteenveger Barbiri (een welbekende naam daar ter plaatse!) had het in z'n-hoofd gekregen in een hooge telefoonpaal te klimmen, die voor .perceel nummer 4 staat. Toen een agent aankwam, klonk het bekende joe! joe! van z'n makkers beneden. Het was te laat naar beneden te komen, weshalve Barbiri het zich boven gemakkelijk maak;.?. Dat de politie bet benoden gemakkelijk had, kon niet gezegd worden. Want steeds stroomden nieuwsgierigen en Zeedijk-; ir.- gurelingen toe. Af en toe moest een charge worden uitgévoerd. Intusschen bleef Barbiri hoog en droog zitten en scheen zich al heel weinig van (die- drukte beneden aan te trekken. Nu en dan stak hij een ,,saffiaantje" op of sipoog in 't water. Totdat hij claxongehuil en belgerinkel hoorde. Toen wist bij, dat hij verloren was. Een brandweerwagen, met donderendgeloei en geschreeuw begroet, hield onder de paal stil en twee brandwachts klommen in de paal. Maar Barbiri's gemoed, dat zich steeds had verzet tegen alles wat op werken 'nek hij kon éen ander evenmin zien werken werd week en 'hij klom de brandweerlie den hoffelijk halvérwege tegemoet. Samen zakten ze toen tot den voet van de paal af. Barbiri viel toen in handen van een paar agenten, die zich naarstiglijk beijverden den schoorsteenvegenszoon naar het bureau Warmoesstraat te brengen. Waar de brand weer al niet voor gebruikt wordt! Dinsdagnacht o m 12 uur hééft Lange Tinus, die verdacht wordt Bellmer in de Wijde Kerksteeg te Amster dam, .zooals men weet met e»en mes te heb ben doodgestoken, zichzelf aan 't bureau Warmoeestraat aangemeld. Gistermorgen werd hij met het lijk van zijn slachtoffer in he tBinnengasthuis geconfronteerd. Lange Tinus vertrok geen spier van zijn gelaat. Hij gaf toe met Bellmer gevochten te heb ben. Bellmer heeft hem echter „geschept" en hem een slag tusschen de oogén gege ven. Lange Tinus heft toen "het Hazenpad gekozen. Een .mes was niet in zijn handen geweest. Gévraagd, waarom hij zich niet eerder had aangemeld, antwoordde hij, dat hij aan het pasagieren was geweest en eerst Maandagavond gehoord had, dat de politie hem zocht. Aan hetstaionte Gelder- malsen werd de spoorwegbeambte II. v. d. Heyden, die voor een sneltrein uit Maas tricht wilde uitwijken, door een rangéerma chine gegrepen en ernstig aan hoofd en borst gewond. T e IJ zend ij ke werd de w o- ning van E. W. door den bliksem gétroffen, waarbij de vrouw des huizes ernstig werd gewond; de dienstbode, een kind en een tweetal passeerende personen werden licht gewond. Gistermo rge n Omstreeks 5 uur kwam de chef der garage van de Amsterdamsche automobiel-Mij. Itala (En- tam en A. O.) gelegen tusschen de Korte én Lange Leidschedvvarsstraat nabij de Leidsche gracht met brandwonden aan bei de handen de brandweerkazerne aan da Marnixstraat binnenloopen en deelde anede dat de garage in vlammen stond. Terwijl hij verbonden werd rukte de' brandweer! reeds uit. In het midden der garage ston- dén een vijftal taxis te midden van een fel- opbrandend vuur. Brandende benzine vloei de bovendien over den vloer en dreigde ook do andere nog in de garage staande talrijke auto's aan te tasten. De grootste vrees der brandweer-autoriteiten was ech ter dat in de garage groote hoeveelheden benzine zouden in voorraad zijn, hetgéen in de Itala garage, in strijd met de voorschrif ten, reeds meerdere malen was geconsta teerd. Met het oog op de mogelijkheid daar van werd om assitentie van meerder mate rieel gévraagd, terwijl rtevens besloten werd de aangrenzende perceelen te doen ontrui men. Terwijl het moeilijk en gevaarvol bltis- schingswerk in vollen gang was en de brandweerlieden reeds verschillende auto's naar buiten hadden gereden werd - ens- klaps én ontploffing gehoord. Onmiddellijk waarop kwam de brandweerman Jacob Paarl van boven tot onder brandend naar buiten snellen. Zijn maats schoten itoe en rolden hem in dekens, waarna hij naar het Buitengasthuis werd overgebracht. Gelijk later bleek had hij een emmer bénzine- Ln het vuur gieworpen, in de meening, dat liet water Was. In het Buitengasthuis oleek Paarl gelukkig geen érnstige brandwonden te hebben bekomen. Te omstreeks half 7 werd de brandweer •het vuur meester. Eei\ drietal wagens bleek geheel vernield terwijl' eenigé andere vrij ernstig waren be schadigd. Tegen den directeur der garage, den hoer Vlodrop werd opnieuw nn thans voor de derde maal proces verbaal opgemaakt we gens het in de garagé in voorraad Hebben van te groote hoeveelheid benzine. '—Brandweerman Parel w el- ke "Woensdagmorgen Ibij den brand in de aulo- garage aan de Leidschedwarsstraat te Amster dam werd gewond, is gisternacht aan de boko- men verwondingen, overleden. Te Nieuwe r-A in s t e I beeft oen sfaaïaje var.' een» crgerSijke dierenmishanJo- lang plaats gehad. Een paard, gespannen! voor een groentenwagien werd d'oor den voerman met een zwarero boomtak zoodanig geranseld dat de punten, die aan den tak zaten, het beesc in het beest in 1iet lijf drongen. De inmiddels verscheren poi ise constateerde, behalve de noodige schrammen, drie diep© bloedende wonden. Te .Wierdinger ra o n d is een 2-jarig kind van den arbeider Leuken in écn rtjobbé met water gevallen en ver dronken. Zondagmorgen drongen alleen thuis zijnde vrouw hielden zij meti gémaskerde dieven de woning van den win kelier VI. 'te Vijlen, Vaals, binnen, terwijl de bewoners ter kérke waren. Een 80-jarige een revolver in bedwang en &talen een be langrijk 'bedrag-. ALKEMADE. De nieuwe burgemeester. De nieuwe burgemeester, de heer L. H. M. J. Vosters, bracht Woensdagmiddag een bezoek aan deze gemeente en vertrok weer met den trein van half zeven vanaf Oude Wetering. Gemeentesecretaris. De nieuwe secre taris, de lieer A. G. Delen, is in functio getreden. ALPHEN AAN DEN RIJN: Verkooping. Donderdag had in Hotel „Den Vergulden Wagen" ten overstaan van notaris R. v. d. Berg, de verkooping plaats van het woonhuis met tuin, staande en ge legen aan den Oudshoornschen weg bij de Heul, in bod staande op f6300. Het perceel werd toegewezen voor f6500 aan den lieer H. Hazeloop, kantoorbediende te Alphen a. d. Rijn. HILLEGOM. Kwade hond. Gisteren werd het zoon tje van R. alhier door den hond van den veehouder v. d. Marei zoodanig in het been gebeten, dat hij terstond moest worden ver- bónden. Zou zoo'n hond niet vast moeten liggen? Goed afgeloopen. Gisteren stapte mej. H. uit Den Haag, die bij een familielied op bezoek ging, uit de tram, voor dat deza stilstond. Zij viel bewusteloos neer; ge brekkig loopend, kon zij wat later het fa milielid bereiken. Doordat de juffrouw in den laatsten wagen zat, liep het ongeval nog best af. Wanneer zullen de mcnschen toch eens wijzer worden en uitstappen al9 de tram stilstaat? Voor de Rconische vrouwen. De wel- eerw. heer kapelaan Janus, van Warmond, zal Maandag in café „Flora" een rede hou den over „de Vrouw en de Politiek". Dn R. K. Kiesvereeniiging heeft deze vergade ring als propaganda voor de dames uitg?« schreven. Laat niemand ontbreken en dn zaal te klein zijn! De toegang is kosteloos; aanvang 8 uur. KATWIJK. Weensche kinderen. Volgende week' Dinsdag vertrekken van hier weer eenige Oostenrijkscbe kinderen terug naar Wee- nen. Muziek. Bij gunstig weer zal de Har monie Katwijk a.s. Zaterdag een muziek uitvoering geven in de tent bij de Roskam De vereeniging denkt zulks gedurende dd zomermaanden om de 14 dogen te doën.

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1