Mge'rrïcchè vo-rga^efrfri# van aandeélhoii- dors dor N. V. liolel Maatschappij „Nocrdwijk aan Zee", (Palace Hotel) to Noord wijk aan Zee is de balans- en winstrekemng over hel boekjaar 1919, go •.Jcrok' iird en hel dividend op de pre- ieies te aandi clen na ruime afschrijving behaald op 5 pet. De afUedendc Commissaris de heer E. Cremcrs, werd mei algemeene stem men herkozen. VOORSCHOTEN. Burgerwacht. De afd. Voorschoten der Burgerwacht kwam Donderdagavond in een hdemOrgndering bijeen. Wegens ongesteld heid van den voorzitter de 'heer M. Lake- 3.Kin werd de vergadering geleid door den h' C. Eg-gink Jr. (secretaris). Deze las na een kort openingswoord het jaarverslag voor Hieruit blijkt, dat de afdeeling die bij de oprichting 120 leden telde in lodenral is voor- uitgkgaan. Het. bestuur moest echter consta te.-am dan de liefde voor de Burgerwacht niet zoo is geweest aJs in 't begin der op richting. Met die verslapping issook bij bet~ bestuur bevangen geweest. Nu echter het bestuur de zaak met nieuwe ijver wil aanpakken hoopt zii daarin gVsteund te worden door de leden. Do cursus die den afgeloopen zomer 2 maal Der .week gehouden werd, is trouw bezocht geworden. Het bestuur stelt zich voor door het hou den van onderlinge schietwedstrijden de be langstelling leWndig te houden. Zij hoopt op geldelijkèn steun om daarvoor prijzen te keopen. Daar do leden zich voor een jaar verbonden "hebben, stelt 'het bestuur thans de vraag of de aanwezigen zich weer als lid willen verbinden. Allen blijken hiertoe be reid, onder applaus der vergadering consta teert de voorzitter dat het voortbestaan der Burgerwacht is verzekerd. De aftredende besutursledèn M Lakeman en Baron Schim- snelpennick van der Oye werden herkozen, terwijl in do vacature ontstaan door het be danken van den heer R. Eggink wordt ge kozen de heer Schrassert Bert. Op voorstel van den heer Smit wordt besloten dat ook aan de afwezige leden hun handteek" Mng zal gevraagd worden als instemming met doel en grondslag der burgerwacht. Op voorstel van het hestuur wordt besloten om op Woensdag 9 Juni 's middags een schietoefening te houden te Katwijk. Enkele heeren uit het be stuur hebben aangeboden eventueele on- 1: -ten als verzuim enz. voor hun rekening te nemen. De beste scTiutlers zullen tevens mogen deelnemen aan de schietwedstrijden uiigc- schreven door den Eend van Burger- wachls. Na een opwekkend woord van den voor zitter werd de vergadering gesloten. ZEGV/AART. Gcmcsriiora ad. In verhand met de leening ad f-iOOO dee':', de voorzitter mee, dat het hem tot hcdeii^mt^luktjs^dit^geld op tejiemen. deze zaak spoedig haar beslag kreeg, om- dot het in verhand met de verketrsverbe- ttring noodzakelijk is', dat het huis op den hoek van den Molenweg zeo spoedig mo gelijk wox-dt geamoveerd. De heer Chardcn zegt, dat verschillende ingezetenen nog flinke bedragen hebben liggen. De heer Noor dam is voor uitgifte van obligaties, van flOO a f ISO. De voorzitter zou het o-p prijs stellen van den heer Chardon de namen dier perso nen te hoeren: voer uitgifte van obliga ties voelt hij bij zoon klein bedrag niet veel. 't Is het laatste redmiddel. Wat betreft het instellen van een Iluur- commi: sie, deelt de voorzitter mede, dat B. en W. van Zoetermeer deze niet nood'ig vinden, omdat bij hen geen gevallen van huuropdrijving bekend zijn. In een ^rga- dering met de eigenaars van de huizen aan den Hoorn bleek, dat geen overdre ven huren werden gevraagd. In het geval van de Wed. van der Sw-an (eigenaar Van der Meer) bleek overdreven huur gevraagd te zijn. Er waren aanvragen gedaan van 13.50 en de eigenaar ging van de stelling uit: als de een een zekere som wil beta len, moet de ander het ook maar doen. Vervolgens komt een liuurcommissie met tiaar talrijke vergaderingen nogal duur. De heer Duivenbcde zegt. dat er huren -van f2 op f3 zijn gebracht en dat is vol gens de Iluurcommissiewet te veel, daar er slechts met 20 pet. mag verhoogd wor den. We behoeven zeker een rijken meneer Van Vliet niet in 't gevlij te komen. De huizen van Ritkerk zijn van f2.76 gebracht tot 15.50. De gevallen zullen zich blijven voordoen. Het bestuur van een Huurcom missie kan doen afschrikken. Vervolgens zal, bij liet totstandkomen van de nieuwe wet toch tot instelling van een Huurcom- missie moeten worden overgegaan. De voorzitter zegt, dat het een zaak is van B. en W. Als de klagers zich wen'den tot Gedeputeerden, dan kunnen dezen B. en W7. uitnoodigen een Huurcommissie in te stellen. Het verzoek van den Nederlandsdhcn Bond van Gemeenteambtenaren, mede te werken tot verhooging der pensioenen, wordt voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van de Nationale Vereeniging lot wering van Drankmisbruik tot verla ging van het aantal vergunningen. Omdat het aantal vergunningen in deze gemeente 3 is en het maximum aan tal 9 mag zijn, stelicn B. en W„ voor niet t'verlaging over te gaan. De heer Chardon merkt op, dat drank misbruik allerwege toeneemt, en dat be perking daar moet plaats vinden, waar .de meeste dronkaards vandaan komen. Met 2den Pinksterdag heeft hij een ge meenteambtenaar (de straatveger) in ken- nelijken toestand uit zoo'n gelegenheid zien te voorschijn komen.. De voorzitter merkt op, dat openbare SChap slechts zelden in deze plaats voorkomt. De Nationale Bond van Plaatselijke Keuze vraagt ad'haesie met haar adres aan de Tweede Kamer. Voer kennisgeving aangenomen. v I'e vereeniging van verplegers en ver pleegsters vraagt om de wijkverpleging tot gemeentezaak te maken, alleen gedi plomeerden aan te stellen en dezen een salaris te waarborgen van f 1800. Voor kennisgeving aangenomen. Do voorzitter zegt, dat hier een afdeeling is van het Groene Kruis, die een gediplomeerd ver pleegster heeft. Gedeputeerden vragen voor het op richten van een politischool te Hilversum aan de gemeente een jaarlijksche bijdrage van f20. B. en W. stellen voor f15 te ge- De heer Noordam vindt het crimineel f 5 af te dingen, daar f 20 reeds het mi nimum is. Hij doet een voorstel in dien geest. De heer Karens is niet tegen het geringe bedrag, maar voor onze gemeente is het nul op request. Er zijn politieagenten, die achter de ploeg vandaan komen en toch bruikbaar zijn. Het voorst el-Noordam wordt met alge- meene stemmen aangenomen. De Raad van Oud-Beijerland vraagt ad 'haesie te betuigen met zijn motie omtrent de reorganisatie van gemeentepolitie tot rijkspolitie. B. en W- stellen voor adhacsie te be tuigen. Be voorzitter en de Qieer Chardon wijzen er op, dat de rijkspolitie vrijer staat tegen over de ingezetenen en dat bij gebleken ongeschiktheid gemakkelijk tot overplaat sing kan worden overgegaan. De heer NoordSm is tegen rijkspolitic in verband met de keuze. De heer Duivenbode eveneens in ver band met het liooge salaris. De gemeente heeft te 'betalen en niets in te brengen. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. De heeren Duivenbode en Noordam stemmen tegen. Reeds tweemaal is door Gedeputeerden de gewijzigde verordening omtrent den Hoofdelijken Omslag teruggezonden. Ge deputeerden weigeren hunne goedkeuring te hechten aan de veriiooging van den kinderaftrek van f 65 op f 100. B. en W. stellen voor aan het verzoek van Gedeputeerden te voldoen. 'De lieer Noordam zegt. dat door Gede puteerden ook aanmerking is gemaakt op het bedrag van noodzakelijk levenson derhoud. Zij wilden f650, de Raad f700. Waarom is dit 'goedgekeurd en niet het bedrag van den kinderaftrek. Het is onze bedoeling geweest de groo-te gezinnen te ontlasten; daarbij moeten wij absoluut blij ven. Hij stelt voor bij de Kroon te vragen om goedkeuring van het voorstel. Het voorstel Noordam wordt aangeno men. De wethouders stemmen tegen. De Harmonie vereeniging vraagt om sub sidie en vraagt den Raad Lij het vaststel len daarvan rekening te houden met de onkosten in verband met het onderhoud der tent en het geven van concerten. B. en W. stellen voor een subsidie van f60 verleden jaar was het f40. De lieer Karens voelt niet veel voor ver- Kc -aina^ Die de lusten heeft moet ook de lasten dragen, iucu arc.ui. anj «.cv Voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. B. en W. stellen voor- aan den gemeente geneesheer een duurietoeslag van SO over het jaar 1919 toe te kennen. De heer Noordam wil dit bedrag opne-. men in het salaris. Bit voorstc-l zal in de volgende vergade ring worden behandeld. De aschsc'lmur wordt wederom aan de gemeente Zoetermeer verhuurd voor f 15. Voorstel van B. en W. om liet huis, be woond door den lieer Brouwer, door den heerWan Dijk le doen onderverhuren aan den secretaris. De Huurcommissie'heeft thans uitspraak gedaan, dat de heer Brouwer het huis moet verlaten. Na twee jaar is zij er pas achtergekomen, dat niet de lieer Brouwer de huurder was, maar de heer S. Horst. De vroegere uitspraak van den kantonrechter was gebaseerd op de verkeerde meening van de Huurcommissie. Vermoedelijk zal de kantonrechter ook nu do uitspraak van de Huurcommissie bevestigen. De heer Duivenbode vindt het een pijn lijke 2aak, den eenen burger op straat te zetten ter wille van een ancler. Anders zou de zaak staan als er zekerheid was, dat de betrokken persoon vrijwillig vertrok. De voorzitter zegt, dat als de uitspraak gedaan is B. en W. het recht hebben tot verwijdering over te gaan. De betrokken persoon heeft twee jaar don tijd gehad om tie zoeken. Eenmaal is hem zelfs een goed bewoonbaar huis aangewezen. Voorstel van B. en W. aangenomen. De heer Duivenbode houdt zich buiten stem ming. Voorstel tot een tijdtelijke kaïsgteldleening van 8000, daar er geen gfld is om de noodzakelijke betalingen te doen. De heer Duivtenbode merkt op, dat ook de ambachtslieden in deze gemeente daar van de dupe worden, daar deze zoolang op de betaling moeten wachten. De voorzitter ztegt, dat hij de mandaten zoo spoedig mogelijk afgeeft, maar dat er zeer veel tijd met over- en afschrijving ver loren gaat, vooral daar de rekeningen zoo slordig zijn opgemaakt. Voorstel tot verhooging van de jaar wedde van de conciterge van het Raadhuis van 20 op 100. De voorzitter deelt mee, dat Terburg be sloten heeft het huis van de gemeente te verlaten. Het voonstel wordt aangenomen. Het kohier van dte schoolgelden Me kwar taal wordt vastgesteld op 108.90. Voorstel om den woningbouw uit te stel len in verband met den beraamden nieu wen verkeersweg BodegravenDen Haag. De voorzitter zegt, dat binnenkort nadere gegevens te verwachten zijn. Ook zou bij volvoering van het plan een verzoek tot den minister kunnen gericht worden voor een betere vaartverbdnding. De heer Noordam zegt, dalt het voorstel van B. en W. hem hteeft verbaasd. Er is in principe besloten tot bouwen over te gaan, in deze vergadering zouden B. en W. met plannon komen en een bericht over een nieuwen verkeersweg werpt alles weer omver. Hij is tegen uitstel. De voorzitter z'egt, dat hij wil zien hoe üe richting worden zal, hoe de situatie voor deze gemeente wordt. De heer Duivenbode zegt, dat men hier is tegen alles, wat maar' op vooruit lijkt, niet uiiti kwaden wil, maar uit onvoorzich tigheid. Het voorstel van B. en W. wor&T aange nomen. Tegen stemden de heeren 'Noordam en Duivenbode. Goedgekeurd wordt het voorstel om den borgtocht voor den gemeente-ontvanger te sluiten met. de „Vereeniging tot zekerheid stelling van verplichte gcmeenne-ambtena- ïten." Hierna wordt de gemeente-ontvanger be- eedigd. De voorz. filiciteert hem met 't. vertrouwen daö de meerderheid van den Raad in hem stelt. De lieer Noordam merkt aan den ge- mt-ente-ontvanger op, dat ook de minder heid vertrouwen in hem stelt. Het ging bij de benoeming nie-l' over een persoon, maar over de zaak. De heer Duivenbode vraagt in verband met de circulaire van den Minister om trent de bruinbroodregeling, of daar reeds antwoord op is gegeven. De voorzitter antwoordt da? geschreven is, dat de afschaffing van broodkaarten dadelijk kon plaats hebben. De heer Duivenbode 2tegt, dat het gevolg zal zijn, dat' we niet meer de goedkoope voorziening zullen behouden. De voorzitter zegt, dat het brood slecht is. dat er ontzettend gelenoeid wordt en dat misschien alleen de bakkers zijn voor bet behoud der broodkaarten In verband met den melkprijs van 18 cent pter Liter, vraagt de heer Duivenbode of dezen niet lager kan gesteld worden, daar de Minister daartoe de bevoegdheid heeft gegeven. Be voorzitter zegt dat B. en W. een lagte- ren prijs hebben gewild, maar dat de di rectie van de Centrale Fabriek van melk producten altijd hoogei' wilde. De zaak zal nog eens worden besproken. De heer Duivenbode vraagt-, hoe het komt, dat de toestand van 'het' water, die zoo erbarmelijk slecht -was, in d,en laatsten tijd heter is geworden. De voorzitter zegt, dat er door B. <en W. een onderzoek is ingesteld! naar den rot tingskelder van de centrale fabriek en dat de bekentenis is gedaan, dat het een jaar was geleden, dat d'eze was schoongemaakt'. Hij zal er voor waken, dat ist-ipt de hand gehouden wordt aan de verordening, dat de rottingskelder elke week werdi schoon gemaakt'. STADSNIEUWS. M&tfósts Sciëntiarum Gcnïtrtx. In een der lokalen van Stadsgehoor zaal had -gisteravond de jaarvergadering plaats van t Genootschap „Mathesis Sciën- tiarum Genitrïx. Na afloop der huishoudelijke werkzaam heden hield de voorzitter Ir. A. M. Touw, -arreeicur trcr~Kpn. Nea. crroismeaen] -een rede, waarin hij een- overzicht gaf van de lotgevallen en de werkzaamheden over hei, afgeloopen werkjaar. Na een 'hartelijk welkom Hot de talrijke aanwezigen, in het bijzonder tot $c leden van het d a gelijk se h bestuur der gemeente en vertegenwoordigers van zusterafdeelin- gten, wijdde hij eenige waardeerende woor den aan de nagedachtenis van den heer G. van Driel. die ruim 40 jaren aam Mathesis verbonden is geweest. Hierna besprak hij in het kort de in 1916 reeds uitvoerig uiteengezette reorga nisatieplannen en deelde mede dat het be stuur in April j.l. opnieuw aan 'het Rijk en de gemeente de noódigte subsidie-aanvra gen met toelichting heeft ingezonden voor de exploitatie van een nieuw schoolgebouw In goed vertrouwen dat de autoriteiten met het bestuur overtuigd zullen zijn dat het belang van dit veelzijdig onderwijs geen langer uitstel gedoogt, meende 'spr. dat de aangewende stappen een gusting gevolg zullen hebben. Komende «tot het Jaarlijksch overzicht deelde spr. mede dat het genootschap thans telt 3 leden van verdienste, 13 buitengewone leden en 285 gewone Iteden. Mej. Groll die een reeks van jaren het penningmeesterschap waarnam zag zich genoodzaakt als zoodanig te bedanken. In haite plaats werd door het bestuur be noemd dr. J. C. Schalkwijk die zich bereid, verklaarde, deze fimctie te aanvaarden. In het personeel der leeraaren hadden eenige mulatiën plaats. Zoo vertrok o.a. Ir. J. P. Planjer wtegens benoeming üot in genieur bij de gemeente Utrecht en werd in diens plaats benoemd W. J. Stoutendijk civiel,ingenieur en leëraar aan eene H. B. S. te 's-Gravenhage. De zomercursus van 1920 is aangevangen met 405 Teerlingen, tegen 433 in 1919. Evenals in vorige jaren werden eenige prijsvragen uitgeschreven, waarvoor be kroningen werden toegekend. Na hartelijke woorden van waardeering tot den directeur, de leeraren en dè leer lingen besloot epr. met de beste wenschen te uiten voor den groei en den bloei van 't oude doch immer nog levenskrachtige M. S. G. Na het uitspreken dtezer rede werd over gegaan tot de uitreiking van prijzen en be kroningen aan de leerlingen aan wie die waren ten deel gevallen, waarna door de aanwezigen een bezoek werd gebracht aan de tentoonstelling van Iteekeningen der ver schillende leerlingen. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heeren dr. C. A. Crommelin, L. van der Laan cn W. van Rossum du Chattel en in de plaats van Ir. P. Hoogenboom, niet herkiesbaar, werd benoemd prof. dr. .T. van der Wou de, hoogleraar aan de Rijks-uni versiteit!) alhier. De rekening en verantwoording van het Genootschap over 1919 werden goedge keurd, t.w. die van de af&eel.ing A. Alge meene zaken in ontvangst en uitgaaf op 32.218.64, met een nadehlig saldo van 4103.60; die van de afd. B. Electrictieit en Electro!echn-iek in ontvangst en uitgaaf op 8.S16.81^ met een nadeelig Saldo van 1.365.50 en die van het Pensioenfonds in ontvangst: en uitgaaf op 1.027.88. Als bijdragen van Rijk, provincie en ge meente werd ontvangen voor de afd. A. 16275, voor de afd. B. 3625 en voor het pensioenfonds ƒ3500. Aan bezoldigingen voor leeraren werd uitgekeerd voor afd. A. ƒ18207.10 en voor afd. B. 4155.10.^ De schoolgelden bedroegen voor A. ƒ2640.75 en voor B. 1300. A. R. K. A. Donderdagavond hield de afdeeling van bovengenoemde vereeniging een ledenver gadering onder presidium van den- 'heer Oosldam. De ingekomen stukken gaven aanlei ding tot enkele nadere beschouwingen inzake hes': kennbn van organisaties bij de vaststel ling van reglcmenien enz. ddor do over heid. Het verslag van den afgevaardigde ter alg. vergadering werd onder dank aan vaard. De vaststelling der contributie kon de directe goedkeuring niet verkrijgen. Aangezien de verhooging nog al belangrijk zon moesten zijn, wil de afdeeling, na de afdracht aan het hoofdbestuur, over enke le contanten kunnen beschikken en werd 't wenschelijk geacht, van de door het be stuur voorgestelde cijfers all'e leden in de gelegenheid te stellen kennis te nemen en dbze nader te bestudeeren. Mededeeling van de cijfers zal geschieden op de eerstvolgende convocatie. Van de bestelling van heli ineigne werd druk gebruik gemaakt, dank zij de goede opkomst; zelfs werden meerdere bestellin gen in zilver gedaan. Algemeen was men over de uitvoering zeer tevreden. De aangekondigde causerie door den heer Oostdam "kon wegens het late uur nieifc doorgaan. Bij de rondvraag kwamen de bemoeienis sen van het bestuur nog ter sprake ten op zichte van enkele leden, welke met gunstig gevolg werden gevoerd, tot tevredenheid der aanwezigen. Hierna de gebruikelijke sluiting na dank aan de-aanwezigen steeds dezelfde trouwe bezoekers. 't Gebeurde te Leiden, zoo meldt1 de „Stand." Mevr. W. in de Wasstraat, was net uitgegaan. Er wordt gebeld; 10-jarig dochten'.je opent. Een „dame", zich voor doend als gezonden van het een of ander confectiemagazijn zegt: Och, kind, breng me eens even moeder's nieuwe blouse, er moet nog iets aan veranderd, 't Kind begrijpt niet precies wat wordt bedoeld, komt terug met oude blouse. Bedoelt u soms niet moeder's nieuwe mantelpak? O, ja kind, juist, de knoopten moeten nog even worden verzet, 't Komt voor de Pinksteren in orde hoor. „Dame" verdwijnt. Even la ter komt mevrouw thuis; ze is dupe van oplichterij en moet het voorloepig zonder nieuw castuum doen. "^KERKNIEUWS. BESE MOET EEEESCEEN. guu. IK Jo- lo-ton. be ginnen zonder aanbeveling van het Liefde werk der Arme Nieuwe Parochiën van Giet Bisdom van Haarlem? Dan zou ik zeer ondankbaar zijn. Want ruim drie jaren lang heeft het Goddelijk Hart onze inzameling ruim ge zegend en deze dus willen gebruiken als een der vele middelen, waai'door het 'de 'heerschappij over de -menschen-zielen win nen wil. Moet ik dan niet aan de intentie van het Goddelijk Hart beantwoorden, door op nieuw mijn stem te verheffen, vragend een flinke ondersteuning voor het Liefde werk der Arme Nieuwe Parochiën? Iedere hulp toch, v/elke .dit liefdewerk verleent, bevordert de uitbreiding der zielzorg, brengt, dus den priester in gemakkelijker aanraking met het volk, en doet Jezus' Hart heerscGien ever meerderen. Daarom, vereerders van dat liefdevolle Hart, beantwoordt ook gij aan de Godde lijke bedoeling: steunt ons liefdewerk; ver zekert vooral de blijvende werking daar van, door een ruime jaarlijksche, halfjaar- lijksch, of driemaandelijksche bijdrage. Nog slechts twaalfhonderd gulden ontbre ken er aan de vijfduizend, die wij dit jaar als opbrengst der periodieke bijdragen wilden bereiken. Laat ons in de Junimaand die som bin nenhalen. I-Iet Goddelijk I-Iart zal uw mildheid ze genen. De Redactie van Sint Bavo te Voorschoten. TH. M. P. BEKKERS, Rector. Kalender der week. 30 Mei—6 Juni. ZONDAG. FEEST v. d. ALLERHEILIG STE DRIEVULDIGHEID. 2e Gebed en laatste Evangelie van den Zondag; credo, eigen praef. MAANDAG. H. ANGELA MERICIA. 2de Gebed v. d. H. Petronella. DINSDAG. VAN DEN DAG. Mis als Zon dag zonder Gloria en credo, 2e Gebed van de overledenen, 3e gtebed A cunetis. WOENSDAG H. II. MARCELLINUS, PE TRUS EN ERASMUS. 2e gebed A cunc- tie, 3e naar keuze. QONDERDAG. FEEST VAN HET ALLER HEILIGSTE SACRA'MENT. Credo, praef. v. Kerstmis. VRIJDAG. ONDER HET OCTAAF. 2e Ge bed v. d. H. Franciscus Caracciolus, se- quentia, credo, praef. v. Kerstmis. ZATERDAG. ONDER HET OCTAAF. 2e Gebed voor levenden en overledenen, 3e voor dte Kerk of den Paus, sequent ia, cre do, praef. van Kerstmis. Uit de Pers. DE SOCIALISATIE. De Tijd schrijft: Het Congres der-S. D. A. P. heeff de so cialisatie maar goedgekeurd. Na een inlei ding van den heer Wibaut leverde de heer Troelstra een soort critiek op het werk der commissie, waarna de heer Wibaut nc.g sprak en het Congres zich bepaalde lot ap plaus voor heide sprekers. Aan het bestuur der partij werd opgedragen opnieuw de zaak le bestudeeren, maar dan in verband met de politieke ontwikkeling, die bii de economische organisatie van het bedrijfs leven niet uit het oog kan worden verlo ren. Den heer Troelstra schemerde zoo iets voor de oogen als een economische Volks raad, naast de Tweede Kamer, gekozen door en uit leden van alle bedrijven. IIij wilde die zaak laten behandelen door des kundigen op het gebied van Staatsrecht en politiek, maar liet Congres oordeelde, dat het partijbestuur de zaak wel afkon. De heer Wibaut had het denkbeeld na der aangeduid als zijnde socialisatie: „doel bewuste vermaatschappelijking der voort brenging". Mr. Troelstra oordeelde sociali satie, een heilzaam stu'die-onderwerp en waarschuwde er bij, dat men moest zor gen, zich er niet mee te compromitteeren. Iutussehen staat in de met algemeene stemmen aangenomen resolutie, dat aan de vertegenwoordigers der partij in de ver tegenwoordigende lichamen is opgedragen de socialisatie, voor zoover zulks binnen hun bereik valt, te bevorderen door ~het indienen van voorstellen en de doorvoe ring van de socialisatie wvaarvan mr. Troelstra getuigde, dat men nog niet al gemeen wist, wat zij was met alle kracht te bevorderen. Volgens den heer Wibaut is het niet waarschijnlijk, dat de socialisatie zal be ginnen bij het havenbedrijf. Een zware 'durf nu! Het eerst waren z. i. de land bouw en bet levensmiddelenbedrijf aan de beurt. Geën wonder dat het Congres zich bij al die wijsheid maar bepaalde tot app'au- disseeren. De heeren moeten het maar on der mekaar uitmaken, zullen de afgevaar digden gedacht hebben. 423e STAATSLOTERIJ. NIETEN. 13 21 22 00 103 108 133 147 156 210 242 252 254 282 331 362 383 430 440 461 503 501 515 552 564 656 737 743 747 778 810 1117 1226 1255 1307 1326 1328 1375 1398 1412 1431 1444 1471 1502 1558 1586 1649 1784 1791 1811 1843 1819 1856 1859. 2006 2015 2029 2091 2-118 2185 2200 2205 2208 2249 2255 2280 2325 2350 2362 2386 2391 2403 2437 2442 2465 2590 20 IC 2627 2634 2701 2723 2769 2850 2867 28Gp 2915 2911 2993 3043 3064 3137 3158 3208 3208 3211 3224 3226 3228 3268 3378 3402 3404 3118 3440 3-437 3504 3525 3555 3561 3595 3624 3631 3716 3731 3768 3815 3816 3892 393$ 3977 4077 4205 4402 4 413 4444 4511 4558 4598 4626 4660 4657 4782 4826 4841 4865 4871 50o 5128 5163 5174 5291 5338 5341 5SS1 5408 5427 5428' 5611 5616 5632 5645 5648 5695 5690 5717 5752 5784 5792 5834 5800 5900 60-28 6103 6197 6266 6381 €408 6525 6561 6572 6586 6C2S 6085 6720 6725 6747 6765 €001 6905 6913 6941 7053 7115 7119 7156 7167 7191 2752 7255 7267 7268 72G9 7273 7295 7316 7:353 7375 7376 7470 7508 7083 7732 7769 7819 7821 7863 7882 7898 7910 7913 7934 7945 8042 8069 8136 8220 8255 825S 8270 8283 8317 8339 8369 8395 6422 8428 8154 8607 8616 8681 8701 8707 8782 8786 8831 8842 8865 8869 8895 8962 896-4 8976 9018 9046 9073 9089 9276 9329 9340 9418 9454 9457 9460 9463 9634 9657 9769 9788 9821 9825 9835 9920 9934 9987 10000 10017 10026 10067 10129 10155 10157 10164 1018* 10190 10256 10315 10345 10374 10396 10-432 10482 10494 10654 10085 10739 10746 10778 10864 10912 10944 10980 10986 11087 11088 11110 11134 11181 11204 11231 11246 11326 11338 11395 11464 11539 11550 11660 11069 11690 11779 11804 11857 11882 11903 11913 12004 12049 12088 12093 12120 12150 12161 12-162 12176 12212 12218 12246 12279 12290 123-22 12348 12355 12394 12434 12436 12463 12478 12516 125-46 T2574 12531 12613 12-756 12776 12S02 12866 12880 12902 12909 13019 13047 13141 13143 13183 13198 13207 1.3227 33284 13296 13302 13325 13383 13395 13401 13102 13404 13445 13459 133>6 13555 13568 13638 13641 13618 13688 13709 13722 13755 13762 13764 13780 13890 13910 13926 14006 14011 14042 14122 14140 14147 14162 14219 14237 14244 14247 14263 14311 14363 14366 14376 14380 14467 14478 14579 14582 14534 14592 14720 14737 14792 1-4795 14811 14832 148-45 14906 14922 14926 14928 15005 15917 15082 15047 15067 15106 15113' 15143 •5179 15238 15271 15297 15379 15K53 1,5(99 15504 15508 15525 15591 15010 15&S2 15095 15780 15788 15826 15846 15863 15880 15S93 15904 15088 15943 15960 15975 16023 16050 16023 16188 16116 16191 16201 16233 16253 16308 16330 16(19 16123 16157 16627 10631 16713 16715 16786 1682? 16869 16938 IfJjO 17033 17047 17(ól 17054 17151 17190 11212 17209 17216 17303 17355 17357 11382 17381 17.398 17121 17128 17145 17(70 17484 17.97 17(98 17504 17528 17585 17636 17616 17.160 17703 17718 17728 17742 17773 17911 17935 17971 18(31 18(101 18095 19109 19112 19135 19148 19161 19178 19269 1927S 19313 19317 19350 -19126 19459 19483 19538 10557 1 3559 19560 19580 196,90 19616 19666 10675 19693 19694 19763 19707 19806 19819 19848 19855 19867 19877 19937 199(9 20010 20035 20156 20192 20236 20293 20304 20309 20340 2O.380 20.386, 20398 20457 20475 20481 20506 305(0 20521 20565 20566 20618 20683 20696 20796 20822 20864 20871 20889'20899 20923 21,962 21041 21004 21142 21161 2U«8 21202 21915 21274 2183(i 21382 21417 21(21 21136 21115 21195 21524 21529 215(3 21549 21556 21591 2(567 21613 21632 21656 51658 21724 21758, 21769 21822 21922 21993 22024 22081 22098 22119 22134 22223 22254 22352 223® 22(40 22443 22506 22310 22558 22562 22563 22010 22743 22757 22765 22768 22783 22*07 22901 22922 22944 22951 22955 8de Mas* 7e lijst: 11549 mot, f 70.mort Stijn n ol. 12952 mot f 70 moet zijn f 19617 moet zijn 1981G.

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 6