9aZeidhche>(2ou/ta/nti Dit blad verschijnt eiken da», uitgez. Zon- en I'eestd, T)p Abonnementsprijs bedraagt, bij vooruitbetaling, - „t ïciden 17 ct. p. week, f2.25 p. kwartaal; by ',r «renten 18 ct. p. we^k, f2.40 p. kwartaal.Franco 011 8f f2.70 p. kwartaal. Het Geïllustreerd Zondaga- P{ J js voor de Abonné's verkrijgbaar tegen betaling an -JO ct. p. kwartaal, bij vooruitbetaling. Afzonderlyko mJnerB^ ct., met Geïllustreerd Zondagsblad 8 cent. 11e Jaargang.' Bureau STEENSCKUSJR 15 WOENSDAG 7 APRIL 1920. LEIDEN. Interc. Telefoon 935. No. 3191 Posfthus 11. De Advertentieprijs bedrnagd 22ty3 cent per reger' voor gewone advertenticn; Zaterdags 30 cent per regel Voor ingezonden mededcelingen wordt het dubbele van het tarief berekend. Kleine Advertentiën, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd, buur en verhuur, koopt oa verkoop 50 cent; Zaterdags 75 cents, van SOwoc/dea inteileclueelen. In hun opvatting over het eigendoms recht zijn, helaas, meerdere Katholieken nog verliberaliseerd. Zij begrijpen nog niet de leer zij pas- ftn haar althans in het practische leven lang 'het volkomen toe dat het eigen domsrecht der vergankelijke goederen zéér beperkt is, dat wij van onze bezittingen „[et zijn de absolute eigenaar, doch de canen die in bruikleen bezitten Godis gaven, Jjyaarvan wij krachtens Zijn Verordening moeten gebruik maken. Zoo is het met de stoffelijke. Zoo is het óók met de geestelijke govederen Degenen, die men „intellectueelcn" heet, zij zijn verplicht, hun geestelijke be- voonbehting óók aan te wenden ten nutte van anderenZij hebben toch deze niet voon zichzelf alléén verkregenZij stel len daardoor niet een daad van bijzondere verdienste, doch doen zóó, en zóó alleen, hun plicht Ons trof dezer dag'en in een correspon- BnLiee van de „Msbd." uit Brabant, waar in geklaagd werd over het te lage peil van ontwikkeling op het platteland aldaar, deze passage: Te velen zijn er, die van den overvloed hunner wetenschap niets mededeelen aan het volk. Zij zijn er niet toe te bewegen, iets af te staan, geen tijd en geen arbeid. De kleine dagbladpers, de eenige die óók de klei nen der aarde dagelijks bereikt, heeft van hen niets te wachten. Als sprekers durven zij niet optreden. Iets ver tellen over letteren, bouwkunst, schil derkunst, geschiedenis, ze zijn er niet toe over te halen. Gelukkig komen er óók velen, e n steeds meerderen, die er anders over denken, den laatsl'en tijd vooral, dank zij niet 'het minst onze R.-K. Studentenbe weging. Maar dat er helaas nog Katholieke in teileclueelen" worden aangetroffen, die, in zelfgenoegzaamheid, zichzelf terugtrekken van het prof an urn vulgus" (het gewobe volk) ddt. is betreurenswaardig en schan delijk. Zij stellen zóó zichzelf, in Christe lijker! zin, beneden dat „gewone volk"! BUITENLAND. De Chaos in CuitschSand. Het oprukken der Fransche troepen. Heeft Duitschland hef vredesverdrag geschonden? De mijnen in het Roergebied in gevaar. De rijksweer vrijwel overal meester. f—c—— OVERZICHT. Tiet binnenrukken der Duitsche troepen Jn het Roergebied heeft een istorm^van ver ontwaardiging door de Geallieerde gelede ren doten oplaaien. Het vredesverdrag heei tui door de Duitsche regeering geschonden. Millerand wil deze overtreding straffen, maar mist blijkbaar den moed het alleen te doen. Hij verlangt hulp van Engeland. 'Amerika 'heeft 'het vredesverdrag niet ge ratificeerd en is derhalve ook niet verplicht in te grijpen. De Duitsche regeering nochtans ontkent Be schending van het vredesverdrag. Wolff |mschrijft haar houding als volgt: Ofschoon de Duitsche regeering te Parijs herhaaldelijk de dringende redenen bloot gelegd heeft, die haar gedwongen hebben een politieactie in het Ruhrgebied te onder riemen, is het haar tot nog toe niet gelukt, 'de goedkeuring van de Fransche regeering voor haar opmarsch te verkrijgen. Mille- fand heeft integendeel in zijn qualiteit van Fransch ministerpresident de Duitsche re geering in een nota gtewezen op de gewich tige beteekenis van artikel 41 van het vre desverdrag, waarvan de overtreding door Duitschland als een vijandige daad en als een poging tot verstoring van den wereld vrede. beschouwd zal worden. Daartegen 'over kan heden vastgesteld worden dat met de voor de polütie-actie in het Ruhr- gbbied binnengerukt® troepen, het ons voor de neutrale zone toegestane contingent nog niet bereikt is. Volgens de overeen komst van 6 Augustus 1919 zijn ons, in to- itaal voor de neutrale zone 17.500 man toe- geslaan. In het industriegebied bevinden zich nu 13.500 man. In de overige neutrale zone 3500 man. Verder is den Weer Mil lerand medegedeeld, dat de actie in het Ruhrgebied in ongeveer zeven dagen afge lopen zal zijn. In afwachting hoe het verder verloop 'der zakten zal zijn heeft. Millerand onder- iussehen de Fransche troepen op laten ruk ken en is het bezette gebied uitgebreid. De étrijd van geregelde roode legers te gen de rijksweer verslapt stdeds meer eri meer, ja door de bezetting van, Esseri schijnt hun kracht gebroken. Maar tegen de rijksweer strijden nu plunderende ben den, die overal wanorde en onrust bren gen. De berichten hieronder zullen er een duidelijk'en kijk op geven. DE STRIJD IN HET ROERGEBIED. Een Wolff-bericht van Zondag: In Essen terroriseert het plebs de con fectiewinkels, d<e schoenwinkels, de levens middelenwinkels. De schade beloopt reeds honderdduizenden. Den postdirecteur werd onder bedreiging met moord 120.000 rnnrk afgeperst. In de post en telegrafie de proteststaking afgekondigd. De centrale raad van Essen is naar Bar ren gevlucht. Bij Bottrop hebben de oproerlingen loop graven gemaakt, veldgeschut in stelling gebracht. Bij Karnop wordt hevig gevochten. Here is zonder strijd bezet. In Dortmund is de toeistand aeer ge spannon. De Vollzugsraï heeft alle macht over de trekpen verloren, die den stedelijken be ambten betaling van, hun soldij afpersen. Het stadsbestuur vraagt dringend om hulp. De Fransche bezetting. Generaal Degoutte heeft, naar de ,,N. R. Gt." meldt, een bevel gericht tot de bewo- !*ers vnn de nieuw b'eze'tte gebieden, waar- 'n °nder andere de staat, van beleg afge kondigd ie. De Duitsche overheid en de openbare diensten blij ven functioneeren onder toezicht van Fransche militairen, i Geen enkefc staking zal geduld worden, .ft an negen uur 's avonds tot 5 uur des i mag niemand op straat zijn. Elke ^menscholing van meer dan 5 personen 5 verboden. De bladen zijn geschorst en I póstcensuur voorloopig ingesteld. I 'vuurwapenen moeten ingeleverd. Gisternacht een uur was de opmarsch j v»buit Mainz begonnen. Alle bladen be- Tp'oken de yraag: „Wat doen de bondge- foolen?" Grahame, de Britsche vertegenwoordiger, verklaarde aan het „Pe'tit Journal", dat hij nog geen antwoord van de regecring had. Het blad past op deze houding het spreek* woord toe: Wie zwijgt stemt toe. Het blad gaat na, hoe de geallieerde (solidariteit zich zal uiten. De militaire medewerking kan maar op één manier. Er bestaan vele an dere. Millerand zei naar aanleiding van Engelands houding tegen Marcel Hutin: ,,ïa vertrouw, dat alles best zal gaan." Te vens verklaarde hij, dat Duitschland de kosten zal betalen, die de operateie en de bezetting meebrengen. DE MIJNEN IN GEVAAR. De „N. Crt." bevat een telegram uit Es sen d.d. 6 April van (Jen volgenden inhoud: De actie van de rijksweer verdopt ge heel volgens het vastgestelde plan. Na een verbitterden tegenstand der roo de troepen ten Westen van Essen, brak de rijksweer na een uiterst bloedigen strijd tusschen Essen en Carnap door het roode front. Een deel van de teruggedrongen roode troepen verzamelden zich Dinsdagmorgen in Essen en roofde de reeds afgegeven wa pe n voor ra denplunderde de winkels en ging toen in auto's, in razende vaart ervan door, blindelings op de menschen op straat schietende. Essen is 's middags door de rijksweer bezet. De roode militaire leiding heoft het be vel uitgevaardigd om de nizjnen te laten springen teneinde een interventie van de Entente uit te lokken. Verschillende mijnen in het Hotender- district, zooals de Schürbank-mijn en de Charlotte-mijn, werden door de roode vernielingstroepen bestormd om zich van ontplofbare stoffen meester te maken. Bij beide mijnen werd de aanval door dek- kingswachtcn afgeslagen, toch werd zware schade aangericht. Volgens aangifte van den mijn-bond zijn tot nu toe meer dan 15 centenaars aan springsiofvoorraden uit de Hamborner-mijnen in handen van de roode troepen. In de streek van Herten en Reckling hausen .hebben roode marodeurs de lan delijke bevolking gebrandschat evenals de grondbezitters. In het slot Westerhqit hij Herten is kostbaar antiek meubilair vernield en heeft men getracht brand te stichten. De berichten «over de bezetting van Darmstadt en Frankfort hebben de alge- meene verwarring vergroot. De toestand in het Roergebied is overal zeer ernstig. Tengevolge van de spoorweg staking en de proteststaking op 20 hoofd post- en telegraafkantoren in het weste lijke district hokt elk verkeer. Bij Gelscn- kirchen werden drie vrachtauto's met reeds afgeleverde wapens door communis tische leden van de veiligheidswet?? naar het roode front gebracht. Een geregelde afgifte van wapenen volgens de bepalin gen van de Bielefelder-overeenkomst is nauwelijks uitvoerbaar, daar ongunstige elementen de controle saboteeren en de wapenen met wagons vol naar het front en het achterland sturen. Duitschland. De verkiezingen. De rijksminister van binnenlandsche za ken heeft de landsregeeringen verzocht aan de gemeentelijke autoriteiten op te dra gen maatregelen te nemen voor de onmid dellijke samenstelling der kiezerslijsten, zoodat deze tegen het einde van Mei gereed zijn. Hongarije. Anti-Servische betoogingen. Volgens de „Nemzeti Ujsag" hebben de arbeiders te Szabadka en omgeving dezer dagon geweldige betoogingen op touw ge zet, waarop de Serviërs nieuwe betrouw bare troepen naar de stad opcommandeer den. Ook in Nagybeckseram en Nmykinda is de toestand dreigend. De tegen de volks gehoorzaamheid. zoodat de Serviërs in het menigte optrekkende troepen weigerden geheele gebied den slaat van beleg hebben afgekondigd. Frankrijk. Frankrijk en het Vaticaan. Do ,,Msb." schrijft: Gelijk' men weet, heeft de commissie van buitenlandsche zaken uit de kamer lot rapporteur over het ontwerp tot herstel der diplomatie ke betrekkingen met het Vaticaan be noemd Maurice Colrat, afgevaardjgxie voor het departement Seine-ct-Odse. De-ze heeft onlangs in de .Opinion" een artikel over de kwestie Frankrijk en het Vaticaan geschreven, dat thans nog groolcr beteekenis heeft gekregen- In dit artikel werd o. a- gezegd: „Zoo lang de Paus een internationale macht zal zijn, eischt het gezonde verstand, dat Frankrijk met den H- Stoel regelmatige en blijvende betrekkingen onderhoudt- Ons negeeren van den Paus is ons duur te staan gekomen, hel was scha delijk'voor onze belangen. Het patno- tisme gebiedt ons thans een officiee-ien band tusschen de Quai d'Orsay en het Vaticaan te leggen. Er zal gem ware vrede zijn. zoolang 'de geestelijke machten niet opnieuw ge oord' zullen worden. Hst Pausdom nu is een van "die machten en waarschijn lijk wel de meest sterke en omvang rijke- Vele wegen leiden raar Rome. Maar laten we het maar dadelijk zéggen, al dus de schrijver: het Vaticaan blijft voo-r de internationale betrekkingen de besté luisterpost, de beste telepathische centrale var. de wereld- Frankrijk kan zich niet losmaken van de internationale betrekkingen- Alles wat Katholiek (is algemeen) is moet het onze zijn. Laten wij met den opvolger van Petrus'Spreken, gelijk de opvolgers van den H. Lodewijk gedaan hebben. 'Over Jean Doulcet, die door de Fran sche regeering naar Rome gezonden is om het horstel der betrekkingen met het Vaticaan in ie leiden deelt dê „Semajne rehgieuse de Versailles'' o. a- het vol gende mede: „Jean Doulcet behoort tot een der (meest achtenswaardige families van ons diocees. Zijn oudste broer, in 1917 overleden, was Passion rat en aartsbis schop van Laodicée. zij:i moeder en eer. tweede broeder genoten een algemeene bekendheid' op charitatief en godsdien stig gebied- Jean Doulcet .is zoowel uitstekend di plomaat -als uit'dekeniT'cbristen en de keuze van zijn persoon doet een volko men succes verwachten van zijn delica te onderhandelingen" De zaak-Landru. Het onderzoek in de Landni-affaire, dat nu bijna een jaar geduurd heeft, zal weldra gesloten worden. Bonin, de rechter van instructie, wacht nog slechts op de rappor ten der deskundigen om hef, zeer volumi neuze dossier aan den procureur-generaal Lescouvé over te dragen, die het voornemen ruchte dagboek, waarin Landru de data baar ministerie te bezetten. Het voornaamste document, waarop de geheele beschuldiging steunt, is 'hot be- ruchten dagboek, waarin Landru de data van al zijn operaties .aanteekende. Dit dag- hoek kan als het bewijs beschouwd worden, dat de elf verdwenen vrouwen, waarvan men de sporen te vergeefs in Frankrijk en het buitenland gezocht heeft, te Gambais vermoord werden. Het proces-Landru zal het langste zijn, dat men sinds jaren beleefd heeft; men rekent op min,sterns een twintigtal zittings dagen met twee zittingen per dag. Engeland. De onlusten in Ierland Er zijn thans in het' geheel 153 politie stations in Ierland door. Sinn Feiners ver nield, seint Reuter. Een gïoote troep sol daten, gevolgd door een opgewonden me nigte, heft Maandagavond een restaurant te Dublin, waarop de Iersche vlag wap perde, aangevallen. Uit het restaurant wenden schoten gelost, waarop de solda ten vuur gaven over de hoofden heen. Er zijn geen slachtoffers. Vijf personen zijn in hechtenis genomen, maar voor het overige is de orde niet verstoord. Amerika. De staking in tfe haven te New-York. Sinds het uitbreken der staking in de haven, is de toestand verslechterd. Er varen nog slechts weinig booten, terwijl de veerdienst zeer beperkt is. De levensmidde- lenvoórziening levert moeilijkheden op. Buitenlandsche Berichten. Poging tot vergiftiging. Maandagmiddag gaf een jonge man aan het ziekenhuis van Sleinhof V?en pakje met gebak en rookartikelen voor Bela Kun af. Meerderen aanwezigen aten van het g\3- bak, doch werden spoedig daarop ziek met verschijnselen van atrophin vergiftiging. Hun toestand is verbeterd. Verdacht worden drie jonge Hongaren. De overbrenger van het pakje, een zekeren Wladislaw Girath is in hechtenis geno men. Juweelen-disfstal. Een uit Saksen afkomstige dame, die een zaak in kant had te Brussel, welke zaak echter na den wapenstilstand werd opgeheven, kreeg verlof om naar België terug te keeren. Van deze gelegenheid maakte zij gebruik om eene rijke collectie van juvveelen ter waarde van 150,000 frs. mee te nemen, welke zij in een zijden reti cule verborgen had. Eenige dager na haar aankomst ziek geworden, werd zij naar het ziekenhuis gebracht, waar zij weldra overleed. Haar man, die in Pausa was achterge bleven, begaf zich naar Brussel, waar hij ontdekte, dat alle juweelen, die in een hotelkamer waren achtergebleven, ver dwenen waren. Hoewel onmiddeliijic aan gifte bij de politie werd gedaan, heeft men tot dusver nog geen spoor van de juweelen kunnen ontdekken. BINNENLAND. Sneeuwstormen. Een record-sneeuwstorm heeft op Pa- A.chen in het Midden- en Zuid-Westen in Oostelijke richting gewoed. Men voorspelt voor de eerstvolgende dagen veel sneeuw op de Atlantische kust. Alle voortekenen wijzen er echter op, dat spoedig zacht lente weer te verwachten is. Kerk geplunderd, De kerk van Lardy in het arrondisse ment van Ebampes is op schrikkelijke wijze ontheiligd en geplunderd. Allerlei voorwer- werpen van waarde, kelken, kruisen 'enz. zijn gestolen, de offerblokken zijn leeg ge haald. De li staties van den Kruisweg, schilderijen, zijn totaal verscheurd en ver woest. Prinso3 Juliana. Men meld? ons, dat H. K. H do Prin ses een lichte ongesteldheid van in fluenza achtigen aard doorstaat, waar van het verloop sich gunstig laat aan zien. Koninklijke Besluiten. Bij K. B zijn benoemd tot controleur •van den arbeid: niet 26 Maart II- L. A- van den Jlurck, hotelportier te Amster dam, en mei l Mei W. Rus, secr. van den Alg. Ned- Melaalbewerkersbond, te Amsterdam. R Wassing, landarbeider en lid van dm gemeenteraad te 't Zandt, en A. Knelsch. tuinier en lid van den gemeenteraad Ie'Lisse. Bij K. B. is, met 1 Juli, aan den direc teur van hel postkantoor te Utrecht R- L. Jiouwink, op verzoek, eervol ontslag verleend als zoodanig: benoemd tot idem van hel postkantoor te Utrecht, J- W. Norlier, thans inspecteur der spoor weg-postkantoren; tot inspecteur der spoorweg postkantoren te- Utrecht F- P- du Dieu thans directeur van het spoor wegpostkantoor no. 1 te Amsterdam. Uitvoer van Aardappelen. Onder verwijzing naar hare vroegere ir.oclodeelingen betreffende den uitvoer van aardappelen van den oogst 1910 brengt de N. U- M. ter lcenr.is dat zij, van heden af.- behalve voor den uitvoer van alle soorten ..Eigenheimers of Borgers" (uitgezonderd blauwe Borgcrs) van elke grondsoort uit Friesland, mede in staal is consenten te èndfosseeren voor den uitvoer van Eigenheimers uit de andere provinciën. Overigens zijn aan het endos-eeren van consenten als bovenbedoeld dezelf de? voorwaarden verbonden als cflic, wel ke op 7 October 1919 door haar zijn vast gesteld voor het end'osseeren van con senten voor den uitvoer van aardappe len, oogst 1919, in het algemeen. Uitvoer van varkeravleesch. Onder overweging, dat het wgnsclie- liijk is. dat de Nedcrlandsche varkens- fokkerij spoedig hare vroegere uitbrei ding herkrijgt en dal het Nederlandsche varkensvleesch heizij vers oh, hetzij ge zouten, weder op de buitenlandsche markten wordt gebracht, deelt de Minis ter van Landbouw mede. dat het in zijn voornemen ligt eerlang weder Gelegen heid lol uitvoer van varkensvleesch te geven, zoodra de grootte van den var kensstapel dil mogelijk zal amaken. Heffing van groene erwten. De N- U M- brengt ter kennis van be langhebbenden, dat, te rekenen van 15 April a- s.. de in hare circulaire van 12 Februari j l. medegedeelde extra-hef fing voor den uitvoer van groene erw ten komt te vervallen en ciu's voor en- dossrering van concenlen voor die peul vruchten slecht? één procent der bruto' factuurwaarde verschuldigd zal zijn, met een minimum van f 2,50 per con sent. De Grenswacht. Men meldt ons, dat met, ingang van 15 Mei alle grenswachten worden opgehe ven. Burgerambtenaren en militaire po litie zullen hen vervangen. JEUGDRAAD. Bij K- ft- zijr. verschillende bepalingen vastgesteld omtrent de instelling van een Centraler. Jeugdraad en de regeling van zijne taak. samenstelling, werkwijze en bevoegdheid. Wat de laak van dezen Jeugdraad be treft. is bepaald, d'at de Centrale Jeugd raad wordt ingesteld lor voorlichting en lol bijstand van de Regecring terzake van do. omwikkeling der jeugdige por soncn van 13 tot is jaren, voor zoover deze ontwikkeling buiten eigenlijk schoolonderwijs geschiedt door jeugd organisaties en andere -vereenigingen en instellingen. In het bij/.onder adviseert o-a. ook de Centrale Jeugdraad aan de. Regeering! omtrent de subsi cheering van de organ L- salién en instellingen op het gebied den vri je jeugdvorming«werkzaam De Centrale Jeugdraad is gevestigd tó 's-Gravenhage en bestaat uil ten minste 10 en ten hoogste 20 leden. Voorts is bij K. B. bepaald dat met irf- gang van den dag. waarop de Jeugdraad za.l worden geïnstalleerd', wordt ontbon den onder dankbetuigingen'- hor© leden, liet lid-secretaris en den adjunct- secretaris voor de belangrijke door hen' bewezen diensten de hij K. B. van 13 Juni 1917 ingestelde Staatscommissie, aan welke was opgedragen een onder zoek in te stellen en rapport uil te bren gen omtrent hetgeen hier te lancle reeds geschiedt in het belang van de ontwik keling der jeugdige personen, daaron der te verstaan de jongens en meisjes" van 1318 jaar- („St -Crl R.-K. Propagandaolubs in den Statenkieskring Gouda. Onder voorzitterschap van den heer J. C.- Rietveld hield de Federatie vare R.-K. Pro- pagandaclubs in den Slatenkieskring Gou da, haar halfjaarlijksehe algemeene leden- Vergadering. Medegedeeld wordt, dat het bestuur be staat uit de heeren J. C. Rietveld, Gouda, N. Pensing de Vries, Reeuwijk, N. Roes, Gouda, C. Hiebert, Nieuwveen, C. J. van, Vliet, Boskoop, en P. Kleiweg Waddings- v?en. Namens de federatie werd een telegram van gelukwensch gezonden aan den heer Moerel, Oudewater, bij zijn 25-jarigte jubi leum als hoofd der R.-K. School te Oude water. Als commsisie van verificateurs werden benoemd de heeren H. Mathot, Boskoop, C. Verkleij, Gouda en A. v. Velzen, Gouda. Als plaats der volgende algemeene verga dering werd aangewezen Gouda. Als waarborgsom voor een eventueel fi nancieel niet-slagen van den 4en Room- schen Districtsdag werd door elke propa- gandaclub gesteld een bedrag van 5. Als sprekers op dien Districtsdag zullen optreden de ZeerEervv. heer Pastoor P. f. A. de Graaf O.F.M. te Gouda en Mr. Dr. Kooien te Utrecht. De geestelijk adviseur der Federatie, ka pelaan J. de Roos te Gouda hiid en rede over het onderwerp: „De propagandist Iei hdt openbar leven." De Eerw. spr. wekte op tot deelneming zoowel in het sociale als politieke leven en toont eenige fouten aan die wel eens wor den gemkakt op dat gebied, o.m. te veel letton op landsbelang, -het wantrouwen tusschen groepen der maatschappij, het op de spits drijven der democratie, waardoor vaak de leiding niet wordt gevolgd. Dr. Hoffman dankte als voorzitter varf den Statenkieskring der Federatie voor den verrichten arbeid. Spr. maakte vaa deze gelegenheid gebruik om hulde te bren gen aan den propagandistischen arbeid van dion heer Moerel van Oudewater. Zijn rede voeringen zijn bij honderdtallen te tel len, zoowel als de plaatsen waar hij is op getreden. Met groot geloof wekte hij allen op tot propagandistischen arbeid en hij vwag daardoor 'n voorbeeld voor velen. Spr's harte drong hem deze hulde te brengen en -hij hoopte, dat zijn vriend Moerel nog vele jaren zal mogen werkzaam zijn. Hierna werd de vergadering gesloten. Derde Ned. Katholiek Congres tot bestrijding van het Alcoholisme. De oud-Vcmrzillor van Sobriëtas Z Ex- Jhi'. Mr. Oh. Ruijs Beerenbrouclë heeft op uitnóotjiging van 't uitvoerend comité bel rc.re-voorzilL'rschap \ail het congres aanvaard. Hel Uitvoerend Comité-beslaat tut de leden van hel Federatief Bestuur, van Sob'rT'tas 1- de heeeui J. M. A. Zocl- muluer te Heerlen. Tj Bianetje Ie Amers foort. H. Spitzen te Ginnken, J G- Pot- harst te Gouda, S- Sarolen te Maas tricht; en de dames Mevr. E. Bianetje Thies te Amersfoort, Mevr. M. van Rijc- kevorscl bssc de Biebe-rstoin te Den Bosch, Mcj J. P- C- Kossler te Ginne ken. Mevr- Bronsveld—Vilnnga te Hoorn, en Rej. Jos. Gcclen te VenU be nevens de heeren J. Suring te Maarssen én Directeur L- Simonis, 's Bosch, de laatste als r< crctaris. Het Dageliiksch Bestuur is samenge steld als voigl: de heer J. M- A. Zoet mulder, Voorzitter; Directeur L- Simo- nis, Secretaris; Mevr. C. Sweens—Meu- we.se, pennin-gmcci5tcre3.se; Pater Ma- rius Laniers Mej- A- Kokshoorn, Mevr M- van Rijckevorsel bsse de Biebersteirt en Mgr. Dr. Alph- Aricns, geestelijk ad viseur. De Plaatselijke Resrelingscommissie te 's-Bo'sch is samengesteld als volgt: Mr. L. J. C van Gorkom, voorz., L. Baptist Jr., secr-, Mevr. Sweens—Meuwese. pen- ningm., J. van Bergen, adj--pcnning.ni Mevrouw M. van Rijckevörsel bsse de Bh iberstein, Freule A. vin Lamswcer- de. Mej- l van Miert, W- van Mier». W- van Wocrkom en J- de Zwart, leden. Dr. Ariëns-Vereenicing. Onlangs werden de Statuten van hel Dr. Ariënsfonds gcwiizigd, waarbij ook de naam is veranderd in: ..Dr. Arièns- Vereeniging tot bcvordernLg v'an hob hersicl van katholieke alcoholisten in Nederland" De gewijzigd'- Statuten hébben de goedkeuring verkregen van Z- D. II den "Ar;rtsbi-schop van Utrecht, die tevens den Zeer Eerw. heer L. bimonis, Direc teur van het Centraal Bureau van So- bnotas, benoemde tot Geestelijk Advi seur. Door het Bestuur is tot Ambtenaar be« noemd de heer U- liulsman te Den Uaag<

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 1