Leeuwen, Leimui'dcn, X J- van (Ter Zwaan, Nieuwe r-Amst cl en C. P Paardekoopcr, Oegst geest. Na de pauze hield de heer A. Conunan- ÏLeur, burgemeester van Spanbroek, een inleiding ovar de kaascontrole in Noord-Holland". Na zijn heldere uiteenzetting beant woordde dc heer Commandeur vele vra gen. waarna de heer Du iter den toe stand in het zuivelbedrijf behandelde. Toen ook deze spv. verscheidene vra gen na zijn duidelijke rede. had beant woord, deelde do voorzitter mede, dat in het hoofdbestuur overwogen was de oprichting van een speciale vereeniging. 'dekkende de schade ontstaan door het mond- en klauwzeer. De bedoeling is: een fonds le vormen lot schade dekking- Na langdurige discussie verklaarden zich ld afdeelingcn vóór verzekering en 13 tegen. De heer A. TT. Mank besnrak de zaai 'g.raankeunngiTT: Hij deelde mede. in Januari jl- door den L T- B eon conuni-s e ingesteld'. &"e beoogt den leden van advies te dienen in alle denk bare gevallen. Door den heer Ruiter word inz3ke den wolhandel medegedeeld, dat Sn Noord Holland door den LT R. met twee an- doro orcranUctf' S een federatie is ge vormd. "3ïe~hcefl aangenomen goduren- de 4 jaar do wol niel anders te doen veilen dan door middel der federatie. In Zuid-Holland, waar samenwerking mislukt, is door den LJ T- B- een aparte commissie gevormd. Nadat de voorzitter den TTandelsraad had aanbevolen, kwam dc sluiting der vergadering. J Bloemenbenrs. Te Utrecht werd te Tivoli voor dg eer- Sfe maal een beurs gehouden voor bloe misten gehouden, waartoe het initiatief was genomen door de Nederl. Tuin- bouwbeurs, een instelling van den Ne derl. Tuinbouwraad- Het aantal deelnemers bedroeg 78. Be halve bloemenstands waren er ook stands met hulpmiddelen voor hetbtoe- mistenvak- Bij slagen zullen meerdere zulke ééndaagsehe beurzen te Utrecht volgen. Mond- en klauwzeer. De „Veehandel" bericht, dat ver scherpte maatregelen met betrekking tot het toezicht op de veemarkten te wachten zijn. K1J BOOG HET HOOFD EN STIERF. Het derde uur en doodelijk stil! Slechts drupt het parelend bloed, Dat ruischt en .druischt zoo droevig lang, Uit wonden wreed, de liefdezang En Jezus Hartegloed. Het drupt en drupt'zoo droevig lang, Het klopt en roept met zieledrang. Het derde uur-, ten nachtelijk zwart. Daalt duister om het kruis. En elke wond straalt, smartvol rood, En elke drop, die daar ontsproot, Die viel .met droef geduisch. En striem en wond straalt smartvol rood Het bleeke wit verkondt den dood! Ach, blik Hem aan, het oog bestraalt Door 'sheme'r? wond ren schijn, Doorboort, zoo zacht de duistre lucht. Zijn ziele zwteeft in hooger vlucht, Daar. waar geen smart kan zijn, Het. oog doordringt de duistre lucht Zijn ziele hijgt de laatste zucht. Ach. blik Hem aan. Hij. hijgt en smacht En 't hoofd daalt langzaam neer. Maar zie dien eind'loos t eed eren blik Hoor T woord, dat wegsmelt in ten snik En stilte fluistert weer En na dien eenen diepen snik Druischt stil en vroom het bloedgetik. Hel is drie unr. Hij hoogt het hoofd, Dot. neerzonk op de borst. Een bliksemstraal doorklieft het. zwart Een wreede npeer doorboort Zijn Hart Dat. sterft in liefdedorst. Een straal nchiet lichtend door het zwart En peilt de diepte onzer smart. Het ;9 drie uur! Wij buigen 't hoofd En wteenen aan Zijn voet De07.' grond is heilig, wees dan rein Laat elke traan de balsem zijn, Die wonden heelen doet. Het bloed drupt vooit, zoo rood en rein Ach, laat uw hart een- kelke zijn. M. D. Uit de Omgeving ALPKEN AAN DEN RIJN. Inbraken. Op zeer brutale wij2e zijn dezer dagen bij dé landbouwer K. twee rijwielen ontvreemd, met behulp van een ladder. Van een der buren hteeft men in het zomerhuis een raam boven de sloot zijnde weten te bereiken. Nadat dit opge schoven was, zijn de dieven binnengegaan, en hebben de twee rijwielten door een deur, die zij openden, medegenomen. BODEGRAVEN. Voztbalvereeniging ,,B. V. V." De be slaande R.-K. Voetbalvereniging, welke reeds eenige maanden heeft bestaan, was nog steeds niet in de gelegenheid een ter rein voor hare leden te bemachtigen. Wel kon een terrein worden gehuurd, echter te gen een dergelijken prijs, dat de vereeni ging geen reden van bc-staan meer zou heb ben. In verband hiermede is de vereeni ging in een daartoe belegde vergadering omgevormd in 'een algemee-ne. Het thans g< iuurde terrein is gelegen aan het eind der Kerkstraat juist voor de watertoren en wordt met den meesten spoed in gereed heid gebracht.Het aanvankelijk ledental bedraagt ruim 50. Tegen Woensdag a s. is in het Hotel van Haaften wederom een vergadering belegd waar tot veiktertng van bet definitief beduur zal worden over gegaan. LEIMUIDEN. Veediefstal. Ten nadeele van den land bouwer H. V. zijn een drietal kalveren ontvreemd. De politie doet ijverig onder zoek. om eenig spoor le ontdekken van den daderfa). NOORDEN. Landbouw. Op uitnoodging van de vereeniging van oud-leerlingen der Land- bouw-wintercursussen alhier hield de heer L. Eikelenboom, dierenarts te Uithoorn, in café van de wd. F. Nieuwendijk "een lezing over het onderwerp: Koopvernietigende ge breken in den handel. De lezing was zeer interessant en werd met groote belangstel ling gevolgd. Vooraf was aan de leerlin gen van V?en dezer dagen geéindigden cur sus in paardenkennis een 'diploma uitge reikt en wel aan: 4 zoons van G. Blok, 2 van A. Hoogendoorn, 2 van Th. Mourils, 1 vanC. Nell, N. Plomp, wed. van Die- men. A. van Wijngaarden, B. van den Helder, J. Pietersen en G. Kuijf. SASSENHEIM. Auto-ongeluk. Doordat een automo biel uitweek voor een wagen kwamen 2 mefnjes, doehterjes van Reeuwijk en v. d. Berg, onder de automobiel. Het dochtertje van Reeuwijk, een meisje van 8 jaar be kwam lichte wonden aan een been en het hoofd, terwijl het andere meisje met de schrik vrij kwam. De chauffeur had aan het ongeval geen schuld. StJoris.'* De opkomst was matig". In zijn openingswoord spoorde de voor zitter, do heer J. A. de Zwart, de leden aan. goed hun vakblad „Geeft Acht" te lezen, dan zou de belangstelling in de vereeniging wel grooter worden. Hij wekte allen op. propaganda te maken, vooral onder de jpngeix-n. Ingekomen was een schrijven van het hoofdbestuurslid Ellerkamp, waaruit bleek, dat do heer Ant. v -d- Pluijm ont slag had verkregen als hoofdbestuurs lid- In zijn plaats was de heer Sllerkamp nu belast met do administratievan „Geeft Achf\ wat een aanzienlijke ver- belering is- De secretaris memoreerde eenige-ftaaltjes ran de activiteit van ge noemden heer. Het jaarverslag werd nu voorgelezen. E^- bleek uit, dat het bestuur niet heeft stil gezeten, maar veel propaganda heeft gemaakt. Het aantal loden was van 49 ge stegen tot 77 en daarna weer even ge daald Vervolgens bracht de penningmeester zijn jaarverslag uit- De inkomsten had den bedragen f 229,871, de uitgjaven f 97,48i, alzoo een batig saldo van f 132,39 Penningmeester en Secretaris werden bedankt voor hun administratie. Aan de beurt ran aftreden waren: de voorzitter, de heer J- A- de Zwart, en de 2de secretaris, de heer Jac. van Rei- sen. Daar er geen tegencandkMen wer den gesteld, waren deze heeren herko zen. De voorzitter dankte de leden voor het vertrouwen, wederom in hem ge steld, en zei-de nog grootscho plannen le hebben voor de toekomst. De heer Jac. ran Reisen zal bericht ontvangen van zijne herbenoeming. Van dc rondvraag maakten vele leden gebruik orn inlichtingen te hekomen be treffende den Vrijw- Landstorm. Allen werden naar genoegen van antwoord gediend. Er werd echter door den voor zitter op gewezen, diat degenen, die Jandstomer wilden worden, zrch moe ten aanmelden bij de Landstormcom missie hier ter plaatse. Besloten werd voorts, om voor dc l-o- tien van „St. Joris" een of meer schiet wedfetrijden te organiseeren^ ten einde den onderlingen band te verstrrken. Hie ma sluiting op de gewone wijze. DE BURGEMEESTER. Naar men ond van betrouwbare zijde mededeelt heeft onze burgemeester, de heer Mr. f. P- Baron de Smelh, eervol ontslag aangevraagd als burgemeester dezer gemeente. Dit zal met teleurstelling in onze ge meente worden vernomen, want burge meester de Smeth lïeeft ziich alhier doen kennen als een aecrhumaaji burgemees ter, die door aLlen, zonder onderscheid, geacht wordt en zeer gezien is. Velen met ons zullen hopen dat de burgemees ter zijn ontslagaanvrage alsnog zal in trekken. Wan', een burgemeester, zoo- als Baron de Smeth, die ten allen .tij de voor een ieder klaar slaat, is zeer moei lijk te vervangen. Bloemen. Liefhebbers van bloemen, 'die met de Paaschdagen wcnschen te genieten, wordt aangeraden, ons dorp te bezoeken en een wandeling te ma ken langs don Dijksstraalyeg en Tey- lingeriaan. want reeds véte narcissen en hyacinthen en enkele tulpensoorten geven hun pracht te zien. Ook een be zoek aan ons gemeentepark „Rusthof!" ie zeer aan te raden. VOORSCHOTEN. De Ambachtsteekensdhool. Gisteravond hield de Ambachtstcekenschool eene Open bare les tot sluiting van den cursus van de zen winter. De teekeningen der leerlingen waren ten loon gesteld, waaronder zeer mooie. De leteraren van den cursus zijn de heeren J. Scheer en N. Valk uit Leiden en de heer C. Klarenberg van Voonschoten. De voorzitter der Commissite, Dr. A. J. Hol- werda, Voorschoten, opende de bijeenkomst met een hartelijk woord van'welkom tot de leerlingen en de belangstellenden. De be langstelling was tamelijk groot. Daarna begon de openbare les en deden de leer aren verschillende leerlingen naar voren treden, die de aanwezigen hunne vorderin gen lieten zien. Na de openbare les werd gepause'erd en werden de leerlingen ont haald. Vorige jaren was het bij het eindi gen van den cursus steeds de gewoonte di ploma's aan de leerlingen, die den cufsus hadden-bezocht, uit tte reiken, doch de vó'or- xitter deelde de aanwezigen mede, dat het bestuur gemeend heeft, dit gebruik "te móe ten afschaffen, daar h^ Etëzooken van den cursus voor één jaar te weinig is. Voortaan zat slechts aan die Teerlingen een dïpTó- ma worden uitgereikt, die drite achtereen volgende jaren met goéd gevolg den cur sus hebben gevolgd. Daarna liet Dr. A. J. Hcflwerda do aanwezigen met lichtbeelden de stad Pompeij met hare «oude schoone bouwwerken zien De geleerde spreker licht te '(Je Verschillends lichtborden toe en toonde aan rat de bouwkunst bij de Romei nen reeds ruim 18 eeuwen geleden in hoo- g© eere was ten sprak den .wensch uit, dat de jonge ambachtslieden de ambachten op hooger peil zullen brengen. Het was .werkelijk een zeer interessante avond en de schoone voordracht van den geleerden oudheidkundige vond een zeer dankbaar gehoor. WASSENAAR. Aangehouden. Alhier is door den ge meenteveldwachter van der Krogt aange houden A. P. van Noordwijk. Genoemde persoon trachtte al bedelende in zijn onder houd te voorzien en ontzag zich niet zelfs brutaal op te treden wanneer hem niets ge- - geven werd. Het was bovengenoemden politie-man be kend dat dio persoon kort geleden uit de werkinrichting Vecnhuizen ontvluc-ht was. Hij is nu overgebracht naar het Huis van Bewaring om vandaar naar Veenhui- zen te worden teruggebracht. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. (Vervolg.) Voorts -is van gedeputeerde Staten een schrijven ingekomen inzake de grenswijzi ging, waaruit blijkt, dat de annexatie van de gemeente Leiderdorp kan plaats hebben of bevordterd zal worden, door het college van Gedeputeerde Staten, wanneer beide gemeenten, dus Zoeterwoude en Lei-der dorp, er mede instemmen. Zulks vanwege het verschil van godsdienst. Bij raadsbesluit van 28 October 1918 is vastgesteld een Verordening tot regeling van de wijze van uitbetaling der jaarwed den van de onderwijzers aan de openbare lagere scholen en tot regeling van de in houding dier jaarwedden bij verlof tot af wezigheid. In deze verordening was bij ar tikel 3 bepaald, dat een onderwijzeres, die een huwelijk aangaat, wordt geacht haar ontslag te hebben aangevraagd. Blijkens een schrijven van- Gedeputeerde Staten ipa- ken deze hiertegen bezwaar. B. ten W. stellen daarom voor artikel 3 uit de verordening te laten vallen, en verder, wanneer men voor een geval komt te staan, elk geval op zichzelf te beschou wen. De heer Wesselingh kan zich goed met 'het voorstel vaa.B. en W. vereenigten, waarna met algemeene stemmen wordt be sloten de verordening aldus vast te stellen. Door het bestuur van den nationalen bond voor plaatselijke keuze is een ver soek gtericht aan den raad dezer gemeente om adhaesie te betuigen.aan het voorstel van den raad van négen (vermindering van vergunningen). Burgemeester en Wet houders stellen voor hierop afwijzend te beschikken en dit verzoek voor kennisge ving aan te nemen. De hteer Stadhouder deelt mede dat hij zich niet met het voor stel van B. en W. kan vereenigen. Daar het aantal vergunningen in deze genteen- te het maximum .niet ovenschrijdt, is het best mogelijk, dat nieuwe aanvragen zul len gedaan worden. Hij stelt dan ook voor om adhaesie aan het verzoek te betuigen. De hteer Karens is een dergelijke meening toegedaan en ondersteunt het voorstel van den heer Stadhouder. Het voorstel wordt daarop in stemming gebracht en verwor pen met 6 tegen 5 stemmen. Voor stemden de heeren de Graaf, G. van Leeuwen, Ka rens, Stadhouder en Lois. Het voorstel van B. en W. wordt daarop met .algemeeno stemmen aangenomen. Vervolgens is aan de orde punt 3 der agenda, wijziging der algemeene politie verordening. In artikel 89 der algemteene politie-verordening voor deze gemeente is bepaald, dat eigenaars, beheerders of be stuurders van woonwagtens, die de ge meente aandoen of doortrekken, geen staanplaats mogen innemen met die wa gens op de openbare wegen en voetpaden. Daar echter bij Staatsblad 492 van 1918 een wet op woonwagens en woonschepen is opgenomen is fctedoelde verordening in strijd met de wet en is de -raad verplicht een of meer plaatsen aan te wijzen waar dergelijke -menschen zich mogen ophou den. In verband daarmede is door B. en W. een verordening ontworpen die hierbij wordt aangebodten luidende als volgt arti kel 89 geheel te doen vervallen en daar voor in de plaats te stellen: ,,Het is ver boden voor eigenaars, beheerders of be stuurders van woonwagens, die do gte- meente aandoen of doortrekken, met die wagens tijdelijk of va^e standplaats in te nemen op den openbaren weg of voetpaden anders dan op de plaatsen daarvoor door een bord met het opschrift standplaats voor woonwagens aangewezen. De raad moet dan de plaats of plaatsen aanwijzen. Mocht de' raad zich mot de redactie van dit artikel kunnen veretenigen dan zal de wijziging worden opgezonden naar de ge zondheidscommissie om het advies daar over .in te winnen ten einde in een volgen de vergadering definitief tot de vaststel ling der vterordening over te gaan. De heer Stadhouder vraagt of B. en'W. reeds een standplaats op het oog hebben, waar op door den voorzitter wordt geantwoord, dat-hij had gedacht bij 'het café ,,ïk leer nog". De hteer Stadhouder vindt die plaats allerminst geschikt. Wanneer dergelijke wagens daar staan, dan zal niemand daar meer met de kinderen heengaan, wat ten gtevolge heeft, dat de caféhouder wordt be nadeeld en dat moet zooVeèl mogelijk voor.- komen worden. Men moet trachten een plaats te vinden, waar niemand er last van heeft. Hij zou daarom willen voor stellen om een plaats aan te wijzten in het zoogenaamde Leege Rak. De heer Wesse lingh gelooft, dat de heer Stadhouder zich vergist: alles is daar particulier eigendom. Wanifóer -het beslist noodzakelijk is dat er aan den Hoogen Rijndijk een stand plaats wordt aangewezen, dan zou de heer Stadhouder eV .voor zijn, om in de Weipoort bij den molen een standplaats aan te wijzen, waartegen wteer wordt op gemerkt, dat deze plaats te lastig is voor "de woonwagenbewoners. De heer de Graaf moet zich met alle kracht verztetten o'm een plaats aan te wijzen aan den Hoogen Rijndijk. De heer Karen® vraagt, of het niet ge- wénscht zou zijn, om een plaats-aan te wij zen hij de brug aan den Vliet, daar wo nen bijna geen menschen ten is de over last minder grool. De lieer de Boer vraagt daarop het woord, en deelt mede, dat blij kens de gehoorde besprekingen het hern wil voorkomen, dat niet voldoende bekend is wat niet en wat wel eigendom is van de gemeente. Wat betreft den bewoners zelf, ook daarover «schijnen dte gevoelens te ver schillen Hij zou er do voorkeur .aan willen geven om de wagens te plaatsen in de buurt van de bebouwde kom der gemeente, omdat dan waarschijnlijk de diefstallen minder zullen zijn, dan wannéér zij ergens afgelegen staan. De voorzitter stelt daarop voor orn de wijzging aan te houden tot een volgende vergadtering, dan kunnen de hee ren er eens over denken en is intusschen het advies van de gezondheidscommissie waarschijnlijk binnengekomen. Aldus wordt besloten. Vervolgens is aan de orde het vooretel van B. en W. om de bouw- en woningver ordening dezer gmeente te wijzigten naar a an leiding, van een adres gericht aan den raad door leden van den Roomsch Katho lieken vrouwenbond gevestigd te Zoeter woude. De Vrouwenbond hteeft, zooals be kend, een verzoek gericht om verplichtend te.stellen dat alle woningen in deze ge meente worden aangesloten aan de bron waterleiding. Een en ander in verband met den Ireurigten toestand, .wat de water voorziening betreft die in sommige woningen aanwezig heerscht. Tegelijkertijd met dat adres is een schrijven ingekomen van de gezondheidscommissie te Alphen aan dten Rijn waarin wordt medegeeld dat een klacht is ingekomen bij hun college ten opzichte van de drinkwatervoorziening van de woning gelegten aan de Zuidbuuri wijk C. No. 12 bewoond-door L. van Vliet. De bewoners van dat perceel, hetwelk ligt op -ongeveer 40 meter afstand van de hoofdbuis der waterleiding zijn voor drink water en werkwater geheel aangewezen op teen doodloopende en door privaatvuil steik verontreinigd^slooï. Eigenaar dier woning is 'het R.-K. Kerkbestuur. De ge zondheidscommissie verzoekt den eigenaar te verplichten de woning aan te doen slui ten aan de waterleiding en de daarnaast liggende sloot grondig te doen reinigen. De voorzitter stelt voor dat schrijven tegelijk te behandelen met het adres .van den Vrou wenbond. Naar aanleiding van bovenge noemde missives stellen B. en W. voor ar tikel 45 uit-de bouwverordening te laten vervallen en daarvoor in de plaats te stel len: „Elke eïgtenaar van een woning is ver plicht er voor te -zorgen dat de woning aangesloten wordt binnen een door B. en W. te bepalen tejmijn aan eene waterlei- img." Vah deze bepaling kan door B. en W. op schriftelijk verzoek geheel of tijdelijk ontheffing worden verlteend. Ook kan vrij stelling verleend worden, wanneer door middel van een wel goed drinkwater in voldoende hoeveelheid wordt verkregen. Wanneer door B. en W. geheele of tijde lijke ontheffing wordt verleend, dan moet de woning voorzien worden van een wa terdichte, van klinker in sterke specie ge metselde of van een cementbeton vervaar- digdten regenbak met een inhoud van ten minste 21/» kub. M. voor elke woning. Re genbakken moeten ten minste 3 Meter van beerput ten verwijderd zijn en de wanden van gemetselde bakken moeten ten minste den steen dik zijn." De voorzitter opent de discussies over dit onderwerp zijnde punt 4 der agenda. De lieer Stadhouder brengt in de allereerste plaats donk aan B. ten W. voor het voor gestelde artikel: hij sympathiseert met het geen de Vrouwenbond heeft verzocht) en zet. de redelijkheid van dit verzoek uiieep. Hij stelt daarom voor het voorstel van B. en W. aan te .nemen. De hteer De Graaf kan zich niet vereenigen met het voorstel van B. en W. Hij «zou willen zien dat er een bepaling werd gemaakt, dat men zoo veel mogelijk aansluitingen kiteeg en dat zoodoende de waterleiding meer rendabel wordt. De heer Wesselingh gaat geheel en al accoord met hetgeen dte heer De Graaf zegt. Wanneer hij 't zich goed herinnert, in op de begroofing dienstjaar 1920 een te kort van ongeveer 5000. Nu gaat het toch niet aan, om de menschen. die niet kun nen aansluiting, te laten betalen voor hen die aansluiten kunnten maar niet willen. Meermalen is er op aangedrongen dat er op op de een of andere manier getracht moet -worden meer aansluitingen tot stand te brengen ook bij het behandelen der ge- mteentebegroofing, maar steeds stuiten die voornemens af op de mededeeling, dat al les zoo duur was en men nog wat wilde afwachten tot dat de materialen wat goed- kooper zouden worden. Hij zou daarom nu willen voorspellen om aan alle verzachtende omstandigheden een eind te maken, en dus verplichtend te steilten, dat allen aan sluiten. Wat betreft het slot. van het voor stel van B. en W hij weet bij ondervin ding hoe sommige mneschen het begrip „wel" opnemen en daarom ontraadt hij die bepaling op te nemten. De voorzitter merkt op, dat niet alle menschen kunnen aansluiten omdat er geen leiding aanwezig is .en daarom deze bepaing is overge nomen uit het thans bestaande artikel in de bouwverordening. De heer Wteisselinhg gevoelt zeer goed, dat, wanneer men allen verplicht tot aansluiting, dit voor sommige menschen zeer hooge kosten met zich zal brengen en daarom is hij er wtel voor te vinden dat een afstand wordt bepaald waar binnen men moet aansluiten. De heer Stadhouder "juicht het voorstel van B. en W. toe en ook. dat verschillende leden zich op het standpunt plaatsen van een betere watervoorziening. De hoofdzaak is dat iteder, die aan de 'hoofdbuis is gelegen, moet aansluiten. Dit is ook door B. en W. voor op gesteld. Wat .betreft de ontheffingen, B. en W. houden toch dc macht in handen en zullen niet maar ontheffingen verleenen zonder dat er gegronde redenen bestaan. Na«:lat deze zaak nog door verschiliendte leden is besproken, stelt voorz. voor het voorstel aan te houden. Daarna ts aan de orde bet vaststel!^ iji van een verordening om de legesgelden t?r secretarie te heffen. J Uit die verordening blijkt, dai voor af. schriften van alle stukken volgens bepai;^ f_s gen der gemeentewet en voor afschriften'» p of uittreksels uit akten van verhuring, ver! ;r pachting, aanbesteding en (ïergelijkte recht geheven zal worden van 25 cent pcr p beschreven zijde, hetzij gteheel of gedeelt* ni, lijk: voor ingevulde afschriften van ge. ier mentebegrooting of rekening iteder f5._. o0 voor een exemplaar der geheele kiezerslijst p f 15, voor teen exemplaar van een stflft. ïfi di^rict f 5.voor legalisatie van een tri handteekening 10 cent; voor een duplicaat en vaccinatiebewijs 10 cent; voor een bewijs et; van goed gedrag van gegoedheid ten derge- D lijken 25 cent; voor -het doen eener na. fin sporing in de registers van bevolking p6l persoon óf gezin 10 cent; voor het voltij, w ken van een huwelijk op een .anderen dog r dan waarop het kosteloos moet geschieden nar f 10; voor het doen van een nasporing h) f) de registera van den burg. stand 10 cent oo voor iedere opzoeking; voor elk niet onder, prr Iteekend bewijs van inschrijving .in een ge- n boorte- of overlijdensregister 25 cent voor li elk trouwboekje behalve dat bij het huwe- h lijk wordt gegeven, 50 cent. nu Vrij ran bovengenoemde rechten zijn de D stukken benoodigd voor de militairen (kt dienst, afgegeven op afgifte van bewijs van )ii onvermogen en bevelschriften van beta, r hng. |c Met algemeene stemmen «vordt de veror. ei; dening vastgesteld. d ZEGWAART. r GEMEENTERAAD. De voorzitter deelt vóór de ►behandeling ,r' der ingekomen stukken mee, dat, wanneer f dip Vereeniging „Volkswoningbouw" de exploitatiekosten en de bouwplannen heeft D teruggtezonden, B. en W. voorstellen sullen f" doen omtrent den woningbouw. De geldleening.ad f 4000 zal hoogstwaar- schijnlijk wel £ij de Rijksverzekeringsbank kimnen geplaatst worden. Wat de instelling van een huurcommis. 1' sie betreft, in de vergadering van B. ten W. 13 iis daarover niet gesproken, maar waar- 111 schijnlijk zullen voorstellen gedaan worden 'l,u tot het instellen van een huureommissie voor beide gemeenten. Ter aanvulling van het behandelde om- trent het werkeloosheidsadres, wordt mee- gedeeld dat de Rijkscommissie van advies voorstellen zal doen betreffende menschen, die ouder zijn dan 60 jaar. h Ingekomen is een dankbetuiging van het lh bestuur der R.-K. Bewaarschool voor de verleende subsidie. B. en W. van Voorschotten vragen den Raad ahhaesie te betuigen met het adrei Ui aan de Staten van Zuid-Holland tot ophef- 10' fing van de particuliere tollen. Alzoo be sloten. Op voorstel van B. en W. woTdt dte borg tocht van den te benoemen gemeenleont vanger gesteld op 2500. oe Aan de orde is de benoeming van een ge- in meente-ontvanger. h'J Op de aanbevelingslijst staan dte hoeren Nieborgh, adjunct-commies ter secretarie te Schiedam en van Dienst, ambtenaar ter secretarie te Boskoop. De heer Noordam zegt, dat Nieborgh reeds is benoemd tot ambtenaar ter secre tarie van .de beidte gemeenten en dat hij de 11 benoeming niet zal aanvaarden, als hij niet a tevens gemeente-ontvanger wordt. De Raad staat dus voor een voldongen feit. Hij protesteert er tegen dat de loden worden behandeld als marionetten, als kin deren .op de schoolbanken. Wat de zaak zelf betreft, spr. heeft splitsing steeds voor gestaan in het belang der gemeente, ten bij gelooft hiermede in goed gezelschap te zijn, want de secretaris en de heer cite Kooy heb- ben hem meegedeeld, dat d© voorzitter zeH voor splitsing is. De voorzitter blijft bij zijn meening nl de combinatie der posten. Een afzonderlijk ambtenaar fler .secretarie zal ons 200} kosten, waarvan f 1450 komt ten laste van Ztegwaart. Doet do Raad eventueel voor stellen, die zullen leiden tot uitbreiding van werkzaamheden, dan is het nog tijd genoeg met teen voorstel le komen. Spre ker heeft tegenover beide personen alleen beweerd, dat splitsing veel duurder zon zijn. De heer Noordam -zegt, dat de hteer Nie borgh tot ambtenaar is benoemd en dal de Raad er nu maar voor gebruikt word! om hem als gemeente-ontvanger te benoe men. De voorzitter drukt zijn leedwezen uit dat de hteer Noordam reeds tot vier maal toe van „gebruiken" heeft gesproken. Hij zorgt er steeds voor dat de zaken gefcd marcheeren en zoo zuinig mogelijk wor den beheerd. De heer Noordam .gelooft niet, dat we t met het personeel zoo vol kunnen houden» Als we een ambtenaar benoemen op oen salaris van 1600, waarvan Zegwaart y8fl0 betaalt en een gemeente-ontvanger voet f 800, dan kunnen we voorkomen, dat eten tweede ambtenaar moet bijkomen. De voorzitter: Voor 1600 krijgen wê geen goed ambtenaar, zooals blijkt nit M onderzoek. De lieer Noordam zegt, dat de heer v. Noord het hem uitdrukelijk heeft verza* kerrl. ti De heer Duivenbade zegt dat Nieborgu bij hem is geweest en hem heeft gezegd, dat zijn benoeming van avond wais «te ver" wachten. Beter bewijs, ztegt, spreker, kun nen we niet hebben, dat we er hier vnof spek en boonen bijzitten Hij vraagt, of d® voorzitter hem-ook de verzekering kun ven, dat er geen twteede ambtenaar b'i moet komen, als bijvoorbeeld de huute commissie wordt ingesteld. De voorzit^ zegt, dat de instelling hiervan nog Uitbreiding van werkzaamheden behoof* te beteekenen, want dat -de secrtetaris ook buiten bet gemeentepersoneel kan gpn(r m worden. heer Karens ziet met vreugde, da en W. oog hebben voor de financiën H blij ze in die voetstappen te kunnen gen. Dat er twee menschen op de voo, j dracht staan, is nog geen bewijs, dat geknecht worden ten stilletjes verblijd

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 2